Football matches in May 1951 |
06.05 | Italy | | Yugoslavia | 0:0 | |||||
Milano | |||||||||
09.05 | England | | Argentina | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
12.05 | Northern Ireland | | France | 2:2 (1:2) | |||||
Belfast | |||||||||
12.05 | Scotland | | Denmark | 3:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.05 | Wales | | Portugal | 2:1 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
13.05 | Ireland | | Argentina | 0:1 | |||||
Dublin | |||||||||
16.05 | Scotland | | France | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.05 | Wales | | Switzerland | 3:2 (1:0) | |||||
Wrexham | |||||||||
19.05 | England | | Portugal | 5:2 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
20.05 | Belgium | | Scotland | 0:5 (0:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20.05 | Czechoslovakia | | Romania | 2:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
27.05 | Austria | | Scotland | 4:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
27.05 | Hungary | | Poland | 6:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
30.05 | Norway | | Ireland | 2:3 (1:1) | |||||
Oslo |
Day 13 | |||||||||
CDSA | | Zenit | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Leningrad | 2:0 (1:0) | ||||||
Stalino | |||||||||
Dynamo Moscow | | Daugava | 5:2 (3:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Daugava | 2:1 (2:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
VMS | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Spartak Moscow | 3:1 (2:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Krylya Sovetov | | VVS | 3:1 (1:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Spartak Tbilisi | | CDSA | 1:2 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Daugava | | Spartak Tbilisi | 3:1 (2:0) | ||||||
Rīga Dinamo Stadium | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Moscow | 1:3 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
VMS | | Dynamo Tbilisi | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Leningrad | 3:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Spartak Moscow | 1:3 (1:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Moscow | | VVS | 2:3 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Dynamo Kiev | 1:1 (1:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Moscow | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Moscow | | Daugava | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
VVS | | CDSA | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Dynamo Tbilisi | 1:3 (1:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Zenit | | Spartak Tbilisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Krylya Sovetov | 1:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Dynamo Moscow | | VVS | 5:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Moscow | | Spartak Moscow | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CDSA | | Daugava | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | Dynamo Tbilisi | 1:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Spartak Tbilisi | 3:0 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
VMS | | Krylya Sovetov | 1:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Zenit | | Dynamo Leningrad | 4:2 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Daugava | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:0) | ||||||
Rīga Dinamo Stadium | |||||||||
Spartak Moscow | | CDSA | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Krylya Sovetov | 2:2 (2:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Torpedo Moscow | 1:1 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
VMS | | Spartak Tbilisi | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
CDSA | | VMS | 4:0 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Dynamo Kiev | 3:5 (1:3) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | VVS | 2:4 (0:2) | ||||||
Leningrad |
02.05 03:00 | Dynamo Stalinabad | | Spartak Ashkhabad | 1:0 | |||||
Stalinabad | |||||||||
02.05 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Dynamo Yerevan | 2:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
02.05 03:00 | DO | | Burevestnik | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
06.05 03:00 | Dynamo Minsk | | Neftyanik | 2:2 | |||||
Minsk | |||||||||
06.05 03:00 | Dynamo Stalinabad | | Burevestnik | 0:3 (0:0) | |||||
Stalinabad | |||||||||
06.05 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Dynamo Alma-Ata | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Lokomotiv Kharkov | 2:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
06.05 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Krasnoye Znamya | 1:1 (0:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
06.05 03:00 | DO | | Krasnaya Zvezda | 2:0 | |||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
06.05 03:00 | Kalinin team | | Spartak Uzhgorod | 1:2 (1:1) | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
10.05 03:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Yerevan | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
10.05 03:00 | Kalev | | Lokomotiv Kharkov | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
10.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
10.05 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Trudovye Rezervy | 1:0 (0:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
13.05 03:00 | Krasnoye Znamya | | Krasnaya Zvezda | 2:1 | |||||
Ivanovo | |||||||||
13.05 03:00 | Lokomotiv Moscow | | DO | 3:0 | |||||
Moscow | |||||||||
13.05 03:00 | Spartak Ashkhabad | | Burevestnik | 0:2 (0:1) | |||||
Ashkhabad | |||||||||
13.05 03:00 | Kalinin team | | Dynamo Alma-Ata | 3:2 (2:2) | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
14.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Dynamo Yerevan | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
15.05 03:00 | Kalev | | Neftyanik | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
15.05 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Dynamo Stalinabad | 7:1 (2:1) | |||||
Stalingrad | |||||||||
16.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Trudovye Rezervy | 3:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
17.05 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Lokomotiv Kharkov | 1:2 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
17.05 03:00 | Krasnoye Znamya | | Lokomotiv Moscow | 2:4 (2:3) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17.05 03:00 | Kalinin team | | DO | 1:0 (0:0) | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
18.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Dynamo Minsk | 1:2 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
19.05 03:00 | Kalev | | Dynamo Yerevan | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
20.05 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Neftyanik | 0:1 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
20.05 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Dynamo Alma-Ata | 3:0 (1:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
21.05 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Trudovye Rezervy | 7:0 | |||||
Moscow | |||||||||
21.05 03:00 | Kalinin team | | Dynamo Stalinabad | 3:0 | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
22.05 03:00 | Dynamo Minsk | | Lokomotiv Kharkov | 1:1 | |||||
Minsk | |||||||||
22.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | DO | 3:0 | |||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
24.05 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Dynamo Yerevan | 0:0 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
25.05 03:00 | Burevestnik | | Kalev | 1:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
25.05 03:00 | Krasnoye Znamya | | Neftyanik | 1:1 | |||||
Ivanovo | |||||||||
25.05 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Dynamo Stalinabad | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
25.05 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Spartak Ashkhabad | 2:0 (0:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
25.05 03:00 | Kalinin team | | Trudovye Rezervy | 3:0 (2:0) | |||||
Kalinin Dinamo Stadium | |||||||||
26.05 03:00 | Lokomotiv Kharkov | | DO | 2:2 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
26.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Dynamo Alma-Ata | 1:1 | |||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
29.05 03:00 | Krasnoye Znamya | | Dynamo Yerevan | 2:2 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
29.05 03:00 | Lokomotiv Moscow | | Neftyanik | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
29.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Kalev | 2:1 | |||||
Uzhgorod Spartak Stadium | |||||||||
29.05 03:00 | Kalinin team | | Spartak Vilnius | 3:0 (2:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
30.05 03:00 | Burevestnik | | Krasnaya Zvezda | 3:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
30.05 03:00 | Lokomotiv Kharkov | | Dynamo Alma-Ata | 3:1 (3:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.05 03:00 | Torpedo Stalingrad | | DO | 4:0 (3:0) | |||||
Stalingrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kalinin team | 34 | 19 | 11 | 4 | 62-26 | 49 | ||
2. | Dynamo Minsk | 34 | 21 | 7 | 6 | 57-30 | 49 | ||
3. | Lokomotiv Moscow | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-38 | 48 | ||
4. | Neftyanik | 34 | 17 | 11 | 6 | 56-27 | 45 | ||
5. | Torpedo Stalingrad | 34 | 16 | 11 | 7 | 66-38 | 43 | ||
6. | Lokomotiv Kharkov | 34 | 17 | 9 | 8 | 60-38 | 43 | ||
7. | Spartak Vilnius | 34 | 15 | 9 | 10 | 47-40 | 39 | ||
8. | Dynamo Yerevan | 34 | 14 | 10 | 10 | 40-22 | 38 | ||
9. | Spartak Uzhgorod | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-41 | 37 | ||
10. | Burevestnik | 34 | 12 | 10 | 12 | 47-37 | 34 |
Day 24 | |||||||||
13.05 | Elektra | | FAC | 2:2 | |||||
20.05 | Elektra | | FAC | 1:4 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
20.05 | LASK | | Wiener Neustadt | 1:0 | |||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
20.05 | Sturm | | Vorwärts | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.05 | First Vienna | | Sturm | 2:3 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
03.05 | Admira | | Elektra | 14:1 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
03.05 | Wacker | | Wiener Sport-Club | 3:2 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
03.05 | Vorwärts | | Austria | 1:4 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
03.05 | FAC | | LASK | 4:1 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
03.05 | FC Wien | | Rapid | 2:3 | |||||
Wien FC Wien-Platz |
02.05 | Wolverhampton Wanderers | | Newcastle United | 0:1 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
02.05 | Blackpool | | Arsenal | 0:1 | |||||
Blackpool | |||||||||
02.05 | Fulham | | Portsmouth | 1:4 | |||||
London | |||||||||
05.05 | Newcastle United | | Middlesbrough | 1:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
05.05 | Sheffield Wednesday | | Everton | 6:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
05.05 | Portsmouth | | Burnley | 2:1 | |||||
Portsmouth | |||||||||
05.05 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 3:1 | |||||
London | |||||||||
05.05 | Sunderland | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
05.05 | Charlton Athletic | | Derby County | 1:2 | |||||
London | |||||||||
05.05 | Blackpool | | Manchester United | 1:1 | |||||
Blackpool | |||||||||
05.05 | Aston Villa | | Stoke City | 6:2 | |||||
Birmingham | |||||||||
05.05 | Chelsea | | Bolton Wanderers | 4:0 | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tottenham Hotspur | 42 | 25 | 10 | 7 | 82-44 | 60 | ||
2. | Manchester United | 42 | 24 | 8 | 10 | 74-40 | 56 | ||
3. | Blackpool | 42 | 20 | 10 | 12 | 79-53 | 50 | ||
4. | Newcastle United | 42 | 18 | 13 | 11 | 62-53 | 49 | ||
5. | Arsenal | 42 | 19 | 9 | 14 | 73-56 | 47 | ||
6. | Middlesbrough | 42 | 18 | 11 | 13 | 76-65 | 47 | ||
7. | Portsmouth | 42 | 16 | 15 | 11 | 71-68 | 47 | ||
8. | Bolton Wanderers | 42 | 19 | 7 | 16 | 64-61 | 45 | ||
9. | Liverpool | 42 | 16 | 11 | 15 | 53-59 | 43 | ||
10. | Burnley | 42 | 14 | 14 | 14 | 48-43 | 42 |
05.05 | Doncaster Rovers | | Sheffield United | 1:1 | |||||
Doncaster | |||||||||
05.05 | Hull City | | Luton Town | 5:3 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
05.05 | Leeds United | | Swansea Town | 2:0 | |||||
Leeds | |||||||||
05.05 | Manchester City | | Grimsby Town | 2:2 | |||||
Manchester | |||||||||
05.05 | Notts County | | Leicester City | 2:3 | |||||
Nottingham | |||||||||
05.05 | Queens Park Rangers | | Bury | 3:2 | |||||
London | |||||||||
05.05 | Southampton | | Brentford | 2:1 | |||||
Southampton | |||||||||
05.05 | West Ham United | | Cardiff City | 0:0 | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Preston North End | 42 | 26 | 5 | 11 | 91-49 | 57 | ||
2. | Manchester City | 42 | 19 | 14 | 9 | 89-61 | 52 | ||
3. | Cardiff City | 42 | 17 | 16 | 9 | 53-45 | 50 | ||
4. | Birmingham City | 42 | 20 | 9 | 13 | 64-53 | 49 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 8 | 14 | 63-55 | 48 | ||
6. | Blackburn Rovers | 42 | 19 | 8 | 15 | 65-66 | 46 | ||
7. | Coventry City | 42 | 19 | 7 | 16 | 75-59 | 45 | ||
8. | Sheffield United | 42 | 16 | 12 | 14 | 72-62 | 44 | ||
9. | Brentford | 42 | 18 | 8 | 16 | 75-74 | 44 | ||
10. | Hull City | 42 | 16 | 11 | 15 | 74-70 | 43 |
Day 11 | |||||||||
31.05 | Stroitel | | Akademik | 1:3 | |||||
Day 10 | |||||||||
24.05 | Akademik | | Cherveno Zname | 0:2 | |||||
27.05 | Spartak Sofia | | Stroitel | 0:0 | |||||
30.05 | Dynamo | | DNV | 4:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
17.05 | Cherveno Zname | | Spartak Sofia | 0:1 | |||||
19.05 | Stroitel | | Dynamo | 1:1 | |||||
20.05 | DNV | | Torpedo Ruse | 4:1 (2:1) | |||||
20.05 | Spartak Stalin | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
20.05 | Torpedo Dimitrovo | | Torpedo Pleven | 1:0 (1:0) | |||||
Day 8 | |||||||||
09.05 | Dynamo | | Cherveno Zname | 1:1 | |||||
11.05 | Akademik | | Spartak Stalin | 2:0 | |||||
12.05 | Lokomotiv | | Torpedo Dimitrovo | 3:2 | |||||
13.05 | Spartak Sofia | | CDNV | 1:0 | |||||
13.05 | Torpedo Pleven | | DNV | 0:3 | |||||
13.05 | Torpedo Ruse | | Stroitel | 1:3 | |||||
Day 7 | |||||||||
04.05 | Cherveno Zname | | Torpedo Ruse | 2:1 (1:0) | |||||
05.05 | Stroitel | | DNV | 1:1 (0:0) | |||||
06.05 | Lokomotiv | | Torpedo Pleven | 1:0 (1:0) | |||||
06.05 | Spartak Stalin | | Spartak Sofia | 1:1 | |||||
06.05 | Torpedo Dimitrovo | | Akademik | 1:3 (1:2) | |||||
06.05 | CDNV | | Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
02.05 | Akademik | | Lokomotiv | 1:2 | |||||
09.05 | Torpedo Ruse | | CDNV | 0:6 | |||||
Day 4 | |||||||||
27.05 | Dynamo | | Lokomotiv | 1:1 | |||||
20.05 | Turbine Erfurt | | Chemie | 0:2 | |||||
Chemnitz |
Day 36 | |||||||||
06.05 16:00 | Fortschritt | | Stahl Thale | 0:0 | |||||
06.05 16:00 | Aktivist | | Motor Zwickau | 2:0 | |||||
06.05 16:00 | Chemie | | Rotation Dresden | 4:0 | |||||
06.05 16:00 | Volkspolizei | | Turbine Weimar | 1:0 | |||||
06.05 16:00 | Motor Gera | | Union Oberschöneweide | 1:1 | |||||
06.05 16:00 | Turbine Halle | | Lokomotive | 2:1 | |||||
06.05 16:00 | Motor Dessau | | Rotation Babelsberg | 6:0 | |||||
06.05 16:00 | Stahl Altenburg | | Turbine Erfurt | 0:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
27.05 | Sabadell | | Real Murcia | 1:0 | |||||
27.05 | Real Zaragoza | | Málaga | 6:2 | |||||
27.05 | Las Palmas | | Salamanca | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
24.05 | Real Murcia | | Málaga | 1:5 | |||||
24.05 | Salamanca | | Real Zaragoza | 1:1 | |||||
24.05 | Sabadell | | Las Palmas | 1:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
20.05 | Málaga | | Sabadell | 4:0 | |||||
20.05 | Real Murcia | | Salamanca | 6:2 | |||||
20.05 | Real Zaragoza | | Las Palmas | 3:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
13.05 | Salamanca | | Málaga | 1:3 | |||||
13.05 | Las Palmas | | Real Murcia | 6:1 | |||||
13.05 | Sabadell | | Real Zaragoza | 2:4 | |||||
Day 36 | |||||||||
27.05 | Lazio | | Juventus | 0:3 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
27.05 | Atalanta | | Lucchese | 0:5 | |||||
27.05 | Bologna | | Triestina | 1:0 | |||||
27.05 | Fiorentina | | Milan | 1:1 | |||||
27.05 | Genoa | | Padova | 3:1 | |||||
27.05 | Inter | | Novara | 5:0 | |||||
27.05 | Napoli | | Palermo | 3:0 | |||||
27.05 | Torino | | Roma | 0:0 | |||||
27.05 | Udinese | | Pro Patria | 0:3 | |||||
Day 35 | |||||||||
20.05 | Juventus | | Genoa | 4:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
20.05 | Bologna | | Torino | 2:1 | |||||
20.05 | Lazio | | Como | 2:0 | |||||
20.05 | Lucchese | | Inter | 3:2 | |||||
20.05 | Milan | | Atalanta | 3:3 | |||||
20.05 | Padova | | Novara | 1:2 | |||||
20.05 | Palermo | | Fiorentina | 1:0 | |||||
20.05 | Sampdoria | | Pro Patria | 2:0 | |||||
20.05 | Triestina | | Napoli | 1:1 | |||||
20.05 | Udinese | | Roma | 1:0 | |||||
Day 34 | |||||||||
13.05 | Juventus | | Udinese | 1:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
13.05 | Atalanta | | Como | 2:1 | |||||
13.05 | Genoa | | Lazio | 3:0 | |||||
13.05 | Inter | | Bologna | 3:1 | |||||
13.05 | Lucchese | | Padova | 3:2 | |||||
13.05 | Napoli | | Torino | 1:1 | |||||
13.05 | Novara | | Fiorentina | 0:1 | |||||
13.05 | Palermo | | Triestina | 6:0 | |||||
13.05 | Pro Patria | | Milan | 0:0 | |||||
13.05 | Roma | | Sampdoria | 5:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
20.05 | Sandefjord | | Strømmen | 2:2 | |||||
20.05 | Fram | | Lisleby | 1:2 | |||||
20.05 | Viking | | Fredrikstad | 1:4 | |||||
20.05 | Brann | | Vålerengen | 1:2 | |||||
Day 10 | |||||||||
13.05 | Strømmen | | Brann | 3:2 | |||||
13.05 | Fredrikstad | | Fram | 1:1 | |||||
27.05 | Sandefjord | | Viking | 0:0 | |||||
27.05 | Vålerengen | | Lisleby | 8:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
27.05 | Strømmen | | Fredrikstad | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
03.05 | Fredrikstad | | Sandefjord | 2:1 | |||||
Day 34 | |||||||||
27.05 | Rennes | | Marseille | 2:1 | |||||
27.05 | Stade Français | | Nice | 0:4 | |||||
27.05 | Lens | | Roubaix | 4:4 | |||||
27.05 | Sete | | Racing | 5:1 | |||||
27.05 | Le Havre | | Toulouse | 2:2 | |||||
27.05 | Lille | | Saint-Étienne | 4:3 | |||||
27.05 | Strasbourg | | Lorraine | 1:5 | |||||
27.05 | Bordeaux | | Reims | 2:4 | |||||
27.05 | Nîmes | | Sochaux-Montbéliard | 3:3 | |||||
Day 33 | |||||||||
20.05 | Racing | | Lens | 1:3 | |||||
20.05 | Roubaix | | Rennes | 3:0 | |||||
20.05 | Lorraine | | Lille | 1:2 | |||||
20.05 | Sochaux-Montbéliard | | Le Havre | 1:0 | |||||
20.05 | Toulouse | | Sete | 0:0 | |||||
20.05 | Reims | | Strasbourg | 3:1 | |||||
20.05 | Nice | | Nîmes | 2:0 | |||||
20.05 | Marseille | | Bordeaux | 3:3 | |||||
20.05 | Saint-Étienne | | Stade Français | 3:0 | |||||
Day 32 | |||||||||
05.05 | Stade Français | | Sochaux-Montbéliard | 0:3 | |||||
05.05 | Rennes | | Lorraine | 3:5 | |||||
06.05 | Toulouse | | Racing | 1:0 | |||||
06.05 | Sete | | Marseille | 3:1 | |||||
06.05 | Lens | | Reims | 2:1 | |||||
06.05 | Le Havre | | Roubaix | 1:0 | |||||
06.05 | Bordeaux | | Saint-Étienne | 1:0 | |||||
13.05 | Strasbourg | | Nice | 2:1 | |||||
Day 21 | |||||||||
27.05 | Djurgårdens | | Elfsborg | 2:2 | |||||
Solna | |||||||||
27.05 | Helsingborgs | | GAIS | 1:3 | |||||
Helsingborg | |||||||||
27.05 | Jönköpings Södra | | Råå | 2:2 | |||||
Jönköping | |||||||||
27.05 | Kalmar | | AIK | 1:1 | |||||
Kalmar | |||||||||
27.05 | Malmö | | Degerfors | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
27.05 | Örebro | | Norrköping | 1:2 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 20 | |||||||||
18.05 | GAIS | | Elfsborg | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
18.05 | Helsingborgs | | Råå | 1:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
18.05 | Örebro | | Degerfors | 1:0 | |||||
Örebro | |||||||||
20.05 | Jönköpings Södra | | Norrköping | 1:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
20.05 | Kalmar | | Malmö | 0:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
22.05 | Djurgårdens | | AIK | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
Day 19 | |||||||||
11.05 | AIK | | Örebro | 1:3 | |||||
Solna | |||||||||
11.05 | Malmö | | Helsingborgs | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
14.05 | Degerfors | | Kalmar | 1:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
14.05 | Elfsborg | | Jönköpings Södra | 0:2 | |||||
Borås | |||||||||
14.05 | Norrköping | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
14.05 | Råå | | GAIS | 3:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
Day 18 | |||||||||
06.05 | Djurgårdens | | Kalmar | 2:2 | |||||
Solna | |||||||||
06.05 | Elfsborg | | Norrköping | 0:3 | |||||
Borås | |||||||||
06.05 | GAIS | | Degerfors | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
06.05 | Jönköpings Södra | | Malmö | 4:4 | |||||
Jönköping | |||||||||
06.05 | Råå | | AIK | 3:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
06.05 | Örebro | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 17 | |||||||||
03.05 | AIK | | GAIS | 1:4 | |||||
Solna | |||||||||
03.05 | Degerfors | | Jönköpings Södra | 3:0 | |||||
Degerfors | |||||||||
03.05 | Helsingborgs | | Elfsborg | 3:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
03.05 | Kalmar | | Örebro | 2:2 | |||||
Kalmar | |||||||||
03.05 | Malmö | | Djurgårdens | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
03.05 | Norrköping | | Råå | 3:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.05 | AIK | | Helsingborgs | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
01.05 | Jönköpings Södra | | Djurgårdens | 0:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
10.05 | Norrköping | | Degerfors | 1:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
23.05 | Råå | | Kalmar | 2:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
Day 13 | |||||||||
20.05 | Degerfors | | Elfsborg | 1:1 | |||||
Degerfors |
02.05 | Motherwell | | Raith Rovers | 3:2 | |||||
05.05 | Motherwell | | Hearts | 2:4 | |||||
08.05 | East Fife | | Motherwell | 3:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
27.05 | Atlanta | | Banfield | 3:2 | |||||
27.05 | Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 | |||||
27.05 | Lanús | | Chacarita Juniors | 3:0 | |||||
27.05 | Newell's Old Boys | | Huracán | 1:1 | |||||
27.05 | Racing Club | | Ferro Carril Oeste | 3:3 | |||||
27.05 | River Plate | | Quilmes | 3:1 | |||||
27.05 | San Lorenzo de Almagro | | Independiente | 3:1 | |||||
27.05 | Vélez Sársfield | | Platense | 3:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
24.05 | Banfield | | San Lorenzo de Almagro | 3:0 | |||||
24.05 | Chacarita Juniors | | Atlanta | 3:2 | |||||
24.05 | Estudiantes | | River Plate | 2:1 | |||||
24.05 | Ferro Carril Oeste | | Newell's Old Boys | 2:0 | |||||
24.05 | Huracán | | Lanús | 2:2 | |||||
24.05 | Independiente | | Vélez Sársfield | 2:1 | |||||
24.05 | Platense | | Boca Juniors | 1:5 | |||||
24.05 | Quilmes | | Racing Club | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
20.05 | Atlanta | | Huracán | 0:0 | |||||
20.05 | Boca Juniors | | Independiente | 1:1 | |||||
20.05 | Gimnasia y Esgrima | | Platense | 2:4 | |||||
20.05 | Lanús | | Ferro Carril Oeste | 3:3 | |||||
20.05 | Newell's Old Boys | | Quilmes | 1:0 | |||||
20.05 | Racing Club | | Estudiantes | 1:0 | |||||
20.05 | San Lorenzo de Almagro | | Chacarita Juniors | 2:0 | |||||
20.05 | Vélez Sársfield | | Banfield | 3:2 | |||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:30 | |
18:00 | |
12:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
14:30 | |
16:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
15:30 | |
16:00 | |
17:00 | |
Local time | |
1:2 | |
3:1 | |
0:2* | |
0:0* | |
1:3 | |
0:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
5:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:3 | |
4:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |