1991  1990  1989  1988  1987  1986  1985  1984  1983  1982  1981  1980  1979  1978  1977  1976a  1976s  1975  1974  1973  1972  1971  1970  1969  1968  1967  1966  1965  1964  1963  1962  1961  1960  1959  1958  1957  1956  1955  1954  1953  1952  1951  1950  1949  1948  1947  1946  1945  1941  1940  1939  1938  1937  1936a  1936s  Overall table

USSR, 1969. First group A

Tournament for places 1-14

Tournament for places 15-20

First stage, group 1

First stage, group 2

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Spartak26195240 - 1143CC102126 - 82293114 - 321
2.Dynamo K26167337 - 133993123 - 62174214 - 718
3.Dynamo Tb261211334 - 1735103026 - 5232838 - 1212
4.Dynamo M26127744 - 283173327 - 151754417 - 1314
5.Torpedo M26119629 - 193174216 - 51845413 - 1413
6.CSKA26109719 - 142964313 - 5164546 - 913
7.Neftchi26611926 - 272346316 - 101425610 - 179
8.Chernomorets26771217 - 262155310 - 6152297 - 206
9.Zenit26691121 - 342146312 - 9142389 - 257
10.Shahtyor26681220 - 282055316 - 9151394 - 195
11.Zarya26591221 - 301954416 - 13140585 - 175
12.SKA26671323 - 371953511 - 111314812 - 266
13.Dynamo Mn26591214 - 311944510 - 11121574 - 207
14.Torpedo Kt26461620 - 501435511 - 191111119 - 313

Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 14
Day 13
Day 12
Статистика личных встреч  19.10.1969Zarya Shahtyor2:0 (2:0)
 Lugansk
Day 11
Day 10
Day 9
Day 8
Day 7
Day 6
Статистика личных встреч  31.08.1969Shahtyor Zarya1:0 (0:0)
 Donetsk
Day 5
Статистика личных встреч  26.08.1969CSKA Shahtyor2:0 (1:0)
 Moscow
Day 4
Day 3
Day 2
Day 1
Статистика личных встреч  20.09.1969SKA Shahtyor0:1 (0:0)
 Rostov-on-Don
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 360
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 546
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

16.08.2019
current

Preliminary Round of the
FA Cup 2019/20
added

16.08.2019
current

Australia, A-League 2019/20 added

In the football world

Tomorrow, August 23

 

Luki-EnergiyaZvezda

16:00

RodinaTorpedo

16:00

OlimpFK Dolgoprudny

17:00

Lokomotiv-KazankaZnamya Truda

21:00

 

ZorkiyKvant

18:00

DynamoFK Khimki-M

18:00

SokolRotor-2

19:00

SaturnMetallurg

19:00

 

SKADynamo

19:00

 

Ural-2FK Tyumen

Lada DLada-Tolyatti

17:00

ZvezdaFK Ufa-2

18:00

NostaZenit-Izhevsk

18:00

FK ChelyabinskVolga

18:30

 

Hirnyk-SportIngulets

16:00

AhrobiznesRukh

17:00

FK MynaiKremin

17:00

MetalurhMetalist 1925

18:00

PrykarpattyaMFK Mykolaiv

18:30

 

AliansTavriya

17:00

 

IslochFK Slutsk

18:00

LuchFK Minsk

19:45

 

Aston VillaEverton

20:00

 

BarkingAveley

19:45

WhickhamThornaby

19:45

Mickleover SportsCoventry Sphinx

19:45

Great Yarmouth TownRothwell Corinthians

19:45

Sutton Common RoversEastbourne Town

19:45

WhitehawkSaltdean United

19:45

ChristchurchBadshot Lea

19:45

Winchester CityAFC Stoneham

19:45

 

GenkAnderlecht

20:30

 

Tsarsko SeloBeroe

18:00

ArdaCherno More

20:30

 

KölnBorussia D

20:30

 

SioniDinamo Bt

17:00

 

GranadaSevilla

20:00

LevanteVillarreal

22:00

 

PanevėžysRiteriai

18:00

Žalgiris VSūduva

20:00*

 

JagielloniaWisła K

20:30

 

Vitória SMoreirense

19:00

Rio AveAves

21:15

 

BaníkSlovácko

18:00

SigmaTeplice

18:00

 

KuressaareTammeka

18:45

 

ArsenalSan Lorenzo de Almagro

21:00

 

Portland TimbersSeattle Sounders

19:00

Orlando CityAtlanta United

20:00

Local time

Yesterday, August 21

Young BoysCrvena Zvezda

2:2

Dinamo ZagrebRosenborg

2:0

OlympiakósFK Krasnodar

4:0

LDUBoca Juniors

0:3

FlamengoInternacional

2:0

Abahani4.25

4:3

 

Alaniya (Vladikavkaz)Rotor (Volgograd)

2:1

Ararat (Moscow)FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod)

0:3

Veles (Moscow)Torpedo (Moscow)

3:3 aet
pen. 5:6

Inter (Cherkessk)Chaika (Peschanokopskoye)

2:5

FK Chita (Chita)Luch (Vladivostok)

0:1

Chernomorets (Novorossiysk)FK Armavir (Armavir)

3:0

Leningradets (Leningrad Oblast)Baltika (Kaliningrad)

1:2

FK Ryazan (Ryazan)FK Chertanovo (Moscow)

1:4

KAMAZ (Naberezhnye Chelny)Neftekhimik (Nizhnekamsk)

2:0

Salyut-Belgorod (Belgorod)Fakel (Voronezh)

1:3

Shinnik (Yaroslavl)Tekstilshchik (Ivanovo)

1:0

Akron (Tolyatti)Mordovia (Saransk)

1:1 aet
pen. 3:5

FK Khimki (Khimki)Avangard (Kursk)

4:1

 

Cardiff CityHuddersfield Town

2:1

Charlton AthleticNottingham Forest

1:1

FulhamMillwall

4:0

Leeds UnitedBrentford

1:0

Preston North EndStoke City

3:1

Queens Park RangersSwansea City

1:3

West Bromwich AlbionReading

1:1

 

Atlético ParanaenseSão Paulo

0:1

 

New York CityColumbus Crew

1:0

Los AngelesSan Jose Earthquakes

4:0

DC UnitedNew York Red Bulls

1:2

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru