Argentinian championship, Metropolitano 1974

Final Round

Groups A/B

Chacarita Juniors, Wins

Group A
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Rosario Central18122439 - 232681026 - 51741413 - 189
2.Huracán1885532 - 292143217 - 131142315 - 1610
3.River Plate1892737 - 282080127 - 71612610 - 214
4.Racing Club1892728 - 302061220 - 16133158 - 147
5.All Boys1866622 - 241853112 - 41313510 - 205
6.Gimnasia y Esgrima1865730 - 291743217 - 111122513 - 186
7.Atlanta1857629 - 331726115 - 101031514 - 237
8.Vélez Sársfield18441020 - 321221612 - 1652348 - 167
9.Banfield18351022 - 311121611 - 12514411 - 196
Group B
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Newell's Old Boys18104432 - 272463021 - 111541411 - 169
2.Boca Juniors18103537 - 212370221 - 71433316 - 149
3.Ferro Carril Oeste1887328 - 202333317 - 15954011 - 514
4.Colón1885530 - 302161221 - 13132439 - 178
5.Independiente1876538 - 232043223 - 101133315 - 139
6.San Lorenzo de Almagro1846823 - 301424311 - 16822512 - 146
7.Argentinos Juniors1854933 - 421452224 - 12120279 - 302
8.Estudiantes18531021 - 281341412 - 991269 - 194
9.Chacarita Juniors18261021 - 421025213 - 1590188 - 271

Day 18
Day 1
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 970
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 416
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 24

BruggeMonaco

18:55

BorussiaAtlético

21:00

PSVTottenham Hotspur

18:55

BarcelonaInter

21:00

LiverpoolCrvena Zvezda

20:00

Paris Saint-GermainNapoli

21:00

LokomotivPorto

22:00

GalatasaraySchalke 04

22:00

Boca JuniorsPalmeiras

21:45

FluminenseNacional

19:30

BahiaAtlético Paranaense

21:45

Suwon Samsung BluewingsKashima Antlers

19:00

VitaAl-Masry

17:00

RajaEnyimba

20:00

 

Spartak-2Luch

14:30

MordoviaZenit-2

18:00

FK Krasnodar-2FK Nizhniy Novgorod

18:00

TomShinnik

18:30

FK TambovFK Khimki

18:30

FK SochiAvangard

19:00

FK ChertanovoFakel

19:00

FK TyumenRotor-Volgograd

19:00

SKA-KhabarovskBaltika

19:00

SibirFK Armavir

19:00

 

BuxoroMetallurg

17:00

BunyodkorPaxtakor

17:00

 

Qoʼqon 1912Neftchi

17:00

 

Bristol CityHull City

19:45

Leeds UnitedIpswich Town

19:45

Preston North EndBrentford

19:45

Bolton WanderersNottingham Forest

20:00

West Bromwich AlbionDerby County

20:00

 

Taunton TownBillericay Town

19:45*

LeatherheadHitchin Town

19:45*

 

Rayo VallecanoAthletic

19:00

 

Žalgiris VAtlantas

18:00

SūduvaŽalgiris K

18:00

PalangaStumbras

18:00

 

CruzeiroCeará

19:30

Local time

Yesterday, October 22

 

LuchFK Homel

1:0

 

ArsenalLeicester City

3:1

 

VitoshaBeroe

1:2

 

Real SociedadGirona

0:0

 

SampdoriaSassuolo

0:0

 

CracoviaGórnik

2:0

 

SpartaMladá Boleslav

4:1

 

BrommapojkarnaGöteborg

0:2

 

InternacionalSantos

2:2

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru