USSR, first league 1984 |
| 04.11.1984 | | Irtysh | | Pamir | | 0:1 (0:0) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 25.10.1984 | | Spartak | | Irtysh | | 1:0 (0:0) |
| Ordzhonikidze |
USSR, first league 1984 |
| 21.10.1984 | | Guria | | Irtysh | | 2:0 (0:0) |
| Lanchkhuti |
USSR, first league 1984 |
| 14.10.1984 | | Irtysh | | Dynamo | | 1:2 (0:1) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 11.10.1984 | | Irtysh | | Torpedo | | 1:3 (1:2) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 04.10.1984 | | Zarya | | Irtysh | | 4:1 (2:1) |
| Voroshilovgrad |
USSR, first league 1984 |
| 30.09.1984 | | Fakel | | Irtysh | | 3:1 (1:1) |
| Voronezh |
USSR, first league 1984 |
| 11.09.1984 | | Iskra | | Irtysh | | 4:0 (1:0) |
| Smolensk |
USSR, first league 1984 |
| 31.08.1984 | | Irtysh | | Rotor | | 1:2 (0:1) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 26.08.1984 | | Metallurg | | Irtysh | | 2:1 (2:1) |
| Zaporizhia |
USSR, first league 1984 |
| 23.08.1984 | | Kolos | | Irtysh | | 2:0 (0:0) |
| Nikopol |
USSR, first league 1984 |
| 14.08.1984 | | Irtysh | | Kuzbass | | 1:2 (1:2) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 16.07.1984 | | Nistru | | Irtysh | | 5:0 (3:0) |
| Chişinău |
USSR, first league 1984 |
| 07.07.1984 | | Irtysh | | Guria | | 0:2 (0:2) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 29.06.1984 | | Torpedo | | Irtysh | | 6:1 (4:0) |
| Kutaisi |
USSR, first league 1984 |
| 22.06.1984 | | Irtysh | | Zarya | | 0:2 (0:2) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 19.06.1984 | | Irtysh | | Fakel | | 0:3 (0:2) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 12.06.1984 | | SKA Karpaty | | Irtysh | | 3:0 (2:0) |
| Lviv |
USSR, first league 1984 |
| 03.06.1984 | | Irtysh | | Iskra | | 1:3 (1:2) |
| Omsk |
USSR, first league 1984 |
| 25.05.1984 | | Kuban | | Irtysh | | 3:2 (2:0) |
| Krasnodar |
USSR, first league 1984 |
| 22.05.1984 | | Rotor | | Irtysh | | 2:1 (1:1) |
| Volgograd |
USSR, first league 1984 |
| 08.05.1984 | | Kuzbass | | Irtysh | | 3:1 (1:0) |
| Kemerovo |
USSR, first league 1984 |
| 30.04.1984 | | Lokomotiv | | Irtysh | | 1:0 (0:0) |
| Moscow |
USSR, first league 1984 |
| 12.04.1984 | | Pamir | | Irtysh | | 1:0 (0:0) |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1969, Group 2, tournament for places 13-24 |
| 20.10.1969 | | Volga Ulyanovsk | | Irtysh | | 1:0 |
| Ulyanovsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, tournament for places 13-24 |
| 16.10.1969 | | Stroitel Ufa | | Irtysh | | 1:0 |
| Ufa |
USSR, second group A 1969, Group 2, tournament for places 13-24 |
| 19.09.1969 | | Zenit | | Irtysh | | 3:0 (2:0) |
| Izhevsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 24.08.1969 | | Aeroflot | | Irtysh | | 3:0 |
| Irkutsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 15.08.1969 | | Irtysh | | Kuzbass | | 0:1 |
| Omsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 04.08.1969 | | Irtysh | | Dynamo Barnaul | | 0:1 (0:1) |
| Omsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 30.07.1969 | | Lokomotiv Chelyabinsk | | Irtysh | | 2:1 |
| Chelyabinsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 26.07.1969 | | Kalininets | | Irtysh | | 1:0 |
| Sverdlovsk |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 06.07.1969 | | Selenga | | Irtysh | | 2:0 |
| Ulan-Ude |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 17.06.1969 | | Kuzbass | | Irtysh | | 3:2 (1:1) |
| Kemerovo |
USSR, second group A 1969, Group 2, zone 1 |
| 02.05.1969 | | Irtysh | | Selenga | | 0:1 (0:0) |
| Omsk |
USSR, second group A 1968, Final |
| 20.11.1968 | | Karpaty | | Irtysh | | 4:0 (3:0) |
| Sochi |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 23.10.1968 | | SKA Chita | | Irtysh | | 2:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 15.10.1968 | | Luch | | Irtysh | | 2:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 03.09.1968 | | Stroitel Ashkhabad | | Irtysh | | 3:1 |
| |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 03.08.1968 | | Vostok | | Irtysh | | 1:0 |
| Ust-Kamenogorsk |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 20.07.1968 | | Selenga | | Irtysh | | 2:0 |
| Ulan-Ude |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 13.06.1968 | | Tomles | | Irtysh | | 1:0 |
| Tomsk |
USSR, second group A 1968, Group 4 |
| 22.05.1968 | | Neftyanik | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 09.10.1967 | | Vostok | | Irtysh | | 3:1 |
| Ust-Kamenogorsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 04.10.1967 | | Shakhtyor | | Irtysh | | 2:0 (1:0) |
| Karagandy |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 30.09.1967 | | Stroitel Ashkhabad | | Irtysh | | 2:1 |
| Ashkhabad |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 22.08.1967 | | Energetik | | Irtysh | | 3:0 |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 03.08.1967 | | Irtysh | | Uralmash | | 0:4 (0:2) |
| Omsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 13.07.1967 | | Irtysh | | Shakhtyor | | 1:3 (0:1) |
| Omsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 05.07.1967 | | Luch | | Irtysh | | 2:1 |
| Vladivostok |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 30.06.1967 | | SKA Khabarovsk | | Irtysh | | 1:0 (0:0) |
| Khabarovsk |
USSR, second group A 1967, Group 3 |
| 23.05.1967 | | Irtysh | | SKA Novosibirsk | | 1:2 (1:0) |
| Omsk |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 16.10.1966 | | SKA Novosibirsk | | Irtysh | | 1:0 |
| Novosibirsk |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 11.10.1966 | | Neftyanik | | Irtysh | | 2:0 |
| Fergana |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 01.10.1966 | | SKA Khabarovsk | | Irtysh | | 1:0 |
| Khabarovsk |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 21.09.1966 | | Torpedo | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 26.08.1966 | | Irtysh | | Temp | | 0:1 |
| Omsk |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 21.08.1966 | | Shakhtyor | | Irtysh | | 2:0 (1:0) |
| Karaganda |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 16.08.1966 | | Alga | | Irtysh | | 5:0 |
| Frunze |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 23.07.1966 | | Kuzbass | | Irtysh | | 2:0 |
| Kemerovo |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 08.07.1966 | | Zvezda Perm | | Irtysh | | 2:0 (1:0) |
| Perm |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 28.06.1966 | | Irtysh | | SKA Khabarovsk | | 0:1 |
| Omsk |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 27.05.1966 | | Luch | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 22.05.1966 | | Temp | | Irtysh | | 3:1 |
| Barnaul |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 07.05.1966 | | Politotdel | | Irtysh | | 2:0 |
| Politotdel Kokhoz |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 02.05.1966 | | Energetik | | Irtysh | | 1:0 |
| Dushanbe |
USSR, second group A 1966, Group 3 |
| 27.04.1966 | | Stroitel Ashkhabad | | Irtysh | | 1:0 |
| Ashkhabad |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 13.10.1962 | | Angara | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 30.09.1962 | | Tomich | | Irtysh | | 3:1 |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 23.09.1962 | | SKA Novosibirsk | | Irtysh | | 2:0 (1:0) |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 02.09.1962 | | Irtysh | | Shakhtyor Prokopyevsk | | 1:2 |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 23.08.1962 | | Irtysh | | Khimik Kemerovo | | 0:1 |
| Omsk |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 01.08.1962 | | Irtysh | | SKA Khabarovsk | | 0:1 |
| Omsk |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 03.07.1962 | | Irtysh | | SKA Novosibirsk | | 1:2 |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 23.06.1962 | | Temp | | Irtysh | | 5:1 (4:1) |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 13.06.1962 | | Shakhtyor Prokopyevsk | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 20.05.1962 | | Irtysh | | Baikal | | 0:1 |
| Omsk |
USSR, class B 1962, RSFSR, zone 5 |
| 02.05.1962 | | Luch | | Irtysh | | 2:1 |
| Vladivostok |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| 24.09.1961 | | Irtysh | | Uralmash | | 1:4 (0:2) |
| Omsk |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| 17.09.1961 | | Zvezda Perm | | Irtysh | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| 06.09.1961 | | Lokomotiv Orenburg | | Irtysh | | 3:1 (0:1) |
| Orenburg |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| 27.06.1961 | | Irtysh | | Khimik Berezniki | | 0:1 |
| |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| 06.06.1961 | | Lokomotiv Chelyabinsk | | Irtysh | | 2:0 |
| Chelyabinsk |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| 14.05.1961 | | Irtysh | | Lokomotiv Orenburg | | 1:2 |
| Omsk |
USSR, class B 1960, RSFSR, final |
| 02.11.1960 | | Irtysh | | Metallurg Nizhniy Tagil | | 0:2 (0:1) |
| Shakhty |
USSR, class B 1960, RSFSR, zone 5 |
| 29.09.1960 | | SKA Khabarovsk | | Irtysh | | 2:1 |
| Khabarovsk |
USSR, class B 1960, RSFSR, zone 5 |
| 05.06.1960 | | Sibelektromotor | | Irtysh | | 1:0 (0:0) |
| Tomsk |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 18.10.1959 | | Sibelektromotor | | Irtysh | | 4:1 |
| Tomsk |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 06.09.1959 | | SKVO Chita | | Irtysh | | 2:1 |
| Chita |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 23.08.1959 | | Lokomotiv Krasnoyarsk | | Irtysh | | 5:0 |
| Krasnoyarsk |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 12.08.1959 | | Khimik Kemerovo | | Irtysh | | 2:0 |
| Kemerovo |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 07.08.1959 | | Sibselmash | | Irtysh | | 5:1 |
| Novosibirsk |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 12.06.1959 | | Irtysh | | Khimik Kemerovo | | 0:4 |
| Omsk |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 24.05.1959 | | Urozhay Barnaul | | Irtysh | | 3:1 |
| Barnaul |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 16.05.1959 | | Irtysh | | SKVO Sverdlovsk | | 2:5 |
| Omsk |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 10.05.1959 | | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | Irtysh | | 2:0 |
| Komsomolsk-on-Amur |
USSR, class B 1959, Zone 7 |
| 02.05.1959 | | SKVO Khabarovsk | | Irtysh | | 2:1 |
| Khabarovsk |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 19.10.1958 | | Irtysh | | Urozhay Barnaul | | 0:1 (0:1) |
| Omsk |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 30.09.1958 | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | Irtysh | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 12.08.1958 | | Irtysh | | SKVO Khabarovsk | | 2:5 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 22.06.1958 | | Tomich | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 13.06.1958 | | Khimik Kemerovo | | Irtysh | | 3:1 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 04.06.1958 | | Irtysh | | SKVO Chita | | 2:5 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 16.05.1958 | | Lokomotiv Svobodny | | Irtysh | | 1:0 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| 02.05.1958 | | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | Irtysh | | 2:0 |
| |
USSR, class B 1957, Far East zone |
| 24.09.1957 | | Krasnaya Zvezda | | SKVO Chita | | 0:1 (0:1) |
| Omsk |
USSR, class B 1957, Far East zone |
| 25.08.1957 | | SKVO Khabarovsk | | Krasnaya Zvezda | | 2:0 (2:0) |
| Khabarovsk |
USSR, class B 1957, Far East zone |
| 11.08.1957 | | Krasnaya Zvezda | | Shakhtyor Kemerovo | | 2:3 (1:1) |
| Omsk |
USSR, class B 1957, Far East zone |
| 20.07.1957 | | Lokomotiv Krasnoyarsk | | Krasnaya Zvezda | | 2:1 |
| Krasnoyarsk |
USSR, class B 1957, Far East zone |
| 14.07.1957 | | Sibselmash | | Krasnaya Zvezda | | 3:0 (2:0) |
| Novosibirsk |
USSR, class B 1957, Far East zone |
| 07.06.1957 | | Urozhay Barnaul | | Krasnaya Zvezda | | 3:2 (2:0) |
| Barnaul |
USSR, class B 1961, RSFSR, zone 5 |
| | | Khimik Berezniki | | Irtysh | | 2:1 |
| |
USSR, class B 1960, RSFSR, zone 5 |
| | | SKA Chita | | Irtysh | | 3:2 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| | | Irtysh | | Tomich | | 1:2 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| | | Irtysh | | Khimik Kemerovo | | 1:2 |
| |
USSR, class B 1958, Zone 6 |
| | | SKVO Chita | | Irtysh | | 3:2 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Bolshevik Omsk | | Dzerzhinets Nizhniy Tagil | | 1:2 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Bolshevik Omsk | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | 1:3 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Bolshevik Omsk | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | 1:6 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Bolshevik Omsk | | Dynamo Sverdlovsk | | 1:4 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Bolshevik Omsk | | Dynamo Chelyabinsk | | 1:3 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Bolshevik Omsk | | Metallurg Magnitogorsk | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Molotov | | Bolshevik Omsk | | 2:1 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Molotov | | Bolshevik Omsk | | 5:1 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | Bolshevik Omsk | | 4:2 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Uralmash | | Bolshevik Omsk | | 4:0 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Uralmash | | Bolshevik Omsk | | 6:0 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Khimik Kemerovo | | Bolshevik Omsk | | 4:1 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | Khimik Kemerovo | | Bolshevik Omsk | | 6:3 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | DO Novosibirsk | | Bolshevik Omsk | | 3:2 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | DO Novosibirsk | | Bolshevik Omsk | | 4:0 |
| |
USSR, second group 1949, RSFSR, zone2 |
| | | DO Sverdlovsk | | Bolshevik Omsk | | 4:0 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | Baranov Factory | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | Baranov Factory | | 4:3 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Dynamo Chelyabinsk | | Baranov Factory | | 3:2 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Molotov | | Baranov Factory | | 1:0 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Molotov | | Baranov Factory | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Khimik Kemerovo | | Baranov Factory | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | DO Novosibirsk | | Baranov Factory | | 2:1 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | DO Sverdlovsk | | Baranov Factory | | 3:1 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Baranov Factory | | Avangard Sverdlovsk | | 1:3 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Baranov Factory | | Tsvetnye Metally | | 3:4 |
| |
USSR, second group 1948, RSFSR, zone2 |
| | | Baranov Factory | | DO Novosibirsk | | -:+ |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Avangard | | Krylya Sovetov Omsk | | 3:0 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Dzerzhinets Nizhniy Tagil | | Krylya Sovetov Omsk | | 3:2 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | 1:2 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | Dzerzhinets Chelyabinsk | | 1:6 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | Dynamo Sverdlovsk | | 0:2 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | Dynamo Sverdlovsk | | 2:3 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | Dynamo Chelyabinsk | | 1:4 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | Dynamo Chelyabinsk | | 2:6 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | Krylya Sovetov Omsk | | ODO Sverdlovsk | | 0:1 |
| |
USSR, second group 1947, RSFSR, zone2 |
| | | ODO Novosibirsk | | Krylya Sovetov Omsk | | 4:0 |
| |