2019  2017  2015  2013  2012  2010  2008  2006  2004  2002  2000  1998  1996  1994  1992  1990  1988  1986  1984  1982  1980  1978  1976  1974  1972  1970  1968  1965  1963  1962  1959  1957  Overall table

Tarpeda-BelAZ

Zhodzina

UEFA clubs rank (2017): 252

Founded: 1961

Stadium: Torpedo Stadium

Other names:

 1961 – 1966  Raketa
 1967 – 1968  Awtazavodzets
 1969 – 1988  Tarpeda
 1989 – 1993  BelAZ
 1993 – 2011  Tarpeda
 2011 –   Tarpeda-BelAZ

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Inter-Cities Fair Cup/UEFA Cup/Europa League - overall stats
Europa League 2016/17 - Third qualifying round
Europa League 2015/16 - First qualifying round
Europa League 2010/11 - Second qualifying round

Overall stats Belarusian Cup - overall stats
Belarusian Cup 2017/18 - 1/8 finals
Belarusian Cup 2016/17 - Quarterfinal
Belarusian Cup 2015/16 - Winner
Belarusian Cup 2014/15 - 1/16 finals
Belarusian Cup 2013/14 - 1/8 finals
Belarusian Cup 2012/13 - Semifinal
Belarusian Cup 2011/12 - 1/16 finals
Belarusian Cup 2010/11 - 1/16 finals
Belarusian Cup 2009/10 - Final
Belarusian Cup 2008/09 - 1/8 finals
Belarusian Cup 2007/08 - 1/16 finals
Belarusian Cup 2006/07 - Quarterfinal
Belarusian Cup 2005/06 - 1/8 finals
Belarusian Cup 2004/05 - 1/16 finals
Belarusian Cup 2003/04 - 1/8 finals
Belarusian Cup 2002/03 - 1/8 finals
Belarusian Cup 2001/02 - 1/16 finals
Belarusian Cup 2000/01 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1999/00 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1998/99 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1997/98 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1996/97 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1995/96 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1994/95 - 1/16 finals
Belarusian Cup 1993/94 - 1/8 finals
Belarusian Cup 1992/93 - 1/8 finals

Overall stats Belarusian Super Cup - overall stats
Belarusian Super Cup 2017 - Final
Belarusian Super Cup 2011 - Final

Overall stats Belarusian Premier League - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Belarus 2017 Top league
Belarus 2016 Top league - place 5
Belarus 2015 Top league - place 7
Belarus 2014, top league Championship round - place 4
Belarus 2013, top league Championship round - place 5
Belarus 2012 Top league - place 11
Belarus 2011 Top league - place 6
Belarus 2010 Top league - place 11
Belarus 2009 Top league - place 8
Belarus 2008 Top league - place 13
Belarus 2007 Top league - place 4
Belarus 2006 Top league - place 11
Belarus 2005 Top league - place 4
Belarus 2004 Top league - place 4
Belarus 2003 Top league - place 6
Belarus 2002 Top league - place 5
Belarus 1992/93 First league - place 17
Belarus 1992 First league - place 13

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 665
Matches:1 001 408
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 238
Site news
18.11.2017
current

Second Round Proper of the
FA Cup 2017/18
added

Fixtures
African Cup of Nations 2019

Group A, Day 2

23.03

Equatorial Guinea - Sudan

23.03

Madagascar - Senegal

Group B, Day 2

23.03

Morocco - Malawi

23.03

Comoros - Cameroon

Group C, Day 2

23.03

Gabon - Burundi

23.03

South Sudan - Mali

Group D, Day 2

23.03

Togo - Benin

23.03

Gambia - Algeria

Group E, Day 2

23.03

South Africa - Libya

23.03

Seychelles - Nigeria

Group F, Day 2

23.03

Ethiopia - Sierra Leone

23.03

Kenya - Ghana

Group G, Day 2

23.03

Congo - Zimbabwe

23.03

Liberia - DR Congo

Group H, Day 2

23.03

Guinea - Central African Republic

23.03

Rwanda - Côte d'Ivoire

Group I, Day 2

23.03

Angola - Botswana

23.03

Mauritania - Burkina Faso

Group J, Day 2

23.03

Egypt - Niger

23.03

Swaziland - Tunisia

Group K, Day 2

23.03

Mozambique - Guinea-Bissau

23.03

Namibia - Zambia

Group L, Day 2

23.03

Uganda - Tanzania

23.03

Lesotho - Cape Verde

All fixtures

In the football world

Tomorrow, November 26

New CaledoniaEstonia

17:00

 

UralFK Krasnodar

13:30

RubinCSKA

14:00

FK RostovAnzhi

16:30

 

VeresChornomorets

14:00

FK OleksandriyaKarpaty

17:00

StalDynamo

19:30

ZoryaZirka

19:30

 

SumqayıtSəbail

16:00

ZiraQarabağ

18:00

 

BanantsGandzasar

15:00

 

KrumkachyFK Minsk

14:00

FK HomelDynamo Br

14:00

FK HaradzeyaBATE

14:00

NemanShakhtsyor

14:00

Tarpeda-BelAZSlavia

14:00

NaftanIsloch

14:00

DneprFK Slutsk

14:00

FK VitebskDynamo Mn

14:00

 

SpiculMilsami

13:00

SheriffSperanţa

13:00

Sfîntul GheorgheZarya

13:00

Dinamo-AutoDacia

13:00

PetrocubZimbru

13:00

 

WolfsbergAustria

14:00

RapidRed Bull

16:30

 

SouthamptonEverton

13:30

BurnleyArsenal

14:00

Huddersfield TownManchester City

16:00

 

Nottingham ForestCardiff City

13:00

 

GenkStandard

14:30

AnderlechtKortrijk

18:00

BruggeZulte Waregem

20:00

 

LokomotivCSKA

15:30

EtarDunav

17:45

 

Hamburger SVHoffenheim

15:30

KölnHertha

18:00

 

AjaxRoda

12:30

ExcelsiorPSV

14:30

SpartaUtrecht

14:30

VitesseDen Haag

16:45

 

DinamoKolxet`i 1913

14:00

ChikhuraLokomotivi

14:00

KobuletiSaburtalo

14:00

DinamoTorpedo

17:00

 

DeportivoAthletic

12:00

Real SociedadLas Palmas

16:15

VillarrealSevilla

18:30

ValenciaBarcelona

20:45

 

GenoaRoma

15:00

MilanTorino

15:00

UdineseNapoli

15:00

LazioFiorentina

18:00

JuventusCrotone

20:45

 

ÅlesundStrømsgodset

18:00

BrannTromsø

18:00

HaugesundKristiansund

18:00

MoldeSarpsborg 08

18:00

OddRosenborg

18:00

SandefjordLillestrøm

18:00

SogndalVålerenga

18:00

VikingStabæk

18:00

 

LechWisła P

15:30

ŚląskZagłębie

18:00

 

MarítimoEstoril-Praia

16:00

Paços de FerreiraSporting

18:00

BenficaVitória S

20:15

 

ČukaričkiCrvena Zvezda

15:00

PartizanSpartak Zlatibor Voda

17:00

 

OlimpijaKrško

16:50

AluminijRudar

18:45

 

NiceLyon

15:00

MarseilleGuingamp

17:00

MonacoParis Saint-Germain

21:00

 

RudešDinamo

15:00

CibaliaRijeka

18:00

 

TepliceViktoria Plzeň

15:00

SigmaSparta

18:00

 

KilmarnockAberdeen

12:30

 

MotherwellCeltic

15:00

 

EstudiantesAtlético Tucumán

17:00

Godoy CruzLanús

17:00

River PlateNewell's Old Boys

19:15

Rosario CentralBoca Juniors

21:30

 

CorinthiansAtlético Mineiro

17:00

CruzeiroVasco da Gama

17:00

CoritibaSão Paulo

17:00

GrêmioAtlético

17:00

Ponte PretaVitória

17:00

AvaíAtlético Paranaense

17:00

FlamengoSantos

19:00

BahiaChapecoense

19:00

 

Adelaide UnitedWestern Sydney Wanderers

18:30

Local time

Yesterday, November 24

 

AmkarDynamo

2:1

 

Zenit-2Spartak-2

1:1

 

AlashkertPyunik

1:0

 

West Ham UnitedLeicester City

1:1

 

GentMouscron-Péruwelz

3:1

 

Cherno MorePirin

0:1

 

HannoverStuttgart

1:1

 

AZTwente

2:0

 

Celta de VigoLeganés

1:0

 

CracoviaLechia

2:1

GórnikJagiellonia

3:1

 

BelenensesChaves

0:1

 

BoracVoždovac

0:0

 

Saint-ÉtienneStrasbourg

2:2

 

InterLokomotiva

1:1

 

DuklaMladá Boleslav

4:1

VysočinaZbrojovka

0:2

Bohemians 1905Slovan

0:0

 

DundeeRangers

2:1

 

BanfieldDefensa y Justicia

0:1

Chacarita JuniorsHuracán

0:2

ColónTigre

3:1

 

Melbourne CityPerth Glory

1:3

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru