09.09.2006 < | Football matches for 10.09.2006 | > 11.09.2006 |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Grenada | | Guyana | 0:1 (0:0) | |||||
Willemstad | |||||||||
18:00 | Netherlands Antilles | | Suriname | 0:1 (0:1) | |||||
Willemstad |
Barbados | | Saint Vincent and Grenadines | 1:1 (0:0) | ||||||
Bridgetown |
Day 5 | |||||||||
Enyimba | | Hearts of Oak | 1:0 | ||||||
ASEC | | Orlando Pirates | 4:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Khouribga | | Petro Atlético | 1:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Espérance | | Renacimiento | 5:0 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Nara-Desna | | Arsenal | 4:0 (3:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:00 | Arsenal | | Kryvbas | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Tavriya | | FK Kharkiv | 2:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
18:00 | Dnipro | | Stal | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
18:00 | Illichovets | | Karpaty | 1:2 (0:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
19:00 | Metalist | | Chornomorets | 4:0 (3:0) | |||||
Kharkiv |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Dynamo-2 | | PFK Oleksandriya | 1:2 (0:2) | |||||
Chapayivka | |||||||||
16:00 | Dynamo-IgroServis | | Desna | 3:3 (0:1) | |||||
Simferopol |
Day 19 | |||||||||
15:00 | Dynamo Brest | | Naftan | 0:4 (0:2) | |||||
Brest | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Minsk | | FK Homel | 0:1 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
16:00 | Darida | | MTZ-RIPA | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Neman | | Shakhtsyor | 0:1 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Vitebsk | | Belshina | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
19:00 | BATE | | Dnepr | 3:0 (0:0) | |||||
Barysaw |
Day 10 | |||||||||
Iscra-Stal | | Zimbru | 0:2 | ||||||
Sheriff | | Tiligul-Tiras | 0:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Nasaf | | Soʼgʼdiyona | 4:2 (2:0) | ||||||
Qarshi Karshi Stadium | |||||||||
Mashʼal | | Neftchi | 1:0 (0:0) | ||||||
Muborak |
Day 4 | |||||||||
16:00 | West Ham United | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
London |
Day 6 | |||||||||
12:15 | Leeds United | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 27 | 7 | 12 | 76-47 | 88 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 26 | 8 | 12 | 67-42 | 86 | ||
3. | Derby County | 46 | 25 | 9 | 12 | 62-46 | 84 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 10 | 14 | 81-55 | 76 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 10 | 14 | 59-56 | 76 | ||
6. | Southampton | 46 | 21 | 12 | 13 | 77-53 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 22 | 8 | 16 | 64-53 | 74 | ||
8. | Stoke City | 46 | 19 | 16 | 11 | 62-41 | 73 | ||
9. | Sheffield Wednesday | 46 | 20 | 11 | 15 | 70-66 | 71 | ||
10. | Colchester United | 46 | 20 | 9 | 17 | 70-56 | 69 |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Getafe | | Racing | 1:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
19:00 | Nàstic | | Celta de Vigo | 1:2 (0:0) | |||||
Tarragona | |||||||||
19:00 | Levante | | Real Madrid | 1:4 (1:2) | |||||
Valencia | |||||||||
19:00 | Mallorca | | Deportivo La Coruna | 0:0 | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
19:00 | Real Betis | | Athletic | 3:0 (2:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
19:00 | Real Sociedad | | Sevilla | 1:3 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
19:00 | Villarreal | | Recreativo | 0:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
21:00 | Real Zaragoza | | Español | 3:0 (1:0) | |||||
Zaragoza |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Atalanta | | Ascoli | 3:1 (3:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
15:00 | Cagliari | | Catania | 0:1 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
15:00 | Chievo | | Siena | 1:2 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Messina | | Udinese | 1:0 (0:0) | |||||
Messina | |||||||||
15:00 | Milan | | Lazio | 2:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Palermo | | Reggina | 4:3 (3:1) | |||||
Palermo | |||||||||
15:00 | Sampdoria | | Empoli | 1:2 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
20:30 | Torino | | Parma | 1:1 (0:0) | |||||
Torino |
Day 19 | |||||||||
Sandefjord | | Rosenborg | 0:2 (0:1) | ||||||
Tromsø | | Lyn | 1:2 (0:1) | ||||||
Ham-Kam | | Odd | 3:0 (2:0) | ||||||
Vålerenga | | Fredrikstad | 5:1 (1:1) | ||||||
Molde | | Viking | 3:1 (1:0) | ||||||
Start | | Lillestrøm | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
14:30 | Wisła Kraków | | Pogoń | 0:0 | |||||
Kraków |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Paços de Ferreira | | Marítimo | 2:1 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
18:00 | Belenenses | | Vitória | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19:00 | Académica | | Naval | 1:2 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
19:15 | Estrela | | Porto | 0:3 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 5 | |||||||||
Borac | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:1) | ||||||
Ĉačak |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Toulouse | | Nancy-Lorraine | 2:2 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Marseille | 1:3 (1:1) | |||||
Paris |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Dundee United | | Hibernian | 0:3 (0:0) | |||||
Dundee |
Day 6 | |||||||||
Lanús | | Independiente | 2:4 (0:1) | ||||||
River Plate | | Quilmes | 2:1 (1:0) | ||||||
Nueva Chicago | | Colón | 1:0 (1:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Boca Juniors | 1:4 (1:0)* | ||||||
Newell's Old Boys | | Arsenal | 2:2 (0:1) | ||||||
Day 23 | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Corinthians | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Paraná | | Fluminense | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Juventude | | Cruzeiro | 2:0 (2:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Figueirense | | Goiás | 2:2 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18:10 | Fortaleza | | Santos | 1:1 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
18:10 | Botafogo | | Flamengo | 0:2 (0:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:10 | Internacional | | Atlético-PR | 2:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre |
Los Angeles Galaxy | | Houston Dynamo | 1:2 (1:1) | ||||||
Carson |
Day 25 | |||||||||
Xi'an Chanba International | | Chongqing Lifan | 2:0 | ||||||
Tianjin Teda | | Dalian Shide | 0:0 | ||||||
Wuhan Guanggu | | Changchun Yatai | 4:2 | ||||||
Shenzhen Kingway | | Xiamen Lanshi | 3:2 | ||||||
Shanghai United | | Qingdao Zhongneng | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 22 | 3 | 3 | 74-26 | 69 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 28 | 14 | 10 | 4 | 37-19 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 13 | 10 | 5 | 27-16 | 49 | ||
4. | Changchun Yatai | 28 | 13 | 7 | 8 | 41-26 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 13 | 6 | 9 | 43-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 10 | 10 | 8 | 40-38 | 40 | ||
7. | Shanghai United | 28 | 9 | 12 | 7 | 32-25 | 39 | ||
8. | Xiamen Lanshi | 28 | 9 | 11 | 8 | 28-27 | 38 | ||
9. | Xi'an Chanba International | 28 | 8 | 12 | 8 | 33-34 | 36 | ||
10. | Wuhan Guanggu | 28 | 8 | 7 | 13 | 28-42 | 31 |
Day 3 | |||||||||
New Zealand Knights | | Melbourne Victory | 0:3 (0:3) | ||||||
Albany | |||||||||
Perth Glory | | Sydney | 1:1 (0:1) | ||||||
Perth |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
15:30* | |
16:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:5 | |
3:0 | |
0:3 | |
20:00* | |
2:1 | |
0:2 | |
2:1 | |
1:0 | |
4:1 | |
4:3 | |
18:00* | |
3:4 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |