USSR Cup 1980 |
09.08.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Dynamo (Tbilisi) | 2:1 (1:0) | |||
Moscow |
30.05.1980 | Dynamo (Tbilisi) | | Dynamo (Kiev) | 2:1 (0:1) | |||
Tbilisi | |||||||
30.05.1980 | Spartak (Moscow) | | Shakhtyor (Donetsk) | 0:1 (0:1) | |||
Moscow |
30.03.1980 | Dynamo (Kiev) | | Dynamo (Moscow) | 2:0 (0:0) | |||
Uzhgorod | |||||||
30.03.1980 | Dynamo (Tbilisi) | | Pakhtakor (Tashkent) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Tbilisi | |||||||
30.03.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Torpedo (Moscow) | 2:0 (1:0) | |||
Gorlivka | |||||||
30.03.1980 | Spartak (Moscow) | | Ararat (Yerevan) | 1:0 (1:0) | |||
Moscow |
20.03.1980 | Torpedo (Moscow) | | Fakel (Voronezh) | 5:0 (2:0) | |||
Moscow | |||||||
16.03.1980 | SKA (Rostov-on-Don) | | Shakhtyor (Donetsk) | 1:2 (1:2) | |||
Sochi | |||||||
16.03.1980 | Spartak (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 2:0 (1:0) | |||
Moscow | |||||||
16.03.1980 | Tavriya (Simferopol) | | Dynamo (Tbilisi) | 0:4 (0:1) | |||
Simferopol | |||||||
15.03.1980 | Ararat (Yerevan) | | Nistru (Kishinyov) | 3:2 (1:1) | |||
Yerevan | |||||||
15.03.1980 | Dynamo (Kiev) | | Kairat (Alma-Ata) | 2:0 (0:0) | |||
Uzhgorod | |||||||
15.03.1980 | Dynamo (Moscow) | | Dynamo (Minsk) | 2:0 (0:0) | |||
Sochi | |||||||
15.03.1980 | Pakhtakor (Tashkent) | | Neftchi (Baku) | 2:1 aet (0:0, 0:0) | |||
Toshkent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Fakel (Voronezh) | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 - 3 | 6 | |
2. | Spartak (Moscow) | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 - 4 | 6 | |
3. | Metallist (Kharkov) | 5 | 1 | 4 | 0 | 2 - 1 | 6 | |
4. | Zenit (Leningrad) | 5 | 1 | 3 | 1 | 5 - 3 | 5 | |
5. | Kuban (Krasnodar) | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 - 5 | 4 | |
6. | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 5 | 1 | 1 | 3 | 1 - 6 | 3 |
04.03.1980 | Metallist (Kharkov) | | Fakel (Voronezh) | 0:0 | |||
Adler | |||||||
04.03.1980 | Spartak (Moscow) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 2:0 (2:0) | |||
Sochi | |||||||
04.03.1980 | Zenit (Leningrad) | | Kuban (Krasnodar) | 1:1 (0:0) | |||
Adler |
01.03.1980 | Fakel (Voronezh) | | Spartak (Moscow) | 3:0 (1:0) | |||
Adler | |||||||
01.03.1980 | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | | Zenit (Leningrad) | 1:0 (1:0) | |||
Sochi | |||||||
01.03.1980 | Metallist (Kharkov) | | Kuban (Krasnodar) | 2:1 (2:0) | |||
Sochi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Shakhtyor (Donetsk) | 5 | 5 | 0 | 0 | 9 - 2 | 10 | |
2. | Tavriya (Simferopol) | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 - 6 | 7 | |
3. | Chernomorets (Odessa) | 5 | 1 | 3 | 1 | 5 - 6 | 5 | |
4. | Zarya (Voroshilovgrad) | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 - 8 | 4 | |
5. | Spartak (Nalchik) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 - 5 | 4 | |
6. | Kuzbass (Kemerovo) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 - 10 | 0 |
07.03.1980 | Spartak (Nalchik) | | Zarya (Voroshilovgrad) | 1:1 (0:0) | |||
Narimanovka 60 Years of VLKSM Stadium | |||||||
07.03.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Chernomorets (Odessa) | 2:0 (2:0) | |||
Samarqand | |||||||
07.03.1980 | Tavriya (Simferopol) | | Kuzbass (Kemerovo) | 2:0 | |||
05.03.1980 | Chernomorets (Odessa) | | Zarya (Voroshilovgrad) | 1:1 (1:1) | |||
Krasnogvardeisk | |||||||
05.03.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Kuzbass (Kemerovo) | 1:0 (1:0) | |||
Ishtixon | |||||||
05.03.1980 | Tavriya (Simferopol) | | Spartak (Nalchik) | 2:0 (2:0) | |||
Samarqand |
02.03.1980 | Tavriya (Simferopol) | | Zarya (Voroshilovgrad) | 3:1 (1:0) | |||
Samarqand | |||||||
02.03.1980 | Chernomorets (Odessa) | | Kuzbass (Kemerovo) | 2:1 (1:1) | |||
Krasnogvardeisk | |||||||
02.03.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Spartak (Nalchik) | 2:0 (1:0) | |||
Samarqand |
28.02.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Zarya (Voroshilovgrad) | 1:0 (0:0) | |||
Samarqand | |||||||
28.02.1980 | Chernomorets (Odessa) | | Tavriya (Simferopol) | 2:2 (0:2) | |||
Samarqand | |||||||
28.02.1980 | Spartak (Nalchik) | | Kuzbass (Kemerovo) | 2:0 (1:0) | |||
Samarqand |
25.02.1980 | Zarya (Voroshilovgrad) | | Kuzbass (Kemerovo) | 3:2 (1:1) | |||
Samarqand | |||||||
25.02.1980 | Shakhtyor (Donetsk) | | Tavriya (Simferopol) | 3:2 (1:0) | |||
Samarqand | |||||||
25.02.1980 | Chernomorets (Odessa) | | Spartak (Nalchik) | 0:0 | |||
Samarqand |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Dynamo (Kiev) | 5 | 5 | 0 | 0 | 13 - 1 | 10 | |
2. | Nistru (Kishinyov) | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 - 10 | 7 | |
3. | Karpaty (Lvov) | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 - 6 | 6 | |
4. | Lokomotiv (Moscow) | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 - 8 | 3 | |
5. | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 - 9 | 2 | |
6. | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 - 8 | 2 |
10.03.1980 | Dynamo (Kiev) | | Karpaty (Lvov) | 1:0 (1:0) | |||
Uzhgorod | |||||||
10.03.1980 | Lokomotiv (Moscow) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 1:0 | |||
Mukacheve | |||||||
10.03.1980 | Spartak (Ivano-Frankovsk) | | Nistru (Kishinyov) | 2:2 | |||
04.03.1980 | Dynamo (Kiev) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 3:0 (2:0) | |||
Uzhgorod | |||||||
04.03.1980 | Karpaty (Lvov) | | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 3:0 | |||
04.03.1980 | Nistru (Kishinyov) | | Lokomotiv (Moscow) | 3:2 (2:1) | |||
Vynohradiv |
01.03.1980 | Dynamo (Kiev) | | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 2:0 (0:0) | |||
Mukacheve | |||||||
01.03.1980 | Karpaty (Lvov) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:0 (1:0) | |||
Uzhgorod | |||||||
01.03.1980 | Nistru (Kishinyov) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 3:1 | |||
27.02.1980 | Dynamo (Kiev) | | Nistru (Kishinyov) | 3:1 (1:0) | |||
Uzhgorod | |||||||
27.02.1980 | Karpaty (Lvov) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 2:1 | |||
Mukacheve Spartak Stadium | |||||||
27.02.1980 | Lokomotiv (Moscow) | | Spartak (Ivano-Frankovsk) | 0:0 | |||
Svaliava |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Dynamo (Tbilisi) | 5 | 5 | 0 | 0 | 13 - 4 | 10 | |
2. | Kairat (Alma-Ata) | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 - 2 | 8 | |
3. | Torpedo (Kutaisi) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 - 8 | 4 | |
4. | Spartak (Ordzhonikidze) | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 - 4 | 3 | |
5. | SKA (Khabarovsk) | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 - 8 | 3 | |
6. | SKA (Odessa) | 5 | 1 | 0 | 4 | 2 - 8 | 2 |
07.03.1980 | Dynamo (Tbilisi) | | Spartak (Ordzhonikidze) | 2:1 (0:0) | |||
Tbilisi | |||||||
07.03.1980 | Kairat (Alma-Ata) | | Torpedo (Kutaisi) | 3:0 | |||
07.03.1980 | SKA (Khabarovsk) | | SKA (Odessa) | 2:0 (1:0) | |||
Tbilisi |
04.03.1980 | Dynamo (Tbilisi) | | Torpedo (Kutaisi) | 3:1 (0:0) | |||
Tbilisi | |||||||
04.03.1980 | Kairat (Alma-Ata) | | SKA (Khabarovsk) | 2:0 | |||
04.03.1980 | Spartak (Ordzhonikidze) | | SKA (Odessa) | 1:0 (0:0) | |||
Rustavi |
01.03.1980 | SKA (Khabarovsk) | | Spartak (Ordzhonikidze) | 0:0 | |||
Rustavi | |||||||
01.03.1980 | Dynamo (Tbilisi) | | Kairat (Alma-Ata) | 2:1 (2:0) | |||
Tbilisi | |||||||
01.03.1980 | SKA (Odessa) | | Torpedo (Kutaisi) | 2:1 (0:0) | |||
Tbilisi |
27.02.1980 | Dynamo (Tbilisi) | | SKA (Khabarovsk) | 3:1 (2:0) | |||
Tbilisi | |||||||
27.02.1980 | Kairat (Alma-Ata) | | SKA (Odessa) | 1:0 (1:0) | |||
Rustavi | |||||||
27.02.1980 | Torpedo (Kutaisi) | | Spartak (Ordzhonikidze) | 1:0 (0:0) | |||
Tbilisi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Neftchi (Baku) | 5 | 5 | 0 | 0 | 13 - 2 | 10 | |
2. | Dynamo (Minsk) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 - 1 | 7 | |
3. | Zhalgiris (Vilnius) | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 - 6 | 5 | |
4. | Zvezda (Perm) | 5 | 1 | 3 | 1 | 2 - 2 | 5 | |
5. | Dynamo (Leningrad) | 5 | 0 | 2 | 3 | 1 - 8 | 2 | |
6. | Terek (Groznyi) | 5 | 0 | 1 | 4 | 0 - 14 | 1 |
10.03.1980 | Neftchi (Baku) | | Dynamo (Minsk) | 1:0 (0:0) | |||
Bakı | |||||||
10.03.1980 | Zhalgiris (Vilnius) | | Dynamo (Leningrad) | 2:1 | |||
Sumqayıt | |||||||
10.03.1980 | Zvezda (Perm) | | Terek (Groznyi) | 1:0 | |||
07.03.1980 | Dynamo (Minsk) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:0 (1:0) | |||
Bakı Lenin Komsomol Stadium | |||||||
07.03.1980 | Neftchi (Baku) | | Terek (Groznyi) | 5:0 | |||
07.03.1980 | Zvezda (Perm) | | Dynamo (Leningrad) | 0:0 | |||
Buzovna |
04.03.1980 | Dynamo (Leningrad) | | Terek (Groznyi) | 0:0 | |||
Buzovna | |||||||
04.03.1980 | Dynamo (Minsk) | | Zvezda (Perm) | 0:0 | |||
Sumqayıt | |||||||
04.03.1980 | Neftchi (Baku) | | Zhalgiris (Vilnius) | 3:2 | |||
Bakı Lenin Komsomol Stadium |
27.02.1980 | Dynamo (Minsk) | | Terek (Groznyi) | 6:0 | |||
Bakı Lenin Komsomol Stadium | |||||||
27.02.1980 | Neftchi (Baku) | | Dynamo (Leningrad) | 3:0 | |||
Sumqayıt | |||||||
27.02.1980 | Zhalgiris (Vilnius) | | Zvezda (Perm) | 1:1 | |||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Ararat (Yerevan) | 5 | 4 | 1 | 0 | 9 - 3 | 9 | |
2. | Torpedo (Moscow) | 5 | 3 | 1 | 1 | 4 - 3 | 7 | |
3. | Kolos (Nikopol) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 - 7 | 5 | |
4. | Metallurg (Zaporozhye) | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 - 5 | 3 | |
5. | Shinnik (Yaroslavl) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 - 7 | 3 | |
6. | Iskra (Smolensk) | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 - 6 | 3 |
10.03.1980 | Ararat (Yerevan) | | Torpedo (Moscow) | 2:0 | |||
Yerevan | |||||||
10.03.1980 | Iskra (Smolensk) | | Metallurg (Zaporozhye) | 1:1 | |||
10.03.1980 | Kolos (Nikopol) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:0 (0:0) | |||
Ejmiatsin Trudovye Rezervy Stadium |
07.03.1980 | Ararat (Yerevan) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:1 | |||
07.03.1980 | Kolos (Nikopol) | | Metallurg (Zaporozhye) | 2:1 | |||
Artashat | |||||||
07.03.1980 | Torpedo (Moscow) | | Iskra (Smolensk) | 1:0 (1:0) | |||
Ejmiatsin Trudovye Rezervy Stadium |
04.03.1980 | Ararat (Yerevan) | | Metallurg (Zaporozhye) | 1:0 | |||
04.03.1980 | Iskra (Smolensk) | | Kolos (Nikopol) | 1:0 (0:0) | |||
Ejmiatsin Trudovye Rezervy Stadium | |||||||
04.03.1980 | Torpedo (Moscow) | | Shinnik (Yaroslavl) | 1:0 (1:0) | |||
Artashat |
01.03.1980 | Ararat (Yerevan) | | Kolos (Nikopol) | 4:2 (2:0) | |||
Yerevan | |||||||
01.03.1980 | Shinnik (Yaroslavl) | | Iskra (Smolensk) | 3:1 (3:0) | |||
Artashat | |||||||
01.03.1980 | Torpedo (Moscow) | | Metallurg (Zaporozhye) | 1:0 (0:0) | |||
Ejmiatsin Trudovye Rezervy Stadium |
27.02.1980 | Ararat (Yerevan) | | Iskra (Smolensk) | 1:0 (1:0) | |||
Yerevan | |||||||
27.02.1980 | Metallurg (Zaporozhye) | | Shinnik (Yaroslavl) | 3:0 | |||
27.02.1980 | Torpedo (Moscow) | | Kolos (Nikopol) | 1:1 (0:0) | |||
Artashat |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | CSKA (Moscow) | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 - 0 | 9 | |
2. | SKA (Rostov-on-Don) | 5 | 3 | 2 | 0 | 5 - 1 | 8 | |
3. | Pamir (Dushanbe) | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 - 3 | 7 | |
4. | Kolkhozchi (Ashkhabad) | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 - 5 | 3 | |
5. | Uralmash (Sverdlovsk) | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 - 4 | 3 | |
6. | Guria (Lanchkhuti) | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 - 16 | 0 |
07.03.1980 | Pamir (Dushanbe) | | CSKA (Moscow) | 0:2 | |||
Dushanbe | |||||||
07.03.1980 | Kolkhozchi (Ashkhabad) | | Guria (Lanchkhuti) | 2:0 | |||
07.03.1980 | SKA (Rostov-on-Don) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 1:0 | |||
Nurak Energiya Stadium |
27.02.1980 | CSKA (Moscow) | | Guria (Lanchkhuti) | 5:0 (2:0) | |||
Nurak | |||||||
27.02.1980 | Pamir (Dushanbe) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 1:0 (0:0) | |||
Dushanbe | |||||||
27.02.1980 | SKA (Rostov-on-Don) | | Kolkhozchi (Ashkhabad) | 2:1 | |||
Qurghonteppa Marx Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Pakhtakor (Tashkent) | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 - 5 | 6 | |
2. | Traktor (Pavlodar) | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 - 3 | 6 | |
3. | Buston (Dzhizak) | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 - 3 | 3 | |
4. | Dynamo (Stavropol) | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 - 4 | 3 | |
5. | Alga (Frunze) | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 - 7 | 2 |
07.03.1980 | Dynamo (Stavropol) | | Traktor (Pavlodar) | 0:0 | |||
Fergana Neftyanik Stadium | |||||||
07.03.1980 | Pakhtakor (Tashkent) | | Alga (Frunze) | 3:2 | |||
04.03.1980 | Alga (Frunze) | | Buston (Dzhizak) | 1:0 | |||
Fergana | |||||||
04.03.1980 | Pakhtakor (Tashkent) | | Dynamo (Stavropol) | 1:0 | |||
Fergana |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |