31.12.1969 < | Football matches for 0.07.1983 | > 02.01.1970 |
Senegal | | Guinea-Bissau | 3:0 | ||||||
Mauritania | | Mali | 0:2 | ||||||
Senegal | | Mali | 2:1 | ||||||
Mauritania | | Guinea-Bissau | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Mauritania | | Mali | 0:2 | ||||||
Sierra Leone | | Cape Verde | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Cape Verde | | Mali | 1:0 | ||||||
Mauritania | | Sierra Leone | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Mauritania | | Cape Verde | 2:0 | ||||||
Mali | | Sierra Leone | 3:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Senegal | | Guinea | 1:1 | ||||||
Gambia | | Guinea-Bissau | 2:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Guinea-Bissau | | Guinea | 2:1 | ||||||
Senegal | | Gambia | 2:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Senegal | | Guinea-Bissau | 1:1 | ||||||
Gambia | | Guinea | 4:1 | ||||||
Seychelles | | Mauritius | 1:2 | ||||||
Qatar | | Sudan | 3:1 | ||||||
Madagascar | | Mauritius | 1:1 | ||||||
Réunion | | Madagascar | 0:3 | ||||||
Colombia | | Chile | 2:2 | ||||||
Mauritania | | Niger | 0:0 | ||||||
Réunion | | Mauritius | 1:1 | ||||||
Hong Kong | | Thailand | 1:1 | ||||||
Uruguay | | Peru | 1:1 | ||||||
Bolivia | | Chile | 1:2 | ||||||
Paraguay | | Chile | 1:0 | ||||||
Ecuador | | Colombia | 0:0 | ||||||
GDR | | USSR | 1:3 (1:2) | ||||||
Leipzig | |||||||||
El Salvador | | Guatemala | 0:0, pen. 4:3 | ||||||
USA | |||||||||
Panama | | Cuba | 0:0 | ||||||
Chile | | Brazil | 0:0 | ||||||
Colombia | | Ecuador | 0:0 | ||||||
Guatemala | | South Korea | 1:1 | ||||||
Panama | | Cuba | 1:0 | ||||||
Greenland | | Faroe Islands | 2:3 | ||||||
Estudiantes La Plata | | América de Cali | 2:0 (0:0) | ||||||
La Plata | |||||||||
Grêmio | | América de Cali | 2:1 (1:0)* | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Estudiantes La Plata | | Grêmio | 3:3 (1:1) | ||||||
La Plata | |||||||||
América de Cali | | Estudiantes La Plata | 0:0 | ||||||
Santiago de Cali |
Peñarol | | Nacional Montevideo | 2:0 (0:0) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Nacional Montevideo | | Atlético San Cristóbal | 5:1 (3:1) | ||||||
Montevideo | |||||||||
Peñarol | | Atlético San Cristóbal | 1:0 (1:0)* | ||||||
Montevideo | |||||||||
Nacional Montevideo | | Peñarol | 1:2 (0:1) | ||||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
Twente | | Fortuna Düsseldorf | 1:0 | ||||||
Zürich | | Standard | 2:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Standard | | Twente | 4:2 | ||||||
Zürich | | Fortuna Düsseldorf | 5:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Standard | | Fortuna Düsseldorf | 4:3 | ||||||
Zürich | | Twente | 3:4 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Standard | | Zürich | 3:0 | ||||||
Fortuna Düsseldorf | | Twente | 2:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Fortuna Düsseldorf | | Zürich | 2:2 | ||||||
Twente | | Standard | 2:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Twente | | Zürich | 1:1 | ||||||
Fortuna Düsseldorf | | Standard | 0:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Young Boys | | Slavia Praha | 2:1 | ||||||
Brøndby | | Slavia Sofija | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Brøndby | | Slavia Praha | 2:0 | ||||||
Slavia Sofija | | Young Boys | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Slavia Praha | | Slavia Sofija | 5:0 | ||||||
Brøndby | | Young Boys | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Slavia Praha | | Young Boys | 2:1 | ||||||
Slavia Sofija | | Brondby Kobenhavn | 3:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Young Boys | | Slavia Sofija | 1:0 | ||||||
Slavia Praha | | Brondby Kobenhavn | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Young Boys | 6 | 4 | 0 | 2 | 7-6 | 8 | |||
2. | Slavia Praha | 6 | 3 | 0 | 3 | 12-8 | 6 | |||
3. | Brondby Kobenhavn | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-8 | 5 | |||
4. | Slavia Sofija | 6 | 2 | 1 | 3 | 5-9 | 5 |
Day 6 | |||||||||
Luzern | | Aarhus | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Aarhus | | Shimshon | 2:1 | ||||||
Luzern | | Maccabi Netanya | 4:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Aarhus | | Maccabi Netanya | 1:2 | ||||||
Luzern | | Shimshon | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Aarhus | | Luzern | 8:3 | ||||||
Shimshon | | Maccabi Netanya | 1:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Maccabi Netanya | | Aarhus | 3:1 | ||||||
Shimshon | | Luzern | 0:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Honvéd | | Sloboda | 2:2 | ||||||
SSW Innsbruck | | Inter Bratislava | 3:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Inter Bratislava | | Honvéd | 1:1 | ||||||
SSW Innsbruck | | Sloboda | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Sloboda | | Inter Bratislava | 2:0 | ||||||
Honvéd | | SSW Innsbruck | 3:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Inter Bratislava | | Sloboda | 2:1 | ||||||
SSW Innsbruck | | Honvéd | 2:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sloboda | | SSW Innsbruck | 2:1 | ||||||
Honvéd | | Inter Bratislava | 3:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Inter Bratislava | | SSW Innsbruck | 2:1 | ||||||
Sloboda | | Honvéd | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Bohemians Praha | | Eisenstadt | 3:2 | ||||||
OB | | Viking | 0:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Viking | | Bohemians Praha | 1:1 | ||||||
Eisenstadt | | OB | 0:3 | ||||||
Day 4 | |||||||||
OB | | Bohemians Praha | 2:2 | ||||||
Eisenstadt | | Viking | 3:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Bohemians Praha | | OB | 2:1 | ||||||
Viking | | Eisenstadt | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Bohemians Praha | | Viking | 2:2 | ||||||
OB | | Eisenstadt | 2:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Eisenstadt | | Bohemians Praha | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Admira Wacker | | Bałtyk | 3:2 | ||||||
B 1903 | | IFK Göteborg | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Admira Wacker | | B 1903 | 3:0 | ||||||
Bałtyk | | IFK Göteborg | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
IFK Göteborg | | Admira Wacker | 1:2 | ||||||
Bałtyk | | B 1903 | 2:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
IFK Göteborg | | Bałtyk | 3:0 | ||||||
B 1903 | | Admira Wacker | 2:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Admira Wacker | | IFK Göteborg | 1:2 | ||||||
B 1903 | | Bałtyk | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Hammarby | | Arminia | 2:1 | ||||||
Bryne | | Botev Vraca | 0:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Arminia | | Bryne | 3:1 | ||||||
Botev Vraca | | Hammarby | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Hammarby | | Botev Vraca | 2:1 | ||||||
Bryne | | Arminia | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Hammarby | | Bryne | 6:0 | ||||||
Botev Vraca | | Arminia | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Arminia | | Hammarby | 0:2 | ||||||
Botev Vraca | | Bryne | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Videoton | | Cracovia | 6:0 | ||||||
Sturm | | Rudá Hvězda Cheb | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Videoton | | Rudá Hvězda Cheb | 1:0 | ||||||
Cracovia | | Sturm | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Rudá Hvězda Cheb | | Cracovia | 2:0 | ||||||
Sturm | | Videoton | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Videoton | | Sturm | 3:0 | ||||||
Cracovia | | Rudá Hvězda Cheb | 0:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Rudá Hvězda Cheb | | Videoton | 2:1 | ||||||
Sturm | | Cracovia | 0:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Eintracht Braunschweig | | Elfsborg | 4:0 | ||||||
Trakija | | Vitkovice | 5:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Trakija | | Eintracht Braunschwe | 0:1 | ||||||
Elfsborg | | Vitkovice | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Vitkovice | | Eintracht Braunschwe | 2:2 | ||||||
Elfsborg | | Trakija | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Vitkovice | | Trakija | 4:2 | ||||||
Elfsborg | | Eintracht Braunschwe | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Eintracht Braunschweig | | Vitkovice | 0:2 | ||||||
Trakija | | Elfsborg | 4:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Eintracht Braunschweig | | Trakija | 2:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Atlético Marte | | Independiente San Vicente | 2:3 | ||||||
San Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Robin Hood | | Defence Force | 2:1 | 1:0 | 3:1 | ||||
Paramaribo | |||||||||
Dakota | | Leo Victor | 0:3 | 5:1 | 5:4 | ||||
Oranjestad | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Leo Victor | | Dakota | 1:5 | ||||||
Paramaribo |
Day 22 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Metallist | 3:2 (2:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Torpedo Kutaisi | 1:1 (1:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Ararat | 2:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Tbilisi | 2:1 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Nistru | | Zenit | 0:1 (0:1) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Chernomorets | | Pakhtakor | 0:1 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
CSKA | | Dynamo Kiev | 4:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Neftchi | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
CSKA | | Metallist | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Zenit | 2:0 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Torpedo Moscow | | Dynamo Kiev | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Ararat | 2:1 (0:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Torpedo Kutaisi | 3:1 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Tbilisi | 6:3 (3:2) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dnepr | | Neftchi | 1:0 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Nistru | | Pakhtakor | 2:0 (2:0) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 3:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 20 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Nistru | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Ararat | | CSKA | 1:1 (0:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Torpedo Moscow | 3:1 (3:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Neftchi | | Zhalgiris | 3:0 (2:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Spartak | | Chernomorets | 4:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Dnepr | 0:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zenit | | Shakhtyor | 0:2 (0:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Spartak | | Nistru | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | CSKA | 1:6 (0:2) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Dynamo Kiev | | Metallist | 2:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Moscow | | Chernomorets | 0:4 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Shakhtyor | 2:1 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zenit | | Dnepr | 2:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Zhalgiris | 3:1 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftchi | | Dynamo Minsk | 2:1 (2:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Ararat | | Torpedo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Erevan |
Day 18 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Neftchi | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Metallist | | Dynamo Tbilisi | 4:3 (1:1) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dynamo Minsk | | Spartak | 3:2 (1:2) | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor | | Chernomorets | 2:0 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dnepr | | Nistru | 6:0 (5:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Ararat | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Torpedo Moscow | | Zenit | 0:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Dynamo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
CSKA | | Pakhtakor | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Metallist | | Neftchi | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo Moscow | | Pakhtakor | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Nistru | 6:2 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dnepr | | Chernomorets | 2:0 (2:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
CSKA | | Zenit | 2:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Moscow | 1:1 (0:1) | ||||||
Minsk |
Day 23 | |||||||||
18:00 | Zarya | | Fakel | 1:0 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
18:00 | Rotor | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:30 | Daugava | | SKA Karpaty | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | SKA Khabarovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Guria | | Kairat | 2:0 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
19:00 | Pamir | | Kuzbass | 1:2 (1:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
19:00 | Kolos | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
19:00 | Kuban | | Dnepr | 8:1 (5:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Iskra | 2:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:30 | Zvezda | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
19:30 | Metallurg | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 22 | |||||||||
18:30 | Daugava | | Kolos | 2:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Rotor | 0:2 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Iskra | | Zarya | 2:1 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Zvezda | 1:2 (1:2) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Pamir | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Fakel | | Guria | 3:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Dynamo | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
19:00 | SKA Karpaty | | Metallurg | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | Kairat | 2:2 (0:2) | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Lokomotiv | | SKA Khabarovsk | 4:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Kuban | 2:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 21 | |||||||||
18:30 | Daugava | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Zarya | 1:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Iskra | | Rotor | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Pamir | 2:2 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Zvezda | 2:1 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Fakel | | SKA Rostov-on-Don | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Dynamo | | Guria | 2:0 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
19:00 | SKA Karpaty | | Kolos | 2:2 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | SKA Khabarovsk | 3:0 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Lokomotiv | | Kairat | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 20 | |||||||||
19:00 | Zarya | | SKA Karpaty | 2:1 (1:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18:30 | Shinnik | | SKA Khabarovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18:30 | Iskra | | Tavriya | 2:1 (0:1) | |||||
Smolensk |
Day 18 | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Gomselmash | 1:0 (0:0) | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Atlantas | | Salyut | 3:0 (2:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
Zveinieks | | Avangard Kursk | 4:2 (1:2) | ||||||
Liepāja | |||||||||
17:00 | Sever | | Spartak Oryol | 1:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
Strela | | Avtomobilist Tiraspol | 2:0 (2:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Avtomobilist Tiraspol | 1:0 | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Atlantas | | Avangard Kursk | 1:1 (0:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Zveinieks | | Salyut | 1:2 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Strela | | Gomselmash | 3:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Khimik Grodno | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Avtomobilist Tiraspol | | Zveinieks | 0:0 | ||||||
Tiraspol | |||||||||
Dynamo Brest | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | ||||||
Brest | |||||||||
Dvina | | Strela | 1:1 (0:1) | ||||||
Polotsk | |||||||||
Avangard Kursk | | ShVSM | 3:3 (2:1) | ||||||
Kursk | |||||||||
18:30 | Salyut | | Dynamo Leningrad | 1:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 15 | |||||||||
Avtomobilist Tiraspol | | Atlantas | 1:0 | ||||||
Tiraspol | |||||||||
Gomselmash | | Zveinieks | 4:3 (0:2) | ||||||
Gomel | |||||||||
Salyut | | ShVSM | 0:0 | ||||||
Belgorod | |||||||||
Dynamo Brest | | Strela | 4:1 (1:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Avangard Kursk | | Dynamo Leningrad | 1:2 (0:1) | ||||||
Kursk | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Spartak Oryol | 4:2 (1:2) | |||||
Bryansk | |||||||||
Dvina | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (1:0) | ||||||
Polotsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Spartak Oryol | | Strela | 1:0 (0:0) | ||||||
Orel |
Meliorator Chimkent | | Ekibastuzets | 3:0 | ||||||
Khimik Zhambyl | | Tselinnik | 3:1 | ||||||
Dzhambyl | |||||||||
Aktyubinets | | Traktor | 0:1 (0:0) | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Vostok | | Energetik | 4:3 | ||||||
Oskemen | |||||||||
19:00 | Spartak Semipalatinsk | | Shakhtyor Karaganda | 0:0 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
Meliorator Chimkent | | Tselinnik | 5:1 | ||||||
Chimkent | |||||||||
Spartak Semipalatinsk | | Energetik | 1:0 | ||||||
Semipalatinsk | |||||||||
Khimik Zhambyl | | Ekibastuzets | 4:0 | ||||||
Dzhambul | |||||||||
Aktyubinets | | Bulat | 1:0 | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Vostok | | Shakhtyor Karaganda | 1:2 | ||||||
Oskemen | |||||||||
Tselinnik | | Dzezkazganets | 4:1 | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Zhetysu | | Aktyubinets | 2:0 (0:0) | ||||||
Taldy-Kurgan | |||||||||
Bulat | | Meliorator Chimkent | 0:0 | ||||||
Temirtau | |||||||||
19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Energetik | 5:1 | |||||
Karagandy | |||||||||
Torpedo Kokchetav | | Spartak Semipalatinsk | 3:2 (0:0) | ||||||
Kokchetav | |||||||||
Ekibastuzets | | Dzezkazganets | 2:1 | ||||||
SKIF | | Aktyubinets | 1:3 | ||||||
Almaty | |||||||||
Khimik Zhambyl | | Bulat | 2:2 | ||||||
Dzhambul | |||||||||
Dzezkazganets | | Tselinnik | 0:2 | ||||||
Dzhezkazgan | |||||||||
Aktyubinets | | Zhetysu | 3:1 | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Vostok | | Avangard Petropavlovsk | 1:0 | ||||||
Meliorator Kzyl-Orda | | SKIF | 7:1 | ||||||
19:00 | Spartak Semipalatinsk | | Torpedo Kokchetav | 6:1 | |||||
Semipalatinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 22 | 5 | 5 | 70-32 | 49 | ||
2. | Traktor | 32 | 18 | 10 | 4 | 67-23 | 46 | ||
3. | Meliorator Chimkent | 32 | 18 | 8 | 6 | 65-24 | 44 | ||
4. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 11 | 5 | 50-26 | 43 | ||
5. | Tselinnik | 32 | 19 | 3 | 10 | 52-36 | 41 | ||
6. | Zhetysu | 32 | 14 | 8 | 10 | 47-45 | 36 | ||
7. | Khimik Zhambyl | 32 | 13 | 10 | 9 | 52-39 | 36 | ||
8. | Bulat | 32 | 11 | 10 | 11 | 43-39 | 32 | ||
9. | Dzezkazganets | 32 | 11 | 8 | 13 | 44-47 | 30 | ||
10. | Torpedo Kokchetav | 32 | 10 | 10 | 12 | 36-50 | 30 |
Kolkhozchi | | Spartak Oktemberyan | 4:1 (1:1) | ||||||
Breiðablik | | Þór | 3:0 | ||||||
Kópavogur | |||||||||
Víkingur | | Valur | 1:1 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
ÍBI | | Keflavík | 1:2 | ||||||
Ísafjörður Ísafjarðarvöllur | |||||||||
ÍA | | Þróttur | 5:0 | ||||||
Akranes | |||||||||
KR | | ÍBV | 2:2 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Breiðablik | | Víkingur | 0:0 | ||||||
Kópavogur | |||||||||
ÍA | | Þór | 0:2 | ||||||
Akranes | |||||||||
ÍBI | | ÍBV | 2:2 | ||||||
Ísafjörður Ísafjarðarvöllur | |||||||||
Valur | | Keflavík | 0:2 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
KR | | Þróttur | 0:0 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Víkingur | | ÍA | 1:2 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Þór | | KR | 2:0 | ||||||
Akureyri | |||||||||
Þróttur | | ÍBI | 1:0 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
ÍBV | | Keflavík | 1:2 | ||||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
Breiðablik | | Valur | 2:2 | ||||||
Kópavogur | |||||||||
ÍA | | Breiðablik | 3:2 | ||||||
Akranes | |||||||||
Valur | | ÍBV | 3:0 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
ÍBI | | Þór | 0:0 | ||||||
Ísafjörður Ísafjarðarvöllur | |||||||||
KR | | Víkingur | 2:1 | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Keflavík | | Þróttur | 3:2 | ||||||
Keflavík |
Day 12 | |||||||||
Ham-Kam | | Eik-Tønsberg | 0:5 | ||||||
Start | | Brann | 1:0 | ||||||
17:00 | Lech (Poznań) | | Lechia (Gdańsk) | 0:1 (0:0) | |||||
Gdańsk |
Day 2 | |||||||||
Paris Saint-Germain | | Toulon | 5:1 | ||||||
Rennes | | Toulouse | 1:5 | ||||||
Nîmes | | Nancy-Lorraine | 1:1 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Bordeaux | 3:1 | ||||||
Saint-Étienne | | Lens | 0:4 | ||||||
Auxerre | | Nantes | 1:0 | ||||||
Bastia | | Rouen | 0:0 | ||||||
Monaco | | Lavallois | 3:0 | ||||||
Metz | | Brest | 1:0 | ||||||
Lille | | Strasbourg | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Rouen | | Auxerre | 2:0 | ||||||
Nantes | | Monaco | 0:0 | ||||||
Toulon | | Brest | 0:0 | ||||||
Toulouse | | Paris Saint-Germain | 1:1 | ||||||
Strasbourg | | Bastia | 0:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Nîmes | 4:1 | ||||||
Bordeaux | | Rennes | 4:1 | ||||||
Lavallois | | Saint-Étienne | 1:1 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Lille | 1:2 | ||||||
Lens | | Metz | 3:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 36 | 16 | 16 | 4 | 54-38 | 48 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 20 | 7 | 9 | 69-43 | 47 | ||
3. | Ferro Carril Oeste | 36 | 16 | 14 | 6 | 44-27 | 46 | ||
4. | Vélez Sársfield | 36 | 18 | 8 | 10 | 61-45 | 44 | ||
5. | Unión | 36 | 14 | 10 | 12 | 47-43 | 38 | ||
6. | Estudiantes | 36 | 13 | 12 | 11 | 42-43 | 38 | ||
7. | Boca Juniors | 36 | 14 | 9 | 13 | 57-61 | 37 | ||
8. | Argentinos Juniors | 36 | 13 | 10 | 13 | 44-45 | 36 | ||
9. | Newell's Old Boys | 36 | 11 | 13 | 12 | 56-49 | 35 | ||
10. | Instituto | 36 | 12 | 11 | 13 | 45-48 | 35 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 30 | 22 | 0 | 8 | 87-49 | 132 | ||
2. | Toronto Blizzard | 30 | 16 | 0 | 14 | 51-48 | 96 | ||
3. | Chicago Sting | 30 | 14 | 0 | 16 | 66-75 | 84 | ||
4. | Montreal Manic | 30 | 13 | 0 | 17 | 60-71 | 78 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tulsa Roughnecks | 30 | 17 | 0 | 13 | 56-49 | 102 | ||
2. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 14 | 0 | 16 | 60-63 | 84 | ||
3. | Team America | 30 | 10 | 0 | 20 | 33-54 | 60 | ||
4. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 7 | 0 | 23 | 48-87 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 24 | 0 | 6 | 63-34 | 144 | ||
2. | Golden Bay Earthquakes | 30 | 20 | 0 | 10 | 71-54 | 120 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 12 | 0 | 18 | 62-61 | 72 | ||
4. | San Diego Sockers | 30 | 11 | 0 | 19 | 53-65 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saint George Saints | 30 | 15 | 10 | 5 | 47-27 | 55 | ||
2. | Sydney City | 30 | 15 | 9 | 6 | 48-30 | 54 | ||
3. | Preston Makedonia | 30 | 15 | 7 | 8 | 47-32 | 52 | ||
4. | South Melbourne Hellas | 30 | 15 | 7 | 8 | 44-36 | 52 | ||
5. | Newcastle KB United | 30 | 14 | 7 | 9 | 45-26 | 49 | ||
6. | Heidelberg United | 30 | 11 | 10 | 9 | 39-38 | 43 | ||
7. | Sydney Olympic | 30 | 12 | 5 | 13 | 38-36 | 41 | ||
8. | APIA Leichhardt | 30 | 11 | 6 | 13 | 43-36 | 39 | ||
9. | Marconi Fairfield | 30 | 9 | 11 | 10 | 43-41 | 38 | ||
10. | Canberra Arrows | 30 | 11 | 5 | 14 | 47-53 | 38 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
22:00 | |
20:30 | |
21:30 | |
19:30 | |
21:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:15 | |
18:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
15:30* | |
18:00* | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:45 | |
Local time | |
0:1 | |
1:1 | |
0:3 aet | |
2:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
0:4 | |
5:2 | |
0:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 22.05.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |