USSR Cup 1955 |
16.10.1955 | CDSA (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 (2:1) | |||
Moscow |
12.10.1955 | Dynamo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 4:1 (4:0) | |||
Moscow | |||||||
11.10.1955 | CDSA (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:0 (0:0) | |||
Moscow |
08.10.1955 | Dynamo (Moscow) | | Spartak (Vilnius) | 2:0 (2:0) | |||
Moscow | |||||||
07.10.1955 | Spartak (Moscow) | | ODO (Kiev) | 3:1 (1:0) | |||
Moscow | |||||||
06.10.1955 | Dynamo (Tbilisi) | | CDSA (Moscow) | 0:1 (0:1) | |||
Tbilisi | |||||||
16.09.1955 | Spartak (Minsk) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:1 aet | |||
Minsk |
08.09.1955 | Spartak (Vilnius) | | Neftyanik (Baku) | 3:0 (2:0) | |||
Vilnius Spartak Stadium | |||||||
20.08.1955 | ODO (Kiev) | | Shakhtyor (Stalino) | 3:2 (1:1) | |||
Kiev | |||||||
11.08.1955 | Spartak (Kalinin) | | Spartak (Moscow) | 1:3 (1:2) | |||
Kalinin | |||||||
02.08.1955 | CDSA (Moscow) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 3:2 (2:1) | |||
Moscow | |||||||
28.07.1955 | Zenit (Leningrad) | | Lokomotiv (Moscow) | 2:3 (1:0) | |||
Leningrad | |||||||
19.07.1955 | Dynamo (Tbilisi) | | Dynamo (Kiev) | 3:2 aet (0:1, 2:2) | |||
Tbilisi | |||||||
30.06.1955 | Torpedo (Moscow) | | Spartak (Minsk) | 1:2 (1:1) | |||
Moscow | |||||||
25.05.1955 | Dynamo (Moscow) | | Trudovye Rezervy (Leningrad) | 2:0 (1:0) | |||
Moscow |
03.08.1955 | Voronezh team (Voronezh) | | Neftyanik (Baku) | 0:1 (0:1) | |||
Voronezh |
19.07.1955 | Spartak (Uzhgorod) | | Pishchevik (Odessa) | 0:2 aet | |||
Uzhgorod Profsoyuz Stadium | |||||||
19.07.1955 | Voronezh team (Voronezh) | | Burevestnik (Kishinyov) | 4:2 (1:2) | |||
Voronezh | |||||||
14.07.1955 | Metallurg (Zaporozhye) | | Krasny Metallurg (Liepaja) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||
Zaporizhia | |||||||
01.07.1955 | Neftyanik (Baku) | | Krasnovodsk team (Krasnovodsk) | 12:1 (4:0) | |||
Bakı |
24.06.1955 | Burevestnik (Kishinyov) | | Selkhozinstitut team (Chisinau) | 8:0 | |||
Chişinău Burevestnik Stadium | |||||||
23.06.1955 | Neftyanik (Baku) | | DO (Baku) | 3:2 (1:0) | |||
Bakı | |||||||
22.06.1955 | Avangard (Leningrad) | | Spartak (Uzhgorod) | 1:2 (0:0) | |||
Leningrad | |||||||
22.06.1955 | Krasny Metallurg (Liepaja) | | Daugava (Riga) | 2:2 aet (0:0, 2:2) | |||
Liepāja | |||||||
22.06.1955 | Burevestnik (Minsk) | | Metallurg (Zaporozhye) | 0:2 (0:1) | |||
Minsk | |||||||
22.06.1955 | Pishchevik (Odessa) | | FShM (Kiev) | 5:1 (2:1) | |||
Odesa | |||||||
22.06.1955 | Krasnovodsk team (Krasnovodsk) | | Avangard (Sverdlovsk) | +:- | |||
Aşgabat | |||||||
15.06.1955 | Voronezh team (Voronezh) | | FShM (Moscow) | 2:1 (0:0) | |||
Voronezh |
30.07.1955 | Metallurg (Dnepropetrovsk) | | Spartak (Kalinin) | 0:1 (0:0) | |||
Dnipropetrovsk |
25.07.1955 | Molotov team (Molotov) | | Spartak (Kalinin) | 1:2 (1:0) | |||
Molotov | |||||||
24.07.1955 | Metallurg (Dnepropetrovsk) | | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | 2:0 (0:0) | |||
Dnipropetrovsk |
20.07.1955 | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | | Kaliningrad team (Kaliningrad) | 1:0 (0:0) | |||
Ivanovo | |||||||
19.07.1955 | ODO (Tallin) | | Metallurg (Dnepropetrovsk) | 0:3 (0:0) | |||
Tallinn | |||||||
18.07.1955 | Molotov team (Molotov) | | ODO (Sverdlovsk) | 1:0 (1:0) | |||
Molotov | |||||||
05.07.1955 | Spartak (Kalinin) | | Spartak (Tashkent) | 2:0 (1:0) | |||
Kalinin |
29.06.1955 | Kaliningrad team (Kaliningrad) | | Avangard (Chelyabinsk) | 2:0 (1:0) | |||
Kaliningrad | |||||||
29.06.1955 | Spartak (Samarkand) | | Spartak (Tashkent) | 1:10 (0:5) | |||
Samarqand | |||||||
25.06.1955 | Spartak (Frunze) | | Molotov team (Molotov) | 0:3 (0:2) | |||
Frunze | |||||||
22.06.1955 | ODO (Tallin) | | Dynamo (Tallin) | 1:0 (0:0) | |||
Tallinn | |||||||
22.06.1955 | Mashinostroitel (Kiev) | | Metallurg (Dnepropetrovsk) | 1:2 (1:1) | |||
Kiev | |||||||
21.06.1955 | Spartak (Kalinin) | | FShM (Minsk) | 6:1 (2:1) | |||
Kalinin | |||||||
20.06.1955 | DO (Khabarovsk) | | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | 3:4 aet (2:1, 3:3) | |||
Khabarovsk | |||||||
19.06.1955 | Metallurg (Leninabad) | | ODO (Sverdlovsk) | 1:7 (1:3) | |||
Chkalovsk |
24.06.1955 | Krylya Sovetov-3 (Moscow) | | Kaliningrad team (Kaliningrad) | 1:2 (1:2) | |||
Moscow |
31.07.1955 | Spartak (Vilnius) | | Torpedo (Gorkiy) | 1:0 (0:0) | |||
Vilnius Spartak Stadium |
21.07.1955 | Spartak (Vilnius) | | Shakhtyor (Stalinogorsk) | 2:1 (1:0) | |||
Kaunas | |||||||
21.07.1955 | Torpedo (Gorkiy) | | Energiya (Saratov) | 3:2 | |||
Gorky |
08.07.1955 | Energiya (Saratov) | | FShM (Leningrad) | 5:0 | |||
Saratov | |||||||
02.07.1955 | Urozhay (Alma-Ata) | | Spartak (Vilnius) | 0:2 | |||
Almaty | |||||||
22.06.1955 | Shakhtyor (Stalinogorsk) | | DOF (Sevastopol) | 2:0 (1:0) | |||
Donskoy | |||||||
21.06.1955 | Lokomotiv (Kharkov) | | Torpedo (Gorkiy) | 1:3 (0:1) | |||
Kharkiv |
29.06.1955 | Urozhay (Alma-Ata) | | Dynamo (Chimkent) | 3:1 (0:0) | |||
Almaty | |||||||
22.06.1955 | Politekhnik Institute (Kaunas) | | Spartak (Vilnius) | 0:3 | |||
Kaunas | |||||||
01.06.1955 | Shakhtyor (Stalinogorsk) | | Stupino team (Stupino) | 3:1 (1:0) | |||
Donskoy |
25.07.1955 | Torpedo (Stalingrad) | | ODO (Tbilisi) | 1:0 (0:0) | |||
Stalingrad | |||||||
25.07.1955 | FShM (Tbilisi) | | ODO (Kiev) | 2:4 (1:2) | |||
Tbilisi |
20.07.1955 | ODO (Petrozavodsk) | | ODO (Tbilisi) | 0:5 (0:2) | |||
Petrozavodsk | |||||||
10.07.1955 | Torpedo (Rostov-on-Don) | | FShM (Tbilisi) | 1:3 (0:1) | |||
Rostov-on-Don | |||||||
04.07.1955 | Krasnoye Znamya (Leninakan) | | Torpedo (Stalingrad) | 0:1 (0:0) | |||
Leninakan | |||||||
22.06.1955 | ODO (Kiev) | | ODO (Lvov) | 2:0 (2:0) | |||
Kiev |
06.07.1955 | Dynamo (Kutaisi) | | ODO (Tbilisi) | 1:2 (1:0) | |||
Kutaisi | |||||||
22.06.1955 | ODO (Petrozavodsk) | | Neftyanik (Krasnodar) | 1:0 (0:0) | |||
Petrozavodsk | |||||||
21.06.1955 | Krasnoye Znamya (Leninakan) | | Spartak (Yerevan) | +:- | |||
Leninakan |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |