Football matches in March 1975 |
16.03 | Luxembourg | | Austria | 1:2 (1:0) | |||||
Lëtzebuerg |
16.03 | Northern Ireland | | Yugoslavia | 1:0 (1:0) | |||||
Belfast |
Day 5 | |||||||||
23.03 | Malaysia | | South Vietnam | 3:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
24.03 | Thailand | | South Korea | 1:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.03 | Thailand | | South Vietnam | 4:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
22.03 | South Korea | | Indonesia | 1:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 3 | |||||||||
19.03 | South Korea | | South Vietnam | 1:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
20.03 | Malaysia | | Indonesia | 0:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.03 | Indonesia | | South Vietnam | 2:1 | |||||
Bangkok | |||||||||
18.03 | Thailand | | Malaysia | 0:1 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.03 | Thailand | | Indonesia | 3:1 | |||||
Bangkok | |||||||||
16.03 | Malaysia | | South Korea | 2:1 | |||||
Bangkok |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.03 20:15 | Åtvidaberg | | Barcelona | 0:3 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:5 | |||
Spain, Barcelona | |||||||||
19.03 20:15 | Anderlecht | | Leeds United | 0:1 (0:1) | 0:3 (0:2) | 0:4 | |||
Bruxelles | |||||||||
19.03 20:15 | Ararat | | Bayern | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Erevan | |||||||||
19.03 20:15 | Saint-Étienne | | Ruch | 2:0 (1:0) | 2:3 (0:2) | 4:3 | |||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 20:15 | Barcelona | | Åtvidaberg | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
05.03 20:15 | Leeds United | | Anderlecht | 3:0 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
05.03 20:15 | Ruch | | Saint-Étienne | 3:2 (2:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
05.03 20:15 | Bayern | | Ararat | 2:0 (0:0) | |||||
München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.03 20:00 | Amsterdam | | Köln | 2:3 (0:3) | 1:5 (1:1) | 3:8 | |||
Amsterdam | |||||||||
19.03 20:00 | Hamburger SV | | Juventus | 0:0 | 0:2 (0:2) | 0:2 | |||
Hamburg | |||||||||
19.03 20:00 | Borussia M'gladbach | | Baník | 3:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:1 | |||
Mönchengladbach | |||||||||
19.03 20:00 | Twente | | Velež | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Enschede | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.03 20:00 | Baník | | Borussia M'gladbach | 0:1 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
05.03 20:00 | Juventus | | Hamburger SV | 2:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
05.03 20:00 | Köln | | Amsterdam | 5:1 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
05.03 20:00 | Velež | | Twente | 1:0 (0:0) | |||||
Mostar Gradski Stadion |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Crvena Zvezda | | Real | 2:0 aet (1:0, 2:0), pen. 6:5 | 0:2 (0:1) | 2:2 | ||||
Belgrade | |||||||||
Benfica | | PSV | 1:2 (1:1) | 0:0 | 1:2 | ||||
Lisboa | |||||||||
Ferencváros | | Malmö | 1:1 (0:1) | 3:1 (0:1) | 4:2 | ||||
Budapest | |||||||||
Dynamo | | Bursaspor | 2:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | ||||
Kiev | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Bursaspor | | Dynamo | 0:1 (0:1) | ||||||
Bursa | |||||||||
Malmö | | Ferencváros | 1:3 (1:0) | ||||||
Malmö | |||||||||
PSV | | Benfica | 0:0 | ||||||
Eindhoven | |||||||||
Real | | Crvena Zvezda | 2:0 (1:0) | ||||||
Madrid |
Day 1 | |||||||||
12.03 | Independiente | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda |
05.03 | Tatabánya | | Wacker Innsbruck | 0:1 (0:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
19.03 | Rijeka | | Tatabánya | 3:1 | |||||
Rijeka |
19.03 | Fiorentina | | Honvéd | 0:0 | |||||
Firenze |
Day 4 | |||||||||
21.03 | Olimpia | | Cerro Porteño | 2:1 (2:1) | |||||
Asunción | |||||||||
21.03 | Newell's Old Boys | | Rosario Central | 1:1 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.03 | Rosario Central | | Olimpia | 1:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
14.03 | Cerro Porteño | | Newell's Old Boys | 0:1 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.03 | Rosario Central | | Cerro Porteño | 2:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
07.03 | Olimpia | | Newell's Old Boys | 2:0 (0:0) | |||||
Asunción |
Day 4 | |||||||||
26.03 | Jorge Wilstermann | | The Strongest | 1:1 (0:0) | |||||
Cochabamba | |||||||||
26.03 | Unión Española | | Huachipato | 7:2 (4:0) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 3 | |||||||||
09.03 | The Strongest | | Huachipato | 1:0 (1:0) | |||||
La Paz | |||||||||
12.03 | Jorge Wilstermann | | Unión Española | 1:1 (1:0) | |||||
Cochabamba | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.03 | Jorge Wilstermann | | Huachipato | 0:0 | |||||
Cochabamba | |||||||||
16.03 | The Strongest | | Unión Española | 1:1 (0:1) | |||||
La Paz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Unión Española | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-5 | 9 | |||
2. | Huachipato | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-10 | 6 | |||
3. | The Strongest | 6 | 2 | 2 | 2 | 8-11 | 6 | |||
4. | Jorge Wilstermann | 6 | 0 | 3 | 3 | 4-13 | 3 |
Day 4 | |||||||||
23.03 | Atlético Nacional | | Deportivo Cali | 2:1 (0:1) | |||||
Medellín | |||||||||
23.03 | Vasco da Gama | | Cruzeiro | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
13.03 | Atlético Nacional | | Cruzeiro | 1:2 (0:2) | |||||
Medellín | |||||||||
13.03 | Deportivo Cali | | Vasco da Gama | 2:1 (1:1) | |||||
Santiago de Cali | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.03 | Atlético Nacional | | Vasco da Gama | 1:1 (0:0) | |||||
Medellín | |||||||||
09.03 | Deportivo Cali | | Cruzeiro | 1:0 (1:0) | |||||
Santiago de Cali |
Day 6 | |||||||||
18.03 | Galicia de Aragua | | El Nacional | 4:0 (0:0) | |||||
Caracas | |||||||||
19.03 | Portuguesa | | LDU | 1:1 (0:0) | |||||
Acarigua | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.03 | Portuguesa | | El Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Acarigua | |||||||||
16.03 | Galicia de Aragua | | LDU | 0:1 (0:1) | |||||
Caracas | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.03 | Portuguesa | | Galicia de Aragua | 1:1 (1:0) | |||||
Acarigua | |||||||||
09.03 | El Nacional | | LDU | 2:2 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
Day 3 | |||||||||
05.03 | LDU | | Portuguesa | 1:1 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.03 | El Nacional | | Portuguesa | 5:1 (1:1) | |||||
Quito |
Day 4 | |||||||||
26.03 | Universitario de Deportes | | Unión Huaral | 2:2 (0:2) | |||||
Lima | |||||||||
26.03 | Montevideo Wanderers | | Peñarol | 1:2 (0:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.03 | Montevideo Wanderers | | Unión Huaral | 4:0 (3:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
21.03 | Peñarol | | Universitario de Deportes | 0:1 (0:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.03 | Peñarol | | Unión Huaral | 5:2 (2:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
18.03 | Montevideo Wanderers | | Universitario de Deportes | 0:2 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.03 | Peñarol | | Montevideo Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
08.03 | Unión Huaral | | Universitario de Deportes | 1:1 (0:0) | |||||
Lima |
Shinnik (Yaroslavl) | | Chernomorets (Odessa) | 2:1 (2:1) | ||||||
Adler | |||||||||
Zvezda (Perm) | | Shakhtyor (Donetsk) | 1:0 (0:0) | ||||||
Sochi | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Alga (Frunze) | +:- | ||||||
Adler | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Zenit (Leningrad) | 0:1 (0:1) | ||||||
Sukhumi | |||||||||
CSKA (Moscow) | | Tavriya (Simferopol) | 3:2 (2:0) | ||||||
Sochi | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Metallurg (Zaporozhye) | 2:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Pamir (Dushanbe) | 1:2 (0:1) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Zarya (Voroshilovgrad) | | SKA (Rostov-on-Don) | 1:0 (1:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Metallist (Kharkov) | | Pakhtakor (Tashkent) | 1:4 (1:1) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Kairat (Alma-Ata) | | Torpedo (Moscow) | 3:0 (1:0) | ||||||
Chymkent | |||||||||
Nistru (Kishinyov) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:1 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Ararat (Yerevan) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 4:1 (0:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Karpaty (Lvov) | | Neftchi (Baku) | 4:0 (2:0) | ||||||
Lviv |
Kuzbass (Kemerovo) | | Zvezda (Perm) | 0:1 (0:0) | ||||||
Eshera | |||||||||
Neftchi (Baku) | | Torpedo (Kutaisi) | 1:0 (0:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Uralmash (Sverdlovsk) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:2 (1:2) | ||||||
Adler | |||||||||
Alga (Frunze) | | Kuban (Krasnodar) | 2:1 (1:1) | ||||||
Frunze | |||||||||
Metallurg (Zaporozhye) | | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 2:1 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Pamir (Dushanbe) | | Spartak (Nalchik) | 2:0 (2:0) | ||||||
Dushanbe | |||||||||
Spartak (Ordzhonikidze) | | Metallist (Kharkov) | 1:2 (1:1) | ||||||
Sukhumi | |||||||||
Tavriya (Simferopol) | | Rubin (Kazan) | 3:0 (3:0) | ||||||
Simferopol |
Day 23 | |||||||||
22.03 | Eisenstadt | | Austria Salzburg | 2:1 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
22.03 | VOEST | | Austria Wien | 0:2 | |||||
Linz | |||||||||
22.03 | Admira/Wacker | | LASK | 0:3 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
22.03 | SSW Innsbruck | | Austria Klagenfurt | 3:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
22.03 | Rapid | | Sturm | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 22 | |||||||||
19.03 | Austria Wien | | SSW Innsbruck | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
19.03 | LASK | | Eisenstadt | 3:0 | |||||
Linz | |||||||||
19.03 | Admira/Wacker | | Austria Klagenfurt | 3:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
19.03 | Sturm | | VOEST | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
19.03 | Austria Salzburg | | Rapid | 1:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.03 | Eisenstadt | | LASK | 2:0 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
08.03 | VOEST | | Sturm | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
08.03 | SSW Innsbruck | | Austria Wien | 1:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
08.03 | Austria Klagenfurt | | Admira/Wacker | 1:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
08.03 | Rapid | | Austria Salzburg | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.03 | Admira/Wacker | | Eisenstadt | 0:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
01.03 | Austria Salzburg | | VOEST | 1:1 | |||||
Salzburg | |||||||||
01.03 | Sturm | | SSW Innsbruck | 0:2 | |||||
Graz | |||||||||
01.03 | Austria Wien | | Austria Klagenfurt | 3:1 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
01.03 | LASK | | Rapid | 1:1 | |||||
Linz |
Day 38 | |||||||||
18.03 | Middlesbrough | | Everton | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
18.03 | Queens Park Rangers | | Chelsea | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.03 | Liverpool | | Newcastle United | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
28.03 | West Ham United | | Stoke City | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
31.03 | Wolverhampton Wanderers | | Luton Town | 5:2 (3:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
31.03 | Arsenal | | Sheffield United | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
31.03 | Leeds United | | Leicester City | 2:2 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 37 | |||||||||
25.03 | Luton Town | | Arsenal | 2:0 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
25.03 | Birmingham City | | Carlisle United | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.03 | Manchester City | | Middlesbrough | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
28.03 | Tottenham Hotspur | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
31.03 | Chelsea | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
31.03 | Everton | | Coventry City | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
31.03 | Newcastle United | | Queens Park Rangers | 2:2 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
31.03 | Stoke City | | Liverpool | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
31.03 | Burnley | | Derby County | 2:5 (1:3) | |||||
Burnley | |||||||||
Day 36 | |||||||||
28.03 | Coventry City | | Sheffield United | 2:2 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
29.03 | Middlesbrough | | Burnley | 2:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
29.03 | Liverpool | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.03 | West Ham United | | Chelsea | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
29.03 | Wolverhampton Wanderers | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
29.03 | Queens Park Rangers | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
29.03 | Carlisle United | | Everton | 3:0 (0:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
29.03 | Arsenal | | Stoke City | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
29.03 | Ipswich Town | | Leicester City | 2:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
29.03 | Leeds United | | Newcastle United | 1:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
29.03 | Derby County | | Luton Town | 5:0 (3:0) | |||||
Derby | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.03 | Newcastle United | | Derby County | 0:2 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
22.03 | Everton | | Ipswich Town | 1:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.03 | Manchester City | | Coventry City | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
22.03 | Luton Town | | Leeds United | 2:1 (2:0) | |||||
Luton | |||||||||
22.03 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.03 | Sheffield United | | West Ham United | 3:2 (1:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
22.03 | Stoke City | | Carlisle United | 5:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.03 | Chelsea | | Middlesbrough | 1:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
22.03 | Burnley | | Arsenal | 3:3 (1:2) | |||||
Burnley | |||||||||
22.03 | Birmingham City | | Queens Park Rangers | 4:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.03 | Leicester City | | Wolverhampton Wanderers | 3:2 (1:2) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.03 | Middlesbrough | | Tottenham Hotspur | 3:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15.03 | Liverpool | | Sheffield United | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
15.03 | West Ham United | | Burnley | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15.03 | Wolverhampton Wanderers | | Chelsea | 7:1 (3:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15.03 | Queens Park Rangers | | Manchester City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.03 | Carlisle United | | Luton Town | 1:2 (0:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
15.03 | Coventry City | | Leicester City | 2:2 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
15.03 | Arsenal | | Birmingham City | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.03 | Leeds United | | Everton | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
15.03 | Ipswich Town | | Newcastle United | 5:4 (2:3) | |||||
Ipswich | |||||||||
15.03 | Derby County | | Stoke City | 1:2 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
Day 33 | |||||||||
08.03 | Luton Town | | Coventry City | 1:3 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
08.03 | Sheffield United | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
08.03 | Chelsea | | Derby County | 1:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
08.03 | Burnley | | Liverpool | 1:1 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
08.03 | Everton | | Queens Park Rangers | 2:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.03 | Stoke City | | Ipswich Town | 1:2 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
18.03 | Arsenal | | Newcastle United | 3:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
18.03 | Birmingham City | | West Ham United | 1:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
19.03 | Manchester City | | Carlisle United | 1:2 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 32 | |||||||||
01.03 | Middlesbrough | | Stoke City | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
01.03 | Liverpool | | Chelsea | 2:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.03 | Wolverhampton Wanderers | | Birmingham City | 0:1 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
01.03 | Queens Park Rangers | | Luton Town | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
01.03 | Carlisle United | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
01.03 | Coventry City | | Burnley | 0:3 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
01.03 | Arsenal | | Everton | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.03 | Ipswich Town | | Sheffield United | 0:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
01.03 | Leeds United | | Manchester City | 2:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
01.03 | Derby County | | Tottenham Hotspur | 3:1 (2:1) | |||||
Derby | |||||||||
Day 30 | |||||||||
08.03 | Leicester City | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 13 | |||||||||
19.03 | Leicester City | | Liverpool | 1:1 (0:1) | |||||
Leicester |
01.03 | Aston Villa | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
London |
27.03 | Leeds United | | Ipswich Town | 2:3* | |||||
Leicester | |||||||||
25.03 | Ipswich Town | | Leeds United | 0:0 aet* | |||||
Leicester | |||||||||
11.03 19:30 | Leeds United | | Ipswich Town | 1:1 aet (0:1, 1:1)* | |||||
Leeds | |||||||||
08.03 | Ipswich Town | | Leeds United | 0:0 | |||||
Ipswich | |||||||||
08.03 | Carlisle United | | Fulham | 0:1 | |||||
Carlisle | |||||||||
08.03 | Arsenal | | West Ham United | 0:2 | |||||
London | |||||||||
08.03 | Birmingham City | | Middlesbrough | 1:0 | |||||
Birmingham |
Day 31 | |||||||||
26.03 | Berchem | | Beveren-Waas | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 30 | |||||||||
28.03 | Charleroi | | Liège | 1:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
28.03 | Beerschot | | Diest | 2:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
28.03 | Standard | | Oostende | 5:2 (4:1) | |||||
Liège | |||||||||
29.03 | Mechelen | | Lokeren | 2:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
29.03 | Molenbeek | | Antwerp | 2:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
29.03 | Winterslag | | Anderlecht | 0:2 (0:2) | |||||
Genk | |||||||||
29.03 | Brugge | | Cercle | 2:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
30.03 | Beveren-Waas | | Charleroi | 2:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
30.03 | Beringen | | Waregem | 0:1 (0:0) | |||||
Beringen | |||||||||
30.03 | Berchem | | Lierse | 0:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 29 | |||||||||
22.03 | Charleroi | | Oostende | 3:1 (3:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
22.03 | Anderlecht | | Berchem | 5:0 (3:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
22.03 | Waregem | | Charleroi | 1:1 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
23.03 | Lokeren | | Molenbeek | 1:1 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
23.03 | Antwerp | | Standard | 2:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.03 | Diest | | Winterslag | 1:0 (1:0) | |||||
Diest | |||||||||
23.03 | Beerschot | | Mechelen | 2:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.03 | Liège | | Brugge | 0:1 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
23.03 | Cercle | | Beveren-Waas | 4:1 (3:0) | |||||
Brugge | |||||||||
23.03 | Lierse | | Beringen | 2:0 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.03 | Charleroi | | Beerschot | 1:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
15.03 | Molenbeek | | Anderlecht | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
16.03 | Oostende | | Waregem | 1:1 (1:1) | |||||
Oostende | |||||||||
16.03 | Brugge | | Lokeren | 2:2 (1:2) | |||||
Brugge | |||||||||
16.03 | Beringen | | Charleroi | 6:1 (2:1) | |||||
Beringen | |||||||||
16.03 | Standard | | Lierse | 3:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
16.03 | Beveren-Waas | | Antwerp | 0:2 (0:2) | |||||
Beveren | |||||||||
16.03 | Winterslag | | Liège | 0:3 (0:2) | |||||
Genk | |||||||||
16.03 | Mechelen | | Diest | 0:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
16.03 | Berchem | | Cercle | 2:2 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.03 | Charleroi | | Winterslag | 2:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
08.03 | Beerschot | | Brugge | 1:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
09.03 | Lokeren | | Beveren-Waas | 0:1 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
09.03 | Liège | | Berchem | 3:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
09.03 | Waregem | | Mechelen | 1:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
09.03 | Lierse | | Charleroi | 1:0 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
09.03 | Diest | | Molenbeek | 2:0 (1:0) | |||||
Diest | |||||||||
09.03 | Antwerp | | Oostende | 7:0 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
09.03 | Cercle | | Beringen | 0:0 | |||||
Brugge | |||||||||
09.03 | Anderlecht | | Standard | 3:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.03 | Charleroi | | Waregem | 0:0 | |||||
Charleroi | |||||||||
01.03 | Winterslag | | Beerschot | 1:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
02.03 | Brugge | | Diest | 5:0 (3:0) | |||||
Brugge | |||||||||
02.03 | Oostende | | Lierse | 2:4 (2:1) | |||||
Oostende | |||||||||
02.03 | Standard | | Cercle | 1:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
02.03 | Beringen | | Antwerp | 2:1 (1:0) | |||||
Beringen | |||||||||
02.03 | Berchem | | Lokeren | 0:2 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
02.03 | Mechelen | | Charleroi | 1:2 (1:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
02.03 | Beveren-Waas | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Beveren | |||||||||
02.03 | Molenbeek | | Liège | 3:1 (0:1) | |||||
Bruxelles |
Day 25 | |||||||||
26.03 15:30 | Borussia | | Fortuna | 3:1 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
26.03 15:30 | Köln | | Hamburger SV | 4:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
27.03 19:30 | Tennis Borussia | | Rot-Weiß | 1:0 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
27.03 20:00 | Werder | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
27.03 20:00 | Schalke 04 | | Hertha | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
27.03 20:00 | Kaiserslautern | | Duisburg | 2:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
Day 24 | |||||||||
21.03 20:00 | Duisburg | | Tennis Borussia | 2:3 (0:2) | |||||
Duisburg | |||||||||
22.03 15:30 | Hamburger SV | | Kaiserslautern | 2:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.03 15:30 | Stuttgart | | Köln | 2:0 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
22.03 15:30 | Bochum | | Borussia | 0:0 | |||||
Bochum | |||||||||
22.03 15:30 | Bayern | | Eintracht Braunschweig | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
22.03 15:30 | Rot-Weiß | | Eintracht Frankfurt | 0:5 (0:1) | |||||
Essen | |||||||||
22.03 15:30 | Kickers | | Schalke 04 | 3:0 (3:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
22.03 15:30 | Fortuna | | Werder | 4:1 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
22.03 15:30 | Hertha | | Wuppertaler SV | 2:0 (2:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
Day 23 | |||||||||
07.03 20:00 | Wuppertaler SV | | Kickers | 0:0 | |||||
Wuppertal | |||||||||
07.03 20:00 | Eintracht Frankfurt | | Duisburg | 4:1 (4:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
08.03 15:30 | Tennis Borussia | | Kaiserslautern | 3:2 (0:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
08.03 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Fortuna | 3:0 (3:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
08.03 15:30 | Stuttgart | | Hamburger SV | 1:2 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
08.03 15:30 | Köln | | Hertha | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
08.03 15:30 | Borussia | | Rot-Weiß | 1:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
08.03 15:30 | Werder | | Bochum | 3:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
08.03 20:00 | Schalke 04 | | Bayern | 2:2 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.03 15:30 | Kickers | | Köln | 1:4 (0:2) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
01.03 15:30 | Duisburg | | Borussia | 1:1 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
01.03 15:30 | Bochum | | Eintracht Braunschweig | 1:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
01.03 15:30 | Kaiserslautern | | Eintracht Frankfurt | 2:2 (2:2) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
01.03 15:30 | Fortuna | | Schalke 04 | 2:1 (2:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
01.03 15:30 | Hertha | | Stuttgart | 4:0 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
01.03 15:30 | Rot-Weiß | | Werder | 1:1 (1:1) | |||||
Essen | |||||||||
01.03 15:30 | Bayern | | Wuppertaler SV | 3:1 (2:0) | |||||
München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.03 | Jülich (Kreis Düren) | | Fortuna (Köln) | 0:1 (0:0)* | 0:1 | ||||
26.03 | Borussia (Dortmund) | | Viktoria 04 (Köln) | 3:0 (1:0)* | 3:0 | ||||
Dortmund | |||||||||
Day 0 | |||||||||
15.03 | Eintracht (Frankfurt am Main) | | Bochum (Bochum) | 1:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15.03 | Fortuna (Düsseldorf) | | Köln (Köln) | 5:2 (2:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15.03 | Rot-Weiß (Essen) | | Pirmasens (Pirmasens) | 6:0 (4:0) | |||||
Essen | |||||||||
15.03 | Duisburg (Duisburg) | | Altona 93 (Hamburg) | 7:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15.03 | Stuttgart II (Stuttgart) | | Tennis Borussia (Berlin) | 2:1 (2:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.03 | Eppingen (Eppingen) | | Werder (Bremen) | 0:2 (0:2) | |||||
Eppingen | |||||||||
15.03 | Fortuna (Köln) | | Jülich (Kreis Düren) | 0:0 aet | |||||
15.03 | Viktoria 04 (Köln) | | Borussia (Dortmund) | 0:0 aet | |||||
Day 28 | |||||||||
27.03 19:30 | Wolfsburg | | Alemannia | 2:3 | |||||
Wolfsburg | |||||||||
29.03 15:00 | DJK Gütersloh | | Hannover 96 | 3:2 | |||||
Gütersloh | |||||||||
29.03 15:00 | Olympia | | Wacker 04 | 2:1 | |||||
Wilhelmshaven | |||||||||
29.03 15:00 | Erkenschwick | | Barmbek-Uhlenhorst | 1:1 | |||||
Oer-Erkenschwick | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.03 15:00 | Hannover 96 | | Wattenscheid | 4:1 | |||||
Hannover | |||||||||
22.03 15:00 | Alemannia | | Osnabrück | 2:2 | |||||
Aachen | |||||||||
22.03 15:00 | Arminia | | DJK Gütersloh | 3:1 | |||||
Bielefeld | |||||||||
22.03 15:00 | Borussia Dortmund | | Preußen | 4:3 | |||||
Dortmund | |||||||||
22.03 15:00 | Göttingen 05 | | Rot-Weiß | 3:2 | |||||
Göttingen | |||||||||
22.03 15:00 | Fortuna | | Erkenschwick | 2:1 | |||||
Köln | |||||||||
23.03 15:00 | Barmbek-Uhlenhorst | | Wolfsburg | 3:1 | |||||
Hamburg | |||||||||
23.03 15:00 | Wacker 04 | | Sankt Pauli | 1:2 | |||||
Berlin | |||||||||
23.03 15:00 | Mülheim | | Schwarz-Weiß | 1:1 | |||||
Mülheim an der Ruhr | |||||||||
23.03 15:00 | Bayer 05 | | Olympia | 3:0 | |||||
Krefeld | |||||||||
Day 26 | |||||||||
08.03 15:00 | DJK Gütersloh | | Wacker 04 | 3:1 | |||||
Gütersloh | |||||||||
08.03 15:00 | Preußen | | Alemannia | 2:1 | |||||
Münster | |||||||||
08.03 15:00 | Rot-Weiß | | Borussia Dortmund | 0:4 | |||||
Oberhausen | |||||||||
08.03 15:00 | Sankt Pauli | | Bayer 05 | 1:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
08.03 15:00 | Schwarz-Weiß | | Göttingen 05 | 3:1 | |||||
Essen | |||||||||
09.03 15:00 | Wolfsburg | | Fortuna | 1:5 | |||||
Wolfsburg | |||||||||
09.03 15:00 | Olympia | | Mülheim | 2:2 | |||||
Wilhelmshaven | |||||||||
09.03 15:00 | Osnabrück | | Barmbek-Uhlenhorst | 5:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
09.03 15:00 | Erkenschwick | | Hannover 96 | 0:1 | |||||
Oer-Erkenschwick | |||||||||
16.03 15:00 | Wattenscheid | | Arminia | 4:0 | |||||
Bochum | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.03 15:00 | Alemannia | | Rot-Weiß | 3:1 | |||||
Aachen | |||||||||
01.03 15:00 | Arminia | | Erkenschwick | 2:3 | |||||
Bielefeld | |||||||||
01.03 15:00 | Hannover 96 | | Wolfsburg | 2:1 | |||||
Hannover | |||||||||
01.03 15:00 | Göttingen 05 | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Göttingen | |||||||||
01.03 15:00 | Mülheim | | Sankt Pauli | 2:0 | |||||
Mülheim an der Ruhr | |||||||||
01.03 15:00 | Fortuna | | Osnabrück | 1:1 | |||||
Köln | |||||||||
02.03 15:00 | Barmbek-Uhlenhorst | | Preußen | 1:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
02.03 15:00 | Wacker 04 | | Wattenscheid | 3:3 | |||||
Berlin | |||||||||
02.03 15:00 | Bayer 05 | | DJK Gütersloh | 2:2 | |||||
Krefeld | |||||||||
16.03 15:00 | Schwarz-Weiß | | Olympia | 4:0 | |||||
Essen |
Day 28 | |||||||||
22.03 15:00 | Bayern | | Bayreuth | 0:0 | |||||
Hof | |||||||||
22.03 15:00 | Darmstadt 98 | | Augsburg | 2:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
22.03 15:00 | Nürnberg | | Mannheim | 5:0 | |||||
Nürnberg | |||||||||
22.03 15:00 | Pirmasens | | Heilbronn | 8:0 | |||||
Pirmasens | |||||||||
22.03 15:00 | Chio Waldhof | | Saarbrücken | 1:1 | |||||
Mannheim | |||||||||
23.03 15:00 | 1860 München | | Fürth | 1:0 | |||||
München | |||||||||
23.03 15:00 | Röchling | | Homburg | 0:0 | |||||
Völklingen | |||||||||
23.03 15:00 | Schweinfurt 05 | | Mainz 05 | 0:0 | |||||
Schweinfurt | |||||||||
29.03 15:00 | Karlsruher | | Stuttgarter Kickers | 2:1 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
31.03 20:15 | Borussia Neunkirchen | | Wormatia | 1:0 | |||||
Neunkirchen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.03 15:00 | Augsburg | | Bayern | 1:2 | |||||
Augsburg | |||||||||
15.03 15:00 | Bayreuth | | Schweinfurt 05 | 1:4 | |||||
Bayreuth | |||||||||
15.03 15:00 | Wormatia | | Darmstadt 98 | 0:1 | |||||
Worms | |||||||||
15.03 15:00 | Stuttgarter Kickers | | 1860 München | 1:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.03 15:00 | Mannheim | | Chio Waldhof | 1:2 | |||||
Mannheim | |||||||||
15.03 15:00 | Fürth | | Nürnberg | 3:2 | |||||
Fürth | |||||||||
15.03 15:00 | Homburg | | Borussia Neunkirchen | 3:1 | |||||
Homburg | |||||||||
16.03 15:00 | Saarbrücken | | Röchling | 2:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
16.03 15:00 | Heilbronn | | Karlsruher | 1:0 | |||||
Heilbronn | |||||||||
29.03 15:00 | Mainz 05 | | Pirmasens | 1:2 | |||||
Mainz | |||||||||
Day 26 | |||||||||
08.03 15:00 | Bayern | | Homburg | 3:2 | |||||
Hof | |||||||||
08.03 15:00 | Darmstadt 98 | | Bayreuth | 4:1 | |||||
Darmstadt | |||||||||
08.03 15:00 | Karlsruher | | Mannheim | 5:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
08.03 15:00 | 1860 München | | Saarbrücken | 1:0 | |||||
München | |||||||||
08.03 15:00 | Pirmasens | | Stuttgarter Kickers | 3:0 | |||||
Pirmasens | |||||||||
08.03 15:00 | Röchling | | Augsburg | 4:2 | |||||
Völklingen | |||||||||
08.03 15:00 | Chio Waldhof | | Wormatia | 1:0 | |||||
Mannheim | |||||||||
08.03 15:00 | Schweinfurt 05 | | Fürth | 0:0 | |||||
Schweinfurt | |||||||||
09.03 15:00 | Borussia Neunkirchen | | Mainz 05 | 1:1 | |||||
Neunkirchen | |||||||||
09.03 15:00 | Nürnberg | | Heilbronn | 2:1 | |||||
Nürnberg | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.03 15:00 | Augsburg | | Pirmasens | 3:3 | |||||
Augsburg | |||||||||
01.03 15:00 | Bayreuth | | Chio Waldhof | 2:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
01.03 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Nürnberg | 2:2 | |||||
Stuttgart | |||||||||
01.03 15:00 | Mannheim | | Schweinfurt 05 | 1:1 | |||||
Mannheim | |||||||||
01.03 15:00 | Saarbrücken | | Borussia Neunkirchen | 1:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
01.03 15:00 | Heilbronn | | 1860 München | 1:1 | |||||
Heilbronn | |||||||||
02.03 15:00 | Wormatia | | Bayern | 0:0 | |||||
Worms | |||||||||
02.03 15:00 | Mainz 05 | | Röchling | 1:0 | |||||
Mainz | |||||||||
02.03 15:00 | Fürth | | Karlsruher | 4:2 | |||||
Fürth | |||||||||
02.03 15:00 | Homburg | | Darmstadt 98 | 3:2 | |||||
Homburg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
26.03 19:30 | Pirmasens | | Wormatia | 3:0 | |||||
Pirmasens |
Day 16 | |||||||||
08.03 15:00 | Lokomotive | | Stahl | 2:1 | |||||
08.03 15:00 | Rot-Weiß | | Vorwärts Frankfurt/Oder | 1:1 | |||||
08.03 15:00 | Hansa | | Carl Zeiss | 0:2 | |||||
08.03 15:00 | Dynamo Berlin | | Magdeburg | 2:2 | |||||
08.03 15:00 | Sachsenring | | Karl-Marx-Stadt | 1:1 | |||||
08.03 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Vorwärts Stralsund | 1:1 | |||||
08.03 15:00 | Dynamo Dresden | | Wismut | 5:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
01.03 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Dynamo Dresden | 3:2 | |||||
01.03 15:00 | Magdeburg | | Sachsenring | 2:1 | |||||
01.03 15:00 | Carl Zeiss | | Dynamo Berlin | 3:2 | |||||
01.03 15:00 | Vorwärts Frankfurt/Oder | | Hansa | 2:1 | |||||
01.03 15:00 | Stahl | | Rot-Weiß | 1:1 | |||||
01.03 15:00 | Vorwärts Stralsund | | Lokomotive | 0:0 | |||||
01.03 15:00 | Wismut | | Chemie Halle-Leuna | 2:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
31.03 | Go Ahead Eagles | | Twente | 1:1 (0:1) | |||||
31.03 | Haarlem | | Wageningen | 3:2 (0:0) | |||||
31.03 | Roda | | PSV | 0:4 (0:3) | |||||
31.03 | Feyenoord | | Amsterdam | 1:2 (0:1) | |||||
31.03 | Utrecht | | Telstar | 0:2 (0:0) | |||||
31.03 | Ajax | | Sparta | 2:0 (1:0) | |||||
31.03 | De Graafschap | | Excelsior | 2:0 (1:0) | |||||
31.03 | AZ-67 | | NAC | 2:4 (1:0) | |||||
31.03 | Den Haag | | MVV | 2:1 (0:1) | |||||
Day 27 | |||||||||
28.03 | Sparta | | Ajax | 1:1 (1:1) | |||||
29.03 | PSV | | Roda | 2:0 (0:0) | |||||
29.03 | Telstar | | Utrecht | 4:0 (1:0) | |||||
29.03 | NAC | | AZ-67 | 1:2 (1:1) | |||||
29.03 | MVV | | Den Haag | 1:1 (1:1) | |||||
29.03 | Excelsior | | De Graafschap | 1:0 (0:0) | |||||
29.03 | Twente | | Go Ahead Eagles | 3:0 (2:0) | |||||
29.03 | Amsterdam | | Feyenoord | 0:3 (0:1) | |||||
29.03 | Wageningen | | Haarlem | 2:0 (1:0) | |||||
Day 26 | |||||||||
23.03 | MVV | | Feyenoord | 2:2 (1:0) | |||||
23.03 | NAC | | Twente | 1:2 (0:0) | |||||
23.03 | Wageningen | | Telstar | 4:2 (2:2) | |||||
23.03 | Sparta | | Roda | 1:1 (1:1) | |||||
23.03 | AZ-67 | | PSV | 2:1 (1:0) | |||||
23.03 | Den Haag | | Go Ahead Eagles | 0:0 | |||||
23.03 | De Graafschap | | Haarlem | 2:2 (2:1) | |||||
23.03 | Ajax | | Utrecht | 3:0 (1:0) | |||||
23.03 | Excelsior | | Amsterdam | 1:0 (1:0) | |||||
Day 25 | |||||||||
15.03 | PSV | | Wageningen | 2:0 (1:0) | |||||
15.03 | Go Ahead Eagles | | Ajax | 2:2 (0:0) | |||||
15.03 | Twente | | Excelsior | 2:0 (0:0) | |||||
16.03 | Haarlem | | AZ-67 | 0:2 (0:0) | |||||
16.03 | Roda | | MVV | 0:3 (0:0) | |||||
16.03 | Telstar | | NAC | 0:0 | |||||
16.03 | Feyenoord | | Den Haag | 3:0 (2:0) | |||||
16.03 | Amsterdam | | Sparta | 5:2 (2:1) | |||||
16.03 | Utrecht | | De Graafschap | 3:2 (2:2) | |||||
Day 24 | |||||||||
09.03 | Haarlem | | PSV | 1:1 (0:0) | |||||
09.03 | MVV | | Amsterdam | 3:1 (0:1) | |||||
09.03 | NAC | | Wageningen | 0:0 | |||||
09.03 | Den Haag | | Roda | 1:1 (0:1) | |||||
09.03 | Sparta | | Twente | 1:1 (1:1) | |||||
09.03 | Excelsior | | Telstar | 0:0 | |||||
09.03 | AZ-67 | | Utrecht | 5:0 (3:0) | |||||
09.03 | Ajax | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | |||||
09.03 | De Graafschap | | Go Ahead Eagles | 3:0 (0:0) | |||||
Day 23 | |||||||||
01.03 | PSV | | NAC | 1:0 (0:0) | |||||
01.03 | Twente | | MVV | 2:2 (1:1) | |||||
02.03 | Go Ahead Eagles | | AZ-67 | 1:0 (1:0) | |||||
02.03 | Roda | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
02.03 | Feyenoord | | De Graafschap | 2:0 (1:0) | |||||
02.03 | Telstar | | Sparta | 1:1 (0:1) | |||||
02.03 | Wageningen | | Excelsior | 2:2 (1:1) | |||||
02.03 | Amsterdam | | Den Haag | 1:1 (0:1) | |||||
02.03 | Utrecht | | Haarlem | 3:0 (0:0) | |||||
Day 24 | |||||||||
30.03 15:00 | Torino | | Juventus | 3:2 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
31.03 | Ascoli | | Varese | 2:0 | |||||
31.03 | Bologna | | Lazio | 1:2 | |||||
31.03 | Inter | | Cesena | 0:1 | |||||
31.03 | Vicenza | | Fiorentina | 0:1 | |||||
31.03 | Napoli | | Milan | 2:0 | |||||
31.03 | Roma | | Cagliari | 1:1 | |||||
31.03 | Sampdoria | | Ternana | 1:0 | |||||
Day 23 | |||||||||
23.03 | Juventus | | Inter | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
23.03 | Lazio | | Roma | 0:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
23.03 | Cagliari | | Napoli | 1:1 | |||||
23.03 | Cesena | | Varese | 1:1 | |||||
23.03 | Fiorentina | | Ascoli | 0:0 | |||||
23.03 | Vicenza | | Sampdoria | 1:1 | |||||
23.03 | Milan | | Torino | 2:0 | |||||
23.03 | Ternana | | Bologna | 0:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
16.03 | Roma | | Juventus | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
16.03 | Ascoli | | Milan | 1:1 | |||||
16.03 | Cagliari | | Lazio | 1:1 | |||||
16.03 | Inter | | Sampdoria | 0:0 | |||||
16.03 | Napoli | | Cesena | 4:0 | |||||
16.03 | Ternana | | Vicenza | 0:0 | |||||
16.03 | Torino | | Bologna | 3:3 | |||||
16.03 | Varese | | Fiorentina | 1:1 | |||||
Day 21 | |||||||||
09.03 | Juventus | | Cesena | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
09.03 | Ascoli | | Roma | 0:0 | |||||
09.03 | Bologna | | Vicenza | 1:1 | |||||
09.03 | Fiorentina | | Torino | 2:2 | |||||
09.03 | Lazio | | Napoli | 1:1 | |||||
09.03 | Milan | | Inter | 3:0 | |||||
09.03 | Sampdoria | | Cagliari | 0:0 | |||||
09.03 | Varese | | Ternana | 1:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
02.03 | Juventus | | Sampdoria | 1:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
02.03 | Cagliari | | Bologna | 1:1 | |||||
02.03 | Cesena | | Ascoli | 0:0 | |||||
02.03 | Inter | | Lazio | 3:1 | |||||
02.03 | Vicenza | | Milan | 2:0 | |||||
02.03 | Napoli | | Fiorentina | 1:0 | |||||
02.03 | Roma | | Varese | 1:0 | |||||
02.03 | Ternana | | Torino | 2:1 | |||||
Day 19 | |||||||||
29.03 | Arka | | Lech | 2:1 | |||||
29.03 | Gwardia | | Stal | 0:3 | |||||
29.03 | GKS | | Pogoń | 3:0 | |||||
29.03 | Zagłębie | | Szombierki | 1:1 | |||||
29.03 | Polonia | | ŁKS | 0:0 | |||||
29.03 | ROW | | Legia | 1:1 | |||||
29.03 | Ruch | | Wisła | 3:2 | |||||
29.03 | Śląsk | | Górnik | 3:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
22.03 | Wisła | | Arka | 2:0 | |||||
22.03 | Legia | | GKS | 1:1 | |||||
22.03 | Lech | | Śląsk | 2:2 | |||||
22.03 | ŁKS | | Gwardia | 2:0 | |||||
22.03 | Pogoń | | Szombierki | 5:2 | |||||
22.03 | Polonia | | Zagłębie | 1:0 | |||||
22.03 | ROW | | Górnik | 0:3 | |||||
22.03 | Stal | | Ruch | 1:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
14.03 | Ruch | | ŁKS | 3:1 | |||||
15.03 | Arka | | Stal | 0:2 | |||||
15.03 | Gwardia | | Polonia | 0:0 | |||||
15.03 | GKS | | Górnik | 1:1 | |||||
15.03 | Pogoń | | Zagłębie | 2:0 | |||||
15.03 | ROW | | Lech | 1:1 | |||||
15.03 | Śląsk | | Wisła | 2:0 | |||||
15.03 | Szombierki | | Legia | 3:3 | |||||
Day 16 | |||||||||
08.03 | Wisła | | ROW | 2:0 | |||||
08.03 | Górnik | | Szombierki | 1:1 | |||||
08.03 | Zagłębie | | Gwardia | 1:0 | |||||
08.03 | Legia | | Pogoń | 1:1 | |||||
08.03 | Lech | | GKS | 2:1 | |||||
08.03 | ŁKS | | Arka | 2:0 | |||||
08.03 | Polonia | | Ruch | 1:1 | |||||
08.03 | Stal | | Śląsk | 1:1 | |||||
Day 27 | |||||||||
29.03 | Boavista | | Olhanense | 2:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
29.03 | Benfica | | Oriental | 4:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
30.03 | Leixões | | Académica | 2:1 (0:1) | |||||
Matosinhos | |||||||||
30.03 | Espinho | | Belenenses | 1:1 (1:0) | |||||
Espinho | |||||||||
30.03 | Farense | | Porto | 1:6 (0:3) | |||||
Faro | |||||||||
30.03 | CUF | | Sporting | 2:2 (0:2) | |||||
Barreiro | |||||||||
30.03 | União de Tomar | | Vitória Guimarães | 3:2 (0:1) | |||||
Tomar | |||||||||
30.03 | Atlético | | Vitória Setubal | 2:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 26 | |||||||||
22.03 | Sporting | | Espinho | 5:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.03 | Vitória Guimarães | | Atlético | 2:2 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
23.03 | Vitória Setubal | | Benfica | 2:1 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
23.03 | Belenenses | | Boavista | 2:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.03 | Académica | | Farense | 2:0 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
23.03 | Oriental | | CUF | 1:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.03 | Olhanense | | Leixões | 0:1 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
23.03 | Porto | | União de Tomar | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.03 | Benfica | | CUF | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
15.03 | Boavista | | Sporting | 2:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
16.03 | União de Tomar | | Académica | 1:4 (1:3) | |||||
Tomar | |||||||||
16.03 | Leixões | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
16.03 | Atlético | | Porto | 1:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
16.03 | Farense | | Olhanense | 2:1 (0:0) | |||||
Faro | |||||||||
16.03 | Espinho | | Oriental | 1:3 (0:2) | |||||
Espinho | |||||||||
16.03 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 0:4 (0:2) | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.03 | Sporting | | Leixões | 5:2 (4:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.03 | Académica | | Atlético | 0:0 | |||||
Coimbra | |||||||||
02.03 | Vitória Guimarães | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
02.03 | Oriental | | Boavista | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
02.03 | Belenenses | | Farense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.03 | CUF | | Espinho | 4:0 (2:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
02.03 | Olhanense | | União de Tomar | 1:1 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
02.03 | Porto | | Vitória Setubal | 1:1 (0:0) | |||||
Porto |
Day 31 | |||||||||
20.03 | Paris Saint-Germain | | Troyes | 0:0 | |||||
20.03 | Reims | | Sochaux-Montbéliard | 2:1 | |||||
20.03 | Nice | | Red Star | 2:1 | |||||
20.03 | Rennes | | Bordeaux | 1:1 | |||||
20.03 | Lille | | Nantes | 3:0 | |||||
20.03 | Angers | | Strasbourg | 5:1 | |||||
20.03 | Bastia | | Monaco | 1:0 | |||||
20.03 | Lyon | | Nîmes | 2:2 | |||||
20.03 | Marseille | | Lens | 4:0 | |||||
22.03 | Metz | | Saint-Étienne | 3:0 | |||||
Day 30 | |||||||||
04.03 | Monaco | | Marseille | 0:2 | |||||
15.03 | Red Star | | Metz | 1:1 | |||||
15.03 | Nîmes | | Rennes | 0:0 | |||||
15.03 | Strasbourg | | Reims | 3:0 | |||||
15.03 | Troyes | | Bastia | 2:1 | |||||
15.03 | Sochaux-Montbéliard | | Lille | 1:1 | |||||
15.03 | Lens | | Paris Saint-Germain | 3:2 | |||||
15.03 | Bordeaux | | Lyon | 1:1 | |||||
15.03 | Nantes | | Angers | 1:0 | |||||
Day 29 | |||||||||
11.03 | Nice | | Bordeaux | 0:0 | |||||
11.03 | Sochaux-Montbéliard | | Monaco | 4:2 | |||||
11.03 | Metz | | Nîmes | 3:0 | |||||
12.03 | Reims | | Nantes | 2:1 | |||||
12.03 | Paris Saint-Germain | | Marseille | 1:1 | |||||
12.03 | Rennes | | Red Star | 0:2 | |||||
12.03 | Lille | | Strasbourg | 2:1 | |||||
12.03 | Angers | | Saint-Étienne | 0:1 | |||||
12.03 | Bastia | | Lens | 0:0 | |||||
12.03 | Lyon | | Troyes | 2:1 | |||||
Day 27 | |||||||||
29.03 | Bastia | | Paris Saint-Germain | 0:2 | |||||
Day 22 | |||||||||
15.03 | Marseille | | Nice | 4:1 | |||||
Day 30 | |||||||||
29.03 | Partick Thistle | | Airdrieonians | 1:3 | |||||
Glasgow | |||||||||
29.03 | Arbroath | | Ayr United | 1:3 | |||||
Arbroath | |||||||||
29.03 | Kilmarnock | | Clyde | 2:0 | |||||
Kilmarnock | |||||||||
29.03 | Dundee | | Dumbarton | 2:1 | |||||
Dundee | |||||||||
29.03 | Aberdeen | | Dundee United | 2:0 | |||||
Aberdeen | |||||||||
29.03 | Greenock Morton | | Dunfermline Athletic | 0:2 | |||||
Greenock | |||||||||
29.03 | Hibernian | | Rangers | 1:1 | |||||
Edinburgh | |||||||||
29.03 | Celtic | | Hearts | 4:1 | |||||
Glasgow | |||||||||
29.03 | Motherwell | | St. Johnstone | 3:0 | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 29 | |||||||||
22.03 | Greenock Morton | | Aberdeen | 0:3 | |||||
Greenock | |||||||||
22.03 | Hearts | | Arbroath | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
22.03 | Airdrieonians | | Celtic | 1:0 | |||||
Airdrie | |||||||||
22.03 | Ayr United | | Dumbarton | 1:3 | |||||
Ayr | |||||||||
22.03 | St. Johnstone | | Dundee | 3:1 | |||||
Perth | |||||||||
22.03 | Clyde | | Hibernian | 0:3 | |||||
Rutherglen | |||||||||
22.03 | Dunfermline Athletic | | Kilmarnock | 1:1 | |||||
Dunfermline | |||||||||
22.03 | Rangers | | Motherwell | 3:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
22.03 | Dundee United | | Partick Thistle | 2:1 | |||||
Dundee | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.03 | Partick Thistle | | Aberdeen | 1:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
15.03 | Arbroath | | Airdrieonians | 3:1 | |||||
Arbroath | |||||||||
15.03 | St. Johnstone | | Ayr United | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
15.03 | Motherwell | | Clyde | 1:1 | |||||
Motherwell | |||||||||
15.03 | Celtic | | Dundee United | 0:1 | |||||
Glasgow | |||||||||
15.03 | Hibernian | | Dunfermline Athletic | 5:1 | |||||
Edinburgh | |||||||||
15.03 | Dundee | | Rangers | 1:2 | |||||
Dundee | |||||||||
15.03 | Kilmarnock | | Greenock Morton | 2:1 | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15.03 | Dumbarton | | Hearts | 0:1 | |||||
Dumbarton Boghead Park | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.03 | Greenock Morton | | Hibernian | 0:1 | |||||
Greenock | |||||||||
08.03 | Kilmarnock | | Partick Thistle | 1:1 | |||||
Kilmarnock | |||||||||
08.03 | Rangers | | St. Johnstone | 1:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
12.03 | Aberdeen | | Celtic | 3:2 | |||||
Aberdeen | |||||||||
12.03 | Dunfermline Athletic | | Motherwell | 0:1 | |||||
Dunfermline | |||||||||
18.03 | Airdrieonians | | Dumbarton | 1:1 | |||||
Airdrie | |||||||||
18.03 | Clyde | | Dundee | 0:1 | |||||
Rutherglen | |||||||||
19.03 | Dundee United | | Arbroath | 3:1 | |||||
Dundee | |||||||||
19.03 | Hearts | | Ayr United | 1:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.03 | Arbroath | | Aberdeen | 1:2 | |||||
Arbroath | |||||||||
01.03 | Ayr United | | Airdrieonians | 1:0 | |||||
Ayr | |||||||||
01.03 | St. Johnstone | | Clyde | 1:0 | |||||
Perth | |||||||||
01.03 | Dumbarton | | Dundee United | 1:2 | |||||
Dumbarton Boghead Park | |||||||||
01.03 | Dundee | | Dunfermline Athletic | 2:0 | |||||
Dundee | |||||||||
01.03 | Motherwell | | Greenock Morton | 3:0 | |||||
Motherwell | |||||||||
01.03 | Rangers | | Hearts | 2:1 | |||||
Glasgow | |||||||||
01.03 | Hibernian | | Kilmarnock | 0:2 | |||||
Edinburgh | |||||||||
01.03 | Celtic | | Partick Thistle | 3:2 | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.03 | Dundee United | | Ayr United | 3:1 | |||||
Dundee | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.03 | Airdrieonians | | Aberdeen | 2:2 | |||||
Airdrie | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.03 | Dunfermline Athletic | | Ayr United | 0:2 | |||||
Dunfermline |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
16:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
09:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
12:00* | |
13:00* | |
17:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
12:00 | |
14:15 | |
14:15 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:15 | |
Víkingur R FH | 19:15 |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
16:00 | |
18:25 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
17:45 | |
17:45 | |
20:15 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
13:45 | |
19:35 | |
20:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
5:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:3 | |
0:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
0:5 | |
4:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
4:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
3:2 | |
2:0 | |
21:00* | |
2:2 | |
4:2 | |
5:2 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |