USSR 1973, second league, Zone 1 |
| 15.05.1973 | | Kolos | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2, pen. ?:? |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| 23.07.1967 | | Lokomotiv Donetsk | | Kolos | | 0:0 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, playoff, 7-th place match |
| 13.11.1966 | | Lokomotiv Donetsk | | Chaika | | 2:2 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| 14.09.1966 | | Kolos | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Dynamo Khmelnitskiy | | Lokomotiv Donetsk | | 3:3, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Bukovina | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Stroitel Ternopol | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Tavriya | | 1:1, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Goverla | | 0:0, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Makeyevka | | 0:0, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Khimik Severodonetsk | | 0:0, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Lutsk team | | 0:0, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Stroitel Ternopol | | 1:1, pen. ?:? |
| |
USSR 1973, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Rovno | | 0:0, pen. ?:? |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Goverla | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Zvezda Kirovograd | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Stroitel Ternopol | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Bukovina | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Spartak Ivano-Frankovsk | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Sudostroitel | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Lokomotiv Vinnitsa | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Makeevka | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Sevastopol | | 1:1 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Khimik Severodonetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Rovno | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Bukovina | | 0:0 |
| |
USSR 1972, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Mayak Kharkov | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Krivbass | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Sudostroitel | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Zvezda Kirovograd | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Metallurg Zhdanov | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Goverla | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Sudostroitel | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Kadiyevka | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Lokomotiv Vinnitsa | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Metallurg Zhdanov | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Lokomotiv Kherson | | 1:1 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Spartak Sumy | | 2:2 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Bukovina | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Goryn | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | SKA Lvov | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Torpedo Lutsk | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1971, second league, Zone 1 |
| | | Goryn | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Gorlovka | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Kolos | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Gorlovka | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Makeyevka | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Torez | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Torpedo Berdyansk | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Krasnyi-Luch | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Torez | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1969, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Avangard Kerch | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, final |
| | | Bukovina | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| Chernivtsi |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, final |
| | | Shakhtyor Kadiyevka | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| Chernivtsi |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Torpedo Kharkov | | 1:1 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Sverdlovsk | | 0:0 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Spartak Sumy | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Kadiyevka | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Gorlovka | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Ugolyok | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Avangard Rovenki | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Sitall | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Avangard Kramatorsk | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Dnepropetrovsk | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1968, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Industria | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Gorlovka | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Chaika | | 1:1 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Lokomotiv Kherson | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Makeyevka | | 1:1 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Stal | | 1:1 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Start | | 1:1 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Kramatorsk | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Yenakievo | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Torpedo Berdyansk | | 1:1 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Shakhtyor Krasnyi-Luch | | Lokomotiv Donetsk | | 2:2 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Azovets | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Start | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Sitall | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1967, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Torpedo Berdyansk | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | SKChF | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Avangard Kramatorsk | | 1:1 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Kolhospnyk Rovno | | 0:0 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Shakhtyor Aleksandriya | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Polesye | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Avangard Makeyevka | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Neftyanik | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1966, class B, Ukrainian SSR, zone 1 |
| | | Kommunarets | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, tournament for places 37-42 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Kolhospnyk Rovno | | 0:0 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Shakhtyor Kadiyevka | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Kommunarets | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Sudostroitel | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Spartak Melitopol | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Kherson | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Khimik | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Tavriya | | 1:1 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Khimik | | 0:0 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Trubnik | | 1:1 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Shakhtyor Krasnyi-Luch | | 2:2 |
| |
USSR 1965, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Shakhtyor Krasnyi-Luch | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Trubnik | | Lokomotiv Donetsk | | 0:0 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | SKF | | 1:1 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Trubnik | | 2:2 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Metallurg | | 0:0 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Burevestnik | | 1:1 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, zone 3 |
| | | Burevestnik | | Lokomotiv Donetsk | | 1:1 |
| |
USSR 1964, class B, Ukrainian SSR, tournament for places 19-24 |
| | | Lokomotiv Donetsk | | Neftyanik | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Torpedo | | Lokomotiv | | 1:1 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | SKA Odessa | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | Torpedo | | 2:2 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | Shakhtyor Gorlovka | | 2:2 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | Trubnik | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | Avangard Zheltye Vody | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | Tavriya | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Lokomotiv | | Metallurg Yenakievo | | 2:2 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Dmeprovets | | Lokomotiv | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Trubnik | | Lokomotiv | | 0:0 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Gornyak | | Lokomotiv | | 1:1 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Metallurg Yenakievo | | Lokomotiv | | 1:1 |
| |
USSR 1963, class B, Ukrainian SSR, zone 2 |
| | | Spartak Sumy | | Lokomotiv | | 1:1 |
| |