Argentinian championship, National 1972

Final

Semifinal

Groups A/B

Banfield, Wins

Group A
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.San Lorenzo de Almagro13103029 - 62352018 - 31251011 - 311
2.River Plate13102150 - 232252031 - 121250119 - 1110
3.Vélez Sársfield1382331 - 191860121 - 61222210 - 136
4.San Martín1373327 - 211743016 - 61130311 - 156
5.Atlanta1364331 - 151642121 - 61022210 - 96
6.Rosario Central1354428 - 181431219 - 1172329 - 77
7.Independiente Avellaneda1345424 - 201331318 - 1071416 - 106
8.San Lorenzo Mar del Plata1352624 - 281240220 - 1281244 - 164
9.Lanús1335517 - 231113310 - 1152227 - 126
10.Gimnasia y Esgrima La Plata1434715 - 26102329 - 971156 - 173
11.San Martín Tucumán1322910 - 2561234 - 641066 - 192
12.Bartolomé Mitre13121011 - 3641066 - 1720245 - 192
13.Independiente de Tandil13031010 - 4630345 - 1330065 - 330
Group B
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Boca Juniors13102131 - 152251014 - 31151117 - 1211
2.Colón1382321 - 161851011 - 41131310 - 127
3.Argentinos Juniors1373326 - 161731215 - 8742111 - 810
4.Huracán1364324 - 191614110 - 7650214 - 1210
5.Racing Club1361620 - 181340211 - 682149 - 125
6.Belgrano1345419 - 181333113 - 891236 - 104
7.Banfield1353523 - 271331214 - 1272239 - 156
8.Ferro Carril Oeste1344520 - 201241114 - 1090346 - 103
9.Sportivo Desamparados1344515 - 25123227 - 781238 - 184
10.Chacarita Juniors1335519 - 181122210 - 861339 - 105
11.Gimnasia y Esgrima Mendoza1225516 - 21921312 - 1350424 - 84
12.Estudiantes1324712 - 2581327 - 951155 - 163
13.Newell's Old Boys13211017 - 2652059 - 840158 - 181

Day 13
Day 12
Day 10
Day 6
Day 1
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 808
Matches:1 015 766
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 406
Site news
20.09.2018

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 26

JuniorColón

19:15

 

Sakhalin (Yuzhno-Sahalinsk)Arsenal (Tula)

15:00

Luki-Energiya (Velikiye Luki)Yenisey (Krasnoyarsk)

17:30

Syzran-2003 (Syzran)FK Rostov (Rostov-on-Don)

18:00

FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)FK Ufa (Ufa)

18:00

Chernomorets (Novorossiysk)Spartak (Moscow)

18:30

Volgar (Astrakhan)Zenit (Saint Petersburg)

19:00

Chaika (Peschanokopskoye)Anzhi (Makhachkala)

19:00

SKA-Khabarovsk (Khabarovsk)Akhmat (Grozny)

19:00

FK Khimki (Khimki)Rubin (Kazan)

19:00

Baltika (Kaliningrad)Lokomotiv (Moscow)

20:00

Torpedo (Moscow)Dynamo (Moscow)

20:15

 

FK ChitaIrtysh

17:00

 

FK MariupolDynamo

17:00

 

QarabağZira

20:00

 

Tarpeda MnBATE

16:30

 

KaysarQayrat

KyzylzharShakhtyor

ZhetysuOrdabasy

AkzhayikTobil

17:00

AtyrauAstana

17:30

AqtöbeIrtysh

19:00

 

ArsenalBrentford

19:45

LiverpoolChelsea

19:45

Nottingham ForestStoke City

19:45

West Ham UnitedMacclesfield Town

19:45

Tottenham HotspurWatford

20:00

 

LewesKings Langley

19:45*

Truro CityHereford

19:45*

 

VidiMezőkövesd-Zsóry

20:00

 

FortunaBayer 04

18:30

Borussia DNürnberg

20:30

RB LeipzigStuttgart

20:30

Borussia MEintracht

20:30

Mainz 05Wolfsburg

20:30

 

AthleticVillarreal

20:00

LeganésBarcelona

20:00

ValenciaCelta de Vigo

22:00

SevillaReal Madrid

22:00

 

UdineseLazio

19:00

AtalantaTorino

21:00

CagliariSampdoria

21:00

GenoaChievo

21:00

JuventusBologna

21:00

NapoliParma

21:00

RomaFrosinone

21:00

 

JonavaŽalgiris V

18:00

SūduvaTrakai

20:00

 

NapredakCrvena Zvezda

20:00

 

KrškoDomžale

20:00

 

AmiensRennes

19:00

BordeauxLille

19:00

CaenMontpellier

19:00

DijonLyon

19:00

MarseilleStrasbourg

19:00

NîmesGuingamp

19:00

Paris Saint-GermainReims

21:00

 

HammarbyElfsborg

19:00

NorrköpingMalmö

19:00

ÖstersundsBrommapojkarna

19:00

SundsvallDjurgårdens

19:00

TrelleborgDalkurd

19:00

 

Corinthians (São Paulo)Flamengo (Rio de Janeiro)

21:45

Cruzeiro (Belo Horizonte)Palmeiras (São Paulo)

21:45

 

New York CityChicago Fire

19:00

Local time

Yesterday, September 24

 

Krylia SovetovFK Krasnodar

0:3

 

Viktor Ponedelnik Football AcademyDynamo

1:3

 

MetalurhReal Pharma

3:0

 

FK HaradzeyaNeman

0:2

 

ChikhuraSamtredia

2:0

 

RFSMETTA/LU

3:0

 

LillestrømTromsø

1:0

 

KoronaZagłębie S

3:1

 

BragaSporting

1:0

 

BaumitViktoria

3:0

 

HäckenGöteborg

4:1

 

ChapecoenseFluminense

1:2

Vasco da GamaBahia

2:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru