Europa League 2017/18

Group A
ClubGWDLF-AP
1. Villarreal31205 - 35
2. Slavia Praha31204 - 35
3. Astana31116 - 44
4. Maccabi30120 - 51
Group B
ClubGWDLF-AP
1. Dynamo Kiev32108 - 57
2. Young Boys30304 - 43
3. Partizan30213 - 42
4. Skënderbeu30212 - 42
Group C
ClubGWDLF-AP
1. Ludogorets32104 - 17
2. Braga32014 - 46
3. Hoffenheim31025 - 53
4. İstanbul Başakşehir30122 - 51
Group D
ClubGWDLF-AP
1. Milan32108 - 37
2. AÉK31204 - 35
3. Rijeka31026 - 63
4. Austria30124 - 101
Group E
ClubGWDLF-AP
1. Atalanta32107 - 27
2. Lyon31204 - 35
3. Apollon30214 - 62
4. Everton30123 - 71
Group F
ClubGWDLF-AP
1. Lokomotiv31204 - 15
2. København30301 - 13
3. Sheriff30301 - 13
4. Fastav30211 - 42
Статистика личных встреч  07.12.2017 19:00Fastav Lokomotiv
 Olomouc
Статистика личных встреч  07.12.2017 19:00København Sheriff
 København
Статистика личных встреч  02.11.2017 20:00Lokomotiv Sheriff
 Moscow
Статистика личных встреч  02.11.2017 19:00København Fastav
 København
Group G
ClubGWDLF-AP
1. Steaua33007 - 29
2. Lugano31025 - 63
3. Viktoria Plzeň31025 - 73
4. Hapoel Be`er Sheva31024 - 63
Group H
ClubGWDLF-AP
1. Arsenal33008 - 39
2. Crvena Zvezda31112 - 24
3. BATE31114 - 54
4. Köln30031 - 50
Group I
ClubGWDLF-AP
1. Red Bull32104 - 17
2. Marseille32013 - 26
3. Konyaspor31022 - 43
4. Vitória Guimarães30123 - 51
Group J
ClubGWDLF-AP
1. Östersunds32105 - 27
2. Zorya Lugansk32013 - 36
3. Athletic30212 - 32
4. Hertha30121 - 31
Group K
ClubGWDLF-AP
1. Lazio33008 - 39
2. Nice32019 - 46
3. Vitesse30123 - 71
4. Zulte Waregem30122 - 81
Group L
ClubGWDLF-AP
1. Zenit330011 - 29
2. Real Sociedad320111 - 36
3. Rosenborg31024 - 83
4. Vardar30031 - 140
Статистика личных встреч  02.11.2017 21:05Real Sociedad Vardar
 San Sebastián
Статистика личных встреч  02.11.2017 21:05Rosenborg Zenit
 Trondheim

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 661
Matches:1 001 307
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 229
<2017>
<October>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Site news
17.10.2017
current

Second round of UEFA qualification for the of the World Cup 2018 added

16.10.2017

October update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

Fixtures
Europa League 2017/18

Group A, Day 4

02.11

Slavia Praha - Villarreal

19:00

02.11

Maccabi - Astana

20:00

Group B, Day 4

02.11

Partizan - Skënderbeu

19:00

02.11

Young Boys - Dynamo Kiev

19:00

Group C, Day 4

02.11

Ludogorets - Braga

20:00

02.11

İstanbul Başakşehir - Hoffenheim

20:00

Group D, Day 4

02.11

Rijeka - Austria

19:00

02.11

AÉK - Milan

20:00

Group E, Day 4

02.11

Lyon - Everton

19:00

02.11

Apollon - Atalanta

20:00

Group F, Day 4

02.11

København - Fastav

19:00

02.11

Lokomotiv - Sheriff

20:00

Group G, Day 4

02.11

Viktoria Plzeň - Lugano

21:05

02.11

Steaua - Hapoel Be`er Sheva

22:05

Group H, Day 4

02.11

Arsenal - Crvena Zvezda

20:05

02.11

Köln - BATE

21:05

Group I, Day 4

02.11

Vitória Guimarães - Marseille

20:05

02.11

Red Bull - Konyaspor

21:05

Group J, Day 4

02.11

Athletic - Östersunds

21:05

02.11

Hertha - Zorya Lugansk

21:05

Group K, Day 4

02.11

Lazio - Nice

21:05

02.11

Vitesse - Zulte Waregem

21:05

Group L, Day 4

02.11

Rosenborg - Zenit

21:05

02.11

Real Sociedad - Vardar

21:05

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 21

Wydad CasablancaUSM Alger

20:00

FUSTP Mazembe

21:30

 

FK TosnoFK Rostov

14:00

RubinDynamo

16:30

SKA-KhabarovskFK Ufa

18:30

SpartakAmkar

19:00

 

FK TambovSibir

13:30

BaltikaDynamo

14:00

RotorTom

14:00

Luch-EnergiyaOlimpiets

15:00

FK OrenburgAvangard

16:00

FakelFK Khimki

17:00

KubanKrylia Sovetov

17:00

YeniseyShinnik

17:00

Zenit-2Volgar

19:00

 

Znamya TrudaVeles

Lokomotiv-KazankaLuki-Energiya

Pskov-747Tekstilshchik

14:00

FK KolomnaDynamo-2

14:00

FK ChertanovoTsRFSO

15:00

 

Rotor-Volgograd-2Khimik

FK StroginoZenit

FK KalugaArarat

14:00

SaturnZorkiy

15:00

SokolFK Ryazan

15:00

EnergomashDynamo

15:00

 

SKAAfips

SpartakViktor Ponedelnik Football Academy

Biolog-NovokubanskDynamo

DruzhbaMashuk-KMV

AngushtFK Armavir

14:30

Legion-DynamoKuban-2

14:30

FK Krasnodar-2Anzhi-2

15:00

ChaikaChernomorets

17:00

 

Zenit-IzhevskKAMAZ

Krylia Sovetov-2Anzhi-Yunior

FK ChelyabinskUral-2

NeftekhimikNosta

14:00

VolgaSyzran-2003

18:00

 

OlympikZirka

14:00

FK OleksandriyaVeres

17:00

VorsklaKarpaty

19:30

 

FK SumyNaftovyk-Ukrnafta

14:00

KreminCherkasky Dnipro

15:00

FK PoltavaHirnyk-Sport

15:00

KolosRukh

15:00

MFK MykolaivZhemchuzhina

15:30

Obolon-BrovarArsenal-Kiev

16:00

 

PolissyaPrykarpattya

15:00

Nyva TPodillya

15:00

Nyva VArsenal-Kyivshchyna

15:00

 

FK NikopolMetalist 1925

15:00

DniproMetalurh

15:00

 

KəpəzNeftçi

15:00

SumqayıtZira

17:00

 

ShirakPyunik

15:00

 

NaftanDynamo Br

14:00

NemanFK Homel

15:10

 

QayratAkzhayik

15:00

IrtyshAqtöbe

15:00

TarazShakhtyor

17:00

 

PetrocubMilsami

15:00

 

BunyodkorShoʼrtan

BuxoroPaxtakor

Qoʼqon 1912Navbahor

ObodNeftchi

 

SturmMattersburg

16:00

St. PöltenLASK

18:30

AltachWolfsberg

18:30

 

Huddersfield TownManchester United

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedCrystal Palace

15:00

Stoke CityAFC Bournemouth

15:00

Swansea CityLeicester City

15:00

SouthamptonWest Bromwich Albion

17:30

 

Aston VillaFulham

15:00

BarnsleyHull City

15:00

Bolton WanderersQueens Park Rangers

15:00

BrentfordSunderland

15:00

Bristol CityLeeds United

15:00

Derby CountySheffield Wednesday

15:00

MiddlesbroughCardiff City

15:00

Nottingham ForestBurton Albion

15:00

Sheffield UnitedReading

15:00

Wolverhampton WanderersPreston North End

15:00

MillwallBirmingham City

17:30

 

LokerenCharleroi

18:00

EupenMechelen

20:00

Sint-TruidenOostende

20:00

KortrijkGent

20:30

 

LevskiCSKA

16:00

LokomotivCherno More

20:15

 

DebrecenHaladás

15:30

FerencvárosÚjpest

15:30

PaksMezőkövesd-Zsóry

15:30

Vasas SCBalmazújváros

15:30

VideotonPuskás

15:30

DiósgyőrHonvéd

18:00

 

RB LeipzigStuttgart

15:30

Borussia MBayer 04

15:30

EintrachtBorussia D

15:30

AugsburgHannover

15:30

Hamburger SVBayern

18:30

 

NACZwolle

18:30

ExcelsiorSparta

19:45

VVV-VenloDen Haag

19:45

TwenteRoda

20:45

 

LevanteGetafe

13:00

Real BetisAlavés

16:15

ValenciaSevilla

18:30

BarcelonaMálaga

20:45

 

SampdoriaCrotone

18:00

NapoliInter

20:45

 

ÅlesundKristiansund

18:00

 

SandecjaCracovia

15:30

PogońTermalica

18:00

LechiaLech

20:30

 

FeirenseRio Ave

16:00

Vitória SMarítimo

18:15

PortoPaços de Ferreira

20:30

 

VoždovacRad

JavorRadnik

NapredakZemun

FK MačvaBorac

Spartak Zlatibor VodaČukarički

 

CeljeAluminij

13:00

GoricaDomžale

15:00

MariborAnkaran

20:20

 

MonacoCaen

17:00

MetzDijon

20:00

NantesGuingamp

20:00

AmiensBordeaux

20:00

AngersToulouse

20:00

RennesLille

20:00

 

CibaliaSlaven

15:00

HajdukDinamo

19:00

 

GrbaljDečić

13:30

IskraSutjeska

13:30

MladostBudućnost

13:30

PetrovacRudar

13:30

ZetaKom

13:30

 

TepliceKarviná

17:00

BaumitSparta

18:15

 

AFC EskilstunaElfsborg

16:00

 

HeartsSt. Johnstone

15:00

Partick ThistleDundee

15:00

Ross CountyHamilton Academical

15:00

 

HibernianCeltic

12:15

 

Nõmme KaljuPaide

13:00

KalevInfonet

13:00

LevadiaTulevik

16:00

TammekaPärnu

19:00

 

Vasco da GamaCoritiba

17:00

 

YanbianHenan Construction

15:30

Tianjin QuanjianHebei China Fortune

19:35

 

Melbourne CityWellington Phoenix

17:35

SydneyWestern Sydney Wanderers

19:50

Local time

Yesterday, October 19

AstanaMaccabi

4:0

VillarrealSlavia Praha

2:2

SkënderbeuPartizan

0:0

Dynamo KievYoung Boys

2:2

BragaLudogorets

0:2

Hoffenheimİstanbul Başakşehir

3:1

MilanAÉK

0:0

AustriaRijeka

1:3

EvertonLyon

1:2

AtalantaApollon

3:1

FastavKøbenhavn

1:1

SheriffLokomotiv

1:1

LuganoViktoria Plzeň

3:2

Hapoel Be`er ShevaSteaua

1:2

Crvena ZvezdaArsenal

0:1

BATEKöln

1:0

MarseilleVitória Guimarães

2:1

KonyasporRed Bull

0:2

ÖstersundsAthletic

2:2

Zorya LuganskHertha

2:1

NiceLazio

1:3

Zulte WaregemVitesse

1:1

VardarReal Sociedad

0:6

ZenitRosenborg

3:1

OlimpiaSantos de Guápiles

0:1

 

LokomotiviSaburtalo

1:1

Kolxet`i 1913Torpedo

1:2

DilaDinamo

1:2

 

DuklaSlovácko

1:1

 

PalmeirasPonte Preta

2:0

SportSantos

1:1

VitóriaAtlético Paranaense

2:3

FlamengoBahia

4:1

International tournaments

Current

04.09.2016 – 14.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

07.10.2015 – 06.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

19.08.2016 – 04.11.2017

AFC Cup 2017

10.02.2017 – 05.11.2017

CAF Champion's League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

01.08.2017 – 26.10.2017

CONCACAF League 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru