2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001  2000  1999  1998  1997  1996  1995  1994  1993  1992  1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1959  1958  1957  1956  1955  1954  1953  1952  1951  1950  1949  1948  1947  1946  1945  1944  1943  1942  1941  1940  1939  1938  1937  1936  1935  1934  1933  1932  1931  1930  1929  1928  1927  1926  1925  1924  1923  1922  1921  1920  1919  1918  1917  1916  1915  1914  1913  1912  Overall table

Soviet Union

See also  CIS,  Russia

Last results

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 1990. Final tournament - Group 2 - place 4
World Cup 1990. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1986. Final tournament - 1/8 finals
World Cup 1986. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 2
World Cup 1982. Final tournament - Quarterfinal group A - place 2
World Cup 1982. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 1
World Cup 1978. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 2
World Cup 1974. Qualifying tournament, Europe - Group 9 - place 1
World Cup 1974. Qualifying tournament, intercontinental play-off - Playoff
World Cup 1970. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1970. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
World Cup 1966. Final tournament - place 4
World Cup 1966. Qualifying tournament, Europe - Group 7 - place 1
World Cup 1962. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1962. Qualifying tournament, Europe - Group 5 - place 1
World Cup 1958. Final tournament - Quarterfinal
World Cup 1958. Qualifying tournament, Europe - Group 6 - place 1

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 1992. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1988. Final tournament - Final
European Football Championship 1988. Qualifying tournament - Group 3 - place 1
European Football Championship 1984. Qualifying tournament - Group 2 - place 2
European Football Championship 1980. Qualifying tournament - Group 6 - place 4
European Football Championship 1976. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1972. Final tournament - place 2
European Football Championship 1972. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Football Championship 1968. Final tournament - place 4
European Football Championship 1968. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1964. Final tournament - place 2
European Nations Cup 1964. Qualifying tournament - Quarterfinal
European Nations Cup 1960. Final tournament - Winner
European Nations Cup 1960. Qualifying tournament - Quarterfinal

Overall stats Olympic Games - overall stats
Olympic Games 1988. Final tournament - Winner
Olympic Games 1988. Qualifying tournament, Europe - Group 4 - place 1
Olympic Games 1984. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1980. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Final tournament - place 3
Olympic Games 1976. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1972. Final tournament - place 3
Olympic Games 1972. Qualifying tournament, Europe - Group 1 - place 1
Olympic Games 1968. Qualifying tournament, Europe - Group 1, final
Olympic Games 1964. Qualifying tournament, Europe - Group 3, round 2
Olympic Games 1960. Qualifying tournament, Europe - Group 3 - place 2
Olympic Games 1956. Final tournament - Winner
Olympic Games 1956. Qualifying tournament - Qualifying round
Olympic Games 1952 - First round

Overall stats Brazil Independence Cup - overall stats
Brazil Independence Cup 1972 - Semifinal group B - place 3

Overall stats Nehru Cup - overall stats
Nehru Cup 1991 - First round - place 3
Nehru Cup 1989 - place 2
Nehru Cup 1988 - Winner
Nehru Cup 1987 - Winner
Nehru Cup 1986 - Winner
Nehru Cup 1985 - Winner

Overall stats President's Cup/Korea Cup - overall stats
President's Cup 1991 - Semifinal
President's Cup 1988 - place 2

Overall stats Friendly internationals - overall stats
1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1925 1924

Clubs:

Şahdağ (Kusary)
Abremshimchi (Leninabad)
ADK (Alma-Ata)
Admiralteyets (Leningrad)
Agrofirma (Kuba)
Ak-kanat (Uzun-Agach)
Akhal (Ashkhabad Region)
Akkurgan (Tashkent region)
Aktau (Shevchenko)
Aktyubinets (Aktyubinsk)
Alashkert (Martuni)
Alay (Osh)
Alazani (Gurdzhaani)
Alga (Frunze)
Almaz (Yerevan)
Amu-Darya (Chardzhou)
Amur (Blagoveshchensk)
Amur (Komsomolsk-na-Amure)
Angara (Angarsk)
APK (Azov)
Arabkir (Yerevan)
Araks (Oktemberyan)
Araks (Yerevan)
Aral (Nukus)
Ararat (Yerevan)
Ararat-2 (Yerevan)
Aray (Stepnogorsk)
Araz (Baku)
Araz (Nakhichevan)
Arsenal (Kiev)
Arsenal (Tula)
Atlantas (Klaipeda)
Atom (Novovoronezh)
Atommash (Volgodonsk)
Avangard (Antratsit)
Avangard (Druzhkovka)
Avangard (Kamyshin)
Avangard (Kharkov)
Avangard (Kolomna)
Avangard (Kramatorsk)
Avangard (Kursk)
Avangard (Petropavlovsk)
Avangard (Rovenki)
Avangard (Rovno)
Avangard (Stalino)
Avangard (Zheltye Vody)
Avangard Chelyabinsk (Chelyabinsk)
Avanhard (Sumy)
Avauchilishche (Moscow)
Avei (Akstafa)
Avtodor (Vladikavkaz)
Avtomobilist (Abakan)
Avtomobilist (Baku)
Avtomobilist (Kokand)
Avtomobilist (Krasnoyarsk)
Avtomobilist (Leningrad)
Avtomobilist (Mingechaur)
Avtomobilist (Odessa)
Avtomobilist (Sumy)
Avtomobilist (Termez)
Avtomobilist (Yerevan)
Avtomobilist (Yevlakh)
Avtomotor (Kharkov)
Azeri (Baku)
Azot (Nizhnyaya Gorlovka)
Azot (Shostka)
Babayev Factory (Moscow)
Badamly (Nakhichevan)
Bagdodchi (Bagdad)
Bakinets (Baku)
Baltika (Kaliningrad)
Bashselmash (Neftekamsk)
Bentonit (Izhdevan)
Beshkent (Beshkent)
Binokor (Bukhara)
Bobruysk team (Bobruysk)
Bolshevik (Kiev)
Budyonny Factory (Baku)
Budzhak (Komrat)
Bukovina (Chernovtsy)
Bulat (Cherepovets)
Buran (Voronezh)
Burevestnik (Frunze)
Burevestnik (Krasnyi Luch)
Burevestnik (Krivoy Rog)
Burevestnik (Moscow)
Burevestnik (Stalino)
Burevestnik (Tbilisi)
Burevestnik (Tula)
Burovik (Almetievsk)
By-Product Coke Plant (Makeevka)
Chaika (Sevastopol)
Chapaev Kolkhoz (Kiev Region)
Chernomorets (Odessa)
Chigarachi (Termez)
Chirchik (Chirchik)
Chkalovets (Novosibirsk)
Chust (Namangan Region)
CSKA (Moscow)
CSKA-2 (Moscow)
CSKA-3 (Moscow)
Dashgyn (Zakataly)
Daugava (Rīga)
Debed (Alaverdi)
Desna (Bryansk)
Desna (Chernigov)
Dila (Gori)
Dimitrov Factory (Tbilisi)
Dimitrovets (Tashkent Region)
DKA (Korosten)
DKA (Omsk)
DKA (Stalingrad)
DKA (Voronezh)
Dnepr (Cherkassy)
Dnepr (Dnepropetrovsk)
Dnepr (Mogiliev)
Dnestr (Tiraspol)
DO (Ashkhabad)
DO (Baku)
DO (Riga)
DO (Stalinabad)
DO (Vilnius)
Dostuk (Sokuluk)
Drogobych (Drogobych)
Druzhba (Budyonnovsk)
Druzhba (Maykop)
Druzhba (Yoshkar-Ola)
Dunayets (Izmail)
Dvina (Vitebsk)
Dymamo (club) (Leningrad)
Dymamo (club) (Moscow)
Dynamo (Aktubinsk)
Dynamo (Baku)
Dynamo (Barnaul)
Dynamo (Batumi)
Dynamo (Belaya Tserkov)
Dynamo (Bolshevo)
Dynamo (Brest)
Dynamo (Bryansk)
Dynamo (Chelyabinsk)
Dynamo (Dnepropetrovsk)
Dynamo (Frunze)
Dynamo (Gagra)
Dynamo (Gorky)
Dynamo (Irkutsk)
Dynamo (Ivanovo)
Dynamo (Kalinin)
Dynamo (Kashira)
Dynamo (Kazan)
Dynamo (Kemerovo)
Dynamo (Khabarovsk)
Dynamo (Kharkov)
Dynamo (Kiev)
Dynamo (Kirov)
Dynamo (Kopli)
Dynamo (Krasnoyarsk)
Dynamo (Krivoy Rog)
Dynamo (Kungur)
Dynamo (Kursk)
Dynamo (Kuybyshev)
Dynamo (Leningrad)
Dynamo (Lyubertsy)
Dynamo (Makhachkala)
Dynamo (Minsk)
Dynamo (Mogilev-Podolskiy)
Dynamo (Moscow)
Dynamo (Moscow Region)
Dynamo (Nikolaev)
Dynamo (Novosibirsk)
Dynamo (Omsk)
Dynamo (Petrozavodsk)
Dynamo (Poltava)
Dynamo (Rostov-on-Don)
Dynamo (Samarkand)
Dynamo (Saransk)
Dynamo (Stalinabad)
Dynamo (Stalingrad)
Dynamo (Stavropol)
Dynamo (Sukhumi)
Dynamo (Sverdlovsk)
Dynamo (Tallin)
Dynamo (Tashkent)
Dynamo (Tbilisi)
Dynamo (Ufa)
Dynamo (Vinnitsa)
Dynamo (Vologda)
Dynamo (Voronezh)
Dynamo (Voroshilovgrad)
Dynamo (Yakutsk)
Dynamo (Yerevan)
Dynamo (Zugdidi)
Dynamo-2 (Alma-Ata)
Dynamo-2 (Kiev)
Dynamo-2 (Leningrad)
Dynamo-2 (Moscow)
Dzerzhinets (Bezhitsa)
Dzerzhinets (Dzerzhinsk)
Dzerzhinets (Leningrad)
Dzezkazganets (Dzezkazgan)
Ekibastuzets (Ekibastuz)
Elektrik (Saratov)
Elektrik Factory (Leningrad)
Elektron (Novgorod)
Elektron (Vyatskie-Polyany)
Elektrosila (Leningrad)
Elnyas (Siauliai)
Energetik (Nurek)
Energiya (Moscow)
Energiya (Novaya Kahovka)
Energiya (Novgorod)
Energiya (Novocherkassk)
Energiya (Severodvinsk)
Energiya (Voronezh)
Etalon (Baksan)
Factory Nr 20 (Moscow)
Factory Nr. 168 (Ryazan)
Fakel (Voronezh)
Fili (Moscow)
Fosforit (Karatau)
Frezer Factory (Moscow)
Frunze Factory (Moscow)
Frunzenets (Sumy)
FShM (Kiev)
FShM (Leningrad)
FShM (Minsk)
Gastello (Ufa)
Gazovik (Izhevsk)
Gazovik (Orenburg)
Geofizika Factory (Moscow)
Geolog (Karshi)
Geolog (Tumen)
Golubaya Niva (Slavyansk-na-Kubani)
Gomselmash (Gomel)
Gorbunov Factory (Moscow)
Gornyak (Kentau)
Gornyak (Khromtau)
Gornyak (Nikolskiy)
Gornyak (Raichikhinsk)
Goyazan (Kazakh)
Granit (Tetyukhe)
Gulistonchi (Gulistan)
Guria (Lanchkhuti)
Gyandzhlik (Baku)
Gyandzhlik (Navagi)
Impuls (Dilizhan)
Industria (Yenakievo)
Inkaras (Kaunas)
Inshaatchi (Shemakha)
Iriston (Vladikavkaz)
Irrigator (Chardzhou)
Irtysh (Glubokov)
Irtysh (Omsk)
Irtysh (Pavlodar)
Iskra (Moscow)
Iskra (Smolensk)
Iskra (Yerevan)
Izhotsky Factory (Leningrad)
Kakheti (Telavi)
Kalev (Tallin)
Kalinin team (Kalinin)
Kalininets (Sverdlovsk)
Kalitva (Belaya Kalitva)
KAMAZ (Naberezhnye Chelny)
Kamvolmny Kombinat (Kuntsevo)
Kapaz (Gyandzha)
Karabakh (Agdam)
Karabakh (Stepanakert)
Karbolit (Orehovo-Zuyevo)
Karpaty (Kamenka-Bugskaya)
Karpaty (Lvov)
Karshistroi (Karshi)
Kasagh (Ashtarak)
Kasansayets (Kasansay)
Kauchuk (Leningrad)
Kauchuk (Moscow)
Kauchuk (Sterlitamak)
Kaunas (Kaunas)
Khanka (Khanka)
Kharkov team (Kharkov)
Khimik (Almalyk)
Khimik (Belorechensk)
Khimik (Berezniki)
Khimik (Chirchik)
Khimik (Dzerzhinsk)
Khimik (Dzhambul)
Khimik (Grodno)
Khimik (Kalininsky Region)
Khimik (Klin)
Khimik (Moscow)
Khimik (Nevinnomysk)
Khimik (Novomoskovsk)
Khimik (Orehovo-Zuevo)
Khimik (Salavat)
Khimik (Semiluki)
Khimik (Severodonetsk)
Khimik (Slantsy)
Khimik (Stepnogorsk)
Khimik (Usolye-Sibirskoye)
Khisar (Shakhriyabz)
Khiva (Khiva)
Khosilot (Farkhar)
Khudzand (Khudzand)
KIM (Moscow)
Kimegar (Almalyk)
Kirovets (Leningrad)
Kirovets (Makeevka)
Kirovets (Perm)
Kokshetau (Kokchetav)
Kolheti (Hobi)
Kolkheti 1913 (Poti)
Kolos (Akimovka)
Kolos (Aleksandrovskaya)
Kolos (Nikopol)
Kolos (Pavlograd)
Kometa (Lytkarino)
Komintern Factory (Dnepropetrovsk)
Komsomolets (Leningrad)
Konchi (Angren)
Kopetdag (Ashkhabad)
Kord (Balakovo)
Koshkagorts (Yerevan)
Kotaik (Abovyan)
Kovrovets (Kovrov)
Krasnaya Presnya (Moscow)
Krasnaya Roza (Moscow)
Krasnaya Zarya-2 (Leningrad)
Krasnoe Znamya (Kishinyov)
Krasnoe Znamya (Moscow)
Krasnoe Znamya (Pavlovsky Posad)
Krasnoe Znamya (Yegoryevsk)
Krasnovodsk team (Krasnovodsk)
Krasny Proletariy (Moscow)
Krasny Proletariy Factory (Moscow)
Krasny Treugolnik (Leningrad)
Kremen (Kremenchug)
Kristall (Kherson)
Krivbass (Krivoy Rog)
Krylya Sovetov (Irkutsk)
Krylya Sovetov (Kuybyshev)
Krylya Sovetov (Moscow)
Krylya Sovetov (Saratov)
Krylya Sovetov (Taganrog)
Krylya Sovetov (Tashkent)
Krylya Sovetov (Zaporozhye)
Krylya Sovetov-3 (Moscow)
Kuban (Baranikovskiy)
Kuban (Baranikovsky)
Kuban (Krasnodar)
Kuban (Timashevsk)
Kulakov Factory (Leningrad)
Kurmyukh (Kakhi)
Kustanayets (Kustanay)
Kuzbass (Kemerovo)
Lenin Factory (Krasnogorovka)
Leninogorets (Leninogorsk)
Lernagorts (Kafan)
Liebknecht Factory (Dnepropetrovsk)
Lima (Kaunas)
Lokmotiv (Tumen)
Lokomotiv (Abakan)
Lokomotiv (Allaverdy)
Lokomotiv (Baku)
Lokomotiv (Chelyabinsk)
Lokomotiv (Chita)
Lokomotiv (Dnepropetrovsk)
Lokomotiv (Donetsk)
Lokomotiv (Kaluga)
Lokomotiv (Kazan)
Lokomotiv (Kharkov)
Lokomotiv (Kiev)
Lokomotiv (Kishinyov)
Lokomotiv (Konotop)
Lokomotiv (Kotovsk)
Lokomotiv (Kuybyshev)
Lokomotiv (Leningrad)
Lokomotiv (Lozovaya)
Lokomotiv (Lyublino)
Lokomotiv (Mineralnye Vody)
Lokomotiv (Moscow)
Lokomotiv (Nizhniy Novgorod)
Lokomotiv (Odessa)
Lokomotiv (Omsk)
Lokomotiv (Orenburg)
Lokomotiv (Poltava)
Lokomotiv (Ruzayevka)
Lokomotiv (Ryazan)
Lokomotiv (Sinelnikovo)
Lokomotiv (Slavyansk)
Lokomotiv (Svobodny)
Lokomotiv (Tashkent)
Lokomotiv (Tbilisi)
Lokomotiv (Ungeny)
Lokomotiv (Vologda)
Lokomotiv (Voronezh)
Lokomotiv (Voznesensk)
Lokomotiv (Yasinovataya)
Lokomotiv-2 (Kiev)
Lokomotiv-2 (Moscow)
LOMO (Leningrad)
Lori (Kirovakan)
Luch (Vladivostok)
Luch (Zagorsk)
Luchaferul (Tiraspol)
Magaroeli (Chiatura)
Makharadze team (Makharadze)
Malatiya (Yerevan)
Mashinostroitel (Balashiha)
Mashinostroitel (Kiev)
Mashinostroitel (Podolsk)
Mashinostroitel (Pskov)
Mashtekhsoyuz (Moscow)
Mashuk (Pyatigorsk)
Mashzavod (Stupino)
Mayak (Chardzhou)
Mayak (Kharkov)
Mayak (Ochakov)
Medik (Krasnodar)
Melanzhist (Egoryevsk)
Meliorator (Chimkent)
Meliorator (Kzyl-Orda)
Mertskhali (Makharadze)
Merw (Mary)
Meshakhte (Tkibuli)
Metallist (Kharkov)
Metallist (Pavlovo)
Metallist (Petropavlovsk)
Metallurg (Almalyk)
Metallurg (Balkhash)
Metallurg (Boksitogorsk)
Metallurg (Dneprodzerzhinsk)
Metallurg (Elektrostal)
Metallurg (Krasny Sulin)
Metallurg (Kuybyshev)
Metallurg (Lipetsk)
Metallurg (Magnitogorsk)
Metallurg (Novokuznetsk)
Metallurg (Novotroitsk)
Metallurg (Pikalevo)
Metallurg (Rustavi)
Metallurg (Stalingrad)
Metallurg (Stary Oskol)
Metallurg (Temirtau)
Metallurg (Volkhov)
Metallurg (Yermak)
Metallurg (Zaporozhye)
Metallurg (Zlatoust)
Metallurg Vostoka (Sverdlovsk)
Meteor (Moscow)
Meteor (Zhukovsky)
Metrostroy (Moscow)
Mikoyan Myasokombinat (Moscow)
Mine Nr 30 (Rutchenkovo)
Molniya (Kharkov)
Molniya (Moscow)
Montazhnik (Turkestan)
Moscow-Ryazan Railway Branch (Moscow)
Moscow-Yaroslavl Railway Branch (Moscow)
Moskvich (Moscow)
Motor (Mezhdurechensk)
Motor (Proletarskaya)
MTsOP (Tbilisi)

MTsOP-Metallurg (Sverdlovsk)
MTsOP-Termist (Baku)
Mush (Charentsavan)
Myasokombinat (Maykop)
Nadikvari (Telavi)
Nairi (Yerevan)
Narimanov Kolkhoz (Narimanov)
Narimanovets (Narimanov)
Nart (Cherkessk)
Naryn (Khakkulabad)
Narzan (Kislovodsk)
Navroz (Andizhan)
Nebitchi (Nebit-Dag)
Neftchi (Baku)
Neftchi-2 (Baku)
Neftehimik (Nizhnekamsk)
Neftyanik (Ahtyrka)
Neftyanik (Bugulma)
Neftyanik (Drogobych)
Neftyanik (Fergana)
Neftyanik (Lenin Region)
Neftyanik (Oktyabrskiy)
Neftyanik (Omsk)
Neftyanik (Salavat)
Neftyanik (Syzran)
Neftyanye Kamni (Baku)
Neva (Leningrad)
Nig (Aparan)
Nistru (Kishinyov)
Niva (Ternopol)
Niva (Vinnitsa)
Novator (Zhdanov)
Novbakhor (Namangan)
Nuravshon (Bukhara)
ODO (Petrozavodsk)
ODO (Sverdlovsk)
ODO (Tallin)
ODO (Tashkent)
Oguz (Tovuz)
Ok Oltyn (Moskovskyi)
Oka (Kolomna)
Okean (Kerch)
Okean (Nakhodka)
Okean (Vladivostok)
Olimp (Fryazino)
Olimpiya (Alma-Ata)
Olimpiya (Artashat)
Orbita (Belaya Kalitva)
Ordzhonikidze Factory (Leningrad)
Osnova (Vichuga)
Pārdaugava (Rīga)
Paatsoyagorts (Noyemberyan)
Pakhtaaral (Syrdarya Region)
Pakhtachi (Gulistan)
Pakhtakor (Tashkent)
Pambykchi (Barda)
Pamir (Dushanbe)
Pamir (Leninabad)
Pishchevik (Beltsy)
Pishchevik (Frunze Region)
Pishchevik (Kerch)
Pishchevik (Kherson)
Pishchevik (Krasnodar)
Pishchevik (Leningrad)
Pishchevik (Moscow)
Pishchevik (Rostov-on-Don)
Pishchevik (Simferopol)
Pishchevik (Tbilisi)
Pishchevik-2 (Moscow)
Plastik (Salyany)
Podolye (Hmelnitskiy)
Podolye (Kamenets-Podolsky)
Podshipnik (Moscow)
Polesye (Zhitomir)
Politekhnik (Leningrad)
Politekhnik (Yerevan)
Politekhnik Institute (Kaunas)
Politotdel (Tashkent region)
Porcelain Factory (Baranovka)
Pravda (Moscow)
Presnya (Moscow)
Priborist (Mukachevo)
Prikarpatye (Ivano-Frankovsk)
Prikaspiyets (Guryev)
Profsoyuzy (Frunze)
Profsoyuzy (Leninabad)
Profsoyuzy-1 (Moscow)
Profsoyuzy-2 (Moscow)
Progress (Berdichev)
Progress (Biysk)
Progress (Chernyakhovsk)
Progress (Kamensk-Shakhtinsky)
Progress (Zelenodolsk)
Progress Factory (Leningrad)
Proletarskaya Pobeda (Moscow)
Prometey (Dneprodzerzhinsk)
Prometey (Lyubertsy)
Prometey (Yerevan)
Qayrat (Alma-Ata)
RAF (Yelgava)
Raketa (Gorkiy)
Regar (Tursun-Zade)
Rekord (Moscow)
Remontnik (Prokhladnyi)
REZ (Riga)
Ritm (Belgorod)
Rodina (Fryazino)
Rodina (Moscow)
Rope Factory (Kharkov)
Rostselmash (Rostov-on-Don)
Rot-Front (Kiev)
Rot-Front (Poltava)
Rotor (Volgograd)
RShVSM (Alma-Ata)
Rubin (Kazan)
Rus (Volgograd)
Rybak (Nakhodka)
Saharniki (Karlovka)
Saharniki (Sumy)
Sakhalin (Yuzhno-Sakhalinsk)
Salyut (Belgorod)
Salyut (Kamensk-Uralksiy)
Samarkand (Samarkand region)
Sanavardo (Samtredia)
Saturn (Ramenskoe)
Saturn (Rybinsk)
Selenga (Ulan-Ude)
Selkhozinstitut (Chisinau)
Selmash (Kharkov)
Selmash (Kirovo)
Selmash (Zaporozhye)
Selmash-2 (Kharkov)
Selmashevets (Chirchik)
Sementchi (Bekabad)
Semetey (Frunze)
Serp i Molot (Kharkov)
Serp i Molot (Moscow)
Sever (Murmansk)
Shakhrikhanets (Shakhrikhan)
Shakhtyor (Aleksandria)
Shakhtyor (Angren)
Shakhtyor (Artyom)
Shakhtyor (Donetsk)
Shakhtyor (Gorlovka)
Shakhtyor (Karaganda)
Shakhtyor (Kemerovo)
Shakhtyor (Kirovsk)
Shakhtyor (Kiselyovsk)
Shakhtyor (Krasnograd)
Shakhtyor (Krasny Luch)
Shakhtyor (Kumertau)
Shakhtyor (Leninsk-Kuznetskiy)
Shakhtyor (Novovolynsk)
Shakhtyor (Prokopyevsk)
Shakhtyor (Shakhty)
Shakhtyor (Stakhanov)
Shakhtyor (Sverdlovsk)
Shakhtyor (Torez)
Shakhtyor (Yenakievo)
Shelkovik (Naro-Fominsk)
Sherdor (Samarkand)
Sherstyanik (Moscow)
Sherstyanik (Nevinnomysk)
Shevardeni (Tbilisi)
Shinnik (Yaroslavl)
Shirak (Leninakan)
Shirvan (Kyurdamir)
Shtorm (Leningrad)
Shukura (Kobuleti)
ShVSM (Leningrad)
ShVSM-1 (Leningrad)
ShVSM-2 (Leningrad)
ShVSM-Inkarnas (Kaunas)
ShVSM-SKA (Kuybyshev)
Sibir (Kurgan)
Sibir (Usolye-Sibirskoye)
Sibiryak (Bratsk)
Signal (Chelyabinsk)
Signal (Izobilnyi)
Sitall (Konstantinovka)
SKA (Chita)
SKA (Khabarovsk)
SKA (Kiev)
SKA (Leningrad)
SKA (Minsk)
SKA (Novosibirsk)
SKA (Odessa)
SKA (Rostov-on-Don)
SKA (Tbilisi)
SKA (Yerevan)
SKA Karpaty (Lvov)
SKA-RShVSM (Tashkent Region)
SKChF (Sevastopol)
SKF (Leningrad)
SKIF (Alma-Ata)
SKIF (Moscow)
SKIF (Yerevan)
Snaiper (Kirov)
Snaiper (Moscow)
Sogdiana (Dzhizak)
Sokhibkor (Khalkabad)
Sokhibkor (Yangiyul)
Sokol (Leningrad)
Sokol (Likino-Dulyovo)
Sokol (Sarapul)
Sokol (Saratov)
Sokol (Tallin)
Soyuz (Moscow)
Spartak (Alma-Ata)
Spartak (Anapa)
Spartak (Dnepropetrovsk)
Spartak (Gorkiy)
Spartak (Ivanovo)
Spartak (Kazan)
Spartak (Kharkov)
Spartak (Kiev)
Spartak (Korosten)
Spartak (Kostroma)
Spartak (Kuybyshev)
Spartak (Leningrad Region)
Spartak (Lukhovitsy)
Spartak (Lvov)
Spartak (Melitopol)
Spartak (Minsk)
Spartak (Moscow)
Spartak (Nalchik)
Spartak (Omsk)
Spartak (Oryol)
Spartak (Petrozavodsk)
Spartak (Saransk)
Spartak (Semipalatinsk)
Spartak (Starobelsk)
Spartak (Sumy)
Spartak (Tambov)
Spartak (Tbilisi)
Spartak (Termez)
Spartak (Tskhinvali)
Spartak (Vladikavkaz)
Spartak (Voronezh)
Spartak (Yerevan)
Spartak (club) (Moscow)
Spartak-2 (Moscow)
Sperantsa (Drokiya)
Spitak (Spitak)
Sport (Tallin)
Sputnik (Kaluga)
Stakhanovets (Artemovsk)
Stakhanovets (Gorlovka)
Stakhanovets (Krasnoarmeysk)
Stakhanovets (Lisichansk)
Stal (Alchevsk)
Stal (Cheboksary)
Stal (Dnepropetrovsk)
Stal (Krivoy Rog)
Stal (Stalino)
Stalin Avtozavod (Moscow)
Stalin Factory (Kramatorsk)
Stalin Factory (Leningrad)
Stalinets (Kharkov)
Stalinets (Leningrad)
Stalinets (Moscow)
Stalinets-2 (Moscow)
Start (Dzerzhinsk)
Start (Moscow)
Start (Tashkent)
Start (Ulyanovsk)
Start (Verkhnyaya Salda)
Start (Yeysk)
Strela (Sverdlovsk)
Strela (Voronezh)
Stroitel (Baku)
Stroitel (Beltsy)
Stroitel (Birobidzhan)
Stroitel (Dneprodzerzhinsk)
Stroitel (Dulevo)
Stroitel (Dzhalalabad)
Stroitel (Kansk)
Stroitel (Khabarovsk)
Stroitel (Krivoy Rog)
Stroitel (Pervomaisk)
Stroitel (Rudny)
Stroitel (Sabirabad)
Stroitel (Sochi)
Stroitel (Syktyvkar)
Stroitel (Ternopol)
Stroitel (Yerevan)
Stroitel Vostoka (Novosibirsk)
Stroitel Vostoka (Sverdlovsk)
Stroiteli (Baku)
Stupino team (Stupino)
Sudostroitel (Astrahan)
Sudostroitel (Kaspiysk)
Sudostroitel (Leningrad)
Sudostroitel (Nikolaev)
Sudostroitel (Sormovo)
Sulori (Vani)
Sunzha (Groznyi)
Surkhan (Surkhan)
Surkhan (Termez)
Sverdlovets (Tashkent Region)
Svetlana (Leningrad)
Svetotechnika (Saransk)
Tavriya (Simferopol)
Technical School (Dnepropetrovsk)
Technical School (Novosibirsk)
Technical School (Smolensk)
Teikovo Kombinat (Teikovo)
Tekstilshchik (Ivanovo)
Tekstilshchik (Kamyshin)
Temp (Baku)
Temp (Kiev)
Temp (Shepetovka)
Temp (Zagorsk)
Terek (Groznyi)
Tighina (Bendery)
Tiligul (Tiraspol)
Tobacco Factory (Rostov-on-Don)
Tom (Tomsk)
Tomna (Kineshma)
Torgmash (Lyubertsy)
Torpedo (Armavir)
Torpedo (Berdyansk)
Torpedo (Gorkiy)
Torpedo (Izhevsk)
Torpedo (Kharkov)
Torpedo (Kutaisi)
Torpedo (Miass)
Torpedo (Minsk)
Torpedo (Moscow)
Torpedo (Mytishchi)
Torpedo (Pavlovo)
Torpedo (Podolsk)
Torpedo (Rubtsovsk)
Torpedo (Ryazan)
Torpedo (Taganrog)
Torpedo (Tolyatti)
Torpedo (Vladimir)
Torpedo (Volzhskiy)
Torpedo (Yelyets)
Torpedo (Yeysk)
Torpedo (Zaporozhye)
Torpedo (club) (Moscow)
Traktor (Novosibirsk)
Traktor (Tashkent)
Traktor (Ukhta)
Traktor-2 (Stalingrad)
Trikotazhnik (Astrahan)
Trubnik (Nikopol)
Trud (Engels)
Trud (Kishinyov)
Trud (Krasnaya Polyana)
Trud (Naro-Fominsk)
Trud (Tbilisi)
Trud (Tolyatti)
Trudovye Rezervy (Baku)
Trudovye Rezervy (Leningrad)
Trudovye Rezervy (Mineralnye Vody)
Tselinnik (Tselinograd)
Tselinnik (Yangier)
Tsement (Novorossiysk)
TsOP (Frunze)
Tsvetmet (Krasnouralsk)
Tsvetmet (Moscow)
Tsvetmet (Zaporozhye)
Tsvetnye Metally (Balkhash)
TTU (Tbilisi)
Turbina (Naberezhnye Chelny)
Turbina (Syzran)
Turtkulchi (Turtkul)
Tyazhmash (Syzran)
Ufimets (Ufa)
Ugolshchik (Shakhtinsk)
Umid (Tashkent)
Umud (Dzhalilabad)
Uralan (Elista)
Uralets (Nizhniy Tagil)
Uralets (Uralsk)
Uralmash (Sverdlovsk)
Urozhay (Kanevskaya)
Urozhay (Korenovskaya)
Urozhay (Krymsk)
Urozhay (Labinsk)
Urozhay (Leningradskaya)
Urozhay (Minsk)
Urozhay (Pavlovskaya)
Urozhay (Slavyansk-na-Kubani)
Urozhay (Svetlograd)
Vahsh (Kurgan-Tube)
Vahsh (Nurek)
Vainakh (Shali)
Vierul (Kishinyov)
Vilyash (Masally)
Vinogradar (Derbent)
VMS (Leningrad)
VMS (Moscow)
Vodnik (Astrakhan)
Vodnik (Baku)
Vodnik (Kiev)
Volga (Gorky)
Volga (Kalinin)
Volgar (Astrakhan)
Volna (Dubna)
Volochanin (Vyshniy Volochek)
Volyn (Lutsk)
Volzhanin (Kineshma)
Voroshilov Factory (Voronezh)
Vorskla (Poltava)
Voskhod (Leninsk)
Vostok (Ust-Kamenogorsk)
Vulkan (Petropavlovsk-Kamchatsky)
VVS (Leningrad)
VVS (Moscow)
VVS2 (Moscow)
Vympel (Kaliningrad)
Vympel (Kiev)
Xəzər (Lenkoran)
Xəzər (Sumgait)
Yangier (Yangier)
Yerazank (Stepanakert)
Yeshlik (Turakurgan)
Yunost (Pavlovsky Posad)
Zakarpatye (Uzhgorod)
Zakhmet (Chardzhou)
Zangezur (Goris)
Zarafshan (Navoi)
Zarya (Beltsy)
Zarya (Kaluga)
Zarya (Podgorny)
Zarya (Voroshilovgrad)
Zdorovye (Kharkov)
Zenit (Chelyabinsk)
Zenit (Izhevsk)
Zenit (Kharkov)
Zenit (Kiev)
Zenit (Kuybyshev)
Zenit (Leningrad)
Zenit (Penza)
Zenit (Stalino)
Zenit (Votkinsk)
Zenit 221 (Stalingrad)
Zhalgiris (Vilnius)
Zhemchuzhina (Sochi)
Zhetysu (Taldy-Kurgan)
Znamya (Arzamas)
Znamya (Noginsk)
Znamya Truda (Moscow)
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo)
Znanie (Herson)
Zolotoprofsoyuz (Chita)
Zoravan (Yegvard)
Zorkiy (Krasnogorsk)
Zvartnots (Echmiadzin)
Zveinieks (Liepaja)
Zverda (Irkutsk)
Zvevda (Vyborg)
Zvezda (Gorodishche)
Zvezda (Kirovograd)
Zvezda (Moscow)
Zvezda (Perm)
Zvezda (Serpukhov)

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 665
Matches:1 001 535
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 244
Site news
11.12.2017
current

Round of 32 of the
Europa League 2017/18
added

11.12.2017
current

Round of 16 of the
UEFA Champions League 2017/18
added

05.12.2017
current

Third Round Proper of the
FA Cup 2017/18
added

01.12.2017
current

Final shedule of the
World Cup 2018
added

In the football world

Tomorrow, December 15

TuvaluTonga

09:00

FijiNew Caledonia

12:00

VanuatuSolomon Islands

15:00

UgandaZanzibar

15:00

 

Sheffield WednesdayWolverhampton Wanderers

19:45

 

Mouscron-PéruwelzOostende

20:30

 

Borussia MHamburger SV

20:30

 

SevillaLevante

21:00

 

KoronaPiast

18:00

ŚląskJagiellonia

20:30

 

Paços de FerreiraBoavista

20:30

 

Saint-ÉtienneMonaco

20:45

 

SlavenLokomotiva

18:00

 

SydneyMelbourne City

19:50

Local time

Yesterday, December 13

Al JaziraReal Madrid

1:2

FlamengoIndependiente

1:1

 

Swansea CityManchester City

0:4

Newcastle UnitedEverton

0:1

SouthamptonLeicester City

1:4

Manchester UnitedAFC Bournemouth

1:0

West Ham UnitedArsenal

0:0

LiverpoolWest Bromwich Albion

0:0

Tottenham HotspurBrighton & Hove Albion

2:0

 

Crewe AlexandraBlackburn Rovers

0:1*

 

HoffenheimStuttgart

1:0

BayernKöln

1:0

HerthaHannover

3:1

Schalke 04Augsburg

3:2

Bayer 04Werder

1:0

 

VitesseWillem II

2:2

GroningenPSV

3:3

VVV-VenloUtrecht

0:1

FeyenoordHeerenveen

1:1

Den HaagRoda

3:2

 

LechiaPogoń

1:3

ZagłębieLech

0:0

CracoviaWisła K

1:4

Wisła PSandecja

2:2

 

BačkaZemun

1:0

BoracMladost

1:2

ČukaričkiRad

3:0

JavorNapredak

0:1

RadnikRadnički

0:2

Spartak Zlatibor VodaVojvodina

1:1

FK MačvaVoždovac

1:1

PartizanCrvena Zvezda

1:1

 

CelticHamilton Academical

3:1

HibernianRangers

1:2

Partick ThistleMotherwell

3:2

St. JohnstoneAberdeen

0:3

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

09.12.2017 – 16.12.2017

East Asian Football Championship 2017,
Final tournament

06.12.2017 – 16.12.2017

FIFA Club World Cup 2017

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

Just finished

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru