Football matches in April 1967 |
05.04 | GDR | | Netherlands | 4:3 (0:2) | |||||
Leipzig |
16.04 | Luxembourg | | Poland | 0:0 | |||||
Lëtzebuerg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tanzania | | Madagascar | 0:2 | 2:4 | 2:6 | ||||
Day 1 | |||||||||
Madagascar | | Tanzania | 4:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
12.04 | Northern Ireland | | Wales | 0:0 | |||||
Belfast | |||||||||
15.04 | England | | Scotland | 2:3 (0:1) | |||||
London |
16.04 | Belgium | | Netherlands | 1:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.04 | Hungary | | Yugoslavia | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.04 20:15 | Dukla Praha | | Celtic | 0:0 | 1:3 (1:1) | 1:3 | |||
Praha | |||||||||
26.04 20:15 | CSKA Sofia | | Inter Milano | 1:1 (0:0) | 1:1 (0:1) | 2:2 | |||
Sofia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.04 20:15 | Celtic | | Dukla Praha | 3:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
19.04 20:15 | Inter Milano | | CSKA Sofia | 1:1 (1:0) | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.04 20:00 | Burnley | | Eintracht Frankfurt | 1:2 (0:1) | 1:1 (0:1) | 2:3 | |||
Burnley | |||||||||
19.04 20:00 | Leeds United | | Bologna | 1:0 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Leeds | |||||||||
19.04 20:00 | Dinamo Zagreb | | Juventus | 3:0 (1:0) | 2:2 (2:1) | 5:2 | |||
Zagreb | |||||||||
26.04 20:00 | Kilmarnock | | Lokomotive Leipzig | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Kilmarnock | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.04 20:00 | Eintracht Frankfurt | | Burnley | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19.04 20:00 | Lokomotive Leipzig | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | |||||
Leipzig |
Day 1 | |||||||||
27.04 | Spartak Trnava | | Fiorentina | 2:0 | |||||
19.04 | Galicia de Aragua | | Deportivo Italia | 0:0 | |||||
Caracas | |||||||||
27.04 | Cruzeiro | | Universitario de Deportes | 4:1 (2:0) | |||||
Belo Horizonte |
02.04 | Santa Fe | | River Plate | 2:2 (0:1) | |||||
Bogotá | |||||||||
05.04 | Bolívar | | Racing Club | 0:2 (0:2) | |||||
La Paz | |||||||||
05.04 | Independiente Medellín | | River Plate | 0:1 (0:0) | |||||
Medellín | |||||||||
18.04 | River Plate | | Santa Fe | 4:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.04 | Racing Club | | Independiente Medellín | 5:2 (3:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20.04 | River Plate | | Independiente Medellín | 6:2 (2:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20.04 | Racing Club | | Santa Fe | 4:1 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
23.04 | Bolívar | | Independiente Medellín | 1:1 (0:0) | |||||
Argentina, La Paz | |||||||||
24.04 | 31 de Octubre | | Santa Fe | 6:2 (4:0) | |||||
La Paz | |||||||||
26.04 | 31 de Octubre | | Independiente Medellín | 1:2 (1:1) | |||||
La Paz | |||||||||
28.04 | Bolívar | | Santa Fe | 2:2 (1:1) | |||||
La Paz |
02.04 | Guaraní Asunción | | Barcelona | 4:1 (2:1) | |||||
Asunción | |||||||||
02.04 | Cerro Porteño | | Emelec | 1:1 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
05.04 | Colo-Colo | | Nacional Montevideo | 3:2 (1:1) | |||||
Santiago | |||||||||
05.04 | Guaraní Asunción | | Emelec | 3:0 (2:0) | |||||
Asunción | |||||||||
05.04 | Cerro Porteño | | Barcelona | 1:2 (1:0) | |||||
09.04 | Nacional Montevideo | | Colo-Colo | 5:2 (3:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
12.04 | Nacional Montevideo | | Universidad Católica | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
16.04 | Cerro Porteño | | Colo-Colo | 0:1 (0:1) | |||||
Asunción | |||||||||
16.04 | Guaraní Asunción | | Universidad Católica | 1:1 (0:1) | |||||
Asunción | |||||||||
19.04 | Guaraní Asunción | | Colo-Colo | 4:2 (2:0) | |||||
Asunción | |||||||||
19.04 | Cerro Porteño | | Universidad Católica | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
23.04 | Nacional Montevideo | | Guaraní Asunción | 3:1 (1:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
23.04 | Barcelona | | Colo-Colo | 1:1 (0:1) | |||||
Guayaquil | |||||||||
23.04 | Emelec | | Universidad Católica | 0:1 (0:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
26.04 | Barcelona | | Universidad Católica | 0:2 (0:1) | |||||
Guayaquil | |||||||||
26.04 | Emelec | | Colo-Colo | 4:3 (2:2) | |||||
Guayaquil | |||||||||
27.04 | Cerro Porteño | | Nacional Montevideo | 2:6 (0:3) | |||||
Uruguay, Montevideo | |||||||||
30.04 | Guaraní Asunción | | Nacional Montevideo | 0:1 (0:0) | |||||
Uruguay, Montevideo |
Day 6 | |||||||||
Chernomorets | | SKA | 0:1 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Ararat | | Pakhtakor | 1:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Lokomotiv | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Zarya | 1:1 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Neftyanik | | Kairat | 2:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Kiev | | Shakhtyor | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Zenit | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Minsk | | Torpedo Kutaisi | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Moscow | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Moscow | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | Ararat | 1:0 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Pakhtakor | | Kairat | 2:0 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Odessa | |||||||||
SKA | | Shakhtyor | 1:2 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Minsk | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Krylya Sovetov | | CSKA | 0:0 | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Zarya | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Shakhtyor | | Neftyanik | 1:1 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Chernomorets | | Spartak | 1:1 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Kairat | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Moscow | 2:3 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
SKA | | Ararat | 1:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Pakhtakor | | Zenit | 2:0 (2:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | CSKA | 1:3 (0:2) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Kairat | | Zenit | 1:2 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Zarya | | Torpedo Moscow | 0:0 | ||||||
Lugansk | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
SKA | | Neftyanik | 1:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Moscow | 0:3 (0:2) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Ararat | 1:0 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Zarya | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Ararat | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Erevan | |||||||||
SKA | | Zenit | 2:1 (2:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Kairat | | CSKA | 0:1 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Minsk | 1:4 (0:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Pakhtakor | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Neftyanik | | Chernomorets | 3:1 (1:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Lokomotiv | 2:2 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Kairat | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Pakhtakor | | CSKA | 1:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zarya | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Lugansk | |||||||||
SKA | | Dynamo Minsk | 0:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Torpedo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Ararat | | Chernomorets | 1:1 (0:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Shakhtyor | | Zenit | 2:0 (2:0) | ||||||
Donetsk |
Day 6 | |||||||||
28.04 | Baltika | | Rostselmash | 1:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
28.04 | Daugava | | Traktor | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
28.04 | Dynamo Leningrad | | Shirak | 0:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
28.04 | Dynamo Tallin | | Dynamo Kirovabad | 0:0 | |||||
Tallin | |||||||||
28.04 | Lokomotiv Tbilisi | | Dynamo Stavropol | 2:0 | |||||
28.04 | Rubin | | Spartak Nalchik | 2:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
28.04 | Spartak Ordzhonikidze | | Kuban | 1:1 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
28.04 | Tekstilshchik | | Terek | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
28.04 18:00 | Zhalgiris | | Dynamo Batumi | 2:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
28.04 18:00 | Spartak Gomel | | Meshakhte | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.04 | Dynamo Batumi | | Meshakhte | 0:0 | |||||
Batumi | |||||||||
24.04 | Dynamo Tallin | | Dynamo Leningrad | 1:4 | |||||
Tallin | |||||||||
24.04 | Lokomotiv Tbilisi | | Spartak Ordzhonikidze | 1:2 | |||||
24.04 | Spartak Gomel | | Zhalgiris | 0:0 | |||||
24.04 | Tekstilshchik | | Rubin | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.04 | Shirak | | Dynamo Kirovabad | 0:0 | |||||
Leninakan | |||||||||
24.04 18:00 | Kuban | | Dynamo Stavropol | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
24.04 18:00 | Rostselmash | | Traktor | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
24.04 18:00 | Terek | | Spartak Nalchik | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
24.04 18:30 | Baltika | | Daugava | 0:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.04 18:00 | Rostselmash | | Spartak Gomel | 1:2 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.04 | Dynamo Batumi | | Spartak Ordzhonikidze | 2:2 | |||||
Batumi | |||||||||
17.04 | Dynamo Kirovabad | | Baltika | 4:2 | |||||
Kirovabad | |||||||||
17.04 | Dynamo Stavropol | | Rubin | 1:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
17.04 | Meshakhte | | Lokomotiv Tbilisi | 1:1 | |||||
17.04 | Spartak Nalchik | | Dynamo Tallin | 1:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
17.04 | Terek | | Dynamo Leningrad | 1:0 | |||||
Grozny | |||||||||
17.04 | Shirak | | Daugava | 0:0 | |||||
Leninakan | |||||||||
17.04 18:00 | Kuban | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17.04 18:00 | Traktor | | Zhalgiris | 2:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 3 | |||||||||
13.04 | Dynamo Batumi | | Lokomotiv Tbilisi | 1:1 | |||||
Batumi | |||||||||
13.04 | Dynamo Kirovabad | | Daugava | 1:0 | |||||
Kirovabad | |||||||||
13.04 | Dynamo Stavropol | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
13.04 | Meshakhte | | Spartak Ordzhonikidze | 3:0 | |||||
13.04 | Terek | | Dynamo Tallin | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
13.04 | Shirak | | Baltika | 0:1 | |||||
Leninakan | |||||||||
13.04 18:00 | Kuban | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.04 18:00 | Rostselmash | | Zhalgiris | 1:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.04 18:00 | Spartak Nalchik | | Dynamo Leningrad | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
13.04 18:00 | Traktor | | Spartak Gomel | 1:1 | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.04 | Dynamo Batumi | | Rostselmash | 1:0 | |||||
Batumi | |||||||||
06.04 | Dynamo Kirovabad | | Spartak Gomel | 0:1 | |||||
Kirovabad | |||||||||
06.04 | Lokomotiv Tbilisi | | Tekstilshchik | 0:1 | |||||
06.04 | Meshakhte | | Traktor | 1:0 | |||||
06.04 | Spartak Nalchik | | Daugava | 0:4 (0:3) | |||||
Nalchik | |||||||||
06.04 | Spartak Ordzhonikidze | | Rubin | 0:1 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
06.04 | Terek | | Baltika | 4:0 | |||||
Grozny | |||||||||
06.04 | Shirak | | Zhalgiris | 0:0 | |||||
Leninakan | |||||||||
06.04 17:15 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Tallin | 1:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
06.04 18:00 | Kuban | | Dynamo Leningrad | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.04 | Dynamo Batumi | | Traktor | 0:1 | |||||
Batumi | |||||||||
02.04 | Dynamo Kirovabad | | Zhalgiris | 1:0 (0:0) | |||||
Kirovabad | |||||||||
02.04 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Leningrad | 1:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
02.04 | Meshakhte | | Rostselmash | 1:1 | |||||
02.04 | Spartak Nalchik | | Baltika | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
02.04 | Spartak Ordzhonikidze | | Tekstilshchik | 3:1 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
02.04 | Terek | | Daugava | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
02.04 | Shirak | | Spartak Gomel | 0:0 | |||||
Leninakan | |||||||||
02.04 16:00 | Kuban | | Dynamo Tallin | 1:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.04 | Lokomotiv Tbilisi | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 6 | |||||||||
28.04 | Volga Kalinin | | Zvezda Kirovograd | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
28.04 | Tavriya | | Avangard | 3:3 (1:2) | |||||
Simferopol | |||||||||
28.04 | Shinnik | | Metallist | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
28.04 17:15 | Lokomotiv Kaluga | | SKA Kiev | 1:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
28.04 17:30 | Volga Gorkiy | | Metallurg Zaporozhye | 0:0 | |||||
Gorky | |||||||||
28.04 17:30 | Sokol | | Moldova | 2:0 | |||||
Saratov | |||||||||
28.04 17:30 | Trud | | SKA Odessa | 1:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
28.04 18:00 | Metallugr Tula | | Lokomotiv Vinnitsa | 1:2 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
28.04 18:00 | Sudostroitel | | Dnepr | 0:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
28.04 18:30 | SKA Lvov | | Karpaty | 1:2 | |||||
Lviv | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.04 17:00 | Tavriya | | Dnepr | 0:2 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
24.04 | Volga Kalinin | | SKA Kiev | 0:3 (0:2) | |||||
Kalinin | |||||||||
24.04 | Sudostroitel | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
24.04 | Shinnik | | Metallurg Zaporozhye | 1:3 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
24.04 03:00 | Volga Gorkiy | | Metallist | 1:0 (1:0) | |||||
Gorkij | |||||||||
24.04 17:15 | Lokomotiv Kaluga | | Zvezda Kirovograd | 2:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
24.04 18:00 | Metallugr Tula | | Karpaty | 1:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
24.04 18:00 | Sokol | | SKA Odessa | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
24.04 18:00 | Trud | | Moldova | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
24.04 18:30 | SKA Lvov | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:2 | |||||
Lviv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.04 | Metallist | | Volga Kalinin | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17.04 | Metallurg Zaporozhye | | Lokomotiv Kaluga | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17.04 | Moldova | | SKA Lvov | 1:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
17.04 17:30 | Trud | | Tavriya | 3:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
17.04 18:00 | Avangard | | SKA Kiev | 0:1 | |||||
Zhovti Vody | |||||||||
17.04 18:00 | Dnepr | | Zvezda Kirovograd | 1:2 (1:2) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
17.04 18:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Shinnik | 1:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17.04 18:30 | Sokol | | Sudostroitel | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
17.04 19:00 | Karpaty | | Volga Gorkiy | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
18.04 18:00 | SKA Odessa | | Metallugr Tula | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 3 | |||||||||
13.04 03:00 | Metallist | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
13.04 17:00 | Trud | | Sudostroitel | 2:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
13.04 17:30 | Avangard | | Zvezda Kirovograd | 1:0 | |||||
Zhovti Vody | |||||||||
13.04 18:00 | Dnepr | | SKA Kiev | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
13.04 18:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Volga Gorkiy | 1:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
13.04 18:00 | Moldova | | Metallugr Tula | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
13.04 18:00 | SKA Odessa | | SKA Lvov | 0:2 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
13.04 18:30 | Metallurg Zaporozhye | | Volga Kalinin | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
13.04 18:30 | Sokol | | Tavriya | 2:1 (1:1) | |||||
Saratov | |||||||||
13.04 19:00 | Karpaty | | Shinnik | 0:1 | |||||
Lviv | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.04 | Zvezda Kirovograd | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 (1:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
06.04 | Sudostroitel | | SKA Lvov | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
06.04 17:00 | Tavriya | | Metallugr Tula | 1:2 (0:2) | |||||
Simferopol | |||||||||
06.04 17:15 | SKA Kiev | | Metallist | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
06.04 17:30 | Avangard | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Zhovti Vody | |||||||||
06.04 18:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Volga Kalinin | 1:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
06.04 18:00 | Moldova | | Shinnik | 2:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
06.04 18:00 | SKA Odessa | | Volga Gorkiy | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
06.04 18:30 | Karpaty | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
06.04 19:00 | Dnepr | | Trud | 0:2 (0:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.04 | Zvezda Kirovograd | | Metallist | 0:1 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
02.04 15:00 | Avangard | | Trud | 1:0 (0:0) | |||||
Zhovti Vody | |||||||||
02.04 15:00 | SKA Kiev | | Metallurg Zaporozhye | 1:0 | |||||
Kiev | |||||||||
02.04 15:00 | SKA Odessa | | Shinnik | 2:1 | |||||
Odesa | |||||||||
02.04 16:00 | Karpaty | | Volga Kalinin | 2:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
02.04 16:30 | Lokomotiv Vinnitsa | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
02.04 16:30 | Moldova | | Volga Gorkiy | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
02.04 16:30 | Tavriya | | SKA Lvov | 2:3 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
02.04 17:00 | Dnepr | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
02.04 17:00 | Sudostroitel | | Metallugr Tula | 0:0 | |||||
Mykolaiv |
Day 4 | |||||||||
28.04 | Vostok | | SKA Novosibirsk | 0:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
28.04 | Neftyanik | | SKA Khabarovsk | 3:0 | |||||
Fergana | |||||||||
28.04 | Pamir | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:0 | |||||
Leninabad | |||||||||
28.04 | Politotdel | | Torpedo | 5:0 | |||||
Yangibozor | |||||||||
28.04 | Stroitel Ashkhabad | | Kuzbass | 3:0 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
28.04 | Uralmash | | Irtysh | 1:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
28.04 | Shakhtyor | | Temp | 1:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
28.04 | Energetik | | Stroitel Ufa | 3:2 | |||||
Dushanbe | |||||||||
28.04 03:00 | Alga | | Luch | 1:0 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.04 | Vostok | | Temp | 1:0 (1:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
24.04 | Neftyanik | | Luch | 0:1 | |||||
Fergana | |||||||||
24.04 | Pamir | | Stroitel Ufa | 1:2 | |||||
Leninabad | |||||||||
24.04 | Politotdel | | Kuzbass | 2:2 | |||||
Yangibozor | |||||||||
24.04 | Stroitel Ashkhabad | | Torpedo | 1:0 | |||||
24.04 | Shakhtyor | | SKA Novosibirsk | 2:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
24.04 18:00 | Zvezda Perm | | Irtysh | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
24.04 18:30 | Energetik | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
25.04 03:00 | Alga | | SKA Khabarovsk | 3:1 | |||||
Frunze | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.04 | Vostok | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
16.04 | Neftyanik | | Kuzbass | 2:2 | |||||
Fergana | |||||||||
16.04 | Politotdel | | Temp | 0:0 | |||||
Yangibozor | |||||||||
16.04 | Stroitel Ufa | | Irtysh | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
17.04 | Alga | | Torpedo | 6:0 (3:0) | |||||
Frunze | |||||||||
17.04 | Pamir | | SKA Khabarovsk | 1:1 | |||||
Leninabad | |||||||||
17.04 | Shakhtyor | | Uralmash | 2:1 | |||||
Karagandy | |||||||||
17.04 18:00 | Stroitel Ashkhabad | | SKA Novosibirsk | 1:1 | |||||
Ashkhabad | |||||||||
17.04 18:30 | Energetik | | Luch | 2:1 | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.04 | Vostok | | Uralmash | 0:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
13.04 | Neftyanik | | Torpedo | 0:1 | |||||
Fergana | |||||||||
13.04 | Pamir | | Luch | 0:1 | |||||
Leninabad | |||||||||
13.04 | Politotdel | | SKA Novosibirsk | 2:0 | |||||
Yangibozor | |||||||||
13.04 | Shakhtyor | | Zvezda Perm | 0:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
13.04 18:00 | Alga | | Kuzbass | 1:0 | |||||
Frunze | |||||||||
13.04 18:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Irtysh | 0:1 | |||||
Novotroitsk | |||||||||
13.04 18:00 | Stroitel Ashkhabad | | Temp | 2:2 (2:1) | |||||
Ashkhabad | |||||||||
13.04 18:30 | Energetik | | SKA Khabarovsk | 0:1 | |||||
Dushanbe |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Uralmash (Sverdlovsk) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:0 (0:0)* | 1:0 | |||||
Andijan | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Tavriya (Simferopol) | | Kuban (Krasnodar) | 3:0 (1:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Uralmash (Sverdlovsk) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:1 aet (1:0, 1:1) | ||||||
Andijan | |||||||||
Terek (Groznyi) | | SKA (Lvov) | 2:1 (0:1) | ||||||
Grozny | |||||||||
Trud (Voronezh) | | SKA (Kiev) | 1:0 (1:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Baltika (Kaliningrad) | | SKA (Novosibirsk) | +:- | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
Shinnik (Yaroslavl) | | Energetik (Dushanbe) | +:- | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Dnepr (Kremenchug) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | +:- | ||||||
Kremenchug | |||||||||
Luch (Vladivostok) | | Metallurg (Zaporozhye) | +:- | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Shakhtyor (Shakhty) | | Stroitel (Ashkhabad) | +:- | ||||||
Shakhty | |||||||||
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Spartak (Gomel) | 0:1 (0:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Metallist (Kharkov) | | Spartak (Andizhan) | 1:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Avtomobilist (Zhitomir) | | Vostok (Ust-Kamenogorsk) | 2:0 (2:0) | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Spartak (Nalchik) | | Neftyanik (Fergana) | 2:1 (1:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Zvezda (Kirovograd) | | SKA (Odessa) | 2:1 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Kirovograd |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Spartak (Andizhan) | | Metallurg (Temirtau) | 1:0 (0:0)* | 1:0 | |||||
Chirchik | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Spartak (Andizhan) | | Metallurg (Temirtau) | 1:1 aet (1:1) | ||||||
Chirchik |
Spartak (Belgorod) | | Dynamo (Bryansk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Belgorod | |||||||||
Trudovye Rezervy (Kursk) | | Iskra (Smolensk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Kursk |
Kovrovets (Kovrov) | | Sever (Murmansk) | 2:1 (1:1) | ||||||
Kovrov | |||||||||
Volga (Ulyanovsk) | | Energiya (Cheboksary) | 1:0 aet | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Torpedo (Lyubertsy) | | Traktor (Vladimir) | 1:0 (0:0) | ||||||
Lyubertsy |
Polad (Sumgait) | | Tekstilshchik (Mingechaur) | 2:1 aet (1:1) | ||||||
Sumqayıt | |||||||||
Urozhay (Pavlovskaya) | | Urozhay (Svetlograd) | 1:0 (0:0) | ||||||
Pavlovskaya | |||||||||
Volgar (Astrakhan) | | Khimik (Balakovo) | 4:0 (1:0) | ||||||
Astrakhan |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Guria (Lanchkhuti) | | Kolkhida (Poti) | 3:2 aet (2:2)* | 3:2 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Lernagorts (Kafan) | | Sevan (Oktemberyan) | 2:1 (0:0) | ||||||
Kafan City Stadium | |||||||||
Lori (Kirovakan) | | Araks (Echmiadzin) | 1:0 (0:0) | ||||||
Kirovakan Khimik Stadium | |||||||||
Dynamo (Sukhumi) | | Shukura (Kobuleti) | 3:2 (1:2) | ||||||
Sukhumi |
Metallurg (Magnitogorsk) | | Neftyanik (Bugulma) | 2:1 (2:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Lokomotiv (Orenburg) | | Torpedo (Miass) | 4:1 (0:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Kalininets (Sverdlovsk) | | Metallurg (Zlatoust) | 3:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk |
Progress (Biysk) | | Shakhtyor (Prokopyevsk) | 2:0 aet | ||||||
Tsementnik (Semipalatinsk) | | Shakhtyor (Kiselyovsk) | 2:1 aet (0:0) | ||||||
Semipalatinsk |
Day 1 | |||||||||
28.04 | Neman | | Dvina | 2:0 | |||||
28.04 | Spartak Brest | | Spartak Mogilyov | 0:2 | |||||
28.04 | Znamya Truda | | Iskra | 0:0 | |||||
28.04 | Khimik Novomoskovsk | | Granitas | 1:0 (1:0) | |||||
28.04 | Znamya | | Dynamo Bryansk | 2:1 | |||||
28.04 | Trudovye Rezervy | | Zvezda | 0:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
28.04 | Spartak Tambov | | Avangard Kolomna | 1:2 | |||||
Tambov | |||||||||
28.04 17:00 | Spartak Oryol | | Spartak Ryazan | 2:0 (1:0) | |||||
Orel | |||||||||
28.04 17:30 | Spartak Belgorod | | Zveinieks | 2:0 | |||||
Belgorod |
28.04 | Metallurg Lipetsk | | Saturn | 0:1 (0:0) | |||||
28.04 | Metallurg Cherepovets | | Torpedo Pavlovo | 3:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
28.04 | Dynamo Vologda | | Traktor | 1:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
28.04 | Torpedo Lyubertsy | | Chaika | 1:1 (0:1) | |||||
28.04 | Bolshevik | | Kovrovets | 0:0 | |||||
28.04 03:00 | Volga | | Sever | 1:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
28.04 17:00 | Spartak Saransk | | Onezhets | 0:0 | |||||
Saransk |
28.04 | Polad | | Energiya Novocherkassk | 2:0 | |||||
28.04 | Volgar | | Khimmashevets | 2:3 | |||||
28.04 | Tekstilshchik | | Torpedo Taganrog | 1:0 | |||||
28.04 | Progress Kamensk | | Urozhay Svetlograd | 1:0 | |||||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||||
28.04 | Shakhtyor Shakhty | | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 1:3 | |||||
Shakhty | |||||||||
28.04 | Energiya Volzhskiy | | Trud Tolyatti | 0:0 | |||||
Volzhsky | |||||||||
28.04 | Urozhay Pavlovskaya | | Trud Engels | 3:0 | |||||
28.04 | Torpedo Armavir | | Khimik Balakovo | 3:1 | |||||
28.04 | Kalitva | | Metallurg Kuybyshev | 0:1 | |||||
Belaya Kalitva | |||||||||
28.04 | Uralan | | Tyazhmash | 1:0 (0:0) | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Polad | 38 | 21 | 11 | 6 | 50-23 | 53 | ||
2. | Volgar | 38 | 21 | 10 | 7 | 80-32 | 52 | ||
3. | Metallurg Kuybyshev | 38 | 23 | 6 | 9 | 72-33 | 52 | ||
4. | Torpedo Taganrog | 38 | 17 | 13 | 8 | 51-38 | 47 | ||
5. | Tekstilshchik | 38 | 16 | 13 | 9 | 35-29 | 45 | ||
6. | Progress Kamensk | 38 | 17 | 10 | 11 | 54-40 | 44 | ||
7. | Tyazhmash | 38 | 18 | 8 | 12 | 51-38 | 44 | ||
8. | Shakhtyor Shakhty | 38 | 15 | 13 | 10 | 46-33 | 43 | ||
9. | Energiya Volzhskiy | 38 | 13 | 11 | 14 | 48-48 | 37 | ||
10. | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 38 | 11 | 14 | 13 | 26-29 | 36 |
28.04 | Lori | | Mashinostroitel Pyatigorsk | 2:1 | |||||
28.04 | Dynamo Sukhumi | | Spartak Kislovodsk | 0:0 | |||||
28.04 | Araks | | Guria | 4:2 | |||||
28.04 | Shukura | | Magaroeli | 2:0 | |||||
Kobuleti | |||||||||
28.04 | Metallurg Rustavi | | Urozhay Derbent | 0:0 | |||||
28.04 | Lernagorts | | Inguri | 0:0 | |||||
28.04 | Alazani | | Dynamo Makhachkala | 0:1 | |||||
28.04 | Kolkhida | | Dila | 0:1 | |||||
28.04 17:00 | Sevan | | Urozhay Krymsk | 1:0 | |||||
Hoktemberyan | |||||||||
28.04 17:30 | Tsement | | Urozhay Maykop | 0:0 | |||||
Novorossiysk |
28.04 | Spartak Yoshkar-Ola | | Aktyubinets | 1:0 (0:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
28.04 | Metallurg Magnitogorsk | | Zenit | 0:2 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
28.04 17:30 | Lokomotiv Orenburg | | Dynamo Kirov | 1:0 | |||||
Orenburg | |||||||||
28.04 18:00 | Zauralets | | Neftyanik Oktyabrskiy | 2:0 (0:0) | |||||
Kurgan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zenit | 36 | 21 | 12 | 3 | 57-22 | 54 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 36 | 21 | 9 | 6 | 53-19 | 51 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 36 | 19 | 11 | 6 | 53-21 | 49 | ||
4. | Metallurg Zlatoust | 36 | 18 | 9 | 9 | 44-25 | 45 | ||
5. | Kalininets | 36 | 14 | 17 | 5 | 43-26 | 45 | ||
6. | Dynamo Kirov | 36 | 18 | 6 | 12 | 44-32 | 42 | ||
7. | Khimik Salavat | 36 | 12 | 17 | 7 | 40-33 | 41 | ||
8. | Neftyanik Bugulma | 36 | 15 | 10 | 11 | 46-37 | 40 | ||
9. | Neftyanik Tumen | 36 | 12 | 16 | 8 | 36-28 | 40 | ||
10. | Lokomotiv Orenburg | 36 | 10 | 15 | 11 | 32-36 | 35 |
22.04 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Dnepr Kremenchug | 2:1 | |||||
22.04 | Bukovina | | Volyn | 1:0 | |||||
26.04 | Avangard Ternopol | | Volyn | 0:0 | |||||
26.04 | Neftyanik | | Dnepr Kremenchug | 0:1 | |||||
30.04 | Dynamo | | Volyn | 1:0 | |||||
30.04 | Verkhovyna | | Dnepr Kremenchug | 2:0 | |||||
22.04 17:00 | Chaika | | Kolos | 1:0 | |||||
Sevastopol | |||||||||
26.04 | Lokomotiv Kherson | | Kolos | 0:1 | |||||
30.04 | Avangard Kerch | | Kolos | 0:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Khimik | 40 | 24 | 10 | 6 | 81-34 | 58 | ||
2. | Torpedo Kharkov | 40 | 21 | 14 | 5 | 62-20 | 56 | ||
3. | Shakhtyor Kadiyevka | 40 | 21 | 14 | 5 | 59-28 | 56 | ||
4. | Chaika | 40 | 20 | 14 | 6 | 48-21 | 54 | ||
5. | Lokomotiv Kherson | 40 | 22 | 9 | 9 | 74-32 | 53 | ||
6. | Shakhtyor Gorlovka | 40 | 14 | 17 | 9 | 39-29 | 45 | ||
7. | Kommunarets | 40 | 18 | 9 | 13 | 42-43 | 45 | ||
8. | Spartak Sumy | 40 | 13 | 17 | 10 | 45-36 | 43 | ||
9. | Lokomotiv Donetsk | 40 | 14 | 15 | 11 | 40-41 | 43 | ||
10. | Kolos | 40 | 13 | 14 | 13 | 37-38 | 40 |
Day 20 | |||||||||
29.04 | Wacker Innsbruck | | First Vienna | 1:3 | |||||
Innsbruck | |||||||||
29.04 | Wacker Wien | | GAK | 1:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
29.04 | Schwarz-Weiß | | Austria Klagenfurt | 1:0 | |||||
Bregenz | |||||||||
29.04 | Admira | | Wiener Sport-Club | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
29.04 | Kapfenberg | | Austria Wien | 0:1 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
29.04 | Sturm | | Wiener Neustadt | 1:1 | |||||
Graz | |||||||||
29.04 | Rapid | | LASK | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 19 | |||||||||
15.04 | Admira | | Austria Wien | 1:2 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
15.04 | GAK | | Kapfenberg | 2:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
15.04 | LASK | | Wacker Wien | 2:0 | |||||
Linz | |||||||||
15.04 | Wiener Sport-Club | | Schwarz-Weiß | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
15.04 | Wiener Neustadt | | Wacker Innsbruck | 0:2 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
15.04 | First Vienna | | Rapid | 0:1 | |||||
Wien | |||||||||
16.04 | Austria Klagenfurt | | Sturm | 1:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
Day 18 | |||||||||
08.04 | Kapfenberg | | LASK | 0:3 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
08.04 | Wacker Wien | | First Vienna | 1:0 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
08.04 | Admira | | GAK | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
08.04 | Sturm | | Wacker Innsbruck | 1:1 | |||||
Graz | |||||||||
09.04 | Schwarz-Weiß | | Austria Wien | 0:2 | |||||
Bregenz | |||||||||
09.04 | Austria Klagenfurt | | Wiener Sport-Club | 0:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
09.04 | Rapid | | Wiener Neustadt | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.04 | GAK | | Schwarz-Weiß | 1:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
01.04 | LASK | | Admira | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
01.04 | Wiener Sport-Club | | Sturm | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
01.04 | First Vienna | | Kapfenberg | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
01.04 | Wiener Neustadt | | Wacker Wien | 0:1 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
01.04 | Wacker Innsbruck | | Rapid | 3:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
02.04 | Austria Wien | | Austria Klagenfurt | 1:0 | |||||
Wien |
Day 40 | |||||||||
19.04 | Everton | | Chelsea | 3:1 | |||||
Liverpool | |||||||||
28.04 | Sheffield United | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
28.04 | West Bromwich Albion | | West Ham United | 3:1 (2:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
29.04 | Manchester United | | Aston Villa | 3:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
29.04 | Newcastle United | | Southampton | 3:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
29.04 | Stoke City | | Leicester City | 3:1 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
29.04 | Burnley | | Arsenal | 1:4 (1:3) | |||||
Burnley | |||||||||
29.04 | Fulham | | Blackpool | 2:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 39 | |||||||||
22.04 | Sheffield Wednesday | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
22.04 | West Ham United | | Leeds United | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
22.04 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
22.04 | Sunderland | | Manchester United | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
22.04 | Chelsea | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.04 | Aston Villa | | Burnley | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.04 | Arsenal | | Nottingham Forest | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
22.04 | Blackpool | | Everton | 0:1 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
22.04 | Leicester City | | Sheffield United | 2:2 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
22.04 | Manchester City | | Fulham | 3:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
22.04 | Liverpool | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 38 | |||||||||
15.04 | Nottingham Forest | | Aston Villa | 3:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15.04 | West Bromwich Albion | | Leicester City | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15.04 | Tottenham Hotspur | | Sheffield Wednesday | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15.04 | Stoke City | | Blackpool | 2:0 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15.04 | Burnley | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
17.04 | Sheffield United | | Chelsea | 3:0 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
18.04 | Manchester United | | Southampton | 3:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
19.04 | Fulham | | Arsenal | 0:0 | |||||
London | |||||||||
26.04 | Newcastle United | | West Ham United | 1:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
29.04 | Everton | | Manchester City | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 37 | |||||||||
07.04 | Liverpool | | Newcastle United | 3:1 | |||||
Liverpool | |||||||||
08.04 | Southampton | | Burnley | 4:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
08.04 | Aston Villa | | Fulham | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
08.04 | Blackpool | | Sheffield United | 0:1 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
10.04 | Leicester City | | Leeds United | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
10.04 | Sheffield Wednesday | | Manchester United | 2:2 (0:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
10.04 | Chelsea | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.04 | Manchester City | | Stoke City | 3:1 | |||||
Manchester | |||||||||
19.04 | Sunderland | | Nottingham Forest | 1:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
25.04 | Arsenal | | Everton | 3:1 | |||||
London | |||||||||
Day 36 | |||||||||
01.04 | Sheffield United | | Manchester City | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
01.04 | Leeds United | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
01.04 | Nottingham Forest | | Southampton | 3:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
01.04 | Manchester United | | West Ham United | 3:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
01.04 | Newcastle United | | Leicester City | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
01.04 | West Bromwich Albion | | Blackpool | 3:1 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
01.04 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
01.04 | Stoke City | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
01.04 | Burnley | | Sheffield Wednesday | 2:0 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
01.04 | Everton | | Aston Villa | 3:1 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.04 | Fulham | | Sunderland | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
Day 31 | |||||||||
04.04 | West Ham United | | Sheffield United | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.04 | Sheffield Wednesday | | West Bromwich Albion | 1:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 25 | |||||||||
19.04 | Manchester City | | Aston Villa | 1:1 | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 24 | 12 | 6 | 84-45 | 60 | ||
2. | Nottingham Forest | 42 | 23 | 10 | 9 | 64-41 | 56 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 24 | 8 | 10 | 71-48 | 56 | ||
4. | Leeds United | 42 | 22 | 11 | 9 | 62-42 | 55 | ||
5. | Liverpool | 42 | 19 | 13 | 10 | 64-47 | 51 | ||
6. | Everton | 42 | 19 | 10 | 13 | 65-46 | 48 | ||
7. | Arsenal | 42 | 16 | 14 | 12 | 58-47 | 46 | ||
8. | Leicester City | 42 | 18 | 8 | 16 | 78-71 | 44 | ||
9. | Chelsea | 42 | 15 | 14 | 13 | 67-62 | 44 | ||
10. | Sheffield United | 42 | 16 | 10 | 16 | 52-59 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Coventry City | 42 | 23 | 13 | 6 | 74-43 | 59 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 25 | 8 | 9 | 88-48 | 58 | ||
3. | Carlisle United | 42 | 23 | 6 | 13 | 71-54 | 52 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 19 | 13 | 10 | 56-46 | 51 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 17 | 16 | 9 | 70-54 | 50 | ||
6. | Huddersfield Town | 42 | 20 | 9 | 13 | 58-46 | 49 | ||
7. | Crystal Palace | 42 | 19 | 10 | 13 | 61-55 | 48 | ||
8. | Millwall | 42 | 18 | 9 | 15 | 49-58 | 45 | ||
9. | Bolton Wanderers | 42 | 14 | 14 | 14 | 64-58 | 42 | ||
10. | Birmingham City | 42 | 16 | 8 | 18 | 70-66 | 40 |
29.04 15:00 | Tottenham Hotspur | | Nottingham Forest | 2:1 | |||||
Sheffield | |||||||||
29.04 15:00 | Chelsea | | Leeds United | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham |
12.04 | Tottenham Hotspur | | Birmingham City | 6:0* | |||||
08.04 | Nottingham Forest | | Everton | 3:2 | |||||
08.04 | Chelsea | | Sheffield Wednesday | 1:0 | |||||
08.04 | Leeds United | | Manchester City | 1:0 | |||||
08.04 | Birmingham City | | Tottenham Hotspur | 0:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
29.04 | Lierse | | Anderlecht | 0:2 (0:2) | |||||
Lier | |||||||||
30.04 | Liège | | Sint-Truiden | 2:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
30.04 | Charleroi | | Standard | 1:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
30.04 | Antwerp | | Beringen | 0:2 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
30.04 | Mechelen | | Tilleur | 2:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
30.04 | Racing White | | Waregem | 4:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
30.04 | Daring | | Brugge | 3:1 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
30.04 | La Gantoise | | Beerschot | 1:2 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
Day 27 | |||||||||
21.04 | Standard | | Antwerp | 2:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
23.04 | Sint-Truiden | | Lierse | 3:0 (2:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
23.04 | Beringen | | Daring | 1:2 (1:2) | |||||
Beringen | |||||||||
23.04 | Tilleur | | La Gantoise | 3:1 (2:1) | |||||
Saint-Nicolas | |||||||||
23.04 | Waregem | | Liège | 5:1 (2:0) | |||||
Waregem | |||||||||
23.04 | Brugge | | Mechelen | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
23.04 | Anderlecht | | Charleroi | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
23.04 | Beerschot | | Racing White | 1:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 26 | |||||||||
08.04 | Lierse | | Standard | 1:1 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
09.04 | La Gantoise | | Beringen | 1:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
09.04 | Racing White | | Sint-Truiden | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
09.04 | Antwerp | | Brugge | 0:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
09.04 | Daring | | Anderlecht | 2:3 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
09.04 | Mechelen | | Beerschot | 2:0 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
09.04 | Charleroi | | Waregem | 3:2 (2:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
09.04 | Liège | | Tilleur | 2:1 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.04 | Lierse | | Tilleur | 5:0 (2:0) | |||||
Lier | |||||||||
02.04 | Antwerp | | Waregem | 1:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
02.04 | Anderlecht | | Racing White | 3:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
02.04 | Sint-Truiden | | Mechelen | 4:2 (3:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
02.04 | Beringen | | Charleroi | 1:1 (1:1) | |||||
Beringen | |||||||||
02.04 | Standard | | Liège | 0:2 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
02.04 | Brugge | | Beerschot | 2:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.04 | Daring | | Sint-Truiden | 1:4 (0:1) | |||||
Bruxelles |
Day 30 | |||||||||
29.04 16:00 | Eintracht Frankfurt | | Nürnberg | 1:4 (0:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
29.04 16:00 | Duisburg | | Bayern | 0:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
29.04 16:00 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 1:4 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
29.04 16:00 | 1860 München | | Borussia Mönchengladbach | 4:3 (1:2) | |||||
München | |||||||||
29.04 16:00 | Stuttgart | | Fortuna | 3:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
29.04 16:00 | Kaiserslautern | | Hamburger SV | 2:1 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
29.04 16:00 | Eintracht Braunschweig | | Hannover 96 | 0:1 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
29.04 16:00 | Köln | | Karlsruher | 2:2 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
29.04 16:00 | Werder | | Rot-Weiß | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
Day 29 | |||||||||
22.04 16:00 | Hannover 96 | | Köln | 0:1 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
22.04 16:00 | Rot-Weiß | | Nürnberg | 1:1 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
22.04 16:00 | Karlsruher | | 1860 München | 3:1 (1:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
22.04 16:00 | Fortuna | | Eintracht Braunschweig | 1:1 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
22.04 16:00 | Kaiserslautern | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
22.04 16:00 | Borussia Dortmund | | Duisburg | 4:1 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
22.04 16:00 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.04 16:00 | Bayern | | Stuttgart | 1:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
22.04 16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Werder | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.04 16:00 | Schalke 04 | | Kaiserslautern | 0:3 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15.04 16:00 | Eintracht Braunschweig | | Bayern | 5:2 (4:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15.04 16:00 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 1:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.04 16:00 | Nürnberg | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15.04 16:00 | Köln | | Fortuna | 2:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15.04 16:00 | Duisburg | | Hamburger SV | 2:1 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15.04 16:00 | 1860 München | | Hannover 96 | 3:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
15.04 16:00 | Werder | | Karlsruher | 0:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15.04 16:00 | Eintracht Frankfurt | | Rot-Weiß | 5:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 27 | |||||||||
01.04 16:00 | Bayern | | Köln | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
01.04 16:00 | Karlsruher | | Nürnberg | 0:1 (0:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
01.04 16:00 | Fortuna | | 1860 München | 0:1 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
01.04 16:00 | Borussia Dortmund | | Eintracht Braunschweig | 0:0 | |||||
Dortmund | |||||||||
01.04 16:00 | Schalke 04 | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
01.04 16:00 | Kaiserslautern | | Duisburg | 0:0 | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
01.04 16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Rot-Weiß | 4:3 (2:2) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
01.04 16:00 | Hamburger SV | | Stuttgart | 1:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
01.04 16:00 | Hannover 96 | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Eintracht Braunschweig | 34 | 17 | 9 | 8 | 49-27 | 43 | ||
2. | 1860 München | 34 | 17 | 7 | 10 | 60-47 | 41 | ||
3. | Borussia Dortmund | 34 | 15 | 9 | 10 | 70-41 | 39 | ||
4. | Eintracht Frankfurt | 34 | 15 | 9 | 10 | 66-49 | 39 | ||
5. | Kaiserslautern | 34 | 13 | 12 | 9 | 43-42 | 38 | ||
6. | Bayern | 34 | 16 | 5 | 13 | 62-47 | 37 | ||
7. | Köln | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-48 | 37 | ||
8. | Borussia Mönchengladbach | 34 | 12 | 10 | 12 | 70-49 | 34 | ||
9. | Hannover 96 | 34 | 13 | 8 | 13 | 40-46 | 34 | ||
10. | Nürnberg | 34 | 12 | 10 | 12 | 43-50 | 34 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.04 | Hamburger SV (Hamburg) | | Kickers (Offenbach) | 2:0 (1:0)* | 2:0 | ||||
Day 32 | |||||||||
30.04 | Arminia Hannover | | Wolfsburg | 2:0 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
30.04 | Holstein | | Sankt Pauli | 1:1 (0:0) | |||||
Kiel | |||||||||
30.04 | Concordia | | Lübeck | 2:1 (1:1) | |||||
30.04 | Osnabrück | | Sperber | 4:2 (2:0) | |||||
Osnabrück | |||||||||
30.04 | Altona 93 | | Bremerhaven 93 | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
30.04 | Oldenburg | | Göttingen 05 | 1:5 (0:0) | |||||
Oldenburg | |||||||||
30.04 | Barmbek-Uhlenhorst | | Bremer SV | 3:2 (2:1) | |||||
30.04 | Hildesheim | | Bergedorf | 1:0 (0:0) | |||||
Day 31 | |||||||||
22.04 | Wolfsburg | | Hildesheim | 4:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
22.04 | Sankt Pauli | | Osnabrück | 1:2 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.04 | Lübeck | | Arminia Hannover | 1:2 (1:0) | |||||
Lübeck | |||||||||
22.04 | Bergedorf | | Holstein | 1:1 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.04 | Itzehoe | | Barmbek-Uhlenhorst | 3:5 (2:2) | |||||
22.04 | Sperber | | Oldenburg | 5:2 (2:1) | |||||
22.04 | Bremerhaven 93 | | Concordia | 2:0 (0:0) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
22.04 | Bremer SV | | Altona 93 | 2:1 (1:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
15.04 | Arminia Hannover | | Itzehoe | 6:1 | |||||
Hannover | |||||||||
15.04 | Göttingen 05 | | Bergedorf | 1:0 | |||||
Göttingen | |||||||||
15.04 | Holstein | | Bremerhaven 93 | 6:0 | |||||
Kiel | |||||||||
15.04 | Concordia | | Barmbek-Uhlenhorst | 5:0 | |||||
15.04 | Osnabrück | | Lübeck | 3:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15.04 | Oldenburg | | Wolfsburg | 0:0 | |||||
Oldenburg | |||||||||
15.04 | Sperber | | Sankt Pauli | 1:0 | |||||
15.04 | Hildesheim | | Bremer SV | 2:1 | |||||
Day 29 | |||||||||
08.04 | Arminia Hannover | | Göttingen 05 | 2:0 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
08.04 | Holstein | | Osnabrück | 3:0 (0:0) | |||||
Kiel | |||||||||
08.04 | Concordia | | Sperber | 2:0 (1:0) | |||||
08.04 | Altona 93 | | Sankt Pauli | 1:5 (0:4) | |||||
Hamburg | |||||||||
08.04 | Itzehoe | | Wolfsburg | 3:2 (2:0) | |||||
08.04 | Barmbek-Uhlenhorst | | Bergedorf | 1:2 (1:0) | |||||
08.04 | Hildesheim | | Oldenburg | 0:1 (0:0) | |||||
08.04 | Bremer SV | | Lübeck | 3:2 (1:1) | |||||
Day 28 | |||||||||
01.04 | Wolfsburg | | Osnabrück | 0:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
01.04 | Sankt Pauli | | Göttingen 05 | 2:1 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
01.04 | Lübeck | | Holstein | 1:2 (1:2) | |||||
Lübeck | |||||||||
01.04 | Bergedorf | | Oldenburg | 1:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
01.04 | Itzehoe | | Concordia | 2:0 (0:0) | |||||
01.04 | Barmbek-Uhlenhorst | | Altona 93 | 0:0 | |||||
01.04 | Bremerhaven 93 | | Hildesheim | 0:1 (0:1) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
01.04 | Bremer SV | | Arminia Hannover | 0:4 (0:2) | |||||
Day 32 | |||||||||
30.04 | Alemannia | | Marl-Hüls | 2:0 (0:0) | |||||
Aachen | |||||||||
30.04 | Schwarz-Weiß | | Viktoria | 1:0 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
30.04 | Arminia Bielefeld | | Westfalia | 4:1 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
30.04 | Bochum | | Hammer | 2:0 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
30.04 | Wuppertaler SV | | Hamborn 07 | 1:2 (0:1) | |||||
Wuppertal | |||||||||
30.04 | Neuss | | Eintracht Duisburg | 2:1 (0:1) | |||||
30.04 | Preußen | | Hagen | 1:0 (0:0) | |||||
Münster | |||||||||
30.04 | Bayer 04 | | Rot-Weiß | 5:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
30.04 | Bonner | | Eintracht Gelsenkirchen | 2:1 (2:1) | |||||
Day 31 | |||||||||
22.04 | Bochum | | Bayer 04 | 3:1 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
22.04 | Hamborn 07 | | Bonner | 1:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
22.04 | Rot-Weiß | | Schwarz-Weiß | 0:1 (0:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
22.04 | Eintracht Gelsenkirchen | | Arminia Bielefeld | 3:3 (3:0) | |||||
22.04 | Viktoria | | Alemannia | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
22.04 | Marl-Hüls | | Preußen | 4:4 (3:3) | |||||
Marl | |||||||||
22.04 | Hagen | | Neuss | 1:5 (1:1) | |||||
22.04 | Hammer | | Westfalia | 1:3 (1:1) | |||||
22.04 | Eintracht Duisburg | | Wuppertaler SV | 0:1 (0:1) | |||||
Day 30 | |||||||||
15.04 | Alemannia | | Rot-Weiß | 3:2 (2:1) | |||||
Aachen | |||||||||
15.04 | Schwarz-Weiß | | Bochum | 3:0 (2:0) | |||||
Essen | |||||||||
15.04 | Arminia Bielefeld | | Hamborn 07 | 2:1 (2:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15.04 | Wuppertaler SV | | Hagen | 1:1 (0:0) | |||||
Wuppertal | |||||||||
15.04 | Neuss | | Marl-Hüls | 2:1 (0:0) | |||||
15.04 | Preußen | | Viktoria | 0:0 | |||||
Münster | |||||||||
15.04 | Bayer 04 | | Hammer | 5:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15.04 | Westfalia | | Eintracht Gelsenkirchen | 1:0 (0:0) | |||||
Herne | |||||||||
15.04 | Bonner | | Eintracht Duisburg | 1:3 (0:1) | |||||
Day 29 | |||||||||
08.04 | Bochum | | Alemannia | 0:1 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
08.04 | Hamborn 07 | | Eintracht Gelsenkirchen | 4:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
08.04 | Rot-Weiß | | Preußen | 2:4 (0:2) | |||||
Oberhausen | |||||||||
08.04 | Bayer 04 | | Westfalia | 0:0 | |||||
Leverkusen | |||||||||
08.04 | Viktoria | | Neuss | 2:1 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
08.04 | Marl-Hüls | | Wuppertaler SV | 1:1 (0:1) | |||||
Marl | |||||||||
08.04 | Hagen | | Bonner | 2:0 (2:0) | |||||
08.04 | Hammer | | Schwarz-Weiß | 1:1 (0:1) | |||||
08.04 | Eintracht Duisburg | | Arminia Bielefeld | 1:5 (1:3) | |||||
Day 28 | |||||||||
01.04 | Alemannia | | Hammer | 1:0 (0:0) | |||||
Aachen | |||||||||
01.04 | Schwarz-Weiß | | Bayer 04 | 3:0 (0:0) | |||||
Essen | |||||||||
01.04 | Arminia Bielefeld | | Hagen | 6:0 (0:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
01.04 | Wuppertaler SV | | Viktoria | 2:0 (1:0) | |||||
Wuppertal | |||||||||
01.04 | Neuss | | Rot-Weiß | 2:2 (0:1) | |||||
01.04 | Preußen | | Bochum | 2:1 (0:1) | |||||
Münster | |||||||||
01.04 | Westfalia | | Hamborn 07 | 2:1 (2:0) | |||||
Herne | |||||||||
01.04 | Eintracht Gelsenkirchen | | Eintracht Duisburg | 2:1 (1:0) | |||||
01.04 | Bonner | | Marl-Hüls | 0:1 (0:1) | |||||
Day 29 | |||||||||
29.04 | Mainz-Weisenau | | Neuendorf | 3:0 (1:0) | |||||
29.04 | Eintracht Trier | | Mainz 05 | 3:0 (2:0) | |||||
Trier | |||||||||
29.04 | Alsenborn | | Borussia | 3:0 (2:0) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
29.04 | Röchling | | Saarbrücken | 0:3 (0:0) | |||||
Völklingen | |||||||||
29.04 | Saar 05 | | Südwest | 2:2 (1:0) | |||||
29.04 | Homburg | | Pirmasens | 5:2 (3:1) | |||||
Homburg | |||||||||
29.04 | Frankenthal | | Phönix | 5:4 (1:2) | |||||
29.04 | Germania Metternich | | Wormatia | 1:5 (0:1) | |||||
Day 28 | |||||||||
22.04 | Borussia | | Südwest | 2:0 (0:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
22.04 | Saarbrücken | | Alsenborn | 4:3 (3:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
22.04 | Eintracht Trier | | Germania Metternich | 5:1 (4:0) | |||||
Trier | |||||||||
22.04 | Frankenthal | | Röchling | 2:0 (2:0) | |||||
22.04 | Wormatia | | Mainz-Weisenau | 1:3 (1:1) | |||||
Worms | |||||||||
22.04 | Neuendorf | | Pirmasens | 2:0 (2:0) | |||||
Koblenz | |||||||||
22.04 | Phönix | | Saar 05 | 1:0 (1:0) | |||||
Day 27 | |||||||||
15.04 | Borussia | | Phönix | 6:1 (2:1) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
15.04 | Mainz-Weisenau | | Eintracht Trier | 1:0 (1:0) | |||||
15.04 | Pirmasens | | Wormatia | 0:0 | |||||
Pirmasens | |||||||||
15.04 | Südwest | | Saarbrücken | 1:1 (0:0) | |||||
15.04 | Alsenborn | | Frankenthal | 3:0 (2:0) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
15.04 | Saar 05 | | Röchling | 0:2 (0:1) | |||||
15.04 | Homburg | | Germania Metternich | 4:2 (1:0) | |||||
Homburg | |||||||||
15.04 | Neuendorf | | Mainz 05 | 2:4 (1:1) | |||||
Koblenz | |||||||||
Day 26 | |||||||||
08.04 | Saarbrücken | | Borussia | 0:1 (0:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
08.04 | Mainz 05 | | Pirmasens | 1:1 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
08.04 | Eintracht Trier | | Homburg | 5:1 (3:0) | |||||
Trier | |||||||||
08.04 | Röchling | | Alsenborn | 1:0 (1:0) | |||||
Völklingen | |||||||||
08.04 | Frankenthal | | Saar 05 | 4:4 (1:1) | |||||
08.04 | Wormatia | | Neuendorf | 1:3 (0:2) | |||||
Worms | |||||||||
08.04 | Phönix | | Südwest | 2:3 (0:0) | |||||
08.04 | Germania Metternich | | Mainz-Weisenau | 0:7 (0:3) | |||||
Day 25 | |||||||||
01.04 | Borussia | | Mainz 05 | 2:1 (1:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
01.04 | Mainz-Weisenau | | Frankenthal | 3:1 (3:0) | |||||
01.04 | Pirmasens | | Röchling | 6:0 (2:0) | |||||
Pirmasens | |||||||||
01.04 | Südwest | | Wormatia | 1:0 (1:0) | |||||
01.04 | Saar 05 | | Eintracht Trier | 2:2 (1:1) | |||||
01.04 | Homburg | | Alsenborn | 1:0 (1:0) | |||||
Homburg | |||||||||
01.04 | Neuendorf | | Saarbrücken | 2:8 (0:4) | |||||
Koblenz | |||||||||
01.04 | Phönix | | Germania Metternich | 4:0 (1:0) | |||||
Day 32 | |||||||||
29.04 | Fürth | | Opel | 2:1 (1:1) | |||||
Fürth | |||||||||
29.04 | Mannheim | | Kickers Offenbach | 1:1 (1:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
29.04 | Reutlingen 05 | | Stuttgarter Kickers | 0:0 | |||||
Reutlingen | |||||||||
29.04 | Hessen | | Bayern | 2:1 (0:1) | |||||
Kassel | |||||||||
29.04 | Schwaben | | Germania Wiesbaden | 3:2 (1:1) | |||||
29.04 | Schweinfurt 05 | | Freiburger FC | 2:2 (0:0) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
29.04 | FSV Frankfurt | | Waldhof | 1:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
29.04 | Darmstadt 98 | | Augsburg | 5:2 (1:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
29.04 | Pforzheim | | Villingen | 2:0 (2:0) | |||||
Day 31 | |||||||||
22.04 | Bayern | | Pforzheim | 3:0 (2:0) | |||||
Hof | |||||||||
22.04 | Stuttgarter Kickers | | Hessen | 4:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
22.04 | Freiburger FC | | Mannheim | 0:2 (0:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
22.04 | Waldhof | | Germania Wiesbaden | 2:3 (2:1) | |||||
Mannheim | |||||||||
22.04 | Opel | | Schwaben | 3:1 (1:0) | |||||
22.04 | FSV Frankfurt | | Fürth | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
22.04 | Darmstadt 98 | | Schweinfurt 05 | 1:0 (0:0) | |||||
Darmstadt | |||||||||
22.04 | Villingen | | Reutlingen 05 | 4:1 (0:0) | |||||
22.04 | Augsburg | | Kickers Offenbach | 0:0 | |||||
Day 30 | |||||||||
15.04 | Kickers Offenbach | | Freiburger FC | 2:0 (0:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
15.04 | Fürth | | Waldhof | 5:0 (3:0) | |||||
Fürth | |||||||||
15.04 | Mannheim | | Darmstadt 98 | 1:0 (1:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
15.04 | Reutlingen 05 | | Bayern | 0:0 | |||||
Reutlingen | |||||||||
15.04 | Schwaben | | FSV Frankfurt | 4:1 (3:1) | |||||
15.04 | Schweinfurt 05 | | Augsburg | 1:2 (1:1) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
15.04 | Villingen | | Stuttgarter Kickers | 0:2 (0:1) | |||||
15.04 | Germania Wiesbaden | | Opel | 3:0 (1:0) | |||||
15.04 | Pforzheim | | Hessen | 2:2 (0:1) | |||||
Day 29 | |||||||||
08.04 | Bayern | | Kickers Offenbach | 1:1 (1:0) | |||||
Hof | |||||||||
08.04 | Stuttgarter Kickers | | Schweinfurt 05 | 4:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
08.04 | Freiburger FC | | Fürth | 3:2 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
08.04 | Hessen | | Mannheim | 1:1 (0:0) | |||||
Kassel | |||||||||
08.04 | Waldhof | | Villingen | 3:3 (1:2) | |||||
Mannheim | |||||||||
08.04 | Opel | | Pforzheim | 2:0 (1:0) | |||||
08.04 | FSV Frankfurt | | Reutlingen 05 | 2:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
08.04 | Augsburg | | Schwaben | 0:2 (0:0) | |||||
08.04 | Germania Wiesbaden | | Darmstadt 98 | 0:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
01.04 | Kickers Offenbach | | FSV Frankfurt | 2:0 (2:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
01.04 | Mannheim | | Waldhof | 2:0 (1:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
01.04 | Reutlingen 05 | | Germania Wiesbaden | 3:1 (2:1) | |||||
Reutlingen | |||||||||
01.04 | Freiburger FC | | Stuttgarter Kickers | 2:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
01.04 | Schweinfurt 05 | | Opel | 3:0 (1:0) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
01.04 | Darmstadt 98 | | Bayern | 2:3 (1:2) | |||||
Darmstadt | |||||||||
01.04 | Villingen | | Schwaben | 2:1 (1:0) | |||||
01.04 | Augsburg | | Hessen | 0:4 (0:0) | |||||
01.04 | Pforzheim | | Fürth | 1:4 (0:2) | |||||
Day 27 | |||||||||
19.04 | Hessen | | Kickers Offenbach | 4:1 (1:1) | |||||
Kassel |
Day 32 | |||||||||
30.04 | MVV | | Sparta | 0:1 (0:0) | |||||
30.04 | Xerxes | | Go Ahead Eagles | 1:0 (1:0) | |||||
30.04 | Telstar | | Groningen | 0:0 | |||||
30.04 | Fortuna '54 Geleen | | Ajax | 2:3 (0:1) | |||||
30.04 | NAC | | Willem II | 1:0 (1:0) | |||||
30.04 | Den Haag | | Feyenoord | 1:1 (1:0) | |||||
30.04 | DWS | | Sittardia | 1:2 (0:1) | |||||
30.04 | Elinkwijk | | Utrecht | 0:2 (0:1) | |||||
30.04 | Twente | | PSV | 1:4 (1:1) | |||||
Day 31 | |||||||||
23.04 | PSV | | NAC | 3:3 (3:1) | |||||
23.04 | Sittardia | | Twente | 2:0 (0:0) | |||||
23.04 | Willem II | | Elinkwijk | 0:2 (0:1) | |||||
23.04 | MVV | | Telstar | 3:1 (2:0) | |||||
23.04 | Sparta | | DWS | 1:0 (1:0) | |||||
23.04 | Go Ahead Eagles | | Den Haag | 1:1 (1:1) | |||||
23.04 | Utrecht | | Xerxes | 1:2 (0:2) | |||||
23.04 | Ajax | | Groningen | 0:1 (0:1) | |||||
23.04 | Feyenoord | | Fortuna '54 Geleen | 3:0 (1:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
09.04 | Xerxes | | Willem II | 2:1 (0:0) | |||||
09.04 | Fortuna '54 Geleen | | Go Ahead Eagles | 1:1 (1:1) | |||||
09.04 | Groningen | | Feyenoord | 1:4 (1:2) | |||||
09.04 | Twente | | Sparta | 1:1 (1:1) | |||||
09.04 | NAC | | Sittardia | 0:1 (0:0) | |||||
09.04 | Telstar | | Ajax | 0:3 (0:1) | |||||
09.04 | DWS | | MVV | 4:0 (2:0) | |||||
09.04 | Den Haag | | Utrecht | 6:1 (5:0) | |||||
09.04 | Elinkwijk | | PSV | 0:0 | |||||
Day 26 | |||||||||
18.04 | Ajax | | Willem II | 4:0 (0:0) | |||||
Day 24 | |||||||||
20.04 | Groningen | | Sparta | 0:0 | |||||
Day 30 | |||||||||
30.04 | Milan | | Juventus | 3:1 (2:1) | |||||
Milano | |||||||||
30.04 | Bologna | | Atalanta | 2:1 | |||||
30.04 | Cagliari | | Inter | 1:1 | |||||
30.04 | Fiorentina | | SPAL | 0:0 | |||||
30.04 | Foggia | | Napoli | 1:1 | |||||
30.04 | Lazio | | Mantova | 1:0 | |||||
30.04 | Lecco | | Brescia | 1:0 | |||||
30.04 | Torino | | Roma | 3:1 | |||||
30.04 | Venezia | | Vicenza | 0:2 | |||||
Day 29 | |||||||||
23.04 | Juventus | | Venezia | 2:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
23.04 | Atalanta | | Milan | 0:0 | |||||
23.04 | Brescia | | Bologna | 0:2 | |||||
23.04 | Cagliari | | Napoli | 0:0 | |||||
23.04 | Fiorentina | | Torino | 1:0 | |||||
23.04 | Inter | | Lazio | 0:0 | |||||
23.04 | Mantova | | Vicenza | 2:0 | |||||
23.04 | Roma | | Foggia | 0:0 | |||||
23.04 | SPAL | | Lecco | 2:1 | |||||
Day 28 | |||||||||
16.04 | Bologna | | Juventus | 2:0 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
16.04 | Vicenza | | Lazio | 0:0 | |||||
16.04 | Lecco | | Fiorentina | 0:3 | |||||
16.04 | Mantova | | Foggia | 0:1 | |||||
16.04 | Milan | | SPAL | 2:0 | |||||
16.04 | Napoli | | Brescia | 1:1 | |||||
16.04 | Roma | | Atalanta | 3:2 | |||||
16.04 | Torino | | Cagliari | 1:0 | |||||
16.04 | Venezia | | Inter | 2:3 | |||||
Day 27 | |||||||||
09.04 | Juventus | | Roma | 2:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
09.04 | Atalanta | | Torino | 1:1 | |||||
09.04 | Fiorentina | | Milan | 1:0 | |||||
09.04 | Foggia | | Lecco | 4:1 | |||||
09.04 | Inter | | Bologna | 2:1 | |||||
09.04 | Lazio | | Cagliari | 0:1 | |||||
09.04 | Napoli | | Mantova | 1:0 | |||||
09.04 | SPAL | | Vicenza | 1:1 | |||||
09.04 | Venezia | | Brescia | 3:0 | |||||
Day 26 | |||||||||
02.04 | Juventus | | Napoli | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
02.04 | Brescia | | Atalanta | 0:0 | |||||
02.04 | Cagliari | | Mantova | 0:0 | |||||
02.04 | Fiorentina | | Bologna | 1:1 | |||||
02.04 | Foggia | | SPAL | 0:0 | |||||
02.04 | Inter | | Milan | 4:0 | |||||
02.04 | Vicenza | | Torino | 0:1 | |||||
02.04 | Lazio | | Venezia | 1:1 | |||||
02.04 | Lecco | | Roma | 2:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
27.04 | Lyn | | Frigg | 1:0 | |||||
28.04 | Strømsgodset | | Skeid | 3:1 | |||||
30.04 | Rosenborg | | Fredrikstad | 2:1 | |||||
30.04 | Sarpsborg | | Steinkjer | 1:0 | |||||
30.04 | Vålerengen | | Odd | 3:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
30.04 | Sanjoanense | | Beira Mar | 1:0 (0:0) | |||||
São João da Madeira | |||||||||
30.04 | Benfica | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
30.04 | Vitória Setubal | | CUF | 3:1 (1:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
30.04 | Braga | | Leixões | 1:2 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
30.04 | Atlético | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
30.04 | Académica | | Varzim | 2:1 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
30.04 | Porto | | Vitória Guimarães | 4:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
Day 24 | |||||||||
23.04 | Leixões | | Académica | 1:1 (1:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
23.04 | Varzim | | Atlético | 5:0 (4:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
23.04 | Vitória Setubal | | Benfica | 3:2 (0:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
23.04 | Beira Mar | | Porto | 0:2 (0:2) | |||||
Aveiro | |||||||||
23.04 | Sporting | | CUF | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.04 | Belenenses | | Sanjoanense | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.04 | Vitória Guimarães | | Braga | 2:1 (2:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.04 | Braga | | Beira Mar | 4:2 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
16.04 | Porto | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
16.04 | CUF | | Benfica | 1:2 (0:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
16.04 | Atlético | | Leixões | 2:2 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
16.04 | Sporting | | Varzim | 4:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
16.04 | Académica | | Vitória Guimarães | 2:1 (1:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
16.04 | Sanjoanense | | Vitória Setubal | 1:1 (0:1) | |||||
São João da Madeira | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.04 | Beira Mar | | Académica | 0:3 (0:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
09.04 | Vitória Guimarães | | Atlético | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
09.04 | Vitória Setubal | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
09.04 | Varzim | | CUF | 1:0 (1:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
09.04 | Benfica | | Sanjoanense | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.04 | Belenenses | | Braga | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.04 | Leixões | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
Day 21 | |||||||||
02.04 | Atlético | | Beira Mar | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.04 | Académica | | Belenenses | 6:0 (2:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
02.04 | Porto | | Benfica | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
02.04 | Varzim | | Leixões | 1:1 (0:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
02.04 | CUF | | Sanjoanense | 0:0 | |||||
Barreiro | |||||||||
02.04 | Sporting | | Vitória Guimarães | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.04 | Braga | | Vitória Setubal | 2:3 (1:1) | |||||
Braga |
Day 32 | |||||||||
28.04 | Toulouse | | Sedan | 2:3 (0:3) | |||||
Toulouse | |||||||||
28.04 | Saint-Étienne | | Stade Français | 7:1 (3:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
28.04 | Marseille | | Lyon | 4:1 (3:1) | |||||
Marseille | |||||||||
28.04 | Lille | | Monaco | 2:1 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
28.04 | Nice | | Lens | 1:0 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
29.04 | Reims | | Valenciennes | 1:0 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
29.04 | Rouen | | Strasbourg | 0:0 | |||||
Rouen | |||||||||
29.04 | Nîmes | | Nantes | 1:0 (0:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
29.04 | Angers | | Bordeaux | 2:0 (2:0) | |||||
Angers | |||||||||
Day 31 | |||||||||
14.04 | Lyon | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
15.04 | Monaco | | Nîmes | 0:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
15.04 | Rennes | | Reims | 3:0 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
15.04 | Bordeaux | | Toulouse | 2:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
15.04 | Nantes | | Lille | 4:0 (3:0) | |||||
Nantes | |||||||||
15.04 | Lens | | Rouen | 1:1 (0:1) | |||||
Lens | |||||||||
16.04 | Strasbourg | | Marseille | 2:1 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
16.04 | Stade Français | | Sochaux-Montbéliard | 0:3 (0:1) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
16.04 | Sedan | | Angers | 1:1 (1:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
16.04 | Valenciennes | | Saint-Étienne | 0:3 (0:2) | |||||
Valenciennes | |||||||||
Day 30 | |||||||||
07.04 | Nice | | Strasbourg | 2:1 (2:1) | |||||
Nice | |||||||||
08.04 | Sochaux-Montbéliard | | Valenciennes | 0:1 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
08.04 | Reims | | Nantes | 1:1 (1:1) | |||||
Reims | |||||||||
08.04 | Rouen | | Marseille | 5:1 (2:0) | |||||
Rouen | |||||||||
08.04 | Nîmes | | Sedan | 2:2 (0:1) | |||||
Nîmes | |||||||||
08.04 | Toulouse | | Lyon | 2:2 (2:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
08.04 | Saint-Étienne | | Lens | 4:0 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
08.04 | Lille | | Bordeaux | 1:2 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
09.04 | Stade Français | | Rennes | 0:2 (0:1) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
09.04 | Angers | | Monaco | 0:0 | |||||
Angers | |||||||||
Day 25 | |||||||||
22.04 | Lens | | Toulouse | 0:0 | |||||
Lens | |||||||||
23.04 | Nantes | | Monaco | 2:1 (2:0) | |||||
Nantes | |||||||||
Day 22 | |||||||||
23.04 | Stade Français | | Marseille | 0:2 (0:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
Day 21 | |||||||||
05.04 | Lyon | | Monaco | 1:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
25.04 | Rouen | | Sochaux-Montbéliard | 3:0 (3:0) | |||||
Rouen |
Day 3 | |||||||||
26.04 | Djurgårdens | | Malmö | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
27.04 | Norrköping | | Hammarby | 1:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
27.04 | Örgryte | | GAIS | 1:4 | |||||
Göteborg | |||||||||
30.04 | Örebro | | Elfsborg | 2:0 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.04 | Göteborg | | Malmö | 4:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
20.04 | Norrköping | | Djurgårdens | 0:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
23.04 | AIK | | GAIS | 2:0 | |||||
Solna | |||||||||
23.04 | Helsingborgs | | Elfsborg | 3:2 | |||||
Helsingborg | |||||||||
23.04 | Örebro | | Örgryte | 1:2 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.04 | Djurgårdens | | Helsingborgs | 2:0 | |||||
Solna | |||||||||
13.04 | Malmö | | AIK | 2:1 | |||||
Malmö | |||||||||
13.04 | Örgryte | | Norrköping | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
15.04 | Elfsborg | | Göteborg | 3:0 | |||||
Borås | |||||||||
16.04 | GAIS | | Holmsund | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
16.04 | Hammarby | | Örebro | 0:2 | |||||
Stockholm |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:15 | |
15:00 | |
20:00 | |
Local time | |
0:3 | |
3:0 | |
5:1 | |
3:2 | |
1:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
3:3 | |
0:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
5:1 | |
1:2 | |
4:1 | |
0:0 | |
4:0 | |
4:4 | |
0:0 | |
1:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
6:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:2 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
4:2 | |
2:0 | |
0:0* | |
0:0* | |
3:0* | |
1:0* | |
2:0* | |
0:1 | |
3:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
5:0 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:2 | |
* | |
1:1 | |
2:1 | |
3:0 | |
2:3 | |
0:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:3 | |
3:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
3:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
3:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
2:2 | |
5:1 | |
0:0 | |
2:1 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:3 | |
3:3 | |
3:4 | |
1:3 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:2 | |
4:1 | |
1:2 | |
1:3 | |
4:5 | |
3:2 | |
2:1 | |
0:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:4 | |
3:0 | |
5:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:3 | |
1:1 | |
0:2 | |
3:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
7:1 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |