Russia 1993, Second league

Zone 1, tournament for places 1-7

Zone 1, tournament for places 8-14

Zone 1

Zone 2

Zone 3

Zone 4

Zone 5

Zone 6

Zone 7

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Devon422810484 - 2266201057 - 54189427 - 1725
2.Metallurg42278790 - 2962173160 - 1237105630 - 1725
3.FK Vyatka422921187 - 3060201066 - 841911121 - 2219
4.Metiznik42267969 - 27593l162341 - 834105628 - 1925
5.KamAZavtocenter422551278 - 36553l171353 - 123584925 - 2420
6.KDS Samrau422391074 - 51553l165045 - 1237741029 - 3918
7.Gornyak422371295 - 47533l171354 - 173566941 - 3018
8.SKD422371273 - 48533l154241 - 934831032 - 3919
9.Zarya422351491 - 52513l172263 - 2136631228 - 3115
10.Sodovik422171470 - 54493l165053 - 1437521417 - 4012
11.Elektron VyaP421891546 - 51453l145232 - 1333441314 - 3812
12.Sibir4216121457 - 49443l127238 - 1731451219 - 3213
13.Azamat421761967 - 5740x105644 - 2625711323 - 3115
14.Progress421671958 - 58393l93929 - 2221741029 - 3618
15.Energiya421662049 - 52383l132636 - 1128341413 - 4110
16.Uralelektromed421282260 - 6332x95740 - 2423331520 - 399
17.KAMAZ-D421352443 - 107313l102926 - 3922331517 - 689
18.Gazovik421272343 - 74313l97529 - 2225301814 - 526
19.Dynamo42862847 - 91223l85835 - 3121012012 - 601
20.Volga42643233 - 112163l521418 - 4412121815 - 684
21.Torpedo42633342 - 12615x531327 - 5413102015 - 722
22.Elektron Alm42323717 - 1378x301810 - 55602197 - 822

Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 44
Day 43
Day 41
Статистика личных встреч  19.10.1993Gazovik Metallurg0:1 (0:1)
 Orenburg
Day 40
Статистика личных встреч  14.10.1993Metallurg Sodovik5:0
 Novotroitsk
Day 39
Статистика личных встреч  11.10.1993Metallurg Devon1:1 (1:1)
 Novotroitsk
Day 38
Статистика личных встреч  03.11.1993Zarya Metallurg2:0
 Samara
Day 37
Статистика личных встреч  02.10.1993Volga Metallurg0:1
 Balakovo
Day 36
Day 35
Статистика личных встреч  23.09.1993Metallurg Energiya5:0
 Novotroitsk
Day 34
Day 33
Статистика личных встреч  14.09.1993Gornyak Metallurg2:1
 Kachkanar
Day 32
Статистика личных встреч  09.09.1993Metallurg Sibir2:1
 Novotroitsk
Day 31
Day 30
Статистика личных встреч  30.08.1993Progress Metallurg0:2
 Zelenodolsk
Day 29
Статистика личных встреч  27.08.1993Elektron VyaP Metallurg1:0
 Vyatskiye Polyany
Day 28
Статистика личных встреч  21.08.1993Metallurg Torpedo3:0
 Novotroitsk
Day 27
Статистика личных встреч  18.08.1993Metallurg FK Vyatka3:1
 Novotroitsk
Day 26
Статистика личных встреч  12.08.1993KAMAZ-D Metallurg1:4
 Naberezhnye Chelny
Day 25
Статистика личных встреч  09.08.1993Elektron Alm Metallurg0:2
 Almetyevsk
Day 24
Статистика личных встреч  03.08.1993Metallurg Azamat5:1
 Novotroitsk
Day 23
Статистика личных встреч  31.07.1993Metallurg SKD0:4 (0:1)
 Novotroitsk
Day 21
Статистика личных встреч  18.07.1993Metallurg Gazovik3:0
 Novotroitsk
Day 20
Статистика личных встреч  13.07.1993Sodovik Metallurg1:1
 Sterlitamak
Day 19
Статистика личных встреч  10.07.1993Devon Metallurg1:0 (0:0)
 Tuymazy
Spartak Stadium
Day 18
Статистика личных встреч  02.07.1993Metallurg Zarya4:0 (1:0)
 Novotroitsk
Day 17
Статистика личных встреч  29.06.1993Metallurg Volga5:0
 Novotroitsk
Day 16
Статистика личных встреч  23.06.1993KamAZavtocenter Metallurg1:2
 Naberezhnye Chelny
Day 15
Статистика личных встреч  20.06.1993Energiya Metallurg1:0
 Chaykovsky
Day 14
Статистика личных встреч  14.06.1993Metallurg Gornyak1:0 (0:0)
 Novotroitsk
Day 13
Статистика личных встреч  11.06.1993Metallurg Dynamo3:1
 Novotroitsk
Day 12
Статистика личных встреч  06.06.1993Uralelektromed Metallurg2:4 (0:2)
 Verkhnyaya Pyshma
Day 11
Статистика личных встреч  02.06.1993Sibir Metallurg1:1
 Kurgan
Day 10
Статистика личных встреч  25.05.1993Metallurg Progress2:1
 Novotroitsk
Day 9
Статистика личных встреч  22.05.1993Metallurg Elektron VyaP5:0 (4:0)
 Novotroitsk
Day 8
Статистика личных встреч  16.05.1993Torpedo Metallurg1:5
 Izhevsk
Day 7
Day 6
Статистика личных встреч  05.05.1993Metallurg KAMAZ-D0:0
 Novotroitsk
Day 5
Статистика личных встреч  02.05.1993Metallurg Elektron Alm7:0
 Novotroitsk
Day 4
Статистика личных встреч  26.04.1993SKD Metallurg1:0 (1:0)
 Samara
Day 3
Статистика личных встреч  23.04.1993Azamat Metallurg0:2
 Cheboksary
Day 2
Статистика личных встреч  15.04.1993Metallurg KDS Samrau3:2
 Novotroitsk
Day 1
Статистика личных встреч  12.04.1993Metallurg Metiznik0:0
 Novotroitsk
Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 012
Matches:1 031 454
Clubs:10 823
National teams:259
Stadiums:9 549
Site news
21.08.2019
current

Second Preliminary round of the Ukrainian Cup 2019/20 added

19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

In the football world

Tomorrow, August 26

Al Nassr RiyadhAl Sadd

20:45

 

FK SochiUral

20:00

 

Spartak-2Rotor

16:00

 

AkronKAMAZ

19:00

 

Dnipro-1FK Lviv

19:00

 

ZiraNeftçi

19:00

 

AraratAlashkert

19:15

 

Halesowen TownBedworth United

15:00*

 

Botev VEtar

20:30

 

FylkirHK

19:15

ValurStjarnan

19:15

 

InterLecce

20:45

 

Bodø/GlimtVålerenga

19:00

 

PogońWisła P

18:00

 

DomžaleAluminij

18:00

 

FalkenbergsHammarby

19:00

GöteborgKalmar

19:00

SundsvallElfsborg

19:00

 

AldosiviAtlético Tucumán

19:00

HuracánArgentinos Juniors

21:10

 

BotafogoChapecoense

20:00

Local time

Yesterday, August 24

 

FK TambovDynamo

0:2

FK UfaZenit

1:0

FK KrasnodarLokomotiv

1:1

 

FK KolomnaVeles

1:2

 

AraratFK Strogino

2:1

Salyut-BelgorodKhimik-Arsenal

2:1

 

Legion-DynamoFK Makhachkala

1:0

Spartak-NalchikMashuk-KMV

0:3

UrozhaySpartak-Vladikavkaz

1:1

 

KolosVorskla

0:3

FK OleksandriyaDesna

0:3

DynamoOlympik

1:1

 

AvanhardObolon-Brovar

1:1

VolynChornomorets

3:2

 

DinazPolissya

0:0

FK KalushNyva T

1:3

PodillyaObolon-Brovar-2

1:0

FK UzhhorodVeres

1:2

ChaikaNyva V

2:1

 

MFK Mykolaiv-2VPK-Ahro

1:1

KrystalHirnyk

1:0

EnerhiyaChornomorets-2

4:0

FK NikopolAvanhard-2

1:1

 

SumqayıtSəbail

0:3

 

LoriNoah

1:0

UrartuGandzasar

1:1

 

FK VitebskNeman

0:0

Dynamo BrEnergetik-BDU

6:2

 

OrdabasyShakhtyor

3:2

TobilAtyrau

2:0

 

MilsamiZimbru

1:1

SheriffSfîntul Gheorghe

2:1

 

RapidLASK

1:2

WolfsbergAltach

5:2

MattersburgSt. Pölten

0:1

 

Norwich CityChelsea

2:3

Brighton & Hove AlbionSouthampton

0:2

Manchester UnitedCrystal Palace

1:2

Sheffield UnitedLeicester City

1:2

WatfordWest Ham United

1:3

LiverpoolArsenal

3:1

 

Derby CountyWest Bromwich Albion

1:1

BarnsleyLuton Town

1:3

Blackburn RoversCardiff City

0:0

Charlton AthleticBrentford

1:0

FulhamNottingham Forest

1:2

Huddersfield TownReading

0:2

Hull CityBristol City

1:3

MiddlesbroughMillwall

1:1

Preston North EndSheffield Wednesday

2:1

Queens Park RangersWigan Athletic

3:1

Stoke CityLeeds United

0:3

 

Dunston UTSGoole AFC

2:2

Newcastle BenfieldWorkington

1:0

Seaham Red StarGuisborough Town

3:1

Billingham TownOssett United

3:4

Garforth TownColne

0:4

AshingtonMarske United

1:3

Sunderland RCAHemsworth Miners Welfare

1:0

Pickering TownBridlington Town

3:1

Brighouse TownMorpeth Town

2:2

Pontefract CollieriesHebburn Town

1:1

Frickley AthleticTadcaster Albion

1:2

Northallerton TownStockton Town

0:3

WidnesMossley AFC

2:2

City of LiverpoolSkelmersdale United

2:1

SheffieldLitherland REMYCA

2:1

Eccleshill UnitedGlossop North End

1:1

Stalybridge CelticWest Didsbury & Chorlton

0:0

Ramsbottom UnitedWinsford United

3:3

Charnock RichardLongridge Town

1:1

TraffordBurscough

2:0

LiversedgeDroylsden

1:0

Atherton CollieriesRuncorn Linnets

2:1

1874 NorthwichHandsworth

6:0

Northwich VictoriaPrescot Cables

2:1

Stocksbridge Park SteelsIrlam

2:3

PadihamMarine

1:1

RadcliffeRuncorn Town

0:0

Kidsgrove AthleticNewcastle Town

1:1

Coleshill TownWhitchurch Alport

0:3

TividaleChasetown

0:5

AFC WulfruniansLeek Town

0:1

Stourport SwiftsBoldmere St Michaels

0:0

Bromsgrove SportingLeicester Road

2:1

Bedworth UnitedHalesowen Town

1:1

Belper TownSporting Khalsa

1:1

RomulusMarket Drayton Town

6:0

GresleySutton Coldfield Town

1:2

Lichfield CityHaughmond

3:0

WestfieldsLutterworth Town

2:3

Barton Town FCGrantham Town

1:3

Loughborough DynamoSherwood Colliery

2:2

Melton TownCleethorpes Town

1:3

Boston TownLeicester Nirvana

0:0

Heanor TownAFC Mansfield

0:0

Long Eaton UnitedSouth Normanton Athletic

1:1

Maltby MainLoughborough University

4:1

Winterton RangersKirby Muxloe

0:1

Staveley Miners WelfareLincoln United

2:1

Spalding UnitedDereham Town

2:4

Peterborough SportsBugbrooke St Michaels

7:0

GorlestonAFC Kempston Rovers

0:1

Bedford TownDeeping Rangers

0:1

Wisbech TownEly City

2:2

March Town UnitedWellingborough Town

2:1

Corby TownHolbeach United

4:0

WroxhamStamford

2:4

Cambridge CityBarton Rovers

0:2

Arlesey TownPeterborough Northern Star

2:0

BiggleswadeYaxley

4:0

Bury TownHiston

1:2

Godmanchester RoversSt Neots Town

1:1

Soham Town RangersBiggleswade United

2:0

WalthamstowGreat Wakering Rovers

2:0

CockfostersCoggeshall Town

0:4

Harwich & ParkestonRomford

0:2

Long MelfordColney Heath

0:2

HadleyHoddesdon Town

2:0

London ColneyHalstead Town

5:0

Whitton UnitedHertford Town

2:1

AFC SudburyFelixstowe & Walton United

2:1

Grays AthleticHeybridge Swifts

5:2

ClactonWitham Town

1:1

StotfoldCanvey Island

0:2

Bowers & PitseaBarkingside

4:2

Saffron Walden TownMaldon & Tiptree

1:2

Harlow TownBrentwood Town

1:1

TilburyStanway Rovers

3:1

Wingate & FinchleyWelwyn Garden City

2:0

CheshuntStowmarket Town

1:0

Basildon UnitedFramlingham Town

7:1

Waltham AbbeyWoodbridge Town

4:0

TakeleyWhite Ensign

3:3

Cirencester TownNorth Greenford United

5:0

Aylesbury Vale DynamosNorth Leigh

4:5

ShrivenhamChalfont St Peter

0:2

LonglevensNorthwood

1:0

Wantage TownThame Rangers

2:2

Highworth TownArdley United

3:0

MarlowCinderford Town

2:4

Fairford TownHanwell Town

2:3

WembleyBerkhamsted

2:3

Didcot TownRoman Glass St George

2:1

Thame UnitedLeighton Town

3:3

Slimbridge AFCBurnham

1:1

Brimscombe & ThruppAylesbury United

1:3

AFC DunstableHayes & Yeading United

0:0

Newport Pagnell TownFlackwell Heath

1:2

Tooting & Mitcham UnitedFaversham Town

1:0

SittingbourneUxbridge

2:0

Horsham YMCAEgham Town

2:1

Little CommonThree Bridges

2:1

Sutton AthleticAshford Town

6:0

Steyning TownRamsgate

1:4

Herne BayAFC Croydon Athletic

2:2

Chertsey TownErith & Belvedere

5:1

Sheppey UnitedGlebe

3:1

Cray Valley Paper MillsWhyteleafe

0:2

Whitstable TownNewhaven

3:1

Burgess Hill TownSevenoaks Town

0:3

VCD AthleticAFC Uckfield Town

3:3

Bedfont SportsHanworth Villa

3:2

RedhillBalham

1:4

South ParkCanterbury City

2:1

East Grinstead TownAbbey Rangers

0:1

Tower HamletsHorsham

1:6

ArundelShoreham

1:0

Beckenham TownAshford United

0:1

Phoenix SportsStaines Town

0:6

SouthallSpelthorne Sports

1:2

Bridon RopesChichester City

2:7

ChipsteadHassocks

0:0

Guildford CityAFC Varndeanians

1:2

Haywards Heath TownTunbridge Wells

2:1

CB Hounslow UnitedHorley Town

0:3

Hastings UnitedBroadbridge Heath

1:2

Portland UnitedHamworthy United

4:3

Hythe & DibdenHorndean

2:1

Hamble ClubSholing

0:1

Reading CityMoneyfields

0:3

Fleet TownBaffins Milton Rovers

3:0

AFC BournemouthBracknell Town

0:5

BinfieldLymington Town

3:2

Thatcham TownAndover New Street

7:1

Basingstoke TownWestfield

0:2

KnaphillFareham Town

0:1

Plymouth ParkwayPaulton Rovers

5:2

Yate TownExmouth Town

2:2

Bridgwater TownBrislington

7:0

CribbsBideford

0:1

Clevedon TownBristol Manor Farm

2:5

TavistockFrome Town

2:1

Shepton MalletMelksham Town

1:1

Bradford TownLarkhall Athletic

3:1

StreetWilland Rovers

1:5

BittonMangotsfield United

2:3

Bishop's CleeveKidlington

1:4

 

CharleroiBrugge

18:00*

CercleWaasland-Beveren

1:0

Sint-TruidenZulte Waregem

0:0

OostendeMechelen

2:1

 

Botev PVitosha

2:1

LevskiLokomotiv

1:0

 

RákócziZalaegerszegi TE

0:4

HonvédDebrecen

2:3

DiósgyőrMezőkövesd-Zsóry

0:3

KisvárdaÚjpest

2:0

PaksMOL Fehérvár

0:2

 

HoffenheimWerder

3:2

FortunaBayer 04

1:3

Mainz 05Borussia M

1:3

AugsburgUnion

1:1

Paderborn 07Freiburg

1:3

Schalke 04Bayern

0:3

 

Willem IIEmmen

2:1

Heracles AlmeloVitesse

1:1

HeerenveenTwente

0:0

 

ChikhuraLokomotivi

3:2

DilaTorpedo

2:2

 

ÍAÍBV

2:1

 

Atlético OsasunaEibar

0:0

Real MadridReal Valladolid

1:1

Celta de VigoValencia

1:0

GetafeAthletic

1:1

 

ParmaJuventus

0:1

FiorentinaNapoli

3:4

 

FK LiepājaVentspils

1:2

 

StumbrasŽalgiris K

0:3

 

RosenborgStabæk

3:2

 

CracoviaArka

3:1

LechiaŚląsk

1:1

RakówLech

2:3

 

BenficaPorto

0:2

BoavistaPaços de Ferreira

1:1

 

Crvena ZvezdaČukarički

*

Mladi RadnikPartizan

*

VoždovacMladost

2:0

JavorNapredak

2:2

ProleterVojvodina

0:1

RadFK Mačva

2:0

 

OlimpijaMura

1:1

 

DijonBordeaux

0:2

AmiensNantes

1:2

AngersMetz

3:0

BrestReims

1:0

 

SlavenVaraždin

1:1

InterLokomotiva

21:00

 

GrbaljPetrovac

1:2

IskraRudar

2:0

SutjeskaPodgorica

1:2

TitogradKom

3:1

 

FastavKarviná

1:4

PříbramBaumit

4:0

SlaviaBohemians 1905

4:0

 

SiriusÖrebro

3:4

 

Hamilton AcademicalMotherwell

1:3

HibernianSt. Johnstone

2:2

KilmarnockAberdeen

0:0

Ross CountyLivingston

1:4

 

Nõmme KaljuLevadia

2:1

TransFlora

0:1

 

Gimnasia y EsgrimaDefensa y Justicia

0:1

Vélez SársfieldNewell's Old Boys

3:1

Rosario CentralPatronato

1:1

IndependienteColón

2:0

 

Atlético MineiroBahia

0:1

GrêmioAtlético Paranaense

2:1

 

New York CityNew York Red Bulls

2:1

San Jose EarthquakesVancouver Whitecaps

3:1

New England RevolutionChicago Fire

2:1

Philadelphia UnionDC United

3:1

TorontoMontreal Impact

2:1

Real Salt LakeColorado Rapids

2:0

Local time

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru