19.05.1989 < | Football matches for 20.05.1989 | > 21.05.1989 |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | Volga | 0:0 | |||||
Sokol | |||||||||
16:00 | Dynamo-2 | | Krylya Sovetov | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Iskra | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Torpedo Vladimir | 0:4 (0:3) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | Saturn Ramenskoe | | Zarya Kaluga | 1:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
17:00 | Chaika-CSKA | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
18:00 | Volzhanin | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
Kineshma | |||||||||
18:00 | Oka | | Torpedo Ryazan | 0:1 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
18:00 | Saturn Rybinsk | | SK EShVSM | 1:2 (0:1) | |||||
Rybinsk | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Krasnaya Presnya | 1:1 (0:0) | |||||
Kostroma |
Day 8 | |||||||||
Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Start | 0:1 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Zauralye | 1:0 (1:0) | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Rubin | | MTsOP-Metallurg | 1:0 (0:0) | ||||||
Kazan | |||||||||
Torpedo Miass | | Svetotechnika | 1:0 | ||||||
Miass | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Lada | 3:2 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18:00 | Uralmash | | Gastello | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Metallurg Magnitogorsk | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Strela | | Stal | 2:2 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Torpedo Naberezhnye Chelny | 1:0 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Zenit | 2:0 | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | ShVSM-SKA | | Progress Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Novokuybyshevsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 42 | 31 | 7 | 4 | 84-20 | 69 | ||
2. | Uralmash | 42 | 29 | 10 | 3 | 81-14 | 68 | ||
3. | Zenit | 42 | 26 | 11 | 5 | 73-22 | 63 | ||
4. | Gastello | 42 | 23 | 8 | 11 | 63-29 | 54 | ||
5. | Zvezda Perm | 42 | 22 | 6 | 14 | 63-35 | 50 | ||
6. | Start | 42 | 20 | 9 | 13 | 56-30 | 49 | ||
7. | Torpedo Naberezhnye Chelny | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-50 | 48 | ||
8. | Torpedo Kurgan | 42 | 20 | 8 | 14 | 49-38 | 48 | ||
9. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 19 | 9 | 14 | 60-44 | 47 | ||
10. | Dynamo Kirov | 42 | 19 | 8 | 15 | 50-40 | 46 |
Day 6 | |||||||||
Zvezda Irkutsk | | Luch Vladivostok | 2:0 (2:0) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Amur Blagoveshchensk | | Progress Biysk | 6:0 (1:0) | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Vulkan | 3:0 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Torpedo Rubtsovsk | 3:2 | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Sakhalin | | Irtysh | 0:2 (0:1) | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
15:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Okean Nakhodka | 1:2 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
19:00 | Dynamo Barnaul | | Lokomotiv Chita | 2:2 (0:2) | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Tom | | Selenga | 2:1 | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Chkalovets | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 36 | 20 | 10 | 6 | 54-18 | 50 | ||
2. | Zvezda Irkutsk | 36 | 20 | 8 | 8 | 71-35 | 48 | ||
3. | Dynamo Barnaul | 36 | 20 | 5 | 11 | 61-33 | 45 | ||
4. | Okean Nakhodka | 36 | 17 | 10 | 9 | 50-30 | 44 | ||
5. | Amur Blagoveshchensk | 36 | 17 | 9 | 10 | 55-39 | 43 | ||
6. | Luch Vladivostok | 36 | 18 | 6 | 12 | 50-38 | 42 | ||
7. | Lokomotiv Chita | 36 | 16 | 10 | 10 | 56-37 | 42 | ||
8. | Chkalovets | 36 | 17 | 6 | 13 | 47-38 | 40 | ||
9. | Metallurg Novokuznetsk | 36 | 15 | 10 | 11 | 57-44 | 40 | ||
10. | Tom | 36 | 16 | 7 | 13 | 39-34 | 39 |
Day 8 | |||||||||
Khimik Grodno | | Artsakh | 1:0 | ||||||
17:00 | Baltika | | ShVSM-Inkarnas | 3:2 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Zarya Beltsy | | Dynamo Leningrad | 4:2 (2:2) | |||||
Beltsy | |||||||||
18:00 | Tekstilshchik Tiraspol | | Kirovets | 2:0 (0:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
18:00 | Metallurg Lipetsk | | Karpaty | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Tighina | 3:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | Dynamo Bryansk | 1:2 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
18:00 | Gomselmash | | Zveinieks | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | RShVSM-RAF | | Dnepr Mogilyov | 0:1 (0:0) | |||||
Ozolnieki | |||||||||
18:00 | Sport | | Desna | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18:30 | KIM | | Atlantas | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk |
SKA Odessa | | Bukovina | 1:1 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Sudostroitel | | Prikarpatye | 1:1 | ||||||
Avangard Rovno | | Vorskla | 0:1 | ||||||
18:00 | Zarya Voroshilovgrad | | Zvezda Kirovograd | 2:1 | |||||
Voroshilovgrad |
Day 1 | |||||||||
Shevardeni | | Tekstilshchik Kamyshin | 0:0 | ||||||
Tbilisi |
Day 10 | |||||||||
Flavia Solva | | Casino | 1:2 (1:0) | ||||||
Day 28 | |||||||||
Beroe | | Minyor | 0:0 | ||||||
Vitosha | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Slavia | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | CFKA Sredets | 0:1 | ||||||
Pirin | | Vratsa | 1:2 | ||||||
Sliven | | Dunav | 3:1 | ||||||
Trakia | | Spartak | 4:2 | ||||||
Cherno More | | Etar | 3:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Ferencváros | | Tatabánya | 0:0, pen. 10:9 | ||||||
Budapest | |||||||||
Videoton | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (1:0) | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Haladás | 2:1 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Veszprém | | Munkás | 1:0 (0:0) | ||||||
Veszprém | |||||||||
Siófok | | Békéscsabai Előre | 4:3 (1:1) | ||||||
Siófok |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Bayreuth | | Alemannia | 0:2 (0:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Fortuna Düsseldorf | 1:3 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Hertha | | Darmstadt 98 | 1:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Kickers | | Schalke 04 | 2:1 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
15:00 | Mainz 05 | | Eintracht | 1:0 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
15:00 | Meppen | | Homburg | 2:2 (2:0) | |||||
Meppen | |||||||||
15:00 | Saarbrücken | | Osnabrück | 2:0 (0:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:00 | Union | | Rot-Weiß | 3:2 (1:1) | |||||
Solingen | |||||||||
15:00 | Fortuna Köln | | Viktoria | 2:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Blau-Weiß | 2:4 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Hannover 96 | | Köln | 2:2 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Uerdingen 05 | 4:2 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Eintracht | 2:2 (1:2) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Bayern | | Sankt Pauli | 2:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Karlsruher | 1:2 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Stuttgart | 2:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bochum | 2:0 (2:0) | |||||
Mönchengladbach |
Day 33 | |||||||||
Atlético Madrid | | Real Madrid | 3:3 (2:0) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Widzew | | Pogoń | 1:0 | ||||||
GKS Katowice | | ŁKS | 7:2 | ||||||
Górnik Wałbrzych | | Lech | 1:1 | ||||||
Górnik Zabrze | | Stal | 1:0 | ||||||
Legia | | Ruch | 0:0 | ||||||
Olimpia | | Wisła | 3:0 | ||||||
Śląsk | | GKS Jastrzębie | 6:1 | ||||||
Szombierki | | Jagiellonia | 0:1 | ||||||
Day 37 | |||||||||
Nice | | Sochaux-Montbéliard | 3:2 | ||||||
Racing | | Lille | 1:0 | ||||||
Nantes | | Cannes | 1:1 | ||||||
Strasbourg | | Toulouse | 4:1 | ||||||
Saint-Étienne | | Montpellier | 1:0 | ||||||
Lavallois | | Toulon | 0:0 | ||||||
Bordeaux | | Caen | 2:3 | ||||||
Metz | | Monaco | 0:3 | ||||||
Lens | | Paris Saint-Germain | 0:0 | ||||||
Marseille | | Auxerre | 2:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
14:30 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
11:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |