Football matches in September 1966 |
07.09 | Netherlands | | Hungary | 2:2 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
21.09 | Hungary | | Denmark | 6:0 (5:0) | |||||
Budapest |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.09 20:15 | Linfield | | Aris | 6:1 (3:0) | 3:3 (2:1) | 9:4 | |||
Belfast | |||||||||
20.09 20:15 | Vojvodina | | Admira Wacker | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Novi Sad | |||||||||
25.09 20:15 | Omonia | | 1860 München | 1:2 (0:1) | 0:8 (0:5) | 1:10 | |||
West Germany, Pocking | |||||||||
28.09 20:15 | Anderlecht | | Haka | 2:0 (1:0) | 10:1 (7:1) | 12:1 | |||
Bruxelles | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.09 20:15 | KR | | Nantes | 2:3 (1:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
07.09 20:15 | Aris | | Linfield | 3:3 (1:2) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
07.09 20:15 | Admira Wacker | | Vojvodina | 0:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
14.09 20:15 | Haka | | Anderlecht | 1:10 (1:7) | |||||
Valkeakoski | |||||||||
20.09 20:15 | 1860 München | | Omonia | 8:0 (5:0) | |||||
München | |||||||||
28.09 20:15 | Malmö | | Atlético Madrid | 0:2 (0:2) | |||||
Malmö | |||||||||
28.09 20:15 | Górnik | | Vorwärts | 2:1 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
28.09 20:15 | CSKA Sofia | | Olympiakós Pireus | 3:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
28.09 20:15 | Liverpool | | Petrolul | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
28.09 20:15 | Celtic | | Zürich | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
28.09 20:15 | Esbjerg | | Dukla Praha | 0:2 (0:0) | |||||
Esbjerg | |||||||||
28.09 20:15 | Ajax | | Beşiktaş | 2:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
28.09 20:15 | Inter Milano | | Torpedo Moscow | 1:0 (0:0) | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.09 20:15 | Vorwärts | | Waterford | 6:0 (2:0) | 6:1 (3:0) | 12:1 | |||
Berlin | |||||||||
14.09 20:15 | CSKA Sofia | | Sliema Wanderers | 4:0 (2:0) | 2:1 (1:0) | 6:1 | |||
Sofia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.09 20:15 | Sliema Wanderers | | CSKA Sofia | 1:2 (0:1) | |||||
Gżira |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.09 20:00 | Real Zaragoza | | Barcelona | 2:4 aet (1:1, 2:3) | 1:0 (1:0) | 3:4 | |||
Zaragoza | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 20:45 | Barcelona | | Real Zaragoza | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelona |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.09 20:00 | Napoli | | Wiener Sport-Club | 3:1 (3:1) | 2:1 (1:1) | 5:2 | |||
Napoli | |||||||||
21.09 20:00 | Juventus | | Árīs | 5:0 (2:0) | 2:0 (1:0) | 7:0 | |||
Torino | |||||||||
21.09 20:00 | Basel | | Utrecht | 2:2 (0:0) | 1:2 (1:1) | 3:4 | |||
Basel | |||||||||
27.09 20:00 | Örgryte | | Nice | 2:1 (0:0) | 2:2 (0:1) | 4:3 | |||
Göteborg | |||||||||
27.09 20:00 | Burnley | | Stuttgart | 2:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | |||
Burnley | |||||||||
27.09 20:00 | Lokomotive Leipzig | | Djurgårdens | 2:1 (1:0) | 3:1 (1:0) | 5:2 | |||
Leipzig | |||||||||
28.09 20:00 | Antwerp | | Union Luxembourg | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Antwerpen | |||||||||
28.09 20:00 | Dunfermline Athletic | | Frigg | 3:1 (3:1) | 3:1 (1:1) | 6:2 | |||
Dunfermline | |||||||||
28.09 20:00 | Bologna | | Göztepe | 3:1 (2:0) | 2:1 (1:0) | 5:2 | |||
Bologna | |||||||||
28.09 20:00 | Athletic | | Crvena Zvezda | 2:0 (0:0) | 0:5 (0:2) | 2:5 | |||
Bilbao | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.09 20:00 | Wiener Sport-Club | | Napoli | 1:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
11.09 20:00 | Göztepe | | Bologna | 1:2 (0:1) | |||||
İzmir | |||||||||
11.09 20:00 | Árīs | | Juventus | 0:2 (0:1) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
13.09 20:00 | Utrecht | | Basel | 2:1 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
14.09 20:00 | Olimpia Ljubljana | | Ferencváros | 3:3 (1:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
17.09 20:00 | Nürnberg | | Valencia | 1:2 (1:2) | |||||
Nürnberg | |||||||||
17.09 20:00 | Spartak Brno | | Dinamo Zagreb | 2:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
20.09 20:00 | Stuttgart | | Burnley | 1:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
21.09 20:00 | Union Luxembourg | | Antwerp | 0:1 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
21.09 20:00 | Crvena Zvezda | | Athletic | 5:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
21.09 20:00 | Porto | | Bordeaux | 2:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
21.09 20:00 | Home Farm | | Eintracht Frankfurt | 0:2 (0:2) | |||||
Dublin | |||||||||
21.09 20:00 | Nice | | Örgryte | 2:2 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
28.09 20:00 | Dinamo Piteşti | | Sevilla | 2:0 (2:0) | |||||
Piteşti |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Galatasaray | | Rapid | 3:5 (2:3) | 0:4 (0:3) | 3:9 | ||||
İstanbul | |||||||||
Apollon | | Standard | 0:1 (0:0) | 1:5 (0:2) | 1:6 | ||||
Belgium, Namur | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Servette | | ÅIFK | 1:1 (1:0) | ||||||
Genève | |||||||||
Floriana | | Sparta | 1:1 (0:1) | ||||||
Gżira | |||||||||
Standard | | Apollon | 5:1 (2:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Swansea City | | Slavia | 1:1 (0:0) | ||||||
Swansea | |||||||||
Glentoran | | Rangers | 1:1 (0:1) | ||||||
Belfast | |||||||||
AaB | | Everton | 0:0 | ||||||
Aalborg | |||||||||
Tatran | | Bayern | 1:1 (1:1) | ||||||
Prešov | |||||||||
Fiorentina | | Rába ETO | 1:0 (0:0) | ||||||
Firenze | |||||||||
Shamrock Rovers | | Spora | 4:1 (2:1) | ||||||
Dublin | |||||||||
Chemie | | Legia Warszawa | 3:0 (0:0) | ||||||
Leipzig | |||||||||
AÉK | | Braga | 0:1 (0:1) | ||||||
Athens | |||||||||
OFK | | Spartak | 1:3 (0:3) | ||||||
Belgrade |
Day 1 | |||||||||
Norrköping | | Eintracht Frankfurt | 2:1 | ||||||
Den Haag | | IFK Göteborg | 1:0 | ||||||
DWS | | Zagłębie Sosnowiec | 2:2 | ||||||
Inter Bratislava | | Go Ahead | 3:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.09 | Conakry I | | Real Bamako | 2:3 (1:3) | 1:2 (1:1) | 3:5 | |||
Day 1 | |||||||||
18.09 | Real Bamako | | Conakry I | 2:1 (1:1) | |||||
Day 38 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Neftyanik | 2:3 (0:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 37 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Moscow | 3:1 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Day 36 | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Kairat | | Torpedo Kutaisi | 2:1 (1:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Ararat | 5:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 35 | |||||||||
Kairat | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Day 34 | |||||||||
Lokomotiv | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | SKA Rostov-on-Don | 0:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 33 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Torpedo Kutaisi | 0:0 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 32 | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Tbilisi | 3:2 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Chernomorets | | Kairat | 0:0 | ||||||
Odessa | |||||||||
SKA Odessa | | CSKA | 0:1 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Torpedo Moscow | | Lokomotiv | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 31 | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | Kairat | 3:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Day 30 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Neftyanik | 0:1 (0:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Zenit | | Lokomotiv | 2:1 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Kairat | 0:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
SKA Odessa | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | Zenit | 3:0 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Shakhtyor | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Krivoy Rog | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Pakhtakor | 1:1 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Pakhtakor | 1:0 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Moscow | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | SKA Odessa | 0:0 | ||||||
Erevan | |||||||||
CSKA | | Torpedo Moscow | 1:2 (1:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 27 | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Shakhtyor | 2:0 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Zenit | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Krylya Sovetov | | Ararat | 0:0 | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 26 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Kairat | 1:0 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Lokomotiv | | Torpedo Kutaisi | 3:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
Chernomorets | | Pakhtakor | 1:1 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Zenit | 1:0 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
SKA Odessa | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Day 24 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Dynamo Minsk | 1:4 (1:2) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Ararat | 3:1 (2:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Zenit | | CSKA | 0:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Shakhtyor | 4:3 (3:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
CSKA | | Dynamo Moscow | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Dynamo Kiev | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | SKA Odessa | 0:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Torpedo Moscow | | Krylya Sovetov | 3:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Minsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Odessa |
Day 30 | |||||||||
30.09 | Spartak Nalchik | | Dynamo Batumi | 1:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
30.09 | Daugava | | Traktor | 1:0 | |||||
Rīga | |||||||||
30.09 | Dynamo Kirovabad | | Rostselmash | 4:0 | |||||
Kirovabad | |||||||||
30.09 | Dynamo Tallin | | Spartak Gomel | 0:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
30.09 | Baltika | | Tekstilshchik | 0:2 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
30.09 | Dynamo Stavropol | | Rubin | 0:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
30.09 18:00 | Terek | | Shirak | 1:0 | |||||
Grozny | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.09 | Spartak Nalchik | | Dynamo Stavropol | 1:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
24.09 | Terek | | Lokomotiv Tbilisi | 0:1 | |||||
Grozny | |||||||||
24.09 | Tekstilshchik | | Traktor | 5:0 | |||||
24.09 | Baltika | | Spartak Gomel | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
24.09 | Dynamo Tallin | | Rubin | 0:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
24.09 16:00 | Shirak | | Dynamo Batumi | 2:0 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
24.09 18:00 | Kuban | | Dynamo Kirovabad | 0:1 | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 28 | |||||||||
18.09 | Spartak Gomel | | Terek | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
18.09 | Shirak | | Lokomotiv Tbilisi | 0:1 | |||||
Leninakan | |||||||||
18.09 | Traktor | | Dynamo Batumi | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
18.09 | Dynamo Stavropol | | Kuban | 0:3 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
18.09 15:00 | Tekstilshchik | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18.09 16:00 | Zhalgiris | | Rubin | 1:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
18.09 18:00 | Rostselmash | | Dynamo Tallin | 5:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
27.09 | Baltika | | Daugava | 0:1 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 27 | |||||||||
12.09 | Tekstilshchik | | Lokomotiv Tbilisi | 3:3 | |||||
12.09 | Rubin | | Shirak | 3:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
12.09 | Spartak Gomel | | Dynamo Stavropol | 1:1 | |||||
Gomel | |||||||||
12.09 | Dynamo Kirovabad | | Spartak Nalchik | 3:1 (1:0) | |||||
Kirovabad | |||||||||
12.09 | Terek | | Traktor | 1:1 | |||||
Grozny | |||||||||
12.09 | Dynamo Tallin | | Zhalgiris | 0:3 | |||||
Tallinn | |||||||||
12.09 | Dynamo Batumi | | Kuban | 1:0 | |||||
Batumi | |||||||||
Day 26 | |||||||||
07.09 | Spartak Nalchik | | Terek | 1:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
07.09 | Spartak Gomel | | Dynamo Kirovabad | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
07.09 | Tekstilshchik | | Shirak | 5:1 | |||||
07.09 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Batumi | 0:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
07.09 | Rubin | | Traktor | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
07.09 18:00 | Kuban | | Zhalgiris | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
07.09 18:00 | Rostselmash | | Baltika | 3:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
07.09 18:30 | Daugava | | Dynamo Tallin | 0:0 | |||||
Rīga |
Day 30 | |||||||||
28.09 | Avyntul | | Lokomotiv Vinnitsa | 1:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
28.09 | Zvezda Kirovograd | | Sudostroitel | 0:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
28.09 | SKA Kiev | | Dynamo Leningrad | 2:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
28.09 | Karpaty | | Volga Gorkiy | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
28.09 | Volga Kalinin | | Trud | 1:1 | |||||
Kalinin | |||||||||
28.09 17:00 | Avangard | | Tavriya | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
28.09 18:00 | Zarya | | SKA Lvov | 1:0 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
28.09 18:30 | Metallurg | | Dnepr | 0:0 | |||||
Zaporozhye | |||||||||
28.09 18:30 | Sokol | | Shinnik | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.09 | Karpaty | | Tavriya | 0:1 | |||||
Lviv | |||||||||
23.09 | Volga Gorkiy | | SKA Kiev | 1:0 | |||||
Gorky | |||||||||
23.09 | Avyntul | | Avangard | 1:2 (0:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
23.09 | Sudostroitel | | Zarya | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
23.09 | Shinnik | | Volga Kalinin | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
23.09 | Dynamo Leningrad | | Trud | 0:1 | |||||
23.09 | Zvezda Kirovograd | | Metallurg | 0:1 | |||||
Kirovograd | |||||||||
23.09 18:30 | Lokomotiv Vinnitsa | | SKA Lvov | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
23.09 19:30 | Sokol | | Dnepr | 2:1 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.09 17:30 | SKA Lvov | | SKA Kiev | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
17.09 | Shinnik | | Dynamo Leningrad | 1:1 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17.09 | Volga Gorkiy | | Volga Kalinin | 5:0 (1:0) | |||||
Gorky | |||||||||
17.09 | Sudostroitel | | Sokol | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17.09 16:30 | Tavriya | | Dnepr | 1:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
17.09 17:00 | Trud | | Zvezda Kirovograd | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
17.09 17:30 | Metallurg | | Avyntul | 0:0 | |||||
Zaporozhye | |||||||||
17.09 18:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Karpaty | 1:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17.09 18:00 | Zarya | | Avangard | 0:1 | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
10.09 17:00 | SKA Kiev | | Lokomotiv Vinnitsa | 3:1 | |||||
Kiev | |||||||||
11.09 | Volga Kalinin | | Karpaty | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
11.09 | Avangard | | Zvezda Kirovograd | 1:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
11.09 | Tavriya | | Dynamo Leningrad | 0:1 | |||||
Simferopol | |||||||||
11.09 | SKA Lvov | | Volga Gorkiy | 4:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
11.09 17:00 | Trud | | Shinnik | 0:2 (0:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
11.09 17:30 | Metallurg | | Sudostroitel | 0:0 | |||||
Zaporozhye | |||||||||
11.09 18:00 | Dnepr | | Avyntul | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
11.09 18:00 | Zarya | | Sokol | 0:0 | |||||
Lugansk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
06.09 | Volga Kalinin | | SKA Lvov | 3:3 (2:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
06.09 | Karpaty | | SKA Kiev | 2:3 | |||||
Lviv | |||||||||
06.09 | Avyntul | | Zarya | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
06.09 | Shinnik | | Metallurg | 1:1 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
06.09 | Zvezda Kirovograd | | Tavriya | 2:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
06.09 | Sudostroitel | | Trud | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
06.09 18:00 | Dynamo Leningrad | | Lokomotiv Vinnitsa | 3:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
06.09 18:00 | Dnepr | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
06.09 18:00 | Sokol | | Volga Gorkiy | 2:0 | |||||
Saratov |
Day 31 | |||||||||
28.09 | Neftyanik | | Vostok | 0:2 | |||||
Fergana | |||||||||
Day 29 | |||||||||
25.09 | Stroitel Ashkhabad | | Vostok | 2:1 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
25.09 | Alga | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
26.09 | Luch | | Torpedo | 2:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
26.09 | Irtysh | | Kuzbass | 3:0 | |||||
Omsk | |||||||||
26.09 | Energetik | | Politotdel | 3:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
26.09 | Zvezda Perm | | Uralmash | 2:2 | |||||
Perm | |||||||||
26.09 | Shakhtyor | | Stroitel Ufa | 0:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
26.09 17:00 | SKA Khabarovsk | | Temp | 1:1 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
26.09 17:00 | SKA Novosibirsk | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
21.09 | Kuzbass | | SKA Novosibirsk | 0:1 | |||||
Kemerovo | |||||||||
21.09 | Torpedo | | Irtysh | 1:0 | |||||
21.09 | Vostok | | Energetik | 2:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
21.09 | Politotdel | | Alga | 0:0 | |||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
21.09 | Luch | | Shakhtyor | 2:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
21.09 | Temp | | Uralmash | 1:1 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
21.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Stroitel Ufa | 4:1 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
21.09 17:00 | SKA Khabarovsk | | Zvezda Perm | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
21.09 18:00 | Stroitel Ashkhabad | | Neftyanik | 4:0 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.09 | Stroitel Ufa | | Irtysh | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
16.09 | Neftyanik | | Politotdel | 1:2 | |||||
Fergana | |||||||||
16.09 | Temp | | Zvezda Perm | 0:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
16.09 | Kuzbass | | Uralmash | 2:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
16.09 18:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Torpedo | 1:2 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
16.09 18:00 | SKA Novosibirsk | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17.09 | Shakhtyor | | Energetik | 0:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
17.09 | Vostok | | Alga | 0:3 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.09 | Temp | | Luch | 2:2 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
11.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Kuzbass | 2:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
11.09 | Stroitel Ashkhabad | | Politotdel | 2:0 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
11.09 | Shakhtyor | | Neftyanik | 5:1 (2:0) | |||||
Karaganda | |||||||||
11.09 | Torpedo | | Zvezda Perm | 0:0 | |||||
11.09 | SKA Novosibirsk | | Uralmash | 2:1 (2:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
11.09 | Stroitel Ufa | | SKA Khabarovsk | 1:0 | |||||
Ufa | |||||||||
11.09 18:00 | Irtysh | | Vostok | 3:1 | |||||
Omsk | |||||||||
13.09 | Energetik | | Alga | 3:2 | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 25 | |||||||||
04.09 | Politotdel | | Vostok | 4:0 | |||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
06.09 | SKA Novosibirsk | | Luch | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
06.09 | Shakhtyor | | Torpedo | 1:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
06.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Temp | 1:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
06.09 | Kuzbass | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
06.09 18:00 | Irtysh | | Zvezda Perm | 1:1 | |||||
Omsk | |||||||||
06.09 18:00 | Alga | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
07.09 | Stroitel Ashkhabad | | Energetik | 2:1 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
07.09 18:00 | Uralmash | | Stroitel Ufa | 1:1 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.09 | Energetik | | SKA Novosibirsk | 0:1 | |||||
Dushanbe | |||||||||
08.09 | Shakhtyor | | Vostok | 0:1 | |||||
Karaganda |
Chernomorets (Odessa) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 3:1 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Kairat (Alma-Ata) | 2:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:0 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Spartak (Moscow) | 4:1 (1:0) | ||||||
Kiev |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Avangard (Kolomna) | 3:1 (1:1)* | 3:1 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Avangard (Kolomna) | 1:1 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo |
Spartak (Petrozavodsk) | | Saturn (Rybinsk) | 2:0 (1:0) | ||||||
Petrozavodsk |
Shakhtyor (Shakhty) | | Progress (Kamensk-Shakhtinsky) | 3:2 aet (0:0, 2:2) | ||||||
Shakhty |
Tsement (Novorossiysk) | | Dynamo (Makhachkala) | 4:3 | ||||||
Novorossiysk |
Neftyanik (Bugulma) | | Chaika (Zelenodolsk) | -:+ | ||||||
Bugulma |
Selenga (Ulan-Ude) | | Irtysh (Pavlodar) | 0:0 aet | ||||||
Ulan-Ude |
Polesye (Zhitomir) | | Kommunarets (Kommunarsk) | 2:0 (0:0) | ||||||
Zhytomyr |
04.09 | Tekmash | | Saturn | 0:0 | |||||
Kostroma | |||||||||
04.09 | Avtomobilist | | Velozavodets | 2:0 | |||||
04.09 | Torpedo Lyubertsy | | Khimik Klin | 3:1 (0:0) | |||||
04.09 | Onezhets | | Spartak Saransk | 0:0 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
04.09 | Kovrovets | | Metallurg Cherepovets | 1:1 (0:1) | |||||
Kovrov | |||||||||
04.09 | Sever | | Volga | 0:0 | |||||
04.09 | Torpedo Podolsk | | Torpedo Pavlovo | 1:0 | |||||
04.09 03:00 | Traktor | | Dynamo Vologda | 3:0 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
04.09 16:00 | Metallurg Lipetsk | | Khimik Dzerzhinsk | 3:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
09.09 | Volga | | Torpedo Pavlovo | 2:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
09.09 | Torpedo Lyubertsy | | Torpedo Podolsk | 2:1 (1:1) | |||||
09.09 | Sever | | Metallurg Cherepovets | 1:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
09.09 | Spartak Saransk | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
09.09 17:00 | Kovrovets | | Tekmash | 0:1 (0:1) | |||||
Kovrov | |||||||||
09.09 18:00 | Onezhets | | Dynamo Vologda | 0:0 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
13.09 | Avtomobilist | | Metallurg Cherepovets | 2:0 | |||||
13.09 | Torpedo Lyubertsy | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
13.09 | Spartak Saransk | | Torpedo Pavlovo | 2:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
13.09 | Velozavodets | | Khimik Dzerzhinsk | 3:0 | |||||
13.09 | Volga | | Khimik Klin | 3:1 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
13.09 13:00 | Tekmash | | Traktor | 2:3 (1:2) | |||||
Kostroma | |||||||||
13.09 18:00 | Sever | | Dynamo Vologda | 1:1 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
18.09 | Traktor | | Kovrovets | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18.09 | Volga | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 (0:0) | |||||
18.09 | Onezhets | | Metallurg Cherepovets | 2:1 | |||||
18.09 | Velozavodets | | Torpedo Pavlovo | 2:2 | |||||
18.09 03:00 | Avtomobilist | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
18.09 16:00 | Sever | | Saturn | 0:4 | |||||
Murmansk | |||||||||
18.09 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Torpedo Podolsk | 2:1 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
23.09 | Saturn | | Metallurg Cherepovets | 0:1 | |||||
Rybinsk | |||||||||
23.09 | Torpedo Lyubertsy | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | |||||
23.09 | Spartak Saransk | | Volga | 2:2 (1:0) | |||||
Saransk Spartak Stadium | |||||||||
23.09 | Torpedo Podolsk | | Sever | 2:1 | |||||
23.09 | Velozavodets | | Khimik Klin | 3:1 | |||||
23.09 | Khimik Klin | | Traktor | 0:3 | |||||
Klin | |||||||||
23.09 16:00 | Torpedo Pavlovo | | Kovrovets | 1:2 | |||||
Pavlovo | |||||||||
23.09 16:00 | Khimik Dzerzhinsk | | Tekmash | 1:2 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
23.09 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Onezhets | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
27.09 | Torpedo Lyubertsy | | Sever | 1:0 (1:0) | |||||
27.09 | Torpedo Pavlovo | | Tekmash | 1:1 | |||||
Pavlovo | |||||||||
27.09 | Torpedo Podolsk | | Onezhets | 2:0 | |||||
27.09 | Velozavodets | | Spartak Saransk | 1:1 | |||||
27.09 03:00 | Dynamo Vologda | | Saturn | 1:1 (0:1) | |||||
Vologda | |||||||||
27.09 17:30 | Metallurg Lipetsk | | Avtomobilist | 0:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
27.09 18:00 | Khimik Dzerzhinsk | | Traktor | 0:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
29.09 | Khimik Klin | | Kovrovets | 0:1 (0:1) | |||||
Klin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
04.09 | Spartak Yoshkar-Ola | | Torpedo Miass | 3:0 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
04.09 | Neftyanik Tumen | | Kauchuk | 4:1 (3:1) | |||||
04.09 14:00 | Trud Kurgan | | Khimik Salavat | 0:1 | |||||
Kurgan | |||||||||
04.09 18:00 | Dynamo Kirov | | Metallurg Zlatoust | 3:1 (2:1) | |||||
Kirov | |||||||||
09.09 | Metallurg Magnitogorsk | | Lokomotiv Orenburg | 2:0 (0:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
09.09 | Khimik Berezniki | | Dynamo Kirov | 1:0 (1:0) | |||||
13.09 | Strela | | Dynamo Kirov | 3:1 (1:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
13.09 | Lokomotiv Orenburg | | Torpedo Miass | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
13.09 | Khimik Berezniki | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:2 | |||||
13.09 17:30 | Trud Kurgan | | Neftyanik Tumen | 0:1 (0:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
18.09 | Strela | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18.09 17:00 | Uralets | | Dynamo Kirov | 2:2 (1:1) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
23.09 | Energiya Cheboksary | | Lokomotiv Orenburg | 1:1 | |||||
23.09 17:30 | Trud Kurgan | | Khimik Berezniki | 1:0 | |||||
Kurgan | |||||||||
27.09 | Energiya Cheboksary | | Khimik Salavat | 0:3 | |||||
27.09 17:00 | Trud Kurgan | | Strela | 0:2 (0:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
27.09 18:00 | Dynamo Kirov | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:3 (0:1) | |||||
Kirov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
01.09 | Desna | | Volyn | 0:0 | |||||
01.09 | Kolos | | Dunayets | 5:1 | |||||
05.09 | Volyn | | Shakhtyor Kadiyevka | 1:2 | |||||
06.09 | Trubnik | | Kolos | 1:1 | |||||
10.09 | Shakhtyor Aleksandriya | | Kolos | 3:0 | |||||
10.09 | Volyn | | Kommunarets | 3:1 | |||||
14.09 | Kolos | | Lokomotiv Donetsk | 0:0 | |||||
14.09 | Start | | Volyn | 0:0 | |||||
18.09 | Kolos | | Avangard Makeyevka | 0:1 | |||||
18.09 | Avangard Kramatorsk | | Volyn | 0:0 | |||||
24.09 | Kolos | | Start | 5:0 | |||||
24.09 | Volyn | | Avtomobilist | 0:0 | |||||
28.09 | Kolos | | Avangard Kramatorsk | 3:0 | |||||
28.09 | Volyn | | Dunayets | 0:0 | |||||
06.09 | Avangard Ternopol | | Dnepr | 3:1 | |||||
10.09 | Bukovina | | Dnepr | 0:1 | |||||
14.09 | Dnepr | | Verkhovyna | 2:0 | |||||
18.09 | Dnepr | | Spartak Ivano-Frankovsk | 1:1 | |||||
21.09 | Avangard Zheltye Vody | | Dnepr | 2:0 | |||||
24.09 | Dnepr | | Dmeprovets | 1:0 | |||||
28.09 | Dnepr | | Shakhtyor Gorlovka | 2:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Zheltye Vody | 38 | 23 | 9 | 6 | 61-24 | 55 | ||
2. | Lokomotiv Kherson | 38 | 20 | 10 | 8 | 55-30 | 50 | ||
3. | Dnepr | 38 | 19 | 12 | 7 | 44-26 | 50 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 40-29 | 44 | ||
5. | Chaika | 38 | 15 | 14 | 9 | 40-29 | 44 | ||
6. | Khimik | 38 | 16 | 11 | 11 | 55-34 | 43 | ||
7. | Shakhtyor Gorlovka | 38 | 15 | 13 | 10 | 44-27 | 43 | ||
8. | Torpedo Kharkov | 38 | 14 | 13 | 11 | 39-32 | 41 | ||
9. | Spartak Sumy | 38 | 11 | 17 | 10 | 31-28 | 39 | ||
10. | Bukovina | 38 | 12 | 14 | 12 | 45-48 | 38 |
04.09 | Metallist | | Zakhmet | 5:1 | |||||
04.09 17:00 | Spartak Andizhan | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
08.09 | Vahsh | | Dynamo | 0:5 | |||||
12.09 03:00 | Pakhtakor | | Dynamo | 0:4 | |||||
Qurghonteppa | |||||||||
18.09 03:00 | Dynamo | | Metallist | 1:1 | |||||
Tselinograd | |||||||||
18.09 17:00 | Zarafshan | | Pamir | 2:1 (0:0) | |||||
Navoiy City Stadium | |||||||||
22.09 03:00 | Dynamo | | Metallurg Chimkent | 1:2 | |||||
Tselinograd | |||||||||
26.09 03:00 | Dynamo | | Sverdlovets | 1:3 | |||||
Tselinograd |
Day 4 | |||||||||
24.09 | Kapfenberg | | First Vienna | 2:3 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
24.09 | Admira | | LASK | 1:1 | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
24.09 | Rapid | | Wacker Innsbruck | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
25.09 | Sturm | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Graz | |||||||||
25.09 | Schwarz-Weiß | | GAK | 2:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
25.09 | Wacker Wien | | Wiener Neustadt | 2:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
25.09 | Austria Klagenfurt | | Austria Wien | 1:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.09 | Wiener Neustadt | | Kapfenberg | 2:0 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
10.09 | GAK | | Austria Klagenfurt | 2:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
10.09 | LASK | | Schwarz-Weiß | 1:2 | |||||
Linz | |||||||||
10.09 | Wacker Innsbruck | | Wacker Wien | 1:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
10.09 | Austria Wien | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
11.09 | First Vienna | | Admira | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
11.09 | Rapid | | Sturm | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.09 | Sturm | | Austria Wien | 0:2 | |||||
Graz | |||||||||
03.09 | Admira | | Wiener Neustadt | 4:1 | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
03.09 | Kapfenberg | | Wacker Innsbruck | 2:2 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
03.09 | Wacker Wien | | Rapid | 1:2 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
04.09 | Wiener Sport-Club | | GAK | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
04.09 | Austria Klagenfurt | | LASK | 1:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
04.09 | Schwarz-Weiß | | First Vienna | 2:3 | |||||
Bregenz |
Day 9 | |||||||||
24.09 | Leeds United | | Everton | 1:1 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
24.09 | Sheffield Wednesday | | Sheffield United | 2:2 (1:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.09 | Manchester United | | Burnley | 4:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
24.09 | Newcastle United | | Fulham | 1:1 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
24.09 | Tottenham Hotspur | | Nottingham Forest | 2:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
24.09 | West Ham United | | Southampton | 2:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
24.09 | West Bromwich Albion | | Stoke City | 0:1 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
24.09 | Chelsea | | Arsenal | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
24.09 | Blackpool | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
24.09 | Liverpool | | Sunderland | 2:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.09 | Leicester City | | Aston Villa | 5:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 8 | |||||||||
17.09 | Sheffield Wednesday | | West Ham United | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
17.09 | Southampton | | Liverpool | 1:2 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
17.09 | Manchester United | | Manchester City | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.09 | Nottingham Forest | | Newcastle United | 3:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
17.09 | Stoke City | | Sheffield United | 3:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
17.09 | Sunderland | | Leicester City | 2:3 (1:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
17.09 | Burnley | | Tottenham Hotspur | 2:2 (2:2) | |||||
Burnley | |||||||||
17.09 | Aston Villa | | Chelsea | 2:6 (0:4) | |||||
Birmingham | |||||||||
17.09 | Arsenal | | Blackpool | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Fulham | | Leeds United | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Everton | | West Bromwich Albion | 5:4 (3:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 7 | |||||||||
10.09 | Sheffield United | | Everton | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
10.09 | Newcastle United | | Burnley | 1:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
10.09 | West Bromwich Albion | | Fulham | 5:1 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
10.09 | Tottenham Hotspur | | Manchester United | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.09 | Stoke City | | West Ham United | 1:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
10.09 | Chelsea | | Sunderland | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
10.09 | Blackpool | | Aston Villa | 0:2 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
10.09 | Leicester City | | Southampton | 1:1 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
10.09 | Liverpool | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
10.09 | Manchester City | | Arsenal | 1:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
10.09 | Leeds United | | Nottingham Forest | 1:1 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 6 | |||||||||
05.09 | Blackpool | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
05.09 | Aston Villa | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
06.09 | Sheffield United | | Tottenham Hotspur | 2:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
06.09 | Nottingham Forest | | Fulham | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
06.09 | Everton | | Burnley | 1:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.09 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
07.09 | Leeds United | | Sunderland | 2:1 | |||||
Leeds | |||||||||
07.09 | Newcastle United | | West Bromwich Albion | 1:3 (1:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
07.09 | Stoke City | | Manchester United | 3:0 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
07.09 | Chelsea | | Leicester City | 2:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
07.09 | Manchester City | | West Ham United | 1:4 (0:3) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.09 | Nottingham Forest | | West Bromwich Albion | 2:1 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
03.09 | Southampton | | Chelsea | 0:3 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
03.09 | Sheffield Wednesday | | Leicester City | 1:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
03.09 | Manchester United | | Newcastle United | 3:2 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
03.09 | West Ham United | | Liverpool | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Tottenham Hotspur | | Arsenal | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Sunderland | | Blackpool | 4:0 (2:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
03.09 | Burnley | | Leeds United | 1:1 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
03.09 | Aston Villa | | Manchester City | 3:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.09 | Fulham | | Sheffield United | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Everton | | Stoke City | 0:1 (0:0) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 24 | 12 | 6 | 84-45 | 60 | ||
2. | Nottingham Forest | 42 | 23 | 10 | 9 | 64-41 | 56 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 24 | 8 | 10 | 71-48 | 56 | ||
4. | Leeds United | 42 | 22 | 11 | 9 | 62-42 | 55 | ||
5. | Liverpool | 42 | 19 | 13 | 10 | 64-47 | 51 | ||
6. | Everton | 42 | 19 | 10 | 13 | 65-46 | 48 | ||
7. | Arsenal | 42 | 16 | 14 | 12 | 58-47 | 46 | ||
8. | Leicester City | 42 | 18 | 8 | 16 | 78-71 | 44 | ||
9. | Chelsea | 42 | 15 | 14 | 13 | 67-62 | 44 | ||
10. | Sheffield United | 42 | 16 | 10 | 16 | 52-59 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Coventry City | 42 | 23 | 13 | 6 | 74-43 | 59 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 25 | 8 | 9 | 88-48 | 58 | ||
3. | Carlisle United | 42 | 23 | 6 | 13 | 71-54 | 52 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 19 | 13 | 10 | 56-46 | 51 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 17 | 16 | 9 | 70-54 | 50 | ||
6. | Huddersfield Town | 42 | 20 | 9 | 13 | 58-46 | 49 | ||
7. | Crystal Palace | 42 | 19 | 10 | 13 | 61-55 | 48 | ||
8. | Millwall | 42 | 18 | 9 | 15 | 49-58 | 45 | ||
9. | Bolton Wanderers | 42 | 14 | 14 | 14 | 64-58 | 42 | ||
10. | Birmingham City | 42 | 16 | 8 | 18 | 70-66 | 40 |
Day 4 | |||||||||
24.09 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
25.09 | Beerschot | | Standard | 2:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
25.09 | Lierse | | Daring | 0:0 | |||||
Lier | |||||||||
25.09 | Beringen | | Mechelen | 4:0 (2:0) | |||||
Beringen | |||||||||
25.09 | La Gantoise | | Antwerp | 2:2 (1:1) | |||||
Gent | |||||||||
25.09 | Tilleur | | Waregem | 2:1 (1:0) | |||||
Saint-Nicolas | |||||||||
25.09 | Charleroi | | Liège | 0:0 | |||||
Charleroi | |||||||||
25.09 | Racing White | | Brugge | 1:4 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.09 | Sint-Truiden | | Tilleur | 4:2 (2:2) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
17.09 | Standard | | Beringen | 3:2 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
18.09 | Antwerp | | Lierse | 2:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
18.09 | Liège | | Racing White | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
18.09 | Waregem | | Beerschot | 1:0 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
18.09 | Daring | | Charleroi | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18.09 | Mechelen | | La Gantoise | 1:1 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
18.09 | Brugge | | Anderlecht | 1:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.09 | Anderlecht | | Mechelen | 2:2 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
11.09 | Tilleur | | Racing White | 2:1 (2:0) | |||||
Saint-Nicolas | |||||||||
11.09 | La Gantoise | | Waregem | 2:2 (1:1) | |||||
Gent | |||||||||
11.09 | Charleroi | | Beerschot | 1:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
11.09 | Standard | | Brugge | 3:1 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
11.09 | Antwerp | | Daring | 3:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
11.09 | Beringen | | Sint-Truiden | 4:2 (3:0) | |||||
Beringen | |||||||||
11.09 | Lierse | | Liège | 1:2 (1:0) | |||||
Lier | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.09 | Daring | | Standard | 3:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
04.09 | Sint-Truiden | | Antwerp | 0:1 (0:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
04.09 | Mechelen | | Charleroi | 1:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
04.09 | Racing White | | La Gantoise | 2:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
04.09 | Waregem | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
04.09 | Beerschot | | Tilleur | 4:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
04.09 | Liège | | Beringen | 1:3 (1:3) | |||||
Liège | |||||||||
04.09 | Brugge | | Lierse | 3:1 (1:0) | |||||
Brugge |
Day 6 | |||||||||
24.09 16:00 | 1860 München | | Kaiserslautern | 3:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
24.09 16:00 | Rot-Weiß | | Bayern | 3:1 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
24.09 16:00 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
24.09 16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Fortuna | 3:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
24.09 16:00 | Werder | | Hamburger SV | 5:1 (3:0) | |||||
Bremen | |||||||||
24.09 16:00 | Karlsruher | | Hannover 96 | 0:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
24.09 16:00 | Eintracht Braunschweig | | Duisburg | 0:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
24.09 16:00 | Köln | | Schalke 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
24.09 16:00 | Eintracht Frankfurt | | Stuttgart | 4:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.09 16:00 | Duisburg | | Köln | 1:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
17.09 16:00 | Hamburger SV | | Nürnberg | 0:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.09 16:00 | Schalke 04 | | 1860 München | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
17.09 16:00 | Bayern | | Borussia Mönchengladbach | 4:3 (2:2) | |||||
München | |||||||||
17.09 16:00 | Stuttgart | | Eintracht Braunschweig | 1:2 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
17.09 16:00 | Hannover 96 | | Eintracht Frankfurt | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
17.09 16:00 | Fortuna | | Karlsruher | 1:0 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
17.09 16:00 | Borussia Dortmund | | Rot-Weiß | 0:0 | |||||
Dortmund | |||||||||
17.09 16:00 | Kaiserslautern | | Werder | 2:0 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.09 20:00 | Eintracht Frankfurt | | Eintracht Braunschweig | 0:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
10.09 16:00 | Nürnberg | | Kaiserslautern | 1:2 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
10.09 16:00 | Karlsruher | | Bayern | 1:6 (0:2) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
10.09 16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 4:0 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
10.09 16:00 | Hannover 96 | | Fortuna | 0:2 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
10.09 16:00 | Rot-Weiß | | Hamburger SV | 1:1 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
10.09 16:00 | 1860 München | | Duisburg | 3:3 (2:2) | |||||
München | |||||||||
10.09 16:00 | Werder | | Schalke 04 | 2:1 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
10.09 16:00 | Köln | | Stuttgart | 3:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.09 16:00 | Eintracht Braunschweig | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
03.09 16:00 | Schalke 04 | | Nürnberg | 1:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
03.09 16:00 | Stuttgart | | 1860 München | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
03.09 16:00 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 2:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
03.09 16:00 | Fortuna | | Eintracht Frankfurt | 2:4 (2:4) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
03.09 16:00 | Bayern | | Hannover 96 | 0:0 | |||||
München | |||||||||
03.09 16:00 | Borussia Dortmund | | Karlsruher | 2:1 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
03.09 16:00 | Kaiserslautern | | Rot-Weiß | 5:2 (3:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
03.09 16:00 | Duisburg | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Duisburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Eintracht Braunschweig | 34 | 17 | 9 | 8 | 49-27 | 43 | ||
2. | 1860 München | 34 | 17 | 7 | 10 | 60-47 | 41 | ||
3. | Borussia Dortmund | 34 | 15 | 9 | 10 | 70-41 | 39 | ||
4. | Eintracht Frankfurt | 34 | 15 | 9 | 10 | 66-49 | 39 | ||
5. | Kaiserslautern | 34 | 13 | 12 | 9 | 43-42 | 38 | ||
6. | Bayern | 34 | 16 | 5 | 13 | 62-47 | 37 | ||
7. | Köln | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-48 | 37 | ||
8. | Borussia Mönchengladbach | 34 | 12 | 10 | 12 | 70-49 | 34 | ||
9. | Hannover 96 | 34 | 13 | 8 | 13 | 40-46 | 34 | ||
10. | Nürnberg | 34 | 12 | 10 | 12 | 43-50 | 34 |
Day 6 | |||||||||
24.09 | Arminia Hannover | | Concordia | 3:1 (2:1) | |||||
Hannover | |||||||||
24.09 | Göttingen 05 | | Bremerhaven 93 | 0:0 | |||||
Göttingen | |||||||||
24.09 | Holstein | | Barmbek-Uhlenhorst | 5:0 (3:0) | |||||
Kiel | |||||||||
24.09 | Sankt Pauli | | Wolfsburg | 2:2 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
24.09 | Osnabrück | | Itzehoe | 5:2 (3:1) | |||||
Osnabrück | |||||||||
24.09 | Oldenburg | | Bremer SV | 2:0 (1:0) | |||||
Oldenburg | |||||||||
24.09 | Sperber | | Lübeck | 0:0 | |||||
24.09 | Hildesheim | | Altona 93 | 0:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
17.09 | Wolfsburg | | Bergedorf | 7:0 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
17.09 | Concordia | | Hildesheim | 1:0 (1:0) | |||||
17.09 | Altona 93 | | Holstein | 2:1 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.09 | Lübeck | | Sankt Pauli | 0:2 (0:0) | |||||
Lübeck | |||||||||
17.09 | Itzehoe | | Oldenburg | 1:2 (1:2) | |||||
17.09 | Barmbek-Uhlenhorst | | Osnabrück | 2:2 (2:1) | |||||
17.09 | Bremerhaven 93 | | Sperber | 0:0 | |||||
Bremerhaven | |||||||||
17.09 | Bremer SV | | Göttingen 05 | 0:3 (0:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Göttingen 05 | | Itzehoe | 4:0 (2:0) | |||||
Göttingen | |||||||||
10.09 | Holstein | | Concordia | 2:3 (1:1) | |||||
Kiel | |||||||||
10.09 | Sankt Pauli | | Bremerhaven 93 | 3:0 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
10.09 | Osnabrück | | Altona 93 | 0:0 | |||||
Osnabrück | |||||||||
10.09 | Oldenburg | | Barmbek-Uhlenhorst | 1:0 (0:0) | |||||
Oldenburg | |||||||||
10.09 | Bergedorf | | Lübeck | 0:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
10.09 | Sperber | | Bremer SV | 3:1 (1:0) | |||||
10.09 | Hildesheim | | Arminia Hannover | 1:0 (1:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
03.09 | Arminia Hannover | | Holstein | 1:1 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
03.09 | Concordia | | Osnabrück | 0:0 | |||||
03.09 | Altona 93 | | Oldenburg | 2:3 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
03.09 | Lübeck | | Wolfsburg | 0:1 (0:1) | |||||
Lübeck | |||||||||
03.09 | Itzehoe | | Sperber | 2:1 (0:0) | |||||
03.09 | Barmbek-Uhlenhorst | | Göttingen 05 | 2:1 (1:1) | |||||
03.09 | Bremerhaven 93 | | Bergedorf | 0:0 | |||||
Bremerhaven | |||||||||
03.09 | Bremer SV | | Sankt Pauli | 1:4 (1:3) | |||||
Day 6 | |||||||||
24.09 | Arminia Bielefeld | | Hammer | 5:2 (2:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
24.09 | Hamborn 07 | | Rot-Weiß | 1:0 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
24.09 | Wuppertaler SV | | Schwarz-Weiß | 0:0 | |||||
Wuppertal | |||||||||
24.09 | Neuss | | Alemannia | 0:2 (0:0) | |||||
24.09 | Westfalia | | Preußen | 3:0 (0:0) | |||||
Herne | |||||||||
24.09 | Eintracht Gelsenkirchen | | Bochum | 2:2 (2:1) | |||||
24.09 | Hagen | | Marl-Hüls | 1:1 (0:1) | |||||
24.09 | Bonner | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
24.09 | Eintracht Duisburg | | Viktoria | 2:1 (1:1) | |||||
Day 5 | |||||||||
17.09 | Alemannia | | Wuppertaler SV | 2:0 (2:0) | |||||
Aachen | |||||||||
17.09 | Schwarz-Weiß | | Bonner | 2:0 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
17.09 | Bochum | | Hamborn 07 | 1:1 (1:1) | |||||
Bochum | |||||||||
17.09 | Rot-Weiß | | Eintracht Duisburg | 3:1 (0:1) | |||||
Oberhausen | |||||||||
17.09 | Preußen | | Neuss | 2:0 (1:0) | |||||
Münster | |||||||||
17.09 | Bayer 04 | | Arminia Bielefeld | 1:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
17.09 | Viktoria | | Hagen | 0:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
17.09 | Marl-Hüls | | Westfalia | 1:1 (0:1) | |||||
Marl | |||||||||
17.09 | Hammer | | Eintracht Gelsenkirchen | 1:0 (0:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Arminia Bielefeld | | Schwarz-Weiß | 0:1 (0:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
10.09 | Hamborn 07 | | Hammer | 4:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
10.09 | Wuppertaler SV | | Preußen | 3:4 (1:3) | |||||
Wuppertal | |||||||||
10.09 | Westfalia | | Neuss | 1:0 (0:0) | |||||
Herne | |||||||||
10.09 | Eintracht Gelsenkirchen | | Bayer 04 | 3:0 (1:0) | |||||
10.09 | Marl-Hüls | | Viktoria | 2:1 (0:1) | |||||
Marl | |||||||||
10.09 | Hagen | | Rot-Weiß | 3:3 (1:1) | |||||
10.09 | Bonner | | Alemannia | 1:2 (0:1) | |||||
10.09 | Eintracht Duisburg | | Bochum | 2:4 (1:1) | |||||
Day 3 | |||||||||
03.09 | Alemannia | | Arminia Bielefeld | 1:2 (1:1) | |||||
Aachen | |||||||||
03.09 | Schwarz-Weiß | | Eintracht Gelsenkirchen | 0:2 (0:0) | |||||
Essen | |||||||||
03.09 | Bochum | | Hagen | 1:1 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
03.09 | Rot-Weiß | | Marl-Hüls | 1:1 (1:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
03.09 | Neuss | | Wuppertaler SV | 3:1 (1:1) | |||||
03.09 | Preußen | | Bonner | 4:0 (1:0) | |||||
Münster | |||||||||
03.09 | Bayer 04 | | Hamborn 07 | 1:3 (0:2) | |||||
Leverkusen | |||||||||
03.09 | Viktoria | | Westfalia | 2:1 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
03.09 | Hammer | | Eintracht Duisburg | 5:1 (3:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
24.09 | Saarbrücken | | Saar 05 | 4:2 (2:1) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
24.09 | Mainz 05 | | Mainz-Weisenau | 1:3 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
24.09 | Eintracht Trier | | Pirmasens | 1:1 (1:1) | |||||
Trier | |||||||||
24.09 | Alsenborn | | Phönix | 6:2 (3:0) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
24.09 | Röchling | | Borussia | 2:1 (0:0) | |||||
Völklingen | |||||||||
24.09 | Homburg | | Wormatia | 1:1 (1:1) | |||||
Homburg | |||||||||
24.09 | Frankenthal | | Südwest | 0:0 | |||||
24.09 | Neuendorf | | Germania Metternich | 3:2 (1:2) | |||||
Koblenz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.09 | Borussia | | Frankenthal | 3:0 (0:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
17.09 | Mainz-Weisenau | | Homburg | 6:1 (4:0) | |||||
17.09 | Eintracht Trier | | Neuendorf | 4:0 (2:0) | |||||
Trier | |||||||||
17.09 | Südwest | | Röchling | 6:0 (2:0) | |||||
17.09 | Saar 05 | | Alsenborn | 2:2 (2:1) | |||||
17.09 | Wormatia | | Mainz 05 | 1:0 (0:0) | |||||
Worms | |||||||||
17.09 | Phönix | | Saarbrücken | 2:1 (1:1) | |||||
17.09 | Germania Metternich | | Pirmasens | 0:1 (0:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Saarbrücken | | Wormatia | 3:1 (1:1) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
10.09 | Mainz-Weisenau | | Saar 05 | 2:0 (0:0) | |||||
10.09 | Pirmasens | | Phönix | 1:0 (1:0) | |||||
Pirmasens | |||||||||
10.09 | Alsenborn | | Mainz 05 | 1:0 (1:0) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
10.09 | Röchling | | Germania Metternich | 4:0 (2:0) | |||||
Völklingen | |||||||||
10.09 | Homburg | | Borussia | 2:1 (0:1) | |||||
Homburg | |||||||||
10.09 | Frankenthal | | Eintracht Trier | 1:2 (0:2) | |||||
10.09 | Neuendorf | | Südwest | 2:2 (2:1) | |||||
Koblenz | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.09 | Borussia | | Neuendorf | 1:0 | |||||
Neunkirchen | |||||||||
03.09 | Mainz 05 | | Saarbrücken | 3:2 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
03.09 | Eintracht Trier | | Alsenborn | 2:1 (2:0) | |||||
Trier | |||||||||
03.09 | Südwest | | Pirmasens | 0:0 | |||||
03.09 | Saar 05 | | Homburg | 5:0 (2:0) | |||||
03.09 | Wormatia | | Röchling | 1:1 (1:0) | |||||
Worms | |||||||||
03.09 | Phönix | | Mainz-Weisenau | 3:3 (1:2) | |||||
03.09 | Germania Metternich | | Frankenthal | 1:4 (0:1) | |||||
Day 6 | |||||||||
24.09 | Kickers Offenbach | | Pforzheim | 2:0 (1:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
24.09 | Bayern | | Fürth | 1:0 (0:0) | |||||
Hof | |||||||||
24.09 | Stuttgarter Kickers | | Schwaben | 6:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
24.09 | Mannheim | | Reutlingen 05 | 2:1 (0:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
24.09 | Freiburger FC | | Waldhof | 3:0 (2:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
24.09 | Hessen | | Germania Wiesbaden | 3:2 (0:1) | |||||
Kassel | |||||||||
24.09 | Schweinfurt 05 | | Villingen | 2:0 (1:0) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
24.09 | Darmstadt 98 | | Opel | 0:1 (0:0) | |||||
Darmstadt | |||||||||
24.09 | Augsburg | | FSV Frankfurt | 1:4 (1:3) | |||||
Day 5 | |||||||||
17.09 | Fürth | | Hessen | 3:2 (2:0) | |||||
Fürth | |||||||||
17.09 | Reutlingen 05 | | Schweinfurt 05 | 1:2 (0:0) | |||||
Reutlingen | |||||||||
17.09 | Schwaben | | Bayern | 5:3 (2:3) | |||||
17.09 | Waldhof | | Darmstadt 98 | 4:0 (2:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
17.09 | Opel | | Augsburg | 4:1 (2:0) | |||||
17.09 | FSV Frankfurt | | Freiburger FC | 3:2 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17.09 | Villingen | | Kickers Offenbach | 2:4 (0:1) | |||||
17.09 | Germania Wiesbaden | | Stuttgarter Kickers | 0:3 (0:2) | |||||
17.09 | Pforzheim | | Mannheim | 1:1 (1:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Kickers Offenbach | | Reutlingen 05 | 3:2 (2:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
10.09 | Bayern | | Germania Wiesbaden | 5:0 (1:0) | |||||
Hof | |||||||||
10.09 | Stuttgarter Kickers | | Fürth | 2:4 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
10.09 | Mannheim | | Villingen | 3:1 (2:1) | |||||
Mannheim | |||||||||
10.09 | Freiburger FC | | Opel | 2:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
10.09 | Hessen | | Schwaben | 2:2 (1:1) | |||||
Kassel | |||||||||
10.09 | Schweinfurt 05 | | Pforzheim | 1:0 (1:0) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
10.09 | Darmstadt 98 | | FSV Frankfurt | 1:2 (1:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
10.09 | Augsburg | | Waldhof | 4:2 (0:2) | |||||
Day 3 | |||||||||
03.09 | Fürth | | Schweinfurt 05 | 1:0 (0:0) | |||||
Fürth | |||||||||
03.09 | Reutlingen 05 | | Darmstadt 98 | 2:1 (1:0) | |||||
Reutlingen | |||||||||
03.09 | Schwaben | | Mannheim | 2:3 (1:0) | |||||
03.09 | Waldhof | | Hessen | 2:0 (1:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
03.09 | Opel | | Stuttgarter Kickers | 2:0 (0:0) | |||||
03.09 | FSV Frankfurt | | Bayern | 1:2 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
03.09 | Villingen | | Augsburg | 1:3 (0:2) | |||||
03.09 | Germania Wiesbaden | | Kickers Offenbach | 2:4 (1:2) | |||||
03.09 | Pforzheim | | Freiburger FC | 1:2 (0:1) | |||||
Day 6 | |||||||||
24.09 15:00 | Motor | | Lokomotive Stendal | 6:2 | |||||
24.09 15:00 | Vorwärts | | Chemie Halle-Leuna | 5:1 | |||||
24.09 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Dynamo Dresden | 4:1 | |||||
24.09 15:00 | Chemie Leipzig | | Wismut Gera | 3:1 | |||||
24.09 15:00 | Carl Zeiss | | Dynamo Berlin | 1:3 | |||||
24.09 15:00 | Hansa | | Wismut Aue | 2:1 | |||||
24.09 15:00 | Union | | Lokomotive Leipzig | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
25.09 | Go Ahead Eagles | | PSV | 1:0 (0:0) | |||||
25.09 | Groningen | | MVV | 5:0 (3:0) | |||||
25.09 | Telstar | | Elinkwijk | 3:2 (3:1) | |||||
25.09 | Xerxes | | NAC | 2:1 (1:1) | |||||
25.09 | Fortuna '54 Geleen | | DWS | 4:0 (1:0) | |||||
25.09 | Feyenoord | | Sittardia | 1:0 (1:0) | |||||
25.09 | Ajax | | Sparta | 5:0 (3:0) | |||||
25.09 | Den Haag | | Twente | 2:1 (1:1) | |||||
25.09 | Utrecht | | Willem II | 4:0 (0:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
11.09 | PSV | | Utrecht | 2:3 (1:3) | |||||
11.09 | Sittardia | | Go Ahead Eagles | 2:1 (0:1) | |||||
11.09 | Sparta | | Feyenoord | 0:0 | |||||
11.09 | Willem II | | Telstar | 5:2 (1:1) | |||||
11.09 | NAC | | Den Haag | 0:2 (0:1) | |||||
11.09 | MVV | | Ajax | 2:4 (1:1) | |||||
11.09 | Elinkwijk | | Xerxes | 0:0 | |||||
11.09 | DWS | | Groningen | 2:1 (2:1) | |||||
11.09 | Twente | | Fortuna '54 Geleen | 2:2 (1:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
03.09 | Ajax | | DWS | 5:0 (1:0) | |||||
04.09 | Go Ahead Eagles | | Sparta | 2:4 (1:1) | |||||
04.09 | Telstar | | Xerxes | 0:2 (0:1) | |||||
04.09 | Willem II | | PSV | 3:4 (1:4) | |||||
04.09 | Fortuna '54 Geleen | | NAC | 1:3 (0:1) | |||||
04.09 | Groningen | | Twente | 0:0 | |||||
04.09 | Feyenoord | | MVV | 5:0 (1:0) | |||||
04.09 | Utrecht | | Sittardia | 1:1 (0:0) | |||||
04.09 | Den Haag | | Elinkwijk | 6:1 (3:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
25.09 | Athlético Bilbao | | Elche | 2:1 (0:1) | |||||
25.09 | Deportivo La Coruna | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
25.09 | Barcelona | | Sabadell | 2:0 (1:0) | |||||
25.09 | Sevilla | | Granada | 3:1 (0:0) | |||||
25.09 | Valencia | | Córdoba | 3:1 (2:1) | |||||
25.09 | Hércules | | Pontevedra | 1:0 (1:0) | |||||
25.09 | Real Madrid | | Español | 1:1 (0:1) | |||||
25.09 | Las Palmas | | Real Zaragoza | 2:3 (0:2) | |||||
Day 2 | |||||||||
17.09 | Valencia | | Las Palmas | 2:1 (0:1) | |||||
18.09 | Córdoba | | Deportivo La Coruna | 1:0 (1:0) | |||||
18.09 | Elche | | Hércules | 4:0 (2:0) | |||||
18.09 | Sabadell | | Athlético Bilbao | 1:0 (0:0) | |||||
18.09 | Granada | | Real Zaragoza | 6:2 (2:1) | |||||
18.09 | Pontevedra | | Real Madrid | 0:1 (0:0) | |||||
18.09 | Español | | Sevilla | 3:1 (1:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
10.09 | Barcelona | | Córdoba | 4:1 (2:1) | |||||
11.09 | Athlético Bilbao | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
11.09 | Deportivo La Coruna | | Valencia | 0:1 (0:1) | |||||
11.09 | Sevilla | | Pontevedra | 0:0 | |||||
11.09 | Hércules | | Sabadell | 0:0 | |||||
11.09 | Real Madrid | | Elche | 4:1 (1:1) | |||||
11.09 | Real Zaragoza | | Español | 2:0 (2:0) | |||||
11.09 | Las Palmas | | Granada | 1:1 (0:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
25.09 | Juventus | | Lecco | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
25.09 | Bologna | | Foggia | 5:0 | |||||
25.09 | Brescia | | Fiorentina | 0:0 | |||||
25.09 | Cagliari | | Milan | 0:0 | |||||
25.09 | Inter | | Vicenza | 2:0 | |||||
25.09 | Lazio | | Torino | 0:0 | |||||
25.09 | Mantova | | Roma | 1:0 | |||||
25.09 | Napoli | | SPAL | 1:0 | |||||
25.09 | Venezia | | Atalanta | 1:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
18.09 | Atalanta | | Juventus | 0:2 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
18.09 | Fiorentina | | Lazio | 5:1 | |||||
18.09 | Foggia | | Inter | 0:4 | |||||
18.09 | Lecco | | Cagliari | 0:2 | |||||
18.09 | Mantova | | Bologna | 1:1 | |||||
18.09 | Milan | | Venezia | 2:1 | |||||
18.09 | Napoli | | Vicenza | 1:0 | |||||
18.09 | Roma | | Brescia | 1:0 | |||||
18.09 | Torino | | SPAL | 2:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
22.09 | Lyn | | Fredrikstad | 1:1 | |||||
24.09 | Lisleby | | Vålerengen | 0:1 | |||||
25.09 | Skeid | | Steinkjer | 1:1 | |||||
25.09 | Hødd | | Odd | 2:2 | |||||
25.09 | Sarpsborg | | Frigg | 0:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
11.09 | Skeid | | Hødd | 4:2 | |||||
11.09 | Steinkjer | | Vålerengen | 2:1 | |||||
11.09 | Odd | | Frigg | 2:1 | |||||
11.09 | Lisleby | | Fredrikstad | 1:2 | |||||
11.09 | Lyn | | Sarpsborg | 1:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
30.09 | Sporting | | Sanjoanense | 4:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.09 | Braga | | Atlético | 1:0 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
25.09 | Belenenses | | Beira Mar | 0:2 (0:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.09 | Académica | | CUF | 2:3 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
25.09 | Benfica | | Leixões | 3:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.09 | Porto | | Sporting | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.09 | Sanjoanense | | Varzim | 1:3 (1:2) | |||||
São João da Madeira | |||||||||
25.09 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.09 | Atlético | | Académica | 0:2 (0:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.09 | CUF | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
18.09 | Vitória Guimarães | | Benfica | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
18.09 | Varzim | | Porto | 0:3 (0:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
18.09 | Leixões | | Sanjoanense | 1:0 (0:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
18.09 | Sporting | | Braga | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
18.09 | Beira Mar | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Aveiro |
Day 8 | |||||||||
23.09 | Sochaux-Montbéliard | | Lens | 2:5 (1:2) | |||||
Montbéliard | |||||||||
23.09 | Nîmes | | Rennes | 1:2 (0:1) | |||||
Nîmes | |||||||||
23.09 | Reims | | Strasbourg | 2:1 (1:1) | |||||
Reims | |||||||||
23.09 | Stade Français | | Nantes | 1:0 (0:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
23.09 | Toulouse | | Rouen | 1:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
23.09 | Saint-Étienne | | Sedan | 1:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
23.09 | Angers | | Marseille | 5:0 (4:0) | |||||
Angers | |||||||||
23.09 | Valenciennes | | Monaco | 2:0 (2:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
24.09 | Lille | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
24.09 | Nice | | Bordeaux | 2:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
Day 7 | |||||||||
17.09 | Lyon | | Nîmes | 3:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
17.09 | Rouen | | Angers | 1:0 (0:0) | |||||
Rouen | |||||||||
17.09 | Bordeaux | | Stade Français | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
17.09 | Sedan | | Valenciennes | 0:0 | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
17.09 | Nantes | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
17.09 | Marseille | | Reims | 0:0 | |||||
Marseille | |||||||||
18.09 | Rennes | | Saint-Étienne | 1:1 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
18.09 | Strasbourg | | Lille | 3:1 (2:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
18.09 | Lens | | Monaco | 2:1 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
18.09 | Nice | | Toulouse | 3:1 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
Day 6 | |||||||||
14.09 | Monaco | | Nantes | 0:0 | |||||
Monte Carlo | |||||||||
14.09 | Sochaux-Montbéliard | | Bordeaux | 1:1 (1:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
14.09 | Nîmes | | Strasbourg | 1:0 (0:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
14.09 | Reims | | Lyon | 2:0 (2:0) | |||||
Reims | |||||||||
14.09 | Stade Français | | Sedan | 1:1 (1:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
14.09 | Toulouse | | Lens | 3:2 (1:2) | |||||
Toulouse | |||||||||
14.09 | Saint-Étienne | | Rouen | 3:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
14.09 | Angers | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Angers | |||||||||
14.09 | Lille | | Marseille | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
14.09 | Valenciennes | | Rennes | 3:1 (2:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
Day 5 | |||||||||
09.09 | Lyon | | Valenciennes | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
09.09 | Toulouse | | Angers | 1:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
09.09 | Nice | | Lille | 1:2 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
10.09 | Strasbourg | | Saint-Étienne | 2:1 (2:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
10.09 | Rouen | | Reims | 2:0 (2:0) | |||||
Rouen | |||||||||
10.09 | Bordeaux | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
10.09 | Sedan | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 (1:1) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
10.09 | Lens | | Stade Français | 4:1 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
10.09 | Marseille | | Nîmes | 4:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
11.09 | Rennes | | Monaco | 3:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.09 | Sochaux-Montbéliard | | Marseille | 0:1 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
03.09 | Reims | | Nice | 2:0 (2:0) | |||||
Reims | |||||||||
03.09 | Nîmes | | Toulouse | 2:0 (0:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
03.09 | Stade Français | | Lyon | 0:1 (0:1) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
03.09 | Angers | | Strasbourg | 3:1 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
03.09 | Saint-Étienne | | Bordeaux | 1:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
03.09 | Nantes | | Rennes | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
04.09 | Monaco | | Sedan | 4:2 (2:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
04.09 | Lille | | Rouen | 1:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
04.09 | Valenciennes | | Lens | 1:3 (1:3) | |||||
Valenciennes |
Day 17 | |||||||||
22.09 | AIK | | Djurgårdens | 1:0 | |||||
Solna | |||||||||
22.09 | Malmö | | Elfsborg | 1:2 | |||||
Malmö | |||||||||
22.09 | Örgryte | | GAIS | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
25.09 | Degerfors | | Brage | 4:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
25.09 | Göteborg | | Örebro | 3:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
25.09 | Norrköping | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.09 | Djurgårdens | | GAIS | 1:2 | |||||
Solna | |||||||||
08.09 | Göteborg | | Örgryte | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.09 | Norrköping | | AIK | 6:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
11.09 | Brage | | Elfsborg | 0:3 | |||||
Borlänge | |||||||||
11.09 | Degerfors | | Örebro | 2:2 | |||||
Degerfors | |||||||||
14.09 | Helsingborgs | | Malmö | 1:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.09 | Örgryte | | Norrköping | 3:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.09 | AIK | | Degerfors | 4:1 | |||||
Solna | |||||||||
04.09 | Elfsborg | | Helsingborgs | 3:3 | |||||
Borås | |||||||||
04.09 | GAIS | | Brage | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.09 | Malmö | | Göteborg | 1:2 | |||||
Malmö | |||||||||
04.09 | Örebro | | Djurgårdens | 1:2 | |||||
Örebro |
10.09 | Dundee | | Aberdeen | 2:1 | |||||
10.09 | Clyde | | Celtic | 0:3 | |||||
10.09 | St. Johnstone | | Dundee United | 2:0 | |||||
10.09 | Ayr United | | Dunfermline Athletic | 0:0 | |||||
10.09 | Stirling Albion | | Falkirk | 1:1 | |||||
10.09 | Hibernian | | Hearts | 3:1 | |||||
10.09 | St. Mirren | | Kilmarnock | 3:2 | |||||
10.09 | Airdrieonians | | Motherwell | 2:0 | |||||
10.09 | Rangers | | Partick Thistle | 6:1 | |||||
17.09 | Hearts | | Airdrieonians | 1:1 | |||||
17.09 | Kilmarnock | | Ayr United | 1:0 | |||||
17.09 | Partick Thistle | | Clyde | 0:1 | |||||
17.09 | Dundee United | | Dundee | 1:4 | |||||
17.09 | Celtic | | Rangers | 2:0 | |||||
17.09 | Dunfermline Athletic | | Hibernian | 5:6 | |||||
17.09 | Aberdeen | | St. Johnstone | 3:2 | |||||
17.09 | Falkirk | | St. Mirren | 2:0 | |||||
17.09 | Motherwell | | Stirling Albion | 1:1 | |||||
24.09 | Rangers | | Aberdeen | 3:0 | |||||
24.09 | Dundee | | Celtic | 1:2 | |||||
24.09 | Ayr United | | Dundee United | 0:7 | |||||
24.09 | St. Johnstone | | Dunfermline Athletic | 3:3 | |||||
24.09 | Airdrieonians | | Falkirk | 1:0 | |||||
24.09 | Stirling Albion | | Hearts | 0:3 | |||||
24.09 | Clyde | | Kilmarnock | 1:3 | |||||
24.09 | St. Mirren | | Motherwell | 0:5 | |||||
24.09 | Hibernian | | Partick Thistle | 7:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.09 | Aberdeen | | Morton | 3:0 | 1:3 | 4:3 | |||
21.09 | Airdrieonians | | Montrose | 5:1 | 3:3 | 8:4 | |||
21.09 | Dunfermline Athletic | | Celtic | 1:3 | 3:6 | 4:9 | |||
21.09 | Rangers | | Ayr United | 3:0 | 1:1 | 4:1 | |||
Day 1 | |||||||||
14.09 | Ayr United | | Rangers | 1:1 | |||||
14.09 | Celtic | | Dunfermline Athletic | 6:3 | |||||
14.09 | Montrose | | Airdrieonians | 3:3 | |||||
14.09 | Morton | | Aberdeen | 3:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.09 | Morton | | Brechin City | 5:2 | 2:1 | 7:3 | |||
Day 1 | |||||||||
05.09 | Brechin City | | Morton | 1:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Dundee United | | Aberdeen | 3:4 | |||||
03.09 | St. Johnstone | | Dundee | 2:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Hibernian | | Stirling Albion | 3:0 | |||||
03.09 | Kilmarnock | | Rangers | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Falkirk | | Dunfermline Athletic | 1:2 | |||||
03.09 | Partick Thistle | | Motherwell | 0:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Clyde | | Hearts | 1:3 | |||||
03.09 | St. Mirren | | Celtic | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Cowdenbeath | | Ayr United | 0:3 | |||||
03.09 | Raith Rovers | | Berwick Rangers | 2:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ayr United | 6 | 2 | 3 | 1 | 9-6 | 7 | ||
2. | Cowdenbeath | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-8 | 7 | ||
3. | Raith Rovers | 6 | 2 | 2 | 2 | 8-6 | 6 | ||
4. | Berwick Rangers | 6 | 0 | 4 | 2 | 3-7 | 4 |
Day 6 | |||||||||
03.09 | Morton | | Arbroath | 2:0 | |||||
03.09 | Third Lanark | | East Fife | 2:3 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Airdrieonians | | Queen's Park | 3:2 | |||||
03.09 | Queen of the South | | Dumbarton | 4:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Hamilton Academical | | Alloa Athletic | 1:0 | |||||
03.09 | Montrose | | Albion Rovers | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
03.09 | Clydebank | | Stenhousemuir | 3:2 | |||||
03.09 | Forfar Athletic | | East Stirlingshire | 5:1 | |||||
03.09 | Stranraer | | Brechin City | 1:2 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vitória (Salvador) | | Fortaleza (Fortaleza) | 4:0 | 1:1 | 5:1 | ||||
Fortaleza | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Fortaleza (Fortaleza) | | Vitória (Salvador) | 1:1 | ||||||
Fortaleza |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Cruzeiro (Belo Horizonte) | | Americano (Campos dos Goytacazes) | 6:1 | 4:0 | 10:1 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Americano (Campos dos Goytacazes) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 0:4 | ||||||
Campos dos Goytacazes |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Ferroviário (Curitiba) | 3:0 | 0:0 | 3:0 | ||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vitória (Salvador) | | CSA (Maceió) | 4:2 | 3:2 | 7:4 | ||||
Maceió |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Paysandu (Belém) | | Fortaleza (Fortaleza) | 1:1 | 1:3 | 2:4 | ||||
Belém |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:30 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:30 | |
21:30 | |
22:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:35 | |
Local time | |
1:0 | |
0:1 | |
21:00 | |
2:0 | |
21:30 | |
1:1 | |
22:00 | |
1:0 | |
2:1 | |
4:0 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:0 | |
1:0 | |
0:3 | |
0:2 | |
0:2 | |
2:2 | |
2:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
1:4 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |