USSR, class B 1952, Tournament for places 10-18 |
| 29.07.1952 | | Krasnaya Zvezda | | DO Tashkent | | 3:3 |
| Rostov-on-Don |
USSR, class B 1951 |
| 07.09.1951 | | DO | | Spartak Ashkhabad | | 0:0 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 02.09.1951 | | DO | | Torpedo Stalingrad | | 1:1 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 08.07.1951 | | Kalev | | DO | | 0:0 |
| Tallinn |
USSR, class B 1951 |
| 20.06.1951 | | Dynamo Alma-Ata | | DO | | 0:0 |
| Almaty |
USSR, class B 1951 |
| 26.05.1951 | | Lokomotiv Kharkov | | DO | | 2:2 (1:1) |
| Kharkiv |
USSR, class B 1951 |
| 02.05.1951 | | DO | | Burevestnik | | 1:1 (1:0) |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1951 |
| 25.04.1951 | | DO | | Dynamo Minsk | | 0:0 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 21.09.1950 | | Spartak Ashkhabad | | ODO | | 2:2 |
| Ashkhabad Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 17.09.1950 | | ODO | | Torpedo | | 1:1 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 24.08.1950 | | ODO | | Kalev | | 1:1 (0:0) |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, class B 1950 |
| 06.08.1950 | | Burevestnik | | ODO | | 1:1 (1:0) |
| Chişinău |
USSR, class B 1950 |
| 19.07.1950 | | Trudovye Rezervy | | ODO | | 0:0 |
| Frunze |
USSR, class B 1950 |
| 11.06.1950 | | Kalev | | ODO | | 0:0 |
| Tallinn |
USSR, class B 1950 |
| 07.06.1950 | | Spartak Vilnius | | ODO | | 1:1 (1:0) |
| Vilnius |
USSR, class B 1950 |
| 22.05.1950 | | ODO | | Pishchevik | | 0:0 |
| Toshkent Spartak Stadium |
USSR, second group 1948, Final |
| 10.10.1948 | | Dynamo Kazan | | DO Tashkent | | 1:1 (1:1) |
| Kharkov |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Dynamo Alma-Ata | | DO Tashkent | | 0:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Kalev | | DO Tashkent | | 0:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Lokomotiv Ashkhabad | | DO Tashkent | | 3:3 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Vilnius | | DO Tashkent | | 2:2 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | Spartak Minsk | | DO Tashkent | | 2:2 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | Dynamo Kutaisi | | 0:0 |
| |
USSR, second group 1949, Republics |
| | | DO Tashkent | | DO Minsk | | 1:1 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | Lokomotiv Ashkhabad | | DO Tashkent | | 0:0 |
| |
USSR, second group 1948, Central Asian zone |
| | | DO Tashkent | | Dynamo Alma-Ata | | 1:1 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Zenit Frunze | | ODO Tashkent | | 0:0 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | Spartak Alma-Ata | | ODO Tashkent | | 2:2 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | ODO Tashkent | | Dynamo Alma-Ata | | 1:1 |
| |
USSR, second group 1947, Central Asia |
| | | ODO Tashkent | | Lokomotiv Ashkhabad | | 3:3 |
| |