Poland 2018/19, Ekstraklasa

Championship round

Relegation round

Regular season

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Lechia30179445 - 2560114029 - 103765416 - 1523
2.Legia30186648 - 316093327 - 153093321 - 1630
3.Piast30158747 - 3153113128 - 83645619 - 2317
4.Cracovia301461039 - 344894220 - 113152819 - 2317
5.Zagłębie L301451148 - 384764523 - 182281625 - 2025
6.Jagiellonia30138945 - 414773522 - 252465423 - 1623
7.Pogoń301271144 - 424384326 - 172843818 - 2515
8.Lech301341341 - 404391524 - 192843817 - 2115
9.Wisła K301261255 - 484275330 - 192651925 - 2916
10.Korona3010101035 - 444056419 - 202154616 - 2419
11.Miedź30881430 - 523263617 - 282125813 - 2411
12.Górnik307101336 - 493136617 - 221544719 - 2716
13.Śląsk30871535 - 373153715 - 141834820 - 2313
14.Wisła P30791440 - 493043816 - 231536624 - 2615
15.Arka306111339 - 442935720 - 251436619 - 1915
16.Zagłębie S30661841 - 632453728 - 3318131113 - 306

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 30
Статистика личных встреч  13.04.2019 18:00Zagłębie S Wisła P1:3 (1:2)
 Sosnowiec
Day 29
Статистика личных встреч  06.04.2019 15:30Jagiellonia Zagłębie S2:1 (2:0)
 Białystok
Day 28
Статистика личных встреч  03.04.2019 20:30Zagłębie S Wisła K4:3 (2:1)
 Sosnowiec
Day 27
Day 26
Статистика личных встреч  16.03.2019 18:00Zagłębie S Lechia0:1 (0:1)
 Sosnowiec
Day 25
Day 24
Статистика личных встреч  02.03.2019 15:30Zagłębie S Korona4:1 (1:1)
 Sosnowiec
Day 23
Day 22
Статистика личных встреч  16.02.2019 18:00Zagłębie S Arka3:2 (1:2)
 Sosnowiec
Day 21
Статистика личных встреч  09.02.2019 15:30Śląsk Zagłębie S2:0 (1:0)
 Wrocław
Day 20
Статистика личных встреч  20.12.2018 20:30Zagłębie S Legia2:3 (1:0)
 Sosnowiec
Day 19
Статистика личных встреч  16.12.2018 18:00Zagłębie S Lech0:6 (0:2)
 Sosnowiec
Day 18
Day 17
Статистика личных встреч  02.12.2018 15:30Zagłębie S Zagłębie L1:2 (1:2)
 Sosnowiec
Day 16
Day 15
Day 14
Статистика личных встреч  05.11.2018 18:00Zagłębie S Jagiellonia1:4 (0:1)
 Sosnowiec
Day 13
Day 12
Статистика личных встреч  20.10.2018 15:30Zagłębie S Miedź3:1 (2:1)
 Sosnowiec
Day 11
Статистика личных встреч  06.10.2018 18:00Lechia Zagłębie S4:1 (2:1)
 Gdańsk
Day 10
Статистика личных встреч  30.09.2018 15:30Zagłębie S Cracovia1:1 (1:0)
 Sosnowiec
Day 9
Day 8
Статистика личных встреч  17.09.2018 18:00Zagłębie S Górnik1:1 (1:0)
 Sosnowiec
Day 7
Статистика личных встреч  01.09.2018 15:30Arka Zagłębie S2:2 (1:1)
 Gdynia
Day 6
Статистика личных встреч  27.08.2018 18:00Zagłębie S Śląsk3:3 (0:2)
 Sosnowiec
Day 5
Day 4
Статистика личных встреч  12.08.2018 18:00Lech Zagłębie S4:0 (3:0)
 Poznań
Day 3
Статистика личных встреч  03.08.2018 20:30Zagłębie S Pogoń3:0 (1:0)
 Sosnowiec
Day 2
Статистика личных встреч  28.07.2018 18:00Zagłębie L Zagłębie S2:1 (0:0)
 Lubin
Day 1
Статистика личных встреч  23.07.2018 18:00Zagłębie S Piast1:2 (1:0)
 Sosnowiec

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 421
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 548
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

In the football world

Tomorrow, August 25

 

Krylia SovetovSpartak

15:00

CSKAAkhmat

16:30

FK RostovRubin

19:00

ArsenalFK Orenburg

21:30

 

FK ChertanovoTom

14:00

NeftekhimikFK Krasnodar-2

16:00

MordoviaFK Nizhniy Novgorod

17:00

SKA-KhabarovskFK Armavir

17:00

ShinnikFK Khimki

17:00

BaltikaLuch

18:00

FakelAvangard

18:00

TorpedoYenisey

18:00

ChaikaTekstilshchik

19:00

 

LeningradetsFK Murom

15:00

 

AlaniyaVolgar

16:00

AnzhiDruzhba

16:00

Biolog-NovokubanskInter

17:00

ChernomoretsFK Krasnodar-3

18:00

 

IrtyshSakhalin

17:00

DynamoFK Novosibirsk

18:30

 

KarpatyZorya

17:00

ShahtarFK Mariupol

19:30

 

SabahKeşlə

18:45

QarabağQəbələ

21:00

 

ShirakPyunik

17:00

 

Tarpeda-BelAZFK Haradzeya

16:45

ShakhtsyorFK Homel

18:45

BATESlavia

20:45

Dynamo MnTarpeda

20:45

 

KaysarZhetysu

18:00

AqtöbeIrtysh

19:00

AstanaTaraz

19:00

QayratOkzhetpes

20:00

 

Dinamo-AutoSperanţa

18:00

CodruPetrocub

18:00

 

SturmWattens

17:00

Red BullAdmira Wacker

17:00

HartbergAustria

17:00

 

AFC BournemouthManchester City

14:00

Tottenham HotspurNewcastle United

16:30

Wolverhampton WanderersBurnley

16:30

 

Swansea CityBirmingham City

12:00

 

Evesham UnitedHarefield United

14:00

FC RomaniaWare

15:00

Dunstable TownShortwood United

15:00

Cray WanderersHythe Town

15:00

 

AntwerpGent

14:30*

StandardKortrijk

18:00

Mouscron-PéruwelzEupen

20:00

 

DunavCSKA

18:00

LudogoretsSlavia

20:30

 

PuskásFerencváros

18:00

 

RB LeipzigEintracht

15:30

HerthaWolfsburg

18:00

 

WaalwijkDen Haag

12:15

UtrechtVVV-Venlo

14:30

ZwolleSparta

16:45

PSVGroningen

18:30

AjaxFortuna

20:45

 

WIT GeorgiaSaburtalo

19:00

Dinamo TbMetalurgi

21:00

 

KAKR

16:00

Víkingur RGrindavík

18:15

FHBreiðablik

18:15

 

AlavésEspañol

17:00

MallorcaReal Sociedad

19:00

BarcelonaReal Betis

21:00

 

UdineseMilan

18:00

CagliariBrescia

20:45

Hellas VeronaBologna

20:45

RomaGenoa

20:45

SampdoriaLazio

20:45

SPALAtalanta

20:45

TorinoSassuolo

20:45

 

JelgavaBFC Daugava

16:00

SpartaksRiga FC

18:00

METTA/LUValmiera

19:30

 

PalangaAtlantas

18:00

 

MoldeOdd

18:00

BrannTromsø

18:00

HaugesundLillestrøm

18:00

KristiansundMjøndalen

18:00

VikingRanheim

18:00

StrømsgodsetSarpsborg 08

20:00

 

GórnikKorona

15:00

Zagłębie LPiast

17:30

ŁKSLegia

17:30

 

Santa ClaraBelenenses

15:00

MarítimoTondela

16:00

PortimonenseSporting

18:30

Gil VicenteBraga

20:30

Vitória GFamalicão

21:00

 

RadničkiSpartak Zlatibor Voda

18:30

TSCInđija

20:00

 

TriglavCelje

16:00

RudarTabor

18:00

MariborNK Bravo

20:10

 

MonacoNîmes

15:00

StrasbourgRennes

17:00

Paris Saint-GermainToulouse

21:00

 

GoricaIstra 1961

18:00

OsijekHajduk

20:00

 

BudućnostZeta

19:00

 

Mladá BoleslavDynamo

16:30

ViktoriaOpava

16:30

SlovanSparta

19:00

 

AFC EskilstunaHäcken

15:00

NorrköpingHelsingborgs

15:00

ÖstersundsAIK

15:00

MalmöDjurgårdens

17:30

 

St. MirrenRangers

12:15

CelticHearts

15:00

 

PaideMaardu

15:00

TulevikKalev

18:30

 

Godoy CruzEstudiantes

11:00

UniónLanús

13:15

Central CórdobaRacing Club

15:30

River PlateTalleres

17:45

BanfieldBoca Juniors

20:00

 

SantosFortaleza

16:00

Vasco da GamaSão Paulo

16:00

GoiásInternacional

16:00

CearáFlamengo

19:00

AvaíCorinthians

19:00

CSACruzeiro

19:00

 

CincinnatiColumbus Crew

18:00

DallasHouston Dynamo

19:00

Los AngelesLos Angeles Galaxy

19:30

Local time

Yesterday, August 23

 

RodinaTorpedo

4:2

OlimpFK Dolgoprudny

3:0

Pskov-747Zenit-2

1:1

Luki-EnergiyaZvezda

2:0

Lokomotiv-KazankaZnamya Truda

1:1

 

ZorkiyKvant

4:0

DynamoFK Khimki-M

1:0

SokolRotor-2

4:0

SaturnMetallurg

1:1

 

SKADynamo

1:3

 

Ural-2FK Tyumen

3:3

Lada DLada-Tolyatti

2:1

ZvezdaFK Ufa-2

3:1

FK ChelyabinskVolga

2:2

NostaZenit-Izhevsk

1:1

 

Hirnyk-SportIngulets

1:1

AhrobiznesRukh

1:0

FK MynaiKremin

3:1

MetalurhMetalist 1925

1:4

PrykarpattyaMFK Mykolaiv

1:1

 

AliansTavriya

3:0

 

IslochFK Slutsk

0:1

LuchFK Minsk

1:0

 

Aston VillaEverton

2:0

 

BarkingAveley

2:1

WhickhamThornaby

1:2

Mickleover SportsCoventry Sphinx

3:0

Great Yarmouth TownRothwell Corinthians

0:2

Sutton Common RoversEastbourne Town

3:0

WhitehawkSaltdean United

2:0

ChristchurchBadshot Lea

1:2

Blackfield & LangleyAFC Totton

2:1

Winchester CityAFC Stoneham

1:1

 

GenkAnderlecht

1:0

 

Tsarsko SeloBeroe

2:1

ArdaCherno More

0:0

 

KölnBorussia D

1:3

 

SioniDinamo Bt

0:4

 

GranadaSevilla

0:1

LevanteVillarreal

2:1

 

PanevėžysRiteriai

4:2

Žalgiris VSūduva

20:00*

 

JagielloniaWisła K

3:2

 

Vitória SMoreirense

0:0

Rio AveAves

5:1

 

BaníkSlovácko

3:0

SigmaTeplice

2:0

 

KuressaareTammeka

0:1

 

ArsenalSan Lorenzo de Almagro

0:2

 

Portland TimbersSeattle Sounders

1:2

Orlando CityAtlanta United

0:1

Local time

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru