Ukraine1996/97, Second League

Group A

Group B

Keramik, Wins

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Desna30206439 - 12661L122127 - 33884312 - 928
2.Fakel30187540 - 2061113128 - 83674412 - 1225
3.FK Tysmenytsia30177641 - 2158114024 - 43763617 - 1721
4.Obolon PPO301511434 - 175696024 - 63365410 - 1123
5.Karpaty30157843 - 2452123035 - 4393488 - 2013
6.Halychyna301210834 - 274696023 - 103334811 - 1713
7.Pokuttya301281021 - 2944103214 - 6332587 - 2311
8.Systema-Boreks301181128 - 314185219 - 8293399 - 2312
9.Nyva301161331 - 363985219 - 929311112 - 2710
10.Haray301071329 - 283793318 - 830141011 - 207
11.FK Kalush30981332 - 293582523 - 10261689 - 199
12.Hazovyk30971423 - 263482519 - 10261594 - 168
13.Papirnyk30871516 - 323154612 - 15193394 - 1712
14.Nerafa30831924 - 562782516 - 172601148 - 391
15.Ros30642014 - 492262711 - 162002133 - 332
16.Keramik30442215 - 2716x43811 - 71501144 - 201

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 30
Day 29
Статистика личных встреч  05.06.1997Keramik Nyva-:+
 
Day 28
Day 27
Day 26
Статистика личных встреч  15.05.1997Ros Keramik+:-
 
Day 25
Day 24
Day 23
Day 22
Day 21
Day 20
Day 19
Day 18
Day 17
Day 16
Day 13
Статистика личных встреч  01.11.1996Keramik Haray1:0 (1:0)
 
Day 11
Статистика личных встреч  19.10.1996Keramik FK Kalush1:0 (1:0)
 
Day 4
Статистика личных встреч  01.09.1996Keramik Nerafa3:1 (1:1)
 
Day 3
Статистика личных встреч  24.08.1996Keramik Halychyna2:1 (1:0)
 
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 408
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 548
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

16.08.2019
current

Preliminary Round of the
FA Cup 2019/20
added

16.08.2019
current

Australia, A-League 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, August 23

 

RodinaTorpedo

16:00

OlimpFK Dolgoprudny

17:00

Luki-EnergiyaZvezda

18:30

Lokomotiv-KazankaZnamya Truda

21:00

 

ZorkiyKvant

18:00

DynamoFK Khimki-M

18:00

SokolRotor-2

19:00

SaturnMetallurg

19:00

 

SKADynamo

19:00

 

Ural-2FK Tyumen

15:00

Lada DLada-Tolyatti

17:00

ZvezdaFK Ufa-2

18:00

FK ChelyabinskVolga

18:00

NostaZenit-Izhevsk

18:00

 

Hirnyk-SportIngulets

16:00

AhrobiznesRukh

17:00

FK MynaiKremin

17:00

MetalurhMetalist 1925

18:00

PrykarpattyaMFK Mykolaiv

18:30

 

AliansTavriya

17:00

 

IslochFK Slutsk

18:00

LuchFK Minsk

19:45

 

Aston VillaEverton

20:00

 

BarkingAveley

19:45

WhickhamThornaby

19:45

Mickleover SportsCoventry Sphinx

19:45

Great Yarmouth TownRothwell Corinthians

19:45

Sutton Common RoversEastbourne Town

19:45

WhitehawkSaltdean United

19:45

ChristchurchBadshot Lea

19:45

Winchester CityAFC Stoneham

19:45

 

GenkAnderlecht

20:30

 

Tsarsko SeloBeroe

18:00

ArdaCherno More

20:30

 

KölnBorussia D

20:30

 

SioniDinamo Bt

17:00

 

GranadaSevilla

20:00

LevanteVillarreal

22:00

 

PanevėžysRiteriai

18:00

Žalgiris VSūduva

20:00*

 

JagielloniaWisła K

20:30

 

Vitória SMoreirense

19:00

Rio AveAves

21:15

 

BaníkSlovácko

18:00

SigmaTeplice

18:00

 

KuressaareTammeka

18:45

 

ArsenalSan Lorenzo de Almagro

21:00

 

Portland TimbersSeattle Sounders

19:00

Orlando CityAtlanta United

20:00

Local time

Yesterday, August 21

Young BoysCrvena Zvezda

2:2

Dinamo ZagrebRosenborg

2:0

OlympiakósFK Krasnodar

4:0

LDUBoca Juniors

0:3

FlamengoInternacional

2:0

Abahani4.25

4:3

 

Alaniya (Vladikavkaz)Rotor (Volgograd)

2:1

Ararat (Moscow)FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)

0:3

Veles (Moscow)Torpedo (Moscow)

3:3 aet
pen. 5:6

Inter (Cherkessk)Chaika (Peschanokopskoye)

2:5

FK Chita (Chita)Luch (Vladivostok)

0:1

Chernomorets (Novorossiysk)FK Armavir (Armavir)

3:0

Leningradets (Leningrad Oblast)Baltika (Kaliningrad)

1:2

FK Ryazan (Ryazan)FK Chertanovo (Moscow)

1:4

KAMAZ (Naberezhnye Chelny)Neftekhimik (Nizhnekamsk)

2:0

Salyut-Belgorod (Belgorod)Fakel (Voronezh)

1:3

Shinnik (Yaroslavl)Tekstilshchik (Ivanovo)

1:0

Akron (Tolyatti)Mordovia (Saransk)

1:1 aet
pen. 3:5

FK Khimki (Khimki)Avangard (Kursk)

4:1

 

Cardiff CityHuddersfield Town

2:1

Charlton AthleticNottingham Forest

1:1

FulhamMillwall

4:0

Leeds UnitedBrentford

1:0

Preston North EndStoke City

3:1

Queens Park RangersSwansea City

1:3

West Bromwich AlbionReading

1:1

 

Atlético ParanaenseSão Paulo

0:1

 

New York CityColumbus Crew

1:0

Los AngelesSan Jose Earthquakes

4:0

DC UnitedNew York Red Bulls

1:2

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru