China 2017

Super League

Shanghai Shenhua, Drawn

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Guangzhou Evergrande751117 - 10163109 - 6102018 - 46
2.Guangzhou R&F751113 - 7162014 - 363109 - 410
3.Shanghai SIPG641115 - 61340012 - 2120113 - 41
4.Shandong Luneng Taishan64119 - 4133106 - 2101013 - 23
5.Hebei China Fortune733111 - 7123009 - 290312 - 53
6.Beijing Guoan732210 - 8112104 - 271126 - 64
7.Shanghai Shenhua631213 - 9101105 - 142028 - 86
8.Tianjin Quanjian72417 - 7102205 - 380212 - 42
9.Chongqing Lifan62316 - 691203 - 251113 - 44
10.Tianjin Teda72235 - 1082015 - 460220 - 62
11.Guizhou Hengfeng Zhicheng71336 - 860312 - 431024 - 43
12.Liaoning Whowin713310 - 1461026 - 930314 - 53
13.Yanbian71243 - 851112 - 240131 - 61
14.Changchun Yatai71155 - 1341124 - 640031 - 70
15.Henan Construction70344 - 930314 - 630030 - 30
16.Jiangsu Suning70346 - 1430122 - 410224 - 102

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 2

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 546
Matches:989 206
Clubs:10 562
National teams:258
Stadiums:9 154
Site news
22.04.2017
current

Round of 16 of the
Copa do Brasil 2017
added

21.04.2017
current

Semifinal & final of the
Champions League 2016/17
added

21.04.2017
current

Semifinal & final of the
Europa League 2016/17
added

Fixtures
China 2017

Day 7

30.04

Chongqing Lifan - Shanghai SIPG

19:35

30.04

Shanghai Shenhua - Shandong Luneng Taishan

19:35

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, April 30

Auckland CityTeam Wellington

14:00

 

FK UfaArsenal

16:30

CSKASpartak

17:00

FK RostovAmkar

19:30

 

FK KolomnaDynamo-2

14:00

TsRFSOTorpedo

15:00

VolgaFK Dolgoprudny

15:00

SpartakDynamo

16:00

FK StroginoFK Domodedovo

17:00

Pskov-747Znamya Truda

18:00

 

FK OryolTorpedo

0:3

FK ChertanovoDynamo

14:00

MetallurgSaturn

15:00

EnergomashAvangard

17:00

FK RyazanVityaz

17:00

 

SpartakChaika

14:00

Kuban-2Biolog-Novokubansk

15:00

Mashuk-KMVAngusht

15:00

DynamoLegion-Dynamo

15:00

ChernomoretsFK Sochi

16:00

RotorFK Armavir

16:00

SKAFK Krasnodar-2

17:00

 

Zenit-IzhevskSyzran-2003

15:00

DynamoLada-Tolyatti

16:00

KAMAZNosta

17:00

VolgaFK Chelyabinsk

18:00

 

ZenitIrtysh

16:00

FK ChitaDynamo

17:00

 

OlympikZorya

14:00

VolynDnipro

14:00

ShahtarFK Oleksandriya

17:00

ChornomoretsDynamo

19:30

 

FK TernopilIngulets

14:00

 

Illichovets-2Balkany

15:00

 

PyunikBanants

19:00

 

Tarpeda-BelAZDnepr

16:30

Dynamo BrSlavia

17:30

BATEShakhtsyor

18:30

FK HaradzeyaDynamo Mn

19:00

FK HomelFK Slutsk

19:30

 

MilsamiSaxan

17:00

ZaryaDinamo-Auto

17:00

SheriffSperanţa

17:00

DaciaPetrocub

17:00

ZimbruAcademia UTM

17:00

 

Admira WackerRapid

16:30

 

Manchester UnitedSwansea City

12:00

EvertonChelsea

14:05

MiddlesbroughManchester City

14:05

Tottenham HotspurArsenal

16:30

 

AugsburgHamburger SV

15:30

HoffenheimEintracht

17:30

 

ÍBVFjölnir

17:00

ÍAFH

17:00

ValurVíkingur O

19:15

 

Atlético OsasunaDeportivo

12:00

Real BetisAlavés

16:15

EibarLeganés

18:30

Celta de VigoAthletic

20:45

 

RomaLazio

12:30

GenoaChievo

15:00

PalermoFiorentina

15:00

CrotoneMilan

15:00

CagliariPescara

15:00

EmpoliSassuolo

15:00

BolognaUdinese

15:00

InterNapoli

20:45

 

VentspilsRFS

16:00

JelgavaRiga FC

18:00

 

Žalgiris KUtenis

17:00

Žalgiris VAtlantas

18:30

 

KristiansundStrømsgodset

18:00

SogndalLillestrøm

18:00

StabækHaugesund

18:00

SandefjordMolde

18:00

ÅlesundTromsø

18:00

OddVålerenga

20:00

 

AroucaMoreirense

16:00

FeirenseMarítimo

16:00

BragaSporting

18:00

BelenensesPaços de Ferreira

20:15

 

AluminijRadomlje

15:00

CeljeKoper

16:55

 

CaenMarseille

15:00

DijonBordeaux

17:00

NiceParis Saint-Germain

21:00

 

Istra 1961Hajduk

15:00

SplitSlaven

19:00

 

MladostSutjeska

15:00

JedinstvoIskra

16:30

BokeljRudar

16:30

LovćenPetrovac

16:30

ZetaDečić

16:30

BudućnostGrbalj

17:00

 

KarvináHradec Králové

17:00

TepliceSlovácko

17:00

SlaviaBaumit

17:30

 

AIKSundsvall

15:00

 

Atlético TucumánRiver Plate

*

Godoy CruzSan Martín

16:00

Rosario CentralAldosivi

17:00

Boca JuniorsArsenal

19:10

OlimpoAtlético Rafaela

19:30

 

Atlanta UnitedDC United

15:00

Los Angeles GalaxyPhiladelphia Union

19:30

 

Chongqing LifanShanghai SIPG

19:35

Shanghai ShenhuaShandong Luneng Taishan

19:35

Local time

Yesterday, April 28

 

HeliosObolon-Brovar

0:0

Cherkasky DniproIllichovets

1:2

 

MetalurhEnerhiya

1:13

Real PharmaNikopol-NPGU

2:0

TeplovykKremin

1:0

 

MashʼalBunyodkor

1:0

PaxtakorNavbahor

1:0

 

Cardiff CityNewcastle United

0:2

 

Bayer 04Schalke 04

1:4

 

VillarrealSporting

3:1

 

AtalantaJuventus

2:2

 

Vitória SVitória G

0:2

 

DomžaleRudar

3:0

 

AngersLyon

1:2

 

VysočinaZbrojovka

3:0

PříbramSparta

1:2

 

LevadiaPärnu

8:0

TulevikFlora

0:2

TammekaNõmme Kalju

1:3

 

QuilmesTalleres

1:0

IndependienteEstudiantes

2:2

 

TorontoHouston Dynamo

2:0

 

Guangzhou R&FGuizhou Hengfeng Zhicheng

1:3

International tournaments

Current

04.09.2016 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

08.10.2015 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, South America

07.10.2015 06.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.03.2015 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, CONCACAF

12.03.2015 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

28.06.2016 03.06.2017

UEFA Champions League 2016/17

28.06.2016 24.05.2017

Europa League 2016/17

28.02.2017 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 25.11.2017

AFC Champions League 2017

19.08.2016 04.11.2017

AFC Cup 2017

10.02.2017 05.11.2017

CAF Champion's League 2017

10.02.2017 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

28.01.2017 06.05.2017

OFC Champions League 2017

23.01.2017 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

22.02.2017 21.05.2017

CFU Club Championship 2017

Just finished

02.08.2016 26.04.2017

CONCACAF Champions League 2016/17,
Final tournament

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru