Russia 2017/18

FNL First division

Fakel, Losses

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.FK Orenburg38266659 - 2684PL162143 - 1350104516 - 1334
2.Krylia Sovetov38264860 - 2382PL153132 - 748111728 - 1634
3.Yenisey38256768 - 3281R162138 - 125094630 - 2031
4.FK Tambov382081057 - 3668R152242 - 164756815 - 2021
5.Baltika381971244 - 3564114429 - 153783815 - 2027
6.Dynamo381316952 - 475587432 - 263159520 - 2124
7.Sibir3814111338 - 315393725 - 143058613 - 1723
8.Shinnik3814111345 - 455386524 - 183065821 - 2723
9.Kuban3812131347 - 4749x77523 - 202856824 - 2721
10.Volgar381291740 - 4645d284720 - 1628451020 - 3017
11.Avangard3810151343 - 464539717 - 251876626 - 2127
12.Olimpiets3811111637 - 504456816 - 232165821 - 2723
13.FK Khimki381271933 - 494383819 - 2027441114 - 2916
14.Spartak-2381191847 - 644255922 - 302064925 - 3422
15.Tom3810111736 - 564186518 - 1830251218 - 3811
16.Zenit-2381172043 - 5940721022 - 2723451021 - 3217
17.Rotor3810101838 - 454084724 - 2028261114 - 2512
18.Luch-Energiya389131640 - 5240510423 - 1825431217 - 3415
19.FK Tyumen389121741 - 5439510426 - 2025421315 - 3414
20.Fakel38982127 - 5235621117 - 2520361010 - 2715

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 36
Статистика личных встреч  02.05.2018 16:00Fakel Tom0:1 (0:0)
 Voronezh
Day 35
Статистика личных встреч  28.04.2018 18:00Krylia Sovetov Fakel2:1 (0:1)
 Samara
Day 32
Статистика личных встреч  11.04.2018 18:00Fakel Kuban0:2 (0:1)
 Voronezh
Day 30
Статистика личных встреч  31.03.2018 16:00Fakel Avangard0:4 (0:0)
 Voronezh
Day 29
Статистика личных встреч  24.03.2018 16:00Fakel Zenit-20:1 (0:0)
 Voronezh
Day 28
Статистика личных встреч  17.03.2018 17:00Yenisey Fakel1:0 (1:0)
 Krasnoyarsk
Day 27
Статистика личных встреч  10.03.2018 16:00Fakel Baltika0:1 (0:1)
 Voronezh
Day 25
Статистика личных встреч  25.11.2017 17:00Fakel FK Tambov1:2 (1:1)
 Voronezh
Day 24
Статистика личных встреч  18.11.2017 16:00FK Orenburg Fakel5:0 (2:0)
 Orenburg
Day 23
Статистика личных встреч  12.11.2017 18:00Fakel Sibir0:1 (0:0)
 Voronezh
Day 19
Статистика личных встреч  21.10.2017 17:00Fakel FK Khimki0:1 (0:0)
 Voronezh
Day 18
Статистика личных встреч  14.10.2017 17:00Tom Fakel1:0 (1:0)
 Tomsk
Day 16
Статистика личных встреч  30.09.2017 15:00Olimpiets Fakel2:1 (0:1)
 Dzerzhinsk
Day 12
Статистика личных встреч  06.09.2017 17:00Avangard Fakel2:0 (1:0)
 Kursk
Day 11
Статистика личных встреч  02.09.2017 18:00Zenit-2 Fakel4:1 (1:1)
 Saint Petersburg
Day 10
Статистика личных встреч  27.08.2017 18:00Fakel Yenisey1:3 (1:0)
 Voronezh
Day 8
Статистика личных встреч  13.08.2017 18:00Fakel Spartak-20:3 (0:1)
 Voronezh
Day 7
Статистика личных встреч  09.08.2017 17:00FK Tambov Fakel1:0 (1:0)
 Tambov
Day 6
Статистика личных встреч  05.08.2017 18:00Fakel FK Orenburg0:1 (0:1)
 Voronezh
Day 5
Статистика личных встреч  30.07.2017 17:00Sibir Fakel4:0 (3:0)
 Novosibirsk
Day 3
Статистика личных встреч  22.07.2017 13:00Dynamo Fakel2:0 (1:0)
 Veliky Novgorod

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

ZimbruZarya

15:00

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

BudućnostTitograd

13:30

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru