13.09.2021 < | Football matches for 14.09.2021 | > 15.09.2021 |
Day 1 | |||||||||
21:00 | Barcelona | | Bayern | 0:3 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:00 | Dynamo Kyiv | | Benfica | 0:0 | |||||
Kiev |
Day 1 | |||||||||
18:45 | Young Boys | | Manchester United | 2:1 (0:1) | |||||
Bern | |||||||||
21:00 | Villarreal | | Atalanta | 2:2 (1:1) | |||||
Villarreal |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Maccabi Tel Aviv | | Alashkert | 4:1 (3:1) | |||||
Tel Aviv |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Maccabi Haifa | | Feyenoord | 0:0 | |||||
Haifa |
18:00 | Nagoya Grampus | | Daegu | 4:2 (1:2) | |||||
Toyota | |||||||||
19:00 | Al Nassr | | Tractor Sazi | 1:0 (1:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
20:00 | Esteghlal | | Piroozi | 0:1 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
20:00 | Ulsan Hyundai | | Kawasaki Frontale | 0:0 aet, pen. 3:2 | |||||
Ulsan | |||||||||
21:00 | Sharjah | | Al Wahda Abu Dhabi | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:5 | |||||
Sharjah |
19:00 | Seattle Sounders | | Santos Laguna | 1:0 (0:0) | |||||
Seattle |
Day 10 | |||||||||
14:00 | Baltika-BFU | | Luki-Energiya | 1:2 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
15:00 | FK Tver | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
16:00 | Leningradets | | Zvezda Sankt-Petersburg | 2:0 (1:0) | |||||
Roshchino | |||||||||
16:30 | FK Chita | | Kairat | 1:1 (1:1) | |||||
Chita |
Day 10 | |||||||||
16:00 | FK Chertanovo | | Shinnik | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Khimik | | Znamya Truda | 2:1 (2:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
16:00 | Olimp-Dolgoprudny-2 | | Volna | 1:1 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Dynamo-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Murom | 2:1 (1:1) | |||||
Vladimir |
Day 10 | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | Rodina | 2:2 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | Znamya | | Saturn | 0:1 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
16:00 | Kvant | | Peresvet | 1:3 (1:2) | |||||
Obninsk | |||||||||
18:00 | FK Saransk | | Metallurg | 3:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18:30 | SKA-Khabarovsk-2 | | FK Khimki-M | 3:2 (1:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Arsenal-2 | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
16:00 | Salyut-Belgorod | | Dynamo Vladivostok | 3:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
16:30 | FK Kaluga | | Fakel-M | 2:1 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:00 | Avangard | | Sakhalin | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:00 | FK Ryazan | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Ryazan |
Day 9 | |||||||||
16:30 | Dynamo Barnaul | | Torpedo Miass | 0:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Irtysh | | Spartak | 3:1 (2:0) | |||||
Omsk |
Day 18 | |||||||||
16:15 | Qoʼqon 1912 | | Mashʼal | 2:2 (2:1) | |||||
Kokand |
Day 7 | |||||||||
19:45 | AFC Bournemouth | | Queens Park Rangers | 2:1 (2:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
19:45 | Blackburn Rovers | | Hull City | 2:0 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
19:45 | Blackpool | | Huddersfield Town | 0:3 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
19:45 | Sheffield United | | Preston North End | 2:2 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
20:00 | Reading | | Peterborough United | 3:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
20:00 | West Bromwich Albion | | Derby County | 0:0 | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 27 | 9 | 10 | 106-43 | 90 | ||
2. | AFC Bournemouth | 46 | 25 | 13 | 8 | 74-39 | 88 | ||
3. | Huddersfield Town | 46 | 23 | 13 | 10 | 64-47 | 82 | ||
4. | Nottingham Forest | 46 | 23 | 11 | 12 | 73-40 | 80 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-45 | 75 | ||
6. | Luton Town | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-55 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 10 | 16 | 59-50 | 70 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 12 | 15 | 59-50 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-45 | 69 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 13 | 15 | 52-45 | 67 |
Day 11 | |||||||||
14:15 | Talleres | | Platense | 2:1 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
16:30 | Arsenal | | Colón | 0:0 | |||||
Sarandí | |||||||||
18:45 | Central Córdoba | | Atlético Tucumán | 2:0 (0:0) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
21:00 | Boca Juniors | | Defensa y Justicia | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21:30 | Santos (Santos) | | Atlético Paranaense (Curitiba) | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Santos |
19:30 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 2:1 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | New York City | | Dallas | 3:3 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
19:30 | Toronto | | Inter Miami | 0:1 (0:0) | |||||
Toronto |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:30 | |
18:00 | |
12:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
14:30 | |
16:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
15:30 | |
16:00 | |
17:00 | |
Local time | |
1:2 | |
3:1 | |
0:2* | |
0:0* | |
1:3 | |
0:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
5:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:3 | |
4:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |