Clube Atlético Mineiro (Belo Horizonte), Brazil

Taça Brasil

Overall stats
Matches: 22
Wins: 9-% of wins: 40.9%
Drawn: 6-% of drawn: 27.3%
Losses: 7-% of losses: 31.8%
Goals for: 31-match average: 1.41
Goals after: 34-match average: 1.55
Goals difference: -3
The biggest win: 5:1The biggest loss: 1:5
The most resultative match: 5:1, 1:5The most resultative draw: 2:2
Matches

Taça Brasil 1967, Quarterfinal

Статистика личных встреч  01.12.1967Atlético (Belo Horizonte) Náutico (Recife)2:2
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1967, Quarterfinal

Статистика личных встреч  29.11.1967Atlético (Belo Horizonte) Náutico (Recife)2:0
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1967, Quarterfinal

Статистика личных встреч  22.11.1967Náutico (Recife) Atlético (Belo Horizonte)3:0
 Recife

Taça Brasil 1967, Central Group, Final

Статистика личных встреч  15.11.1967Atlético (Belo Horizonte) Botafogo (Rio de Janeiro)1:1
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1967, Central Group, Final

Статистика личных встреч  01.11.1967Atlético (Belo Horizonte) Botafogo (Rio de Janeiro)1:0
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1967, Central Group, Final

Статистика личных встреч  11.10.1967Botafogo (Rio de Janeiro) Atlético (Belo Horizonte)3:2
 Rio de Janeiro

Taça Brasil 1967, Central Group, Semifinal

Статистика личных встреч  24.09.1967Atlético (Belo Horizonte) Goytacaz (Campos dos Goytacazes)5:1
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1967, Central Group, Semifinal

Статистика личных встреч  19.09.1967Goytacaz (Campos dos Goytacazes) Atlético (Belo Horizonte)1:2
 Campos dos Goytacazes

Taça Brasil 1964, Quarterfinal

Статистика личных встреч  25.10.1964Santos (Santos) Atlético (Belo Horizonte)5:1
 São Paulo

Taça Brasil 1964, Quarterfinal

Статистика личных встреч  18.10.1964Atlético (Belo Horizonte) Santos (Santos)1:4
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1964, Fourth Round

Статистика личных встреч  27.09.1964Metropol (Criciúma) Atlético (Belo Horizonte)1:2
 Florianópolis

Taça Brasil 1964, Fourth Round

Статистика личных встреч  20.09.1964Atlético (Belo Horizonte) Metropol (Criciúma)1:0
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1964, Third Round, Central Group

Статистика личных встреч  10.09.1964Atlético (Belo Horizonte) Rio Branco (Vitória)1:0
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1964, Third Round, Central Group

Статистика личных встреч  06.09.1964Rio Branco (Vitória) Atlético (Belo Horizonte)1:1
 Vitória

Taça Brasil 1963, Fourth Round

Статистика личных встреч  10.10.1963Grêmio (Porto Alegre) Atlético (Belo Horizonte)2:1
 Porto Alegre

Taça Brasil 1963, Fourth Round

Статистика личных встреч  02.10.1963Atlético (Belo Horizonte) Grêmio (Porto Alegre)1:1
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1963, Third Round, Central Group

Статистика личных встреч  12.09.1963Rio Branco (Vitória) Atlético (Belo Horizonte)1:1
 Vitória

Taça Brasil 1963, Third Round, Central Group

Статистика личных встреч  05.09.1963Atlético (Belo Horizonte) Rio Branco (Vitória)1:0
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1959, Third Round

Статистика личных встреч  25.10.1959Grêmio (Porto Alegre) Atlético (Belo Horizonte)1:0
 Porto Alegre

Taça Brasil 1959, Third Round

Статистика личных встреч  18.10.1959Atlético (Belo Horizonte) Grêmio (Porto Alegre)1:4
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1959, Second Round, Eastern Group

Статистика личных встреч  20.09.1959Atlético (Belo Horizonte) Rio Branco (Vitória)2:1
 Belo Horizonte

Taça Brasil 1959, Second Round, Eastern Group

Статистика личных встреч  13.09.1959Rio Branco (Vitória) Atlético (Belo Horizonte)2:2
 Vitória
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 032
Matches:1 032 674
Clubs:10 864
National teams:259
Stadiums:9 570
<2019>
<September>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Site news
11.09.2019
current

Quarterfinal of the
Belarusian Cup 2019/20
added

11.09.2019
current

Second Qualifying Round of the
FA Cup 2019/20
added

04.09.2019
current

1/16 & 1/8 finals of the
Russian Cup 2019/20
added

31.08.2019
current

Group stage of the
Europa League 2019/20
added

30.08.2019
current

Group stage of the
UEFA Champions League 2019/20
added

Fixtures
FA Cup 2019/20

Second Qualifying Round

21.09

Irlam - York City

12:30

21.09

Marine - Dunston UTS

15:00

21.09

Southport - Scarborough Athletic

15:00

21.09

Chester - Altrincham

15:00

21.09

Curzon Ashton - Blyth Spartans

15:00

21.09

Bradford Park Avenue - Morpeth Town

15:00

21.09

Ashton United - Pontefract Collieries

15:00

21.09

Colne - Ossett United

15:00

21.09

1874 Northwich - Whitby Town

15:00

21.09

United of Manchester - Warrington Town

15:00

21.09

Trafford - Darlington

15:00

21.09

Gateshead - Ramsbottom United

15:00

21.09

Guiseley - Stockton Town

15:00

21.09

Lancaster City - Spennymoor Town

15:00

21.09

Runcorn Town - Farsley Celtic

15:00

21.09

Alfreton Town - King's Lynn Town

15:00

21.09

Stamford - Boston United

15:00

21.09

Leamington - Chasetown

15:00

21.09

Kettering Town - Sutton Coldfield Town

15:00

21.09

Belper Town - Witton Albion

15:00

21.09

Loughborough Dynamo - Tamworth

15:00

21.09

A.F.C. Telford United - Nantwich Town

15:00

21.09

Rushall Olympic - Gainsborough Trinity

15:00

21.09

Halesowen Town - Stratford Town

15:00

21.09

Boston Town - Leek Town

15:00

21.09

Buxton - Corby Town

15:00

21.09

Matlock Town - Kidsgrove Athletic

15:00

21.09

Hednesford Town - Barwell

15:00

21.09

Kidderminster Harriers - Stafford Rangers

15:00

21.09

Coalville Town - Stourbridge

15:00

21.09

Beaconsfield Town - Hemel Hempstead Town

15:00

21.09

Corinthian-Casuals - Chelmsford City

15:00

21.09

Kingstonian - Grays Athletic

15:00

21.09

Walthamstow - Abbey Rangers

15:00

21.09

Balham - Royston Town

15:00

21.09

Tonbridge Angels - Eastbourne Borough

15:00

21.09

Margate - Concord Rangers

15:00

21.09

Hendon - Deeping Rangers

15:00

21.09

St Ives Town - Canvey Island

15:00

21.09

Maidstone United - Cheshunt

15:00

21.09

Potters Bar Town - AFC Hornchurch

15:00

21.09

Dulwich Hamlet - Bognor Regis Town

15:00

21.09

Flackwell Heath - Slough Town

15:00

21.09

Billericay Town - Basildon United

15:00

21.09

Tooting & Mitcham United - Dorking Wanderers

15:00

21.09

Hadley - Ramsgate

15:00

21.09

Cray Wanderers - Soham Town Rangers

15:00

21.09

Harrow Borough - Carshalton Athletic

15:00

21.09

Biggleswade - Chertsey Town

15:00

21.09

Biggleswade Town - Ware

15:00

21.09

Badshot Lea - Hayes & Yeading United

15:00

21.09

Lowestoft Town - Needham Market

15:00

21.09

Barton Rovers - Hitchin Town

15:00

21.09

Enfield Town - Braintree Town

15:00

21.09

Maldon & Tiptree - Wingate & Finchley

15:00

21.09

Moneyfields - Whyteleafe

15:00

21.09

Hartley Wintney - Chichester City

15:00

21.09

Horsham - Dartford

15:00

21.09

St Albans City - Worthing

15:00

21.09

Kings Langley - Folkestone Invicta

15:00

21.09

Haringey Borough - Staines Town

15:00

21.09

Farnborough - Wealdstone

15:00

21.09

Welling United - Chipstead

15:00

21.09

Chesham United - Hampton & Richmond Borough

15:00

21.09

Weston-super-Mare - Merthyr Town

15:00

21.09

Sholing - Weymouth

15:00

21.09

Hereford - Truro City

15:00

21.09

Portland United - Salisbury

15:00

21.09

Havant & Waterlooville - Taunton Town

15:00

21.09

Cirencester Town - Chippenham Town

15:00

21.09

Tavistock - Highworth Town

15:00

21.09

Tiverton Town - Bristol Manor Farm

15:00

21.09

Poole Town - Hungerford Town

15:00

21.09

Swindon Supermarine - Bath City

15:00

21.09

Oxford City - North Leigh

15:00

21.09

Kidlington - Gloucester City

15:00

21.09

Brackley Town - Cinderford Town

15:00

21.09

Blackfield & Langley - Dorchester Town

15:00

21.09

Bishop's Stortford - Peterborough Sports

15:00

21.09

Lewes - Bowers & Pitsea

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 16

Al SaddAl Nassr Riyadh

18:45

 

DynamoFK Ufa

20:00

FK RostovAkhmat

20:30

 

Ural-2FK Chelyabinsk

14:00

 

FK VitebskFK Homel

19:30

 

Aston VillaWest Ham United

20:00

 

BeroeVitosha

20:00

 

SaburtaloTorpedo

16:00

 

BreiðablikStjarnan

19:15

ValurKR

19:15

 

TorinoLecce

20:45

 

Sarpsborg 08Vålerenga

19:00

 

CracoviaPiast

18:00

 

ViktoriaJablonec

18:00

 

AFC EskilstunaElfsborg

19:00

DjurgårdensHelsingborgs

19:00

 

AldosiviPatronato

19:00

Vélez SársfieldAtlético Tucumán

21:10

Local time

Yesterday, September 14

PlatinumSongo

1:0

Green EaglesPrimeiro de Agosto

1:2

Atlético PetróleosKCCA

0:0

Côte d'OrMamelodi Sundowns

0:5

Young AfricansZESCO United

1:1

Cano SportAl-Ahly Cairo

0:2

Génération FootZamalek SC

2:1

JS KabylieHoroya AC

2:0

Ashanti GoldRenaissance

3:2

KigaliProline

1:1

BandariBen Guerdane

2:0

PélicanEnugu Rangers

2:1

Young BuffaloesBidvest Wits

1:0

MaranathaDjoliba AC

1:2

Al IttihadHassania

1:1

PyramidsCR Belouizdad

1:1

 

SpartakUral

1:2

FK SochiLokomotiv

0:1

 

TekstilshchikSKA-Khabarovsk

3:1

NeftekhimikShinnik

2:2

LuchFK Nizhniy Novgorod

0:0

AvangardMordovia

2:2

YeniseyBaltika

2:2

RotorFakel

2:0

FK KhimkiChaika

1:0

TorpedoFK Krasnodar-2

2:1

TomSpartak-2

2:2

 

ZvezdaOlimp

0:1

Zenit-2Rodina

1:0

FK MuromPskov-747

3:0

 

FK KalugaDynamo

1:1

KvantSaturn

0:2

FK StroginoRotor-2

1:0

Khimik-ArsenalSokol

1:2

FK RyazanArarat

2:3

MetallurgSalyut-Belgorod

2:0

 

Spartak-VladikavkazLegion-Dynamo

1:1

FK MakhachkalaChernomorets

2:2

Mashuk-KMVFK Krasnodar-3

1:0

DynamoAlaniya

1:3

InterSpartak-Nalchik

2:2

DruzhbaSKA

2:3

UrozhayBiolog-Novokubansk

1:0

VolgarAnzhi

2:0

 

FK OleksandriyaDnipro-1

2:0

KarpatyVorskla

2:1

ShahtarZorya

4:3

 

Cherkashchyna-AkademiyaRukh

1:6

Hirnyk-SportMetalurh

1:0

FK MynaiAhrobiznes

2:1

AvanhardMetalist 1925

0:1

PrykarpattyaIngulets

0:1

MFK MykolaivKremin

6:2

ChornomoretsObolon-Brovar

0:1

 

ChaikaDinaz

0:0

PodillyaPolissya

1:0

VeresBukovyna

2:0

Nyva VNyva T

0:1

 

TavriyaReal Pharma

1:0

EnerhiyaKrystal

1:3

FK NikopolMFK Mykolaiv-2

1:1

AliansHirnyk

3:2

 

SumqayıtZira

1:2

SabahQəbələ

0:1

 

ShirakGandzasar

0:0

 

Tarpeda-BelAZNeman

1:0

Dynamo BrFK Minsk

3:0

BATEFK Haradzeya

2:1

 

CodruZimbru

0:2

PetrocubSheriff

0:0

 

AGMKDinamo

3:1

QizilqumNasaf

0:0

 

Red BullHartberg

7:2

SturmLASK

0:2

MattersburgWattens

0:2

 

LiverpoolNewcastle United

3:1

Brighton & Hove AlbionBurnley

1:1

Manchester UnitedLeicester City

1:0

Sheffield UnitedSouthampton

0:1

Tottenham HotspurCrystal Palace

4:0

Wolverhampton WanderersChelsea

2:5

Norwich CityManchester City

3:2

 

FulhamWest Bromwich Albion

1:1

Blackburn RoversMillwall

2:0

Charlton AthleticBirmingham City

0:1

Hull CityWigan Athletic

2:2

MiddlesbroughReading

1:0

Preston North EndBrentford

2:0

Queens Park RangersLuton Town

3:2

Stoke CityBristol City

1:2

Swansea CityNottingham Forest

0:1

 

OostendeStandard

1:4

EupenZulte Waregem

1:1

Sint-TruidenWaasland-Beveren

1:1

CercleBrugge

0:2

 

Botev PCSKA

0:1

LudogoretsEtar

2:0

 

DiósgyőrZalaegerszegi TE

1:0

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

1:2

ÚjpestDebrecen

3:2

PuskásRákóczi

2:0

HonvédMOL Fehérvár

0:1

PaksFerencváros

0:4

 

Borussia DBayer 04

4:0

Mainz 05Hertha

2:1

AugsburgEintracht

2:1

KölnBorussia M

0:1

UnionWerder

1:2

RB LeipzigBayern

1:1

 

AZSparta

5:1

AjaxHeerenveen

4:1

VVV-VenloGroningen

2:1

PSVVitesse

5:0

UtrechtEmmen

3:1

 

DilaMetalurgi

0:0

Dinamo BtLokomotivi

2:1

 

Real MadridLevante

3:2

LeganésVillarreal

0:3

Real SociedadAtlético Madrid

2:0

BarcelonaValencia

5:2

 

FiorentinaJuventus

0:0

NapoliSampdoria

2:0

InterUdinese

1:0

 

VentspilsJelgava

1:1

BFC DaugavaValmiera

2:2

Riga FCMETTA/LU

5:0

 

StumbrasRiteriai

0:3

PalangaŽalgiris K

2:3

 

RosenborgLillestrøm

3:1

 

RakówArka

2:0

LechiaLech

2:1

KoronaWisła K

1:1

 

FamalicãoPaços de Ferreira

4:2

BenficaGil Vicente

2:0

Vitória GAves

5:1

 

Crvena ZvezdaInđija

2:1

JavorRad

3:0

RadnikNapredak

1:4

VoždovacČukarički

2:2

ProleterPartizan

0:3

 

MariborAluminij

2:1

 

Paris Saint-GermainStrasbourg

1:0

DijonNîmes

0:0

BordeauxMetz

2:0

MontpellierNice

2:1

BrestRennes

0:0

 

InterSlaven

3:1

GoricaLokomotiva

0:0

 

GrbaljZeta

0:0

SutjeskaPetrovac

3:0

RudarPodgorica

2:1

IskraKom

0:2

TitogradBudućnost

2:1

 

SlovanTeplice

1:1

Mladá BoleslavPříbram

6:0

SlaviaSlovácko

3:0

 

ÖrebroSundsvall

0:0

ÖstersundsKalmar

1:2

 

Hamilton AcademicalCeltic

0:1

AberdeenSt. Johnstone

1:1

HeartsMotherwell

2:3

KilmarnockHibernian

2:0

RangersLivingston

3:1

Ross CountySt. Mirren

2:1

 

KuressaarePaide

0:3

LevadiaTulevik

1:1

Nõmme KaljuTrans

2:2

 

ArsenalUnión

4:1

Central CórdobaDefensa y Justicia

1:2

Godoy CruzArgentinos Juniors

0:1

ColónSan Lorenzo de Almagro

2:1

HuracánRiver Plate

0:4

 

FlamengoSantos

1:0

PalmeirasCruzeiro

1:0

ChapecoenseVasco da Gama

1:2

CearáBotafogo

0:0

 

New York CitySan Jose Earthquakes

2:1

Chicago FireDallas

4:0

Atlanta UnitedColumbus Crew

1:3

Vancouver WhitecapsHouston Dynamo

2:1

Montreal ImpactCincinnati

0:1

Orlando CityNew England Revolution

3:3

Philadelphia UnionLos Angeles

1:1

 

Guangzhou R&FTianjin Tianhai

2:1

Henan JianyeHebei China Fortune

4:1

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

30.07.2019 – 26.11.2019

CONCACAF League 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru