USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 24.05.1953 | | Torpedo Rostov-on-Don | | DO Tashkent | | -:- |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 17.05.1953 | | Neftyanik | | DO Tashkent | | -:- |
| Bakı |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 10.05.1953 | | Dynamo Yerevan | | DO Tashkent | | -:- |
| Yerevan |
USSR, class B 1953, Zone 1 |
| 03.05.1953 | | Spartak Tbilisi | | DO Tashkent | | -:- |
| Tbilisi |
USSR, class B 1952, Tournament for places 10-18 |
| 17.08.1952 | | DO Tashkent | | Dynamo Stalinabad | | 1:2 |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1952, Tournament for places 10-18 |
| 13.08.1952 | | Dynamo Yerevan | | DO Tashkent | | 3:0 |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1952, Tournament for places 10-18 |
| 03.08.1952 | | DO Sverdlovsk | | DO Tashkent | | 5:0 |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1952, Tournament for places 10-18 |
| 25.07.1952 | | Torpedo Stalingrad | | DO Tashkent | | 3:0 (2:0) |
| Rostov-on-Don Selmash Stadium |
USSR, class B 1952, Kharkov |
| 29.05.1952 | | Spartak Vilnius | | DO Tashkent | | 2:0 (1:0) |
| Kharkov |
USSR, class B 1952, Kharkov |
| 19.05.1952 | | VMS | | DO Tashkent | | 4:0 (0:0) |
| Kharkov |
USSR, class B 1952, Kharkov |
| 15.05.1952 | | Lokomotiv | | DO Tashkent | | 2:1 (1:1) |
| Kharkov |
USSR, class B 1951 |
| 04.11.1951 | | DO | | Kalinin team | | 2:3 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 21.10.1951 | | DO | | Spartak Uzhgorod | | 0:2 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 02.10.1951 | | DO | | Lokomotiv Moscow | | 0:2 (0:0) |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 16.09.1951 | | Dynamo Stalinabad | | DO | | 1:0 |
| Stalinabad |
USSR, class B 1951 |
| 05.08.1951 | | Burevestnik | | DO | | 1:0 (1:0) |
| Chişinău |
USSR, class B 1951 |
| 31.07.1951 | | Krasnoye Znamya | | DO | | 2:0 (1:0) |
| Ivanovo |
USSR, class B 1951 |
| 26.07.1951 | | Spartak Vilnius | | DO | | 1:0 (0:0) |
| Vilnius National Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 22.07.1951 | | Dynamo Minsk | | DO | | 4:2 |
| Minsk |
USSR, class B 1951 |
| 28.06.1951 | | DO | | Dynamo Stalinabad | | 0:1 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 12.06.1951 | | Dynamo Yerevan | | DO | | 4:0 (0:0) |
| Yerevan |
USSR, class B 1951 |
| 04.06.1951 | | Neftyanik | | DO | | 4:0 (1:0) |
| Bakı |
USSR, class B 1951 |
| 30.05.1951 | | Torpedo Stalingrad | | DO | | 4:0 (3:0) |
| Stalingrad |
USSR, class B 1951 |
| 22.05.1951 | | Spartak Uzhgorod | | DO | | 3:0 |
| Uzhgorod Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 17.05.1951 | | Kalinin team | | DO | | 1:0 (0:0) |
| Kalinin Dinamo Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 13.05.1951 | | Lokomotiv Moscow | | DO | | 3:0 |
| Moscow |
USSR, class B 1951 |
| 15.04.1951 | | DO | | Krasnoye Znamya | | 1:2 |
| Toshkent |
USSR, class B 1951 |
| 10.04.1951 | | DO | | Spartak Vilnius | | 0:2 (0:0) |
| Toshkent |
USSR, class B 1950 |
| 12.09.1950 | | ODO | | Dzerzhinets | | 1:3 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 28.08.1950 | | ODO | | Spartak Vilnius | | 0:1 (0:1) |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 14.08.1950 | | VMS | | ODO | | 2:0 |
| Moscow |
USSR, class B 1950 |
| 10.08.1950 | | Pishchevik | | ODO | | 2:0 (1:0) |
| Odesa |
USSR, class B 1950 |
| 06.07.1950 | | Krasnoye Znamya | | ODO | | 3:2 (1:1) |
| Ivanovo |
USSR, class B 1950 |
| 02.07.1950 | | Torpedo | | ODO | | 2:0 (1:0) |
| Gorkij |
USSR, class B 1950 |
| 18.06.1950 | | Lokomotiv | | ODO | | 1:0 (0:0) |
| Petrozavodsk |
USSR, class B 1950 |
| 31.05.1950 | | ODO | | VMS | | 0:1 (0:0) |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, second group 1948, Final |
| 30.10.1948 | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | DO Tashkent | | 5:3 (2:2) |
| Kharkov |
USSR, second group 1948, Final |
| 26.10.1948 | | Metallurg Moscow | | DO Tashkent | | 1:0 (0:0) |
| Kharkov |
USSR, second group 1948, Final |
| 20.10.1948 | | Dynamo Yerevan | | DO Tashkent | | 6:3 (4:2) |
| Kharkov |
USSR, second group 1948, Final |
| 16.10.1948 | | Lokomotiv Kharkov | | DO Tashkent | | 6:0 (2:0) |
| Kharkov |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Dynamo Alma-Ata | | DO Tashkent | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Vilnius | | DO Tashkent | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | Spartak Tbilisi | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | Spartak Tbilisi | | 1:2 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | DO Riga | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | DO Tbilisi | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Dynamo Alma-Ata | | DO Tashkent | | 4:0 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | DO Tashkent | | Dynamo Stalinabad | | 1:2 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Dynamo Stalinabad | | ODO Tashkent | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Dynamo Stalinabad | | ODO Tashkent | | 5:1 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Dynamo Tashkent | | ODO Tashkent | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Dynamo Frunze | | ODO Tashkent | | 2:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | ODO Tashkent | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | ODO Tashkent | | Dynamo Tashkent | | 0:2 |
| |