1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1959  1958  1957  1956  1955  1954  1953  1952  1951  1950  1949  1948  1947  1946  1945  1940  1939  1937  1936 a  1936 s  Overall table

SKA Karpaty

Lvov

See also:  Halychyna (Drohobych), Ukraine

Founded: 1949

Dissolved: 1989

Stadium: SKA Stadium

Other names:

 1949 Ц 1956  ODO
 1957  OSK
 1957 Ц 1959  SKVO
 1960 Ц 1981  SKA
 1982 Ц 1989  SKA Karpaty

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats USSR Cup - overall stats
USSR Cup 1989/90 - 1/64 finals
USSR Cup 1988/89 - 1/8 finals
USSR Cup 1987/88 - 1/32 finals
USSR Cup 1986/87 - Quarterfinal
USSR Cup 1985/86 - 1/64 finals
USSR Cup 1984/85 - 1/64 finals
USSR Cup 1984 - 1/16 finals
USSR Cup 1983 - 1/32 finals
USSR Cup 1982 - Zone 1 - place 4
USSR Cup 1970 - 1/128 finals
USSR Cup 1969 - 1/128 finals
USSR Cup 1967/68 - 1/64 finals
USSR Cup 1966/67 - 1/128 finals
USSR Cup 1965/66 - 1/64 finals
USSR Cup 1965 - Ukrainian SSR zone 2, quarterfinal
USSR Cup 1964 - Quarterfinal
USSR Cup 1963 - Ukrainian SSR zone 1, 1/8 finals
USSR Cup 1962 - Ukrainian SSR zone, 1/8 finals
USSR Cup 1961 - Ukrainian SSR zone 1, final
USSR Cup 1959/60 - Zone 4, final
USSR Cup 1958 - 1/8 finals
USSR Cup 1957 - 1/8 finals
USSR Cup 1955 - Zone 4, 1/64 finals
USSR Cup 1954 - 1/8 finals
USSR Cup 1949 - Ukrainian SSR zone, quarterfinal

Overall stats USSR, First League - overall stats

Overall stats USSR, Second League - overall stats

¬ыступлени€ в чемпионате по сезонам:

  -    -  USSR 1991, second league West - place 18
  -    -  USSR 1990, second league West - place 14
  -  USSR, first league 1989 - place 22 ↓ 
  -  USSR, first league 1988 - place 7
  -  USSR, first league 1987 - place 5
  -  USSR, first league 1986 - place 4
  -  USSR, first league 1985 Group A - place 3
  -  USSR, first league 1984 - place 3
  -  USSR, first league 1983 - place 11
  -  USSR, first league 1982 - place 10
  -    -  USSR 1981, second league Zone 5 - place 9 ↑ 
  -    -  USSR 1980, second league Zone 5 - place 3
  -    -  USSR 1979, second league Zone 2 - place 3
  -    -  USSR 1978, second league Zone 2 - place 9
  -    -  USSR 1977, second league Zone 2 - place 10
  -    -  USSR 1971, second league Zone 1 - place 23
  -    -  USSR 1970, second group A Zone 1 - place 14
  -  USSR, second group A 1969 Group 3 - place 13 ↓ 
  -  USSR, second group A 1968 Group 1 - place 7
  -  USSR, second group A 1967 Group 2 - place 3
  -  USSR, second group A 1966 Group 2 - place 3
  -  USSR 1965, second group A Relegation match
  -    -  USSR 1965, class B Ukrainian SSR, tournament for places 1-6 - place 1 ↑ 
  -    -  USSR 1964, class B Ukrainian SSR, tournament for places 1-6 - place 6
  -    -  USSR 1963, class B Ukrainian SSR, playoff
  -  USSR, class B 1962 Ukrainian SSR, tournament for places 7-17 - place 7 ↓ 
  -  USSR, class B 1961 Ukrainian SSR, zone 1 - place 4
  -  USSR, class B 1960 Ukrainian SSR, zone 1 - place 6
  -  USSR, class B 1959 Zone 4 - place 6
  -  USSR, class B 1958 Final - place 5
  -  USSR, class B 1957 Zone 2 - place 2
  -  USSR, class B 1956 Zone 1 - place 5
  -  USSR, class B 1955 Zone 1 - place 7
  -  USSR, class B 1954 Zone 3 - place 7
  -  USSR, second group 1949 Ukrainian SSR - place 17

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:8 864
Matches:1 020 807
Clubs:10 769
National teams:259
Stadiums:9 489
Site news
15.04.2019
current

Semifinal of the
CAF Confederation Cup 2018/19
added

14.04.2019
current

Semifinal of the
CAF Champions League 2018/19
added

12.04.2019
current

Fourth round of the
Copa do Brasil 2019
added

In the football world

Tomorrow, April 20

 

FK UfaArsenal

13:30

FK OrenburgFK Rostov

16:00

DynamoKrylia Sovetov

16:30

LokomotivCSKA

19:00

FK KrasnodarZenit

21:00

 

FK SochiFK Chertanovo

14:00

Rotor-VolgogradFK Armavir

14:00

AvangardFK Tambov

15:00

ShinnikFK Tyumen

15:00

Zenit-2FK Nizhniy Novgorod

15:00

TomLuch

16:00

Spartak-2Mordovia

16:00

FakelSKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaFK Kolomna

15:00

FK DolgoprudnyLokomotiv-Kazanka

16:00

 

KhimikTorpedo

13:00

FK KalugaFK Strogino

14:00

KvantSalyut-Belgorod

14:00

DynamoZorkiy

15:00

SokolFK Ryazan

15:30

MetallurgSaturn

16:00

 

GandzasarPyunik

14:00

 

SlaviaBATE

15:00

TarpedaDynamo Mn

17:00

FK HaradzeyaTarpeda-BelAZ

19:00

 

AtyrauOkzhetpes

17:00

IrtyshAqtöbe

17:00

QayratAstana

17:00

KaysarOrdabasy

17:00

TarazShakhtyor

17:00

TobilZhetysu

17:00

 

Manchester CityTottenham Hotspur

12:30

AFC BournemouthFulham

15:00

Huddersfield TownWatford

15:00

West Ham UnitedLeicester City

15:00

Wolverhampton WanderersBrighton & Hove Albion

15:00

Newcastle UnitedSouthampton

17:30

 

PuskásMezőkövesd-Zsóry

17:00

ÚjpestHonvéd

17:00

MTKKisvárda

17:00

DiósgyőrPaks

17:00

DebrecenHaladás

17:00

FerencvárosVidi

19:30

 

AugsburgStuttgart

15:30

BayernWerder

15:30

Mainz 05Fortuna

15:30

Bayer 04Nürnberg

15:30

Borussia MRB Leipzig

18:30

Schalke 04Hoffenheim

20:30

 

EmmenUtrecht

18:30

GroningenAjax

18:30

VitesseZwolle

19:45

FeyenoordAZ

20:45

VVV-VenloDe Graafschap

20:45

 

SioniSaburtalo

16:00

DilaMetalurgi

19:00

Dinamo BtLokomotivi

21:00

 

Celta de VigoGirona

13:00

EibarAtlético

16:15

Rayo VallecanoHuesca

18:30

BarcelonaReal Sociedad

20:45

 

ParmaMilan

12:30

LazioChievo

15:00

CagliariFrosinone

15:00

BolognaSampdoria

15:00

UdineseSassuolo

15:00

EmpoliSPAL

15:00

GenoaTorino

15:00

JuventusFiorentina

18:00

InterRoma

20:30

 

RFSRiga FC

16:00

 

PalangaStumbras

13:00

RiteriaiAtlantas

15:00

 

BelenensesRio Ave

15:30

MoreirenseChaves

15:30

FeirenseBraga

18:00

PortoSanta Clara

20:30

 

TriglavMura

14:45

MariborRudar

17:00

 

GuingampMarseille

17:00

NiceCaen

20:00

NîmesBordeaux

20:00

StrasbourgMontpellier

20:00

 

RudešLokomotiva

14:30

InterGorica

16:30

HajdukRijeka

19:00

 

IskraZeta

15:00

LovćenMornar

16:30

RudarGrbalj

16:30

 

SundsvallKalmar

13:30

SiriusMalmö

16:00

 

MaarduTulevik

13:00

Nõmme KaljuKalev

13:00

TammekaTrans

16:00

 

Bragantino (Bragança)Vila Nova (Goiânia)

16:00

 

Chicago FireColorado Rapids

12:00

Philadelphia UnionMontreal Impact

13:00

Orlando CityVancouver Whitecaps

15:00

Atlanta UnitedDallas

16:00

San Jose EarthquakesSporting Kansas City

19:00

Columbus CrewPortland Timbers

19:30

New England RevolutionNew York Red Bulls

19:30

 

Beijing RenheShenzhen

15:30

Hebei China FortuneBeijing Sinobo Guoan

19:35

Henan JianyeTianjin Teda

19:35

 

Brisbane RoarNewcastle United Jets

17:35

Central Coast MarinersWestern Sydney Wanderers

19:50

Local time

Yesterday, April 18

ChelseaSlavia Praha

4:3

NapoliArsenal

0:1

Eintracht FrankfurtBenfica

2:0

ValenciaVillarreal

2:0

Mushuc RunaUnión Española

1:1
pen. 5:6

Sport HuancayoMontevideo Wanderers

1:1

 

BaltikaSibir

1:1

 

Sibir-2Irtysh

0:3

FK ChitaZenit

1:1

SakhalinDynamo

4:3

 

ZirkaPrykarpattya

-:+

FK SumyObolon-Brovar

0:0

Hirnyk-SportKolos

2:1

AhrobiznesBalkany

0:2

 

ChaikaNyva V

2:1

PolissyaFK Mynai

0:1

 

MFK Mykolaiv-2Myr

0:0

KreminKrystal

1:0

FK NikopolTavriya

0:0

Real PharmaHirnyk

0:2

 

SumqayıtSəbail

1:2

QarabağKeşlə

3:0

 

Bahia (Salvador)Londrina (Londrina)

4:0

 

SydneyPerth Glory

1:0

International tournaments

Current

21.03.2019 Ц 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

26.06.2018 Ц 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 Ц 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2019 Ц 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 Ц 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 Ц 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 Ц 02.11.2019

AFC Cup 2019

27.11.2018 Ц 01.06.2019

CAF Champion's League 2018/19

27.11.2018 Ц 26.05.2019

CAF Confederation Cup 2018/19

26.01.2019 Ц 12.05.2019

OFC Champions League 2019

19.02.2019 Ц 01.05.2019

CONCACAF Champions League 2019,
Final tournament

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru