Ukraine 1996/97

First League

CSKA-2, Losses

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Metalurh D46325977 - 39101TL181445 - 1555144532 - 2446
2.Dynamo-246298991 - 3395174261 - 1655124730 - 1740
3.Metalurh Mr462961192 - 5693TL200359 - 186096833 - 3833
4.Volyn462651562 - 4783183238 - 957821324 - 3826
5.Naftovyk462561576 - 4481172450 - 1653841126 - 2828
6.Stal462391476 - 4378183261 - 1457561215 - 2921
7.SK Mykolaiv4621121366 - 3775183250 - 957391116 - 2818
8.FK Lviv462091756 - 4369153542 - 1848561214 - 2521
9.Bukovyna4619101764 - 5167154438 - 1449461326 - 3718
10.Polihraftekhnika4617141555 - 5065135538 - 1944491017 - 3121
11.Metalurh Nk462042260 - 6664143640 - 2745611620 - 3919
12.Metalist461891955 - 5363134634 - 1843551321 - 3520
13.Yavir461872161 - 6161143637 - 1945441524 - 4216
14.Khimik Sv4616111964 - 6259109438 - 2339621526 - 3920
15.Zakarpattya461772256 - 7858145444 - 3047321812 - 4811
16.Shakhtar4615112055 - 6256126536 - 2242351519 - 4014
17.FK Cherkasy461672346 - 7855104930 - 2934631416 - 4921
18.Khimik Zht4615102144 - 6155128329 - 1844321815 - 4311
19.CSKA-2461592237 - 5654107624 - 1537521613 - 4117
20.Zorya461652557 - 8353143640 - 2445221917 - 598
21.SK Odesa461482447 - 79502l127436 - 1943212011 - 607
22.Podillya4611132240 - 66462l97727 - 2234261513 - 4412
23.Veres461192636 - 79422l113924 - 2536061712 - 546
24.Krystal46963131 - 77332l931123 - 213003208 - 563

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 45
Статистика личных встреч  25.05.1997Metalurh D CSKA-23:2 (2:1)
 Dokuchayevsk
Day 44
Статистика личных встреч  11.06.1997Khimik Sv CSKA-22:0 (1:0)
 Severodonetsk
Day 41
Day 40
Статистика личных встреч  19.05.1997Shakhtar CSKA-22:0 (1:0)
 Makiivka
Day 38
Статистика личных встреч  11.05.1997CSKA-2 FK Lviv0:1 (0:1)
 Kiev
Bilshovyk Stadium
Day 36
Day 31
Статистика личных встреч  12.04.1997CSKA-2 Stal0:1 (0:1)
 Kiev
Day 28
Статистика личных встреч  01.04.1997Bukovyna CSKA-21:0 (1:0)
 Chernivtsi
Day 27
Day 24
Статистика личных встреч  14.03.1997Metalist CSKA-21:0 (1:0)
 Kharkiv
Day 22
Статистика личных встреч  07.11.1996CSKA-2 Dnipro0:1 (0:0)
 Boryspil
Day 21
Статистика личных встреч  21.11.1996Polihraftekhnika CSKA-23:0 (2:0)
 Oleksandriia
Day 17
Статистика личных встреч  17.10.1996Zorya CSKA-22:0 (0:0)
 Lugansk
Day 16
Статистика личных встреч  14.10.1996Stal CSKA-21:0 (0:0)
 Alchevsk
Day 13
Статистика личных встреч  26.09.1996SK Mykolaiv CSKA-24:0 (2:0)
 Mykolaiv
Day 12
Статистика личных встреч  23.09.1996SK Odesa CSKA-23:1 (0:0)
 Odesa
Day 9
Day 8
Day 5
Статистика личных встреч  20.08.1996Naftovyk CSKA-23:0 (2:0)
 Okhtyrka
Day 4
Статистика личных встреч  17.08.1996Yavir CSKA-23:0 (1:0)
 Krasnopillya
Kolos Stadium
Day 3
Day 1
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

ZimbruZarya

18:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

BudućnostTitograd

16:00

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru