25.04.2014 < | Football matches for 26.04.2014 | > 27.04.2014 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Bayelsa United | | Séwé Sports | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Sapele | |||||||||
16:00 | Difaa El Jadida | | Al-Ahly Cairo | 2:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
El Jadida |
Day 1 | |||||||||
14:00 | Auckland City | | Pirae | 3:0 (1:0) | |||||
Auckland |
Day 34 | |||||||||
18:00 | Luch-Energiya | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Vladivostok |
Day 23 | |||||||||
Metallurg-Oskol | | Metallurg Lipetsk | 0:3 | ||||||
15:00 | Podolye | | FK Oryol | 0:1 (0:1) | |||||
Yerino | |||||||||
16:00 | FK Kaluga | | Lokomotiv | 2:1 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
17:00 | Sokol | | Dynamo Bryansk | 4:0 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | Zenit | | Avangard | 2:1 (2:1) | |||||
Penza | |||||||||
18:00 | Metallurg Vyksa | | Spartak-2 | 3:2 (2:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
18:30 | Zvezda | | FK Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
19:00 | Fakel | | Vityaz Podolsk | 1:1 (1:0) | |||||
Voronezh |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Energiya | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (1:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
16:00 | MITOS | | Dagdizel | 1:1 (0:1) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
17:00 | Vityaz Krymsk | | Volgar | 0:1 (0:1) | |||||
Krymsk | |||||||||
17:00 | Gazprom-Transgaz-Stavropol | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
17:00 | SKVO | | Terek-2 | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | Mashuk-KMV | | FK Taganrog | 1:0 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Alania-D | | Olimpiya | 1:3 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17:00 | Torpedo Armavir | | Druzhba | 0:0 | |||||
Armavir | |||||||||
17:30 | FK Astrakhan | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Astrakhan |
Day 25 | |||||||||
16:00 | Zirka | | FK Sumy | 0:1 (0:1) | |||||
Holovkivka | |||||||||
16:15 | Tytan | | Nyva | 1:0 (1:0) | |||||
Armyansk | |||||||||
17:00 | Desna | | Bukovyna | 3:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
17:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | FK Poltava | 1:3 (1:1) | |||||
Okhtyrka |
Day 30 | |||||||||
Dynamo | | Makiivvuhillya | -:+ | ||||||
Khmelnytsky | |||||||||
Myr | | Obolon-Brovar | -:+ | ||||||
Hornostayivka | |||||||||
Hirnyk-Sport | | Enerhiya Mykolaiv | +:- | ||||||
Komsomolsk | |||||||||
16:00 | Real Pharma | | FK Ternopil | 0:0 | |||||
Ovidiopol | |||||||||
17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Stal | 0:3 (0:2) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
17:00 | Slavutych | | Skala | 0:0 | |||||
Cherkasy | |||||||||
17:00 | Krystal | | FC Karlivka | 1:3 (0:0) | |||||
Kherson |
Day 5 | |||||||||
14:00 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | Neman | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Dnepr | 0:0 | |||||
Salihorsk |
Day 6 | |||||||||
16:30 | Dinamo | | Paxtakor | 1:2 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
16:30 | Navbahor | | Soʼgʼdiyona | 4:2 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
17:00 | Neftchi | | Mashʼal | 0:0 | |||||
Fergana | |||||||||
18:00 | FK Olmaliq | | Qizilqum | 1:0 (1:0) | |||||
Olmaliq |
Day 34 | |||||||||
16:30 | Ried | | Admira Wacker | 3:0 (2:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
19:00 | Wiener Neustadt | | Grödig | 1:3 (0:2) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
19:00 | Rapid | | Red Bull | 2:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
19:00 | Wacker | | Austria | 1:1 (1:0) | |||||
Innsbruck |
Day 36 | |||||||||
12:45 | Southampton | | Everton | 2:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Fulham | | Hull City | 2:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Aston Villa | 4:1 (2:1) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | West Ham United | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Manchester United | | Norwich City | 4:0 (1:0) | |||||
Manchester |
Day 45 | |||||||||
12:15 | Burnley | | Ipswich Town | 1:0 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Bolton Wanderers | 1:3 (1:3) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Nottingham Forest | 4:1 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Doncaster Rovers | | Reading | 1:3 (1:0) | |||||
Doncaster | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Blackburn Rovers | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Leicester City | 0:2 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Millwall | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Barnsley | 3:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Blackpool | 0:2 (0:0) | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Derby County | | Watford | 4:2 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Leeds United | 1:3 (0:0) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 46 | 31 | 9 | 6 | 83-43 | 102 | ||
2. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-37 | 93 | ||
3. | Derby County | 46 | 25 | 10 | 11 | 84-52 | 85 | ||
4. | Queens Park Rangers | 46 | 23 | 11 | 12 | 60-44 | 80 | ||
5. | Wigan Athletic | 46 | 21 | 10 | 15 | 61-48 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 46 | 19 | 15 | 12 | 55-40 | 72 | ||
7. | Reading | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-56 | 71 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 18 | 16 | 12 | 70-62 | 70 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 18 | 14 | 14 | 60-54 | 68 | ||
10. | AFC Bournemouth | 46 | 18 | 12 | 16 | 67-66 | 66 |
Day 5 | |||||||||
20:00 | Lierse | | Waasland-Beveren | 4:2 (1:2) | |||||
Lier | |||||||||
20:00 | Oostende | | Gent | 1:1 (0:1) | |||||
Oostende |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Sofia | | Neftohimik | 3:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
19:00 | Chernomorets | | Pirin | 4:0 (1:0) | |||||
Burgas |
Day 32 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Werder | 5:2 (1:2) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Freiburg | 2:2 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Eintracht Frankfurt | 0:0 | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Nürnberg | 2:0 (2:0) | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Hertha | | Eintracht Braunschweig | 2:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
18:30 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 2:2 (2:2) | |||||
Leverkusen |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Torpedo | 1:2 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
16:00 | Baia | | WIT Georgia | 2:3 (1:2) | |||||
Anaklia |
Day 35 | |||||||||
16:00 | Granada | | Rayo Vallecano | 0:3 (0:0) | |||||
Granada | |||||||||
18:00 | Getafe | | Málaga | 1:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
20:00 | Real Madrid | | Atlético Osasuna | 4:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22:00 | Real Betis | | Real Sociedad | 0:1 (0:0) | |||||
Sevilla |
Day 35 | |||||||||
18:00 | Bologna | | Fiorentina | 0:3 (0:2) | |||||
Bologna | |||||||||
20:45 | Inter | | Napoli | 0:0 | |||||
Milano |
Day 7 | |||||||||
14:00 | BFC Daugava | | Daugava Daugavpils | 0:1 (0:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
15:00 | METTA/LU | | FK Liepāja | 1:4 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18:00 | Daugava Rīga | | Spartaks | 0:2 (0:0) | |||||
Jūrmala |
Day 31 | |||||||||
15:30 | Śląsk | | Zagłębie | 1:0 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
18:00 | Jagiellonia | | Piast | 4:3 (2:1) | |||||
Białystok |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Radnički 1923 | | Vojvodina | 1:1 (0:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
16:00 | Sloboda | | Jagodina | 0:4 (0:1) | |||||
Užice | |||||||||
16:00 | Radnički Niš | | Donji Srem | 1:1 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
16:00 | Novi Pazar | | Voždovac | 3:2 (1:1) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
16:00 | Čukarički | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
19:00 | Partizan | | Crvena Zvezda | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Ajaccio | | Monaco | 1:4 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
20:00 | Evian | | Saint-Étienne | 1:2 (0:2) | |||||
Annecy | |||||||||
20:00 | Guingamp | | Valenciennes | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Toulouse | 2:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Nice | | Reims | 1:0 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
20:00 | Rennes | | Lorient | 1:1 (0:1) | |||||
Rennes |
Day 33 | |||||||||
15:00 | Lokomotiva | | Dinamo | 1:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
19:00 | Slaven | | Hajduk | 3:0 (2:0) | |||||
Koprivnica |
Day 35 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 1:1 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Motherwell | 5:1 (2:0) | |||||
Dundee |
Day 35 | |||||||||
15:00 | Ross County | | Kilmarnock | 2:1 (1:0) | |||||
Dingwall |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Belgrano | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
17:10 | Atlético Rafaela | | Colón | 1:1 (0:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
18:10 | Argentinos Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19:20 | Vélez Sársfield | | Rosario Central | 4:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:30 | Racing Club | | Quilmes | 0:1 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 2 | |||||||||
18:30 | Coritiba | | Santos | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
21:00 | Palmeiras | | Fluminense | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo |
13:00 | Seattle Sounders | | Colorado Rapids | 4:1 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
16:00 | Montreal Impact | | Philadelphia Union | 1:0 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
19:00 | DC United | | Dallas | 4:1 (1:1) | |||||
Washington | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Sporting Kansas City | 2:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 1:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Real Salt Lake | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (2:0) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Chivas USA | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | DC United | 34 | 17 | 8 | 9 | 52-37 | 59 | ||
2. | New England Revolution | 34 | 17 | 4 | 13 | 51-46 | 55 | ||
3. | Columbus Crew | 34 | 14 | 10 | 10 | 52-42 | 52 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 11 | 10 | 55-50 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 7 | 13 | 48-41 | 49 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 12 | 12 | 51-51 | 42 | ||
7. | Toronto | 34 | 11 | 8 | 15 | 44-54 | 41 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 6 | 17 | 39-58 | 39 | ||
9. | Chicago Fire | 34 | 6 | 18 | 10 | 41-51 | 36 | ||
10. | Montreal Impact | 34 | 6 | 10 | 18 | 38-58 | 28 |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Shanghai SIPG | | Shanghai Shenhua | 1:1 (1:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
15:35 | Liaoning Whowin | | Guangzhou Evergrande | 0:4 (0:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
16:00 | Changchun Yatai | | Guizhou Renhe | 0:0 | |||||
Changchun | |||||||||
19:30 | Guangzhou R&F | | Dalian Aerbin | 3:0 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Shanghai Shenxin | 0:0 | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Jiangsu Sainty | | Hangzhou Greentown | 2:2 (1:1) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 22 | 4 | 4 | 76-28 | 70 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 21 | 4 | 5 | 50-25 | 67 | ||
3. | Guangzhou R&F | 30 | 17 | 6 | 7 | 67-39 | 57 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 12 | 12 | 6 | 41-29 | 48 | ||
5. | Shanghai SIPG | 30 | 12 | 12 | 6 | 47-39 | 48 | ||
6. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 8 | 11 | 33-35 | 41 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-44 | 39 | ||
8. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 37-45 | 37 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 11 | 11 | 33-45 | 35 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 9 | 13 | 33-48 | 33 |
18:30 | Western Sydney Wanderers | | Central Coast Mariners | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
22:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:15 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
14:30 | |
19:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:1* | |
1:1* | |
2:1* | |
0:1* | |
2:0* | |
2:3 | |
1:2 | |
3:4 | |
2:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
5:2 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |