Football matches in February 2024 |
11.02 20:00 | Nigeria | | Côte d'Ivoire | 1:2 (1:0) | |||||
Abidjan |
10.02 20:00 | South Africa | | DR Congo | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Abidjan |
07.02 17:00 | Nigeria | | South Africa | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:2 | |||||
Bouaké | |||||||||
07.02 20:00 | Côte d'Ivoire | | DR Congo | 1:0 (0:0) | |||||
Abidjan |
02.02 17:00 | Nigeria | | Angola | 1:0 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
02.02 20:00 | DR Congo | | Guinea | 3:1 (1:1) | |||||
Abidjan | |||||||||
03.02 17:00 | Mali | | Côte d'Ivoire | 1:2 aet (0:0, 1:1) | |||||
Bouaké | |||||||||
03.02 20:00 | Cape Verde | | South Africa | 0:0 aet, pen. 1:2 | |||||
Yamoussoukro |
06.02 18:00 | Jordan | | South Korea | 2:0 (0:0) | |||||
Al Rayyan | |||||||||
07.02 18:00 | Iran | | Qatar | 2:3 (1:2) | |||||
Doha |
02.02 14:30 | Tajikistan | | Jordan | 0:1 (0:0) | |||||
Al Rayyan | |||||||||
02.02 18:30 | Australia | | South Korea | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
Al-Wakrah | |||||||||
03.02 14:30 | Iran | | Japan | 2:1 (0:1) | |||||
Doha | |||||||||
03.02 18:30 | Qatar | | Uzbekistan | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 3:2 | |||||
Al Khor |
02.02 20:00 | Costa Rica | | El Salvador | 2:0 (1:0) | |||||
San José |
Day 1 | |||||||||
13.02 21:00 | RB Leipzig | | Real Madrid | 0:1 (0:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
13.02 21:00 | København | | Manchester City | 1:3 (1:2) | |||||
København | |||||||||
14.02 21:00 | Paris Saint-Germain | | Real Sociedad | 2:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
14.02 21:00 | Lazio | | Bayern | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
20.02 21:00 | Inter | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.02 21:00 | PSV | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
21.02 20:00 | Porto | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
21.02 21:00 | Napoli | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
Napoli |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.02 18:45 | Freiburg | | Lens | 3:2 aet (0:2, 2:2) | 0:0 | 3:2 | |||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
22.02 18:45 | Toulouse | | Benfica | 0:0 | 1:2 (0:0) | 1:2 | |||
Toulouse | |||||||||
22.02 18:45 | Rennes | | Milan | 3:2 (1:1) | 0:3 (0:1) | 3:5 | |||
Rennes | |||||||||
22.02 20:00 | Sporting | | Young Boys | 1:1 (1:0) | 3:1 (2:1) | 4:2 | |||
Lisboa | |||||||||
22.02 21:00 | Roma | | Feyenoord | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 4:2 | 1:1 (0:1) | 2:2 | |||
Roma | |||||||||
22.02 21:00 | Marseille | | Shahtar Donetsk | 3:1 (1:1) | 2:2 (0:0) | 5:3 | |||
Marseille | |||||||||
22.02 21:00 | Sparta Praha | | Galatasaray | 4:1 (1:1) | 2:3 (0:1) | 6:4 | |||
Praha | |||||||||
22.02 21:45 | Qarabağ | | Braga | 2:3 aet (0:0, 0:2) | 4:2 (1:1) | 6:5 | |||
Bakı | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.02 18:45 | Feyenoord | | Roma | 1:1 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
15.02 18:45 | Young Boys | | Sporting | 1:3 (1:2) | |||||
Bern | |||||||||
15.02 18:45 | Shahtar Donetsk | | Marseille | 2:2 (0:0) | |||||
Germany, Hamburg | |||||||||
15.02 20:00 | Braga | | Qarabağ | 2:4 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
15.02 20:00 | Benfica | | Toulouse | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
15.02 20:45 | Galatasaray | | Sparta Praha | 3:2 (1:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
15.02 21:00 | Lens | | Freiburg | 0:0 | |||||
Lens | |||||||||
15.02 21:00 | Milan | | Rennes | 3:0 (1:0) | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.02 18:00 | Gent | | Maccabi Haifa | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Gent | |||||||||
22.02 18:45 | Dinamo Zagreb | | Real Betis | 1:1 (0:1) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Zagreb | |||||||||
22.02 18:45 | Bodø/Glimt | | Ajax | 1:2 aet (0:1, 1:1) | 2:2 (1:0) | 3:4 | |||
Bodø | |||||||||
22.02 19:45 | Ludogorets | | Servette | 0:1 (0:1) | 0:0 | 0:1 | |||
Razgrad | |||||||||
22.02 21:00 | Slovan | | Sturm | 0:1 (0:0) | 1:4 (1:2) | 1:5 | |||
Bratislava | |||||||||
22.02 21:00 | Legia Warszawa | | Molde | 0:3 (0:2) | 2:3 (0:3) | 2:6 | |||
Warszawa | |||||||||
22.02 21:00 | Ferencváros | | Olympiakós | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Budapest | |||||||||
22.02 21:00 | Eintracht | | Union Saint-Gilloise | 1:2 (0:0) | 2:2 (2:1) | 3:4 | |||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.02 18:45 | Sturm | | Slovan | 4:1 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
15.02 18:45 | Molde | | Legia Warszawa | 3:2 (3:0) | |||||
Molde | |||||||||
15.02 18:45 | Union Saint-Gilloise | | Eintracht | 2:2 (1:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
15.02 19:45 | Olympiakós | | Ferencváros | 1:0 (0:0) | |||||
Piraeus | |||||||||
15.02 21:00 | Servette | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Genève | |||||||||
15.02 21:00 | Maccabi Haifa | | Gent | 1:0 (0:0) | |||||
Hungary, Budapest | |||||||||
15.02 21:00 | Ajax | | Bodø/Glimt | 2:2 (0:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
15.02 21:00 | Real Betis | | Dinamo Zagreb | 0:1 (0:0) | |||||
Sevilla |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.02 19:00 | Palestino | | Portuguesa | 2:1 (1:0) | 2:1 (2:1) | 4:2 | |||
Rancagua | |||||||||
27.02 19:30 | Sporting Cristal | | Always Ready | 3:1 (1:1) | 1:6 (1:1) | 4:7 | |||
Lima | |||||||||
27.02 21:30 | Bragantino | | Águilas Doradas | 0:0, pen. 4:3 | 0:0 | 0:0 | |||
Bragança Paulista | |||||||||
28.02 19:00 | Nacional | | Academia | 2:0 (0:0) | 2:0 (2:0) | 4:0 | |||
Montevideo | |||||||||
28.02 19:30 | Atlético Nacional | | Nacional Asuncion | 0:3 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Medellín | |||||||||
28.02 21:30 | Botafogo | | Aurora | 6:0 (3:0) | 1:1 (1:0) | 7:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.02 17:00 | El Nacional | | Sportivo Trinidense | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:1) | 1:2 | |||
Quito | |||||||||
29.02 21:30 | Colo-Colo | | Godoy Cruz | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Santiago | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.02 18:00 | Portuguesa | | Palestino | 1:2 (1:2) | |||||
Caracas | |||||||||
20.02 19:30 | Águilas Doradas | | Bragantino | 0:0 | |||||
Medellín | |||||||||
20.02 20:30 | Always Ready | | Sporting Cristal | 6:1 (1:1) | |||||
El Alto | |||||||||
21.02 18:00 | Academia | | Nacional | 0:2 (0:2) | |||||
Valencia | |||||||||
21.02 20:30 | Aurora | | Botafogo | 1:1 (0:1) | |||||
Cochabamba | |||||||||
21.02 21:30 | Nacional Asuncion | | Atlético Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
22.02 19:00 | Sportivo Trinidense | | El Nacional | 1:1 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
22.02 21:30 | Godoy Cruz | | Colo-Colo | 0:1 (0:0) | |||||
Mendoza |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.02 21:30 | Defensor Sporting | | Academia | 1:0 (1:0), pen. 2:4 | 2:3 (1:2) | 3:3 | |||
Montevideo | |||||||||
14.02 19:30 | Melgar | | Aurora | 1:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Arequipa | |||||||||
15.02 21:30 | Nacional Asuncion | | Aucas | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.02 20:30 | Academia | | Defensor Sporting | 3:2 (2:1) | |||||
Valencia | |||||||||
07.02 20:30 | Aurora | | Melgar | 1:0 (1:0) | |||||
Cochabamba | |||||||||
08.02 19:30 | Aucas | | Nacional Asuncion | 1:0 (0:0) | |||||
Quito |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.02 17:00 | Kawasaki Frontale | | Shandong Taishan | 2:4 (1:2) | 3:2 (2:0) | 5:6 | |||
Kawasaki | |||||||||
20.02 19:00 | Pohang Steelers | | Jeonbuk Hyundai Motors | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Pohang | |||||||||
21.02 18:00 | Ventforet Kofu FC | | Ulsan Hyundai | 1:2 (0:1) | 0:3 (0:2) | 1:5 | |||
Tokyo | |||||||||
21.02 20:00 | Al Ain | | Nasaf | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Al Ain | |||||||||
21.02 20:00 | Yokohama F. Marinos | | Bangkok United | 1:0 aet (0:0, 0:0) | 2:2 (2:1) | 3:2 | |||
Yokohama | |||||||||
21.02 21:00 | Al Nassr Riyadh | | Al-Fayha | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Riyadh | |||||||||
22.02 19:00 | Al Ittihad Jeddah | | Navbahor | 2:1 (1:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Jeddah | |||||||||
22.02 21:00 | Al Hilal Riyadh | | Sepahan | 3:1 (0:0) | 3:1 (0:1) | 6:2 | |||
Riyadh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 18:00 | Shandong Taishan | | Kawasaki Frontale | 2:3 (0:2) | |||||
Jinan | |||||||||
14.02 19:00 | Nasaf | | Al Ain | 0:0 | |||||
Qarshi | |||||||||
14.02 19:00 | Bangkok United | | Yokohama F. Marinos | 2:2 (1:2) | |||||
Bangkok | |||||||||
14.02 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Pohang Steelers | 2:0 (1:0) | |||||
Jeonju | |||||||||
14.02 21:00 | Al-Fayha | | Al Nassr Riyadh | 0:1 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
15.02 19:00 | Navbahor | | Al Ittihad Jeddah | 0:0 | |||||
Namangan | |||||||||
15.02 19:00 | Ulsan Hyundai | | Ventforet Kofu FC | 3:0 (2:0) | |||||
Ulsan | |||||||||
15.02 19:30 | Sepahan | | Al Hilal Riyadh | 1:3 (1:0) | |||||
Isfahan |
22.02 19:00 | Macarthur FC | | Central Coast Mariners | 2:3 aet (0:0, 1:1) | |||||
Campbelltown |
13.02 18:00 | Macarthur FC | | Sabah | 3:0 (1:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
13.02 20:00 | Central Coast Mariners | | Phnom Penh Crown | 4:0 (1:0) | |||||
Gosford |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.02 20:00 | Al Nahda | | Riffa | 3:1 aet (0:1, 1:1) | 1:1 (0:0) | 4:2 | |||
Muscat | |||||||||
20.02 19:00 | Al-Kahrabaa | | Al Ahed | 0:1 aet (0:0, 0:1), pen. 2:4 | 1:0 (1:0) | 1:1 | |||
Basra | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 19:00 | Riffa | | Al Nahda | 1:1 (0:0) | |||||
Isa Town | |||||||||
13.02 20:00 | Al Ahed | | Al-Kahrabaa | 0:1 (0:1) | |||||
Oman, Muscat |
Day 5 | |||||||||
24.02 15:00 | TP Mazembe | | Pyramids | 3:0 (2:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
24.02 16:00 | FC Nouadhibou | | Mamelodi Sundowns | 0:2 (0:1) | |||||
Nouakchott |
Day 5 | |||||||||
23.02 19:00 | ASEC Mimosas | | Simba | 0:0 | |||||
Abidjan | |||||||||
24.02 15:00 | Jwaneng Galaxy | | Wydad Casablanca | 0:1 (0:1) | |||||
Francistown |
Day 5 | |||||||||
23.02 18:00 | Al-Hilal | | Atlético Petróleos | 0:0 | |||||
Libya, Benghazi | |||||||||
24.02 20:00 | Étoile du Sahel | | Espérance | 0:2 (0:2) | |||||
Radès |
Day 5 | |||||||||
23.02 16:00 | Medeama | | Al-Ahly Cairo | 0:1 (0:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
24.02 19:00 | Young Africans | | CR Belouizdad | 4:0 (1:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.02 20:00 | CR Belouizdad | | Al-Ahly Cairo | 0:0 | |||||
Alger |
Day 5 | |||||||||
25.02 15:00 | SuperSport United | | Future | 1:1 (0:1) | |||||
Polokwane | |||||||||
25.02 18:00 | Al-Hilal Benghazi | | USM Alger | 2:1 (1:0) | |||||
Benghazi |
Day 5 | |||||||||
25.02 17:00 | Abu Salim | | Zamalek SC | 1:2 (0:1) | |||||
Algeria, Annaba | |||||||||
25.02 19:00 | SOAR | | Sagrada Esperança | 0:0 | |||||
Côte d'Ivoire, Bouaké |
Day 5 | |||||||||
25.02 16:00 | Dreams | | Club Africain | 1:0 (0:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
25.02 17:00 | Académica do Lobito | | Rivers United | 2:3 (1:2) | |||||
Luanda |
Day 5 | |||||||||
25.02 16:00 | Stade Malien | | Diables Noirs | 1:0 (0:0) | |||||
Bamako | |||||||||
25.02 21:00 | Sekhukhune United | | Renaissance Berkane | 0:0 | |||||
Polokwane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Renaissance Berkane | 6 | 4 | 2 | 0 | 10-2 | 14 | |||
2. | Stade Malien | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-6 | 10 | |||
3. | Sekhukhune United | 6 | 1 | 3 | 2 | 2-4 | 6 | |||
4. | Diables Noirs | 6 | 0 | 2 | 4 | 3-9 | 2 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.02 15:00 | Lautoka | | Rewa | 2:3 aet (1:0, 2:2) | 0:0 | 2:3 | |||
Lautoka | |||||||||
17.02 15:00 | Hekari United | | Port Moresby Strikers | 3:0 (1:0) | 2:0 (0:0) | 5:0 | |||
Port Moresby | |||||||||
22.02 17:00 | Solomon Warriors | | Central Coast | 1:1 (0:1) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Honiara | |||||||||
24.02 15:00 | Magenta | | Gaitcha | 0:0 | 2:1 (1:0) | 2:1 | |||
Nouméa | |||||||||
28.02 16:00 | Ifira Black Bird | | Classic | 1:1 (1:1) | 2:1 (2:0) | 3:2 | |||
Port Vila | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.02 15:00 | Rewa | | Lautoka | 0:0 | |||||
Nausori | |||||||||
10.02 15:00 | Port Moresby Strikers | | Hekari United | 0:2 (0:0) | |||||
Port Moresby | |||||||||
17.02 15:00 | Gaitcha | | Magenta | 1:2 (0:1) | |||||
Nouméa | |||||||||
17.02 19:00 | Central Coast | | Solomon Warriors | 0:1 (0:1) | |||||
Honiara | |||||||||
24.02 14:00 | Classic | | Ifira Black Bird | 1:2 (0:2) | |||||
Luganville |
Day 3 | |||||||||
23.02 11:00 | Vaiala Tongan | | Vaivase-Tai | 0:14 (0:8) | |||||
Nuku’alofa | |||||||||
23.02 16:00 | Tupapa Maraerenga | | Veitongo | 3:2 (1:1) | |||||
Nuku’alofa | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.02 11:00 | Tupapa Maraerenga | | Vaiala Tongan | 14:0 (7:0) | |||||
Nuku’alofa | |||||||||
20.02 16:00 | Veitongo | | Vaivase-Tai | 0:0 | |||||
Nuku’alofa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.02 11:00 | Vaivase-Tai | | Tupapa Maraerenga | 4:0 (3:0) | |||||
Nuku’alofa | |||||||||
17.02 16:00 | Veitongo | | Vaiala Tongan | 13:0 (6:0) | |||||
Nuku’alofa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.02 21:30 | Fluminense | | LDU | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.02 19:30 | LDU | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
Quito |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.02 21:00 | Guadalajara | | Forge | 2:1 (1:0) | 3:1 (2:1) | 5:2 | |||
Guadalajara | |||||||||
14.02 19:00 | Tigres UANL | | Vancouver Whitecaps | 3:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | |||
San Nicolás de los Garza | |||||||||
14.02 21:15 | América | | Real Estelí | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 3:2 | |||
Ciudad de México | |||||||||
15.02 19:00 | Toluca | | Herediano | 2:3 (2:0) | 2:1 (1:0) | 4:4 | |||
Toluca de Lerdo | |||||||||
15.02 21:15 | Monterrey | | Comunicaciones | 3:0 (2:0) | 4:1 (1:1) | 7:1 | |||
Monterrey | |||||||||
27.02 18:00 | Orlando City | | Cavalry | 3:1 (0:0) | 3:0 (2:0) | 6:1 | |||
Orlando | |||||||||
27.02 20:15 | Philadelphia Union | | Saprissa | 3:3 aet (2:2, 2:3) | 3:2 (0:1) | 6:5 | |||
Chester | |||||||||
27.02 21:30 | Houston Dynamo | | St. Louis City | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Houston | |||||||||
28.02 19:00 | Cincinnati | | Cavalier | 4:0 (2:0) | 2:0 (1:0) | 6:0 | |||
Cincinnati | |||||||||
28.02 20:15 | Nashville | | Moca | 4:0 (3:0) | 3:0 (2:0) | 7:0 | |||
Nashville | |||||||||
29.02 20:15 | New England Revolution | | Independiente La Chorrera | 3:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Foxborough | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.02 19:00 | Comunicaciones | | Monterrey | 1:4 (1:1) | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
06.02 21:00 | Real Estelí | | América | 2:1 (1:0) | |||||
Estelí | |||||||||
07.02 17:00 | Herediano | | Toluca | 1:2 (0:1) | |||||
Alajuela | |||||||||
07.02 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Tigres UANL | 1:1 (1:0) | |||||
Langford | |||||||||
07.02 20:00 | Forge | | Guadalajara | 1:3 (1:2) | |||||
Hamilton | |||||||||
20.02 19:00 | St. Louis City | | Houston Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
Saint Louis | |||||||||
20.02 21:00 | Saprissa | | Philadelphia Union | 2:3 (1:0) | |||||
San José | |||||||||
21.02 19:00 | Cavalry | | Orlando City | 0:3 (0:2) | |||||
Langford | |||||||||
21.02 20:00 | Independiente La Chorrera | | New England Revolution | 0:1 (0:0) | |||||
Penonomé | |||||||||
22.02 20:00 | Moca | | Nashville | 0:3 (0:2) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
22.02 21:00 | Cavalier | | Cincinnati | 0:2 (0:1) | |||||
Kingston |
Day 18 | |||||||||
23.02 15:30 | LNZ | | Kryvbas | 0:3 (0:1)* | |||||
Kovalivka | |||||||||
25.02 13:00 | Veres | | Kolos | 0:2 (0:0)* | |||||
Rivne | |||||||||
25.02 13:00 | Dnipro-1 | | FK Mynai | 1:1 (0:1)* | |||||
Dnipro | |||||||||
25.02 15:30 | Metalist 1925 | | Dynamo | 2:4 (1:1)* | |||||
Kiev | |||||||||
25.02 18:00 | Rukh | | Polissya | 1:1 (1:1)* | |||||
Lviv | |||||||||
26.02 13:00 | FK Oleksandriya | | Shakhtar | 0:3* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
26.02 13:00 | Zorya | | Vorskla | 1:0 (1:0)* | |||||
Zhytomyr | |||||||||
26.02 15:30 | Obolon | | Chornomorets | 1:1 (0:0)* | |||||
Kiev |
Day 24 | |||||||||
23.02 17:00 | Kəpəz | | Qəbələ | 2:1 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
24.02 15:00 | Turan | | Neftçi | 1:1 (0:0) | |||||
Tovuz | |||||||||
24.02 17:30 | Səbail | | Sabah | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
25.02 16:30 | Araz | | Zira | 0:3 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
25.02 19:00 | Qarabağ | | Sumqayıt | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 23 | |||||||||
17.02 16:00 | Sabah | | Kəpəz | 3:2 (1:1) | |||||
Masazyr | |||||||||
17.02 18:30 | Səbail | | Araz | 2:2 (1:2) | |||||
Bakı | |||||||||
18.02 15:30 | Sumqayıt | | Turan | 0:0 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
18.02 18:00 | Neftçi | | Zira | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
28.02 19:00 | Qəbələ | | Qarabağ | 0:4 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.02 19:00 | Qarabağ | | Sabah | 3:3 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
12.02 15:00 | Kəpəz | | Səbail | 1:4 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
13.02 15:00 | Turan | | Qəbələ | 2:1 (1:0) | |||||
Tovuz | |||||||||
13.02 17:15 | Zira | | Sumqayıt | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
13.02 19:30 | Araz | | Neftçi | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 21 | |||||||||
03.02 15:00 | Səbail | | Qarabağ | 1:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
03.02 17:30 | Sabah | | Turan | 1:1 (1:1) | |||||
Masazyr | |||||||||
04.02 15:00 | Sumqayıt | | Neftçi | 2:1 (2:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
04.02 17:30 | Qəbələ | | Zira | 1:1 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
05.02 15:00 | Kəpəz | | Araz | 3:1 (2:1) | |||||
Qəbələ |
Day 22 | |||||||||
26.02 18:00 | Noah | | Shirak | 1:0 (0:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
27.02 17:00 | CSKA | | Alashkert | 0:6 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
27.02 19:00 | Urartu | | Pyunik | 1:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.02 15:00 | West Armenia | | Ararat-Armenia | 1:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.02 15:00 | Van | | Ararat | 0:2 (0:1) | |||||
Charentsavan | |||||||||
Day 21 | |||||||||
22.02 15:00 | Shirak | | CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
22.02 18:00 | Noah | | Urartu | 1:1 (1:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
23.02 15:00 | Alashkert | | Van | 0:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
23.02 18:00 | Ararat-Armenia | | Pyunik | 3:1 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
24.02 17:00 | Ararat | | West Armenia | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan |
25.02 15:00 | Ordabasy (Shymkent) | | Tobil (Kostanay) | 1:1 (1:0), pen. 4:5 | |||||
Turkey, Antalya |
Day 20 | |||||||||
24.02 17:00 | LASK | | Wolfsberg | 0:1 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
24.02 17:00 | Red Bull | | Austria Lustenau | 7:0 (4:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
24.02 17:00 | Rheindorf Altach | | Hartberg | 1:2 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
25.02 14:30 | Tirol | | Sturm | 0:2 (0:2) | |||||
Innsbruck | |||||||||
25.02 14:30 | Austria Klagenfurt | | Blau-Weiß | 2:0 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
25.02 17:00 | Rapid | | Austria Wien | 3:0 (3:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 19 | |||||||||
17.02 17:00 | Blau-Weiß | | Red Bull | 1:1 (1:1) | |||||
Linz | |||||||||
17.02 17:00 | Austria Wien | | Rheindorf Altach | 2:1 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
17.02 17:00 | Wolfsberg | | Tirol | 4:1 (2:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18.02 14:30 | Hartberg | | LASK | 0:0 | |||||
Hartberg | |||||||||
18.02 14:30 | Austria Lustenau | | Austria Klagenfurt | 0:1 (0:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
18.02 17:00 | Sturm | | Rapid | 1:1 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
Day 18 | |||||||||
09.02 20:30 | Red Bull | | Sturm | 1:1 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
10.02 17:00 | Rheindorf Altach | | Blau-Weiß | 1:1 (0:1) | |||||
Altach | |||||||||
10.02 17:00 | Austria Wien | | Hartberg | 3:1 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
11.02 14:30 | Wolfsberg | | Rapid | 0:2 (0:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
11.02 14:30 | Tirol | | Austria Lustenau | 0:2 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
11.02 17:00 | LASK | | Austria Klagenfurt | 2:2 (1:1) | |||||
Linz |
Day 26 | |||||||||
21.02 19:30 | Liverpool | | Luton Town | 4:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.02 15:00 | Aston Villa | | Nottingham Forest | 4:2 (3:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Everton | 1:1 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
24.02 15:00 | Crystal Palace | | Burnley | 3:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
24.02 15:00 | Manchester United | | Fulham | 1:2 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
24.02 17:30 | AFC Bournemouth | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
24.02 20:00 | Arsenal | | Newcastle United | 4:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
25.02 13:30 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield United | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
26.02 20:00 | West Ham United | | Brentford | 4:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.02 12:30 | Brentford | | Liverpool | 1:4 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
17.02 15:00 | Burnley | | Arsenal | 0:5 (0:2) | |||||
Burnley | |||||||||
17.02 15:00 | Fulham | | Aston Villa | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
17.02 15:00 | Newcastle United | | AFC Bournemouth | 2:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
17.02 15:00 | Nottingham Forest | | West Ham United | 2:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
17.02 15:00 | Tottenham Hotspur | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
17.02 17:30 | Manchester City | | Chelsea | 1:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
18.02 14:00 | Sheffield United | | Brighton & Hove Albion | 0:5 (0:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
18.02 16:30 | Luton Town | | Manchester United | 1:2 (1:2) | |||||
Luton | |||||||||
19.02 20:00 | Everton | | Crystal Palace | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.02 12:30 | Manchester City | | Everton | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
10.02 15:00 | Fulham | | AFC Bournemouth | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
10.02 15:00 | Liverpool | | Burnley | 3:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
10.02 15:00 | Luton Town | | Sheffield United | 1:3 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
10.02 15:00 | Tottenham Hotspur | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.02 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Brentford | 0:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
10.02 17:30 | Nottingham Forest | | Newcastle United | 2:3 (2:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
11.02 14:00 | West Ham United | | Arsenal | 0:6 (0:4) | |||||
London | |||||||||
11.02 16:30 | Aston Villa | | Manchester United | 1:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
12.02 20:00 | Crystal Palace | | Chelsea | 1:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.02 12:30 | Everton | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
03.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Crystal Palace | 4:1 (3:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
03.02 15:00 | Burnley | | Fulham | 2:2 (0:2) | |||||
Burnley | |||||||||
03.02 15:00 | Newcastle United | | Luton Town | 4:4 (2:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
03.02 17:30 | Sheffield United | | Aston Villa | 0:5 (0:4) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.02 14:00 | AFC Bournemouth | | Nottingham Forest | 1:1 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
04.02 14:00 | Chelsea | | Wolverhampton Wanderers | 2:4 (1:2) | |||||
London | |||||||||
04.02 14:00 | Manchester United | | West Ham United | 3:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
04.02 16:30 | Arsenal | | Liverpool | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
05.02 20:00 | Brentford | | Manchester City | 1:3 (1:1) | |||||
Brentford | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.02 19:30 | West Ham United | | AFC Bournemouth | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
01.02 20:15 | Wolverhampton Wanderers | | Manchester United | 3:4 (0:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 18 | |||||||||
20.02 19:30 | Manchester City | | Brentford | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 28 | 7 | 3 | 96-34 | 91 | ||
2. | Arsenal | 38 | 28 | 5 | 5 | 91-29 | 89 | ||
3. | Liverpool | 38 | 24 | 10 | 4 | 86-41 | 82 | ||
4. | Aston Villa | 38 | 20 | 8 | 10 | 76-61 | 68 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 38 | 20 | 6 | 12 | 74-61 | 66 | ||
6. | Chelsea | 38 | 18 | 9 | 11 | 77-63 | 63 | ||
7. | Newcastle United | 38 | 18 | 6 | 14 | 85-62 | 60 | ||
8. | Manchester United | 38 | 18 | 6 | 14 | 57-58 | 60 | ||
9. | West Ham United | 38 | 14 | 10 | 14 | 60-74 | 52 | ||
10. | Crystal Palace | 38 | 13 | 10 | 15 | 57-58 | 49 |
Day 34 | |||||||||
23.02 19:45 | Coventry City | | Preston North End | 0:3 (0:3) | |||||
Coventry | |||||||||
23.02 20:00 | Leeds United | | Leicester City | 3:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
24.02 12:30 | Hull City | | West Bromwich Albion | 1:1 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.02 15:00 | Sunderland | | Swansea City | 1:2 (0:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
24.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Norwich City | 1:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
24.02 15:00 | Cardiff City | | Stoke City | 2:1 (2:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
24.02 15:00 | Middlesbrough | | Plymouth Argyle | 0:2 (0:2) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
24.02 15:00 | Southampton | | Millwall | 1:2 (1:2) | |||||
Southampton | |||||||||
24.02 15:00 | Watford | | Huddersfield Town | 1:2 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
24.02 15:00 | Ipswich Town | | Birmingham City | 3:1 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
24.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Rotherham United | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
24.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Bristol City | 2:1 (2:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 33 | |||||||||
16.02 20:00 | West Bromwich Albion | | Southampton | 0:2 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17.02 12:30 | Plymouth Argyle | | Leeds United | 0:2 (0:1) | |||||
Plymouth | |||||||||
17.02 15:00 | Birmingham City | | Sunderland | 2:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
17.02 15:00 | Bristol City | | Queens Park Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
17.02 15:00 | Millwall | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
17.02 15:00 | Huddersfield Town | | Hull City | 1:2 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
17.02 15:00 | Leicester City | | Middlesbrough | 1:2 (0:2) | |||||
Leicester | |||||||||
17.02 15:00 | Norwich City | | Cardiff City | 4:1 (2:1) | |||||
Norwich | |||||||||
17.02 15:00 | Preston North End | | Blackburn Rovers | 2:2 (2:2) | |||||
Preston | |||||||||
17.02 15:00 | Rotherham United | | Watford | 0:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
17.02 15:00 | Stoke City | | Coventry City | 0:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
17.02 15:00 | Swansea City | | Ipswich Town | 1:2 (1:2) | |||||
Swansea | |||||||||
Day 32 | |||||||||
13.02 19:45 | Birmingham City | | Blackburn Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
13.02 19:45 | Leicester City | | Sheffield Wednesday | 2:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
13.02 19:45 | Norwich City | | Watford | 4:2 (2:1) | |||||
Norwich | |||||||||
13.02 19:45 | Rotherham United | | Hull City | 1:2 (1:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
13.02 19:45 | Swansea City | | Leeds United | 0:4 (0:3) | |||||
Swansea | |||||||||
13.02 20:00 | Bristol City | | Southampton | 3:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
13.02 20:00 | West Bromwich Albion | | Cardiff City | 2:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
14.02 19:45 | Huddersfield Town | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
14.02 19:45 | Plymouth Argyle | | Coventry City | 2:2 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
14.02 19:45 | Preston North End | | Middlesbrough | 2:1 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
14.02 19:45 | Stoke City | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
14.02 20:00 | Millwall | | Ipswich Town | 0:4 (0:3) | |||||
London | |||||||||
Day 31 | |||||||||
09.02 20:00 | Sheffield Wednesday | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
10.02 12:30 | Ipswich Town | | West Bromwich Albion | 2:2 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
10.02 15:00 | Sunderland | | Plymouth Argyle | 3:1 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
10.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Stoke City | 3:1 (3:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
10.02 15:00 | Cardiff City | | Preston North End | 0:2 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
10.02 15:00 | Middlesbrough | | Bristol City | 1:2 (0:2) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
10.02 15:00 | Southampton | | Huddersfield Town | 5:3 (0:2) | |||||
Southampton | |||||||||
10.02 15:00 | Watford | | Leicester City | 1:2 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
10.02 15:00 | Hull City | | Swansea City | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
10.02 15:00 | Leeds United | | Rotherham United | 3:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
10.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Norwich City | 2:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.02 12:00 | Coventry City | | Millwall | 2:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
Day 30 | |||||||||
02.02 20:00 | Bristol City | | Leeds United | 0:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
03.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Queens Park Rangers | 1:2 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
03.02 15:00 | Watford | | Cardiff City | 0:1 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
03.02 15:00 | Huddersfield Town | | Sheffield Wednesday | 4:0 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
03.02 15:00 | Hull City | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
03.02 15:00 | Norwich City | | Coventry City | 2:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
03.02 15:00 | Preston North End | | Ipswich Town | 3:2 (3:0) | |||||
Preston | |||||||||
03.02 15:00 | Rotherham United | | Southampton | 0:2 (0:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
03.02 15:00 | Stoke City | | Leicester City | 0:5 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
03.02 15:00 | Swansea City | | Plymouth Argyle | 0:1 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
03.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
04.02 12:00 | Middlesbrough | | Sunderland | 1:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
Day 29 | |||||||||
20.02 19:45 | Cardiff City | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
20.02 19:45 | Southampton | | Hull City | 1:2 (0:2) | |||||
Southampton | |||||||||
20.02 19:45 | Ipswich Town | | Rotherham United | 4:3 (3:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
20.02 19:45 | Plymouth Argyle | | West Bromwich Albion | 0:3 (0:0) | |||||
Plymouth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 46 | 31 | 4 | 11 | 89-41 | 97 | ||
2. | Ipswich Town | 46 | 28 | 12 | 6 | 92-57 | 96 | ||
3. | Leeds United | 46 | 27 | 9 | 10 | 81-43 | 90 | ||
4. | Southampton | 46 | 26 | 9 | 11 | 87-63 | 87 | ||
5. | West Bromwich Albion | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-47 | 75 | ||
6. | Norwich City | 46 | 21 | 10 | 15 | 79-64 | 73 | ||
7. | Hull City | 46 | 19 | 13 | 14 | 68-60 | 70 | ||
8. | Middlesbrough | 46 | 20 | 9 | 17 | 71-62 | 69 | ||
9. | Coventry City | 46 | 17 | 13 | 16 | 70-59 | 64 | ||
10. | Preston North End | 46 | 18 | 9 | 19 | 56-67 | 63 |
26.02 19:45 | Coventry City | | Maidstone United | 5:0 (3:0) | |||||
Coventry | |||||||||
27.02 19:30 | AFC Bournemouth | | Leicester City | 0:1 aet (0:0, 0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
27.02 19:45 | Blackburn Rovers | | Newcastle United | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 3:4 | |||||
Blackburn | |||||||||
27.02 20:00 | Luton Town | | Manchester City | 2:6 (1:3) | |||||
Luton | |||||||||
28.02 19:30 | Chelsea | | Leeds United | 3:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
28.02 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Brighton & Hove Albion | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
28.02 19:45 | Nottingham Forest | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
28.02 20:00 | Liverpool | | Southampton | 3:0 (1:0) | |||||
Liverpool |
06.02 19:45 | Coventry City | | Sheffield Wednesday | 4:1 (1:1)* | |||||
Coventry | |||||||||
06.02 19:45 | Plymouth Argyle | | Leeds United | 1:4 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Plymouth | |||||||||
06.02 19:45 | Southampton | | Watford | 3:0 (0:0)* | |||||
Southampton | |||||||||
07.02 19:45 | Nottingham Forest | | Bristol City | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 5:3* | |||||
Nottingham | |||||||||
07.02 20:00 | Aston Villa | | Chelsea | 1:3 (0:2)* | |||||
Birmingham |
Day 27 | |||||||||
23.02 20:45 | Charleroi | | Genk | 0:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
24.02 16:00 | Molenbeek | | Oud-Heverlee | 1:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
24.02 18:15 | Sint-Truiden | | Westerlo | 1:0 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
24.02 20:45 | Mechelen | | Kortrijk | 3:0 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
25.02 13:30 | Brugge | | Anderlecht | 1:2 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
25.02 16:00 | Gent | | Antwerp | 2:2 (2:1) | |||||
Gent | |||||||||
25.02 18:30 | Union Saint-Gilloise | | Standard | 2:1 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
25.02 19:15 | Eupen | | Cercle | 0:2 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 26 | |||||||||
16.02 20:45 | Westerlo | | Standard | 2:1 (1:1) | |||||
Westerlo | |||||||||
17.02 16:00 | Genk | | Molenbeek | 3:1 (2:1) | |||||
Genk | |||||||||
17.02 18:15 | Oud-Heverlee | | Charleroi | 0:0 | |||||
Leuven | |||||||||
17.02 20:45 | Antwerp | | Mechelen | 0:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
18.02 13:30 | Cercle | | Brugge | 1:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
18.02 16:00 | Kortrijk | | Union Saint-Gilloise | 1:3 (0:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18.02 18:30 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 4:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18.02 19:15 | Eupen | | Gent | 0:2 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 25 | |||||||||
09.02 20:45 | Sint-Truiden | | Kortrijk | 1:0 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
10.02 16:00 | Standard | | Oud-Heverlee | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
10.02 18:15 | Union Saint-Gilloise | | Westerlo | 2:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
10.02 20:45 | Brugge | | Eupen | 4:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
11.02 13:30 | Molenbeek | | Antwerp | 0:4 (0:3) | |||||
Bruxelles | |||||||||
11.02 16:00 | Mechelen | | Genk | 1:1 (1:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
11.02 18:30 | Charleroi | | Anderlecht | 1:3 (1:2) | |||||
Charleroi | |||||||||
11.02 19:15 | Gent | | Cercle | 1:2 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.02 16:00 | Molenbeek | | Standard | 2:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
03.02 18:15 | Kortrijk | | Charleroi | 1:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
03.02 18:15 | Westerlo | | Oud-Heverlee | 0:3 (0:2) | |||||
Westerlo | |||||||||
03.02 20:45 | Genk | | Union Saint-Gilloise | 0:1 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
04.02 13:30 | Antwerp | | Brugge | 2:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
04.02 16:00 | Eupen | | Mechelen | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
04.02 18:30 | Anderlecht | | Gent | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
04.02 19:15 | Cercle | | Sint-Truiden | 4:1 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.02 20:30 | Mechelen | | Anderlecht | 2:2 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
01.02 20:30 | Sint-Truiden | | Gent | 4:1 (0:1) | |||||
Sint-Truiden |
Day 22 | |||||||||
23.02 15:00 | Botev Vratsa | | Pirin | 1:2 (0:1) | |||||
Vratsa | |||||||||
23.02 17:30 | Botev Plovdiv | | Etar | 2:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
24.02 12:45 | Lokomotiv Plovdiv | | Hebar | 1:2 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
24.02 15:15 | Cherno More | | CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
24.02 17:45 | Levski | | Arda | 4:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
25.02 14:30 | Lokomotiv Sofia | | Krumovgrad | 0:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
25.02 16:45 | CSKA 1948 | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
Bistritsa | |||||||||
26.02 17:30 | Beroe | | Ludogorets | 0:2 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.02 17:30 | Hebar | | Lokomotiv Sofia | 0:1 (0:1) | |||||
Pazardzhik | |||||||||
17.02 12:00 | Krumovgrad | | Botev Plovdiv | 2:1 (1:1) | |||||
Krumovgrad | |||||||||
17.02 14:30 | Slavia | | Beroe | 3:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.02 17:00 | Pirin | | Levski | 1:2 (1:2) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
18.02 12:45 | Etar | | CSKA 1948 | 1:1 (0:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
18.02 15:15 | Arda | | Lokomotiv Plovdiv | 1:2 (1:1) | |||||
Kardzhali | |||||||||
18.02 17:45 | CSKA | | Botev Vratsa | 3:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
19.02 16:00 | Ludogorets | | Cherno More | 3:1 (3:1) | |||||
Razgrad |
10.02 15:00 | Ludogorets | | CSKA 1948 | 1:1 (1:0), pen. 4:2 | |||||
Veliko Tarnovo |
Day 22 | |||||||||
23.02 20:00 | MTK | | Mezőkövesd | 3:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
24.02 12:30 | Zalaegerszegi TE | | Kecskemét | 3:1 (2:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
24.02 15:00 | Diósgyőr | | MOL Fehérvár | 4:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
24.02 17:30 | Debrecen | | Puskás | 1:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
25.02 15:00 | Kisvárda | | Paks | 0:1 (0:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
25.02 17:30 | Újpest | | Ferencváros | 0:5 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.02 20:00 | Paks | | Zalaegerszegi TE | 3:4 (2:0) | |||||
Paks | |||||||||
17.02 13:00 | Kecskemét | | Újpest | 1:0 (1:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
17.02 15:30 | Mezőkövesd | | Kisvárda | 1:2 (1:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
18.02 15:00 | MOL Fehérvár | | Debrecen | 1:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18.02 17:30 | Puskás | | MTK | 6:1 (3:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.02 12:30 | Kisvárda | | Puskás | 0:2 (0:2) | |||||
Kisvárda | |||||||||
10.02 15:00 | MTK | | MOL Fehérvár | 0:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
10.02 17:30 | Debrecen | | Ferencváros | 1:2 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
11.02 12:30 | Paks | | Kecskemét | 1:0 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
11.02 14:45 | Diósgyőr | | Újpest | 1:2 (0:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
11.02 19:45 | Zalaegerszegi TE | | Mezőkövesd | 1:1 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
06.02 17:45 | Újpest | | Debrecen | 1:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
06.02 20:00 | Ferencváros | | MTK | 5:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
07.02 17:45 | Kisvárda | | MOL Fehérvár | 1:2 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
07.02 20:00 | Puskás | | Zalaegerszegi TE | 0:1 (0:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
08.02 16:00 | Mezőkövesd | | Paks | 0:1 (0:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
08.02 20:00 | Kecskemét | | Diósgyőr | 2:1 (1:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
Day 18 | |||||||||
02.02 20:00 | MTK | | Újpest | 3:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
03.02 12:30 | Zalaegerszegi TE | | MOL Fehérvár | 3:1 (2:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
03.02 15:00 | Kisvárda | | Ferencváros | 1:3 (0:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
03.02 17:30 | Debrecen | | Diósgyőr | 2:2 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
04.02 15:00 | Mezőkövesd | | Kecskemét | 0:3 (0:3) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
04.02 17:30 | Paks | | Puskás | 2:1 (1:0) | |||||
Paks |
Day 23 | |||||||||
23.02 20:30 | Bayer 04 | | Mainz 05 | 2:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
24.02 15:30 | Stuttgart | | Köln | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
24.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bochum | 5:2 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
24.02 15:30 | Union | | Heidenheim | 2:2 (2:1) | |||||
Berlin | |||||||||
24.02 15:30 | Werder | | Darmstadt 98 | 1:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
24.02 18:30 | Bayern | | RB Leipzig | 2:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
25.02 15:30 | Eintracht | | Wolfsburg | 2:2 (1:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
25.02 17:30 | Borussia Dortmund | | Hoffenheim | 2:3 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
25.02 19:30 | Augsburg | | Freiburg | 2:1 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.02 20:30 | Köln | | Werder | 0:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
17.02 15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
17.02 15:30 | Hoffenheim | | Union | 0:1 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
17.02 15:30 | Heidenheim | | Bayer 04 | 1:2 (0:1) | |||||
Heidenheim an der Brenz | |||||||||
17.02 15:30 | Mainz 05 | | Augsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
17.02 15:30 | Darmstadt 98 | | Stuttgart | 1:2 (0:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
17.02 18:30 | RB Leipzig | | Borussia Mönchengladbach | 2:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
18.02 15:30 | Freiburg | | Eintracht | 3:3 (2:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
18.02 17:30 | Bochum | | Bayern | 3:2 (2:1) | |||||
Bochum | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.02 20:30 | Borussia Dortmund | | Freiburg | 3:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
10.02 15:30 | Augsburg | | RB Leipzig | 2:2 (1:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
10.02 15:30 | Union | | Wolfsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
10.02 15:30 | Eintracht | | Bochum | 1:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
10.02 15:30 | Werder | | Heidenheim | 1:2 (1:2) | |||||
Bremen | |||||||||
10.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Darmstadt 98 | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
10.02 18:30 | Bayer 04 | | Bayern | 3:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
11.02 15:30 | Stuttgart | | Mainz 05 | 3:1 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
11.02 17:30 | Hoffenheim | | Köln | 1:1 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
Day 20 | |||||||||
02.02 20:30 | Heidenheim | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Heidenheim an der Brenz | |||||||||
03.02 15:30 | Darmstadt 98 | | Bayer 04 | 0:2 (0:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
03.02 15:30 | Bayern | | Borussia Mönchengladbach | 3:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
03.02 15:30 | Mainz 05 | | Werder | 0:1 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
03.02 15:30 | Bochum | | Augsburg | 1:1 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
03.02 15:30 | Freiburg | | Stuttgart | 1:3 (1:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
03.02 18:30 | Köln | | Eintracht | 2:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
04.02 15:30 | Wolfsburg | | Hoffenheim | 2:2 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
04.02 17:30 | RB Leipzig | | Union | 2:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.02 18:30 | Mainz 05 | | Union | 1:1 (1:1) | |||||
Mainz |
Day 23 | |||||||||
23.02 20:00 | Utrecht | | Heracles Almelo | 1:0 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
24.02 18:45 | Waalwijk | | Fortuna | 0:1 (0:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
24.02 20:00 | Zwolle | | PSV | 1:7 (1:2) | |||||
Zwolle | |||||||||
24.02 21:00 | NEC | | Sparta | 2:0 (2:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
25.02 12:15 | Excelsior | | Vitesse | 1:2 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
25.02 14:30 | Almere City | | Feyenoord | 0:2 (0:0) | |||||
Almere | |||||||||
25.02 14:30 | Twente | | Go Ahead Eagles | 3:0 (2:0) | |||||
Enschede | |||||||||
25.02 16:45 | AZ | | Ajax | 2:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
25.02 20:00 | Volendam | | Heerenveen | 0:4 (0:1) | |||||
Volendam | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.02 20:00 | PSV | | Heracles Almelo | 2:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
17.02 18:45 | Sparta | | Excelsior | 4:2 (2:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
17.02 18:45 | Fortuna | | AZ | 1:2 (1:0) | |||||
Sittard | |||||||||
17.02 21:00 | Heerenveen | | Go Ahead Eagles | 0:2 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
17.02 21:00 | Zwolle | | Almere City | 0:1 (0:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
18.02 12:15 | Twente | | Utrecht | 0:1 (0:1) | |||||
Enschede | |||||||||
18.02 14:30 | Ajax | | NEC | 2:2 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
18.02 14:30 | Vitesse | | Volendam | 1:1 (1:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
18.02 16:45 | Feyenoord | | Waalwijk | 1:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.02 20:00 | Waalwijk | | NEC | 2:0 (2:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
10.02 18:45 | Excelsior | | Twente | 0:3 (0:3) | |||||
Rotterdam | |||||||||
10.02 20:00 | Almere City | | AZ | 0:0 | |||||
Almere | |||||||||
10.02 21:00 | Heracles Almelo | | Vitesse | 3:2 (1:2) | |||||
Almelo | |||||||||
11.02 12:15 | Go Ahead Eagles | | Zwolle | 1:1 (0:0) | |||||
Deventer | |||||||||
11.02 14:30 | Utrecht | | Fortuna | 4:0 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
11.02 14:30 | Heerenveen | | Ajax | 3:2 (2:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
11.02 16:45 | Volendam | | PSV | 1:5 (1:1) | |||||
Volendam | |||||||||
11.02 20:00 | Feyenoord | | Sparta | 2:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 20 | |||||||||
02.02 20:00 | Almere City | | Excelsior | 2:1 (1:1) | |||||
Almere | |||||||||
03.02 16:30 | Twente | | Waalwijk | 3:0 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
03.02 18:45 | Fortuna | | Heerenveen | 3:3 (0:2) | |||||
Sittard | |||||||||
03.02 20:00 | Ajax | | PSV | 1:1 (1:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
03.02 21:00 | NEC | | Heracles Almelo | 3:1 (0:1) | |||||
Nijmegen | |||||||||
04.02 12:15 | Vitesse | | Go Ahead Eagles | 0:2 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
04.02 14:30 | AZ | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
04.02 14:30 | Utrecht | | Volendam | 4:2 (2:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
04.02 16:45 | Sparta | | Zwolle | 0:2 (0:1) | |||||
Rotterdam |
Day 26 | |||||||||
23.02 21:00 | Real Sociedad | | Villarreal | 1:3 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
24.02 16:15 | Barcelona | | Getafe | 4:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
24.02 18:30 | Alavés | | Mallorca | 1:1 (0:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
24.02 21:00 | Almería | | Atlético Madrid | 2:2 (1:1) | |||||
Almería | |||||||||
25.02 14:00 | Cádiz | | Celta de Vigo | 2:2 (0:1) | |||||
Cádiz | |||||||||
25.02 16:15 | Real Betis | | Athletic | 3:1 (2:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
25.02 18:30 | Las Palmas | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
25.02 21:00 | Real Madrid | | Sevilla | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
26.02 21:00 | Girona | | Rayo Vallecano | 3:0 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
Day 25 | |||||||||
16.02 21:00 | Villarreal | | Getafe | 1:1 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
17.02 14:00 | Atlético Madrid | | Las Palmas | 5:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
17.02 16:15 | Atlético Osasuna | | Cádiz | 2:0 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
17.02 18:30 | Celta de Vigo | | Barcelona | 1:2 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
17.02 21:00 | Valencia | | Sevilla | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
18.02 14:00 | Rayo Vallecano | | Real Madrid | 1:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
18.02 16:15 | Granada | | Almería | 1:1 (0:1) | |||||
Granada | |||||||||
18.02 18:30 | Mallorca | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
18.02 21:00 | Real Betis | | Alavés | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
19.02 21:00 | Athletic | | Girona | 3:2 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.02 21:00 | Cádiz | | Real Betis | 0:2 (0:1) | |||||
Cádiz | |||||||||
10.02 14:00 | Alavés | | Villarreal | 1:1 (1:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
10.02 16:15 | Real Sociedad | | Atlético Osasuna | 0:1 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
10.02 18:30 | Real Madrid | | Girona | 4:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
10.02 21:00 | Las Palmas | | Valencia | 2:0 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
11.02 14:00 | Getafe | | Celta de Vigo | 3:2 (2:0) | |||||
Getafe | |||||||||
11.02 16:15 | Mallorca | | Rayo Vallecano | 2:1 (0:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
11.02 18:30 | Sevilla | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
11.02 21:00 | Barcelona | | Granada | 3:3 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
12.02 21:00 | Almería | | Athletic | 0:0 | |||||
Almería | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.02 21:00 | Athletic | | Mallorca | 4:0 (2:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
03.02 14:00 | Valencia | | Almería | 2:1 (2:0) | |||||
Valencia | |||||||||
03.02 16:15 | Granada | | Las Palmas | 1:1 (1:0) | |||||
Granada | |||||||||
03.02 18:30 | Alavés | | Barcelona | 1:3 (0:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
03.02 21:00 | Girona | | Real Sociedad | 0:0 | |||||
Girona | |||||||||
04.02 14:00 | Villarreal | | Cádiz | 0:0 | |||||
Villarreal | |||||||||
04.02 16:15 | Atlético Osasuna | | Celta de Vigo | 0:3 (0:2) | |||||
Pamplona | |||||||||
04.02 18:30 | Real Betis | | Getafe | 1:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
04.02 21:00 | Real Madrid | | Atlético Madrid | 1:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
05.02 21:00 | Rayo Vallecano | | Sevilla | 1:2 (1:2) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.02 21:00 | Getafe | | Real Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Getafe |
Day 26 | |||||||||
23.02 20:45 | Bologna | | Hellas Verona | 2:0 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
24.02 15:00 | Sassuolo | | Empoli | 2:3 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
24.02 18:00 | Salernitana | | Monza | 0:2 (0:0) | |||||
Salerno | |||||||||
24.02 20:45 | Genoa | | Udinese | 2:0 (2:0) | |||||
Genova | |||||||||
25.02 12:30 | Juventus | | Frosinone | 3:2 (2:2) | |||||
Torino | |||||||||
25.02 15:00 | Cagliari | | Napoli | 1:1 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
25.02 18:00 | Lecce | | Inter | 0:4 (0:1) | |||||
Lecce | |||||||||
25.02 20:45 | Milan | | Atalanta | 1:1 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
26.02 18:30 | Roma | | Torino | 3:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
26.02 20:45 | Fiorentina | | Lazio | 2:1 (0:1) | |||||
Firenze | |||||||||
Day 25 | |||||||||
16.02 19:00 | Torino | | Lecce | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
16.02 21:00 | Inter | | Salernitana | 4:0 (3:0) | |||||
Milano | |||||||||
17.02 15:00 | Napoli | | Genoa | 1:1 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
17.02 18:00 | Hellas Verona | | Juventus | 2:2 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
17.02 20:45 | Atalanta | | Sassuolo | 3:0 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
18.02 12:30 | Lazio | | Bologna | 1:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
18.02 15:00 | Empoli | | Fiorentina | 1:1 (0:1) | |||||
Empoli | |||||||||
18.02 15:00 | Udinese | | Cagliari | 1:1 (1:1) | |||||
Udine | |||||||||
18.02 18:00 | Frosinone | | Roma | 0:3 (0:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
18.02 20:45 | Monza | | Milan | 4:2 (2:0) | |||||
Monza | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.02 20:45 | Salernitana | | Empoli | 1:3 (0:1) | |||||
Salerno | |||||||||
10.02 15:00 | Cagliari | | Lazio | 1:3 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
10.02 18:00 | Roma | | Inter | 2:4 (2:1) | |||||
Roma | |||||||||
10.02 20:45 | Sassuolo | | Torino | 1:1 (1:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
11.02 12:30 | Fiorentina | | Frosinone | 5:1 (3:0) | |||||
Firenze | |||||||||
11.02 15:00 | Bologna | | Lecce | 4:0 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
11.02 15:00 | Monza | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
Monza | |||||||||
11.02 18:00 | Genoa | | Atalanta | 1:4 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
11.02 20:45 | Milan | | Napoli | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
12.02 20:45 | Juventus | | Udinese | 0:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.02 20:45 | Lecce | | Fiorentina | 3:2 (1:0) | |||||
Lecce | |||||||||
03.02 15:00 | Empoli | | Genoa | 0:0 | |||||
Empoli | |||||||||
03.02 15:00 | Udinese | | Monza | 0:0* | |||||
Udine | |||||||||
03.02 18:00 | Frosinone | | Milan | 2:3 (1:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
03.02 20:45 | Bologna | | Sassuolo | 4:2 (1:2) | |||||
Bologna | |||||||||
04.02 12:30 | Torino | | Salernitana | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
04.02 15:00 | Napoli | | Hellas Verona | 2:1 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
04.02 18:00 | Atalanta | | Lazio | 3:1 (2:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
04.02 20:45 | Inter | | Juventus | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
05.02 20:45 | Roma | | Cagliari | 4:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 21 | |||||||||
14.02 19:00 | Bologna | | Fiorentina | 2:0 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
22.02 20:45 | Torino | | Lazio | 0:2 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
28.02 18:00 | Sassuolo | | Napoli | 1:6 (1:3) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
28.02 20:45 | Inter | | Atalanta | 4:0 (2:0) | |||||
Milano |
25.02 18:00 | Panevėžys | | TransINVEST | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Vilnius |
Day 22 | |||||||||
23.02 18:00 | Piast | | Cracovia | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
23.02 20:30 | Pogoń | | ŁKS | 4:2 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
24.02 15:00 | Jagiellonia | | Ruch | 1:1 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
24.02 17:30 | Lech | | Śląsk | 0:0 | |||||
Poznań | |||||||||
24.02 20:00 | Stal | | Raków | 0:0 | |||||
Mielec | |||||||||
25.02 12:30 | Puszcza | | Zagłębie | 2:2 (1:2) | |||||
Kraków | |||||||||
25.02 15:00 | Widzew | | Górnik | 3:1 (2:0) | |||||
Łódź | |||||||||
25.02 17:30 | Korona | | Legia | 3:3 (1:2) | |||||
Kielce | |||||||||
26.02 19:00 | Warta | | Radomiak | 0:0 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.02 18:00 | Radomiak | | Pogoń | 0:4 (0:3) | |||||
Radom | |||||||||
16.02 20:30 | Śląsk | | Stal | 0:1 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
17.02 15:00 | Ruch | | Warta | 0:0 | |||||
Chorzów | |||||||||
17.02 17:30 | Jagiellonia | | Lech | 1:2 (0:2) | |||||
Białystok | |||||||||
17.02 20:00 | Raków | | Piast | 3:1 (0:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
18.02 12:30 | Zagłębie | | Cracovia | 1:1 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
18.02 15:00 | Legia | | Puszcza | 1:1 (0:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
18.02 17:30 | ŁKS | | Widzew | 0:2 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
19.02 19:00 | Górnik | | Korona | 3:1 (2:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.02 18:00 | Stal | | Puszcza | 2:1 (0:1) | |||||
Mielec | |||||||||
09.02 20:30 | Ruch | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
10.02 15:00 | Cracovia | | Radomiak | 6:0 (3:0) | |||||
Kraków | |||||||||
10.02 17:30 | Piast | | Górnik | 1:3 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
10.02 20:00 | Lech | | Zagłębie | 2:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
11.02 12:30 | Warta | | Raków | 2:1 (2:1) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
11.02 15:00 | Widzew | | Jagiellonia | 1:3 (1:2) | |||||
Łódź | |||||||||
11.02 17:30 | Śląsk | | Pogoń | 0:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
12.02 19:00 | Korona | | ŁKS | 2:1 (1:1) | |||||
Kielce |
Day 23 | |||||||||
23.02 20:15 | Arouca | | Famalicão | 3:2 (2:1) | |||||
Arouca | |||||||||
24.02 15:30 | Farense | | Moreirense | 0:1 (0:1) | |||||
Faro | |||||||||
24.02 18:00 | Estrela | | Chaves | 1:1 (1:1) | |||||
Amadora | |||||||||
24.02 20:30 | Vitória | | Casa Pia | 0:2 (0:2) | |||||
Guimarães | |||||||||
25.02 15:30 | Vizela | | Estoril-Praia | 3:3 (2:0) | |||||
Vizela | |||||||||
25.02 18:00 | Benfica | | Portimonense | 4:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.02 18:00 | Gil Vicente | | Porto | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
25.02 20:30 | Rio Ave | | Sporting | 3:3 (2:2) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
26.02 20:15 | Boavista | | Braga | 0:4 (0:2) | |||||
Porto | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.02 20:15 | Famalicão | | Rio Ave | 2:1 (1:1) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
17.02 15:30 | Chaves | | Boavista | 2:1 (1:1) | |||||
Chaves | |||||||||
17.02 18:00 | Portimonense | | Vitória | 1:1 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
17.02 20:30 | Porto | | Estrela | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
18.02 15:30 | Casa Pia | | Arouca | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.02 18:00 | Benfica | | Vizela | 6:1 (5:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.02 18:00 | Estoril-Praia | | Gil Vicente | 1:3 (0:0) | |||||
Estoril | |||||||||
18.02 20:30 | Braga | | Farense | 2:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
19.02 20:15 | Moreirense | | Sporting | 0:2 (0:2) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.02 20:15 | Estrela | | Portimonense | 3:0 (3:0) | |||||
Amadora | |||||||||
10.02 15:30 | Farense | | Famalicão | 1:1 (0:1) | |||||
Faro | |||||||||
10.02 18:00 | Moreirense | | Chaves | 1:0 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
10.02 20:30 | Boavista | | Estoril-Praia | 2:1 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.02 15:30 | Rio Ave | | Casa Pia | 1:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
11.02 18:00 | Sporting | | Braga | 5:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.02 20:30 | Vitória | | Benfica | 2:2 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
12.02 20:15 | Arouca | | Porto | 3:2 (2:1) | |||||
Arouca | |||||||||
13.02 15:30 | Gil Vicente | | Vizela | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
Day 20 | |||||||||
03.02 15:30 | Portimonense | | Arouca | 1:2 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
03.02 20:30 | Porto | | Rio Ave | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
04.02 15:30 | Vizela | | Vitória | 0:1 (0:0) | |||||
Vizela | |||||||||
04.02 15:30 | Chaves | | Farense | 1:1 (0:1) | |||||
Chaves | |||||||||
04.02 18:00 | Benfica | | Gil Vicente | 3:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.02 18:00 | Estoril-Praia | | Estrela | 1:0 (0:0) | |||||
Estoril | |||||||||
04.02 20:30 | Braga | | Moreirense | 1:0 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
05.02 20:15 | Casa Pia | | Boavista | 0:0 | |||||
Lisboa |
Day 22 | |||||||||
23.02 17:00 | IMT | | Radnički | 0:3 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.02 13:45 | Radnik | | Partizan | 1:2 (0:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
24.02 16:00 | Crvena Zvezda | | Čukarički | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.02 18:30 | Železničar | | TSC | 2:3 (0:2) | |||||
Pančevo Mladost Stadium | |||||||||
25.02 14:00 | Javor | | Radnički 1923 | 0:3 (0:3) | |||||
Ivanjica | |||||||||
25.02 16:30 | Napredak | | Novi Pazar | 3:1 (3:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
25.02 18:30 | Vojvodina | | Spartak | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
26.02 16:30 | Mladost | | Voždovac | 2:0 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
Day 21 | |||||||||
17.02 14:00 | Novi Pazar | | Crvena Zvezda | 0:3 (0:2) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
17.02 16:15 | Partizan | | IMT | 5:2 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.02 18:30 | Čukarički | | Železničar | 2:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.02 13:00 | Radnički 1923 | | Vojvodina | 2:1 (1:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
18.02 15:00 | Spartak | | Mladost | 0:1 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
18.02 17:00 | Radnički | | Javor | 1:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
18.02 17:00 | TSC | | Radnik | 1:0 (0:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
19.02 17:00 | Voždovac | | Napredak | 1:2 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.02 15:30 | Radnik | | Čukarički | 0:3 (0:2) | |||||
Surdulica | |||||||||
10.02 13:00 | Železničar | | Novi Pazar | 2:2 (2:1) | |||||
Pančevo Mladost Stadium | |||||||||
10.02 14:00 | Javor | | Partizan | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
10.02 15:00 | Vojvodina | | Mladost | 1:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
10.02 16:30 | Crvena Zvezda | | Voždovac | 2:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
11.02 13:00 | Radnički 1923 | | Radnički | 3:2 (1:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
11.02 15:00 | IMT | | TSC | 0:2 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
12.02 16:00 | Napredak | | Spartak | 1:1 (1:1) | |||||
Kruŝevac |
Day 23 | |||||||||
24.02 17:30 | Aluminij | | Olimpija | 0:4 (0:3) | |||||
Kidričevo | |||||||||
25.02 13:00 | Rogaška | | Maribor | 0:0 | |||||
Rogaška Slatina | |||||||||
25.02 15:00 | Domžale | | Celje | 2:1 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
25.02 17:30 | Mura | | Radomlje | 0:0 | |||||
Murska Sobota | |||||||||
26.02 15:00 | NK Bravo | | Koper | 0:0 | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 22 | |||||||||
20.02 17:30 | Radomlje | | Aluminij | 1:2 (0:1) | |||||
Domžale | |||||||||
21.02 15:00 | Olimpija | | Domžale | 1:0 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
22.02 15:00 | Celje | | Rogaška | 4:1 (1:0) | |||||
Celje | |||||||||
22.02 17:30 | Maribor | | NK Bravo | 2:1 (1:1) | |||||
Maribor | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.02 17:30 | Aluminij | | Koper | 1:2 (1:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
17.02 13:00 | Rogaška | | Domžale | 4:1 (2:1) | |||||
Rogaška Slatina | |||||||||
17.02 15:00 | Radomlje | | Olimpija | 1:3 (0:2) | |||||
Domžale | |||||||||
18.02 13:00 | NK Bravo | | Celje | 0:0 | |||||
Ljubljana | |||||||||
18.02 15:00 | Mura | | Maribor | 3:0 | |||||
Murska Sobota | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.02 13:00 | Olimpija | | Rogaška | 2:2 (0:2) | |||||
Ljubljana | |||||||||
10.02 15:00 | Domžale | | NK Bravo | 1:3 (0:2) | |||||
Domžale | |||||||||
10.02 17:30 | Koper | | Radomlje | 0:1 (0:0) | |||||
Koper | |||||||||
11.02 15:00 | Celje | | Mura | 4:1 (2:1) | |||||
Celje | |||||||||
11.02 17:30 | Maribor | | Aluminij | 7:0 (4:0) | |||||
Maribor |
Day 23 | |||||||||
23.02 21:00 | Metz | | Lyon | 1:2 (1:1) | |||||
Metz | |||||||||
24.02 17:00 | Lorient | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
24.02 21:00 | Strasbourg | | Brest | 0:3 (0:2) | |||||
Strasbourg | |||||||||
25.02 13:00 | Lens | | Monaco | 2:3 (1:2) | |||||
Lens | |||||||||
25.02 15:00 | Le Havre | | Reims | 1:2 (0:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
25.02 15:00 | Toulouse | | Lille | 3:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
25.02 15:00 | Nice | | Clermont | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
25.02 17:05 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 1:1 (0:1) | |||||
Paris | |||||||||
25.02 20:45 | Marseille | | Montpellier | 4:1 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.02 21:00 | Lyon | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
17.02 17:00 | Lille | | Le Havre | 3:0 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
17.02 21:00 | Nantes | | Paris Saint-Germain | 0:2 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
18.02 13:00 | Strasbourg | | Lorient | 1:3 (0:2) | |||||
Strasbourg | |||||||||
18.02 15:00 | Monaco | | Toulouse | 1:2 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
18.02 15:00 | Montpellier | | Metz | 3:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
18.02 15:00 | Rennes | | Clermont | 3:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
18.02 17:05 | Reims | | Lens | 1:1 (1:1) | |||||
Reims | |||||||||
18.02 20:45 | Brest | | Marseille | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.02 21:00 | Marseille | | Metz | 1:1 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
10.02 17:00 | Lens | | Strasbourg | 3:1 (2:1) | |||||
Lens | |||||||||
10.02 21:00 | Paris Saint-Germain | | Lille | 3:1 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
11.02 13:00 | Le Havre | | Rennes | 0:1 (0:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
11.02 15:00 | Clermont | | Brest | 1:1 (0:0) | |||||
Clermont-Ferrand | |||||||||
11.02 15:00 | Lorient | | Reims | 2:0 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
11.02 15:00 | Toulouse | | Nantes | 1:2 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
11.02 17:05 | Montpellier | | Lyon | 1:2 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
11.02 20:45 | Nice | | Monaco | 2:3 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
Day 20 | |||||||||
02.02 21:00 | Strasbourg | | Paris Saint-Germain | 1:2 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
03.02 17:00 | Rennes | | Montpellier | 2:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
03.02 21:00 | Nantes | | Lens | 0:1 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
04.02 13:00 | Monaco | | Le Havre | 1:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
04.02 15:00 | Metz | | Lorient | 1:2 (1:1) | |||||
Metz | |||||||||
04.02 15:00 | Lille | | Clermont | 4:0 (4:0) | |||||
Lille | |||||||||
04.02 15:00 | Reims | | Toulouse | 2:3 (0:3) | |||||
Reims | |||||||||
04.02 17:05 | Brest | | Nice | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
04.02 20:45 | Lyon | | Marseille | 1:0 (1:0) | |||||
Lyon |
Day 24 | |||||||||
23.02 17:00 | Lokomotiva | | Osijek | 1:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
24.02 15:00 | Varaždin | | Hajduk | 1:1 (1:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
24.02 17:10 | Istra 1961 | | Rudeš | 2:1 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
25.02 15:00 | Dinamo | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
25.02 17:30 | Gorica | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.02 17:00 | Slaven | | Istra 1961 | 1:1 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
17.02 15:00 | Rijeka | | Lokomotiva | 4:0 (2:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
17.02 17:10 | Rudeš | | Hajduk | 0:2 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
18.02 15:00 | Osijek | | Gorica | 3:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
18.02 17:10 | Dinamo | | Varaždin | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.02 17:00 | Varaždin | | Rudeš | 1:0 (0:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
10.02 15:00 | Istra 1961 | | Osijek | 1:0 (1:0) | |||||
Pula | |||||||||
10.02 17:10 | Lokomotiva | | Dinamo | 2:2 (2:2) | |||||
Zagreb | |||||||||
11.02 15:00 | Hajduk | | Slaven | 4:0 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
11.02 17:10 | Gorica | | Rijeka | 0:2 (0:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
Day 21 | |||||||||
02.02 17:00 | Lokomotiva | | Varaždin | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
03.02 14:50 | Slaven | | Rudeš | 4:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
03.02 17:30 | Osijek | | Hajduk | 1:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
04.02 15:00 | Rijeka | | Istra 1961 | 3:0 (2:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
04.02 17:15 | Dinamo | | Gorica | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 22 | |||||||||
28.02 15:00 | Jedinstvo | | Sutjeska | 0:1 (0:1) | |||||
Bijelo Polje | |||||||||
28.02 15:00 | Mladost Donja Gorica | | Dečić | 0:3 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.02 17:30 | Mornar | | Arsenal | 0:0 | |||||
Bar | |||||||||
28.02 17:30 | Petrovac | | Rudar | 1:1 (1:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
28.02 18:00 | Budućnost | | Jezero | 0:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 21 | |||||||||
24.02 14:00 | Mladost Donja Gorica | | Mornar | 1:2 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
24.02 14:00 | Rudar | | Budućnost | 3:0 (1:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
24.02 14:30 | Jezero | | Jedinstvo | 0:3 (0:1) | |||||
Berane | |||||||||
24.02 15:00 | Sutjeska | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
25.02 17:30 | Dečić | | Petrovac | 1:1 (0:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.02 14:30 | Arsenal | | Jezero | 3:1 (3:0) | |||||
Tivat | |||||||||
17.02 15:00 | Jedinstvo | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Bijelo Polje | |||||||||
17.02 17:00 | Petrovac | | Mladost Donja Gorica | 3:2 (1:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
18.02 15:00 | Mornar | | Sutjeska | 1:0 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
18.02 17:00 | Budućnost | | Dečić | 2:2 (2:0) | |||||
Podgorica |
Day 22 | |||||||||
24.02 15:00 | Baník | | Bohemians 1905 | 1:1 (1:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
24.02 15:00 | Hradec Králové | | Mladá Boleslav | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
24.02 15:00 | Teplice | | Karviná | 2:2 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
24.02 15:00 | Slovan | | Jablonec | 3:3 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
24.02 18:00 | Viktoria | | Trinity | 3:0 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
25.02 15:00 | Dynamo | | Sigma | 2:1 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
25.02 15:00 | Slavia | | Pardubice | 3:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
25.02 18:00 | Slovácko | | Sparta | 1:3 (1:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
Day 21 | |||||||||
17.02 15:00 | Jablonec | | Dynamo | 5:2 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17.02 15:00 | Mladá Boleslav | | Baník | 1:3 (1:3) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17.02 15:00 | Pardubice | | Teplice | 1:1 (1:0) | |||||
Pardubice | |||||||||
17.02 15:00 | Sigma | | Hradec Králové | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
17.02 18:00 | Bohemians 1905 | | Viktoria | 0:2 (0:2) | |||||
Praha | |||||||||
18.02 15:00 | Trinity | | Slovácko | 2:1 (0:1) | |||||
Zlín | |||||||||
18.02 15:00 | Karviná | | Slavia | 0:3 (0:2) | |||||
Karviná | |||||||||
18.02 18:00 | Sparta | | Slovan | 2:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.02 15:00 | Slovácko | | Pardubice | 1:2 (0:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
10.02 15:00 | Dynamo | | Baník | 3:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
10.02 15:00 | Karviná | | Sparta | 0:3 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
10.02 15:00 | Slovan | | Sigma | 2:0 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
10.02 18:00 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 1:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
11.02 15:00 | Hradec Králové | | Bohemians 1905 | 2:2 (1:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
11.02 15:00 | Teplice | | Trinity | 2:1 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
11.02 18:00 | Slavia | | Jablonec | 4:3 (3:2) | |||||
Praha | |||||||||
Day 18 | |||||||||
14.02 17:00 | Karviná | | Pardubice | 0:3 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
21.02 17:30 | Teplice | | Sigma | 2:0 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.02 18:00 | Baník | | Viktoria | 0:1 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
14.02 18:00 | Trinity | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
Zlín |
Day 28 | |||||||||
27.02 20:00 | Ross County | | St. Mirren | 1:1 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
28.02 19:45 | Celtic | | Dundee | 7:1 (6:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
28.02 19:45 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
28.02 19:45 | Kilmarnock | | Rangers | 1:2 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
28.02 19:45 | Hearts | | Hibernian | 1:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
28.02 20:00 | Livingston | | Motherwell | 1:3 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
Day 27 | |||||||||
24.02 15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
24.02 15:00 | Rangers | | Hearts | 5:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
24.02 15:00 | Hibernian | | Dundee | 2:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
24.02 15:00 | Ross County | | Livingston | 3:2 (2:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
24.02 15:00 | St. Mirren | | St. Johnstone | 2:0 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
25.02 12:00 | Motherwell | | Celtic | 1:3 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 26 | |||||||||
17.02 15:00 | Celtic | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
17.02 15:00 | Dundee | | Ross County | 2:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
17.02 15:00 | Aberdeen | | Hibernian | 2:2 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
17.02 15:00 | Hearts | | Motherwell | 2:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
17.02 15:00 | Livingston | | St. Mirren | 1:0 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
18.02 12:00 | St. Johnstone | | Rangers | 0:3 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.02 19:45 | Motherwell | | Ross County | 5:0 (3:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
06.02 20:00 | Rangers | | Aberdeen | 2:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
07.02 19:45 | Kilmarnock | | Livingston | 1:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
07.02 19:45 | St. Johnstone | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
07.02 19:45 | St. Mirren | | Dundee | 2:0 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
07.02 20:00 | Hibernian | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.02 12:30 | Aberdeen | | Celtic | 1:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
03.02 15:00 | Dundee | | Hearts | 2:3 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
03.02 15:00 | Rangers | | Livingston | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
03.02 15:00 | Hibernian | | St. Mirren | 0:3 (0:3) | |||||
Edinburgh | |||||||||
03.02 15:00 | Motherwell | | Kilmarnock | 1:1 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
03.02 15:00 | Ross County | | St. Johnstone | 0:1 (0:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.02 14:00 | Dundee | | St. Johnstone | 2:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 20 | |||||||||
14.02 19:45 | Aberdeen | | Motherwell | 3:3 (2:3) | |||||
Aberdeen | |||||||||
14.02 19:45 | Rangers | | Ross County | 3:1 (2:1) | |||||
Glasgow |
20.02 15:30 | Porto Velho (Porto Velho) | | Remo (Belém) | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Velho | |||||||||
20.02 20:00 | Nova Venécia (Nova Venécia) | | Botafogo (Ribeirão Preto) | 1:2 (1:0) | |||||
Águia Branca | |||||||||
21.02 15:30 | Manauara (Manaus) | | Retrô (Camaragibe) | 1:2 (1:1) | |||||
Manaus | |||||||||
21.02 15:30 | Real Brasília (Vila Planalto) | | São Raimundo (Boa Vista) | 2:1 (1:0) | |||||
Brasília | |||||||||
21.02 16:00 | River (Teresina) | | Ypiranga (Erechim) | 1:1 (0:0) | |||||
Teresina | |||||||||
21.02 19:15 | Sousa (Sousa) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 2:0 (0:0) | |||||
Sousa | |||||||||
21.02 19:30 | Anápolis (Anápolis) | | Tombense (Tombos) | 1:0 (0:0) | |||||
Anápolis | |||||||||
21.02 19:30 | Audax Rio (Rio de Janeiro) | | Portuguesa (Rio de Janeiro) | 0:0 | |||||
Saquarema | |||||||||
21.02 19:30 | Treze (Campina Grande) | | ABC (Natal) | 1:1 (1:0) | |||||
Campina Grande | |||||||||
21.02 19:30 | Costa Rica (Costa Rica) | | América (Natal) | 1:2 (0:1) | |||||
Costa Rica | |||||||||
21.02 19:30 | Rio Branco (Rio Branco) | | CRB (Maceió) | 0:0 | |||||
Rio Branco | |||||||||
21.02 19:30 | Itabaiana (Itabaiana) | | Brasiliense (Taguatinga) | 0:1 (0:1) | |||||
Lagarto Estádio Paulo Barreto de Menezes (Barretão) | |||||||||
21.02 20:00 | Moto Clube (São Luis) | | Bahia (Salvador) | 0:4 (0:1) | |||||
São Luís | |||||||||
21.02 20:30 | Independente (Santana) | | Amazonas (Manaus) | 0:1 (0:0) | |||||
Macapá | |||||||||
21.02 20:30 | São Luiz (Ijuí) | | Ituano (Itu) | 2:1 (0:0) | |||||
Ijuí | |||||||||
21.02 20:30 | União (Rondonópolis) | | Atlético Goianiense (Goiânia) | 1:3 (0:1) | |||||
Rondonópolis | |||||||||
21.02 20:30 | Capital (Palmas) | | Tocantinópolis (Tocantinópolis) | 2:1 (2:0) | |||||
Palmas | |||||||||
22.02 17:30 | Real Noroeste (Águia Branca) | | Cuiabá (Cuiabá) | 1:4 (0:3) | |||||
Águia Branca | |||||||||
22.02 20:00 | Cianorte (Cianorte) | | Corinthians (São Paulo) | 0:3 (0:2) | |||||
Maringá | |||||||||
22.02 20:00 | Águia (Marabá) | | Coritiba (Curitiba) | 3:2 (1:1) | |||||
Marabá | |||||||||
27.02 19:15 | Athletic (São João del-Rei) | | Volta Redonda (Volta Redonda) | 1:0 (1:0) | |||||
São João del-Rei | |||||||||
27.02 20:00 | Iguatu (Iguatu) | | Juventude (Caxias do Sul) | 0:0 | |||||
Iguatu | |||||||||
27.02 21:30 | Marcílio Dias (Itajaí) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 1:3 (1:2) | |||||
Itajaí | |||||||||
28.02 15:30 | Olaria | | São Bernardo (São Bernardo do Campo) | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
28.02 19:15 | Maringá (Maringá) | | América Mineiro (Belo Horizonte) | 2:0 (0:0) | |||||
Maringá | |||||||||
28.02 19:30 | Petrolina | | FC Cascavel (Cascavel) | 3:2 (1:0) | |||||
Petrolina Estádio Paulo Coelho | |||||||||
28.02 19:30 | Humaitá (Porto Acre) | | Sampaio Correa (São Luis) | 1:1 (0:0) | |||||
Rio Branco | |||||||||
28.02 19:30 | Maranhão (São Luis) | | Ferroviário (Fortaleza) | 1:2 (1:1) | |||||
São Luís | |||||||||
28.02 19:30 | GAS | | Brusque (Brusque) | 0:1 (0:1) | |||||
Boa Vista | |||||||||
28.02 19:30 | Murici (Murici) | | Confiança (Aracaju) | 2:1 (0:0) | |||||
Murici | |||||||||
28.02 19:30 | Itabuna | | Nova Iguaçu (Nova Iguaçu) | 0:8 (0:3) | |||||
Ilhéus | |||||||||
28.02 20:00 | ASA (Arapiraca) | | Internacional (Porto Alegre) | 0:2 (0:1) | |||||
Arapiraca | |||||||||
28.02 20:30 | Operário (Campo Grande) | | Operário Ferroviário (Ponta Grossa) | 0:0 | |||||
Campo Grande | |||||||||
28.02 20:30 | Villa Nova | | Aparecidense (Aparecida de Goiânia) | 1:0 (0:0) | |||||
Nova Lima | |||||||||
28.02 20:30 | Portuguesa (Santos) | | Caxias (Caxias do Sul) | 0:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
28.02 20:30 | Água Santa | | Jacuipense | 2:1 (0:1) | |||||
Barueri | |||||||||
28.02 20:30 | Operário (Várzea Grande) | | Criciúma (Criciúma) | 0:0 | |||||
Cuiabá | |||||||||
28.02 21:30 | Trem (Macapá) | | Sport (Recife) | 0:4 (0:2) | |||||
Macapá | |||||||||
29.02 20:30 | Ji Paraná (Ji Paraná) | | Paysandu (Belém) | 0:0 | |||||
Ji Paraná |
21.02 20:00 | Inter Miami | | Real Salt Lake | 2:0 (1:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
24.02 13:45 | Los Angeles | | Seattle Sounders | 2:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
24.02 14:00 | Columbus Crew | | Atlanta United | 1:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
24.02 19:30 | Charlotte | | New York City | 1:0 (1:0) | |||||
Charlotte | |||||||||
24.02 19:30 | DC United | | New England Revolution | 3:1 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
24.02 19:30 | Orlando City | | Montréal | 0:0 | |||||
Orlando | |||||||||
24.02 19:30 | Philadelphia Union | | Chicago Fire | 2:2 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
24.02 19:30 | Austin | | Minnesota United | 1:2 (0:1) | |||||
Austin | |||||||||
24.02 19:30 | Dallas | | San Jose Earthquakes | 2:1 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
24.02 19:30 | Houston Dynamo | | Sporting Kansas City | 1:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
24.02 19:30 | St. Louis City | | Real Salt Lake | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Louis | |||||||||
24.02 19:30 | Portland Timbers | | Colorado Rapids | 4:1 (4:0) | |||||
Portland | |||||||||
25.02 14:30 | Cincinnati | | Toronto | 0:0 | |||||
Cincinnati | |||||||||
25.02 16:00 | Nashville | | New York Red Bulls | 0:0 | |||||
Nashville | |||||||||
25.02 18:00 | Los Angeles Galaxy | | Inter Miami | 1:1 (0:0) | |||||
Carson |
25.02 16:00 | Shanghai Port | | Shanghai Shenhua | 0:1 (0:0) | |||||
Shanghai |
Day 18 | |||||||||
23.02 18:45 | Brisbane Roar | | Western United | 2:2 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
24.02 17:30 | Sydney | | Melbourne City | 1:1 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
24.02 18:45 | Perth Glory | | Wellington Phoenix | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
24.02 19:15 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 1:2 (0:2) | |||||
Adelaide | |||||||||
25.02 17:00 | Newcastle United Jets | | Macarthur FC | 2:2 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
25.02 17:00 | Melbourne Victory | | Central Coast Mariners | 0:1 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 17 | |||||||||
16.02 19:45 | Western United | | Newcastle United Jets | 2:0 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
17.02 18:00 | Sydney | | Adelaide United | 2:1 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
17.02 18:45 | Perth Glory | | Brisbane Roar | 3:2 (1:2) | |||||
Perth | |||||||||
17.02 19:45 | Melbourne City | | Melbourne Victory | 0:0 | |||||
Melbourne | |||||||||
18.02 17:00 | Central Coast Mariners | | Western Sydney Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Gosford | |||||||||
18.02 18:00 | Macarthur FC | | Wellington Phoenix | 1:2 (0:1) | |||||
Campbelltown | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.02 19:15 | Adelaide United | | Perth Glory | 3:3 (2:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
10.02 17:00 | Brisbane Roar | | Melbourne City | 5:1 (4:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
10.02 17:30 | Wellington Phoenix | | Western United | 2:0 (1:0) | |||||
Wellington | |||||||||
10.02 17:30 | Melbourne Victory | | Macarthur FC | 0:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
10.02 19:45 | Central Coast Mariners | | Sydney | 1:3 (0:3) | |||||
Gosford | |||||||||
11.02 17:00 | Western Sydney Wanderers | | Newcastle United Jets | 3:3 (2:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 15 | |||||||||
02.02 18:45 | Brisbane Roar | | Wellington Phoenix | 1:1 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
02.02 18:45 | Perth Glory | | Melbourne City | 4:2 (1:1) | |||||
Perth | |||||||||
03.02 17:00 | Western United | | Sydney | 2:2 (1:2) | |||||
North Hobart | |||||||||
03.02 18:00 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 1:1 (0:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
03.02 19:15 | Adelaide United | | Central Coast Mariners | 0:4 (0:3) | |||||
Adelaide | |||||||||
04.02 19:00 | Macarthur FC | | Western Sydney Wanderers | 4:3 (3:3) | |||||
Campbelltown | |||||||||
Day 12 | |||||||||
06.02 16:00 | Wellington Phoenix | | Central Coast Mariners | 0:0 | |||||
Wellington | |||||||||
20.02 19:00 | Melbourne Victory | | Western United | 2:1 (0:0) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Central Coast Mariners | 27 | 17 | 4 | 6 | 49-27 | 55 | ||
2. | Wellington Phoenix | 27 | 15 | 8 | 4 | 42-26 | 53 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 10 | 12 | 5 | 43-33 | 42 | ||
4. | Sydney | 27 | 12 | 5 | 10 | 52-41 | 41 | ||
5. | Macarthur FC | 27 | 11 | 8 | 8 | 45-48 | 41 | ||
6. | Melbourne City | 27 | 11 | 6 | 10 | 50-38 | 39 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 11 | 4 | 12 | 44-48 | 37 | ||
8. | Adelaide United | 27 | 9 | 5 | 13 | 52-53 | 32 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 8 | 6 | 13 | 42-55 | 30 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 6 | 10 | 11 | 39-47 | 28 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
20:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
17:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
19:30 | |
19:15 | |
19:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:30 | |
Local time | |
1:0 aet | |
1:1 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
4:0 | |
3:4 | |
4:0 | |
0:1 | |
4:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:1 | |
0:3 | |
1:1* | |
1:0* | |
1:5 | |
1:8 | |
0:14 | |
0:6 | |
2:3 | |
2:2 aet | |
1:1 | |
3:0 | |
0:6 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
0:2 | |
1:3 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:2 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |