Russia 2020/21

Premiere League

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Spartak1283122 - 12273209 - 51151113 - 716
2.CSKA1281324 - 102540214 - 71241110 - 313
3.Zenit1273225 - 92450119 - 6152316 - 39
4.Lokomotiv1263313 - 9214128 - 6132215 - 38
5.Dynamo1262413 - 9205119 - 2161134 - 74
6.FK Rostov1262415 - 13203127 - 4103128 - 910
7.FK Sochi1254319 - 18192309 - 6931310 - 1210
8.FK Krasnodar1253422 - 131832115 - 8112137 - 57
9.Rubin1253418 - 17181327 - 8640211 - 912
10.Akhmat1252514 - 16173028 - 692236 - 108
11.FK Tambov1233610 - 14122134 - 571236 - 95
12.Arsenal1233615 - 221232211 - 9110144 - 131
13.Ural122557 - 12112326 - 790231 - 52
14.FK Khimki1223713 - 2391135 - 841248 - 155
15.Rotor121386 - 2160062 - 1301324 - 86
16.FK Ufa121386 - 2460332 - 731054 - 173

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 12
Статистика личных встреч  25.10.2020 19:00Akhmat FK Ufa3:1 (1:0)
 Grozny
Day 11
Статистика личных встреч  18.10.2020 19:00FK Rostov Akhmat3:0 (1:0)
 Rostov-on-Don
Day 10
Статистика личных встреч  04.10.2020 16:30Rubin Akhmat1:1 (0:0)
 Kazan
Day 9
Статистика личных встреч  27.09.2020 16:30Akhmat Ural2:0 (1:0)
 Grozny
Day 8
Статистика личных встреч  21.09.2020 19:00Dynamo Akhmat1:0 (0:0)
 Moscow
Day 7
Статистика личных встреч  12.09.2020 19:00Akhmat FK Sochi0:1 (0:1)
 Grozny
Day 6
Статистика личных встреч  30.08.2020 18:00Akhmat CSKA0:3 (0:1)
 Grozny
Day 5
Статистика личных встреч  26.08.2020 18:30Lokomotiv Akhmat2:3 (0:2)
 Moscow
Day 4
Статистика личных встреч  22.08.2020 16:00FK Khimki Akhmat1:2 (1:0)
 Khimki
Day 3
Статистика личных встреч  19.08.2020 18:00Akhmat Rotor3:1 (0:0)
 Grozny
Day 2
Статистика личных встреч  14.08.2020 20:00Spartak Akhmat2:0 (0:0)
 Moscow
Day 1

Local time

Football calendar
Now in database:

Years:149
Tourneys:9 114
Matches:1 043 932
Clubs:10 907
National teams:259
Stadiums:9 633
Site news
28.10.2020
current

1/8 finals of the
Ukrainian Cup 2020/21
added

25.10.2020
current

Round of 16 & Quarterfinal of the
Copa Libertadores 2020/21
added

Fixtures
Russia 2020/21

Day 13

31.10

Rubin - Arsenal

14:00

31.10

Akhmat - FK Krasnodar

16:30

31.10

Spartak - FK Rostov

16:30

31.10

FK Sochi - Lokomotiv

19:00

01.11

FK Ufa - Ural

14:00

01.11

FK Khimki - Zenit

14:00

01.11

Rotor - CSKA

17:30

01.11

FK Tambov - Dynamo

19:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 31

 

RubinArsenal

14:00

AkhmatFK Krasnodar

16:30

SpartakFK Rostov

16:30

FK SochiLokomotiv

19:00

 

Biolog-NovokubanskMashuk-KMV

14:00

Kuban-HoldingDruzhba

14:00

AnzhiKuban

14:00

Spartak-NalchikInter

15:00

ChernomoretsFK Tuapse

15:30

DynamoFK Makhachkala

18:00

 

Ural-2Lada

13:00

FK ChelyabinskLada-Tolyatti

15:00

FK VolnaKAMAZ

16:00

FK Orenburg-2Zvezda Perm

16:00

VolgaZenit-Izhevsk

18:00

FK TyumenNosta

18:00

 

KolosOlympik

14:00

FK OleksandriyaDesna

17:00

Dnipro-1Dynamo

19:30

 

PolissyaVPK-Ahro

13:30

AhrobiznesPrykarpattya

14:00

KrystalVeres

14:00

Nyva TKremin

14:00

AliansHirnyk-Sport

15:00

VolynAvanhard

16:00

Metalist 1925Obolon

17:00

ChornomoretsMFK Mykolaiv

17:00

 

BukovynaRubikon

*

PodillyaFK Kalush

*

DinazEpitsentr

13:30

Nyva VChernihiv

14:00

 

YarudDnipro

14:00

EnerhiyaCherkashchyna

14:00

MetalurhKryvbas

14:00

 

BelshinaShakhtsyor

15:00

 

Sheffield UnitedManchester City

12:30*

BurnleyChelsea

15:00*

LiverpoolWest Ham United

17:30*

 

Bristol CityNorwich City

12:30*

AFC BournemouthDerby County

15:00*

BarnsleyWatford

15:00*

MiddlesbroughNottingham Forest

15:00*

MillwallHuddersfield Town

15:00*

Luton TownBrentford

15:00*

Preston North EndBirmingham City

15:00*

Queens Park RangersCardiff City

15:00*

Stoke CityRotherham United

15:00*

Swansea CityBlackburn Rovers

15:00*

Wycombe WanderersSheffield Wednesday

15:00*

 

BeerschotOud-Heverlee

16:15

CharleroiCercle

18:30

BruggeMechelen

20:45

 

SlaviaBotev P

16:30

BeroeArda

18:45

 

PuskásZalaegerszegi TE

14:45

HonvédMezőkövesd-Zsóry

17:00

ÚjpestMTK

19:30

 

EintrachtWerder

15:30

KölnBayern

15:30

AugsburgMainz 05

15:30

ArminiaBorussia D

15:30

Borussia MRB Leipzig

18:30

 

TwenteZwolle

18:45

AjaxFortuna

20:00

GroningenVVV-Venlo

20:00

Willem IIVitesse

21:00

 

Real MadridHuesca

14:00

AthleticSevilla

16:00

Atlético OsasunaAtlético Madrid

18:30

AlavésBarcelona

21:00

 

CrotoneAtalanta

15:00

InterParma

18:00

BolognaCagliari

20:45

 

PanevėžysBanga

17:00

Žalgiris KRiteriai

17:00

Žalgiris VSūduva

17:00

 

OddSarpsborg 08

18:00

HaugesundÅlesund

20:30

 

BelenensesFarense

15:30*

Rio AveMoreirense

18:00*

MarítimoNacional

20:30*

 

InđijaMetalac

14:00

ČukaričkiNovi Pazar

15:00

RadFK Zlatibor

15:00

VoždovacTSC

15:00

PartizanFK Mačva

17:00

 

RennesBrest

17:00

NantesParis Saint-Germain

21:00

 

SlavenOsijek

15:00

Istra 1961Hajduk

17:05

 

SlováckoOpava

*

BaníkSlovan

*

DynamoViktoria

*

JablonecBohemians 1905

*

PardubiceSigma

*

PříbramMladá Boleslav

*

TepliceSparta

*

KarvináFastav

*

SlaviaZbrojovka

*

 

CoritibaAtlético

17:00

SantosBahia

19:00

CorinthiansInternacional

19:00

FortalezaFluminense

21:00

Local time

Yesterday, October 29

RomaCSKA Sofia

0:0*

CFRYoung Boys

1:1

ArsenalDundalk

3:0*

MoldeRapid Wien

1:0

Slavia PragueBayer 04

1:0*

NiceHapoel Be`er Sheva

1:0*

BenficaStandard

3:0*

RangersLech

1:0*

GranadaPAÓK

0:0*

OmoniaPSV

1:2

AZRijeka

4:1

Real SociedadNapoli

0:1*

AÉKLeicester City

1:2

Zorya LuganskBraga

1:2

MilanSparta Prague

3:0*

LilleCeltic

2:2*

QarabağVillarreal

1:3

SivassporMaccabi

1:2*

LASKLudogorets

4:3

AntwerpTottenham Hotspur

1:0

FeyenoordWolfsberg

1:4

CSKA MoscowDinamo Zagreb

0:0

Crvena ZvezdaSlovan Liberec

5:1*

GentHoffenheim

1:4

Unión de Santa FeEmelec

0:1

Sol de AméricaUniversidad Católica

0:0

Coquimbo UnidoEstudiantes de Mérida

3:0

MelgarBahia

1:0

IndependienteAtlético Tucumán

1:0

Plaza ColoniaJunior

0:1

 

RodinaZenit Irkutsk

13:00*

Torpedo VladimirFK Chita

18:00*

 

KvantSaturn

1:5

FK Khimki-MKhimik-Arsenal

1:1

FK KalugaSalyut-Belgorod

2:3

AvangardFK Strogino

1:0

Fakel-MZnamya

0:1

Metallurg VKrasny

1:4

SakhalinFK Ryazan

1:0

SokolMetallurg L

1:3

 

SiriusAIK

0:0

 

Bragantino (Bragança Paulista)Palmeiras (São Paulo)

1:3

Grêmio (Porto Alegre)Juventude (Caxias do Sul)

1:0

Local time

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 12.11.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

09.10.2019 – 17.11.2020

African Cup of Nations 2021,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

08.08.2020 – 29.05.2021

UEFA Champions League 2020/21

18.08.2020 – 26.05.2021

Europa League 2020/21

09.08.2019 – 06.11.2020

CAF Champion's League 2019/20

20.10.2020 – 28.01.2021

CONCACAF League 2020

Just finished

09.08.2019 – 25.10.2020

CAF Confederation Cup 2019/20

© WildSoft 2007-2020 info@wildstat.ru