15.06.1988 < | Football matches for 16.06.1988 | > 17.06.1988 |
Day 1 | |||||||||
18:30 | South Korea | | Italy U21 | 5:1 (3:0) | |||||
Seoul |
Day 15 | |||||||||
18:30 | Spartak | | Geolog | 4:0 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
18:30 | Shinnik | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Dynamo Batumi | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||||
Batumi | |||||||||
18:30 | Dynamo Stavropol | | Zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
19:00 | Zarya | | Daugava | 3:2 (1:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
19:00 | Rostselmash | | SKA Karpaty | 2:1 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Kolos | | Pamir | 0:2 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | CSKA | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Metallurg | | Pakhtakor | 1:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Rotor | 3:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
20:00 | Guria | | Kotaik | 1:0 (1:0) | |||||
Lanchkhuti |
Day 5 | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Zenit (Leningrad) | 3:1 (3:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:2 (1:1) | ||||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zhalgiris (Vilnius) | 6 | 4 | 1 | 1 | 10-5 | 9 | ||
2. | Dynamo (Minsk) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-7 | 7 | ||
3. | Dynamo (Kiev) | 6 | 1 | 2 | 3 | 6-10 | 4 | ||
4. | Zenit (Leningrad) | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-9 | 4 |
Day 5 | |||||||||
Kairat (Alma-Ata) | | Shakhtyor (Donetsk) | 3:1 (2:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Neftchi (Baku) | 4:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kairat (Alma-Ata) | 6 | 3 | 2 | 1 | 18-12 | 8 | ||
2. | Neftchi (Baku) | 6 | 2 | 2 | 2 | 15-17 | 6 | ||
3. | Shakhtyor (Donetsk) | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-11 | 6 | ||
4. | Dynamo (Tbilisi) | 6 | 1 | 2 | 3 | 10-13 | 4 |
Day 5 | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 8:1 (4:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Torpedo (Moscow) | 1:3 (0:2) | ||||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak (Moscow) | 6 | 3 | 3 | 0 | 15-4 | 9 | ||
2. | Dynamo (Moscow) | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-6 | 7 | ||
3. | Torpedo (Moscow) | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-7 | 6 | ||
4. | Lokomotiv (Moscow) | 6 | 0 | 2 | 4 | 5-16 | 2 |
Day 5 | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 2:2 (2:2) | ||||||
Illichivsk Sudoremontnik Stadium | |||||||||
Metallist (Kharkov) | | Ararat (Yerevan) | 4:1 (2:1) | ||||||
Kharkiv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallist (Kharkov) | 6 | 4 | 0 | 2 | 9-4 | 8 | ||
2. | Chernomorets (Odessa) | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-9 | 7 | ||
3. | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-6 | 6 | ||
4. | Ararat (Yerevan) | 6 | 1 | 1 | 4 | 5-11 | 3 |
Day 12 | |||||||||
Znamya Truda | | Dynamo-2 | 0:0 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Volga | | Karabakh | 0:0 | ||||||
Kalinin | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | CSKA-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Saturn Andropov | | Zorkiy | 1:1 (0:1) | |||||
Andropov | |||||||||
18:30 | Zarya Kaluga | | Volzhanin | 2:1 (2:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
18:30 | Salyut | | Spartak Kostroma | 2:3 (1:2) | |||||
Belgorod | |||||||||
19:00 | Fakel | | Dynamo Vologda | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel | 38 | 24 | 7 | 7 | 73-26 | 55 | ||
2. | Dynamo Vologda | 38 | 22 | 8 | 8 | 67-36 | 52 | ||
3. | Torpedo Ryazan | 38 | 19 | 8 | 11 | 49-29 | 46 | ||
4. | Zarya Kaluga | 38 | 19 | 7 | 12 | 50-37 | 45 | ||
5. | Saturn Ramenskoe | 38 | 18 | 9 | 11 | 51-43 | 45 | ||
6. | Spartak Kostroma | 38 | 18 | 8 | 12 | 57-39 | 44 | ||
7. | Tekstilshchik Ivanovo | 38 | 18 | 6 | 14 | 66-45 | 42 | ||
8. | Zorkiy | 38 | 16 | 10 | 12 | 47-29 | 42 | ||
9. | Znamya Truda | 38 | 16 | 9 | 13 | 54-43 | 41 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 38 | 15 | 11 | 12 | 51-55 | 41 |
Day 10 | |||||||||
Uralmash | | Metallurg Magnitogorsk | 3:2 (2:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Zenit | | Start | 3:0 (1:0) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Lokomotiv Gorkiy | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Kurgan | | Uralets | 2:1 (2:0) | ||||||
Kurgan | |||||||||
Torpedo Naberezhnye Chelny | | Torpedo Tolyatti | 1:1 (0:0) | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:30 | Gastello | | Torpedo Miass | 1:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Rubin | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Stal | 2:1 (1:0) | |||||
Kirov |
Day 12 | |||||||||
Spartak Nalchik | | Dynamo Sukhumi | 2:0 (2:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Druzhba Maykop | | Spartak Tambov | 1:0 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Spartak Anapa | | Spartak Oktemberyan | 1:3 (1:1) | ||||||
Anapa | |||||||||
18:30 | Mashuk | | Lokomotiv Samtredia | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:30 | Nart | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (1:1) | |||||
Cherkessk Nart Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 38 | 19 | 10 | 9 | 43-32 | 48 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 38 | 20 | 8 | 10 | 58-40 | 48 | ||
3. | Spartak Nalchik | 38 | 21 | 4 | 13 | 66-40 | 46 | ||
4. | Druzhba Maykop | 38 | 20 | 6 | 12 | 58-35 | 46 | ||
5. | Spartak Tambov | 38 | 20 | 5 | 13 | 53-47 | 45 | ||
6. | Dynamo Sukhumi | 38 | 18 | 7 | 13 | 55-42 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 63-34 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Samtredia | 38 | 19 | 4 | 15 | 58-57 | 42 | ||
9. | Spartak Oktemberyan | 38 | 18 | 5 | 15 | 65-58 | 41 | ||
10. | Mertskhali | 38 | 18 | 3 | 17 | 52-60 | 39 |
Day 8 | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 3:0 (2:0) | ||||||
Metallurg Novokuznetsk | | SKA Khabarovsk | 2:0 (2:0) | ||||||
Zvezda Irkutsk | | Chkalovets | 1:0 | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Luch Vladivostok | 4:2 (3:0) | ||||||
Selenga | | Tom | 3:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 30 | 16 | 9 | 5 | 42-15 | 41 | ||
2. | Lokomotiv Chita | 30 | 17 | 4 | 9 | 46-31 | 38 | ||
3. | Metallurg Novokuznetsk | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 35 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 30 | 15 | 4 | 11 | 45-34 | 34 | ||
5. | Zvezda Irkutsk | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-30 | 34 | ||
6. | Dynamo Barnaul | 30 | 11 | 12 | 7 | 39-27 | 34 | ||
7. | Okean Nakhodka | 30 | 11 | 10 | 9 | 22-21 | 32 | ||
8. | SKA Khabarovsk | 30 | 12 | 7 | 11 | 28-30 | 31 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 30 | 12 | 7 | 11 | 33-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Rubtsovsk | 30 | 12 | 6 | 12 | 33-33 | 30 |
Day 10 | |||||||||
Sport | | Dynamo Brest | 3:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Khimik Grodno | 1:2 (0:2) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Gomselmash | | Atlantas | 1:1 (0:0) | ||||||
Gomel | |||||||||
Vityaz | | Dnepr Mogilyov | 0:3 (0:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
RShVSM-RAF | | Dynamo Bryansk | 2:4 (1:3) | ||||||
Ozolnieki | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Tiraspol | | Avangard Kursk | 4:0 (3:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
18:30 | Zveinieks | | Iskra Smolensk | 2:1 (2:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
19:00 | Nistru | | Spartak Oryol | 3:0 (3:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Zarya Beltsy | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Bălţi |
Day 12 | |||||||||
AIK | | Malmö | 1:5 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Djurgårdens | 1:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Norrköping | | Hammarby | 6:0 | ||||||
Norrköping |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:15 | |
15:00 | |
20:00 | |
Local time | |
0:3 | |
3:0 | |
5:1 | |
3:2 | |
1:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
3:3 | |
0:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
5:1 | |
1:2 | |
4:1 | |
0:0 | |
4:0 | |
4:4 | |
0:0 | |
1:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
6:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:2 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
4:2 | |
2:0 | |
0:0* | |
0:0* | |
3:0* | |
1:0* | |
2:0* | |
0:1 | |
3:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
5:0 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:2 | |
* | |
1:1 | |
2:1 | |
3:0 | |
2:3 | |
0:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:3 | |
3:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
3:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
3:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
2:2 | |
5:1 | |
0:0 | |
2:1 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:3 | |
3:3 | |
3:4 | |
1:3 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:2 | |
4:1 | |
1:2 | |
1:3 | |
4:5 | |
3:2 | |
2:1 | |
0:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:4 | |
3:0 | |
5:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:3 | |
1:1 | |
0:2 | |
3:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
7:1 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |