USSR, second group A 1967Group 1 |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Dynamo Kirovabad | 38 | 21 | 10 | 7 | 49 - 25 | 52 | 14 | 3 | 2 | 34 - 11 | 31 | 7 | 7 | 5 | 15 - 14 | 21 | ||||
2. | Daugava | 38 | 20 | 12 | 6 | 44 - 22 | 52 | 12 | 7 | 0 | 26 - 7 | 31 | 8 | 5 | 6 | 18 - 15 | 21 | ||||
3. | Kuban | 38 | 20 | 9 | 9 | 39 - 17 | 49 | 13 | 4 | 2 | 25 - 6 | 30 | 7 | 5 | 7 | 14 - 11 | 19 | ||||
4. | Rubin | 38 | 16 | 12 | 10 | 36 - 26 | 44 | 11 | 3 | 5 | 24 - 12 | 25 | 5 | 9 | 5 | 12 - 14 | 19 | ||||
5. | Terek | 38 | 16 | 12 | 10 | 32 - 23 | 44 | 9 | 8 | 2 | 17 - 6 | 26 | 7 | 4 | 8 | 15 - 17 | 18 | ||||
6. | Dynamo Leningrad | 38 | 16 | 11 | 11 | 46 - 29 | 43 | 8 | 7 | 4 | 24 - 14 | 23 | 8 | 4 | 7 | 22 - 15 | 20 | ||||
7. | Spartak Gomel | 38 | 11 | 19 | 8 | 27 - 24 | 41 | 6 | 10 | 3 | 14 - 10 | 22 | 5 | 9 | 5 | 13 - 14 | 19 | ||||
8. | Lokomotiv Tbilisi | 38 | 15 | 9 | 14 | 39 - 36 | 39 | 11 | 2 | 6 | 21 - 14 | 24 | 4 | 7 | 8 | 18 - 22 | 15 | ||||
9. | Traktor | 38 | 15 | 9 | 14 | 35 - 36 | 39 | 11 | 6 | 2 | 28 - 13 | 28 | 4 | 3 | 12 | 7 - 23 | 11 | ||||
10. | Dynamo Stavropol | 38 | 14 | 11 | 13 | 30 - 39 | 39 | 9 | 7 | 3 | 17 - 10 | 25 | 5 | 4 | 10 | 13 - 29 | 14 | ||||
11. | Meshakhte | 38 | 12 | 13 | 13 | 40 - 39 | 37 | 10 | 5 | 4 | 30 - 16 | 25 | 2 | 8 | 9 | 10 - 23 | 12 | ||||
12. | Spartak Nalchik | 38 | 13 | 11 | 14 | 36 - 36 | 37 | 9 | 4 | 6 | 21 - 15 | 22 | 4 | 7 | 8 | 15 - 21 | 15 | ||||
13. | Baltika | 38 | 13 | 11 | 14 | 30 - 35 | 37 | 10 | 3 | 6 | 17 - 10 | 23 | 3 | 8 | 8 | 13 - 25 | 14 | ||||
14. | Tekstilshchik | 38 | 10 | 16 | 12 | 32 - 40 | 36 | 7 | 9 | 3 | 20 - 13 | 23 | 3 | 7 | 9 | 12 - 27 | 13 | ||||
15. | Zhalgiris | 38 | 11 | 11 | 16 | 30 - 34 | 33 | 8 | 5 | 6 | 19 - 12 | 21 | 3 | 6 | 10 | 11 - 22 | 12 | ||||
16. | Spartak Ordzhonikidze | 38 | 10 | 11 | 17 | 34 - 45 | 31 | 8 | 6 | 5 | 25 - 16 | 22 | 2 | 5 | 12 | 9 - 29 | 9 | ||||
17. | Rostselmash | 38 | 9 | 9 | 20 | 37 - 46 | 27 | 6 | 7 | 6 | 26 - 21 | 19 | 3 | 2 | 14 | 11 - 25 | 8 | ||||
18. | Dynamo Batumi | 38 | 8 | 11 | 19 | 32 - 55 | 27 | 6 | 6 | 7 | 20 - 22 | 18 | 2 | 5 | 12 | 12 - 33 | 9 | ||||
19. | Shirak | 38 | 8 | 11 | 19 | 32 - 56 | 27 | 7 | 7 | 5 | 21 - 17 | 21 | 1 | 4 | 14 | 11 - 39 | 6 | ||||
20. | Dynamo Tallin | 38 | 8 | 10 | 20 | 25 - 42 | 26 | 6 | 5 | 8 | 15 - 16 | 17 | 2 | 5 | 12 | 10 - 26 | 9 |
Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss
19.10.1967 | Baltika | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||
Kaliningrad |
14.10.1967 | Daugava | | Kuban | 2:1 (2:0) | |||
Rīga |
09.10.1967 | Kuban | | Spartak Gomel | 1:0 | |||
Krasnodar |
04.10.1967 | Kuban | | Zhalgiris | 0:0 | |||
Krasnodar |
29.09.1967 | Meshakhte | | Kuban | 1:0 | |||
Tkibuli |
24.09.1967 | Dynamo Batumi | | Kuban | 1:3 (0:1) | |||
Batumi |
19.09.1967 | Kuban | | Traktor | 3:2 | |||
Krasnodar |
12.09.1967 | Kuban | | Rostselmash | 2:0 (1:0) | |||
Krasnodar |
07.09.1967 | Kuban | | Shirak | 1:1 | |||
Krasnodar |
01.09.1967 | Kuban | | Dynamo Kirovabad | 2:0 (1:0) | |||
Krasnodar |
28.08.1967 | Spartak Nalchik | | Kuban | 0:0 | |||
Nalchik |
22.08.1967 | Terek | | Kuban | 1:0 | |||
Grozny |
15.08.1967 | Kuban | | Lokomotiv Tbilisi | 0:1 | |||
Krasnodar |
09.08.1967 | Kuban | | Spartak Ordzhonikidze | 3:1 | |||
Krasnodar |
03.08.1967 | Dynamo Stavropol | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||
Stavropol |
29.07.1967 | Tekstilshchik | | Kuban | 0:2 | |||
Ivanovo |
23.07.1967 | Rubin | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||
Kazan |
18.07.1967 | Dynamo Leningrad | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||
Leningrad |
13.07.1967 | Dynamo Tallin | | Kuban | 0:1 | |||
Tallin |
05.07.1967 | Kuban | | Baltika | 2:0 | |||
Krasnodar |
30.06.1967 | Kuban | | Daugava | 2:0 (1:0) | |||
Krasnodar |
26.06.1967 | Spartak Gomel | | Kuban | 1:1 | |||
Gomel |
22.06.1967 | Zhalgiris | | Kuban | 0:0 | |||
Vilnius |
17.06.1967 | Kuban | | Meshakhte | 3:0 | |||
Krasnodar |
12.06.1967 | Kuban | | Dynamo Batumi | 1:0 | |||
Krasnodar |
07.06.1967 | Traktor | | Kuban | 1:0 | |||
Volgograd |
02.06.1967 | Rostselmash | | Kuban | 0:2 (0:2) | |||
Rostov-on-Don |
29.05.1967 | Shirak | | Kuban | 0:0 | |||
Leninakan |
23.05.1967 | Dynamo Kirovabad | | Kuban | 1:0 | |||
Kirovabad |
15.05.1967 | Kuban | | Spartak Nalchik | 0:0 | |||
Krasnodar |
07.05.1967 | Kuban | | Terek | 0:0 | |||
Krasnodar |
02.05.1967 | Lokomotiv Tbilisi | | Kuban | 0:1 | |||
Tbilisi |
28.04.1967 | Spartak Ordzhonikidze | | Kuban | 1:1 | |||
Ordzhonikidze |
24.04.1967 | Kuban | | Dynamo Stavropol | 0:1 (0:1) | |||
Krasnodar |
17.04.1967 | Kuban | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | |||
Krasnodar |
13.04.1967 | Kuban | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||
Krasnodar |
06.04.1967 | Kuban | | Dynamo Leningrad | 1:0 (1:0) | |||
Krasnodar |
02.04.1967 | Kuban | | Dynamo Tallin | 1:0 | |||
Krasnodar |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |