Belarus 2006

Top league

Tarpeda, Drawn

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.BATE26166447 - 2754CL93125 - 123073322 - 1524
2.Dynamo Mn26157444 - 2252UC63424 - 182194020 - 431
3.Shakhtsyor26163750 - 3151IC92234 - 192971516 - 1222
4.MTZ-RIPA26163754 - 245183224 - 72780530 - 1724
5.Homel26126833 - 324254415 - 171972418 - 1523
6.Lokomotiv Vt26911621 - 183855310 - 82046311 - 1018
7.Naftan261141145 - 423762518 - 182052627 - 2417
8.Darida26107923 - 213763413 - 112144510 - 1016
9.Dynamo Br26871117 - 3131UC5359 - 14183468 - 1713
10.Neman26861224 - 303053513 - 121833711 - 1812
11.Torpedo26791021 - 273054413 - 11192568 - 1611
12.Dnepr26651529 - 472332813 - 231133716 - 2412
13.Lokomotiv Mn26541726 - 521932812 - 241122914 - 288
14.Belshina26161916 - 46903107 - 2631399 - 206

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 24
Статистика личных встреч  21.10.2006 15:00Dnepr Tarpeda0:0
 Mogilev
Day 20
Статистика личных встреч  16.09.2006 16:00Tarpeda Darida1:1 (0:0)
 Zhodzina
Day 18
Статистика личных встреч  28.08.2006 17:00Tarpeda BATE1:1 (0:1)
 Zhodzina
Day 13
Статистика личных встреч  05.07.2006 18:00Tarpeda Belshina1:1 (0:0)
 Zhodzina
Day 12
Статистика личных встреч  28.06.2006 18:00Naftan Tarpeda1:1 (0:0)
 Navapolatsk
Day 10
Статистика личных встреч  14.06.2006 18:00Shakhtsyor Tarpeda1:1 (0:0)
 Lyuban
Day 7
Статистика личных встреч  31.05.2006 18:00Darida Tarpeda0:0
 Minsk
Day 4
Статистика личных встреч  05.05.2006 17:00Tarpeda Dynamo Br1:1 (1:1)
 Zhodzina
Day 3
Статистика личных встреч  30.04.2006 18:00Lokomotiv Vt Tarpeda2:2 (2:1)
 Vitebsk

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 827
Matches:1 016 756
Clubs:10 725
National teams:259
Stadiums:9 424
Site news
13.11.2018
current

Second Round Proper of the
FA Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, November 20

MyanmarVietnam

18:00

CambodiaLaos

18:30

PortugalPoland

19:45

SwedenRussia

20:45

ScotlandIsrael

19:45

SerbiaLithuania

20:45

MontenegroRomania

20:45

KosovoAzerbaijan

20:45

MaltaFaroe Islands

20:45

Sint MaartenDominica

16:00

French GuianaGuyana

22:00

IraqBolivia

NigeriaUganda

TunisiaMorocco

PakistanTajikistan

KuwaitSyria

BhutanMacau

UAEYemen

IranVenezuela

15:30

PeruCosta Rica

16:00

JordanSaudi Arabia

17:00

ArgentinaMexico

18:00

South AfricaParaguay

19:00

JapanKyrgyzstan

19:20

AustraliaLebanon

19:30

BrazilCameroon

19:30

AlbaniaWales

20:00

South KoreaUzbekistan

20:00

ChinaPalestine

20:00

PanamaEcuador

20:00

TurkeyUkraine

20:30

El SalvadorHaiti

20:30

ItalyUSA

20:45

FranceUruguay

21:00

ChileHonduras

21:15

 

Bradford CityAldershot Town

19:45*

Billericay TownChesterfield

19:45*

Forest Green RoversOxford United

19:45*

Oxford CityTranmere Rovers

19:45*

Cheltenham TownEbbsfleet United

19:45*

Slough TownSutton United

19:45*

Halifax TownMorecambe

19:45*

Crawley TownSouthend United

19:45*

Doncaster RoversChorley

19:45*

Charlton AthleticMansfield Town

19:45*

Local time

Yesterday, November 18

MadagascarSudan

1:3

TogoAlgeria

1:4

EthiopiaGhana

0:2

KenyaSierra Leone

16:00*

CongoDR Congo

1:1

LiberiaZimbabwe

1:0

RwandaCentral African Republic

2:2

GuineaCôte d'Ivoire

1:1

AngolaBurkina Faso

2:1

MauritaniaBotswana

2:1

SwazilandNiger

1:2

MozambiqueZambia

1:0

LesothoTanzania

1:0

SwitzerlandBelgium

5:2

EnglandCroatia

2:1

Northern IrelandAustria

1:2

HungaryFinland

2:0

GreeceEstonia

0:1

San MarinoBelarus

0:2

MoldovaLuxembourg

1:1

Turks and Caicos IslandsSaint Vincent and Grenadines

3:2

BahamasAnguilla

1:1

BarbadosUS Virgin Islands

3:0

Saint Kitts and NevisCanada

0:1

SpainBosnia and Herzegovina

1:0

 

FK Nizhniy NovgorodFK Tambov

1:0

Rotor-VolgogradTom

0:0

FK KhimkiFK Sochi

0:0

Spartak-2Shinnik

1:4

FK Krasnodar-2Mordovia

1:2

FK ArmavirFK Tyumen

1:0

BaltikaFK Chertanovo

2:0

SibirSKA-Khabarovsk

1:1

FakelAvangard

3:2

Zenit-2Luch

0:1

 

InguletsKolos

0:1

Obolon-BrovarHirnyk-Sport

1:0

 

San Lorenzo de AlmagroAtlético Tucumán

0:2

Defensa y JusticiaEstudiantes

1:1

 

SportFlamengo

0:1

ParanáPalmeiras

1:1

AméricaSantos

2:1

BotafogoInternacional

1:0

São PauloCruzeiro

1:0

GrêmioChapecoense

2:0

Local time

International tournaments

Current

22.03.2017 – 23.03.2019

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

08.11.2018 – 15.12.2018

AFF Cup 2018,
Final tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 24.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

Just finished

02.09.2018 – 16.11.2018

East Asian Football Championship 2019,
Qualifying tournament

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru