03.08.1991 < | Football matches for 4.08.1991 | > 05.08.1991 |
Day 22 | |||||||||
Torpedo | | Metallist | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Minsk |
Day 24 | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Niva Ternopol | 1:0 (0:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Tighina | | Dnepr | 1:0 (1:0) | ||||||
Bendery | |||||||||
SKA | | Galichina | 1:0 (1:0) | ||||||
Zarya Beltsy | | KIM | 1:0 (1:0) | ||||||
Beltsy | |||||||||
Sudostroitel | | Karpaty | 3:0 (2:0) | ||||||
Dynamo Brest | | Goyazan | 7:1 (3:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Khimik Grodno | | Spartak | 2:0 (0:0) | ||||||
Grodno | |||||||||
18:00 | Zarya Lugansk | | Volyn | 2:1 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
18:00 | Vorskla | | Torpedo Zaporozhye | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
18:30 | Kremen | | Niva Vinnitsa | 1:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk |
Dynamo Makhachkala | | Zhemchuzhina | 2:0 (1:0) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Druzhba Budyonnovsk | 3:1 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Ritm | | Spartak Oryol | 2:0 | ||||||
Kuban Baranikovskiy | | Golubaya Niva | 6:1 | ||||||
Avangard Kursk | | Zarya Kaluga | 2:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Shakhtyor Shahty | | Budzhak | 2:2 (1:1) | ||||||
Shakhty | |||||||||
Start | | Torpedo Mytishchi | 3:0 (2:0) | ||||||
Spartak Tambov | | Svetotechnika | 2:0 (1:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Rus | | Arsenal | 1:0 (1:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Buran | | Khimik Dzerzhinsk | 5:1 (0:1) | ||||||
Metallurg Krasnyi Sulin | | Oka | 1:3 (0:1) | ||||||
Krasny Sulin | |||||||||
17:00 | Energomash | | Avangard Kamyshin | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Torgmash | | Spartak Anapa | 2:5 | |||||
Lyubertsy |
Day 22 | |||||||||
Volzhanin | | Prometey | 3:2 (1:0) | ||||||
Kineshma | |||||||||
Iskra | | Dynamo Vologda | 1:2 (1:0) | ||||||
Smolensk | |||||||||
Progress Chernyakhovsk | | Baltika | 0:3 (0:3) | ||||||
Chernyakhovsk Progress Stadium | |||||||||
Spartak Petrozavodsk | | Presnya | 0:1 | ||||||
Spartak Kostroma | | Saturn | 0:1 | ||||||
Kostroma | |||||||||
Dynamo-2 | | Kirovets | 0:1 | ||||||
Moscow | |||||||||
Volochanin | | Mashinostroitel | 1:1 (1:0) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
CSKA-2 | | Bulat Cherepovets | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Gomselmash | | RAF | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Znamya Truda | 1:2 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Day 22 | |||||||||
Gazovik Orenburg | | Sibir | 2:1 | ||||||
Orenburg | |||||||||
17:00 | Zenit Chelyabinsk | | Neftehimik | 3:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Zenit Penza | | EVM | 4:1 (2:1) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | Sokol | | Azamat | 1:3 (1:2) | |||||
Sarapul | |||||||||
17:00 | Zarya Podgorny | | Znamya | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorny Zdorovie Stadium | |||||||||
18:00 | Gazovik Izhevsk | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Metallurg Novotroitsk | | Dynamo Kirov | 0:0 | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:30 | Torpedo Miass | | Avtopribor | 3:1 (1:1) | |||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Elektron | 1:1 (0:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
19:00 | Kauchuk | | Uralets Nizhniy Tagil | 2:0 (0:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
19:00 | Bashselmash | | Rubin | 1:3 (0:1) | |||||
Neftekamsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Rubin | 42 | 30 | 8 | 4 | 79-20 | 68 | |
2. | Metallurg Magnitogorsk | 42 | 25 | 10 | 7 | 73-31 | 60 | |
3. | Uralets Nizhniy Tagil | 42 | 27 | 5 | 10 | 89-33 | 59 | |
4. | Torpedo Miass | 42 | 25 | 7 | 10 | 74-32 | 57 | |
5. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 24 | 9 | 9 | 70-36 | 57 | |
6. | Zenit Chelyabinsk | 42 | 25 | 6 | 11 | 74-45 | 56 | |
7. | Dynamo Kirov | 42 | 23 | 9 | 10 | 67-33 | 55 | |
8. | Sibir | 42 | 20 | 9 | 13 | 46-31 | 49 | |
9. | Neftehimik | 42 | 20 | 6 | 16 | 52-36 | 46 | |
10. | Gazovik Izhevsk | 42 | 19 | 6 | 17 | 58-49 | 44 |
Day 4 | |||||||||
Vorwärts | | Admira/Wacker | 4:1 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz |
Day 14 | |||||||||
Strømsgodset | | Kongsvinger | 4:0 | ||||||
Start | | Lyn | 0:0 | ||||||
Tromsø | | Viking | 0:1 | ||||||
Rosenborg | | Brann | 4:0 | ||||||
Fyllingen | | Molde | 2:2 | ||||||
Lillestrøm | | Sogndal | 0:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Racing Club | | Boca Juniors | 0:0 aet, pen. 2:4 | 1:1 | 1:1 | ||||
San Lorenzo de Almagro | | River Plate | 0:0 aet, pen. 4:1 | 0:0 | 0:0 | ||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
19:00* | |
21:30 | |
21:30 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
22:00 | |
22:00 | |
17:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
Local time | |
2:1 | |
0:1* | |
1:3* | |
1:1* | |
1:1 | |
0:0 | |
3:3 | |
3:1 | |
2:0 | |
0:2 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:3 | |
3:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
21:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |