Druzhba

Maykop

See also:  Druzhba (Maykop), USSR

Founded: 1963

Stadium: Druzhba Central Stadium

Other names:

 1963 – 1968  Urozhay
 1968 –   Druzhba

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Russian Cup - overall stats
Russian Cup 2019/20 - 1/128 finals
Russian Cup 2018/19 - 1/64 finals
Russian Cup 2017/18 - 1/128 finals
Russian Cup 2016/17 - 1/128 finals
Russian Cup 2015/16 - 1/256 finals
Russian Cup 2014/15 - 1/64 finals
Russian Cup 2013/14 - 1/256 finals
Russian Cup 2012/13 - 1/128 finals
Russian Cup 2011/12 - 1/256 finals
Russian Cup 2010/11 - 1/256 finals
Russian Cup 2009/10 - 1/256 finals
Russian Cup 2008/09 - 1/256 finals
Russian Cup 2007/08 - 1/256 finals
Russian Cup 2006/07 - 1/128 finals
Russian Cup 2005/06 - 1/128 finals
Russian Cup 2004/05 - 1/256 finals
Russian Cup 2003/04 - 1/256 finals
Russian Cup 2002/03 - 1/64 finals
Russian Cup 2001/02 - 1/256 finals
Russian Cup 2000/01 - 1/512 finals
Russian Cup 1999/00 - 1/32 finals
Russian Cup 1998/99 - 1/16 finals
Russian Cup 1997/98 - 1/32 finals
Russian Cup 1996/97 - 1/16 finals
Russian Cup 1995/96 - 1/64 finals
Russian Cup 1994/95 - 1/64 finals
Russian Cup 1993/94 - 1/32 finals
Russian Cup 1992/93 - Semifinal

Overall stats Russia, First division - overall stats

Overall stats Russia, Second division - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

  -    -  Russia 2019/20, Second division South
  -    -  Russia 2018/19, Second division South - place 5
  -    -  Russia 2017/18, Second division South - place 6
  -    -  Russia 2016/17, Second division South - place 9
  -    -  Russia 2015/16, Second division South - place 14
  -    -  Russia 2014/15, Second division South, group A - place 10
  -    -  Russia 2013/14, Second division South - place 15
  -    -  Russia 2012/13, Second division South - place 13
  -    -  Russia 2011/12, Second division South - place 12
  -    -  Russia 2010, Second division South - place 9
  -    -  Russia 2009, Second division South - place 11
  -    -  Russia 2008, Second division South - place 10
  -    -  Russia 2007, Second division South - place 5
  -    -  Russia 2006, Second division South - place 11
  -    -  Russia 2005, Second division South - place 9
  -    -  Russia 2004, Second division South - place 12
  -    -  Russia 2003, Second division South - place 11
  -    -  Russia 2002, Second division South - place 8
  -    -  Russia 2001, Second division South - place 11
  -    -  Russia 2000, Second division South - place 4
  -    -  Russia 1999, Second division South - place 5
  -  Russia 1998 First division - place 18 ↓ 
  -  Russia 1997 First league - place 15
  -  Russia 1996 First league - place 16
  -  Russia 1995 First league - place 18
  -  Russia 1994 First league - place 8
  -  Russia 1993, first league West - place 7
  -  Russia 1992, first league West - place 4

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 420
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 548
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

Fixtures
China 2019

Day 24

13.09

Jiangsu Suning - Guangzhou Evergrande Taobao

13.09

Shandong Luneng Taishan - Shanghai SIPG

13.09

Shenzhen - Beijing Sinobo Guoan

14.09

Guangzhou R&F - Tianjin Tianhai

14.09

Henan Jianye - Hebei China Fortune

15.09

Shanghai Greenland Shenhua - Tianjin Teda

15.09

Beijing Renhe - Chongqing Dangdai Lifan

15.09

Wuhan Zall - Dalian Yifang

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 25

 

Krylia SovetovSpartak

15:00

CSKAAkhmat

16:30

FK RostovRubin

19:00

ArsenalFK Orenburg

21:30

 

FK ChertanovoTom

14:00

NeftekhimikFK Krasnodar-2

16:00

MordoviaFK Nizhniy Novgorod

17:00

SKA-KhabarovskFK Armavir

17:00

ShinnikFK Khimki

17:00

BaltikaLuch

18:00

FakelAvangard

18:00

TorpedoYenisey

18:00

ChaikaTekstilshchik

19:00

 

LeningradetsFK Murom

15:00

 

AnzhiDruzhba

16:00

Biolog-NovokubanskInter

17:00

ChernomoretsFK Krasnodar-3

18:00

 

IrtyshSakhalin

17:00

DynamoFK Novosibirsk

18:30

 

KarpatyZorya

17:00

ShahtarFK Mariupol

19:30

 

SabahKeşlə

18:45

QarabağQəbələ

21:00

 

ShirakPyunik

17:00

 

Tarpeda-BelAZFK Haradzeya

16:45

ShakhtsyorFK Homel

18:45

Dynamo MnTarpeda

20:45

 

KaysarZhetysu

18:00

AqtöbeIrtysh

19:00

AstanaTaraz

19:00

QayratOkzhetpes

20:00

 

Dinamo-AutoSperanţa

18:00

CodruPetrocub

18:00

 

SturmWattens

17:00

Red BullAdmira Wacker

17:00

HartbergAustria

17:00

 

AFC BournemouthManchester City

14:00

Tottenham HotspurNewcastle United

16:30

 

Swansea CityBirmingham City

12:00

 

Evesham UnitedHarefield United

14:00

FC RomaniaWare

15:00

Dunstable TownShortwood United

15:00

Cray WanderersHythe Town

15:00

Blackfield & LangleyAFC Totton

19:45

 

AntwerpGent

14:30*

StandardKortrijk

18:00

Mouscron-PéruwelzEupen

20:00

 

DunavCSKA

18:00

LudogoretsSlavia

20:30

 

PuskásFerencváros

18:00

 

RB LeipzigEintracht

15:30

HerthaWolfsburg

18:00

 

WaalwijkDen Haag

12:15

UtrechtVVV-Venlo

14:30

ZwolleSparta

16:45

PSVGroningen

18:30

AjaxFortuna

20:45

 

WIT GeorgiaSaburtalo

19:00

Dinamo TbMetalurgi

21:00

 

KAKR

16:00

Víkingur RGrindavík

18:15

FHBreiðablik

18:15

 

AlavésEspañol

17:00

MallorcaReal Sociedad

19:00

BarcelonaReal Betis

21:00

 

UdineseMilan

18:00

CagliariBrescia

20:45

Hellas VeronaBologna

20:45

RomaGenoa

20:45

SampdoriaLazio

20:45

SPALAtalanta

20:45

TorinoSassuolo

20:45

 

JelgavaBFC Daugava

16:00

SpartaksRiga FC

18:00

 

PalangaAtlantas

18:00

 

MoldeOdd

18:00

BrannTromsø

18:00

HaugesundLillestrøm

18:00

KristiansundMjøndalen

18:00

VikingRanheim

18:00

StrømsgodsetSarpsborg 08

20:00

 

GórnikKorona

15:00

Zagłębie LPiast

17:30

ŁKSLegia

17:30

 

MarítimoTondela

16:00

PortimonenseSporting

18:30

Gil VicenteBraga

20:30

Vitória GFamalicão

21:00

 

RadničkiSpartak Zlatibor Voda

18:30

TSCInđija

20:00

 

TriglavCelje

16:00

RudarTabor

18:00

MariborNK Bravo

20:10

 

MonacoNîmes

15:00

StrasbourgRennes

17:00

Paris Saint-GermainToulouse

21:00

 

GoricaIstra 1961

18:00

OsijekHajduk

20:00

 

ViktoriaOpava

16:30

SlovanSparta

19:00

 

AFC EskilstunaHäcken

15:00

NorrköpingHelsingborgs

15:00

ÖstersundsAIK

15:00

MalmöDjurgårdens

17:30

 

St. MirrenRangers

12:15

CelticHearts

15:00

 

PaideMaardu

15:00

TulevikKalev

18:30

 

Godoy CruzEstudiantes

11:00

UniónLanús

13:15

Central CórdobaRacing Club

15:30

River PlateTalleres

17:45

BanfieldBoca Juniors

20:00

 

SantosFortaleza

16:00

Vasco da GamaSão Paulo

16:00

GoiásInternacional

16:00

CearáFlamengo

19:00

AvaíCorinthians

19:00

CSACruzeiro

19:00

 

CincinnatiColumbus Crew

18:00

DallasHouston Dynamo

19:00

Los AngelesLos Angeles Galaxy

19:30

Local time

Yesterday, August 23

 

RodinaTorpedo

4:2

OlimpFK Dolgoprudny

3:0

Pskov-747Zenit-2

1:1

Luki-EnergiyaZvezda

2:0

Lokomotiv-KazankaZnamya Truda

1:1

 

ZorkiyKvant

4:0

DynamoFK Khimki-M

1:0

SokolRotor-2

4:0

SaturnMetallurg

1:1

 

SKADynamo

1:3

 

Ural-2FK Tyumen

3:3

Lada DLada-Tolyatti

2:1

ZvezdaFK Ufa-2

3:1

FK ChelyabinskVolga

2:2

NostaZenit-Izhevsk

1:1

 

Hirnyk-SportIngulets

1:1

AhrobiznesRukh

1:0

FK MynaiKremin

3:1

MetalurhMetalist 1925

1:4

PrykarpattyaMFK Mykolaiv

1:1

 

AliansTavriya

3:0

 

IslochFK Slutsk

0:1

LuchFK Minsk

1:0

 

Aston VillaEverton

2:0

 

BarkingAveley

2:1

WhickhamThornaby

1:2

Mickleover SportsCoventry Sphinx

3:0

Great Yarmouth TownRothwell Corinthians

0:2

Sutton Common RoversEastbourne Town

19:45

WhitehawkSaltdean United

19:45

ChristchurchBadshot Lea

19:45

Winchester CityAFC Stoneham

19:45

 

GenkAnderlecht

1:0

 

Tsarsko SeloBeroe

2:1

ArdaCherno More

0:0

 

KölnBorussia D

1:3

 

SioniDinamo Bt

0:4

 

GranadaSevilla

0:1

LevanteVillarreal

2:1

 

PanevėžysRiteriai

4:2

Žalgiris VSūduva

20:00*

 

JagielloniaWisła K

3:2

 

Vitória SMoreirense

0:0

Rio AveAves

5:1

 

BaníkSlovácko

3:0

SigmaTeplice

2:0

 

KuressaareTammeka

0:1

 

ArsenalSan Lorenzo de Almagro

0:2

 

Portland TimbersSeattle Sounders

19:00

Orlando CityAtlanta United

0:1

Local time

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru