Russia 2004, Second division

West

Centre

South

Urals-Volga

East

Elektronika, Drawn

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Ural36276368 - 18871D162039 - 550114329 - 1337
2.Lukoil36272769 - 20831D171040 - 652101729 - 1431
3.Nosta36199854 - 2966152135 - 84747719 - 2119
4.Lada36199855 - 2066116130 - 73983725 - 1327
5.Energetik361941352 - 3361142234 - 1244521118 - 2117
6.Neftyanik361791056 - 4360114334 - 193765722 - 2423
7.Alnas361611943 - 285996320 - 103375623 - 1826
8.Dinamo361512956 - 325798136 - 123564820 - 2022
9.Volga3614121050 - 4054x86424 - 163066626 - 2424
10.Rubin-2361571447 - 4352122433 - 1938351014 - 2414
11.Gazovik3612101439 - 424695420 - 1032351019 - 3214
12.Elektronika361291541 - 464585521 - 1729441020 - 2916
13.Zenit3611111440 - 504465721 - 232356719 - 2721
14.Uralets361251935 - 4341621017 - 192063918 - 2421
15.Tobol368121630 - 503666618 - 1924261012 - 3112
16.Sodovik361112443 - 8134601222 - 4118511221 - 4016
17.Lokomotiv-NN36972033 - 543466621 - 2124311412 - 3310
18.Lada-SOK36472519 - 7819231313 - 45924126 - 3310
19.FK Izhevsk36313211 - 9110x21156 - 48710175 - 433

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 39
Статистика личных встреч  27.10.2004Elektronika Lada-SOK0:0
 Nizhny Novgorod
Day 32
Статистика личных встреч  23.09.2004Elektronika Rubin-21:1 (0:0)
 
Day 21
Day 19
Статистика личных встреч  18.07.2004Lada-SOK Elektronika1:1 (0:0)
 
Day 15
Day 11
Day 9
Статистика личных встреч  01.06.2004Elektronika Alnas1:1 (0:0)
 
Day 7
Статистика личных встреч  23.05.2004Tobol Elektronika1:1 (0:0)
 
Day 4
Статистика личных встреч  07.05.2004Elektronika Neftyanik2:2 (2:1)
 

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 405
Site news
13.09.2018
current

FIFA Club World Cup 2018 added

13.09.2018
current

AFF Cup 2018 added

In the football world

Tomorrow, September 21

TP MazembePrimeiro de Agosto

15:00

Étoile du SahelEspérance

17:00

Wydad CasablancaES Sétif

20:00

 

Znamya TrudaLuki-Energiya

16:00

DneprTekstilshchik

18:30

 

FK StroginoMetallurg

16:00

Salyut-BelgorodKhimik

18:30

 

FK Krasnodar-3Chaika

18:00

VolgarAngusht

18:30

 

NeftekhimikZvezda

15:00

 

MFK MykolaivZirka

16:00

BalkanyFK Sumy

16:00

 

DneprFK Smalyavichy

19:00

 

Wigan AthleticBristol City

19:45

 

Zulte WaregemKortrijk

20:30

 

EtarBeroe

17:30

LevskiVitosha

20:00

 

StuttgartFortuna

20:30

 

Heracles AlmeloDe Graafschap

20:00

 

Kolxet`i 1913Lokomotivi

16:00

 

HuescaReal Sociedad

21:00

 

SassuoloEmpoli

20:30

 

Žalgiris VSūduva

20:00

 

PogońWisła K

18:00

ArkaLech

20:30

 

BoavistaChaves

20:30

 

ČukaričkiSpartak Zlatibor Voda

18:00

 

MonacoNîmes

20:45

 

SlavenRudeš

18:00

 

FastavBaník

18:00

 

BrommapojkarnaSundsvall

19:00

Local time

Yesterday, September 19

AjaxAÉK

3:0

BenficaBayern

0:2

ShahtarHoffenheim

2:2

Manchester CityLyon

1:2

Real MadridRoma

3:0

ViktoriaCSKA

2:2

Young BoysManchester United

0:3

ValenciaJuventus

0:2

IndependienteRiver Plate

0:0

Boca JuniorsCruzeiro

2:0

CaracasAtlético Paranaense

0:2

Deportivo CaliLDU

1:0
pen. 3:1

Suwon Samsung BluewingsJeonbuk Hyundai Motors

0:3 aet
pen. 4:2

4.25Altyn Asyr

2:2

 

FK Krasnodar-2Spartak-2

0:3

FK ArmavirFakel

4:1

FK TambovTom

3:0

ShinnikSKA-Khabarovsk

1:1

FK TyumenFK Sochi

2:1

MordoviaAvangard

1:4

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

1:1

BaltikaRotor-Volgograd

1:1

SibirZenit-2

0:1

FK ChertanovoLuch

1:1

 

ZenitFK Chita

3:1

DynamoSibir-2

2:3

IrtyshSakhalin

1:0

 

AlashkertPyunik

1:2

 

MiddlesbroughBolton Wanderers

2:0

Nottingham ForestSheffield Wednesday

2:1

Queens Park RangersMillwall

2:0

Sheffield UnitedBirmingham City

0:0

ReadingNorwich City

1:2

 

StjarnanKA

1:1

FylkirBreiðablik

0:3

 

SampdoriaFiorentina

1:1

 

Žalgiris KJonava

1:1

AtlantasStumbras

1:3

 

PartizanRad

1:0

 

IskraPetrovac

0:1

TitogradLovćen

0:0

ZetaMornar

2:0

GrbaljSutjeska

0:1

BudućnostRudar

0:0

 

LevadiaPärnu

4:0

KalevTulevik

0:2

FloraPaide

7:2

 

Portland TimbersColumbus Crew

19:30

San Jose EarthquakesAtlanta United

20:00

Seattle SoundersPhiladelphia Union

20:00

Local time

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru