Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 16.11.2024 | | Stroitel | | Alania-2 | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 09.11.2024 | | Rubin Yalta | | Alania-2 | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 26.10.2024 | | Alania-2 | | Angusht | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 19.10.2024 | | Druzhba | | Alania-2 | | |
| Maykop |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 12.10.2024 | | Alania-2 | | Nart | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 05.10.2024 | | Legion | | Alania-2 | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 29.09.2024 | | Alania-2 | | Spartak-Nalchik | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 21.09.2024 | | Biolog-Novokubansk | | Alania-2 | | |
| Progress |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 15.09.2024 | | Alania-2 | | FK Sevastopol | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 08.09.2024 | | Pobeda | | Alania-2 | | |
| Kaspiysk |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 31.08.2024 | | Alania-2 | | Dynamo | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 24.08.2024 | | Kuban-Holding | | Alania-2 | | |
| Pavlovskaya |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 18.08.2024 | | Alania-2 | | FK Astrakhan | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 10.08.2024 | | FK Rostov-2 | | Alania-2 | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 02.08.2024 | | Alania-2 | | Dynamo-2 Makhachkala | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 27.07.2024 | | FK Forte | | Alania-2 | | |
| Taganrog |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 06.07.2024 | | Alania-2 | | Rubin Yalta | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 24.06.2024 | | Angusht | | Alania-2 | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 18.06.2024 | | Alania-2 | | Druzhba | | |
| |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 12.06.2024 | | Nart | | Alania-2 | | |
| Cherkessk Nart Stadium |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 06.06.2024 | | Alania-2 | | Legion | | |
| Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 31.05.2024 | | Spartak-Nalchik | | Alania-2 | | 0:0 |
| Nalchik |
Russia 2024, Second League Division B, Group 1 |
| 06.04.2024 | | Dynamo-2 Makhachkala | | Alania-2 | | 0:0 |
| Makhachkala |
Russia 2023, Second League Division B, Group 1, subgroup B |
| 29.10.2023 | | Alania-2 | | Dynamo | | 1:1 (1:1) |
| Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium |
Russia 2023, Second League Division B, Group 1, subgroup 2 |
| 24.09.2023 | | Dynamo-2 Makhachkala | | Alania-2 | | 0:0 |
| Makhachkala |
Russia 2023, Second League Division B, Group 1, subgroup 2 |
| 14.08.2023 | | Alania-2 | | Dynamo-2 Makhachkala | | 3:3 (1:1) |
| Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 24.08.1997 | | Alania-D | | Nart Cherkessk | | 1:1 (0:0) |
| |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 10.08.1997 | | Alania-D | | Dynamo-D Stavropol | | 1:1 (1:1) |
| |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 24.07.1997 | | Alania-D | | Torpedo Georgievsk | | 1:1 (0:1) |
| |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 17.07.1997 | | Alania-D | | Lokomotiv Mineralnye Vody | | 4:4 (1:3) |
| |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 06.07.1997 | | Iriston | | Alania-D | | 1:1 (0:1) |
| |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 18.05.1997 | | Alania-D | | Iriston | | 2:2 (1:0) |
| |
Russia 1997, Third league, Zone 1 |
| 27.04.1997 | | Alania-D | | Dynamo-D Stavropol | | 1:1 (1:0) |
| |
Russia 1995, Third league, Zone 1 |
| 07.09.1995 | | Spartak-Alaniya-D | | FK Derbent | | 0:0 |
| |
Russia 1995, Third league, Zone 1 |
| 09.07.1995 | | Spartak-Alaniya-D | | Uralan-D | | 1:1 (1:0) |
| |
Russia 1995, Third league, Zone 1 |
| 19.06.1995 | | Spartak-Alaniya-D | | Druzhba-D | | 2:2 |
| |
Russia 1995, Third league, Zone 1 |
| 21.05.1995 | | Spartak-Alaniya-D | | Spartak Alagir | | 1:1 |
| |