Football matches in March 2023 |
Day 2 | |||||||||
27.03 19:45 | Ireland | | France | 0:1 (0:0) | |||||
Dublin | |||||||||
27.03 20:45 | Netherlands | | Gibraltar | 3:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.03 19:45 | Gibraltar | | Greece | 0:3 (0:2) | |||||
Portugal, Faro | |||||||||
24.03 20:45 | France | | Netherlands | 4:0 (3:0) | |||||
Saint-Denis |
Day 2 | |||||||||
27.03 20:45 | Poland | | Albania | 1:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
27.03 21:45 | Moldova | | Czech Republic | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.03 20:45 | Czech Republic | | Poland | 3:1 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
24.03 21:45 | Moldova | | Faroe Islands | 1:1 (0:1) | |||||
Chişinău |
Day 2 | |||||||||
27.03 20:45 | Austria | | Estonia | 2:1 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
27.03 20:45 | Sweden | | Azerbaijan | 5:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.03 20:45 | Austria | | Azerbaijan | 4:1 (2:0) | |||||
Linz | |||||||||
24.03 20:45 | Sweden | | Belgium | 0:3 (0:1) | |||||
Solna |
Day 2 | |||||||||
27.03 20:45 | Hungary | | Bulgaria | 3:0 (3:0) | |||||
Budapest | |||||||||
27.03 20:45 | Montenegro | | Serbia | 0:2 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.03 19:00 | Bulgaria | | Montenegro | 0:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
24.03 20:45 | Serbia | | Lithuania | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 2 | |||||||||
26.03 18:00 | Slovenia | | San Marino | 2:0 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
26.03 19:00 | Kazakhstan | | Denmark | 3:2 (0:2) | |||||
Astana | |||||||||
26.03 19:45 | Northern Ireland | | Finland | 0:1 (0:1) | |||||
Belfast | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.03 20:45 | Denmark | | Finland | 3:1 (1:0) | |||||
København | |||||||||
23.03 20:45 | San Marino | | Northern Ireland | 0:2 (0:1) | |||||
Serravalle | |||||||||
23.03 21:00 | Kazakhstan | | Slovenia | 1:2 (1:0) | |||||
Astana |
Day 2 | |||||||||
28.03 20:45 | Kosovo | | Andorra | 1:1 (0:0) | |||||
Pristina | |||||||||
28.03 20:45 | Switzerland | | Israel | 3:0 (1:0) | |||||
Genève | |||||||||
28.03 21:45 | Romania | | Belarus | 2:1 (2:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.03 18:00 | Belarus | | Switzerland | 0:5 (0:3)* | |||||
Serbia, Novi Sad | |||||||||
25.03 19:00 | Israel | | Kosovo | 1:1 (0:1) | |||||
Tel Aviv | |||||||||
25.03 20:45 | Andorra | | Romania | 0:2 (0:1) | |||||
Andorra la Vella |
Day 2 | |||||||||
26.03 18:00 | Liechtenstein | | Iceland | 0:7 (0:2) | |||||
Vaduz | |||||||||
26.03 20:45 | Luxembourg | | Portugal | 0:6 (0:4) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
26.03 20:45 | Slovakia | | Bosnia and Herzegovina | 2:0 (2:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.03 19:45 | Portugal | | Liechtenstein | 4:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.03 20:45 | Bosnia and Herzegovina | | Iceland | 3:0 (2:0) | |||||
Zenica | |||||||||
23.03 20:45 | Slovakia | | Luxembourg | 0:0 | |||||
Trnava |
Day 4 | |||||||||
26.03 17:00 | São Tomé and Príncipe | | Sierra Leone | 0:2 (0:2) | |||||
Morocco, Agadir | |||||||||
27.03 16:00 | Guinea-Bissau | | Nigeria | 0:1 (0:1) | |||||
Bissau | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.03 17:00 | Sierra Leone | | São Tomé and Príncipe | 2:2 (0:1) | |||||
Morocco, Agadir | |||||||||
24.03 17:00 | Nigeria | | Guinea-Bissau | 0:1 (0:1) | |||||
Abuja |
Day 4 | |||||||||
28.03 15:00 | Eswatini | | Cape Verde | 0:1 (0:0) | |||||
South Africa, Nelspruit | |||||||||
28.03 20:00 | Togo | | Burkina Faso | 1:1 (1:1) | |||||
Lomé | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.03 15:00 | Cape Verde | | Eswatini | 0:0 | |||||
Praia | |||||||||
24.03 20:00 | Burkina Faso | | Togo | 1:0 (0:0) | |||||
Morocco, Marrakech |
Day 4 | |||||||||
27.03 15:00 | Central African Republic | | Madagascar | 2:0 (1:0) | |||||
Cameroon, Douala | |||||||||
27.03 18:00 | Angola | | Ghana | 1:1 (0:0) | |||||
Luanda | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.03 16:00 | Ghana | | Angola | 1:0 (0:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
23.03 16:00 | Madagascar | | Central African Republic | 0:3 (0:2) | |||||
Antananarivo |
Day 4 | |||||||||
27.03 16:00 | South Sudan | | Congo | 0:1 (0:0) | |||||
Tanzania, Dar es Salaam | |||||||||
28.03 17:00 | Gambia | | Mali | 1:0 (0:0) | |||||
Morocco, Casablanca | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.03 17:00 | Congo | | South Sudan | 1:2 (0:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
24.03 19:00 | Mali | | Gambia | 2:0 (1:0) | |||||
Bamako |
Day 4 | |||||||||
26.03 15:00 | Lesotho | | Zambia | 0:2 (0:1) | |||||
South Africa, Johannesburg | |||||||||
28.03 22:00 | Comoros | | Côte d'Ivoire | 0:2 (0:1) | |||||
Moroni | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.03 18:00 | Zambia | | Lesotho | 3:1 (1:1) | |||||
Ndola | |||||||||
24.03 16:00 | Côte d'Ivoire | | Comoros | 3:1 (1:0) | |||||
Bouaké |
Day 4 | |||||||||
27.03 22:00 | Sudan | | Gabon | 1:0 (0:0) | |||||
Omdurman | |||||||||
28.03 22:00 | Mauritania | | DR Congo | 0:3 | |||||
Nouakchott | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.03 20:00 | Gabon | | Sudan | 1:0 (0:0) | |||||
Franceville | |||||||||
24.03 15:00 | DR Congo | | Mauritania | 3:1 (2:0) | |||||
Lubumbashi |
Day 4 | |||||||||
28.03 15:00 | Botswana | | Equatorial Guinea | 2:3 (1:2) | |||||
Francistown | |||||||||
28.03 22:00 | Libya | | Tunisia | 0:1 (0:1) | |||||
Benghazi | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.03 20:00 | Equatorial Guinea | | Botswana | 2:0 (1:0) | |||||
Malabo | |||||||||
24.03 21:30 | Tunisia | | Libya | 3:0 (2:0) | |||||
Radès |
Day 4 | |||||||||
28.03 16:00 | Liberia | | South Africa | 1:2 (1:1) | |||||
Paynesville | |||||||||
Day 3 | |||||||||
24.03 18:00 | South Africa | | Liberia | 2:2 (2:0) | |||||
Johannesburg |
Day 4 | |||||||||
28.03 18:00 | Mozambique | | Senegal | 0:1 (0:1) | |||||
Maputo | |||||||||
29.03 15:00 | Rwanda | | Benin | 0:3 | |||||
Kigali | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.03 17:00 | Benin | | Rwanda | 1:1 (0:1) | |||||
Cotonou | |||||||||
24.03 19:00 | Senegal | | Mozambique | 5:1 (4:0) | |||||
Dakar |
Day 6 | |||||||||
28.03 20:00 | Costa Rica | | Panama | 0:1 (0:0) | |||||
San José | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.03 19:00 | Martinique | | Costa Rica | 1:2 (1:0) | |||||
Fort-de-France |
Day 6 | |||||||||
27.03 19:30 | USA | | El Salvador | 1:0 (0:0) | |||||
Orlando | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.03 20:00 | Grenada | | USA | 1:7 (1:4) | |||||
Saint George's |
Day 6 | |||||||||
26.03 15:00 | Cuba | | Guadeloupe | 1:0 (1:0) | |||||
Santiago de Cuba | |||||||||
26.03 16:00 | Antigua and Barbuda | | Barbados | 1:2 (1:0) | |||||
St. John's | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.03 19:00 | Barbados | | Cuba | 0:1 (0:1) | |||||
Bridgetown | |||||||||
23.03 19:00 | Guadeloupe | | Antigua and Barbuda | 0:1 (0:0) | |||||
Les Abymes |
Day 6 | |||||||||
28.03 18:00 | Haiti | | Bermuda | 3:1 (3:0) | |||||
Dominican Republic, San Cristóbal | |||||||||
28.03 19:00 | Guyana | | Montserrat | 0:0 | |||||
Barbados, Bridgetown | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.03 14:00 | Bermuda | | Guyana | 0:2 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
25.03 17:00 | Montserrat | | Haiti | 0:4 (0:0) | |||||
Plymouth |
Day 6 | |||||||||
27.03 15:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Bahamas | 1:1 (0:0) | |||||
Kingstown | |||||||||
27.03 20:00 | Trinidad and Tobago | | Nicaragua | 1:1 (1:1) | |||||
Bacolet | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.03 16:00 | Bahamas | | Trinidad and Tobago | 0:3 (0:3) | |||||
Nassau | |||||||||
24.03 18:00 | Nicaragua | | Saint Vincent and Grenadines | 4:1 (2:1) | |||||
Managua |
Day 6 | |||||||||
27.03 18:00 | Dominican Republic | | Belize | 2:0 (1:0) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
27.03 20:00 | Guatemala | | French Guiana | 4:0 (0:0) | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.03 18:30 | French Guiana | | Dominican Republic | 1:1 (0:0) | |||||
Remire-Montjoly | |||||||||
24.03 20:00 | Belize | | Guatemala | 1:2 (1:2) | |||||
Belmopan |
Day 6 | |||||||||
28.03 19:00 | US Virgin Islands | | Sint Maarten | 1:2 (0:0) | |||||
Saint Croix | |||||||||
28.03 19:00 | Bonaire | | Turks and Caicos Islands | 1:2 (1:2) | |||||
Rincon | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.03 15:30 | Turks and Caicos Islands | | US Virgin Islands | 1:0 (0:0) | |||||
Providenciales | |||||||||
25.03 16:00 | Sint Maarten | | Bonaire | 6:1 (2:0) | |||||
US Virgin Islands, Saint Croix |
Day 6 | |||||||||
27.03 18:00 | Saint Kitts and Nevis | | Aruba | 2:0 (1:0) | |||||
Bassterre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.03 15:00 | St. Martin | | Saint Kitts and Nevis | 1:3 (1:2) | |||||
Anguilla, The Valley Raymond E. Guishard Technical Centre |
Day 6 | |||||||||
27.03 19:00 | Saint Lucia | | Dominica | 3:1 (2:0) | |||||
Gros Islet | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.03 15:00 | Anguilla | | Saint Lucia | 1:2 (0:2) | |||||
The Valley Raymond E. Guishard Technical Centre |
Day 6 | |||||||||
26.03 18:00 | Puerto Rico | | Cayman Islands | 5:1 (2:0) | |||||
Bayamón | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.03 15:00 | British Virgin Islands | | Puerto Rico | 1:3 (1:1) | |||||
Road Town |
Team | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Puerto Rico | 4 | 4 | 0 | 0 | 17-2 | 12 | |||
2. | Cayman Islands | 4 | 0 | 2 | 2 | 3-10 | 2 | |||
3. | British Virgin Islands | 4 | 0 | 2 | 2 | 3-11 | 2 |
03.03 | Grenada | | Saint Lucia | 1:2 (0:1) | |||||
Saint George's | |||||||||
03.03 | Bahamas | | Turks and Caicos Islands | 1:2 | |||||
Nassau | |||||||||
04.03 | Bahamas | | Turks and Caicos Islands | 2:0 | |||||
Nassau | |||||||||
04.03 14:00 | Anguilla | | St. Martin | 2:2 (2:0) | |||||
The Valley Raymond E. Guishard Technical Centre | |||||||||
05.03 16:00 | Grenada | | Saint Lucia | 2:0 (1:0) | |||||
Gouyave | |||||||||
11.03 18:00 | Jamaica | | Trinidad and Tobago | 0:1 (0:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
12.03 16:30 | Guatemala | | Panama | 1:1 (0:1) | |||||
USA, San José | |||||||||
14.03 19:00 | Jamaica | | Trinidad and Tobago | 0:0 | |||||
Kingston | |||||||||
15.03 16:30 | Bangladesh | | Malawi | 1:1 (0:0) | |||||
Saudi Arabia, Medina | |||||||||
19.03 15:30 | Ethiopia | | Rwanda | 1:0 (0:0) | |||||
Adama | |||||||||
20.03 17:00 | Fiji | | Vanuatu | 1:2 (1:2) | |||||
Lautoka | |||||||||
20.03 20:00 | Tahiti | | New Caledonia | 0:2 (0:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
21.03 16:00 | Maldives | | Pakistan | 1:0 (1:0) | |||||
Gan | |||||||||
22.03 18:00 | India | | Myanmar | 1:0 (1:0) | |||||
Imphal | |||||||||
22.03 18:00 | Nepal | | Laos | 2:0 (1:0) | |||||
Kathmandu | |||||||||
22.03 19:45 | Ireland | | Latvia | 3:2 (2:2) | |||||
Dublin | |||||||||
22.03 20:00 | El Salvador | | Honduras | 0:1 (0:1) | |||||
USA, Los Angeles | |||||||||
23.03 17:00 | Solomon Islands | | Vanuatu | 2:0 (0:0) | |||||
Fiji, Lautoka | |||||||||
23.03 19:00 | New Zealand | | China | 0:0 | |||||
Auckland | |||||||||
23.03 19:30 | Hungary | | Estonia | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
23.03 20:00 | Hong Kong | | Singapore | 1:1 (1:1) | |||||
Hong Kong | |||||||||
23.03 20:00 | Tahiti | | New Caledonia | 2:1 (1:1) | |||||
Pape’ete | |||||||||
23.03 20:30 | Argentina | | Panama | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.03 20:30 | Iran | | Russia | 1:1 (0:1) | |||||
Tehran | |||||||||
23.03 22:00 | Malaysia | | Turkmenistan | 1:0 (1:0) | |||||
Johor Bahru | |||||||||
24.03 19:30 | Japan | | Uruguay | 1:1 (0:1) | |||||
Tokyo | |||||||||
24.03 20:00 | Australia | | Ecuador | 3:1 (2:1) | |||||
Sydney | |||||||||
24.03 20:00 | South Korea | | Colombia | 2:2 (2:0) | |||||
Ulsan | |||||||||
24.03 21:00 | Uzbekistan | | Bolivia | 1:0 (1:0) | |||||
Saudi Arabia, Jeddah | |||||||||
24.03 22:00 | Saudi Arabia | | Venezuela | 1:2 (0:2) | |||||
Jeddah | |||||||||
24.03 22:00 | Kuwait | | Philippines | 2:0 (0:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
25.03 15:45 | Bangladesh | | Seychelles | 1:0 (1:0) | |||||
Sylhet | |||||||||
25.03 18:00 | Georgia | | Mongolia | 6:1 (1:1) | |||||
Batumi | |||||||||
25.03 18:00 | Laos | | Bhutan | 2:1 (1:1) | |||||
Nepal, Kathmandu | |||||||||
25.03 18:00 | Myanmar | | Kyrgyzstan | 1:1 (0:0) | |||||
India, Imphal | |||||||||
25.03 20:30 | Indonesia | | Burundi | 3:1 (3:0) | |||||
Bekasi | |||||||||
25.03 20:45 | Germany | | Peru | 2:0 (2:0) | |||||
Mainz | |||||||||
25.03 21:30 | Bahrain | | Palestine | 1:2 (0:0) | |||||
Muharraq | |||||||||
25.03 22:00 | Thailand | | Syria | 1:3 (1:1) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
25.03 22:00 | UAE | | Tajikistan | 0:0 | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
25.03 23:00 | Morocco | | Brazil | 2:1 (1:0) | |||||
Tangier | |||||||||
26.03 16:00 | New Zealand | | China | 2:1 (1:0) | |||||
Wellington | |||||||||
26.03 17:00 | Fiji | | Solomon Islands | 0:2 (0:1) | |||||
Lautoka | |||||||||
26.03 18:00 | Russia | | Iraq | 2:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
26.03 19:30 | Macau | | Singapore | 0:1 (0:0) | |||||
Macau | |||||||||
27.03 18:00 | North Macedonia | | Faroe Islands | 1:0 (0:0) | |||||
Skopje | |||||||||
27.03 19:00 | Greece | | Lithuania | 0:0 | |||||
Athens | |||||||||
27.03 21:30 | Chile | | Paraguay | 3:2 (1:2) | |||||
Santiago | |||||||||
27.03 22:00 | Oman | | Lebanon | 2:0 (1:0) | |||||
Muscat | |||||||||
28.03 15:45 | Bangladesh | | Seychelles | 0:1 (0:0) | |||||
Sylhet | |||||||||
28.03 18:00 | Nepal | | Bhutan | 1:1 (0:1) | |||||
Kathmandu | |||||||||
28.03 18:00 | India | | Kyrgyzstan | 2:0 (1:0) | |||||
Imphal | |||||||||
28.03 19:00 | Armenia | | Cyprus | 2:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.03 19:20 | Japan | | Colombia | 1:2 (1:1) | |||||
Osaka | |||||||||
28.03 19:30 | Australia | | Ecuador | 1:2 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
28.03 20:00 | South Korea | | Uruguay | 1:2 (0:1) | |||||
Seoul | |||||||||
28.03 20:30 | Morocco | | Peru | 0:0 | |||||
Spain, Madrid | |||||||||
28.03 20:30 | Argentina | | Curaçao | 7:0 (5:0) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
28.03 20:30 | Indonesia | | Burundi | 2:2 (0:0) | |||||
Bekasi | |||||||||
28.03 20:30 | Iran | | Kenya | 2:1 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
28.03 20:45 | Germany | | Belgium | 2:3 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
28.03 21:00 | Uzbekistan | | Venezuela | 1:1 (0:1) | |||||
Saudi Arabia, Jeddah | |||||||||
28.03 21:30 | Bahrain | | Syria | 1:0 (1:0) | |||||
Muharraq | |||||||||
28.03 21:30 | Jordan | | Philippines | 4:0 (2:0) | |||||
Qatar, Al-Wakrah | |||||||||
28.03 22:00 | UAE | | Thailand | 2:0 (0:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
28.03 22:00 | Kuwait | | Tajikistan | 2:1 (1:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
28.03 22:00 | Malaysia | | Hong Kong | 2:0 (2:0) | |||||
Johor Bahru | |||||||||
28.03 22:00 | Saudi Arabia | | Bolivia | 1:2 (1:1) | |||||
Jeddah | |||||||||
31.03 17:30 | Nepal | | Laos | 2:1 (1:1) | |||||
Kathmandu |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.03 20:00 | Benfica | | Brugge | 5:1 (2:0) | 2:0 (0:0) | 7:1 | |||
Lisboa | |||||||||
07.03 20:00 | Chelsea | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
London | |||||||||
08.03 20:00 | Tottenham Hotspur | | Milan | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
London | |||||||||
08.03 21:00 | Bayern | | Paris Saint-Germain | 2:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
München | |||||||||
14.03 20:00 | Manchester City | | RB Leipzig | 7:0 (3:0) | 1:1 (1:0) | 8:1 | |||
Manchester | |||||||||
14.03 20:00 | Porto | | Inter | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Porto | |||||||||
15.03 21:00 | Napoli | | Eintracht | 3:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 5:0 | |||
Napoli | |||||||||
15.03 21:00 | Real Madrid | | Liverpool | 1:0 (0:0) | 5:2 (2:2) | 6:2 | |||
Madrid |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.03 18:45 | Freiburg | | Juventus | 0:2 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:3 | |||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
16.03 18:45 | Feyenoord | | Shahtar Donetsk | 7:1 (3:0) | 1:1 (0:0) | 8:2 | |||
Rotterdam | |||||||||
16.03 18:45 | Real Betis | | Manchester United | 0:1 (0:0) | 1:4 (1:1) | 1:5 | |||
Sevilla | |||||||||
16.03 20:00 | Arsenal | | Sporting | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 3:5 | 2:2 (1:1) | 3:3 | |||
London | |||||||||
16.03 20:45 | Fenerbahçe | | Sevilla | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
İstanbul | |||||||||
16.03 21:00 | Real Sociedad | | Roma | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | |||
San Sebastián | |||||||||
16.03 21:00 | Ferencváros | | Bayer 04 | 0:2 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:4 | |||
Budapest | |||||||||
16.03 21:00 | Union Saint-Gilloise | | Union | 3:0 (1:0) | 3:3 (1:1) | 6:3 | |||
Bruxelles | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.03 17:45 | Sporting | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.03 18:45 | Roma | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
09.03 18:45 | Bayer 04 | | Ferencváros | 2:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
09.03 18:45 | Union | | Union Saint-Gilloise | 3:3 (1:1) | |||||
Berlin | |||||||||
09.03 20:00 | Manchester United | | Real Betis | 4:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
09.03 21:00 | Sevilla | | Fenerbahçe | 2:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
09.03 21:00 | Juventus | | Freiburg | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
09.03 21:00 | Shahtar Donetsk | | Feyenoord | 1:1 (0:0) | |||||
Poland, Warszawa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.03 20:00 | İstanbul Başakşehir | | Gent | 1:4 (0:4) | 1:1 (1:1) | 2:5 | |||
İstanbul | |||||||||
16.03 18:45 | Djurgårdens | | Lech | 0:3 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:5 | |||
Stockholm | |||||||||
16.03 18:45 | Slovan Bratislava | | Basel | 2:2 aet (2:0, 2:2), pen. 1:4 | 2:2 (1:2) | 4:4 | |||
Bratislava | |||||||||
16.03 20:00 | West Ham United | | AEK Larnaca | 4:0 (1:0) | 2:0 (2:0) | 6:0 | |||
London | |||||||||
16.03 20:45 | Sivasspor | | Fiorentina | 1:4 (1:1) | 0:1 (0:0) | 1:5 | |||
Sivas | |||||||||
16.03 21:00 | Nice | | Sheriff | 3:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 4:1 | |||
Nice | |||||||||
16.03 21:00 | Villarreal | | Anderlecht | 0:1 (0:0) | 1:1 (1:0) | 1:2 | |||
Villarreal | |||||||||
16.03 21:00 | AZ | | Lazio | 2:1 (1:1) | 2:1 (1:1) | 4:2 | |||
Alkmaar | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.03 18:45 | Lazio | | AZ | 1:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
09.03 18:45 | Anderlecht | | Villarreal | 1:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
09.03 19:45 | AEK Larnaca | | West Ham United | 0:2 (0:2) | |||||
Larnaca | |||||||||
09.03 19:45 | Sheriff | | Nice | 0:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
09.03 21:00 | Lech | | Djurgårdens | 2:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
09.03 21:00 | Gent | | İstanbul Başakşehir | 1:1 (1:1) | |||||
Gent | |||||||||
09.03 21:00 | Basel | | Slovan Bratislava | 2:2 (2:1) | |||||
Basel | |||||||||
09.03 21:00 | Fiorentina | | Sivasspor | 1:0 (0:0) | |||||
Firenze |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.03 19:00 | Independiente | | Magallanes | 2:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Medellín | |||||||||
15.03 21:30 | Atlético Mineiro | | Los Millonarios | 3:1 (0:0) | 1:1 (0:1) | 4:2 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
16.03 19:00 | Sporting Cristal | | Huracán | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Lima | |||||||||
16.03 19:00 | Cerro Porteño | | Fortaleza | 2:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.03 19:00 | Magallanes | | Independiente | 1:1 (0:0) | |||||
Rancagua | |||||||||
08.03 19:30 | Los Millonarios | | Atlético Mineiro | 1:1 (1:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
09.03 19:00 | Fortaleza | | Cerro Porteño | 0:1 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
09.03 21:00 | Huracán | | Sporting Cristal | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.03 19:00 | Independiente | | El Nacional | 2:1 (0:0) | 2:2 (1:0) | 4:3 | |||
Medellín | |||||||||
01.03 19:00 | Huracán | | Boston River | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Buenos Aires | |||||||||
01.03 21:30 | Atlético Mineiro | | Carabobo | 3:1 (2:1) | 0:0 | 3:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
02.03 18:00 | Always Ready | | Magallanes | 1:3 (0:1) | 0:3 (0:1) | 1:6 | |||
La Paz | |||||||||
02.03 19:00 | Los Millonarios | | Universidad Católica | 2:1 (0:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Bogotá | |||||||||
02.03 21:00 | Fortaleza | | Deportivo Maldonado | 4:0 (1:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Fortaleza |
07.03 19:00 | Audax Italiano | | Universidad Católica | 3:2 (1:2) | |||||
Rancagua | |||||||||
07.03 19:00 | Tacuary | | General Caballero | 2:2 (1:0), pen. 4:2 | |||||
Asunción | |||||||||
07.03 20:00 | Caracas | | Academia | 0:1 (0:0) | |||||
Caracas | |||||||||
07.03 21:00 | LDU | | Delfín | 4:0 (2:0) | |||||
Quito | |||||||||
07.03 21:00 | River Plate | | Peñarol | 0:4 (0:3) | |||||
Maldonado | |||||||||
08.03 18:00 | Guabirá | | Oriente Petrolero | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
08.03 19:00 | Águilas Doradas | | Santa Fe | 1:2 (0:1) | |||||
Medellín | |||||||||
08.03 19:00 | Guaraní | | Sportivo Ameliano | 3:1 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
08.03 19:00 | Defensor Sporting | | Danubio | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Montevideo | |||||||||
08.03 20:00 | Estudiantes | | Deportivo Táchira | 1:1 (0:1), pen. 3:1 | |||||
Mérida | |||||||||
08.03 21:00 | Universidad César Vallejo | | Binacional | 3:1 (1:1) | |||||
Lima | |||||||||
09.03 18:00 | Blooming | | Palmaflor | 6:0 (3:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
09.03 19:00 | Cobresal | | Palestino | 0:1 (0:1) | |||||
Rancagua | |||||||||
09.03 19:00 | Deportes Tolima | | Junior | 1:0 (1:0) | |||||
Ibagué | |||||||||
09.03 19:00 | Emelec | | Deportivo | 2:1 (1:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
09.03 21:00 | Universitario de Deportes | | Cienciano | 2:0 (1:0) | |||||
Lima |
Day 5 | |||||||||
18.03 14:00 | AS Vita Club | | Wydad Casablanca | 0:0 | |||||
Congo, Brazzaville | |||||||||
18.03 20:00 | JS Kabylie | | Atlético Petróleos | 1:0 (0:0) | |||||
Alger | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.03 17:00 | Atlético Petróleos | | Wydad Casablanca | 0:2 (0:0) | |||||
Luanda | |||||||||
11.03 20:00 | JS Kabylie | | AS Vita Club | 2:1 (0:0) | |||||
Alger | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.03 20:00 | Wydad Casablanca | | AS Vita Club | 1:0 (0:0) | |||||
Casablanca |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Wydad Casablanca | 6 | 4 | 1 | 1 | 7-1 | 13 | |||
2. | JS Kabylie | 6 | 3 | 1 | 2 | 4-5 | 10 | |||
3. | Atlético Petróleos | 6 | 2 | 1 | 3 | 3-5 | 7 | |||
4. | AS Vita Club | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-6 | 4 |
Day 5 | |||||||||
17.03 17:00 | Coton Sport FC | | Al-Ahly Cairo | 0:4 (0:2) | |||||
Garoua | |||||||||
18.03 15:00 | Al-Hilal | | Mamelodi Sundowns | 1:1 (0:0) | |||||
Omdurman | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.03 15:00 | Al-Hilal | | Coton Sport FC | 2:0 (1:0) | |||||
Omdurman | |||||||||
11.03 15:00 | Mamelodi Sundowns | | Al-Ahly Cairo | 5:2 (3:1) | |||||
Pretoria | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 18:00 | Al-Ahly Cairo | | Coton Sport FC | 3:0 (2:0) | |||||
Cairo |
Day 6 | |||||||||
31.03 16:00 | Horoya AC | | Vipers SC | 2:0 (1:0) | |||||
Mali, Bamako | |||||||||
31.03 22:00 | Raja | | Simba | 3:1 (1:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.03 19:00 | Vipers SC | | Raja | 1:1 (1:1) | |||||
Entebbe | |||||||||
18.03 19:00 | Simba | | Horoya AC | 7:0 (3:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.03 16:00 | Horoya AC | | Raja | 1:3 (0:2) | |||||
Mali, Bamako | |||||||||
07.03 19:00 | Simba | | Vipers SC | 1:0 (1:0) | |||||
Dar es Salaam |
Day 6 | |||||||||
31.03 21:00 | Zamalek SC | | Al-Merrikh | 4:3 (2:1) | |||||
Cairo | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.03 15:00 | Al-Merrikh | | Espérance | 1:1 (0:1) | |||||
Libya, Benghazi | |||||||||
17.03 20:00 | CR Belouizdad | | Zamalek SC | 2:0 (0:0) | |||||
Alger | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.03 20:00 | CR Belouizdad | | Al-Merrikh | 1:0 (1:0) | |||||
Annaba | |||||||||
07.03 21:00 | Zamalek SC | | Espérance | 3:1 (2:0) | |||||
Alexandria |
Day 5 | |||||||||
19.03 15:00 | FC Saint Eloi Lupopo | | USM Alger | 1:1 (0:0) | |||||
Zambia, Ndola | |||||||||
19.03 19:00 | Alakhdhar | | Marumo Gallants | 4:1 (1:0) | |||||
Benghazi | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.03 15:00 | Marumo Gallants | | USM Alger | 2:0 (1:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
08.03 18:00 | Alakhdhar | | FC Saint Eloi Lupopo | 1:1 (0:1) | |||||
Benghazi |
Day 5 | |||||||||
19.03 17:00 | Rivers United | | Diables Noirs | 2:2 (0:1) | |||||
Uyo | |||||||||
19.03 20:00 | DC Motema Pembe | | ASEC Mimosas | 1:2 (0:1) | |||||
Angola, Luanda | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.03 20:00 | Diables Noirs | | ASEC Mimosas | 0:1 (0:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
09.03 15:00 | Rivers United | | DC Motema Pembe | 3:1 (1:0) | |||||
Uyo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | ASEC Mimosas | 6 | 4 | 1 | 1 | 6-4 | 13 | |||
2. | Rivers United | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-7 | 10 | |||
3. | Diables Noirs | 6 | 1 | 3 | 2 | 5-5 | 6 | |||
4. | DC Motema Pembe | 6 | 0 | 3 | 3 | 2-6 | 3 |
Day 5 | |||||||||
19.03 16:00 | AS Real Bamako | | TP Mazembe | 2:1 (1:0) | |||||
Bamako | |||||||||
19.03 19:00 | Young Africans | | Monastirienne | 2:0 (1:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.03 14:00 | Monastirienne | | TP Mazembe | 1:0 (1:0) | |||||
Radès | |||||||||
08.03 19:00 | Young Africans | | AS Real Bamako | 2:0 (1:0) | |||||
Dar es Salaam |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Young Africans | 6 | 4 | 1 | 1 | 9-4 | 13 | |||
2. | Monastirienne | 6 | 4 | 1 | 1 | 8-4 | 13 | |||
3. | AS Real Bamako | 6 | 1 | 2 | 3 | 6-10 | 5 | |||
4. | TP Mazembe | 6 | 1 | 0 | 5 | 5-10 | 3 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.03 16:00 | Auckland City | | Wellington Olympic | 5:3 (1:2) | 1:1 (0:1) | 6:4 | |||
Auckland | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.03 14:00 | Wellington Olympic | | Auckland City | 1:1 (1:0) | |||||
Wellington Martin Luckie Park |
30.03 01:45 | | ||||||||
31.03 01:45 | Principat | | |||||||
Andorra la Vella | |||||||||
31.03 12:12 | Wellington Phoenix | | |||||||
Wellington | |||||||||
31.03 15:15 | | ||||||||
31.03 15:15 | | ||||||||
31.03 15:15 | | ||||||||
31.03 17:45 | | ||||||||
31.03 17:45 | | ||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.03 19:00 | Austin | | Violette | 2:0 (0:0) | 0:3 (0:2) | 2:3 | |||
Austin | |||||||||
14.03 20:00 | Philadelphia Union | | Alianza | 4:0 (1:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Chester | |||||||||
14.03 20:15 | Atlas | | Olimpia | 4:0 (1:0) | 1:4 (1:1) | 5:4 | |||
Guadalajara | |||||||||
15.03 16:00 | Real España | | Vancouver Whitecaps | 3:2 (0:0) | 0:5 (0:1) | 3:7 | |||
San Pedro Sula | |||||||||
15.03 19:30 | Los Angeles | | Alajuelense | 1:2 (0:1) | 3:0 (0:0) | 4:2 | |||
Los Angeles | |||||||||
15.03 20:15 | Orlando City | | Tigres | 1:1 (0:1) | 0:0 | 1:1 | |||
Orlando | |||||||||
16.03 18:00 | León | | Tauro | 2:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
León | |||||||||
16.03 20:15 | Pachuca | | Motagua | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Pachuca de Soto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.03 19:00 | Violette | | Austin | 3:0 (2:0) | |||||
Dominican Republic, Santiago de los Caballeros | |||||||||
07.03 19:00 | Alianza | | Philadelphia Union | 0:0 | |||||
San Salvador | |||||||||
07.03 21:00 | Tigres | | Orlando City | 0:0 | |||||
San Nicolás de los Garza | |||||||||
08.03 18:00 | Tauro | | León | 0:1 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
08.03 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Real España | 5:0 (1:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
08.03 19:00 | Olimpia | | Atlas | 4:1 (1:1) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
09.03 19:00 | Motagua | | Pachuca | 0:0 | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
09.03 21:00 | Alajuelense | | Los Angeles | 0:3 (0:0) | |||||
Alajuela |
Day 1 | |||||||||
14.03 20:00 | Spartak (Moscow) | | Ural (Ekaterinburg) | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.03 18:30 | Krylia Sovetov (Samara) | | CSKA (Moscow) | 2:2 (0:0) | |||||
Samara |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.03 20:00 | Dynamo (Moscow) | | Krylia Sovetov (Samara) | 1:1 (0:1) | 1:2 (0:0) | 2:3 | |||
Moscow |
14.03 18:30 | Akron (Tolyatti) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:1 (1:0), pen. 7:6 | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
15.03 15:00 | Akhmat (Groznyi) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 0:3 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
15.03 20:00 | Zenit (Saint Petersburg) | | Dynamo (Moscow) | 1:1 (1:1), pen. 4:5 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16.03 18:00 | FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod) | | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod |
Day 20 | |||||||||
18.03 14:00 | FK Orenburg | | Spartak | 2:0 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.03 16:15 | Ural | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18.03 16:30 | Fakel | | FK Sochi | 3:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.03 19:30 | Lokomotiv | | FK Krasnodar | 3:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
19.03 14:00 | FK Khimki | | FK Rostov | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
19.03 16:30 | FK Nizhniy Novgorod | | Torpedo | 0:3 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19.03 17:30 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 0:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
19.03 19:30 | CSKA | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
10.03 19:00 | FK Sochi | | FK Orenburg | 0:4 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
11.03 14:00 | Torpedo | | Ural | 0:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
11.03 16:30 | Spartak | | Fakel | 3:2 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
11.03 16:30 | Akhmat | | Lokomotiv | 0:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
11.03 19:00 | FK Krasnodar | | Dynamo | 3:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.03 14:00 | Zenit | | FK Khimki | 3:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.03 16:30 | CSKA | | Krylia Sovetov | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.03 19:30 | FK Rostov | | FK Nizhniy Novgorod | 2:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 18 | |||||||||
03.03 19:00 | Fakel | | FK Khimki | 1:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
04.03 14:00 | Spartak | | Ural | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
04.03 16:30 | Zenit | | FK Nizhniy Novgorod | 3:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.03 16:30 | Akhmat | | FK Orenburg | 3:1 (2:1) | |||||
Grozny | |||||||||
04.03 19:30 | FK Rostov | | Lokomotiv | 1:3 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
05.03 14:00 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.03 16:30 | FK Krasnodar | | Torpedo | 2:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
05.03 19:30 | FK Sochi | | CSKA | 2:0 (0:0) | |||||
Sochi |
Day 24 | |||||||||
25.03 13:00 | Alaniya | | Rubin | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
26.03 14:00 | Veles | | Volga | 0:0 | |||||
Domodedovo | |||||||||
26.03 15:00 | FK Krasnodar-2 | | Rodina | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.03 16:00 | Akron | | Dynamo Makhachkala | 2:0 (1:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
26.03 16:00 | Arsenal | | FK Ufa | 2:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
26.03 16:00 | Volgar | | Kuban | 1:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
26.03 16:00 | Shinnik | | Neftekhimik | 3:0 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
26.03 17:00 | SKA-Khabarovsk | | Yenisey | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
26.03 19:00 | Baltika | | KAMAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 23 | |||||||||
17.03 18:30 | Yenisey | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18.03 15:00 | Rodina | | SKA-Khabarovsk | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.03 17:00 | KAMAZ | | Rubin | 0:0 | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
19.03 14:00 | FK Ufa | | Shinnik | 1:2 (0:2) | |||||
Ufa | |||||||||
19.03 16:00 | Dynamo Makhachkala | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.03 16:00 | Kuban | | Veles | 3:2 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.03 17:00 | Baltika | | Akron | 1:1 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19.03 17:00 | Volga | | Alaniya | 2:1 (2:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
19.03 17:30 | Neftekhimik | | Volgar | 1:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.03 16:00 | Akron | | KAMAZ | 2:0 (1:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
12.03 14:00 | Veles | | Neftekhimik | 4:1 (3:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
12.03 15:00 | FK Krasnodar-2 | | Baltika | 0:3 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.03 15:00 | Rubin | | Volga | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
12.03 16:00 | Arsenal | | Rodina | 2:3 (1:2) | |||||
Tula | |||||||||
12.03 16:00 | Volgar | | FK Ufa | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
12.03 17:00 | SKA-Khabarovsk | | Dynamo Makhachkala | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.03 19:00 | Shinnik | | Yenisey | 2:2 (1:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
13.03 17:00 | Alaniya | | Kuban | 1:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 21 | |||||||||
05.03 14:00 | FK Ufa | | Veles | 4:1 (1:1) | |||||
Ufa | |||||||||
05.03 15:00 | Rodina | | Shinnik | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.03 15:30 | Akron | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
05.03 16:00 | Dynamo Makhachkala | | Arsenal | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
05.03 17:00 | Yenisey | | Volgar | 2:1 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
05.03 17:30 | Neftekhimik | | Alaniya | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
06.03 17:00 | KAMAZ | | Volga | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
06.03 17:30 | Kuban | | Rubin | 1:2 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
06.03 19:00 | Baltika | | SKA-Khabarovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad |
Day 22 | |||||||||
31.03 13:00 | FK Yessentuki | | Mashuk-KMV | 0:3 (0:1) | |||||
Yessentuki | |||||||||
31.03 15:00 | SKA | | Spartak-Nalchik | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 21 | |||||||||
24.03 13:00 | FK Yessentuki | | Chaika | 1:7 (0:2) | |||||
Yessentuki | |||||||||
25.03 13:00 | Biolog-Novokubansk | | Legion | 3:0 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
25.03 13:00 | FK Forte | | SKA | 2:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
25.03 14:30 | Spartak-Nalchik | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
25.03 15:00 | Mashuk-KMV | | Alania-2 | 2:2 (1:2) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
25.03 15:00 | Kuban-Holding | | Druzhba | 0:0 | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
25.03 18:00 | Rotor | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.03 15:00 | SKA | | FK Yessentuki | 5:0 (3:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18.03 13:00 | Biolog-Novokubansk | | Druzhba | 0:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
18.03 14:00 | Alania-2 | | Kuban-Holding | 3:3 (2:1) | |||||
Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium | |||||||||
18.03 14:00 | Dynamo | | FK Forte | 1:0 (1:0) | |||||
Yessentuki | |||||||||
18.03 15:00 | Legion | | Rotor | 0:2 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
18.03 15:00 | Chaika | | Mashuk-KMV | 2:0 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
18.03 17:00 | Chernomorets | | Spartak-Nalchik | 2:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
10.03 13:00 | FK Yessentuki | | Dynamo | 0:4 (0:2) | |||||
Yessentuki | |||||||||
10.03 13:00 | FK Forte | | Chernomorets | 1:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
11.03 13:00 | Biolog-Novokubansk | | Alania-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
11.03 14:00 | Spartak-Nalchik | | Legion | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
11.03 15:00 | Mashuk-KMV | | Kuban-Holding | 1:1 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
11.03 15:00 | Rotor | | Druzhba | 0:1 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
11.03 15:00 | Chaika | | SKA | 0:0 | |||||
Peschanokopskoye |
Day 1 | |||||||||
31.03 19:00 | Yenisey-2 | | Dynamo Vologda | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 18 | |||||||||
17.03 13:00 | Metalist | | FK Oleksandriya | 0:0* | |||||
Uzhgorod | |||||||||
18.03 13:00 | Vorskla | | Metalist 1925 | 0:0* | |||||
Poltava | |||||||||
18.03 14:00 | Dynamo | | Zorya | 0:1 (0:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
18.03 14:00 | FK Lviv | | Kryvbas | 2:2 (0:1)* | |||||
Lviv | |||||||||
18.03 15:00 | Veres | | Dnipro-1 | 0:1 (0:1)* | |||||
Rivne | |||||||||
19.03 13:00 | Ingulets | | Chornomorets | 1:2 (0:2)* | |||||
Petrove | |||||||||
19.03 14:00 | Kolos | | FK Mynai | 0:1 (0:1)* | |||||
Kovalivka | |||||||||
19.03 15:00 | Shakhtar | | Rukh | 2:0 (2:0)* | |||||
Lviv | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.03 13:00 | FK Mynai | | FK Oleksandriya | 1:1 (1:0)* | |||||
Mynai | |||||||||
11.03 14:00 | Ingulets | | Metalist | 2:1 (1:0)* | |||||
Petrove | |||||||||
11.03 14:00 | Zorya | | FK Lviv | 3:1 (1:0)* | |||||
Kiev | |||||||||
11.03 15:00 | Chornomorets | | Metalist 1925 | 1:1 (1:1)* | |||||
Odesa | |||||||||
12.03 13:00 | Dnipro-1 | | Dynamo | 0:1 (0:1)* | |||||
Uzhgorod | |||||||||
12.03 13:00 | Veres | | Vorskla | 2:2 (0:1)* | |||||
Rivne | |||||||||
12.03 14:00 | Kryvbas | | Shakhtar | 0:3 (0:0)* | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
12.03 15:00 | Rukh | | Kolos | 0:1 (0:0)* | |||||
Lviv | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.03 13:00 | Kryvbas | | Kolos | 1:0 (0:0)* | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
04.03 12:00 | FK Oleksandriya | | Dnipro-1 | 2:2 (1:1)* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
04.03 14:00 | Dynamo | | Ingulets | 0:2 (0:2)* | |||||
Kiev | |||||||||
04.03 14:00 | Veres | | Chornomorets | 1:3 (0:1)* | |||||
Rivne | |||||||||
05.03 13:00 | Metalist | | Rukh | 1:2 (0:1)* | |||||
Uzhgorod | |||||||||
05.03 13:00 | Vorskla | | Zorya | 2:3 (2:0)* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
05.03 14:00 | Metalist 1925 | | Shakhtar | 0:7 (0:4)* | |||||
Lviv | |||||||||
06.03 13:00 | FK Lviv | | FK Mynai | 1:0 (0:0)* | |||||
Lviv |
Day 27 | |||||||||
15.03 18:00 | Sumqayıt | | Qarabağ | 0:6 (0:4) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
15.03 20:30 | Zira | | Sabah | 0:2 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
16.03 16:00 | Səbail | | Turan | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
16.03 19:00 | Neftçi | | Kəpəz | 2:2 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
17.03 17:00 | Qəbələ | | Şamaxı | 2:0 (2:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 26 | |||||||||
10.03 15:00 | Kəpəz | | Zira | 1:1 (1:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
10.03 19:00 | Sabah | | Sumqayıt | 4:0 (1:0) | |||||
Masazyr | |||||||||
11.03 15:00 | Turan | | Qəbələ | 1:1 (1:1) | |||||
Tovuz | |||||||||
11.03 18:00 | Qarabağ | | Səbail | 3:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
12.03 15:00 | Şamaxı | | Neftçi | 0:1 (0:0) | |||||
Shamakhi | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.03 17:00 | Zira | | Şamaxı | 2:2 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
04.03 16:00 | Səbail | | Sumqayıt | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
04.03 18:30 | Sabah | | Kəpəz | 2:0 (1:0) | |||||
Masazyr | |||||||||
05.03 17:00 | Qəbələ | | Qarabağ | 1:3 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
05.03 19:30 | Neftçi | | Turan | 4:0 (2:0) | |||||
Bakı |
Day 25 | |||||||||
31.03 19:00 | Ararat | | Lernayin Artsakh | 2:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.03 15:00 | Lernayin Artsakh | | Pyunik | 0:6 (0:3) | |||||
Vayk | |||||||||
16.03 18:00 | CSKA | | Urartu | 0:2 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.03 15:00 | Alashkert | | Shirak | 3:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.03 15:00 | Van | | Ararat-Armenia | 1:2 (0:0) | |||||
Charentsavan | |||||||||
18.03 15:00 | Noah | | Ararat | 2:1 (0:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
Day 23 | |||||||||
10.03 15:00 | CSKA | | Alashkert | 1:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
10.03 18:00 | Ararat | | Van | 1:3 (0:1) | |||||
Abovyan | |||||||||
11.03 15:00 | Urartu | | Lernayin Artsakh | 3:0 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
11.03 15:00 | Pyunik | | Noah | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan Junior Sport Stadium | |||||||||
12.03 15:00 | Ararat-Armenia | | Shirak | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.03 15:00 | Lernayin Artsakh | | CSKA | 0:3 (0:2) | |||||
Vayk | |||||||||
05.03 14:00 | Van | | Pyunik | 1:3 (0:0) | |||||
Charentsavan | |||||||||
05.03 16:00 | Alashkert | | Ararat-Armenia | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
06.03 15:00 | Ararat | | Shirak | 1:2 (0:2) | |||||
Charentsavan | |||||||||
06.03 15:00 | Noah | | Urartu | 0:2 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
Day 21 | |||||||||
01.03 15:00 | Urartu | | Van | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
01.03 15:00 | Pyunik | | Shirak | 4:1 (4:0) | |||||
Yerevan |
Day 1 | |||||||||
17.03 18:00 | FK Minsk | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18.03 14:00 | Shakhtsyor | | Naftan | 2:1 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18.03 16:00 | FK Homel | | BATE | 0:2 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
18.03 18:00 | Dynamo Minsk | | Isloch | 3:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18.03 20:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda-BelAZ | 0:1 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
19.03 14:00 | Energetik-BDU | | FK Slutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19.03 16:00 | FK Smorgon | | Belshina | 1:0 (0:0) | |||||
Astravyets |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.03 16:00 | Shakhtsyor (Salihorsk) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 3:5 | 1:2 (1:1) | 2:2 | |||
Salihorsk | |||||||||
11.03 18:30 | BATE (Barysaw) | | Belshina (Babruysk) | 5:0 (0:0) | 5:0 (3:0) | 10:0 | |||
Minsk | |||||||||
12.03 14:00 | FK Slutsk (Slutsk) | | Slavia (Mazyr) | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Slutsk State College Stadium | |||||||||
12.03 16:30 | Neman (Hrodna) | | FK Vitebsk (Vitebsk) | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Hrodna | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 14:00 | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 2:1 (1:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
04.03 16:00 | Belshina (Babruysk) | | BATE (Barysaw) | 0:5 (0:3) | |||||
Babruysk | |||||||||
05.03 14:00 | FK Vitebsk (Vitebsk) | | Neman (Hrodna) | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
05.03 16:00 | Slavia (Mazyr) | | FK Slutsk (Slutsk) | 2:0 (0:0) | |||||
Kalinkavichy SDYuShOR-2 Stadium |
Day 3 | |||||||||
14.03 19:00 | Ordabasy | | Zhetysu | 2:0 (2:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
14.03 19:00 | Tobil | | Shakhtyor | 2:1 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
14.03 19:00 | Qayrat | | Caspiy | 3:1 (2:1) | |||||
Almaty | |||||||||
14.03 21:00 | Astana | | Aqtöbe | 1:4 (0:2) | |||||
Astana | |||||||||
14.03 21:00 | Kaysar | | Aksu | 2:2 (2:2) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
15.03 15:00 | Makhtaaral | | Atyrau | 0:1 (0:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
15.03 17:00 | Okzhetpes | | Kyzylzhar | 0:1 (0:1) | |||||
Astana | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.03 14:00 | Shakhtyor | | Ordabasy | 1:4 (0:1) | |||||
Astana | |||||||||
09.03 14:00 | Zhetysu | | Astana | 0:2 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
09.03 16:00 | Aqtöbe | | Okzhetpes | 5:1 (3:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
09.03 18:00 | Aksu | | Qayrat | 1:3 (0:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
10.03 14:00 | Caspiy | | Tobil | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
10.03 16:00 | Atyrau | | Kaysar | 2:1 (2:1) | |||||
Atyrau | |||||||||
10.03 18:00 | Kyzylzhar | | Makhtaaral | 1:0 (1:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.03 14:00 | Ordabasy | | Caspiy | 3:1 (1:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
04.03 16:00 | Zhetysu | | Aqtöbe | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
04.03 18:00 | Tobil | | Aksu | 3:1 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
04.03 20:00 | Astana | | Shakhtyor | 2:1 (2:1) | |||||
Astana | |||||||||
05.03 15:00 | Makhtaaral | | Okzhetpes | 0:1 (0:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
05.03 17:00 | Qayrat | | Atyrau | 2:2 (2:1) | |||||
Almaty | |||||||||
05.03 19:00 | Kaysar | | Kyzylzhar | 0:1 (0:1) | |||||
Kyzylorda |
31.03 15:00 | Turan (Turkistan) | | Elimaı (Semey) | 2:1 aet (0:1, 1:1) | |||||
Shymkent FC BIIK |
30.03 15:00 | Akzhayik (Oral) | | Akademiya Ontustik (Shymkent) | 7:1 (4:1) | |||||
Shymkent FC BIIK |
Day 3 | |||||||||
24.03 12:00 | Jas Qyran (Almaty) | | АKAS (Almaty) | 3:0 (2:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
24.03 15:00 | Altay (Semey) | | Akzhayik (Oral) | 1:5 (0:3) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.03 12:00 | AKAS (Almaty) | | Altay (Semey) | 0:3 (0:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
20.03 15:00 | Akzhayik (Oral) | | Jas Qyran (Almaty) | 5:2 (2:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.03 12:00 | Akzhayik (Oral) | | АKAS (Almaty) | 5:0 (3:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
16.03 15:00 | Altay (Semey) | | Jas Qyran (Almaty) | 0:2 (0:0) | |||||
Shymkent FC BIIK |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Akzhayik (Oral) | 3 | 3 | 0 | 0 | 15-3 | 9 | ||
2. | Jas Qyran (Almaty) | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-5 | 6 | ||
3. | Altay (Semey) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-7 | 3 | ||
4. | АKAS (Almaty) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-11 | 0 |
Day 3 | |||||||||
25.03 12:00 | Jenis (Astana) | | Arys (Arys) | 3:3 (1:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
25.03 15:00 | Elimaı (Semey) | | Taraz (Taraz) | 2:0 (1:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.03 12:00 | Taraz (Taraz) | | Jenis (Astana) | 2:2 (0:2) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
21.03 15:00 | Arys (Arys) | | Elimaı (Semey) | 0:3 (0:2) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.03 12:00 | Taraz (Taraz) | | Arys (Arys) | 0:1 (0:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
17.03 15:00 | Elimaı (Semey) | | Jenis (Astana) | 0:1 (0:0) | |||||
Shymkent FC BIIK |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Elimaı (Semey) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-1 | 6 | ||
2. | Jenis (Astana) | 3 | 1 | 2 | 0 | 6-5 | 5 | ||
3. | Arys (Arys) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-6 | 4 | ||
4. | Taraz (Taraz) | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-5 | 1 |
Day 3 | |||||||||
26.03 12:00 | SD Family (Shymkent) | | Ulytau (Zhezkazgan) | 2:2 (1:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
26.03 15:00 | Akademiya Ontustik (Shymkent) | | Kyran (Turkestan) | 5:3 (3:2) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.03 12:00 | Kyran (Turkestan) | | SD Family (Shymkent) | 1:0 (0:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
22.03 15:00 | Ulytau (Zhezkazgan) | | Akademiya Ontustik (Shymkent) | 2:4 (1:3) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.03 12:00 | Kyran (Turkestan) | | Ulytau (Zhezkazgan) | 0:1 (0:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
18.03 15:00 | Akademiya Ontustik (Shymkent) | | SD Family (Shymkent) | 2:3 (2:2) | |||||
Shymkent FC BIIK |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Akademiya Ontustik (Shymkent) | 3 | 2 | 0 | 1 | 11-8 | 6 | ||
2. | SD Family (Shymkent) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-5 | 4 | ||
3. | Ulytau (Zhezkazgan) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-6 | 4 | ||
4. | Kyran (Turkestan) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-6 | 3 |
Day 3 | |||||||||
27.03 12:00 | Jetysaý (Jetysaý) | | Yassy (Turkestan) | 0:1 (0:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
27.03 15:00 | Khan-Tengri (Almaty) | | Turan (Turkistan) | 3:4 (0:2) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.03 12:00 | Yassy (Turkestan) | | Khan-Tengri (Almaty) | 1:3 (1:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
23.03 15:00 | Turan (Turkistan) | | Jetysaý (Jetysaý) | 4:0 (0:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.03 12:00 | Turan (Turkistan) | | Yassy (Turkestan) | 4:0 (1:0) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
19.03 15:00 | Khan-Tengri (Almaty) | | Jetysaý (Jetysaý) | 5:0 (4:0) | |||||
Shymkent FC BIIK |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Turan (Turkistan) | 3 | 3 | 0 | 0 | 12-3 | 9 | ||
2. | Khan-Tengri (Almaty) | 3 | 2 | 0 | 1 | 11-5 | 6 | ||
3. | Yassy (Turkestan) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-7 | 3 | ||
4. | Jetysaý (Jetysaý) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-10 | 0 |
Day 2 | |||||||||
17.03 14:00 | Sfîntul Gheorghe | | Bălți | 1:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
18.03 14:00 | Milsami | | Zimbru | 0:3 (0:1) | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
19.03 16:00 | Sheriff | | Petrocub | 1:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.03 14:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
11.03 16:00 | Petrocub | | Milsami | 2:1 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
13.03 16:00 | Sheriff | | Bălți | 1:0 (0:0) | |||||
Tiraspol |
Day 4 | |||||||||
31.03 18:00 | Neftchi | | AGMK | 2:2 (1:2) | |||||
Fergana | |||||||||
31.03 18:00 | Surkhon | | Buxoro | 2:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.03 17:00 | Olimpik | | AGMK | 0:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
17.03 18:30 | Buxoro | | Nasaf | 0:1 (0:0) | |||||
Buxoro Buxoro Sport Majmuasi | |||||||||
17.03 19:30 | Paxtakor | | Navbahor | 2:1 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
18.03 15:00 | Soʼgʼdiyona | | Neftchi | 0:2 (0:2) | |||||
Zomin | |||||||||
18.03 17:00 | FK Andijon | | Bunyodkor | 0:3 (0:2) | |||||
Fergana | |||||||||
19.03 16:00 | Metallurg | | Qizilqum | 1:0 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
19.03 17:00 | Turon | | Surkhon | 1:1 (1:0) | |||||
Yaypan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.03 15:30 | Soʼgʼdiyona | | Olimpik | 2:2 (0:1) | |||||
Zomin | |||||||||
10.03 18:30 | Neftchi | | Paxtakor | 2:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
11.03 16:00 | Navbahor | | Metallurg | 3:0 (2:0) | |||||
Namangan | |||||||||
11.03 17:00 | Surkhon | | FK Andijon | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.03 16:00 | Qizilqum | | Buxoro | 1:0 (1:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
12.03 18:30 | Nasaf | | Turon | 2:1 (1:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
13.03 18:30 | AGMK | | Bunyodkor | 2:3 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.03 18:30 | Metallurg | | Neftchi | 0:3 (0:2) | |||||
Bekobod | |||||||||
03.03 18:30 | Paxtakor | | Olimpik | 2:3 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.03 14:00 | Soʼgʼdiyona | | Bunyodkor | 0:1 (0:0) | |||||
Zomin | |||||||||
04.03 16:30 | Nasaf | | FK Andijon | 0:1 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
04.03 16:30 | Navbahor | | Qizilqum | 3:0 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
05.03 14:00 | Surkhon | | AGMK | 1:3 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
05.03 17:00 | Turon | | Buxoro | 1:2 (0:1) | |||||
Yaypan |
Day 23 | |||||||||
31.03 19:30 | Hartberg | | Austria Lustenau | 0:1 (0:1) | |||||
Hartberg |
Day 22 | |||||||||
19.03 17:00 | Hartberg | | LASK | 2:2 (1:1) | |||||
Hartberg | |||||||||
19.03 17:00 | Ried | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
19.03 17:00 | Tirol | | Sturm | 0:2 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
19.03 17:00 | Austria Lustenau | | Austria Klagenfurt | 4:2 (2:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
19.03 17:00 | Austria Wien | | Rapid | 2:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
19.03 17:00 | Red Bull | | Rheindorf Altach | 1:1 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
12.03 17:00 | LASK | | Red Bull | 0:2 (0:0) | |||||
Linz | |||||||||
12.03 17:00 | Sturm | | Austria Wien | 3:1 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
12.03 17:00 | Rheindorf Altach | | Ried | 1:2 (1:1) | |||||
Altach | |||||||||
12.03 17:00 | Wolfsberg | | Austria Lustenau | 0:1 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
12.03 17:00 | Austria Klagenfurt | | Hartberg | 1:0 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
12.03 17:00 | Rapid | | Tirol | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 20 | |||||||||
04.03 17:00 | Hartberg | | Wolfsberg | 2:1 (1:1) | |||||
Hartberg | |||||||||
04.03 17:00 | Ried | | Austria Wien | 1:3 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
04.03 17:00 | Austria Lustenau | | Sturm | 0:2 (0:0) | |||||
Lustenau | |||||||||
05.03 14:30 | Tirol | | LASK | 2:3 (1:2) | |||||
Innsbruck | |||||||||
05.03 14:30 | Austria Klagenfurt | | Rheindorf Altach | 3:0 (3:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
05.03 17:00 | Rapid | | Red Bull | 2:4 (1:1) | |||||
Wien |
Day 28 | |||||||||
17.03 20:00 | Nottingham Forest | | Newcastle United | 1:2 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
18.03 15:00 | Aston Villa | | AFC Bournemouth | 3:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
18.03 15:00 | Brentford | | Leicester City | 1:1 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
18.03 15:00 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 3:3 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
18.03 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Leeds United | 2:4 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
18.03 17:30 | Chelsea | | Everton | 2:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.03 14:00 | Arsenal | | Crystal Palace | 4:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 27 | |||||||||
11.03 12:30 | AFC Bournemouth | | Liverpool | 1:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
11.03 15:00 | Everton | | Brentford | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.03 15:00 | Leeds United | | Brighton & Hove Albion | 2:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
11.03 15:00 | Leicester City | | Chelsea | 1:3 (1:2) | |||||
Leicester | |||||||||
11.03 15:00 | Tottenham Hotspur | | Nottingham Forest | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
11.03 17:30 | Crystal Palace | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.03 14:00 | Fulham | | Arsenal | 0:3 (0:3) | |||||
London | |||||||||
12.03 14:00 | Manchester United | | Southampton | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
12.03 14:00 | West Ham United | | Aston Villa | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
12.03 16:30 | Newcastle United | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Day 26 | |||||||||
04.03 12:30 | Manchester City | | Newcastle United | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
04.03 15:00 | Aston Villa | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.03 15:00 | Brighton & Hove Albion | | West Ham United | 4:0 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
04.03 15:00 | Arsenal | | AFC Bournemouth | 3:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
04.03 15:00 | Chelsea | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
04.03 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
04.03 17:30 | Southampton | | Leicester City | 1:0 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
05.03 14:00 | Nottingham Forest | | Everton | 2:2 (1:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
05.03 16:30 | Liverpool | | Manchester United | 7:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.03 20:00 | Brentford | | Fulham | 3:2 (1:1) | |||||
Brentford | |||||||||
Day 8 | |||||||||
15.03 19:30 | Brighton & Hove Albion | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.03 19:45 | Arsenal | | Everton | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
01.03 20:00 | Liverpool | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15.03 19:30 | Southampton | | Brentford | 0:2 (0:1) | |||||
Southampton |
Day 39 | |||||||||
31.03 20:00 | Burnley | | Sunderland | 0:0 | |||||
Burnley | |||||||||
Day 38 | |||||||||
18.03 15:00 | Sunderland | | Luton Town | 1:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
18.03 15:00 | Blackpool | | Coventry City | 1:4 (1:2) | |||||
Blackpool | |||||||||
18.03 15:00 | Middlesbrough | | Preston North End | 4:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
18.03 15:00 | Millwall | | Huddersfield Town | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
18.03 15:00 | Reading | | Hull City | 1:1 (1:1) | |||||
Reading | |||||||||
18.03 15:00 | Watford | | Wigan Athletic | 1:1 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
18.03 15:00 | Queens Park Rangers | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
18.03 15:00 | Stoke City | | Norwich City | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19.03 12:30 | Swansea City | | Bristol City | 2:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
Day 37 | |||||||||
14.03 19:45 | Blackpool | | Queens Park Rangers | 6:1 (4:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
14.03 19:45 | Millwall | | Swansea City | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
14.03 19:45 | Watford | | Birmingham City | 3:0 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
14.03 19:45 | Rotherham United | | Preston North End | 1:2 (1:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
14.03 19:45 | Wigan Athletic | | Coventry City | 1:1 (0:0) | |||||
Wigan | |||||||||
14.03 20:00 | Middlesbrough | | Stoke City | 1:1 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15.03 19:45 | Blackburn Rovers | | Reading | 2:1 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15.03 19:45 | Cardiff City | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
15.03 19:45 | Huddersfield Town | | Norwich City | 1:1 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15.03 19:45 | Hull City | | Burnley | 1:3 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15.03 19:45 | Luton Town | | Bristol City | 1:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
15.03 20:00 | Sunderland | | Sheffield United | 1:2 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
Day 36 | |||||||||
10.03 20:00 | Stoke City | | Blackburn Rovers | 3:2 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
11.03 12:30 | Bristol City | | Blackpool | 2:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
11.03 15:00 | Birmingham City | | Rotherham United | 2:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
11.03 15:00 | Coventry City | | Hull City | 1:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
11.03 15:00 | Burnley | | Wigan Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
11.03 15:00 | Reading | | Millwall | 0:1 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
11.03 15:00 | Preston North End | | Cardiff City | 2:0 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
11.03 15:00 | Queens Park Rangers | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.03 15:00 | Sheffield United | | Luton Town | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
11.03 15:00 | Swansea City | | Middlesbrough | 1:3 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
11.03 15:00 | West Bromwich Albion | | Huddersfield Town | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
12.03 12:00 | Norwich City | | Sunderland | 0:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 35 | |||||||||
03.03 20:00 | Hull City | | West Bromwich Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
04.03 12:30 | Blackburn Rovers | | Sheffield United | 1:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
04.03 12:30 | Cardiff City | | Bristol City | 2:0 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
04.03 15:00 | Sunderland | | Stoke City | 1:5 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
04.03 15:00 | Blackpool | | Burnley | 0:0 | |||||
Blackpool | |||||||||
04.03 15:00 | Middlesbrough | | Reading | 5:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.03 15:00 | Millwall | | Norwich City | 2:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
04.03 15:00 | Watford | | Preston North End | 0:0 | |||||
Watford | |||||||||
04.03 15:00 | Huddersfield Town | | Coventry City | 0:4 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
04.03 15:00 | Luton Town | | Swansea City | 1:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
04.03 15:00 | Rotherham United | | Queens Park Rangers | 3:1 (1:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
04.03 15:00 | Wigan Athletic | | Birmingham City | 1:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
Day 29 | |||||||||
07.03 19:45 | Huddersfield Town | | Bristol City | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
07.03 20:00 | Reading | | Sheffield United | 0:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
07.03 20:00 | West Bromwich Albion | | Wigan Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
18.03 17:45 | Manchester City | | Burnley | 6:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
19.03 12:00 | Sheffield United | | Blackburn Rovers | 3:2 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.03 14:15 | Brighton & Hove Albion | | Grimsby Town | 5:0 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
19.03 16:30 | Manchester United | | Fulham | 3:1 (0:0) | |||||
Manchester |
01.03 19:15 | Southampton | | Grimsby Town | 1:2 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
01.03 19:30 | Burnley | | Fleetwood Town | 1:0 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
01.03 19:45 | Manchester United | | West Ham United | 3:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
01.03 19:55 | Sheffield United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield |
Day 31 | |||||||||
31.03 20:45 | Zulte Waregem | | Antwerp | 0:2 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
Day 30 | |||||||||
17.03 20:45 | Cercle | | Genk | 1:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
18.03 16:00 | Kortrijk | | Brugge | 1:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18.03 18:15 | Oostende | | Westerlo | 1:2 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
18.03 18:15 | Sint-Truiden | | Seraing | 2:1 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
18.03 20:45 | Standard | | Zulte Waregem | 2:2 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
19.03 13:30 | Antwerp | | Charleroi | 0:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
19.03 16:00 | Oud-Heverlee | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | |||||
Leuven | |||||||||
19.03 18:30 | Union Saint-Gilloise | | Mechelen | 2:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
19.03 19:15 | Gent | | Eupen | 3:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
Day 29 | |||||||||
10.03 20:45 | Charleroi | | Oud-Heverlee | 0:1 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
11.03 16:00 | Mechelen | | Sint-Truiden | 1:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
11.03 18:15 | Eupen | | Oostende | 4:4 (1:1) | |||||
Eupen | |||||||||
11.03 18:15 | Westerlo | | Kortrijk | 3:1 (1:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
11.03 20:45 | Seraing | | Antwerp | 0:2 (0:2) | |||||
Seraing | |||||||||
12.03 13:30 | Brugge | | Standard | 2:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
12.03 16:00 | Zulte Waregem | | Gent | 2:6 (0:2) | |||||
Waregem | |||||||||
12.03 18:30 | Genk | | Union Saint-Gilloise | 1:2 (1:2) | |||||
Genk | |||||||||
12.03 19:15 | Anderlecht | | Cercle | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.03 20:45 | Oostende | | Brugge | 3:0 (1:0) | |||||
Oostende | |||||||||
04.03 16:00 | Kortrijk | | Charleroi | 0:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
04.03 18:15 | Cercle | | Seraing | 3:1 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
04.03 18:15 | Oud-Heverlee | | Zulte Waregem | 4:2 (3:0) | |||||
Leuven | |||||||||
04.03 20:45 | Standard | | Westerlo | 2:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
05.03 13:30 | Sint-Truiden | | Genk | 2:2 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
05.03 16:00 | Antwerp | | Mechelen | 5:0 (3:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
05.03 18:30 | Gent | | Anderlecht | 1:0 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
05.03 19:15 | Union Saint-Gilloise | | Eupen | 2:1 (1:0) | |||||
Bruxelles |
Day 24 | |||||||||
17.03 15:00 | Cherno More | | Septemvri | 3:0 (2:0) | |||||
Varna | |||||||||
17.03 17:30 | Lokomotiv Sofia | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18.03 12:00 | Beroe | | CSKA 1948 | 1:3 (1:2) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
18.03 14:30 | Hebar | | Ludogorets | 1:3 (1:1) | |||||
Pazardzhik | |||||||||
18.03 17:00 | CSKA | | Spartak 1918 | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
19.03 12:00 | Botev Vratsa | | Pirin | 0:0 | |||||
Vratsa | |||||||||
19.03 14:30 | Arda | | Levski | 0:3 (0:2) | |||||
Kardzhali | |||||||||
19.03 17:00 | Botev Plovdiv | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 23 | |||||||||
10.03 17:30 | Septemvri | | Botev Plovdiv | 2:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
11.03 12:30 | Pirin | | Hebar | 2:0 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
11.03 15:00 | Spartak 1918 | | Lokomotiv Sofia | 1:2 (1:1) | |||||
Varna | |||||||||
11.03 17:30 | Levski | | Botev Vratsa | 2:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
12.03 12:00 | Slavia | | Arda | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
12.03 14:15 | Ludogorets | | Cherno More | 3:2 (1:2) | |||||
Razgrad | |||||||||
12.03 16:45 | CSKA 1948 | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
13.03 17:30 | Lokomotiv Plovdiv | | Beroe | 0:0 | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 22 | |||||||||
03.03 17:30 | Lokomotiv Sofia | | CSKA 1948 | 0:6 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
04.03 12:30 | Beroe | | Septemvri | 1:2 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
04.03 15:00 | Cherno More | | Botev Plovdiv | 1:2 (1:1) | |||||
Varna | |||||||||
04.03 17:30 | CSKA | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
05.03 12:00 | Botev Vratsa | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Vratsa | |||||||||
05.03 14:15 | Hebar | | Levski | 0:2 (0:1) | |||||
Pazardzhik | |||||||||
05.03 16:45 | Ludogorets | | Pirin | 0:1 (0:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
06.03 17:30 | Arda | | Spartak 1918 | 2:0 (0:0) | |||||
Kardzhali |
Day 24 | |||||||||
18.03 14:05 | Mezőkövesd-Zsóry | | Kisvárda | 1:1 (1:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
18.03 15:45 | Debrecen | | Kecskemét | 1:2 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
18.03 19:45 | MOL Fehérvár | | Honvéd | 2:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
19.03 13:30 | Vasas SC | | Paks | 2:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19.03 15:30 | Puskás | | Újpest | 5:1 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
19.03 20:15 | Zalaegerszegi TE | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.03 14:30 | Kisvárda | | Debrecen | 0:1 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
11.03 17:00 | Paks | | MOL Fehérvár | 2:1 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
11.03 19:30 | Honvéd | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.03 14:05 | Kecskemét | | Vasas SC | 2:0 (0:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
12.03 16:00 | Újpest | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.03 18:15 | Ferencváros | | Puskás | 1:2 (0:2) | |||||
Budapest |
Day 22 | |||||||||
03.03 20:15 | Ferencváros | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
04.03 14:15 | Kisvárda | | Kecskemét | 0:1 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
04.03 17:45 | Paks | | Zalaegerszegi TE | 3:1 (2:1) | |||||
Paks | |||||||||
04.03 20:15 | MOL Fehérvár | | Vasas SC | 2:1 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
05.03 15:00 | Honvéd | | Puskás | 3:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
05.03 18:30 | Újpest | | Debrecen | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest |
Day 26 | |||||||||
31.03 20:30 | Eintracht | | Bochum | 1:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.03 20:30 | Borussia Mönchengladbach | | Werder | 2:2 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18.03 15:30 | Bochum | | RB Leipzig | 1:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
18.03 15:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 0:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18.03 15:30 | Hoffenheim | | Hertha | 3:1 (2:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
18.03 15:30 | Augsburg | | Schalke 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
18.03 18:30 | Borussia Dortmund | | Köln | 6:1 (4:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
19.03 15:30 | Union Berlin | | Eintracht | 2:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
19.03 17:30 | Bayer 04 | | Bayern | 2:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
19.03 19:30 | Mainz 05 | | Freiburg | 1:1 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.03 20:30 | Köln | | Bochum | 0:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
11.03 15:30 | Hertha | | Mainz 05 | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
11.03 15:30 | RB Leipzig | | Borussia Mönchengladbach | 3:0 (0:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
11.03 15:30 | Bayern | | Augsburg | 5:3 (4:1) | |||||
München | |||||||||
11.03 15:30 | Eintracht | | Stuttgart | 1:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
11.03 18:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 2:2 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
12.03 15:30 | Freiburg | | Hoffenheim | 2:1 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
12.03 17:30 | Werder | | Bayer 04 | 2:3 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
12.03 19:30 | Wolfsburg | | Union Berlin | 1:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.03 20:30 | Borussia Dortmund | | RB Leipzig | 2:1 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
04.03 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Freiburg | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.03 15:30 | Union Berlin | | Köln | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
04.03 15:30 | Mainz 05 | | Hoffenheim | 1:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
04.03 15:30 | Bochum | | Schalke 04 | 0:2 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
04.03 15:30 | Augsburg | | Werder | 2:1 (1:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
04.03 18:30 | Stuttgart | | Bayern | 1:2 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
05.03 15:30 | Bayer 04 | | Hertha | 4:1 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
05.03 17:30 | Wolfsburg | | Eintracht | 2:2 (2:2) | |||||
Wolfsburg |
Day 26 | |||||||||
17.03 20:00 | Volendam | | Fortuna | 2:1 (1:0) | |||||
Volendam | |||||||||
18.03 16:30 | Utrecht | | Go Ahead Eagles | 1:2 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
18.03 18:45 | Emmen | | Sparta | 0:2 (0:1) | |||||
Emmen | |||||||||
18.03 21:00 | Waalwijk | | NEC | 1:3 (0:3) | |||||
Waalwijk | |||||||||
19.03 12:15 | Groningen | | Heerenveen | 0:2 (0:2) | |||||
Groningen | |||||||||
19.03 14:30 | Ajax | | Feyenoord | 2:3 (2:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
19.03 14:30 | Excelsior | | Cambuur | 4:1 (4:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
19.03 16:45 | Vitesse | | PSV | 1:1 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
19.03 20:00 | Twente | | AZ | 2:1 (2:0) | |||||
Enschede | |||||||||
Day 25 | |||||||||
11.03 16:30 | Emmen | | Excelsior | 2:0 (0:0) | |||||
Emmen | |||||||||
11.03 18:45 | Fortuna | | Twente | 0:3 (0:0) | |||||
Sittard | |||||||||
11.03 20:00 | AZ | | Groningen | 1:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
11.03 21:00 | Sparta | | Vitesse | 3:1 (2:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
12.03 12:15 | NEC | | Utrecht | 2:2 (1:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
12.03 14:30 | Heerenveen | | Ajax | 2:4 (1:3) | |||||
Heerenveen | |||||||||
12.03 16:45 | PSV | | Cambuur | 5:2 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
12.03 20:00 | Feyenoord | | Volendam | 2:1 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.03 20:00 | Utrecht | | Fortuna | 1:2 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
03.03 20:00 | Vitesse | | AZ | 0:1 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
04.03 18:45 | Volendam | | Emmen | 3:1 (0:0) | |||||
Volendam | |||||||||
04.03 20:00 | Feyenoord | | Groningen | 1:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.03 21:00 | Twente | | Heerenveen | 3:3 (1:1) | |||||
Enschede | |||||||||
05.03 12:15 | Excelsior | | Sparta | 1:4 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
05.03 14:30 | Waalwijk | | PSV | 0:1 (0:1) | |||||
Waalwijk | |||||||||
05.03 16:45 | Ajax | | NEC | 1:0 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
05.03 20:00 | Cambuur | | Go Ahead Eagles | 4:1 (2:1) | |||||
Leeuwarden |
Day 5 | |||||||||
18.03 15:00 | Gagra | | Dinamo Bt | 1:4 (0:3) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18.03 15:30 | Samtredia | | Saburtalo | 3:3 (2:2) | |||||
Samtredia | |||||||||
18.03 18:00 | Telavi | | Dinamo Tb | 2:2 (1:2) | |||||
Telavi | |||||||||
18.03 20:00 | Dila | | Kobuleti | 2:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
19.03 15:30 | Samgurali | | Torpedo | 0:0 | |||||
Zestaponi | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.03 15:00 | Kobuleti | | Telavi | 1:2 (1:1) | |||||
Zestaponi | |||||||||
12.03 15:30 | Torpedo | | Gagra | 3:1 (2:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
12.03 17:00 | Saburtalo | | Dila | 0:0 | |||||
Rustavi | |||||||||
12.03 20:00 | Dinamo Bt | | Samtredia | 3:2 (1:1) | |||||
Batumi | |||||||||
13.03 19:00 | Dinamo Tb | | Samgurali | 2:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
Day 3 | |||||||||
08.03 14:30 | Gagra | | Dinamo Tb | 3:5 (1:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
08.03 15:00 | Samgurali | | Telavi | 1:0 (1:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
08.03 15:30 | Samtredia | | Torpedo | 0:2 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
08.03 17:00 | Saburtalo | | Kobuleti | 2:1 (2:1) | |||||
Rustavi | |||||||||
08.03 20:00 | Dila | | Dinamo Bt | 1:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.03 20:00 | Dinamo Bt | | Saburtalo | 3:1 (0:1) | |||||
Batumi | |||||||||
04.03 14:30 | Kobuleti | | Samgurali | 2:1 (1:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
04.03 15:30 | Torpedo | | Dila | 0:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
04.03 17:00 | Telavi | | Gagra | 0:0 | |||||
Rustavi | |||||||||
04.03 19:00 | Dinamo Tb | | Samtredia | 4:0 (2:0) | |||||
Gori |
Day 27 | |||||||||
31.03 21:00 | Mallorca | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Day 26 | |||||||||
17.03 21:00 | Real Valladolid | | Athletic | 1:3 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
18.03 14:00 | Almería | | Cádiz | 1:1 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
18.03 16:15 | Rayo Vallecano | | Girona | 2:2 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
18.03 18:30 | Español | | Celta de Vigo | 1:3 (0:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
18.03 21:00 | Atlético | | Valencia | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19.03 14:00 | Real Betis | | Mallorca | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
19.03 16:15 | Atlético Osasuna | | Villarreal | 0:3 (0:1) | |||||
Pamplona | |||||||||
19.03 16:15 | Real Sociedad | | Elche | 2:0 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
19.03 18:30 | Getafe | | Sevilla | 2:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
19.03 21:00 | Barcelona | | Real Madrid | 2:1 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 25 | |||||||||
10.03 21:00 | Cádiz | | Getafe | 2:2 (1:0) | |||||
Cádiz | |||||||||
11.03 14:00 | Real Madrid | | Español | 3:1 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
11.03 16:15 | Elche | | Real Valladolid | 1:1 (0:1) | |||||
Elche | |||||||||
11.03 18:30 | Celta de Vigo | | Rayo Vallecano | 3:0 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
11.03 21:00 | Valencia | | Atlético Osasuna | 1:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
12.03 14:00 | Mallorca | | Real Sociedad | 1:1 (0:1) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
12.03 16:15 | Sevilla | | Almería | 2:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
12.03 18:30 | Villarreal | | Real Betis | 1:1 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
12.03 21:00 | Athletic | | Barcelona | 0:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
13.03 21:00 | Girona | | Atlético | 0:1 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.03 21:00 | Real Sociedad | | Cádiz | 0:0 | |||||
San Sebastián | |||||||||
04.03 14:00 | Getafe | | Girona | 3:2 (3:0) | |||||
Getafe | |||||||||
04.03 16:15 | Almería | | Villarreal | 0:2 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
04.03 18:30 | Mallorca | | Elche | 0:1 (0:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
04.03 21:00 | Atlético | | Sevilla | 6:1 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
05.03 14:00 | Real Valladolid | | Español | 2:1 (1:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
05.03 16:15 | Barcelona | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
05.03 18:30 | Rayo Vallecano | | Athletic | 0:0 | |||||
Madrid | |||||||||
05.03 21:00 | Real Betis | | Real Madrid | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
06.03 21:00 | Atlético Osasuna | | Celta de Vigo | 0:0 | |||||
Pamplona |
Day 27 | |||||||||
17.03 18:30 | Sassuolo | | Spezia | 1:0 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
17.03 20:45 | Atalanta | | Empoli | 2:1 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
18.03 15:00 | Monza | | Cremonese | 1:1 (0:0) | |||||
Monza | |||||||||
18.03 18:00 | Salernitana | | Bologna | 2:2 (1:1) | |||||
Salerno | |||||||||
18.03 20:45 | Udinese | | Milan | 3:1 (2:1) | |||||
Udine | |||||||||
19.03 12:30 | Sampdoria | | Hellas Verona | 3:1 (2:0) | |||||
Genova | |||||||||
19.03 15:00 | Fiorentina | | Lecce | 1:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
19.03 15:00 | Torino | | Napoli | 0:4 (0:2) | |||||
Torino | |||||||||
19.03 18:00 | Lazio | | Roma | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
19.03 20:45 | Inter | | Juventus | 0:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
Day 26 | |||||||||
10.03 20:45 | Spezia | | Inter | 2:1 (0:0) | |||||
La Spezia | |||||||||
11.03 15:00 | Empoli | | Udinese | 0:1 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
11.03 18:00 | Napoli | | Atalanta | 2:0 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
11.03 20:45 | Bologna | | Lazio | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
12.03 12:30 | Lecce | | Torino | 0:2 (0:2) | |||||
Lecce | |||||||||
12.03 15:00 | Hellas Verona | | Monza | 1:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
12.03 15:00 | Cremonese | | Fiorentina | 0:2 (0:1) | |||||
Cremona | |||||||||
12.03 18:00 | Roma | | Sassuolo | 3:4 (1:3) | |||||
Roma | |||||||||
12.03 20:45 | Juventus | | Sampdoria | 4:2 (2:2) | |||||
Torino | |||||||||
13.03 20:45 | Milan | | Salernitana | 1:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.03 20:45 | Napoli | | Lazio | 0:1 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
04.03 15:00 | Monza | | Empoli | 2:1 (1:0) | |||||
Monza | |||||||||
04.03 18:00 | Atalanta | | Udinese | 0:0 | |||||
Bergamo | |||||||||
04.03 20:45 | Fiorentina | | Milan | 2:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
05.03 12:30 | Spezia | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
La Spezia | |||||||||
05.03 15:00 | Sampdoria | | Salernitana | 0:0 | |||||
Genova | |||||||||
05.03 18:00 | Inter | | Lecce | 2:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
05.03 20:45 | Roma | | Juventus | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
06.03 18:30 | Sassuolo | | Cremonese | 3:2 (2:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
06.03 20:45 | Torino | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Torino |
Day 2 | |||||||||
17.03 18:00 | Jelgava | | BFC Daugava | 2:1 (1:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
18.03 13:00 | METTA/LU | | Auda | 0:2 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18.03 15:00 | Valmiera | | FK Liepāja | 0:1 (0:1) | |||||
Valmiera | |||||||||
18.03 17:00 | Riga FC | | RFS | 1:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
19.03 15:00 | Super Nova | | Tukums 2000 | 2:0 (1:0) | |||||
Salaspils | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.03 13:00 | Valmiera | | RFS | 0:0 | |||||
Valmiera | |||||||||
11.03 17:00 | Auda | | Super Nova | 2:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
12.03 15:00 | Tukums 2000 | | BFC Daugava | 1:0 (0:0) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions | |||||||||
12.03 17:00 | Riga FC | | Jelgava | 2:1 (0:0) | |||||
Rīga |
Day 5 | |||||||||
31.03 18:00 | Banga | | Hegelmann Litauen | 0:5 (0:3) | |||||
Gargždai | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.03 15:00 | Hegelmann Litauen | | Džiugas | 2:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
18.03 17:00 | Dainava | | Banga | 2:1 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
19.03 13:00 | Panevėžys | | Žalgiris Kaunas | 2:1 (0:1) | |||||
Panevėžys | |||||||||
19.03 15:00 | Šiauliai | | Sūduva | 3:0 (3:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
19.03 17:55 | Žalgiris Vilnius | | Riteriai | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.03 18:00 | Šiauliai | | Hegelmann Litauen | 3:1 (1:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
14.03 20:00 | Žalgiris Kaunas | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
15.03 18:00 | Banga | | Džiugas | 2:0 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
15.03 19:00 | Sūduva | | Panevėžys | 0:2 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
15.03 19:30 | Riteriai | | Dainava | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.03 19:30 | Žalgiris Kaunas | | Šiauliai | 0:0 | |||||
Marijampolė | |||||||||
11.03 13:00 | Sūduva | | Hegelmann Litauen | 2:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
11.03 17:30 | Žalgiris Vilnius | | Banga | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
12.03 15:00 | Džiugas | | Dainava | 0:1 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
12.03 17:55 | Riteriai | | Panevėžys | 0:4 (0:2) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.03 19:30 | Riteriai | | Šiauliai | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
04.03 17:00 | Sūduva | | Žalgiris Kaunas | 2:4 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
04.03 20:00 | Hegelmann Litauen | | Dainava | 3:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
05.03 15:00 | Banga | | Panevėžys | 0:4 (0:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
05.03 17:55 | Žalgiris Vilnius | | Džiugas | 2:3 (2:2) | |||||
Vilnius |
Day 26 | |||||||||
31.03 18:00 | Zagłębie | | Warta | 0:0 | |||||
Lubin | |||||||||
31.03 20:30 | Piast | | Górnik | 1:0 (1:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.03 18:00 | Górnik | | Wisła | 3:2 (0:2) | |||||
Zabrze | |||||||||
17.03 20:30 | Radomiak | | Legia | 0:2 (0:1) | |||||
Radom | |||||||||
18.03 12:30 | Śląsk | | Stal | 1:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
18.03 15:00 | Jagiellonia | | Zagłębie | 2:2 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
18.03 17:30 | Pogoń | | Korona | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
18.03 20:00 | Raków | | Cracovia | 4:1 (1:1) | |||||
Bełchatów | |||||||||
19.03 12:30 | Warta | | Lechia | 2:0 (1:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
19.03 15:00 | Miedź | | Piast | 0:1 (0:1) | |||||
Legnica | |||||||||
19.03 17:30 | Widzew | | Lech | 1:2 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.03 18:00 | Lechia | | Miedź | 4:0 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
10.03 20:30 | Raków | | Śląsk | 4:1 (1:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
11.03 15:00 | Korona | | Radomiak | 2:1 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
11.03 17:30 | Zagłębie | | Pogoń | 0:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
11.03 20:00 | Jagiellonia | | Górnik | 2:1 (2:1) | |||||
Białystok | |||||||||
12.03 12:30 | Warta | | Cracovia | 0:0 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
12.03 15:00 | Piast | | Lech | 1:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
12.03 17:30 | Legia | | Stal | 2:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
13.03 19:00 | Wisła | | Widzew | 1:1 (1:0) | |||||
Płock | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.03 18:00 | Stal | | Piast | 0:2 (0:0) | |||||
Mielec | |||||||||
03.03 20:30 | Lech | | Lechia | 5:0 (2:0) | |||||
Poznań | |||||||||
04.03 15:00 | Widzew | | Warta | 0:2 (0:1) | |||||
Łódź | |||||||||
04.03 17:30 | Korona | | Wisła | 1:0 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
04.03 20:00 | Górnik | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
05.03 12:30 | Miedź | | Jagiellonia | 1:1 (1:1) | |||||
Legnica | |||||||||
05.03 15:00 | Pogoń | | Raków | 0:2 (0:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
05.03 17:30 | Cracovia | | Śląsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
06.03 19:00 | Radomiak | | Zagłębie | 0:1 (0:1) | |||||
Radom | |||||||||
Day 19 | |||||||||
08.03 18:45 | Wisła | | Warta | 1:0 (0:0) | |||||
Płock |
Day 26 | |||||||||
31.03 20:15 | Estoril-Praia | | Gil Vicente | 1:0 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.03 20:15 | Santa Clara | | Rio Ave | 0:2 (0:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
18.03 15:30 | Portimonense | | Vizela | 0:1 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
18.03 18:00 | Benfica | | Vitória | 5:1 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.03 18:00 | Arouca | | Paços de Ferreira | 1:1 (0:0) | |||||
Arouca | |||||||||
18.03 20:30 | Estoril-Praia | | Chaves | 0:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
19.03 15:30 | Casa Pia | | Marítimo | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.03 18:00 | Braga | | Porto | 0:0 | |||||
Braga | |||||||||
19.03 20:30 | Boavista | | Famalicão | 1:2 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 24 | |||||||||
10.03 20:15 | Porto | | Estoril-Praia | 3:2 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
11.03 15:30 | Chaves | | Portimonense | 2:0 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
11.03 15:30 | Paços de Ferreira | | Santa Clara | 1:0 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
11.03 18:00 | Vitória | | Arouca | 0:2 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
11.03 20:30 | Vizela | | Braga | 0:4 (0:1) | |||||
Vizela | |||||||||
12.03 15:30 | Rio Ave | | Gil Vicente | 2:1 (2:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
12.03 18:00 | Marítimo | | Benfica | 0:3 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
12.03 20:30 | Sporting | | Boavista | 3:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
13.03 20:15 | Famalicão | | Casa Pia | 1:0 (1:0) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.03 19:00 | Boavista | | Arouca | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
03.03 21:15 | Benfica | | Famalicão | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.03 15:30 | Estoril-Praia | | Vizela | 0:3 (0:2) | |||||
Estoril | |||||||||
04.03 18:00 | Portimonense | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
04.03 20:30 | Chaves | | Porto | 1:3 (0:2) | |||||
Chaves | |||||||||
05.03 15:30 | Gil Vicente | | Marítimo | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
05.03 18:00 | Santa Clara | | Vitória | 1:3 (0:3) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
05.03 20:30 | Braga | | Rio Ave | 2:0 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
06.03 20:15 | Casa Pia | | Paços de Ferreira | 2:1 (0:1) | |||||
Lisboa |
Day 28 | |||||||||
31.03 17:00 | Kolubara | | Napredak | 0:1 (0:0) | |||||
Lazarevac | |||||||||
31.03 19:00 | Mladost Lučani | | Novi Pazar | 1:3 (1:1) | |||||
Lučani | |||||||||
Day 27 | |||||||||
17.03 16:00 | Partizan | | Radnik | 1:2 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.03 18:00 | Mladost Novi Sad | | Radnički 1923 | 1:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18.03 14:00 | Novi Pazar | | Kolubara | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
18.03 16:00 | Javor | | Vojvodina | 1:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
18.03 18:00 | TSC | | Mladost Lučani | 2:1 (2:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
19.03 15:00 | Spartak | | Radnički Niš | 0:1 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
19.03 17:00 | Napredak | | Crvena Zvezda | 1:1 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
19.03 19:00 | Čukarički | | Voždovac | 3:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.03 14:00 | Radnički 1923 | | Napredak | 3:0 (2:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
11.03 16:00 | Vojvodina | | Čukarički | 3:2 (2:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
11.03 18:00 | Spartak | | Mladost Novi Sad | 0:0 | |||||
Subotica | |||||||||
12.03 14:00 | Radnički Niš | | Voždovac | 2:3 (0:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
12.03 14:00 | Radnik | | Javor | 0:0 | |||||
Surdulica | |||||||||
12.03 16:00 | Crvena Zvezda | | Novi Pazar | 5:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
12.03 18:15 | Mladost Lučani | | Partizan | 0:3 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
13.03 16:30 | Kolubara | | TSC | 0:1 (0:0) | |||||
Lazarevac | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.03 14:00 | Čukarički | | Radnik | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.03 16:00 | Napredak | | Spartak | 1:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
05.03 18:00 | Voždovac | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
06.03 14:00 | Novi Pazar | | Radnički 1923 | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
06.03 16:00 | Javor | | Mladost Lučani | 1:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
06.03 18:00 | Mladost Novi Sad | | Radnički Niš | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
07.03 18:30 | TSC | | Crvena Zvezda | 1:2 (0:1) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
08.03 18:30 | Partizan | | Kolubara | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.03 14:00 | Mladost Novi Sad | | Napredak | 0:1 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
01.03 16:00 | Spartak | | Novi Pazar | 2:0 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
01.03 18:00 | Mladost Lučani | | Čukarički | 0:1 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
02.03 14:00 | Radnički 1923 | | TSC | 0:2 (0:2) | |||||
Kragujevac | |||||||||
02.03 18:00 | Kolubara | | Javor | 1:0 (0:0) | |||||
Lazarevac | |||||||||
03.03 19:00 | Crvena Zvezda | | Partizan | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 27 | |||||||||
15.03 13:00 | NK Bravo | | Maribor | 2:3 (0:3) | |||||
Ljubljana | |||||||||
15.03 15:00 | Domžale | | Radomlje | 1:2 (0:1) | |||||
Domžale | |||||||||
15.03 17:30 | Celje | | Olimpija | 0:1 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
16.03 15:00 | Tabor | | Gorica | 0:1 (0:0) | |||||
Sežana | |||||||||
16.03 17:30 | Mura | | Koper | 1:2 (0:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
Day 26 | |||||||||
10.03 17:30 | Gorica | | Mura | 1:1 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
11.03 17:30 | Maribor | | Tabor | 1:1 (0:0) | |||||
Maribor | |||||||||
11.03 20:15 | Koper | | Celje | 0:1 (0:0) | |||||
Koper | |||||||||
12.03 15:00 | Olimpija | | Domžale | 1:4 (0:3) | |||||
Ljubljana | |||||||||
12.03 17:30 | Radomlje | | NK Bravo | 3:1 (1:1) | |||||
Radomlje | |||||||||
Day 25 | |||||||||
04.03 15:00 | Celje | | Gorica | 0:1 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
04.03 17:30 | Domžale | | Koper | 0:0 | |||||
Domžale | |||||||||
04.03 20:15 | Olimpija | | Radomlje | 1:0 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
05.03 13:00 | Tabor | | NK Bravo | 1:1 (1:0) | |||||
Sežana | |||||||||
05.03 15:00 | Mura | | Maribor | 2:1 (2:1) | |||||
Murska Sobota |
Day 29 | |||||||||
31.03 21:00 | Marseille | | Montpellier | 1:1 (1:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 28 | |||||||||
17.03 21:00 | Lyon | | Nantes | 1:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
18.03 17:00 | Toulouse | | Lille | 0:2 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
18.03 21:00 | Lens | | Angers | 3:0 (2:0) | |||||
Lens | |||||||||
19.03 13:00 | Ajaccio | | Monaco | 0:2 (0:1) | |||||
Ajaccio | |||||||||
19.03 15:00 | Troyes | | Brest | 2:2 (2:1) | |||||
Troyes | |||||||||
19.03 15:00 | Montpellier | | Clermont | 2:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
19.03 15:00 | Nice | | Lorient | 1:1 (0:1) | |||||
Nice | |||||||||
19.03 15:00 | Strasbourg | | Auxerre | 2:0 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
19.03 17:05 | Paris Saint-Germain | | Rennes | 0:2 (0:1) | |||||
Paris | |||||||||
19.03 20:45 | Reims | | Marseille | 1:2 (1:2) | |||||
Reims | |||||||||
Day 27 | |||||||||
10.03 21:00 | Lille | | Lyon | 3:3 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
11.03 17:00 | Auxerre | | Rennes | 0:0 | |||||
Auxerre | |||||||||
11.03 21:00 | Brest | | Paris Saint-Germain | 1:2 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
12.03 13:00 | Clermont | | Lens | 0:4 (0:3) | |||||
Clermont-Ferrand | |||||||||
12.03 15:00 | Ajaccio | | Montpellier | 0:1 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
12.03 15:00 | Lorient | | Troyes | 2:0 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
12.03 15:00 | Nantes | | Nice | 2:2 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
12.03 15:00 | Angers | | Toulouse | 0:2 (0:1) | |||||
Angers | |||||||||
12.03 17:05 | Monaco | | Reims | 0:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
12.03 20:45 | Marseille | | Strasbourg | 2:2 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 26 | |||||||||
03.03 21:00 | Nice | | Auxerre | 1:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
04.03 17:00 | Lens | | Lille | 1:1 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
04.03 21:00 | Paris Saint-Germain | | Nantes | 4:2 (2:2) | |||||
Paris | |||||||||
05.03 13:00 | Troyes | | Monaco | 2:2 (1:0) | |||||
Troyes | |||||||||
05.03 15:00 | Toulouse | | Clermont | 0:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
05.03 15:00 | Montpellier | | Angers | 5:0 (3:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
05.03 15:00 | Strasbourg | | Brest | 0:1 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
05.03 15:00 | Reims | | Ajaccio | 1:0 (0:0) | |||||
Reims | |||||||||
05.03 17:05 | Lyon | | Lorient | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
05.03 20:45 | Rennes | | Marseille | 0:1 (0:0) | |||||
Rennes |
Day 27 | |||||||||
31.03 18:00 | Slaven | | Istra 1961 | 2:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
Day 26 | |||||||||
17.03 17:00 | Varaždin | | Gorica | 2:1 (0:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
18.03 16:00 | Osijek | | Šibenik | 0:0 | |||||
Osijek | |||||||||
18.03 18:10 | Hajduk | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
19.03 15:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 0:0 | |||||
Pula | |||||||||
19.03 17:30 | Dinamo | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 25 | |||||||||
10.03 17:00 | Gorica | | Istra 1961 | 5:4 (1:2) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
11.03 16:00 | Lokomotiva | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
11.03 18:10 | Šibenik | | Dinamo | 2:1 (2:0) | |||||
Šibenik | |||||||||
12.03 15:00 | Rijeka | | Varaždin | 3:1 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
12.03 17:30 | Osijek | | Hajduk | 0:2 (0:2) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 24 | |||||||||
03.03 17:00 | Istra 1961 | | Rijeka | 0:2 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
04.03 16:00 | Varaždin | | Šibenik | 2:0 (1:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
04.03 18:10 | Slaven | | Gorica | 1:1 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
05.03 15:00 | Hajduk | | Lokomotiva | 3:4 (1:2) | |||||
Split | |||||||||
05.03 17:30 | Dinamo | | Osijek | 1:1 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 12 | |||||||||
15.03 17:00 | Istra 1961 | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Pula |
Day 26 | |||||||||
18.03 14:00 | Jedinstvo | | Dečić | 0:0 | |||||
Bijelo Polje | |||||||||
18.03 15:00 | Arsenal | | Rudar | 0:1 (0:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
18.03 15:00 | Jezero | | Budućnost | 1:2 (0:1) | |||||
Berane | |||||||||
18.03 18:00 | Mornar | | Iskra | 0:0 | |||||
Bar | |||||||||
18.03 18:00 | Petrovac | | Sutjeska | 1:1 (0:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
Day 25 | |||||||||
12.03 14:00 | Mornar | | Petrovac | 0:1 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
12.03 15:00 | Rudar | | Sutjeska | 1:4 (0:2) | |||||
Pljevlja | |||||||||
12.03 18:00 | Budućnost | | Jedinstvo | 4:0 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
12.03 18:00 | Dečić | | Arsenal | 0:0 | |||||
Tuzi | |||||||||
13.03 14:00 | Iskra | | Jezero | 1:1 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
Day 24 | |||||||||
08.03 15:00 | Jedinstvo | | Iskra | 2:1 (2:0) | |||||
Bijelo Polje | |||||||||
08.03 15:00 | Arsenal | | Budućnost | 1:1 (1:1)* | |||||
Radanovići | |||||||||
08.03 15:00 | Jezero | | Mornar | 0:0 | |||||
Berane | |||||||||
08.03 18:00 | Petrovac | | Rudar | 2:3 (2:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
08.03 18:00 | Sutjeska | | Dečić | 1:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 23 | |||||||||
04.03 14:00 | Jezero | | Petrovac | 1:1 (1:0) | |||||
Berane | |||||||||
04.03 14:00 | Dečić | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
04.03 16:00 | Iskra | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
04.03 17:00 | Mornar | | Jedinstvo | 1:0 (0:0) | |||||
Bar | |||||||||
04.03 18:00 | Budućnost | | Sutjeska | 1:1 (0:1) | |||||
Podgorica |
Day 24 | |||||||||
18.03 15:00 | Dynamo | | Baník | 2:1 (1:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
18.03 15:00 | Hradec Králové | | Sparta | 0:2 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
18.03 15:00 | Sigma | | Mladá Boleslav | 2:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
18.03 18:00 | Slovan | | Slavia | 2:2 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
19.03 15:00 | Zbrojovka | | Jablonec | 1:2 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
19.03 15:00 | Slovácko | | Trinity | 3:0 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
19.03 15:00 | Pardubice | | Teplice | 3:1 (2:1) | |||||
Pardubice | |||||||||
19.03 18:00 | Viktoria | | Bohemians 1905 | 1:2 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.03 15:00 | Baník | | Sparta | 0:3 (0:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
11.03 15:00 | Trinity | | Hradec Králové | 2:2 (2:1) | |||||
Zlín | |||||||||
11.03 15:00 | Sigma | | Dynamo | 3:0 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
11.03 18:00 | Slavia | | Viktoria | 2:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
12.03 15:00 | Mladá Boleslav | | Slovan | 4:0 (3:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
12.03 15:00 | Teplice | | Zbrojovka | 1:1 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
12.03 18:00 | Bohemians 1905 | | Pardubice | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.03 15:00 | Zbrojovka | | Trinity | 1:1 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
04.03 15:00 | Hradec Králové | | Jablonec | 1:4 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
04.03 15:00 | Pardubice | | Baník | 1:1 (1:1) | |||||
Pardubice | |||||||||
04.03 15:00 | Viktoria | | Sigma | 1:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
04.03 18:00 | Sparta | | Teplice | 4:1 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
05.03 14:00 | Slovan | | Bohemians 1905 | 1:3 (0:2) | |||||
Liberec | |||||||||
05.03 15:00 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 2:1 (1:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
05.03 17:00 | Dynamo | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
České Budějovice |
Day 29 | |||||||||
18.03 12:30 | Motherwell | | Rangers | 2:4 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
18.03 15:00 | Celtic | | Hibernian | 3:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
18.03 15:00 | Dundee United | | St. Mirren | 1:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
18.03 15:00 | Aberdeen | | Hearts | 3:0 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
18.03 15:00 | Kilmarnock | | St. Johnstone | 1:1 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
18.03 15:00 | Livingston | | Ross County | 2:1 (2:0) | |||||
Livingston | |||||||||
Day 28 | |||||||||
04.03 15:00 | Rangers | | Kilmarnock | 3:1 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
04.03 15:00 | Hearts | | St. Johnstone | 3:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
04.03 15:00 | Livingston | | Hibernian | 1:4 (1:2) | |||||
Livingston | |||||||||
04.03 15:00 | Ross County | | Motherwell | 0:2 (0:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
04.03 18:00 | Dundee United | | Aberdeen | 1:3 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
05.03 12:00 | St. Mirren | | Celtic | 1:5 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.03 19:45 | Celtic | | Hearts | 3:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.03 19:45 | Hibernian | | Rangers | 1:4 (1:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.03 19:45 | Livingston | | Dundee United | 1:1 (1:0) | |||||
Livingston |
Day 4 | |||||||||
18.03 17:00 | Trans | | Levadia | 0:2 (0:1) | |||||
Narva | |||||||||
18.03 19:30 | Kalev | | Flora | 0:2 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.03 12:30 | Kuressaare | | Vaprus | 1:2 (0:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
19.03 14:30 | Harju | | Nõmme Kalju | 1:2 (0:0) | |||||
Laagri | |||||||||
19.03 17:00 | Tammeka | | Paide | 0:0 | |||||
Tartu | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.03 18:00 | Flora | | Trans | 5:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
15.03 18:00 | Harju | | Kalev | 0:2 (0:1) | |||||
Laagri | |||||||||
15.03 18:00 | Levadia | | Tammeka | 3:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
15.03 19:00 | Paide | | Kuressaare | 0:1 (0:0) | |||||
Paide | |||||||||
16.03 18:00 | Vaprus | | Nõmme Kalju | 1:1 (0:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.03 18:00 | Kuressaare | | Harju | 1:1 (0:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.03 19:00 | Flora | | Harju | 4:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
04.03 17:00 | Kalev | | Nõmme Kalju | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
05.03 14:00 | Paide | | Trans | 2:1 (1:1) | |||||
Paide | |||||||||
05.03 16:00 | Levadia | | Vaprus | 0:0 | |||||
Tallinn |
Day 9 | |||||||||
30.03 20:00 | Defensa y Justicia | | Vélez Sársfield | 0:0 | |||||
Florencio Varela | |||||||||
30.03 21:30 | Argentinos Juniors | | Godoy Cruz | 3:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
31.03 19:00 | Rosario Central | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
31.03 19:00 | Estudiantes | | Newell's Old Boys | 3:0 (2:0) | |||||
La Plata | |||||||||
31.03 21:30 | River Plate | | Unión | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 8 | |||||||||
17.03 21:00 | Unión | | Racing Club | 1:3 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
18.03 16:30 | Arsenal | | Tigre | 2:0 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
18.03 19:00 | Platense | | Defensa y Justicia | 1:0 (1:0) | |||||
Vicente López | |||||||||
18.03 19:00 | Independiente | | Colón | 2:2 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
18.03 21:30 | Atlético Tucumán | | Barracas Central | 1:1 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
18.03 21:30 | Godoy Cruz | | Belgrano | 3:1 (2:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
19.03 16:30 | Gimnasia y Esgrima | | Estudiantes | 2:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
19.03 19:00 | Boca Juniors | | Instituto | 2:3 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.03 21:30 | Talleres | | Banfield | 0:1 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
19.03 21:30 | Sarmiento | | River Plate | 0:2 (0:1) | |||||
Junín | |||||||||
20.03 18:30 | Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
20.03 21:00 | Huracán | | Rosario Central | 0:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20.03 21:00 | Lanús | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Lanús | |||||||||
21.03 21:00 | Vélez Sársfield | | Central Córdoba | 4:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 7 | |||||||||
10.03 17:00 | Barracas Central | | Independiente | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.03 21:00 | Argentinos Juniors | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.03 21:00 | Instituto | | Atlético Tucumán | 1:1 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
11.03 17:00 | San Lorenzo de Almagro | | Gimnasia y Esgrima | 4:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
11.03 19:15 | Defensa y Justicia | | Talleres | 1:1 (1:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
11.03 21:30 | Central Córdoba | | Tigre | 2:0 (0:0) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
11.03 21:30 | Belgrano | | Lanús | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
12.03 17:00 | Racing Club | | Sarmiento | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
12.03 19:15 | River Plate | | Godoy Cruz | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.03 19:15 | Estudiantes | | Huracán | 2:1 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
12.03 21:30 | Rosario Central | | Unión | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
12.03 21:30 | Banfield | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Banfield | |||||||||
13.03 21:00 | Colón | | Newell's Old Boys | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
13.03 21:00 | Vélez Sársfield | | Platense | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 6 | |||||||||
03.03 20:00 | Unión | | Estudiantes | 2:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
03.03 20:00 | Sarmiento | | Rosario Central | 4:1 (0:1) | |||||
Junín | |||||||||
04.03 17:00 | Platense | | Central Córdoba | 1:1 (0:0) | |||||
Vicente López | |||||||||
04.03 17:00 | Gimnasia y Esgrima | | Colón | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
04.03 19:15 | Lanús | | River Plate | 0:2 (0:1) | |||||
Lanús | |||||||||
04.03 21:30 | Atlético Tucumán | | Banfield | 1:0 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
04.03 21:30 | Newell's Old Boys | | Barracas Central | 1:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
05.03 17:00 | Independiente | | Instituto | 2:2 (2:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
05.03 19:15 | Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
05.03 21:30 | Talleres | | Vélez Sársfield | 1:2 (0:2) | |||||
Córdoba | |||||||||
05.03 21:30 | Tigre | | Argentinos Juniors | 0:1 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
06.03 17:00 | Godoy Cruz | | Racing Club | 2:0 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
06.03 17:00 | Arsenal | | Belgrano | 0:1 (0:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
06.03 21:00 | Boca Juniors | | Defensa y Justicia | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
04.03 13:30 | Los Angeles | | Portland Timbers | 3:2 (2:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
04.03 19:30 | Atlanta United | | Toronto | 1:1 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
04.03 19:30 | Columbus Crew | | DC United | 2:0 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
04.03 19:30 | Inter Miami | | Philadelphia Union | 2:0 (1:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
04.03 19:30 | New England Revolution | | Houston Dynamo | 3:0 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
04.03 19:30 | New York Red Bulls | | Nashville | 0:0 | |||||
Harrison | |||||||||
04.03 19:30 | Orlando City | | Cincinnati | 0:0 | |||||
Orlando | |||||||||
04.03 19:30 | Austin | | Montréal | 1:0 (0:0) | |||||
Austin | |||||||||
04.03 19:30 | Chicago Fire | | New York City | 1:1 (0:1) | |||||
Chicago | |||||||||
04.03 19:30 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 3:1 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
04.03 19:30 | St. Louis City | | Charlotte | 3:1 (2:1) | |||||
Saint Louis | |||||||||
04.03 19:30 | Colorado Rapids | | Sporting Kansas City | 0:0 | |||||
Commerce City | |||||||||
04.03 19:30 | San Jose Earthquakes | | Vancouver Whitecaps | 2:1 (0:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
04.03 19:30 | Seattle Sounders | | Real Salt Lake | 2:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
11.03 12:00 | Charlotte | | Atlanta United | 0:3 (0:3) | |||||
Charlotte | |||||||||
11.03 14:00 | Vancouver Whitecaps | | Dallas | 1:1 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
11.03 19:30 | Cincinnati | | Seattle Sounders | 1:0 (0:0) | |||||
Cincinnati | |||||||||
11.03 19:30 | DC United | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
11.03 19:30 | New York City | | Inter Miami | 1:0 (1:0) | |||||
New York | |||||||||
11.03 19:30 | Philadelphia Union | | Chicago Fire | 1:0 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
11.03 19:30 | Toronto | | Columbus Crew | 1:1 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
11.03 19:30 | Sporting Kansas City | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Kansas City | |||||||||
11.03 19:30 | Minnesota United | | New York Red Bulls | 1:1 (1:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
11.03 19:30 | Nashville | | Montréal | 2:0 (1:0) | |||||
Nashville | |||||||||
11.03 19:30 | Real Salt Lake | | Austin | 1:2 (1:2) | |||||
Sandy | |||||||||
11.03 19:30 | Portland Timbers | | St. Louis City | 1:2 (1:1) | |||||
Portland | |||||||||
11.03 19:30 | San Jose Earthquakes | | Colorado Rapids | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
12.03 19:30 | Los Angeles | | New England Revolution | 4:0 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
18.03 13:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
18.03 19:30 | Atlanta United | | Portland Timbers | 5:1 (2:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
18.03 19:30 | Montréal | | Philadelphia Union | 3:2 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
18.03 19:30 | New England Revolution | | Nashville | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
18.03 19:30 | New York Red Bulls | | Columbus Crew | 2:1 (0:1) | |||||
Harrison | |||||||||
18.03 19:30 | New York City | | DC United | 3:2 (2:0) | |||||
New York | |||||||||
18.03 19:30 | Orlando City | | Charlotte | 1:2 (0:2) | |||||
Orlando | |||||||||
18.03 19:30 | Toronto | | Inter Miami | 2:0 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
18.03 19:30 | Chicago Fire | | Cincinnati | 3:3 (2:1) | |||||
Chicago | |||||||||
18.03 19:30 | Dallas | | Sporting Kansas City | 2:1 (0:1) | |||||
Frisco | |||||||||
18.03 19:30 | Houston Dynamo | | Austin | 2:0 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
18.03 19:30 | St. Louis City | | San Jose Earthquakes | 3:0 (2:0) | |||||
Saint Louis | |||||||||
18.03 19:30 | Colorado Rapids | | Minnesota United | 1:2 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
18.03 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Vancouver Whitecaps | 1:1 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
25.03 13:30 | Portland Timbers | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Portland | |||||||||
25.03 19:30 | Charlotte | | New York Red Bulls | 1:1 (0:1) | |||||
Charlotte | |||||||||
25.03 19:30 | Columbus Crew | | Atlanta United | 6:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
25.03 19:30 | DC United | | New England Revolution | 1:2 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
25.03 19:30 | Inter Miami | | Chicago Fire | 2:3 (1:2) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
25.03 19:30 | Philadelphia Union | | Orlando City | 1:2 (1:2) | |||||
Chester | |||||||||
25.03 19:30 | Austin | | Colorado Rapids | 1:1 (1:0) | |||||
Austin | |||||||||
25.03 19:30 | Houston Dynamo | | New York City | 1:0 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
25.03 19:30 | Sporting Kansas City | | Seattle Sounders | 1:4 (1:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
25.03 19:30 | Minnesota United | | Vancouver Whitecaps | 1:1 (1:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
25.03 19:30 | Nashville | | Cincinnati | 0:1 (0:0) | |||||
Nashville | |||||||||
25.03 19:30 | Real Salt Lake | | St. Louis City | 0:4 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
25.03 19:30 | Los Angeles | | Dallas | 2:1 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
25.03 19:30 | San Jose Earthquakes | | Toronto | 0:0 | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Cincinnati | 34 | 20 | 9 | 5 | 57-39 | 69 | ||
2. | Orlando City | 34 | 18 | 9 | 7 | 55-39 | 63 | ||
3. | Columbus Crew | 34 | 16 | 9 | 9 | 67-46 | 57 | ||
4. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 10 | 9 | 57-41 | 55 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 15 | 10 | 9 | 58-46 | 55 | ||
6. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 66-53 | 51 | ||
7. | Nashville | 34 | 13 | 10 | 11 | 39-32 | 49 | ||
8. | New York Red Bulls | 34 | 11 | 10 | 13 | 36-39 | 43 | ||
9. | Charlotte | 34 | 10 | 13 | 11 | 45-52 | 43 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 5 | 17 | 36-52 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | St. Louis City | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-45 | 56 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-32 | 53 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 14 | 10 | 10 | 54-39 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-38 | 51 | ||
5. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-50 | 50 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 12 | 10 | 55-48 | 48 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 41-37 | 46 | ||
8. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-51 | 44 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 14 | 10 | 39-43 | 44 | ||
10. | Portland Timbers | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-58 | 43 |
Day 22 | |||||||||
31.03 19:45 | Western Sydney Wanderers | | Adelaide United | 2:3 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 21 | |||||||||
17.03 19:15 | Adelaide United | | Wellington Phoenix | 5:1 (2:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
18.03 16:00 | Brisbane Roar | | Western United | 1:0 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
18.03 17:00 | Newcastle United Jets | | Perth Glory | 2:2 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
18.03 19:45 | Sydney | | Western Sydney Wanderers | 0:4 (0:2) | |||||
Sydney | |||||||||
19.03 17:00 | Melbourne Victory | | Central Coast Mariners | 2:0 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
19.03 19:00 | Macarthur FC | | Melbourne City | 1:1 (1:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.03 19:00 | Perth Glory | | Western Sydney Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
11.03 17:00 | Central Coast Mariners | | Macarthur FC | 4:1 (1:1) | |||||
Gosford | |||||||||
11.03 19:45 | Newcastle United Jets | | Adelaide United | 2:4 (2:3) | |||||
Newcastle | |||||||||
12.03 15:00 | Wellington Phoenix | | Sydney | 1:0 (1:0) | |||||
Auckland | |||||||||
12.03 15:00 | Melbourne City | | Brisbane Roar | 2:1 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
13.03 18:00 | Melbourne Victory | | Western United | 1:2 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 19 | |||||||||
03.03 19:15 | Adelaide United | | Melbourne City | 4:2 (1:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
04.03 15:00 | Wellington Phoenix | | Newcastle United Jets | 2:1 (2:0) | |||||
Wellington | |||||||||
04.03 17:00 | Western United | | Perth Glory | 2:1 (2:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
04.03 17:00 | Western Sydney Wanderers | | Central Coast Mariners | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
04.03 19:45 | Sydney | | Melbourne Victory | 1:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
05.03 15:00 | Macarthur FC | | Brisbane Roar | 3:2 (1:0) | |||||
Campbelltown |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 16 | 7 | 3 | 61-32 | 55 | ||
2. | Central Coast Mariners | 26 | 13 | 5 | 8 | 55-35 | 44 | ||
3. | Adelaide United | 26 | 11 | 9 | 6 | 53-46 | 42 | ||
4. | Western Sydney Wanderers | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-27 | 41 | ||
5. | Sydney | 26 | 11 | 5 | 10 | 40-39 | 38 | ||
6. | Wellington Phoenix | 26 | 9 | 8 | 9 | 39-45 | 35 | ||
7. | Western United | 26 | 9 | 5 | 12 | 34-47 | 32 | ||
8. | Brisbane Roar | 26 | 7 | 9 | 10 | 26-33 | 30 | ||
9. | Newcastle United Jets | 26 | 8 | 5 | 13 | 30-45 | 29 | ||
10. | Perth Glory | 26 | 7 | 8 | 11 | 36-46 | 29 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |