2023  2022  2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  Overall table

Sportist

Svoge

Founded: 1924

Stadium: Chavdar Tsvetkov Stadium

Other names:

 1924 – 1949  Sportist
 1949 – 1952  DSNM
 1952 – 1954  Minyor
 1957  Svoge
 1957 – 2001  Sportist
 2001 – 2003  Sportist-Skala
 2003 –   Sportist

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Bulgarian A Football Group - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Bulgaria 2022/23, First League Relegation play-off
Bulgaria 2010/11 Relegation
Bulgaria 2009/10 A Group - place 15

Football calendar
Now in database:

Years:152
Tourneys:9 719
Matches:1 095 764
Clubs:11 336
National teams:259
Stadiums:10 043
Site news
28.09.2023
current

Fourth Round of the Football
League Cup 2023/24
added

Fixtures
Brazil 2023

Day 25

30.09

Flamengo - Bahia

16:00

30.09

Fortaleza - Grêmio

16:00

30.09

Cuiabá Esporte Clube - Fluminense

18:30

30.09

São Paulo - Corinthians

18:30

30.09

Internacional - Atlético Mineiro

21:00

01.10

Coritiba - Atlético Paranaense

16:00

01.10

Cruzeiro - América

16:00

01.10

Santos - Vasco da Gama

16:00

01.10

Bragantino - Palmeiras

18:30

02.10

Botafogo - Goiás

20:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 30

TP MazembeNyasa Big Bullets

14:00

Petro AtléticoSongo

15:00

Horoya ACMedeama

16:00

EspéranceDouanes

17:00

Mamelodi SundownsBumamuru

18:00

Young AfricansAl-Merrikh

19:00

FAR RabatÉtoile du Sahel

19:30

BelouizdadBo Rangers

20:00

WAC CasablancaHafia

20:00

Académica do LobitoAl Merreikh

16:00

AFADSOAR

16:00

Kampala City CouncilAbu Salim

16:00

KallonDreams

16:00

Aigle NoirStade Malien

16:00

Rayon SportsAl-Hilal Benghazi

18:00

ZamalekArta/Solar7

19:00

Sagrada EsperançaFerroviário

19:00

 

FK OrenburgZenit

14:00

LokomotivFK Nizhniy Novgorod

14:15

RubinFK Krasnodar

16:30

CSKABaltika

19:00

 

DruzhbaFK Sevastopol

16:00

 

Torpedo-2 MoskvaYenisey-2

14:00

 

Dynamo VladivostokZnamya

19:00

 

VeresLNZ

15:00

ShakhtarVorskla

17:00

ChornomoretsZorya

19:00*

 

EpitsentrMetalist

14:30

Nyva TernopolBukovyna

15:30

 

DinazChernihiv

13:45

FK PoltavaIngulets

15:00

 

KudrivkaReal Pharma

12:30*

Kremin-2Vast

13:00*

DruzhbaMetalurh-2

13:30*

NyvaLokomotyv

14:00*

 

TuranNeftçi

16:00

SəbailSabah

18:00

 

VanNoah

15:00

ShirakWest Armenia

19:00

 

BelshinaNaftan

16:00

Tarpeda-BelAZBATE

18:00

Dynamo MinskFK Homel

20:00

 

ShakhtyorTobil

17:00

AqtöbeAstana

18:00

 

PetrocubSpartanii

19:00

SheriffBălți

20:00

 

QizilqumSoʼgʼdiyona

19:00

 

WolfsbergLASK

17:00

Blau-WeißAustria Klagenfurt

17:00

Austria LustenauRed Bull

17:00

 

Aston VillaBrighton & Hove Albion

12:30

AFC BournemouthArsenal

15:00

EvertonLuton Town

15:00

Manchester UnitedCrystal Palace

15:00

Newcastle UnitedBurnley

15:00

West Ham UnitedSheffield United

15:00

Wolverhampton WanderersManchester City

15:00

Tottenham HotspurLiverpool

17:30

 

SouthamptonLeeds United

12:30

Bristol CityStoke City

15:00

Cardiff CityRotherham United

15:00

WatfordMiddlesbrough

15:00

Huddersfield TownIpswich Town

15:00

Hull CityPlymouth Argyle

15:00

Norwich CityBirmingham City

15:00

Preston North EndWest Bromwich Albion

15:00

Queens Park RangersCoventry City

15:00

MillwallSwansea City

15:00

 

Leek TownSouth Shields

12:30

DarlingtonScarborough Athletic

13:00

Blyth SpartansWorksop Town

15:00

Whitby TownMorpeth Town

15:00

Lancaster CityAshton United

15:00

HydeMarine

15:00

ChesterNantwich Town

15:00

Curzon AshtonChorley

15:00

Alfreton TownAFC Emley

15:00

Macclesfield TownWarrington Rylands 1906

15:00

HerefordCambridge City

15:00

StourbridgeMickleover

15:00

Hitchin TownKettering Town

15:00

AveleyAFC Hornchurch

15:00

GorlestonHemel Hempstead Town

15:00

Halesowen TownEnfield Town

15:00

Biggleswade TownBarton Rovers

15:00

Coalville TownTamworth

15:00

Bromsgrove SportingChelmsford City

15:00

Rushall OlympicBoston United

15:00

Peterborough SportsNeedham Market

15:00

Braintree TownBrackley Town

15:00

Billericay TownSt Albans City

15:00

AFC TottonBerkhamsted

15:00

Bracknell TownPoole Town

15:00

FarnboroughWeston-super-Mare

15:00

Dover AthleticHaringey Borough

15:00

Merthyr TownSheppey United

15:00

Yeovil TownDidcot Town

15:00

SalisburySlough Town

15:00

Gosport BoroughWelling United

15:00

Torquay UnitedHungerford Town

15:00

Winchester CityMaidstone United

15:00

Carshalton AthleticCray Valley Paper Mills

15:00

HorshamHanworth Villa

15:00

LewesHampton & Richmond Borough

15:00

Chesham UnitedMargate

15:00

RamsgateFrome Town

15:00

WorthingWhitehawk

15:00

WeymouthBath City

15:00

 

EupenAnderlecht

16:00

Oud-HeverleeStandard

18:15

MechelenAntwerp

20:45

 

Botev VratsaCSKA 1948

17:30

Botev PlovdivBeroe

20:00*

 

PaksMezőkövesd

14:30

MTKFerencváros

17:00

DebrecenÚjpest

19:30

 

WolfsburgEintracht

15:30

Mainz 05Bayer 04

15:30

KölnStuttgart

15:30

BochumBorussia Mönchengladbach

15:30

HeidenheimUnion

15:30

RB LeipzigBayern

18:30

 

FeyenoordGo Ahead Eagles

16:30

UtrechtAlmere City

18:45

PSVVolendam

18:45

TwenteHeerenveen

21:00

WaalwijkAjax

21:00

 

GetafeVillarreal

14:00

Rayo VallecanoMallorca

16:15

GironaReal Madrid

18:30

Real SociedadAthletic

21:00

 

LecceNapoli

15:00

MilanLazio

18:00

SalernitanaInter

20:45

 

RFSFK Liepāja

14:00

AudaRiga FC

20:00

 

SūduvaŽalgiris Vilnius

15:00

RiteriaiDžiugas

17:00

 

StabækTromsø

15:00

MoldeViking

17:00

 

ŁKSCracovia

15:00

PuszczaRuch

17:30

WartaŚląsk

20:00

 

VizelaPortimonense

15:30

BoavistaFamalicão

18:00

FarenseSporting

20:30

 

SpartakČukarički

17:00

Crvena ZvezdaRadnički

18:05

MladostTSC

19:00

 

NK BravoDomžale

15:00

MuraCelje

20:15

 

ClermontParis Saint-Germain

17:00

MonacoMarseille

21:00

 

VaraždinGorica

17:00

SlavenOsijek

19:15

 

TrinityDynamo

15:00

JablonecSlovácko

15:00

KarvináSlovan

15:00

SigmaBaník

15:00

SpartaViktoria

15:00

 

DjurgårdensHalmstad

15:00

NorrköpingKalmar

17:30

 

MotherwellCeltic

12:30

KilmarnockSt. Mirren

15:00

RangersAberdeen

15:00

HibernianDundee

15:00

Ross CountyHearts

15:00

St. JohnstoneLivingston

15:00

 

TammekaPaide

17:00

HarjuNõmme Kalju

19:30

 

FlamengoBahia

16:00

FortalezaGrêmio

16:00

Cuiabá Esporte ClubeFluminense

18:30

São PauloCorinthians

18:30

InternacionalAtlético Mineiro

21:00

 

Houston DynamoDallas

19:30

Minnesota UnitedSan Jose Earthquakes

19:30

NashvilleSeattle Sounders

19:30

St. Louis CitySporting Kansas City

19:30

Colorado RapidsAustin

19:30

Los Angeles GalaxyPortland Timbers

19:30

Vancouver WhitecapsDC United

19:30

Columbus CrewPhiladelphia Union

20:30

Inter MiamiNew York City

20:30

New England RevolutionCharlotte

20:30

New York Red BullsChicago Fire

20:30

Orlando CityMontréal

20:30

TorontoCincinnati

20:30

 

Beijing GuoanDalian Professional

17:30

Zhejiang ProfessionalHenan

19:35

Shanghai ShenhuaQingdao Hainiu

19:35

Local time

Yesterday, September 28

Boca JuniorsPalmeiras

0:0

CartaginésAlajuelense

1:3

Port of SpainDefence Force

1:1

DunbeholdenCibao

2:1

 

2DROTS (Moscow)FK Khimki (Khimki)

0:2

 

UrartuCSKA

2:1

 

OlimpikNasaf

1:3

NavbahorTuron

5:0

PaxtakorAGMK

2:2

 

MolenbeekUnion Saint-Gilloise

2:3

BruggeGenk

1:1

 

EtarPirin

0:2

KrumovgradArda

1:3

CSKALokomotiv Sofia

2:0

 

AZHeracles Almelo

1:1

 

SamguraliSamtredia

0:3

TelaviDila

2:1

TorpedoDinamo Bt

0:3

 

StjarnanKR

2:0

Víkingur RFH

2:1

ValurBreiðablik

4:2

 

KAÍBV

2:1

FramKeflavík

3:1

HKFylkir

2:2

 

Celta de VigoAlavés

1:1

GranadaReal Betis

1:1

Atlético OsasunaAtlético Madrid

0:2

 

FrosinoneFiorentina

1:1

MonzaBologna

0:0

GenoaRoma

4:1

 

Žalgiris KaunasDainava

1:1

 

LechRaków

4:1

 

EstrelaBraga

2:4

 

ČukaričkiMladost

16:30*

VoždovacVojvodina

18:30*

 

MariborRadomlje

3:1

OlimpijaKoper

1:1

Local time

International tournaments

Current

23.03.2023 – 21.11.2023

European Football Championship 2024,
Qualifying tournament

27.06.2023 – 01.06.2024

UEFA Champions League 2023/24

08.08.2023 – 22.05.2024

Europa League 2023/24

13.07.2023 – 29.05.2024

UEFA Europa Conference League 2023/24

07.02.2023 – 11.11.2023

Copa Libertadores 2023

07.03.2023 – 28.10.2023

Copa Sudamericana 2023

15.08.2023 – 18.05.2024

AFC Champions League 2023/24

08.08.2023 – 05.05.2024

AFC Cup 2023/24

18.08.2023 – 26.05.2024

CAF Champion's League 2023/24

18.08.2023 – 17.05.2024

CAF Confederation Cup 2023/24

01.08.2023 – 07.12.2023

CONCACAF Central American Cup 2023

23.08.2023 – 07.12.2023

CONCACAF Caribbean Cup 2023

© WildSoft 2007-2023 info@wildstat.ru