19.08.1970 < | Football matches for 20.08.1970 | > 21.08.1970 |
Day 26 | |||||||||
Stroitel | | Karpaty | 0:0 | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Alga | | Dnepr | 1:1 (0:1) | ||||||
Frunze | |||||||||
Kairat | | Daugava | 4:1 (3:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
Dynamo | | Uralmash | 3:0 (3:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Volgar | | Rubin | 0:0 | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
19:00 | Pamir | | Moldova | 1:1 (0:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Metallist | 0:1 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Tekstilshchik | | Lokomotiv Tbilisi | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | SKA Kiev | 2:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Shakhtyor | | Zhalgiris | 1:0 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
19:30 | Lokomotiv Moscow | | Kuban | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 27 | |||||||||
Avtomobilist Zhitomir | | Shakhtyor Kadiyevka | 3:0 (0:0) | ||||||
Spartak Ivano-Frankovsk | | Gomselmash | 0:0 | ||||||
Zvezda Kirovograd | | Shakhtyor Gorlovka | 1:2 (1:1) | ||||||
Bukovina | | Desna | 1:0 (1:0) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Lokomotiv Kherson | | Sudostroitel | 1:1 (0:0) | ||||||
SKA Lvov | | Spartak Sumy | 1:0 | ||||||
Avangard | | Azovets | 2:1 | ||||||
Tavriya | | Neman | 4:0 | ||||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Metallurg Zaporozhye | | Baltika | 2:2 (2:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19:00 | Krivbass | | Spartak Brest | 3:0 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zaporozhye | 42 | 26 | 10 | 6 | 73-33 | 62 | ||
2. | Tavriya | 42 | 21 | 15 | 6 | 70-36 | 57 | ||
3. | Avtomobilist Zhitomir | 42 | 20 | 15 | 7 | 61-27 | 55 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 18 | 14 | 10 | 58-53 | 50 | ||
5. | Sudostroitel | 42 | 17 | 14 | 11 | 47-36 | 48 | ||
6. | Azovets | 42 | 15 | 18 | 9 | 44-34 | 48 | ||
7. | Zvezda Kirovograd | 42 | 19 | 9 | 14 | 48-41 | 47 | ||
8. | Bukovina | 42 | 17 | 12 | 13 | 45-39 | 46 | ||
9. | Shakhtyor Kadiyevka | 42 | 16 | 13 | 13 | 49-37 | 45 | ||
10. | Lokomotiv Kherson | 42 | 16 | 12 | 14 | 60-50 | 44 |
Dynamo Batumi | | Mashuk | 1:1 | ||||||
Batumi | |||||||||
Salyut | | Dynamo Kirovabad | 2:0 | ||||||
Belgorod | |||||||||
Shirak | | Avtomobilist Nalchik | 2:3 (1:2) | ||||||
Leninakan | |||||||||
Volga Gorkiy | | Dynamo Bryansk | 4:1 (1:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Dila | | Druzhba | 1:0 | ||||||
Gori | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Metallurg Tula | 1:1 (0:1) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Saturn | | Stal | 2:0 (0:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
18:00 | Trud | | Polad | 3:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Torpedo Taganrog | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
19:00 | Volga Kalinin | | Dynamo Stavropol | 2:1 (1:0) | |||||
Kalinin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 42 | 24 | 14 | 4 | 66-31 | 62 | ||
2. | Avtomobilist Nalchik | 42 | 22 | 15 | 5 | 58-17 | 59 | ||
3. | Volga Kalinin | 42 | 22 | 11 | 9 | 57-31 | 55 | ||
4. | Metallurg Tula | 42 | 21 | 11 | 10 | 80-38 | 53 | ||
5. | Mashuk | 42 | 17 | 16 | 9 | 52-36 | 50 | ||
6. | Dynamo Stavropol | 42 | 15 | 16 | 11 | 37-38 | 46 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 42 | 17 | 10 | 15 | 51-48 | 44 | ||
8. | Lokomotiv Kaluga | 42 | 14 | 16 | 12 | 47-56 | 44 | ||
9. | Trud | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-43 | 43 | ||
10. | Dynamo Batumi | 42 | 14 | 15 | 13 | 35-40 | 43 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
18:00 | |
11:45* | |
14:00* | |
17:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
19:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:0 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:4* | |
3:0* | |
0:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
0:3 | |
0:1 | |
0:2 | |
1:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:2 | |
7:0 | |
3:1 | |
2:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |