25.04.2003 < | Football matches for 26.04.2003 | > 27.04.2003 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Al Merreikh | | Canon | 4:0 (0:0) | 0:5 (0:0) | 4:5 | ||||
USM Libreville | | Saint Eloi-Lupopo | 0:3 (0:1) | 1:0 (1:0) | 1:3 | ||||
Rayon Sport | | Espérance | 2:2 (1:1) | 0:5 (0:1) | 2:7 | ||||
Nzoia Sugar | | Zamalek | 1:4 (0:1) | 0:3 (0:0) | 1:7 | ||||
Zanaco | | Ismaily | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Djoliba | | FC 105 | 3:1 | 0:3 | 3:4 | ||||
Club Africain | | Requins de l'Atlantique | 2:0 | 0:1 | 2:1 | ||||
Mamelodi Sundowns | | Primeiro de Agosto | 2:0, pen. 9:8 | 0:2 | 2:2 | ||||
Raja Casablanca | | Étoile Filante | 4:0 | 3:2 | 7:2 | ||||
Sonacos | | Kaloum Star | 0:0, pen. 5:4 | 0:0 | 0:0 | ||||
Express | | Green Buffaloes | 1:1 | 1:2 | 2:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Anse Réunion | | Kenya Pipeline | 2:1 (0:0), pen. 8:9 | 1:2 (0:0) | 3:3 | ||||
Victoria | |||||||||
Power Dynamos | | Olympique | 0:0 | 3:1 (2:1) | 3:1 | ||||
Kitwe | |||||||||
Dynamic Togolais | | Africa Sports | 1:2 (0:1) | 1:1 (1:1) | 2:3 | ||||
Lomé | |||||||||
Hafia | | MAS Fès | 3:0 (2:0) | 0:2 (0:2) | 3:2 | ||||
Conakry | |||||||||
Al-Hilal Benghazi | | WA Tlemcen | 1:0 (0:0) | 1:2 (1:0) | 2:2 | ||||
Benghazi |
Day 2 | |||||||||
BSK | | Spartak Shchyolkovo | 1:1 (1:0) | ||||||
Dynamo Vologda | | FK Reutov | 2:3 (0:2) | ||||||
Zenit-2 | | Volochanin-Ratmir | 0:1 (0:0) | ||||||
Mosenergo | | Severstal | 1:2 (0:1) | ||||||
Petrotrest | | Arsenal | 1:0 (1:0) | ||||||
Spartak Kostroma | | Torpedo Vladimir | 1:1 (0:0) | ||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Spartak-Telekom | 0:0 | ||||||
Uralan-Plus | | FK Pikalevo | 2:2 (1:2) | ||||||
FK Vidnoye | | Sportakademklub | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Biokhimik-Mordovia | | Spartak Tambov | 1:3 (0:0) | ||||||
Dynamo Bryansk | | Spartak Lukhovitsy | 3:1 (2:0) | ||||||
Dynamo Tula | | Salyut-Energiya | 0:2 (0:1) | ||||||
Zenit Penza | | Iskra | 4:0 (0:0) | ||||||
Znamya Truda | | FK Yelyets | 1:0 (1:0) | ||||||
Kosmos | | Don | 0:1 (0:0) | ||||||
Lokomotiv | | Avangard | 1:0 (0:0) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Metallurg Vyksa | | Torpedo Pavlovo | 2:1 (2:0) | ||||||
FK Oryol | | Ryazan-Agrokomplekt | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
17:00 | Sodovik | | Metallurg-Metiznik | 2:1 (2:0) | |||||
Sterlitamak |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Karpaty | | Dnipro | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
15:00 | Vorskla | | Dynamo | 1:2 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Chornomorets | | Metalist | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
16:00 | Illichovets | | Arsenal | 0:0 | |||||
Mariupol | |||||||||
16:00 | Metalurh Donetsk | | Tavriya | 2:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:30 | FK Oleksandriya | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
17:00 | Obolon | | Shakhtar | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Kryvbas | | Volyn | 0:1 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 3 | |||||||||
Lernagorts | | Dinamo-2000 | 3:1 | ||||||
Banants | | Shirak | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Tarpeda-SKA | | Naftan | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | Darida | | Zvyazda VA-BDU | 2:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Slavia | | Lokomotiv | 0:2 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
17:00 | BATE | | FK Homel | 0:0 | |||||
Barysaw | |||||||||
17:00 | FK Maladzyechna-2000 | | Belshina | 1:0 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
18:00 | Dnepr-Transmash | | Shakhtsyor | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda | 0:2 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
18:30 | Dynamo Minsk | | Neman | 0:0 | |||||
Minsk |
Day 36 | |||||||||
12:30 | Bolton Wanderers | | Arsenal | 2:2 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Liverpool | 0:6 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Blackburn Rovers | 2:3 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Everton | | Aston Villa | 2:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Middlesbrough | 3:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Southampton | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Fulham | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Newcastle United | 0:1 (0:1) | |||||
Sunderland |
Day 45 | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Watford | 4:0 (2:0) | ||||||
Brighton & Hove | |||||||||
Burnley | | Sheffield Wednesday | 2:7 (1:3) | ||||||
Burnley | |||||||||
Coventry City | | Gillingham | 0:0 | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Stoke City | 1:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Ipswich Town | | Wimbledon | 1:5 (0:1) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Nottingham Forest | | Millwall | 3:3 (2:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Preston North End | | Bradford City | 1:0 (1:0) | ||||||
Preston | |||||||||
Reading | | Grimsby Town | 2:1 (2:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Sheffield United | | Wolverhampton Wanderers | 3:3 (1:2) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Walsall | | Derby County | 3:2 (1:0) | ||||||
Walsall |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portsmouth | 46 | 29 | 11 | 6 | 97-45 | 98 | ||
2. | Leicester City | 46 | 26 | 14 | 6 | 73-40 | 92 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 23 | 11 | 12 | 72-52 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 25 | 4 | 17 | 61-46 | 79 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 20 | 16 | 10 | 81-44 | 76 | ||
6. | Nottingham Forest | 46 | 20 | 14 | 12 | 82-50 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 13 | 14 | 80-64 | 70 | ||
8. | Norwich City | 46 | 19 | 12 | 15 | 60-49 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 19 | 9 | 18 | 59-69 | 66 | ||
10. | Wimbledon | 46 | 18 | 11 | 17 | 76-73 | 65 |
Day 30 | |||||||||
Westerlo | | Standard | 2:3 | ||||||
Mechelen | | Genk | 2:6 | ||||||
Lommel | | Mouscron | 0:5 | ||||||
Louviéroise | | Antwerp | 1:1 | ||||||
Germinal Beerschot | | Charleroi | 1:1 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Dobrudzha | | Cherno More | 1:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Marek | 5:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Levski | 0:1 | ||||||
Rilski Sportist | | Chernomorets | 1:2 | ||||||
Spartak | | Botev | 2:0 | ||||||
CSKA | | Slavia | 3:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
17:00 | Siófok | | MTK Hungária | 4:2 (3:1) | |||||
Siófok | |||||||||
18:00 | Újpest | | Debrecen | 0:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Ferencváros | | ETO | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Kispest Honvéd | | Zalaegerszegi TE | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Békéscsabai Előre | | MATÁV | 2:2 (2:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
19:00 | Videoton Fehérvár | | Dunaferr | 4:0 (3:0) | |||||
Székesfehérvár |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Nürnberg | 4:0 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 2:2 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
München | |||||||||
15:30 | Hertha | | Hannover | 2:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Hansa | 1:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Bochum | 1:2 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 29 | |||||||||
Twente | | Excelsior | 1:0 (1:0) | ||||||
Heerenveen | | Vitesse | 2:2 (1:2) | ||||||
De Graafschap | | PSV | 1:6 (1:3) | ||||||
Day 31 | |||||||||
Athletic | | Real Betis | 3:1 (3:1) | ||||||
Bilbao | |||||||||
Atlético Madrid | | Atlético Osasuna | 0:1 (0:1) | ||||||
Madrid |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Zagłębie | | Wisła Płock | 1:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
18:15 | Wisła Kraków | | Amica | 1:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19:00 | Górnik | | KSZO | 2:0 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
19:00 | Pogoń | | Odra | 1:7 (0:3) | |||||
Szczecin | |||||||||
19:00 | Ruch | | Widzew | 1:2 (0:1) | |||||
Chorzów |
Day 29 | |||||||||
Braga | | Benfica | 1:3 (1:2) | ||||||
Belenenses | | Marítimo | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 26 | |||||||||
Zagreb | | Kamen Ingrad | 3:3 | ||||||
Dinamo | | Cibalia | 3:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
14:00 | Elfsborg | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
16:00 | Enköpings | | Östers | 0:2 | |||||
Enköping | |||||||||
16:00 | Örebro | | Djurgårdens | 1:0 | |||||
Örebro |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Dunfermline Athletic | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Dunfermline |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Hibernian | 1:2 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Livingston | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Motherwell | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 6 | |||||||||
Tulevik | | Trans | 1:1 | ||||||
Levadia Tallinn | | TVMK | 0:3 | ||||||
Kuressaare | | Levadia Maardu | 0:6 | ||||||
Valga | | Flora | 0:4 | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:00 | Vitória | | Internacional | 0:3 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
16:00 | Atlético-MG | | Coritiba | 1:2 (0:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Paraná | | Bahia | 3:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:00 | Guarani | | Cruzeiro | 1:1 (0:0) | |||||
Campinas |
Kansas City Wizards | | Chicago Fire | 2:3 (2:0) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Columbus Crew | | MetroStars | 0:1 (0:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | New England Revolution | 1:2 (0:1) | ||||||
Round Rock | |||||||||
Colorado Rapids | | D.C. United | 1:1 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Denver | |||||||||
San Jose Earthquakes | | Los Angeles Galaxy | 1:0 (0:0) | ||||||
San Jos? |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Fire | 30 | 15 | 8 | 7 | 53-43 | 53 | ||
2. | New England Revolution | 30 | 12 | 9 | 9 | 55-47 | 45 | ||
3. | MetroStars | 30 | 11 | 9 | 10 | 40-40 | 42 | ||
4. | D.C. United | 30 | 10 | 9 | 11 | 38-36 | 39 | ||
5. | Columbus Crew | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-44 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Jose Earthquakes | 30 | 14 | 9 | 7 | 45-35 | 51 | ||
2. | Kansas City Wizards | 30 | 11 | 9 | 10 | 48-44 | 42 | ||
3. | Colorado Rapids | 30 | 11 | 7 | 12 | 40-45 | 40 | ||
4. | Los Angeles Galaxy | 30 | 9 | 9 | 12 | 35-35 | 36 | ||
5. | Dallas Burn | 30 | 6 | 5 | 19 | 35-64 | 23 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
14:30 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
11:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |