30.10.1981 < | Football matches for 31.10.1981 | > 01.11.1981 |
Day 34 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 3:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Moscow | 1:0 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Neftchi | | Pakhtakor | 3:1 (3:0) | ||||||
Baku | |||||||||
SKA | | Kairat | 2:2 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Kuban | | Tavriya | 2:1 (1:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Minsk | 3:3 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
CSKA | | Dynamo Tbilisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Spartak | 1:2 (1:1) | ||||||
Donetsk |
Day 12 | |||||||||
SSW Innsbruck | | VOEST | 1:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Sturm | | Admira/Wacker | 5:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Austria Wien | | Casino | 4:1 | ||||||
Wien | |||||||||
LASK | | Rapid | 2:0 | ||||||
Linz |
Day 12 | |||||||||
Southampton | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:1) | ||||||
Southampton | |||||||||
Sunderland | | Liverpool | 0:2 (0:0) | ||||||
Sunderland | |||||||||
Nottingham Forest | | Leeds United | 2:1 (1:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
West Ham United | | Middlesbrough | 3:2 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Swansea City | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | ||||||
Swansea | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Stoke City | 0:0 | ||||||
Hove | |||||||||
Birmingham City | | West Bromwich Albion | 3:3 (1:2) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Everton | | Manchester City | 0:1 (0:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Aston Villa | | Ipswich Town | 0:1 (0:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Arsenal | | Coventry City | 1:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Manchester United | | Notts County | 2:1 (1:1) | ||||||
Manchester |
Barnsley | | Orient | 1:0 | ||||||
Barnsley | |||||||||
Blackburn Rovers | | Wrexham | 0:0 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Cambridge United | | Cardiff City | 2:1 | ||||||
Cambridge | |||||||||
Charlton Athletic | | Queens Park Rangers | 1:2 | ||||||
London | |||||||||
Derby County | | Grimsby Town | 1:1 | ||||||
Derby | |||||||||
Leicester City | | Sheffield Wednesday | 0:0 | ||||||
Leicester | |||||||||
Luton Town | | Crystal Palace | 1:0 | ||||||
Luton | |||||||||
Norwich City | | Bolton Wanderers | 0:0 | ||||||
Norwich | |||||||||
Oldham Athletic | | Newcastle United | 3:1 | ||||||
Oldham | |||||||||
Rotherham United | | Chelsea | 6:0 | ||||||
Rotherham | |||||||||
Shrewsbury Town | | Watford | 0:2 | ||||||
Shrewsbury |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Luton Town | 42 | 25 | 13 | 4 | 86-46 | 88 | ||
2. | Watford | 42 | 23 | 11 | 8 | 76-42 | 80 | ||
3. | Norwich City | 42 | 22 | 5 | 15 | 64-50 | 71 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 42 | 20 | 10 | 12 | 55-51 | 70 | ||
5. | Queens Park Rangers | 42 | 21 | 6 | 15 | 65-43 | 69 | ||
6. | Barnsley | 42 | 19 | 10 | 13 | 59-41 | 67 | ||
7. | Rotherham United | 42 | 20 | 7 | 15 | 66-54 | 67 | ||
8. | Leicester City | 42 | 18 | 12 | 12 | 56-48 | 66 | ||
9. | Newcastle United | 42 | 18 | 8 | 16 | 52-50 | 62 | ||
10. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 11 | 15 | 47-43 | 59 |
Hastings United | | Wembley | 2:0 | ||||||
Barnet | | Corinthian-Casuals | 2:0 | ||||||
South Bank | | Mossley | 0:1 | ||||||
Weymouth | | Farnborough Town | 3:0 | ||||||
Yeovil Town | | Merthyr Tydfil | 3:0 | ||||||
Stafford Rangers | | AP Leamington | 3:0 | ||||||
Scarborough | | Blyth Spartans | 2:3 | ||||||
Dover | | Leatherhead | 1:1 | ||||||
Maidstone United | | Barking | 0:1 | ||||||
Spennymoor United | | Runcorn | 0:1 | ||||||
Penrith | | Northwich Victoria | 1:0 | ||||||
Bedford Town | | Wisbech Town | 3:0 | ||||||
Minehead | | Worcester City | 1:0 | ||||||
Cheltenham Town | | Dorchester Town | 1:3 | ||||||
Workington | | Buxton | 4:1 | ||||||
Witney Town | | Wycombe Wanderers | 0:1 | ||||||
Kettering Town | | King's Lynn | 2:1 | ||||||
Bideford | | Kingstonian | 1:0 | ||||||
Horden Colliery Welfare | | Hyde United | 2:0 | ||||||
Boston United | | Dunstable | 3:1 | ||||||
Harlow Town | | Corby Town | 1:0 | ||||||
Nuneaton Borough | | Bromsgrove Rovers | 2:1 | ||||||
Hendon | | Harrow Borough | 2:1 | ||||||
Gravesend & Northfleet | | Dagenham | 0:0 | ||||||
Willenhall Town | | Burton Albion | 2:1 | ||||||
Leytonstone/Ilford | | Carshalton Athletic | 2:0 | ||||||
Caernarfon Town | | Bishop Auckland | 0:2 | ||||||
Addlestone & Weybridge Town | | Taunton Town | 2:2 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Akademik | | Spartak | 1:0 | ||||||
Beroe | | Trakia | 1:1 | ||||||
Botev | | Etar | 2:3 | ||||||
Lokomotiv | | Belasitsa | 2:1 | ||||||
Sliven | | CSKA Septemvriysko Zname | 0:2 | ||||||
Haskovo | | Levski-Spartak | 2:2 | ||||||
Cherno More | | Chernomorets | 2:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Fürth | 2:0 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Bayreuth | | Hannover 96 | 3:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
15:00 | Waldhof | | Wormatia | 1:0 | |||||
Mannheim | |||||||||
15:00 | Kickers Offenbach | | Rot-Weiß | 2:1 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
15:00 | 1860 München | | Hessen | 1:1 | |||||
München | |||||||||
15:00 | Osnabrück | | Freiburg | 1:0 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15:00 | Union | | Fortuna | 4:2 | |||||
Solingen | |||||||||
15:00 | Freiburger FC | | Hertha | 2:3 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:00 | Bayer 05 | | Schalke 04 | 0:0 | |||||
Krefeld |
Day 12 | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Bayern | 4:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (1:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Arminia | 1:3 (1:3) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Karlsruher | 2:1 (2:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Köln | | Darmstadt 98 | 1:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Eintracht Braunschweig | | Bochum | 2:1 (2:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Nürnberg |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Vorwärts | | Rot-Weiß | 2:0 | |||||
14:00 | Hansa | | Chemie Buna Schkopau | 5:1 | |||||
14:00 | Karl-Marx-Stadt | | Sachsenring | 3:0 | |||||
14:00 | Chemie Halle-Leuna | | Energie | 2:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
Barcelona | | Atlético Madrid | 2:0 (2:0) | ||||||
Real Madrid | | Atlético Osasuna | 1:0 (0:0) | ||||||
Las Palmas | | Real Zaragoza | 2:4 (1:2) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Boavista | | Belenenses | 2:1 (1:0) | ||||||
Porto |
Day 10 | |||||||||
Airdrieonians | | Celtic | 1:3 | ||||||
Airdrie | |||||||||
Aberdeen | | Dundee United | 1:1 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Dundee | | Hibernian | 0:0 | ||||||
Dundee | |||||||||
Rangers | | Partick Thistle | 0:2 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Greenock Morton | | St. Mirren | 0:2 | ||||||
Greenock |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
18:00 | |
11:45* | |
14:00* | |
17:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
19:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:0 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:4* | |
3:0* | |
0:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
0:3 | |
0:1 | |
0:2 | |
1:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:2 | |
7:0 | |
3:1 | |
2:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |