USSR 1986, second leagueZone 4Zone 6, tournament for places 1-14 |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Geolog Tumen | 26 | 16 | 9 | 1 | 47 - 20 | 41 | F | 11 | 2 | 0 | 28 - 8 | 24 | 5 | 7 | 1 | 19 - 12 | 17 | |||
2. | Irtysh | 26 | 16 | 8 | 2 | 51 - 20 | 40 | 10 | 3 | 0 | 35 - 9 | 23 | 6 | 5 | 2 | 16 - 11 | 17 | ||||
3. | Dynamo Barnaul | 26 | 14 | 6 | 6 | 53 - 26 | 34 | 10 | 3 | 0 | 36 - 7 | 23 | 4 | 3 | 6 | 17 - 19 | 11 | ||||
4. | Zvezda Irkutsk | 26 | 13 | 5 | 8 | 39 - 31 | 31 | 10 | 3 | 0 | 26 - 11 | 23 | 3 | 2 | 8 | 13 - 20 | 8 | ||||
5. | Okean Nakhodka | 26 | 8 | 11 | 7 | 23 - 21 | 27 | 7 | 6 | 0 | 16 - 4 | 20 | 1 | 5 | 7 | 7 - 17 | 7 | ||||
6. | Amur Blagoveshchensk | 26 | 8 | 9 | 9 | 16 - 20 | 25 | 6 | 5 | 2 | 10 - 4 | 17 | 2 | 4 | 7 | 6 - 16 | 8 | ||||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 31 - 38 | 24 | 6 | 4 | 3 | 22 - 17 | 16 | 2 | 4 | 7 | 9 - 21 | 8 | ||||
8. | Metallurg Novokuznetsk | 26 | 10 | 3 | 13 | 32 - 39 | 23 | 9 | 1 | 3 | 22 - 12 | 19 | 1 | 2 | 10 | 10 - 27 | 4 | ||||
9. | Lokomotiv Chita | 26 | 6 | 10 | 10 | 16 - 29 | 22 | 5 | 5 | 3 | 11 - 7 | 15 | 1 | 5 | 7 | 5 - 22 | 7 | ||||
10. | Selenga | 26 | 8 | 5 | 13 | 22 - 34 | 21 | 6 | 4 | 3 | 16 - 8 | 16 | 2 | 1 | 10 | 6 - 26 | 5 | ||||
11. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 26 | 6 | 8 | 12 | 29 - 38 | 20 | 6 | 4 | 3 | 21 - 9 | 16 | 0 | 4 | 9 | 8 - 29 | 4 | ||||
12. | Manometr | 26 | 6 | 7 | 13 | 20 - 27 | 19 | 6 | 3 | 4 | 16 - 10 | 15 | 0 | 4 | 9 | 4 - 17 | 4 | ||||
13. | Luch | 26 | 4 | 11 | 11 | 15 - 32 | 19 | 4 | 5 | 4 | 12 - 13 | 13 | 0 | 6 | 7 | 3 - 19 | 6 | ||||
14. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 26 | 5 | 8 | 13 | 21 - 40 | 18 | 3 | 6 | 4 | 13 - 12 | 12 | 2 | 2 | 9 | 8 - 28 | 6 |
Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss
15.10.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Zvezda Irkutsk | 1:0 (1:0) | |||
Barnaul | |||||||
15.10.1986 19:00 | Geolog Tumen | | Amur Blagoveshchensk | 0:0 | |||
Tyumen | |||||||
15.10.1986 18:00 | Irtysh | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 5:1 | |||
Omsk | |||||||
15.10.1986 18:00 | Manometr | | Selenga | 4:1 | |||
Tomsk | |||||||
15.10.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Lokomotiv Chita | 2:1 | |||
15.10.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:0 (1:0) | |||
12.10.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 6:1 (0:1) | |||
Barnaul | |||||||
12.10.1986 18:00 | Irtysh | | Amur Blagoveshchensk | 3:1 | |||
Omsk | |||||||
12.10.1986 17:00 | Geolog Tumen | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:1 | |||
Tyumen | |||||||
12.10.1986 17:00 | Manometr | | Lokomotiv Chita | 0:0 | |||
Tomsk | |||||||
12.10.1986 | Luch | | Okean Nakhodka | 0:0 | |||
12.10.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Selenga | 1:0 | |||
12.10.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Zvezda Irkutsk | 2:1 (1:0) | |||
Rubtsovsk |
03.10.1986 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Manometr | 1:1 | |||
Krasnoyarsk | |||||||
03.10.1986 18:00 | Amur Blagoveshchensk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
03.10.1986 | Lokomotiv Chita | | Irtysh | 1:1 (1:0) | |||
03.10.1986 | Luch | | Torpedo Rubtsovsk | 1:1 | |||
03.10.1986 | Okean Nakhodka | | Dynamo Barnaul | 1:1 | |||
03.10.1986 | Selenga | | Geolog Tumen | 0:0 | |||
03.10.1986 | Zvezda Irkutsk | | Metallurg Novokuznetsk | 3:1 | |||
27.09.1986 18:00 | Irtysh | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:1 | |||
Omsk | |||||||
27.09.1986 17:00 | Amur Blagoveshchensk | | Lokomotiv Chita | 0:1 (0:1) | |||
Blagoveshchensk | |||||||
27.09.1986 17:00 | Geolog Tumen | | Zvezda Irkutsk | 3:2 | |||
Tyumen | |||||||
27.09.1986 17:00 | Manometr | | Luch | 1:1 | |||
Tomsk | |||||||
27.09.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Selenga | 2:0 | |||
27.09.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Okean Nakhodka | 3:0 | |||
24.09.1986 19:00 | Geolog Tumen | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 3:2 (2:0) | |||
Tyumen | |||||||
24.09.1986 19:00 | Manometr | | Okean Nakhodka | 0:0 | |||
Tomsk | |||||||
24.09.1986 18:00 | Amur Blagoveshchensk | | Selenga | 0:1 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
24.09.1986 18:00 | Irtysh | | Zvezda Irkutsk | 4:1 | |||
Omsk | |||||||
24.09.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Lokomotiv Chita | 4:1 | |||
24.09.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Luch | 1:0 | |||
24.09.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Dynamo Barnaul | 2:1 | |||
15.09.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Manometr | 1:1 (0:0) | |||
Barnaul | |||||||
15.09.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 3:0 | |||
15.09.1986 | Luch | | Geolog Tumen | 1:5 | |||
15.09.1986 | Okean Nakhodka | | Irtysh | 1:1 | |||
15.09.1986 | Selenga | | Lokomotiv Chita | 0:0 | |||
15.09.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Metallurg Novokuznetsk | 4:3 | |||
15.09.1986 | Zvezda Irkutsk | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 | |||
10.09.1986 18:00 | Amur Blagoveshchensk | | Luch | 0:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
10.09.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Okean Nakhodka | 1:0 | |||
09.09.1986 19:00 | Geolog Tumen | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 (0:0) | |||
Tyumen | |||||||
09.09.1986 19:00 | Irtysh | | Dynamo Barnaul | 1:1 (1:1) | |||
Omsk | |||||||
09.09.1986 | Lokomotiv Chita | | Zvezda Irkutsk | 0:2 (0:0) | |||
09.09.1986 | Selenga | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 | |||
06.09.1986 17:00 | Amur Blagoveshchensk | | Okean Nakhodka | 2:1 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
06.09.1986 | Geolog Tumen | | Dynamo Barnaul | 1:0 | |||
Tyumen | |||||||
06.09.1986 | Irtysh | | Torpedo Rubtsovsk | 5:3 | |||
06.09.1986 | Lokomotiv Chita | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 | |||
06.09.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Manometr | 1:0 | |||
06.09.1986 | Selenga | | Zvezda Irkutsk | 2:2 | |||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Luch | 1:1 | ||||
31.08.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Amur Blagoveshchensk | 4:0 | |||
Barnaul | |||||||
31.08.1986 19:00 | Manometr | | Irtysh | 0:2 | |||
Tomsk | |||||||
31.08.1986 | Luch | | Lokomotiv Chita | 0:0 | |||
31.08.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Geolog Tumen | 2:4 | |||
31.08.1986 | Okean Nakhodka | | Selenga | 1:0 | |||
31.08.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:1 | |||
28.08.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:0 | |||
Barnaul | |||||||
28.08.1986 19:00 | Manometr | | Geolog Tumen | 0:1 | |||
Tomsk | |||||||
28.08.1986 19:00 | Zvezda Irkutsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 | |||
Irkutsk | |||||||
28.08.1986 | Luch | | Selenga | 2:0 | |||
28.08.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Irtysh | 0:4 | |||
28.08.1986 | Okean Nakhodka | | Lokomotiv Chita | 3:0 | |||
28.08.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 | |||
23.08.1986 19:00 | Irtysh | | Geolog Tumen | 2:0 | |||
Omsk | |||||||
23.08.1986 17:00 | Amur Blagoveshchensk | | Manometr | 1:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
23.08.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Metallurg Novokuznetsk | 3:0 | |||
22.08.1986 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Luch | 2:0 | |||
Krasnoyarsk | |||||||
22.08.1986 19:00 | Zvezda Irkutsk | | Okean Nakhodka | 1:0 | |||
Irkutsk | |||||||
22.08.1986 | Lokomotiv Chita | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 (0:0) | |||
22.08.1986 | Selenga | | Dynamo Barnaul | 2:1 | |||
19.08.1986 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Okean Nakhodka | 1:1 | |||
Krasnoyarsk | |||||||
19.08.1986 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Metallurg Novokuznetsk | 1:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
19.08.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Manometr | 3:0 | |||
19.08.1986 | Lokomotiv Chita | | Dynamo Barnaul | 2:3 | |||
19.08.1986 | Selenga | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 | |||
Zvezda Irkutsk | | Luch | 1:0 | ||||
16.07.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Selenga | 3:0 | |||
Barnaul | |||||||
16.07.1986 19:00 | Manometr | | Amur Blagoveshchensk | 2:1 | |||
Tomsk | |||||||
16.07.1986 | Luch | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:2 | |||
16.07.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 6:1 | |||
16.07.1986 | Okean Nakhodka | | Zvezda Irkutsk | 2:0 | |||
16.07.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Lokomotiv Chita | 2:2 | |||
13.07.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Lokomotiv Chita | 4:0 (2:0) | |||
Barnaul | |||||||
13.07.1986 19:00 | Manometr | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:1 | |||
Tomsk | |||||||
13.07.1986 17:00 | Geolog Tumen | | Irtysh | 4:0 (1:0) | |||
Tyumen | |||||||
13.07.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Amur Blagoveshchensk | 0:0 | |||
13.07.1986 | Okean Nakhodka | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 0:0 | |||
13.07.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Selenga | 2:3 | |||
Rubtsovsk | |||||||
Luch | | Zvezda Irkutsk | 1:2 | ||||
08.07.1986 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Dynamo Barnaul | 0:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
08.07.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Torpedo Rubtsovsk | 0:1 | |||
07.07.1986 19:00 | Irtysh | | Manometr | 1:0 | |||
Omsk | |||||||
07.07.1986 | Geolog Tumen | | Metallurg Novokuznetsk | 1:0 | |||
07.07.1986 | Lokomotiv Chita | | Luch | 2:0 | |||
07.07.1986 | Selenga | | Okean Nakhodka | 0:1 | |||
04.07.1986 19:00 | Geolog Tumen | | Manometr | 2:1 (1:0) | |||
Tyumen | |||||||
04.07.1986 19:00 | Irtysh | | Metallurg Novokuznetsk | 4:1 | |||
Omsk | |||||||
04.07.1986 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Torpedo Rubtsovsk | 1:1 (0:0) | |||
Blagoveshchensk | |||||||
04.07.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Dynamo Barnaul | 0:2 | |||
04.07.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Zvezda Irkutsk | 0:0 | |||
04.07.1986 | Lokomotiv Chita | | Okean Nakhodka | 0:0 | |||
04.07.1986 | Selenga | | Luch | 1:1 | |||
28.06.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Irtysh | 1:1 (0:1) | |||
Barnaul | |||||||
28.06.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Selenga | 3:1 | |||
28.06.1986 | Luch | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 (1:0) | |||
28.06.1986 | Okean Nakhodka | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 | |||
28.06.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Geolog Tumen | 2:3 (0:1) | |||
28.06.1986 | Zvezda Irkutsk | | Lokomotiv Chita | 1:0 (0:0) | |||
25.06.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Geolog Tumen | 1:1 | |||
Barnaul | |||||||
25.06.1986 19:00 | Manometr | | Metallurg Novokuznetsk | 2:0 | |||
Tomsk | |||||||
25.06.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Lokomotiv Chita | 0:0 | |||
25.06.1986 | Luch | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 0:0 | |||
25.06.1986 | Okean Nakhodka | | Amur Blagoveshchensk | 3:1 (1:1) | |||
25.06.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Irtysh | 0:1 (0:0) | |||
25.06.1986 | Zvezda Irkutsk | | Selenga | 0:0 | |||
20.06.1986 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
20.06.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Zvezda Irkutsk | 1:2 | |||
19.06.1986 19:00 | Geolog Tumen | | Luch | 2:0 | |||
Tyumen | |||||||
19.06.1986 19:00 | Irtysh | | Okean Nakhodka | 2:0 | |||
Omsk | |||||||
19.06.1986 19:00 | Manometr | | Torpedo Rubtsovsk | 0:1 | |||
Tomsk | |||||||
19.06.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Dynamo Barnaul | 1:0 | |||
16.06.1986 19:00 | Geolog Tumen | | Okean Nakhodka | 3:2 | |||
Tyumen | |||||||
16.06.1986 19:00 | Irtysh | | Luch | 0:0 | |||
Omsk | |||||||
16.06.1986 19:00 | Manometr | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||
Tomsk | |||||||
16.06.1986 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Zvezda Irkutsk | 1:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
16.06.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 4:0 | |||
16.06.1986 | Lokomotiv Chita | | Selenga | 1:0 | |||
16.06.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Torpedo Rubtsovsk | 3:0 (2:0) | |||
07.06.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 (0:0) | |||
Barnaul | |||||||
07.06.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Geolog Tumen | 1:1 | |||
07.06.1986 | Lokomotiv Chita | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 | |||
07.06.1986 | Luch | | Metallurg Novokuznetsk | 0:0 | |||
07.06.1986 | Okean Nakhodka | | Manometr | 1:0 | |||
Nakhodka | |||||||
07.06.1986 | Selenga | | Amur Blagoveshchensk | 0:1 | |||
07.06.1986 | Zvezda Irkutsk | | Irtysh | 2:0 | |||
19.05.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Luch | 5:0 (2:0) | |||
Barnaul | |||||||
19.05.1986 19:00 | Irtysh | | Lokomotiv Chita | 5:0 (1:0) | |||
Omsk | |||||||
19.05.1986 19:00 | Manometr | | Zvezda Irkutsk | 2:1 | |||
Tomsk | |||||||
19.05.1986 | Geolog Tumen | | Selenga | 5:0 | |||
19.05.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:2 | |||
19.05.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Okean Nakhodka | 1:1 | |||
16.05.1986 19:00 | Dynamo Barnaul | | Okean Nakhodka | 3:1 (2:0) | |||
Barnaul | |||||||
16.05.1986 19:00 | Irtysh | | Selenga | 2:0 | |||
Omsk | |||||||
16.05.1986 19:00 | Manometr | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 3:0 | |||
Tomsk | |||||||
16.05.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Amur Blagoveshchensk | 0:0 | |||
16.05.1986 | Geolog Tumen | | Lokomotiv Chita | 1:0 | |||
16.05.1986 | Metallurg Novokuznetsk | | Zvezda Irkutsk | 1:0 | |||
16.05.1986 | Torpedo Rubtsovsk | | Luch | 3:0 | |||
11.05.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Irtysh | 1:1 | |||
11.05.1986 | Okean Nakhodka | | Luch | 0:0 | |||
Nakhodka | |||||||
10.05.1986 17:00 | Amur Blagoveshchensk | | Geolog Tumen | 0:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
10.05.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Torpedo Rubtsovsk | 0:0 | |||
10.05.1986 | Lokomotiv Chita | | Metallurg Novokuznetsk | 0:0 | |||
10.05.1986 | Selenga | | Manometr | 1:0 | |||
10.05.1986 | Zvezda Irkutsk | | Dynamo Barnaul | 6:4 | |||
07.05.1986 18:00 | Amur Blagoveshchensk | | Irtysh | 0:0 | |||
Blagoveshchensk | |||||||
07.05.1986 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Geolog Tumen | 1:1 | |||
07.05.1986 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Dynamo Barnaul | 1:2 | |||
07.05.1986 | Lokomotiv Chita | | Manometr | 0:0 | |||
07.05.1986 | Selenga | | Metallurg Novokuznetsk | 4:1 | |||
07.05.1986 | Zvezda Irkutsk | | Torpedo Rubtsovsk | 3:2 | |||
Local time
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |