Russia 1996, Second league

West

Centre

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Lada42315690 - 28981L191153 - 1358124537 - 1540
2.CSK VVS-Kristall42306696 - 36961L164153 - 1352142543 - 2344
3.Amkar42289586 - 3193192054 - 155997532 - 1634
4.Arsenal42295879 - 3692192049 - 1259103830 - 2433
5.Spartak Ryaz42286867 - 2490192049 - 55994818 - 1931
6.Rubin422471166 - 3479154242 - 114993924 - 2330
7.Don422461260 - 3178162338 - 135084922 - 1828
8.Nosta4222101084 - 4676174066 - 1855561018 - 2821
9.UralAZ4218131160 - 5667118237 - 194175923 - 3726
10.Svetotechnika4216121453 - 4960116432 - 1739561021 - 3221
11.Tekstilshchik421832165 - 6057131742 - 2440521423 - 3617
12.Torpedo421491944 - 5751114630 - 1837351314 - 3914
13.Sibir421372234 - 5546114622 - 1737231612 - 389
14.Energiya421352454 - 6844921028 - 2429431426 - 4415
15.Metallurg421332659 - 1034293936 - 4030401723 - 6312
16.Spartak Shch421262439 - 6042103826 - 2133231613 - 399
17.Zavodchanin429151843 - 5442x79526 - 1930261317 - 3512
18.Kosmos421142739 - 83373l921024 - 2929221715 - 548
19.Zenit Izh42982537 - 793575921 - 2926231616 - 509
20.Zenit Pnz428102431 - 58343l66919 - 2024241512 - 3810
21.Asmaral42843033 - 92283l531320 - 3818311713 - 5410
22.FK Industria42713427 - 106223l501621 - 431521186 - 637

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 44
Статистика личных встреч  01.11.1996Nosta Sibir2:0 (1:0)
 Novotroitsk
Day 43
Статистика личных встреч  29.10.1996Nosta UralAZ1:0 (0:0)
 Novotroitsk
Day 42
Day 41
Статистика личных встреч  21.10.1996Energiya Nosta1:0 (1:0)
 Chaykovsky
Day 40
Статистика личных встреч  14.10.1996Nosta Kosmos3:0 (1:0)
 Novotroitsk
Day 39
Статистика личных встреч  11.10.1996Nosta Spartak Shch3:0 (1:0)
 Novotroitsk
Day 38
Day 37
Статистика личных встреч  01.10.1996Don Nosta2:3 (1:1)
 Novomoskovsk
Day 36
Статистика личных встреч  24.09.1996Nosta Rubin3:0 (3:0)
 Novotroitsk
Day 35
Статистика личных встреч  21.09.1996Nosta Lada2:2 (0:0)
 Novotroitsk
Day 34
Статистика личных встреч  15.09.1996Zavodchanin Nosta3:3 (0:2)
 Saratov
Day 33
Day 31
Статистика личных встреч  02.09.1996Nosta Metallurg8:2 (3:1)
 Novotroitsk
Day 30
Day 29
Статистика личных встреч  24.08.1996Nosta Asmaral4:1 (2:1)
 Novotroitsk
Day 28
Day 27
Day 26
Статистика личных встреч  08.08.1996Nosta Tekstilshchik1:0 (0:0)
 Novotroitsk
Day 25
Статистика личных встреч  05.08.1996Nosta FK Industria12:1 (7:0)
 Novotroitsk
Day 24
Статистика личных встреч  30.07.1996Amkar Nosta1:0 (0:0)
 Perm
Day 23
Day 22
Day 21
Статистика личных встреч  12.07.1996Sibir Nosta0:2 (0:2)
 Kurgan
Day 20
Статистика личных встреч  06.07.1996Nosta Torpedo3:1 (3:0)
 Novotroitsk
Day 19
Статистика личных встреч  03.07.1996Nosta Energiya4:1 (2:1)
 Novotroitsk
Day 18
Day 17
Статистика личных встреч  23.06.1996Kosmos Nosta1:0 (1:0)
 Dolgoprudny
Day 16
Статистика личных встреч  16.06.1996Nosta Don2:1 (1:1)
 Novotroitsk
Day 15
Статистика личных встреч  13.06.1996Nosta Arsenal3:2 (2:2)
 Novotroitsk
Day 14
Статистика личных встреч  07.06.1996Lada Nosta4:1 (1:0)
 Dimitrovgrad
Day 13
Статистика личных встреч  04.06.1996Rubin Nosta0:1 (0:0)
 Kazan
Day 12
Статистика личных встреч  27.05.1996Nosta Zenit Pnz4:1 (2:0)
 Novotroitsk
Day 11
Статистика личных встреч  24.05.1996Nosta Zavodchanin4:3 (3:1)
 Novotroitsk
Day 10
Статистика личных встреч  18.05.1996Metallurg Nosta1:1 (0:0)
 Magnitogorsk
Day 8
Статистика личных встреч  08.05.1996Asmaral Nosta0:1 (0:1)
 Moscow
Day 7
Day 6
Статистика личных встреч  27.04.1996Nosta Svetotechnika3:1 (2:1)
 Novotroitsk
Day 5
Статистика личных встреч  24.04.1996Nosta Spartak Ryaz1:1 (0:0)
 Novotroitsk
Day 4
Статистика личных встреч  18.04.1996FK Industria Nosta1:2 (1:0)
 Naro-Fominsk
Day 3
Day 2
Статистика личных встреч  09.04.1996Nosta Zenit Izh2:0 (2:0)
 Novotroitsk
Day 1
Статистика личных встреч  06.04.1996Nosta Amkar0:0
 Novotroitsk
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

ZimbruZarya

15:00

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

BudućnostTitograd

13:30

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru