02.09.1961 < | Football matches for 3.09.1961 | > 04.09.1961 |
Day 2 | |||||||||
Lokomotiv | | CSKA | 4:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
SKA | | Pakhtakor | 2:2 (1:2) | ||||||
Rostov-on-Don |
Sputnik | | Dynamo Bryansk | 4:1 (2:1) | ||||||
Tekstilshchik Kostroma | | Metallurg Cherepovets | 1:3 (0:1) | ||||||
Kostroma |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Volga Kalinin | 24 | 16 | 5 | 3 | 52-11 | 37 | ||
2. | Metallurg Cherepovets | 24 | 15 | 4 | 5 | 50-18 | 34 | ||
3. | Dynamo Leningrad | 24 | 15 | 4 | 5 | 49-22 | 34 | ||
4. | Shinnik | 24 | 13 | 5 | 6 | 55-27 | 31 | ||
5. | Shakhtyor Stalinogorsk | 24 | 14 | 3 | 7 | 35-17 | 31 | ||
6. | Trud Tula | 24 | 11 | 6 | 7 | 36-22 | 28 | ||
7. | Spartak Leningrad | 24 | 11 | 6 | 7 | 51-39 | 28 | ||
8. | Tekstilshchik Kostroma | 24 | 9 | 4 | 11 | 29-37 | 22 | ||
9. | Dynamo Bryansk | 24 | 8 | 4 | 12 | 31-47 | 20 | ||
10. | Sputnik | 24 | 5 | 4 | 15 | 25-51 | 14 |
Torpedo Gorkiy | | Dynamo Kirov | 3:0 | ||||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
Trud Kaliningrad | | Spartak Smolensk | 4:3 | ||||||
Trud Glukhovo | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:4 (1:2) | ||||||
Noginsk | |||||||||
Traktor Vladimir | | Serpukhov team | 2:1 (1:1) | ||||||
Vladimir |
Day 20 | |||||||||
Spartak Ulyanovsk | | Spartak Ryazan | 2:0 (1:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Lokomotiv Oryol | 3:1 (0:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Energiya | | Lokomotiv Saratov | 1:5 | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Neftyanik Syzran | | Krylya Sovetov | 0:1 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Spartak Tambov | | Traktor Stalingrad | 2:0 (1:0) | ||||||
Tambov |
Spartak Ordzhonikidze | | Trudovye Rezervy Kislovodsk | 2:2 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Spartak Stavropol | | Rostselmash | 3:0 | ||||||
Terek | | Dynamo Makhachkala | 4:0 | ||||||
Grozny | |||||||||
Torpedo Armavir | | Spartak Nalchik | 3:3 (2:0) | ||||||
Armavir | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Spartak Krasnodar | 1:0 | ||||||
Taganrog | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Tsement | 2:2 | ||||||
Shakhty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Terek | 24 | 18 | 2 | 4 | 51-16 | 38 | ||
2. | Rostselmash | 24 | 15 | 7 | 2 | 67-28 | 37 | ||
3. | Torpedo Taganrog | 24 | 14 | 4 | 6 | 38-20 | 32 | ||
4. | Shakhtyor Shakhty | 24 | 12 | 6 | 6 | 37-23 | 30 | ||
5. | Torpedo Armavir | 24 | 8 | 9 | 7 | 26-26 | 25 | ||
6. | Spartak Stavropol | 24 | 10 | 4 | 10 | 33-33 | 24 | ||
7. | Tsement | 24 | 9 | 6 | 9 | 30-33 | 24 | ||
8. | Spartak Krasnodar | 24 | 9 | 4 | 11 | 29-29 | 22 | ||
9. | Dynamo Makhachkala | 24 | 6 | 7 | 11 | 27-35 | 19 | ||
10. | Spartak Ordzhonikidze | 24 | 6 | 6 | 12 | 32-57 | 18 |
Irtysh | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:1 (0:1) | ||||||
Omsk | |||||||||
Stroitel Kurgan | | Stroitel Sraransk | 0:0 | ||||||
Kurgan Stroitel Stadium | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Metallurg Nizhniy Tagil | 2:2 | ||||||
Khimik Berezniki | | Uralmash | 1:3 (0:1) | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Metallurg Magnitogorsk | 2:1 | ||||||
Orenburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Chelyabinsk | 24 | 14 | 6 | 4 | 37-15 | 34 | ||
2. | Uralmash | 24 | 14 | 5 | 5 | 44-17 | 33 | ||
3. | Stroitel Ufa | 24 | 12 | 6 | 6 | 36-19 | 30 | ||
4. | Lokomotiv Orenburg | 24 | 12 | 6 | 6 | 42-27 | 30 | ||
5. | Zvezda Perm | 24 | 12 | 4 | 8 | 38-27 | 28 | ||
6. | Metallurg Nizhniy Tagil | 24 | 9 | 8 | 7 | 40-27 | 26 | ||
7. | Irtysh | 24 | 9 | 8 | 7 | 33-26 | 26 | ||
8. | Stroitel Kurgan | 24 | 8 | 9 | 7 | 28-34 | 25 | ||
9. | Torpedo Pavlovo | 24 | 6 | 12 | 6 | 21-22 | 24 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 24 | 6 | 6 | 12 | 25-38 | 18 |
Avangard Komsomolsk-na-Amure | | Zabaikalets | 3:0 | ||||||
Lokomotiv Krasnoyarsk | | SKA Novosibirsk | 5:0 | ||||||
Tomich | | Temp Barnaul | 3:0 | ||||||
Angara | | Khimik Kemerovo | 3:2 | ||||||
Irkutsk | |||||||||
SKA Khabarovsk | | Amur | 2:0 | ||||||
Khabarovsk |
Dynamo Batumi | | Krasnoye Znamya | 1:0 | ||||||
Lori | | Khimik Mogilyov | 2:2 (0:0) | ||||||
Kirovakan | |||||||||
Selmash | | Nistrul | 1:1 | ||||||
Shirak | | Spartak Brest | 1:0 | ||||||
REZ | | SKF Tallin | 1:2 | ||||||
Ritsa | | Lokomotiv Gomel | 2:0 | ||||||
Sukhumi |
Alga | | Dynamo Samarkand | 4:1 | ||||||
Frunze | |||||||||
Metallist | | Start | 2:1 | ||||||
Metallurg Chimkent | | Pamir | 3:1 | ||||||
Shakhtyor Karaganda | | Spartak Fergana | 4:1 (3:1) | ||||||
Karaganda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo Kutaisi | 30 | 22 | 2 | 6 | 49-23 | 46 | ||
2. | Shakhtyor Karaganda | 30 | 17 | 9 | 4 | 56-23 | 43 | ||
3. | Metallurg Rustavi | 30 | 17 | 7 | 6 | 45-33 | 41 | ||
4. | Kopet-dag | 30 | 17 | 4 | 9 | 52-40 | 38 | ||
5. | Nairi | 30 | 16 | 5 | 9 | 55-38 | 37 | ||
6. | Tekstilshchik Kirovabad | 30 | 16 | 3 | 11 | 43-43 | 35 | ||
7. | Energetik | 30 | 13 | 7 | 10 | 53-37 | 33 | ||
8. | Alga | 30 | 14 | 4 | 12 | 47-43 | 32 | ||
9. | Metallurg Chimkent | 30 | 10 | 10 | 10 | 54-53 | 30 | ||
10. | Temp Sumgait | 30 | 10 | 7 | 13 | 40-50 | 27 |
Day 2 | |||||||||
WAC | | Wiener Sport-Club | 1:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Kapfenberg | | GAK | 1:6 | ||||||
Kapfenberg | |||||||||
LASK | | Admira | 2:1 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
SAK | | Stickstoff | 3:3 | ||||||
Salzburg SAK-Platz | |||||||||
Schwechat | | First Vienna | 3:2 | ||||||
Schwechat |
Day 1 | |||||||||
Cercle | | Diest | 3:1 (1:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Standard | | Beerschot | 1:1 (0:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Anderlecht | | Waterschei | 6:1 (0:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Lierse | | Eendracht Aalst | 2:3 (1:2) | ||||||
Lier | |||||||||
Antwerp | | Liège | 3:1 (0:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Brugge | 1:2 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Sint-Truiden | | Charleroi | 3:0 (1:0) | ||||||
Sint-Truiden |
Day 1 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Real Santander | 0:1 (0:1) | ||||||
Atlético Osasuna | | Español | 2:2 (2:2) | ||||||
Tenerife | | Real Sociedad | 4:1 (2:0) | ||||||
Barcelona | | Sevilla | 3:2 (3:0) | ||||||
Real Oviedo | | Atlético Madrid | 0:0 | ||||||
Real Zaragoza | | Valencia | 3:0 (2:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Ørn-Horten | | Brann | 0:7 | ||||||
Sandefjord | | Lisleby | 1:0 | ||||||
Frigg | | Viking | 3:0 | ||||||
Greåker | | Skeid | 1:1 | ||||||
Lyn | | Larvik | 4:1 | ||||||
Rosenborg | | Odd | 2:1 | ||||||
Steinkjer | | Vålerengen | 2:1 | ||||||
Fredrikstad | | Eik-Tønsberg | 4:3 | ||||||
Day 16 | |||||||||
AIK | | Örebro | 5:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Degerfors | | Hammarby | 2:0 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Elfsborg | | Norrköping | 3:0 | ||||||
Borås | |||||||||
IFK Malmö | | Göteborg | 1:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Sandvikens | | Helsingborgs | 1:2 | ||||||
Sandviken | |||||||||
Örgryte | | Malmö | 1:2 | ||||||
Göteborg |
Day 16 | |||||||||
Argentinos Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 0:3 | ||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 0:2 | ||||||
Chacarita Juniors | | Lanús | 3:2 | ||||||
Estudiantes | | River Plate | 1:4 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Vélez Sársfield | 1:1 | ||||||
Huracán | | Atlanta | 1:1 | ||||||
Independiente | | Rosario Central | 3:2 | ||||||
Los Andes | | Racing Club | 0:3 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 30 | 19 | 9 | 2 | 68-39 | 47 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 16 | 8 | 6 | 56-35 | 40 | ||
3. | River Plate | 30 | 15 | 8 | 7 | 53-30 | 38 | ||
4. | Atlanta | 30 | 13 | 11 | 6 | 49-34 | 37 | ||
5. | Boca Juniors | 30 | 14 | 7 | 9 | 57-33 | 35 | ||
6. | Independiente | 30 | 12 | 9 | 9 | 46-40 | 33 | ||
7. | Vélez Sársfield | 30 | 10 | 11 | 9 | 43-38 | 31 | ||
8. | Chacarita Juniors | 30 | 12 | 7 | 11 | 49-53 | 31 | ||
9. | Gimnasia y Esgrima | 30 | 12 | 4 | 14 | 56-53 | 28 | ||
10. | Huracán | 30 | 7 | 11 | 12 | 43-51 | 25 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
15:30* | |
16:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:1 | |
21:00 | |
20:00 | |
0:1 | |
0:1 | |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
22:00 | |
19:30 | |
20:00* | |
20:30 | |
0:2 | |
2:1 | |
1:0 | |
4:1 | |
4:3 | |
18:00* | |
3:4 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |