26.09.1970 < | Football matches for 27.09.1970 | > 28.09.1970 |
Day 32 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | ||||||
Kutaisi |
16:00 | Sever | | Spartak Oryol | 1:0 (1:0) | |||||
Murmansk |
Day 28 | |||||||||
Terek | | Kolos | 5:0 (4:0) | ||||||
Grozny | |||||||||
Meteor | | Khimik Novomoskovsk | 0:0 | ||||||
Oka | | Araz | 5:3 | ||||||
Lori | | Araz | 2:1 (2:0) | ||||||
Karabakh | | Lernagorts | 2:0 | ||||||
Uralan | | Narzan | 0:1 | ||||||
Tekstilshchik | | Avtomobilist | 2:3 | ||||||
Urozhay | | Vinogradar | -:+ | ||||||
Kovrovets | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Kovrov |
Neftyanik Tumen | | Burovik | 1:0 | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 5:0 (2:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Khimmashevets | | Zauralets | 4:1 | ||||||
Khimik Berezniki | | Energiya | 1:1 | ||||||
Berezniki | |||||||||
19:00 | Dynamo Kirov | | Neftyanik Salavat | 1:0 | |||||
Kirov |
Day 29 | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Rybak | 0:0 | ||||||
Amur | | Torpedo Rubtsovsk | 1:0 | ||||||
Gornyak | | Progress Biysk | 1:1 | ||||||
Stroitel | | Vulkan | 0:1 (0:0) | ||||||
Sibiryak | | Avangard | 4:2 | ||||||
Shakhtyor Kiselyovsk | | Ugolshchik | 1:0 (0:0) | ||||||
Shakhtyor Prokopyevsk | | Granit | 1:2 | ||||||
Start | | Sibelektrotyazhmash | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Lierse | 0:3 (0:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Diest | | Antwerp | 0:0 | ||||||
Diest | |||||||||
Liège | | Beveren-Waas | 3:0 (2:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Charleroi | | Brugge | 0:2 (0:2) | ||||||
Charleroi | |||||||||
La Gantoise | | Sint-Truiden | 2:2 (1:0) | ||||||
Gent | |||||||||
Waregem | | Standard | 1:1 (1:0) | ||||||
Waregem |
Day 5 | |||||||||
Botev | | Lokomotiv | 4:1 | ||||||
Dunav | | Trakia | 0:0 | ||||||
JSK Slavia | | Spartak | 3:0 | ||||||
Marek | | Akademik | 1:1 | ||||||
Maritsa | | Nikolay Laskov | 1:1 | ||||||
Cherno More | | Chernomorets | 1:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Osnabrück | | Sperber | 4:3 (3:1) | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Sankt Pauli | | Lübeck | 1:3 (0:0) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Celle | | Meppen | 3:1 (2:1) | ||||||
Itzehoe | | Wolfsburg | 2:1 (1:0) | ||||||
Phönix | | Leu Braunschweig | 2:3 (2:3) | ||||||
Heider SV | | Olympia | 1:1 (0:1) | ||||||
Oldenburg | | Göttingen 05 | 1:3 (1:1) | ||||||
Oldenburg |
Day 5 | |||||||||
Tasmania | | Blau-Weiß | 3:0 (3:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Wacker 04 | 2:2 (1:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Alemannia Berlin | | Spandauer SV | 0:1 (0:0) | ||||||
Staaken | | Neukölln | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Wuppertaler SV | | Erkenschwick | 5:0 | ||||||
Wuppertal | |||||||||
DJK Gütersloh | | Preußen | 1:1 | ||||||
Gütersloh | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Viktoria Koeln | 2:0 | ||||||
Essen | |||||||||
Westfalia | | Bayer 04 | 4:3 | ||||||
Herne | |||||||||
Wattenscheid | | Fortuna Köln | 1:1 | ||||||
Wattenscheid | |||||||||
Lüner SV | | Bochum | 0:0 | ||||||
Lünen | |||||||||
Bonner | | Fortuna Düsseldorf | 0:2 | ||||||
Bonn |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bochum | 34 | 26 | 4 | 4 | 81-27 | 56 | ||
2. | Fortuna Düsseldorf | 34 | 25 | 6 | 3 | 70-26 | 56 | ||
3. | Wuppertaler SV | 34 | 24 | 7 | 3 | 81-27 | 55 | ||
4. | Fortuna Köln | 34 | 16 | 7 | 11 | 71-46 | 39 | ||
5. | Eintracht Gelsenkirchen | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-54 | 39 | ||
6. | Alemannia Aachen | 34 | 15 | 4 | 15 | 59-58 | 34 | ||
7. | Bayer 04 | 34 | 13 | 7 | 14 | 64-62 | 33 | ||
8. | DJK Gütersloh | 34 | 14 | 5 | 15 | 49-58 | 33 | ||
9. | Preußen | 34 | 13 | 5 | 16 | 62-57 | 31 | ||
10. | Viktoria Koeln | 34 | 10 | 11 | 13 | 36-46 | 31 |
Day 9 | |||||||||
1860 München | | Fürth | 0:1 (0:0) | ||||||
München | |||||||||
Regensburg | | Freiburger FC | 0:0 | ||||||
Regensburg | |||||||||
Villingen | | Stuttgarter Kickers | 1:0 (1:0) | ||||||
Bayern | | Viktoria Aschaffenburg | 2:1 (1:0) | ||||||
Hof | |||||||||
Opel | | Wacker | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Elche | | Sporting Gijon | 5:0 (2:0) | ||||||
Sabadell | | Málaga | 5:2 (1:2) | ||||||
Español | | Real Sociedad | 0:0 | ||||||
Celta de Vigo | | Barcelona | 1:1 (0:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 16 | |||||||||
Sarpsborg | | Hødd | 2:1 | ||||||
Rosenborg | | Brann | 0:0 | ||||||
Viking | | Strømsgodset | 2:2 | ||||||
Pors Grenland | | Fredrikstad | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Varzim | | Académica | 2:1 (1:1) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Farense | | Belenenses | 1:0 (1:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Tirsense | | Porto | 1:2 (1:1) | ||||||
Santo Tirso | |||||||||
Vitória Setubal | | CUF | 3:0 (2:0) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Leixões | | Sporting | 0:2 (0:1) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Barreirense | | Vitória Guimarães | 1:1 (0:1) | ||||||
Barreiro |
Day 18 | |||||||||
Djurgårdens | | Örgryte | 2:2 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Göteborg | | Åtvidaberg | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | Elfsborg | 3:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | GAIS | 3:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | Östers | 2:0 | ||||||
Örebro |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chacarita Juniors | 20 | 13 | 3 | 4 | 24-19 | 29 | ||
2. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 20 | 12 | 3 | 5 | 46-31 | 27 | ||
3. | River Plate | 20 | 11 | 4 | 5 | 30-20 | 26 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 20 | 11 | 2 | 7 | 45-26 | 24 | ||
5. | Gimnasia y Esgrima Mendoza | 20 | 10 | 3 | 7 | 33-32 | 23 | ||
6. | Racing Club | 20 | 5 | 7 | 8 | 35-30 | 17 | ||
7. | Newell's Old Boys | 20 | 5 | 5 | 10 | 29-36 | 15 | ||
8. | Talleres | 20 | 4 | 7 | 9 | 27-42 | 15 | ||
9. | San Martín Tucumán | 20 | 5 | 4 | 11 | 19-36 | 14 | ||
10. | Platense | 20 | 3 | 4 | 13 | 21-46 | 10 |
Day 3 | |||||||||
Atlético Paranaense | | América | 2:1 | ||||||
Santa Cruz | | Atlético Mineiro | 1:1 | ||||||
Vasco da Gama | | Botafogo | 0:1 | ||||||
São Paulo | | Flamengo | 0:2 | ||||||
Cruzeiro | | Santos | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
15:30* | |
16:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:5 | |
3:0 | |
0:3 | |
20:00* | |
2:1 | |
0:2 | |
2:1 | |
1:0 | |
4:1 | |
4:3 | |
18:00* | |
3:4 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |