31.12.1969 < | Football matches for 0.02.1978 | > 02.01.1970 |
Israel | | Denmark | 2:0 (1:0) | ||||||
Tel Aviv | |||||||||
Italy | | France | 2:2 (2:0) | ||||||
Napoli | |||||||||
El Salvador | | Mexico | 1:5 | ||||||
Greece | | Austria | 1:1 (1:0) | ||||||
Athens | |||||||||
Iraq | | Algeria | 3:0 | ||||||
Israel | | Netherlands | 1:2 (1:1) | ||||||
Ramat Gan | |||||||||
Scotland | | Bulgaria | 2:1 (1:1) | ||||||
Glasgow | |||||||||
FRG | | England | 2:1 (0:1) | ||||||
München | |||||||||
Iraq | | Algeria | 1:0 | ||||||
Syria | | Algeria | 0:1 | ||||||
Morocco | | USSR | 2:3 (1:2) | ||||||
Marrakech | |||||||||
Zambia | | Swaziland | 9:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Kuban (Krasnodar) | | Shinnik (Yaroslavl) | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:2 | ||||
Adler | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Shinnik (Yaroslavl) | | Kuban (Krasnodar) | 1:0 (1:0) | ||||||
Adler |
Day 26 | |||||||||
Admira/Wacker | | Austria Wien | 1:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Sturm | | GAK | 1:1 | ||||||
Graz | |||||||||
VOEST | | First Vienna | 2:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Rapid | | SSW Innsbruck | 3:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Sport-Club | | LASK | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Day 25 | |||||||||
GAK | | VOEST | 1:0 | ||||||
Graz | |||||||||
LASK | | Sturm | 1:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Admira/Wacker | | Rapid | 1:5 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Austria Wien | | Wiener Sport-Club | 6:0 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Day 24 | |||||||||
Sturm | | Austria Wien | 1:1 | ||||||
Graz | |||||||||
SSW Innsbruck | | GAK | 1:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Rapid | | First Vienna | 4:1 | ||||||
Wien | |||||||||
VOEST | | LASK | 0:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Day 23 | |||||||||
GAK | | First Vienna | 3:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Admira/Wacker | | Sturm | 1:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
LASK | | SSW Innsbruck | 1:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Rapid | 1:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | VOEST | 2:0 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Sturm | | Wiener Sport-Club | 1:0 | ||||||
Graz | |||||||||
SSW Innsbruck | | Austria Wien | 1:2 | ||||||
Innsbruck |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 42 | 25 | 14 | 3 | 69-24 | 64 | ||
2. | Liverpool | 42 | 24 | 9 | 9 | 65-34 | 57 | ||
3. | Everton | 42 | 22 | 11 | 9 | 76-45 | 55 | ||
4. | Manchester City | 42 | 20 | 12 | 10 | 74-51 | 52 | ||
5. | Arsenal | 42 | 21 | 10 | 11 | 60-37 | 52 | ||
6. | West Bromwich Albion | 42 | 18 | 14 | 10 | 62-53 | 50 | ||
7. | Coventry City | 42 | 18 | 12 | 12 | 75-62 | 48 | ||
8. | Aston Villa | 42 | 18 | 10 | 14 | 57-42 | 46 | ||
9. | Leeds United | 42 | 18 | 10 | 14 | 63-53 | 46 | ||
10. | Manchester United | 42 | 16 | 10 | 16 | 67-63 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bolton Wanderers | 42 | 24 | 10 | 8 | 63-33 | 58 | ||
2. | Southampton | 42 | 22 | 13 | 7 | 70-39 | 57 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 20 | 16 | 6 | 83-49 | 56 | ||
4. | Brighton & Hove Albion | 42 | 22 | 12 | 8 | 63-38 | 56 | ||
5. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 13 | 13 | 56-60 | 45 | ||
6. | Sunderland | 42 | 14 | 16 | 12 | 67-59 | 44 | ||
7. | Stoke City | 42 | 16 | 10 | 16 | 53-49 | 42 | ||
8. | Oldham Athletic | 42 | 13 | 16 | 13 | 54-58 | 42 | ||
9. | Crystal Palace | 42 | 13 | 15 | 14 | 50-47 | 41 | ||
10. | Fulham | 42 | 14 | 13 | 15 | 49-49 | 41 |
Arsenal | | Liverpool | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Nottingham Forest | | Leeds United | 4:2 | ||||||
Liverpool | | Arsenal | 2:1 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Leeds United | | Nottingham Forest | 1:3 | ||||||
Blyth Spartans | | Wrexham | 1:2* | ||||||
Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 1:1 aet* | ||||||
Chelsea | | Orient | 1:2* | ||||||
Ipswich Town | | Bristol Rovers | 3:0* | ||||||
Wrexham | | Blyth Spartans | 1:1 | ||||||
Queens Park Rangers | | Nottingham Forest | 1:1 | ||||||
Bristol Rovers | | Ipswich Town | 2:2 | ||||||
Millwall | | Notts County | 2:1 | ||||||
Arsenal | | Walsall | 4:1 | ||||||
London | |||||||||
Orient | | Chelsea | 0:0 | ||||||
Derby County | | West Bromwich Albion | 2:3 | ||||||
Middlesbrough | | Bolton Wanderers | 2:0 | ||||||
West Bromwich Albion | | Manchester United | 3:2* | ||||||
Wrexham | | Newcastle United | 4:1* | ||||||
Derby County | | Birmingham City | 2:1 | ||||||
Bolton Wanderers | | Mansfield Town | 1:0 | ||||||
Stoke City | | Blyth Spartans | 2:3 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Charleroi | | Beringen | 0:2 (0:1) | ||||||
Charleroi | |||||||||
Anderlecht | | Lokeren | 2:0 (2:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beerschot | | Standard | 1:1 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Cercle | | Louviéroise | 2:1 (0:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Beveren-Waas | | Brugge | 2:2 (1:0) | ||||||
Beveren | |||||||||
Waregem | | Molenbeek | 0:2 (0:2) | ||||||
Waregem | |||||||||
Boom | | Antwerp | 0:1 (0:0) | ||||||
Boom | |||||||||
Liège | | Kortrijk | 1:0 (0:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Winterslag | | Lierse | 2:3 (1:3) | ||||||
Genk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
Louviéroise | | Anderlecht | 0:2 (0:0) | ||||||
La Louvière | |||||||||
Beringen | | Cercle | 2:1 (2:1) | ||||||
Beringen | |||||||||
Lierse | | Beerschot | 2:0 (1:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Molenbeek | | Beveren-Waas | 0:2 (0:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Kortrijk | | Boom | 2:0 (1:0) | ||||||
Kortrijk | |||||||||
Lokeren | | Liège | 2:2 (2:0) | ||||||
Lokeren | |||||||||
Antwerp | | Winterslag | 2:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Standard | | Waregem | 0:0 | ||||||
Liège | |||||||||
Brugge | | Charleroi | 2:0 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Charleroi | | Molenbeek | 1:2 (0:0) | ||||||
Charleroi | |||||||||
Anderlecht | | Beringen | 4:0 (2:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Winterslag | | Beerschot | 2:1 (2:1) | ||||||
Genk | |||||||||
Cercle | | Brugge | 1:3 (0:2) | ||||||
Brugge | |||||||||
Waregem | | Lierse | 1:3 (0:2) | ||||||
Waregem | |||||||||
Boom | | Lokeren | 0:4 (0:1) | ||||||
Boom | |||||||||
Beveren-Waas | | Standard | 0:2 (0:0) | ||||||
Beveren | |||||||||
Liège | | Louviéroise | 8:1 (5:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Antwerp | | Kortrijk | 3:1 (0:0) | ||||||
Antwerpen |
Day 16 | |||||||||
Akademik Svishtov | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | ||||||
Botev | | Beroe | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Akademik Sofia | 0:0 | ||||||
Slavia | | JSK Spartak | 3:1 | ||||||
Sliven | | Pirin | 1:0 | ||||||
Trakia | | Marek | 1:0 | ||||||
Cherno More | | CSKA Septemvriysko Zname | 1:3 | ||||||
Chernomorets | | Levski-Spartak | 1:2 | ||||||
Day 27 | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | 1860 München | 3:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Werder | | Borussia Dortmund | 3:1 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Hertha | 0:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
Day 26 | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Kaiserslautern | 2:2 (2:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Köln | 1:2 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Bayern | 3:2 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hertha | | Sankt Pauli | 5:0 (3:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Eintracht Frankfurt | | Bochum | 5:3 (3:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Werder | 1:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Saarbrücken | 7:1 (3:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Eintracht Frankfurt | | 1860 München | 1:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Borussia Dortmund | 1:0 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Sankt Pauli | | Borussia Mönchengladbach | 0:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bochum | | Eintracht Braunschweig | 1:1 (1:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Köln | | Hamburger SV | 6:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Hertha | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Duisburg | 6:1 (2:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Werder | | Schalke 04 | 2:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15:30 | Hertha | | Kaiserslautern | 2:1 (1:1) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Köln | 2:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Eintracht Braunschweig | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Eintracht Frankfurt | 3:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Sankt Pauli | 1:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Fortuna | 0:3 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Stuttgart | 3:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Bochum | 2:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Saarbrücken | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Saarbrücken |
Day 15 | |||||||||
17:00 | Carl Zeiss | | Chemie Halle-Leuna | 6:1 | |||||
17:00 | Dynamo Berlin | | Lokomotive | 2:0 | |||||
15:00 | Wismut Aue | | Vorwärts | 1:0 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Sachsenring | 5:0 | |||||
15:00 | Chemie Leipzig | | Union | 4:1 | |||||
15:00 | Wismut Gera | | Karl-Marx-Stadt | 0:5 | |||||
Day 14 | |||||||||
14:30 | Rot-Weiß | | Wismut Gera | 1:0 | |||||
14:30 | Union | | Magdeburg | 0:4 | |||||
14:30 | Lokomotive | | Chemie Leipzig | 6:1 | |||||
14:30 | Chemie Halle-Leuna | | Dynamo Berlin | 0:0 | |||||
14:30 | Sachsenring | | Carl Zeiss | 2:0 | |||||
14:30 | Wismut Aue | | Dynamo Dresden | 1:1 | |||||
14:30 | Vorwärts | | Karl-Marx-Stadt | 1:2 | |||||
Day 25 | |||||||||
Go Ahead Eagles | | Ajax | 1:0 (1:0) | ||||||
NAC | | AZ-67 | 1:2 (0:1) | ||||||
NEC | | Den Haag | 0:0 | ||||||
Roda | | Utrecht | 0:0 | ||||||
Telstar | | Haarlem | 2:1 (0:0) | ||||||
Volendam | | Twente | 0:5 (0:3) | ||||||
Amsterdam | | PSV | 0:7 (0:2) | ||||||
Feyenoord | | Vitesse | 3:2 (0:1) | ||||||
VVV-Venlo | | Sparta | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 24 | |||||||||
PSV | | Volendam | 3:1 (2:1) | ||||||
Day 23 | |||||||||
Vitesse | | AZ-67 | 1:2 (1:2) | ||||||
VVV-Venlo | | NEC | 1:1 (1:0) | ||||||
Feyenoord | | Ajax | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 20 | |||||||||
Fiorentina | | Juventus | 1:1 (1:1) | ||||||
Firenze | |||||||||
Pescara | | Vicenza | 1:2 (1:0) | ||||||
Pescara | |||||||||
Lazio | | Inter | 1:0 | ||||||
Milan | | Roma | 1:0 | ||||||
Napoli | | Atalanta | 2:2 | ||||||
Perugia | | Bologna | 2:0 | ||||||
Torino | | Foggia | 3:1 | ||||||
Hellas Verona | | Genoa | 2:0 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Juventus | | Lazio | 3:0 (1:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Vicenza | | Milan | 1:1 (1:1) | ||||||
Vicenza | |||||||||
Atalanta | | Hellas Verona | 1:0 | ||||||
Bologna | | Foggia | 2:1 | ||||||
Fiorentina | | Perugia | 2:1 | ||||||
Genoa | | Napoli | 1:1 | ||||||
Inter | | Torino | 0:0 | ||||||
Roma | | Pescara | 2:0 | ||||||
Day 18 | |||||||||
Milan | | Juventus | 0:0 | ||||||
Milano | |||||||||
Torino | | Vicenza | 2:2 (2:1) | ||||||
Torino | |||||||||
Bologna | | Pescara | 1:1 | ||||||
Foggia | | Roma | 0:0 | ||||||
Lazio | | Atalanta | 0:2 | ||||||
Napoli | | Inter | 2:2 | ||||||
Perugia | | Genoa | 0:0 | ||||||
Hellas Verona | | Fiorentina | 0:0 | ||||||
Day 17 | |||||||||
Inter | | Vicenza | 2:0 (1:0) | ||||||
Milano | |||||||||
Juventus | | Napoli | 1:0 (1:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Atalanta | | Bologna | 0:0 | ||||||
Fiorentina | | Foggia | 1:1 | ||||||
Genoa | | Milan | 1:1 | ||||||
Pescara | | Torino | 2:1 | ||||||
Roma | | Perugia | 2:0 | ||||||
Hellas Verona | | Lazio | 2:2 | ||||||
Day 18 | |||||||||
Porto | | Marítimo | 3:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Benfica | | Vitória Guimarães | 2:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Académica | | Belenenses | 0:0 | ||||||
Coimbra | |||||||||
Estoril-Praia | | Feirense | 2:1 (0:1) | ||||||
Estoril | |||||||||
Vitória Setubal | | Riopele | 4:0 (3:0) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Braga | | Sporting | 2:0 (2:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Portimonense | | Varzim | 1:0 (1:0) | ||||||
Portimão | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Sporting | | Académica | 2:1 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Belenenses | | Benfica | 0:0 | ||||||
Lisboa | |||||||||
Marítimo | | Boavista | 2:0 (1:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Porto | | Estoril-Praia | 5:2 (1:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Vitória Guimarães | | Portimonense | 1:0 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Riopele | | Braga | 1:1 (1:1) | ||||||
Pousada de Saramagos | |||||||||
Varzim | | Espinho | 2:1 (2:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Feirense | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0) | ||||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Portimonense | | Belenenses | 0:2 (0:0) | ||||||
Portimão | |||||||||
Vitória Setubal | | Porto | 1:4 (1:1) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Braga | | Feirense | 2:1 (2:1) | ||||||
Braga | |||||||||
Estoril-Praia | | Marítimo | 0:0 | ||||||
Estoril | |||||||||
Académica | | Riopele | 3:1 (2:1) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Benfica | | Sporting | 1:0 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Boavista | | Varzim | 0:2 (0:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Espinho | | Vitória Guimarães | 2:1 (0:0) | ||||||
Espinho |
Day 29 | |||||||||
Lens | | Sochaux-Montbéliard | 1:3 | ||||||
Monaco | | Rouen | 6:1 | ||||||
Reims | | Lyon | 2:1 | ||||||
Saint-Étienne | | Metz | 2:0 | ||||||
Bordeaux | | Valenciennes | 2:0 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Nîmes | 2:2 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Nice | | Paris Saint-Germain | 2:3 | ||||||
Nîmes | | Saint-Étienne | 0:0 | ||||||
Troyes | | Lens | 0:0 | ||||||
Valenciennes | | Reims | 0:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Lavallois | 4:1 | ||||||
Marseille | | Bordeaux | 4:0 | ||||||
Metz | | Strasbourg | 0:0 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Nîmes | 1:1 | ||||||
Lavallois | | Troyes | 2:1 | ||||||
Lens | | Valenciennes | 0:2 | ||||||
Bastia | | Nantes | 0:0 | ||||||
Bordeaux | | Strasbourg | 3:0 | ||||||
Monaco | | Nice | 2:0 | ||||||
Reims | | Marseille | 0:0 | ||||||
Paris Saint-Germain | | Lyon | 3:2 | ||||||
Saint-Étienne | | Rouen | 2:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Rouen | | Bordeaux | 1:2 | ||||||
Nîmes | | Lavallois | 1:0 | ||||||
Nice | | Lens | 5:4 | ||||||
Strasbourg | | Reims | 2:1 | ||||||
Valenciennes | | Bastia | 2:0 | ||||||
Lyon | | Monaco | 1:1 | ||||||
Nantes | | Saint-Étienne | 1:0 | ||||||
Marseille | | Nancy-Lorraine | 1:1 | ||||||
Troyes | | Sochaux-Montbéliard | 1:0 | ||||||
Metz | | Paris Saint-Germain | 2:1 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Ayr United | | Clydebank | 0:0 | ||||||
Ayr | |||||||||
Partick Thistle | | Dundee United | 0:2 (0:1) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Motherwell | | Rangers | 3:5 (2:2) | ||||||
Motherwell | |||||||||
Aberdeen | | Hibernian | 3:0 (1:0) | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Celtic | | St. Mirren | 1:2 (0:1) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
Motherwell | | Aberdeen | 0:0 | ||||||
Motherwell | |||||||||
Rangers | | Clydebank | 1:0 (0:0) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Ayr United | | Dundee United | 0:1 (0:0) | ||||||
Ayr | |||||||||
St. Mirren | | Partick Thistle | 1:1 (0:0) | ||||||
Paisley | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Clydebank | | Rangers | 0:3 (0:2) | ||||||
Clydebank |
Rangers | | Forfar Athletic | 5:2 aet | ||||||
Day 1 | |||||||||
Londrina | | Atlético-MG | 2:2 | ||||||
Operário-MS | | São Paulo | 1:0 | ||||||
Londrina | | Flamengo | 1:0 | ||||||
Corinthians | | Caxias | 1:0 | ||||||
Vasco da Gama | | Santos | 1:0 | ||||||
Santos | | Londrina | 1:2 | ||||||
Flamengo | | Caxias | 1:1 | ||||||
Corinthians | | Vasco da Gama | 0:0 | ||||||
Caxias | | Vasco da Gama | 1:5 | ||||||
Londrina | | Corinthians | 1:0 | ||||||
Santos | | Flamengo | 0:0 | ||||||
Caxias | | Santos | 3:3 | ||||||
Vasco da Gama | | Londrina | 0:2 | ||||||
Flamengo | | Corinthians | 0:1 | ||||||
Botafogo | | América-RN | 2:0 | ||||||
Fast Clube | | Atlético-MG | 1:2 | ||||||
Bahia | | Cruzeiro | 2:2 | ||||||
Botafogo | | Atlético-MG | 0:0 | ||||||
América-RN | | Bahia | 0:0 | ||||||
Cruzeiro | | Fast Clube | 5:4 | ||||||
Atlético-MG | | América-RN | 6:0 | ||||||
Cruzeiro | | Botafogo | 0:3 | ||||||
Bahia | | Fast Clube | 2:0 | ||||||
Botafogo | | Fast Clube | 3:1 | ||||||
Atlético-MG | | Bahia | 4:0 | ||||||
América-RN | | Cruzeiro | 2:2 | ||||||
Sport | | Botafogo-SP | 1:2 | ||||||
XV de Piracicaba | | Grêmio | 0:1 | ||||||
Ponte Preta | | São Paulo | 1:3 | ||||||
XV de Piracicaba | | Sport | 0:1 | ||||||
Grêmio | | Ponte Preta | 1:0 | ||||||
Botafogo-SP | | São Paulo | 1:0 | ||||||
Grêmio | | Botafogo-SP | 1:1 | ||||||
São Paulo | | Sport | 4:3 | ||||||
Ponte Preta | | XV de Piracicaba | 1:0 | ||||||
Botafogo-SP | | XV de Piracicaba | 0:0 | ||||||
Sport | | Ponte Preta | 1:0 | ||||||
São Paulo | | Grêmio | 3:1 | ||||||
Palmeiras | | Desportiva | 4:1 | ||||||
Operário-MS | | Santa Cruz | 0:0 | ||||||
Santa Cruz | | Desportiva | 2:0 | ||||||
Palmeiras | | América-RJ | 5:1 | ||||||
Operário-MS | | Desportiva | 5:0 | ||||||
América-RJ | | Remo | 1:1 | ||||||
Desportiva | | Remo | 2:2 | ||||||
América-RJ | | Operário-MS | 0:2 | ||||||
Palmeiras | | Santa Cruz | 1:3 | ||||||
Remo | | Operário-MS | 2:0 | ||||||
Operário-MS | | Palmeiras | 2:0 | ||||||
Santa Cruz | | Remo | 2:1 | ||||||
Desportiva | | América-RJ | 0:0 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
20:00 | |
21:00 | |
19:15 | |
19:00 | |
19:10 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
Local time | |
5:1 | |
1:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:0 | |
4:0 | |
2:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
0:2 | |
3:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
2:2 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
5:2 | |
1:2 | |
3:0* | |
1:2* | |
0:3* | |
1:2* | |
0:1* | |
0:2* | |
2:0* | |
+:- | |
* | |
6:1* | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
0:1 | |
3:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
1:2 | |
0:3 | |
7:1 | |
2:2 | |
ÍA Víkingur R | 0:1 |
2:2 | |
1:1 | |
0:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
0:0 | |
2:0 | |
3:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:0 | |
3:0 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
0:2 | |
2:5 | |
3:1 | |
1:2 | |
1:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
17:30 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:0 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
3:4 | |
3:3 | |
1:2 | |
3:3 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:0 | |
0:1 | |
3:1 aet | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |