A.F.C. Telford United

Telford

Founded: 28.05.2004

Stadium: New Bucks Head

Last results

FA Cup 2019/20, Second Qualifying Round

—татистика личных встреч  21.09.2019A.F.C. Telford United Nantwich Town0:3 (0:2)
 Telford

FA Cup 2018/19, Third Qualifying Round

—татистика личных встреч  06.10.2018Warrington Town A.F.C. Telford United2:1 (1:0)
 Warrington

FA Cup 2018/19, Second Qualifying Round

—татистика личных встреч  22.09.2018A.F.C. Telford United Bedford Town3:1 (1:0)
 Telford

FA Cup 2017/18, First Round Proper

—татистика личных встреч  04.11.2017Hereford A.F.C. Telford United1:0 (0:0)
 Hereford

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats FA Cup - overall stats
FA Cup 2019/20 - Second Qualifying Round
FA Cup 2018/19 - Third Qualifying Round
FA Cup 2017/18 - First Round Proper
FA Cup 2016/17 - Second Qualifying Round
FA Cup 2015/16 - Second Qualifying Round
FA Cup 2014/15 - Second Round Proper
FA Cup 2013/14 - Second Qualifying Round
FA Cup 2011/12 - First Round Proper
FA Cup 2010/11 - Third Qualifying Round
FA Cup 2009/10 - First Round Proper
FA Cup 2008/09 - First Round Proper
FA Cup 2007/08 - Second Qualifying Round
FA Cup 2006/07 - First Qualifying Round
FA Cup 2005/06 - Second Qualifying Round
FA Cup 2004/05 - Preliminary Round

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 040
Matches:1 033 113
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 572
Site news
11.10.2019
current

Play-off round of the CAF Confederation Cup 2019/20 added

Fixtures
Argentinian championship, 2019/20

Day 10

19.10

Banfield - Atlético Tucumán

13:15

19.10

Independiente - Argentinos Juniors

15:30

19.10

Patronato - Newell's Old Boys

17:45

19.10

Talleres - Lanús

20:00

20.10

Aldosivi - Defensa y Justicia

11:00

20.10

Gimnasia y Esgrima - Unión

13:15

20.10

Huracán - San Lorenzo de Almagro

15:30

20.10

Rosario Central - Vélez Sársfield

17:45

21.10

Central Córdoba - Estudiantes

19:00

21.10

Colón - Godoy Cruz

21:20

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 20

Côte d'IvoireNiger

CongoEquatorial Guinea

LesothoZimbabwe

15:00

MaliMauritania

16:00

GuineaSenegal

16:00

Burkina FasoGhana

16:00

LibyaTunisia

17:00

 

FK OrenburgKrylia Sovetov

13:30

FK UfaCSKA

16:00

ArsenalFK Sochi

16:30

ZenitFK Rostov

19:00

DynamoFK Krasnodar

19:00

 

FK Khimki-MSaturn

13:00

 

FK MakhachkalaDynamo

14:30

VolgarSpartak-Vladikavkaz

16:00

 

NostaZvezda

Ural-2Lada-Tolyatti

14:00

Lada DFK Ufa-2

14:00

VolgaZenit-Izhevsk

14:00

FK ChelyabinskKAMAZ

15:00

AkronFK Tyumen

16:00

 

FK MariupolDnipro-1

14:00

DynamoFK Oleksandriya

17:00

OlympikVorskla

19:30

 

MetalurhMFK Mykolaiv

16:00

RukhIngulets

16:30

 

NeftçiZira

17:00

SəbailSumqayıt

19:30

 

AlashkertLori

15:00

PyunikUrartu

17:30

 

Tarpeda-BelAZIsloch

14:30

DneprShakhtsyor

17:00

Dynamo BrFK Slutsk

19:00

 

TobilOrdabasy

14:00

AqtöbeOkzhetpes

16:00

TarazShakhtyor

16:00

AstanaQayrat

20:00

 

CodruSperanţa

13:00

Sfîntul GheorghePetrocub

14:00

 

St. PöltenAustria

14:30

WattensHartberg

14:30

RapidWolfsberg

17:00

 

Manchester UnitedLiverpool

16:30

 

Wigan AthleticNottingham Forest

14:00

 

MechelenAntwerp

14:30

AnderlechtSint-Truiden

18:00

CercleCharleroi

20:00

 

LokomotivCSKA

17:45

 

KölnPaderborn 07

15:30

HoffenheimSchalke 04

18:00

 

EmmenFortuna

12:30

ZwolleDen Haag

14:30

GroningenSparta

14:30

FeyenoordHeracles Almelo

16:45

 

ChikhuraMetalurgi

15:00

WIT GeorgiaSioni

17:00

DilaDinamo Bt

19:00

 

AlavésCelta de Vigo

12:00

Real SociedadReal Betis

14:00

EspañolVillarreal

16:00

AthleticReal Valladolid

18:30

SevillaLevante

21:00

 

SassuoloInter

12:30

CagliariSPAL

15:00

SampdoriaRoma

15:00

UdineseTorino

15:00

ParmaGenoa

18:00

MilanLecce

20:45

 

SpartaksMETTA/LU

14:00

FK LiepājaValmiera

17:00

 

Žalgiris VSūduva

19:00

 

MoldeHaugesund

18:00

RanheimOdd

18:00

StrømsgodsetLillestrøm

18:00

VikingTromsø

18:00

Sarpsborg 08Brann

20:00

 

ArkaLechia

15:00

GórnikŁKS

17:30

 

TaborMaribor

14:30

AluminijNK Bravo

16:30

 

BordeauxSaint-Étienne

15:00

MonacoRennes

17:00

MarseilleStrasbourg

21:00

 

InterOsijek

15:00

LokomotivaHajduk

17:30

 

Bohemians 1905Opava

15:30

KarvináSlovácko

15:30

ViktoriaBaník

15:30

TepliceSparta

18:00

 

FalkenbergsAIK

15:00

HammarbyMalmö

15:00

NorrköpingKalmar

17:30

 

HeartsRangers

12:15

 

TammekaTulevik

13:00

Nõmme KaljuFlora

15:00

 

AldosiviDefensa y Justicia

11:00

Gimnasia y EsgrimaUnión

13:15

HuracánSan Lorenzo de Almagro

15:30

Rosario CentralVélez Sársfield

17:45

 

InternacionalVasco da Gama

16:00

Atlético MineiroSantos

16:00

São PauloAvaí

16:00

FlamengoFluminense

18:00

ChapecoenseGoiás

19:00

Atlético ParanaensePalmeiras

19:00

 

Tianjin TedaBeijing Renhe

15:30

Henan JianyeChongqing Dangdai Lifan

19:35

Jiangsu SuningHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaDalian Yifang

19:35

 

Melbourne CityAdelaide United

16:00

SydneyWellington Phoenix

18:00

Local time

Yesterday, October 18

SudanTanzania

1:2

 

AkhmatLokomotiv

0:2

 

VelesPskov-747

6:0

Lokomotiv-KazankaRodina

5:1

 

ShahtarKolos

6:0

 

Obolon-Brovar-2Podillya

0:3

 

Avanhard-2FK Nikopol

0:3

Chornomorets-2Enerhiya

1:1

 

NoahFC Erevan

3:1

 

FK MinskTarpeda

3:0

 

Qoʼqon 1912Qizilqum

1:2

BunyodkorAGMK

0:2

MetallurgSoʼgʼdiyona

0:1

 

Cardiff CitySheffield Wednesday

1:1

 

Mouscron-PéruwelzBrugge

0:1

 

VitoshaCherno More

0:2

DunavEtar

0:2

 

EintrachtBayer 04

3:0

 

GranadaAtlético Osasuna

1:0

 

Zagłębie LPogoń

0:1

Wisła KPiast

1:2

 

ČukaričkiVojvodina

0:0

Crvena ZvezdaRad

3:1

 

NiceParis Saint-Germain

1:4

 

GoricaDinamo

2:4

 

AFC EskilstunaSundsvall

1:0

 

ArsenalRiver Plate

3:3

Boca JuniorsRacing Club

0:1

 

ShenzhenGuangzhou Evergrande Taobao

2:3

Tianjin TianhaiWuhan Zall

3:1

 

Melbourne VictoryWestern Sydney Wanderers

1:2

International tournaments

Current

04.09.2019 Ц 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 Ц 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 Ц 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 Ц 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 Ц 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 Ц 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 Ц 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 Ц 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 Ц 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 Ц 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 Ц 26.11.2019

CONCACAF League 2019

Just finished

28.09.2019 Ц 13.10.2019

WAFU Cup of Nations 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru