Football matches in June 2021 |
Day 8 | |||||||||
08.06 16:00 | Ecuador | | Peru | 1:2 (0:0) | |||||
Quito | |||||||||
08.06 18:00 | Colombia | | Argentina | 2:2 (0:2) | |||||
Barranquilla | |||||||||
08.06 18:30 | Venezuela | | Uruguay | 0:0 | |||||
Caracas | |||||||||
08.06 20:30 | Paraguay | | Brazil | 0:2 (0:1) | |||||
Asunción | |||||||||
08.06 21:30 | Chile | | Bolivia | 1:1 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 16:00 | Bolivia | | Venezuela | 3:1 (1:1) | |||||
La Paz | |||||||||
03.06 19:00 | Uruguay | | Paraguay | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
03.06 21:00 | Peru | | Colombia | 0:3 (0:1) | |||||
Lima | |||||||||
03.06 21:00 | Argentina | | Chile | 1:1 (1:1) | |||||
Santiago del Estero | |||||||||
04.06 21:30 | Brazil | | Ecuador | 2:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.06 19:00 | Curaçao | | Panama | 0:0 | 1:2 (0:0) | 1:2 | |||
Willemstad | |||||||||
15.06 19:30 | El Salvador | | Saint Kitts and Nevis | 2:0 (1:0) | 4:0 (3:0) | 6:0 | |||
San Salvador | |||||||||
15.06 20:00 | Canada | | Haiti | 3:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
USA, Bridgeview | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.06 16:00 | Saint Kitts and Nevis | | El Salvador | 0:4 (0:3) | |||||
Bassterre | |||||||||
12.06 17:00 | Haiti | | Canada | 0:1 (0:1) | |||||
Port-au-Prince | |||||||||
12.06 18:05 | Panama | | Curaçao | 2:1 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá |
Day 6 | |||||||||
08.06 19:00 | Grenada | | Montserrat | 1:2 (0:0) | |||||
Saint George's | |||||||||
08.06 19:05 | El Salvador | | Antigua and Barbuda | 3:0 (1:0) | |||||
San Salvador | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.06 16:00 | Antigua and Barbuda | | Grenada | 1:0 (1:0) | |||||
St. John's | |||||||||
05.06 19:00 | US Virgin Islands | | El Salvador | 0:7 (0:2) | |||||
Saint Croix | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.06 17:00 | Montserrat | | US Virgin Islands | 4:0 (1:0) | |||||
Dominican Republic, San Cristóbal |
Day 6 | |||||||||
08.06 20:00 | Bermuda | | Cayman Islands | 1:1 (0:1) | |||||
USA, Bradenton IMG Academy | |||||||||
08.06 20:05 | Canada | | Suriname | 4:0 (1:0) | |||||
USA, Bridgeview | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.06 19:00 | Suriname | | Bermuda | 6:0 (4:0) | |||||
Paramaribo | |||||||||
05.06 20:00 | Aruba | | Canada | 0:7 (0:3) | |||||
USA, Bradenton IMG Academy | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.06 18:00 | Cayman Islands | | Aruba | 1:3 (1:2) | |||||
USA, Bradenton IMG Academy |
Day 6 | |||||||||
08.06 16:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Cuba | 0:1 (0:0) | |||||
Grenada, Saint George's | |||||||||
08.06 20:00 | Curaçao | | Guatemala | 0:0 | |||||
Willemstad | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.06 16:00 | Guatemala | | Saint Vincent and Grenadines | 10:0 (5:0) | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
05.06 15:00 | British Virgin Islands | | Curaçao | 0:8 (0:6) | |||||
Guatemala, Ciudad de Guatemala | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.06 15:30 | Cuba | | British Virgin Islands | 5:0 (1:0) | |||||
Guatemala, Ciudad de Guatemala |
Day 6 | |||||||||
08.06 20:00 | Panama | | Dominican Republic | 3:0 (1:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
08.06 21:00 | Barbados | | Dominica | 1:1 (0:0) | |||||
Dominican Republic, Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.06 19:00 | Dominican Republic | | Barbados | 1:1 (0:1) | |||||
Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
05.06 19:00 | Anguilla | | Panama | 0:13 (0:4) | |||||
Panama, Ciudad de Panamá | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.06 15:00 | Dominica | | Anguilla | 3:0 (3:0) | |||||
Dominican Republic, Santo Domingo de Guzmán |
Day 6 | |||||||||
08.06 16:00 | Guyana | | Puerto Rico | 0:2 (0:2) | |||||
Saint Kitts and Nevis, Bassterre | |||||||||
08.06 17:00 | Trinidad and Tobago | | Saint Kitts and Nevis | 2:0 (1:0) | |||||
Dominican Republic, Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.06 16:00 | Saint Kitts and Nevis | | Guyana | 3:0 (2:0) | |||||
Bassterre | |||||||||
05.06 17:00 | Bahamas | | Trinidad and Tobago | 0:0 | |||||
Nassau | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.06 19:30 | Puerto Rico | | Bahamas | 7:0 (4:0) | |||||
Mayagüez |
26.06 18:00 | Wales | | Denmark | 0:4 (0:1) | |||||
Netherlands, Amsterdam | |||||||||
26.06 20:00 | Italy | | Austria | 2:1 aet (0:0, 0:0) | |||||
England, London | |||||||||
27.06 18:00 | Netherlands | | Czech Republic | 0:2 (0:0) | |||||
Hungary, Budapest | |||||||||
27.06 21:00 | Belgium | | Portugal | 1:0 (1:0) | |||||
Spain, Sevilla | |||||||||
28.06 18:00 | Croatia | | Spain | 3:5 aet (1:1, 3:3) | |||||
Denmark, København | |||||||||
28.06 22:00 | France | | Switzerland | 3:3 aet (0:1, 3:3), pen. 4:5 | |||||
Romania, Bucureşti | |||||||||
29.06 17:00 | England | | Germany | 2:0 (0:0) | |||||
England, London | |||||||||
29.06 20:00 | Sweden | | Ukraine | 1:2 aet (1:1, 1:1) | |||||
Scotland, Glasgow |
Day 3 | |||||||||
20.06 18:00 | Italy | | Wales | 1:0 (1:0) | |||||
Italy, Roma | |||||||||
20.06 20:00 | Switzerland | | Turkey | 3:1 (2:0) | |||||
Azerbaijan, Bakı | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.06 20:00 | Turkey | | Wales | 0:2 (0:1) | |||||
Azerbaijan, Bakı | |||||||||
16.06 21:00 | Italy | | Switzerland | 3:0 (1:0) | |||||
Italy, Roma | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.06 21:00 | Turkey | | Italy | 0:3 (0:0) | |||||
Italy, Roma | |||||||||
12.06 17:00 | Wales | | Switzerland | 1:1 (0:0) | |||||
Azerbaijan, Bakı |
Day 3 | |||||||||
21.06 21:00 | Russia | | Denmark | 1:4 (0:1) | |||||
Denmark, København | |||||||||
21.06 22:00 | Finland | | Belgium | 0:2 (0:0) | |||||
Russia, Saint Petersburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.06 16:00 | Finland | | Russia | 0:1 (0:1) | |||||
Russia, Saint Petersburg | |||||||||
17.06 18:00 | Denmark | | Belgium | 1:2 (1:0) | |||||
Denmark, København | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.06 18:00 | Denmark | | Finland | 0:1 (0:0) | |||||
Denmark, København | |||||||||
12.06 22:00 | Belgium | | Russia | 3:0 (2:0) | |||||
Russia, Saint Petersburg |
Day 3 | |||||||||
21.06 18:00 | North Macedonia | | Netherlands | 0:3 (0:1) | |||||
Netherlands, Amsterdam | |||||||||
21.06 19:00 | Ukraine | | Austria | 0:1 (0:1) | |||||
Romania, Bucureşti | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.06 16:00 | Ukraine | | North Macedonia | 2:1 (2:0) | |||||
Romania, Bucureşti | |||||||||
17.06 21:00 | Netherlands | | Austria | 2:0 (1:0) | |||||
Netherlands, Amsterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.06 19:00 | Austria | | North Macedonia | 3:1 (1:1) | |||||
Romania, Bucureşti | |||||||||
13.06 21:00 | Netherlands | | Ukraine | 3:2 (0:0) | |||||
Netherlands, Amsterdam |
Day 3 | |||||||||
22.06 20:00 | Croatia | | Scotland | 3:1 (1:1) | |||||
Scotland, Glasgow | |||||||||
22.06 20:00 | Czech Republic | | England | 0:1 (0:1) | |||||
England, London | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.06 17:00 | Croatia | | Czech Republic | 1:1 (0:1) | |||||
Scotland, Glasgow | |||||||||
18.06 20:00 | England | | Scotland | 0:0 | |||||
England, London | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.06 14:00 | England | | Croatia | 1:0 (0:0) | |||||
England, London | |||||||||
14.06 14:00 | Scotland | | Czech Republic | 0:2 (0:1) | |||||
Scotland, Glasgow |
Day 3 | |||||||||
23.06 18:00 | Slovakia | | Spain | 0:5 (0:2) | |||||
Spain, Sevilla | |||||||||
23.06 19:00 | Sweden | | Poland | 3:2 (1:0) | |||||
Russia, Saint Petersburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.06 16:00 | Sweden | | Slovakia | 1:0 (0:0) | |||||
Russia, Saint Petersburg | |||||||||
19.06 21:00 | Spain | | Poland | 1:1 (1:0) | |||||
Spain, Sevilla | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.06 19:00 | Poland | | Slovakia | 1:2 (0:1) | |||||
Russia, Saint Petersburg | |||||||||
14.06 21:00 | Spain | | Sweden | 0:0 | |||||
Spain, Sevilla |
Day 3 | |||||||||
23.06 21:00 | Portugal | | France | 2:2 (1:1) | |||||
Hungary, Budapest | |||||||||
23.06 21:00 | Germany | | Hungary | 2:2 (0:1) | |||||
Germany, München | |||||||||
Day 2 | |||||||||
19.06 15:00 | Hungary | | France | 1:1 (1:0) | |||||
Hungary, Budapest | |||||||||
19.06 18:00 | Portugal | | Germany | 2:4 (1:2) | |||||
Germany, München | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.06 18:00 | Hungary | | Portugal | 0:3 (0:0) | |||||
Hungary, Budapest | |||||||||
15.06 21:00 | France | | Germany | 1:0 (1:0) | |||||
Germany, München |
Day 5 | |||||||||
28.06 20:00 | Bolivia | | Argentina | 1:4 (0:3)* | |||||
Cuiabá | |||||||||
28.06 21:00 | Uruguay | | Paraguay | 1:0 (1:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 4 | |||||||||
24.06 17:00 | Bolivia | | Uruguay | 0:2 (0:1)* | |||||
Cuiabá | |||||||||
24.06 21:00 | Chile | | Paraguay | 0:2 (0:1)* | |||||
Brasília | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.06 17:00 | Uruguay | | Chile | 1:1 (0:1)* | |||||
Cuiabá | |||||||||
21.06 21:00 | Argentina | | Paraguay | 1:0 (1:0)* | |||||
Brasília | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.06 17:00 | Chile | | Bolivia | 1:0 (1:0)* | |||||
Cuiabá | |||||||||
18.06 21:00 | Argentina | | Uruguay | 1:0 (1:0)* | |||||
Brasília | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.06 18:00 | Argentina | | Chile | 1:1 (1:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
14.06 21:00 | Paraguay | | Bolivia | 3:1 (0:1)* | |||||
Goiânia |
Day 5 | |||||||||
27.06 18:00 | Brazil | | Ecuador | 1:1 (1:0)* | |||||
Goiânia | |||||||||
27.06 18:00 | Venezuela | | Peru | 0:1 (0:0)* | |||||
Brasília | |||||||||
Day 4 | |||||||||
23.06 18:00 | Ecuador | | Peru | 2:2 (2:0)* | |||||
Goiânia | |||||||||
23.06 21:00 | Brazil | | Colombia | 2:1 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.06 18:00 | Venezuela | | Ecuador | 2:2 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.06 21:00 | Colombia | | Peru | 1:2 (0:1)* | |||||
Goiânia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.06 18:00 | Colombia | | Venezuela | 0:0* | |||||
Goiânia | |||||||||
17.06 21:00 | Brazil | | Peru | 4:0 (1:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.06 18:00 | Brazil | | Venezuela | 3:0 (1:0)* | |||||
Brasília | |||||||||
13.06 20:00 | Colombia | | Ecuador | 1:0 (1:0)* | |||||
Cuiabá |
Day 6 | |||||||||
15.06 16:00 | Sierra Leone | | Benin | 1:0 (1:0) | |||||
Guinea, Conakry |
Day 10 | |||||||||
15.06 19:00 | Philippines | | Maldives | 1:1 (1:1) | |||||
UAE, Sharjah | |||||||||
15.06 22:00 | China | | Syria | 3:1 (1:0) | |||||
UAE, Sharjah | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 18:00 | Philippines | | Guam | 3:0 (1:0) | |||||
UAE, Sharjah | |||||||||
11.06 21:00 | China | | Maldives | 5:0 (2:0) | |||||
UAE, Sharjah | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 18:00 | Guam | | Syria | 0:3 (0:2) | |||||
UAE, Sharjah | |||||||||
07.06 21:00 | China | | Philippines | 2:0 (0:0) | |||||
UAE, Sharjah | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.06 20:00 | Maldives | | Syria | 0:4 (0:3) | |||||
UAE, Sharjah |
Day 10 | |||||||||
15.06 19:00 | Australia | | Jordan | 1:0 (0:0) | |||||
Kuwait, Kuwait City | |||||||||
15.06 22:00 | Taiwan | | Kuwait | 1:2 (0:1) | |||||
Kuwait, Kuwait City | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 19:00 | Nepal | | Australia | 0:3 (0:2) | |||||
Kuwait, Kuwait City | |||||||||
11.06 22:00 | Kuwait | | Jordan | 0:0 | |||||
Kuwait City | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 19:00 | Nepal | | Jordan | 0:3 (0:1) | |||||
Kuwait, Kuwait City | |||||||||
07.06 22:00 | Australia | | Taiwan | 5:1 (3:0) | |||||
Kuwait, Kuwait City | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 19:00 | Nepal | | Taiwan | 2:0 (1:0) | |||||
Kuwait, Kuwait City | |||||||||
03.06 22:00 | Australia | | Kuwait | 3:0 (2:0) | |||||
Kuwait, Kuwait City |
Day 10 | |||||||||
15.06 19:30 | Iran | | Iraq | 1:0 (1:0) | |||||
Bahrain, Muharraq | |||||||||
15.06 19:30 | Bahrain | | Hong Kong | 4:0 (0:0) | |||||
Riffa | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 17:30 | Cambodia | | Iran | 0:10 (0:4) | |||||
Bahrain, Riffa | |||||||||
11.06 19:30 | Hong Kong | | Iraq | 0:1 (0:1) | |||||
Bahrain, Muharraq | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 17:30 | Iraq | | Cambodia | 4:1 (3:0) | |||||
Bahrain, Muharraq | |||||||||
07.06 19:30 | Iran | | Bahrain | 3:0 (0:0) | |||||
Bahrain, Riffa | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 17:30 | Iran | | Hong Kong | 3:1 (1:0) | |||||
Bahrain, Muharraq | |||||||||
03.06 19:30 | Bahrain | | Cambodia | 8:0 (2:0) | |||||
Riffa |
Day 10 | |||||||||
15.06 21:00 | Saudi Arabia | | Uzbekistan | 3:0 (2:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
15.06 21:00 | Palestine | | Yemen | 3:0 (2:0) | |||||
Saudi Arabia, Riyadh | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 21:00 | Yemen | | Uzbekistan | 0:1 (0:1) | |||||
Saudi Arabia, Riyadh | |||||||||
11.06 21:00 | Singapore | | Saudi Arabia | 0:3 (0:0) | |||||
Saudi Arabia, Riyadh | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 21:00 | Uzbekistan | | Singapore | 5:0 (3:0) | |||||
Saudi Arabia, Riyadh | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 21:00 | Palestine | | Singapore | 4:0 (3:0) | |||||
Saudi Arabia, Riyadh | |||||||||
05.06 21:00 | Saudi Arabia | | Yemen | 3:0 (3:0) | |||||
Riyadh |
Day 10 | |||||||||
15.06 17:00 | India | | Afghanistan | 1:1 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
15.06 20:10 | Bangladesh | | Oman | 0:3 (0:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 20:00 | Afghanistan | | Oman | 1:2 (1:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 17:00 | Bangladesh | | India | 0:2 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
07.06 20:00 | Oman | | Qatar | 0:1 (0:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 17:00 | Bangladesh | | Afghanistan | 1:1 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
03.06 20:00 | India | | Qatar | 0:1 (0:1) | |||||
Qatar, Doha |
Day 10 | |||||||||
15.06 19:25 | Japan | | Kyrgyzstan | 5:1 (3:1) | |||||
Suita | |||||||||
15.06 19:25 | Tajikistan | | Myanmar | 4:0 (1:0) | |||||
Japan, Osaka | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 16:00 | Myanmar | | Kyrgyzstan | 1:8 (0:5) | |||||
Japan, Osaka | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 16:00 | Kyrgyzstan | | Mongolia | 0:1 (0:1) | |||||
Japan, Osaka | |||||||||
07.06 19:30 | Japan | | Tajikistan | 4:1 (2:1) | |||||
Suita |
Day 10 | |||||||||
15.06 20:45 | UAE | | Vietnam | 3:2 (2:0) | |||||
Dubai | |||||||||
15.06 20:45 | Thailand | | Malaysia | 0:1 (0:0) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.06 20:45 | Malaysia | | Vietnam | 1:2 (0:1) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
11.06 20:45 | Indonesia | | UAE | 0:5 (0:2) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 20:45 | UAE | | Thailand | 3:1 (2:0) | |||||
Dubai | |||||||||
07.06 20:45 | Vietnam | | Indonesia | 4:0 (0:0) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 20:45 | UAE | | Malaysia | 4:0 (1:0) | |||||
Dubai | |||||||||
03.06 20:45 | Thailand | | Indonesia | 2:2 (1:1) | |||||
UAE, Dubai |
Day 10 | |||||||||
13.06 15:00 | South Korea | | Lebanon | 2:1 (0:1) | |||||
Goyang | |||||||||
Day 9 | |||||||||
09.06 15:00 | Turkmenistan | | Lebanon | 3:2 (0:0) | |||||
South Korea, Goyang | |||||||||
09.06 20:00 | Sri Lanka | | South Korea | 0:5 (0:3) | |||||
South Korea, Goyang | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.06 15:00 | Lebanon | | Sri Lanka | 3:2 (3:1) | |||||
South Korea, Goyang | |||||||||
Day 7 | |||||||||
05.06 20:00 | South Korea | | Turkmenistan | 5:0 (2:0) | |||||
Goyang |
19.06 20:00 | Libya | | Sudan | 0:1 (0:1) | |||||
Doha | |||||||||
20.06 20:00 | Oman | | Somalia | 2:1 (2:0) | |||||
Doha | |||||||||
21.06 20:00 | Jordan | | South Sudan | 3:0 | |||||
Doha | |||||||||
22.06 20:00 | Mauritania | | Yemen | 2:0 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
23.06 20:00 | Lebanon | | Djibouti | 1:0 (0:0) | |||||
Doha | |||||||||
24.06 20:00 | Palestine | | Comoros | 5:1 (2:1) | |||||
Doha | |||||||||
25.06 20:00 | Bahrain | | Kuwait | 2:0 (0:0) | |||||
Doha |
06.06 16:30 | Honduras | | Costa Rica | 2:2 (0:1), pen. 5:4 | |||||
USA, Denver |
03.06 17:30 | Honduras | | USA | 0:1 (0:0) | |||||
USA, Denver | |||||||||
03.06 20:00 | Mexico | | Costa Rica | 0:0, pen. 5:4 | |||||
USA, Denver |
01.06 18:00 | Croatia | | Armenia | 1:1 (1:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
01.06 18:00 | North Macedonia | | Slovenia | 1:1 (0:0) | |||||
Skopje | |||||||||
01.06 18:00 | Slovakia | | Bulgaria | 1:1 (1:1) | |||||
Austria, Ried im Innkreis | |||||||||
01.06 18:00 | Kosovo | | San Marino | 4:1 (2:0) | |||||
Pristina | |||||||||
01.06 19:00 | Lithuania | | Estonia | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
01.06 20:45 | Poland | | Russia | 1:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
02.06 18:00 | Bosnia and Herzegovina | | Montenegro | 0:0 | |||||
Sarajevo | |||||||||
02.06 19:00 | Belarus | | Azerbaijan | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
02.06 19:00 | Norway | | Luxembourg | 1:0 (0:0) | |||||
Spain, Málaga | |||||||||
02.06 19:45 | Netherlands | | Scotland | 2:2 (1:1) | |||||
Portugal, Faro | |||||||||
02.06 20:00 | England | | Austria | 1:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
02.06 21:00 | Germany | | Denmark | 1:1 (0:0) | |||||
Austria, Innsbruck | |||||||||
02.06 21:05 | France | | Wales | 3:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
02.06 21:45 | Romania | | Georgia | 1:2 (0:0) | |||||
Ploieşti | |||||||||
03.06 18:00 | Switzerland | | Liechtenstein | 7:0 (1:0) | |||||
St. Gallen | |||||||||
03.06 18:00 | Andorra | | Ireland | 1:4 (0:0) | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
03.06 19:00 | Turkey | | Moldova | 2:0 (0:0) | |||||
Germany, Paderborn | |||||||||
03.06 20:45 | Belgium | | Greece | 1:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
03.06 20:45 | Algeria | | Mauritania | 4:1 (1:0) | |||||
Blida | |||||||||
03.06 21:00 | Ukraine | | Northern Ireland | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
04.06 15:00 | Rwanda | | Central African Republic | 2:0 (1:0) | |||||
Kigali | |||||||||
04.06 18:00 | North Macedonia | | Kazakhstan | 4:0 (1:0) | |||||
Skopje | |||||||||
04.06 18:00 | Malta | | Kosovo | 1:2 (1:1) | |||||
Austria, Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
04.06 19:00 | Latvia | | Lithuania | 3:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
04.06 19:00 | Finland | | Estonia | 0:1 (0:0) | |||||
Helsinki | |||||||||
04.06 19:30 | Spain | | Portugal | 0:0 | |||||
Madrid | |||||||||
04.06 19:45 | Faroe Islands | | Iceland | 0:1 (0:0) | |||||
Tórshavn | |||||||||
04.06 20:00 | Hungary | | Cyprus | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.06 20:30 | Nigeria | | Cameroon | 0:1 (0:1) | |||||
Austria, Wiener Neustadt | |||||||||
04.06 20:45 | Italy | | Czech Republic | 4:0 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
04.06 20:45 | Slovenia | | Gibraltar | 6:0 (4:0) | |||||
Koper | |||||||||
05.06 17:00 | Wales | | Albania | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
05.06 17:00 | Guinea | | Togo | 0:2 (0:1) | |||||
Turkey, Antalya | |||||||||
05.06 17:00 | Côte d'Ivoire | | Burkina Faso | 2:1 (0:1) | |||||
Abidjan | |||||||||
05.06 18:00 | Russia | | Bulgaria | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.06 19:00 | Senegal | | Zambia | 3:1 (3:0) | |||||
Thiès | |||||||||
05.06 20:00 | Gambia | | Niger | 2:0 (1:0) | |||||
Turkey, Side | |||||||||
05.06 20:30 | Tunisia | | DR Congo | 1:0 (1:0) | |||||
Radès | |||||||||
05.06 20:45 | Sweden | | Armenia | 3:1 (2:0) | |||||
Solna | |||||||||
05.06 20:45 | Montenegro | | Israel | 1:3 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
06.06 17:00 | England | | Romania | 1:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
06.06 17:30 | Austria | | Slovakia | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
06.06 18:00 | Denmark | | Bosnia and Herzegovina | 2:0 (1:0) | |||||
København | |||||||||
06.06 18:00 | Netherlands | | Georgia | 3:0 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
06.06 18:00 | Luxembourg | | Scotland | 0:1 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
06.06 19:00 | Moldova | | Azerbaijan | 1:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
06.06 19:00 | Norway | | Greece | 1:2 (0:2) | |||||
Spain, Málaga | |||||||||
06.06 20:45 | Belgium | | Croatia | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
06.06 20:45 | Algeria | | Mali | 1:0 (0:0) | |||||
Blida | |||||||||
07.06 15:00 | Rwanda | | Central African Republic | 5:0 (2:0) | |||||
Kigali | |||||||||
07.06 16:00 | Serbia | | Jamaica | 1:1 (0:1) | |||||
Japan, Miki | |||||||||
07.06 19:00 | Ukraine | | Cyprus | 4:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
07.06 19:45 | Faroe Islands | | Liechtenstein | 5:1 (3:1) | |||||
Tórshavn | |||||||||
07.06 20:45 | Germany | | Latvia | 7:1 (5:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
07.06 20:45 | Andorra | | Gibraltar | 0:0 | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
08.06 17:00 | Kosovo | | Guinea | 1:2 (0:0) | |||||
Turkey, Side | |||||||||
08.06 17:00 | Cameroon | | Nigeria | 0:0 | |||||
Austria, Wiener Neustadt | |||||||||
08.06 17:00 | Benin | | Zambia | 2:2 (1:2) | |||||
Cotonou | |||||||||
08.06 18:00 | Poland | | Iceland | 2:2 (1:1) | |||||
Poznań | |||||||||
08.06 19:00 | Senegal | | Cape Verde | 2:0 (0:0) | |||||
Thiès | |||||||||
08.06 20:00 | Morocco | | Ghana | 1:0 (0:0) | |||||
Rabat | |||||||||
08.06 20:00 | Gambia | | Togo | 1:0 (0:0) | |||||
Turkey, Side | |||||||||
08.06 20:00 | Hungary | | Ireland | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
08.06 20:15 | Czech Republic | | Albania | 3:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
08.06 21:10 | France | | Bulgaria | 3:0 (1:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
09.06 17:00 | USA | | Costa Rica | 4:0 (2:0) | |||||
Sandy | |||||||||
09.06 19:45 | Portugal | | Israel | 4:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.06 20:00 | Niger | | Congo | 0:1 (0:1) | |||||
Turkey, Side | |||||||||
10.06 18:00 | South Africa | | Uganda | 3:2 (0:1) | |||||
Johannesburg | |||||||||
10.06 19:00 | Estonia | | Latvia | 2:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.06 16:00 | DR Congo | | Mali | 1:1 (0:1) | |||||
Tunisia, Radès | |||||||||
11.06 16:30 | Mauritania | | Liberia | 1:0 (0:0) | |||||
Tunisia, Tunis | |||||||||
11.06 17:00 | Guinea | | Niger | 2:1 (0:1) | |||||
Turkey, Side | |||||||||
11.06 19:00 | Sudan | | Zambia | 3:2 (3:1) | |||||
Omdurman | |||||||||
11.06 19:25 | Japan | | Serbia | 1:0 (0:0) | |||||
Kobe | |||||||||
11.06 20:00 | Gambia | | Kosovo | 0:1 (0:0) | |||||
Turkey, Side | |||||||||
11.06 20:30 | Tunisia | | Algeria | 0:2 (0:2) | |||||
Radès | |||||||||
12.06 17:00 | Ghana | | Côte d'Ivoire | 0:0 | |||||
Cape Coast | |||||||||
12.06 20:00 | Morocco | | Burkina Faso | 1:0 (0:0) | |||||
Rabat | |||||||||
12.06 20:00 | Mexico | | Honduras | 0:0 | |||||
USA, Atlanta | |||||||||
13.06 16:00 | Tanzania | | Malawi | 2:0 (0:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
13.06 19:00 | Sudan | | Zambia | 0:1 (0:0) | |||||
Omdurman | |||||||||
14.06 16:30 | Libya | | Liberia | 0:1 (0:1) | |||||
Tunisia, Tunis | |||||||||
15.06 19:00 | Djibouti | | Somalia | 1:0 (1:0) | |||||
Djibouti | |||||||||
15.06 20:30 | Tunisia | | Mali | 1:0 (0:0) | |||||
Radès | |||||||||
17.06 20:45 | Algeria | | Liberia | 5:1 (2:1) | |||||
Bir El Djir | |||||||||
26.06 20:00 | El Salvador | | Guatemala | 0:0 | |||||
USA, Los Angeles | |||||||||
30.06 20:00 | Mexico | | Panama | 3:0 (1:0) | |||||
USA, Nashville |
25.06 20:00 | Prishtina | | Inter Club d'Escaldes | 2:0 (1:0) | |||||
Albania, Elbasan |
22.06 20:00 | Folgore | | Prishtina | 0:2 (0:0) | |||||
Albania, Elbasan | |||||||||
22.06 20:00 | HB Tórshavn | | Inter Club d'Escaldes | 0:1 (0:0) | |||||
Albania, Durrës |
Day 2 | |||||||||
29.06 17:00 | Ulsan Hyundai | | BG Pathum United | 2:0 (2:0)* | |||||
Thanyaburi | |||||||||
29.06 21:00 | Kaya | | Viettel | 0:5 (0:2)* | |||||
Thanyaburi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
26.06 17:00 | BG Pathum United | | Kaya | 4:1 (2:0)* | |||||
Thanyaburi | |||||||||
26.06 21:00 | Viettel | | Ulsan Hyundai | 0:1 (0:0)* | |||||
Thanyaburi |
Day 3 | |||||||||
28.06 17:00 | Ratchaburi Mitr Phol | | Nagoya Grampus | 0:4 (0:3) | |||||
Bangkok | |||||||||
28.06 21:00 | Pohang Steelers | | Johor Darul Ta'zim | 4:1 (2:1) | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.06 17:00 | Nagoya Grampus | | Pohang Steelers | 3:0 (1:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
25.06 21:00 | Ratchaburi Mitr Phol | | Johor Darul Ta'zim | 0:1 (0:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.06 17:00 | Pohang Steelers | | Ratchaburi Mitr Phol | 2:0 (1:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
22.06 21:00 | Johor Darul Ta'zim | | Nagoya Grampus | 0:1 (0:0) | |||||
Bangkok |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Nagoya Grampus | 6 | 5 | 1 | 0 | 14-2 | 16 | |||
2. | Pohang Steelers | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-5 | 11 | |||
3. | Johor Darul Ta'zim | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-9 | 4 | |||
4. | Ratchaburi Mitr Phol | 6 | 0 | 2 | 4 | 0-10 | 2 |
Day 2 | |||||||||
28.06 19:00 | Chiangrai United | | Tampines Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
28.06 21:00 | Gamba | | Jeonbuk Hyundai Motors | 2:2 (2:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.06 19:00 | Tampines Rovers | | Gamba | 0:2 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
25.06 21:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Chiangrai United | 2:1 (1:0) | |||||
Toshkent |
Day 2 | |||||||||
29.06 19:00 | Daegu | | United City | 7:0 (3:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
29.06 21:00 | Beijing Guoan | | Kawasaki Frontale | 0:7 (0:3) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 1 | |||||||||
26.06 19:00 | United City | | Beijing Guoan | 1:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
26.06 21:00 | Kawasaki Frontale | | Daegu | 3:2 (1:1) | |||||
Toshkent |
Day 3 | |||||||||
30.06 17:00 | Cerezo Osaka | | Port | 1:1 (0:1) | |||||
Buriram | |||||||||
30.06 21:00 | Guangzhou | | Kitchee | 0:1 (0:1) | |||||
Buriram | |||||||||
Day 2 | |||||||||
27.06 17:00 | Port | | Guangzhou | 3:0 (1:0) | |||||
Buriram | |||||||||
27.06 21:00 | Cerezo Osaka | | Kitchee | 2:1 (0:1) | |||||
Buriram | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.06 17:00 | Guangzhou | | Cerezo Osaka | 0:2 (0:1) | |||||
Buriram | |||||||||
24.06 21:00 | Kitchee | | Port | 2:0 (1:0) | |||||
Buriram |
21.06 | Cerezo Osaka | | Melbourne City | +:- | |||||
21.06 | Daegu | | Chiangrai United | +:+ | |||||
21.06 | Pohang Steelers | | Ratchaburi Mitr Phol | +:+ | |||||
23.06 21:00 | Shanghai Port | | Kaya | 0:1 (0:1) | |||||
Thailand, Suphanburi |
20.06 | Brisbane Roar | | Kaya | -:+ | |||||
Thailand |
Day 3 | |||||||||
29.06 20:00 | Athletic 220 | | Lee Man | 1:5 (0:2) | |||||
Hong Kong | |||||||||
29.06 20:00 | Eastern | | Tainan City | 1:0 (0:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 2 | |||||||||
26.06 16:00 | Athletic 220 | | Eastern | 0:1 (0:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
26.06 20:00 | Lee Man | | Tainan City | 4:1 (3:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.06 16:00 | Tainan City | | Athletic 220 | 3:0 (1:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
23.06 20:00 | Eastern | | Lee Man | 0:1 (0:1) | |||||
Hong Kong |
20.06 | Chanthabouly | | Kasuka | -:-* | |||||
20.06 | Visakha | | Lalenok United | +:+ | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.06 18:00 | Kaizer Chiefs | | Wydad Casablanca | 0:0 | 1:0 (1:0) | 1:0 | |||
Johannesburg | |||||||||
26.06 21:00 | Al-Ahly Cairo | | Espérance | 3:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Cairo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.06 18:00 | Espérance | | Al-Ahly Cairo | 0:1 (0:0) | |||||
Radès | |||||||||
19.06 20:00 | Wydad Casablanca | | Kaizer Chiefs | 0:1 (0:1) | |||||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.06 20:00 | JS Kabylie | | Coton Sport FC | 3:0 (3:0) | 2:1 (1:1) | 5:1 | |||
Tizi Ouzou | |||||||||
27.06 20:00 | Raja | | Pyramids | 0:0, pen. 5:4 | 0:0 | 0:0 | |||
Casablanca | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.06 17:00 | Coton Sport FC | | JS Kabylie | 1:2 (1:1) | |||||
Garoua | |||||||||
20.06 21:00 | Pyramids | | Raja | 0:0 | |||||
Cairo |
Day 34 | |||||||||
15.06 17:00 | FK Makhachkala | | Mashuk-KMV | 3:0 (3:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
15.06 17:00 | Anzhi | | Druzhba | 5:1 (4:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
15.06 17:00 | Biolog-Novokubansk | | FK Krasnodar-3 | 5:1 (2:0) | |||||
Progress | |||||||||
15.06 17:30 | Kuban | | FK Tuapse | 7:1 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
15.06 17:30 | FK Yessentuki | | Kuban-Holding | 1:2 (0:1) | |||||
Yessentuki | |||||||||
15.06 18:00 | Dynamo | | FK Forte | 2:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
15.06 18:00 | Spartak-Nalchik | | SKA | 2:2 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
15.06 18:30 | Chernomorets | | Legion-Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 33 | |||||||||
09.06 15:00 | Inter | | Kuban | 0:7 (0:5) | |||||
Lermontov | |||||||||
09.06 17:00 | FK Tuapse | | FK Makhachkala | 0:0 | |||||
Tuapse School Stadiun | |||||||||
09.06 17:00 | Mashuk-KMV | | Dynamo | 2:2 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
09.06 17:00 | Legion-Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 0:3 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
09.06 17:00 | FK Krasnodar-3 | | FK Yessentuki | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.06 18:00 | Druzhba | | Spartak-Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
09.06 18:00 | SKA | | Chernomorets | 2:3 (0:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
09.06 18:30 | FK Forte | | Anzhi | 1:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
Day 32 | |||||||||
02.06 14:00 | FK Yessentuki | | Legion-Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Yessentuki | |||||||||
02.06 17:00 | Anzhi | | Mashuk-KMV | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
02.06 17:30 | Spartak-Nalchik | | FK Forte | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
02.06 17:30 | SKA | | Biolog-Novokubansk | 3:1 (3:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
02.06 18:00 | Dynamo | | FK Tuapse | 6:0 (3:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
02.06 18:00 | Kuban-Holding | | FK Krasnodar-3 | 1:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
02.06 18:30 | Chernomorets | | Druzhba | 5:0 (3:0) | |||||
Novorossiysk |
Day 30 | |||||||||
15.06 | Zenit Irkutsk | | FK Tver | 0:3 | |||||
Irkutsk | |||||||||
15.06 12:00 | Rodina | | Leningradets | 1:5 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
15.06 14:00 | Znamya Truda | | FK Murom | 4:1 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15.06 17:00 | FK Kolomna | | Lokomotiv-Kazanka | 2:4 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
15.06 18:00 | Torpedo | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
15.06 18:00 | FK Smolensk | | Zenit-2 | 1:3 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
15.06 18:00 | Luki-Energiya | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:3 | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
15.06 18:30 | FK Chita | | Olimp-Dolgoprudny | 0:3 | |||||
Chita | |||||||||
Day 29 | |||||||||
10.06 13:00 | Leningradets | | Torpedo | 5:1 (2:1) | |||||
Roshchino | |||||||||
10.06 13:00 | Zenit-2 | | Luki-Energiya | 2:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.06 17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
10.06 18:00 | Dynamo-2 | | Rodina | 2:2 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
10.06 18:00 | FK Murom | | FK Kolomna | 1:1 (1:1) | |||||
Murom | |||||||||
10.06 18:30 | Zvezda Sankt-Petersburg | | FK Smolensk | 4:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.06 | Zenit Irkutsk | | Olimp-Dolgoprudny | 0:3 | |||||
Irkutsk | |||||||||
12.06 15:00 | FK Chita | | FK Tver | 0:3 | |||||
Chita | |||||||||
Day 28 | |||||||||
04.06 | Zenit Irkutsk | | Rodina | 0:3 | |||||
Irkutsk | |||||||||
04.06 18:00 | FK Tver | | FK Kolomna | 4:1 (3:0) | |||||
Tver | |||||||||
04.06 18:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Znamya Truda | 5:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
04.06 18:00 | FK Smolensk | | Lokomotiv-Kazanka | 0:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
04.06 18:00 | Luki-Energiya | | FK Murom | 0:0 | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
04.06 18:30 | Zvezda Sankt-Petersburg | | Dynamo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.06 18:30 | FK Chita | | Torpedo | 2:1 (1:1) | |||||
Chita | |||||||||
04.06 19:00 | Zenit-2 | | Leningradets | 2:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 27 | |||||||||
01.06 | Zenit Irkutsk | | Torpedo | 0:3 | |||||
Irkutsk | |||||||||
01.06 18:30 | FK Chita | | Rodina | 2:1 (0:0) | |||||
Chita |
Day 30 | |||||||||
15.06 15:00 | Fakel-M | | Metallurg Lipetsk | 2:2 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
15.06 16:00 | Sakhalin | | FK Khimki-M | 2:3 (0:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
15.06 17:00 | Znamya | | FK Strogino | 4:2 (2:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
15.06 17:00 | FK Kaluga | | Krasny | 6:1 (2:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
15.06 18:00 | Saturn | | Salyut-Belgorod | 3:3 (0:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
15.06 18:00 | Avangard | | FK Ryazan | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
15.06 18:00 | Metallurg Vidnoye | | Kvant | 2:1 (0:0) | |||||
Vidnoye | |||||||||
15.06 19:00 | Sokol | | Khimik-Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 29 | |||||||||
10.06 13:00 | FK Strogino | | Fakel-M | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.06 13:00 | FK Khimki-M | | Saturn | 1:3 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
10.06 15:00 | Khimik-Arsenal | | Metallurg Vidnoye | 2:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
10.06 16:00 | Sakhalin | | Kvant | 0:2 (0:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
10.06 17:00 | Krasny | | Avangard | 0:3 (0:2) | |||||
Smolensk | |||||||||
10.06 18:00 | Salyut-Belgorod | | Znamya | 1:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
10.06 18:00 | Metallurg Lipetsk | | FK Kaluga | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
10.06 18:00 | FK Ryazan | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
Day 28 | |||||||||
04.06 13:00 | Sakhalin | | Khimik-Arsenal | 1:2 (1:2) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
04.06 15:00 | Fakel-M | | Salyut-Belgorod | 0:3 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
04.06 18:00 | FK Kaluga | | FK Strogino | 0:2 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
04.06 18:00 | Avangard | | Metallurg Lipetsk | 2:2 (2:1) | |||||
Kursk | |||||||||
04.06 18:00 | Metallurg Vidnoye | | FK Ryazan | 2:6 (2:3) | |||||
Vidnoye | |||||||||
04.06 18:00 | Kvant | | FK Khimki-M | 1:3 (0:1) | |||||
Obninsk | |||||||||
04.06 19:00 | Sokol | | Krasny | 2:2 (1:2) | |||||
Saratov | |||||||||
04.06 19:00 | Saturn | | Znamya | 3:2 (1:2) | |||||
Ramenskoye |
Day 30 | |||||||||
15.06 17:00 | Krylia Sovetov-2 | | KAMAZ | 1:5 (0:3) | |||||
Samara | |||||||||
15.06 17:00 | Ural-2 | | Volga | 0:3 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
15.06 17:00 | FK Chelyabinsk | | Volna | 3:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
15.06 18:00 | FK Tyumen | | Lada | 2:2 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
15.06 18:30 | Zvezda Perm | | Lada-Tolyatti | 7:0 (4:0) | |||||
Perm | |||||||||
15.06 18:30 | Dynamo Barnaul | | Nosta | 1:2 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
15.06 19:00 | FK Novosibirsk | | FK Orenburg-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
10.06 13:00 | Lada-Tolyatti | | FK Tyumen | 0:8 (0:4) | |||||
Tolyatti | |||||||||
10.06 16:00 | Volna | | Ural-2 | 1:3 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
10.06 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Krylia Sovetov-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
10.06 18:00 | Volga | | FK Chelyabinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
10.06 18:00 | Lada | | Zvezda Perm | 4:0 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
12.06 17:00 | FK Novosibirsk | | Nosta | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
12.06 17:00 | Dynamo Barnaul | | FK Orenburg-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.06 18:30 | Dynamo Barnaul | | Krylia Sovetov-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
04.06 14:00 | Ural-2 | | Lada-Tolyatti | 4:0 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
04.06 18:00 | Volga | | KAMAZ | 4:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
04.06 18:00 | Volna | | Zenit-Izhevsk | 2:2 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
04.06 18:00 | Nosta | | Zvezda Perm | 0:1 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
04.06 18:00 | FK Orenburg-2 | | FK Tyumen | 0:4 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
04.06 18:30 | FK Chelyabinsk | | Lada | 3:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 30 | |||||||||
12.06 17:30 | Ahrobiznes | | MFK Mykolaiv | 1:1 (1:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
12.06 17:30 | Krystal | | Nyva Ternopil | 1:1 (1:1) | |||||
Kherson | |||||||||
12.06 17:30 | Metalist 1925 | | VPK-Ahro | 1:2 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
12.06 17:30 | Alians | | Kremin | 1:1 (1:1) | |||||
Sumy | |||||||||
12.06 17:30 | Volyn | | Chornomorets | 1:2 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
12.06 17:30 | Avanhard | | Prykarpattya | 3:1 (2:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
12.06 17:30 | Hirnyk-Sport | | Veres | 1:2 (0:1) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
12.06 17:30 | Polissya | | Obolon | 1:2 (0:2) | |||||
Bucha | |||||||||
Day 29 | |||||||||
05.06 16:00 | Veres | | Avanhard | 5:1 (3:0) | |||||
Mlyniv | |||||||||
05.06 17:30 | Obolon | | Hirnyk-Sport | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
05.06 17:30 | Prykarpattya | | Volyn | 2:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
05.06 17:30 | Chornomorets | | Alians | 0:2 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
05.06 17:30 | Kremin | | Metalist 1925 | 0:4 (0:3) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
05.06 17:30 | VPK-Ahro | | Krystal | 1:2 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
05.06 17:30 | Nyva Ternopil | | Ahrobiznes | 1:0 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
05.06 17:30 | MFK Mykolaiv | | Polissya | 0:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv |
Day 26 | |||||||||
10.06 17:30 | Bukovyna | | Obolon-2 | 3:1 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
11.06 17:30 | Karpaty Halych | | Chernihiv | 2:1 (1:0) | |||||
Burshtyn | |||||||||
11.06 17:30 | Epitsentr | | Podillya | 0:3 (0:2) | |||||
Dunaivtsi | |||||||||
11.06 17:30 | Karpaty Lviv | | Nyva Vinnytsya | 1:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
11.06 17:30 | Volyn-2 | | FK Uzhhorod | 1:1 (0:1) | |||||
Lutsk Pidshypnyk Stadium | |||||||||
11.06 17:30 | Chaika | | Dinaz | 0:1 (0:0) | |||||
Makariv | |||||||||
Day 25 | |||||||||
04.06 17:30 | Bukovyna | | Volyn-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
04.06 17:30 | FK Uzhhorod | | Karpaty Lviv | 3:0 (2:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
04.06 17:30 | Nyva Vinnytsya | | Epitsentr | 1:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
04.06 17:30 | Podillya | | Rubikon | 2:0 (1:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
04.06 17:30 | Chernihiv | | Chaika | 2:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
04.06 17:40 | Dinaz | | Obolon-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Demidov |
Day 26 | |||||||||
09.06 17:30 | MFK Mykolaiv-2 | | Yarud | 0:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
11.06 17:30 | Real Pharma | | Metalurh | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
11.06 17:30 | FK Nikopol | | Balkany | 0:1 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
11.06 18:00 | Dnipro | | Kryvbas | 1:3 (0:2) | |||||
Cherkasy | |||||||||
Day 25 | |||||||||
04.06 17:30 | Tavriya | | MFK Mykolaiv-2 | 6:1 (3:0) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
04.06 17:30 | Yarud | | Peremoha | 3:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
04.06 17:30 | Enerhiya | | FK Nikopol | 5:2 (2:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
04.06 17:30 | Balkany | | Real Pharma | 3:0 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
04.06 17:30 | Metalurh | | Dnipro | 2:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 14 | |||||||||
26.06 16:45 | FK Smorgon | | FK Homel | 1:2 (1:0) | |||||
Smarhon | |||||||||
26.06 18:45 | Slavia | | Energetik-BDU | 2:3 (1:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
26.06 20:45 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 1:1 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
27.06 16:00 | Isloch | | FK Minsk | 1:1 (1:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
27.06 18:00 | Rukh | | FK Slutsk | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
27.06 20:00 | BATE | | Tarpeda-BelAZ | 3:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
28.06 18:00 | Sputnik | | FK Vitebsk | 4:3 (0:2) | |||||
Rechytsa | |||||||||
28.06 20:00 | Neman | | Dynamo Minsk | 1:2 (0:2) | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.06 18:00 | FK Minsk | | Energetik-BDU | 2:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17.06 20:00 | Neman | | Slavia | 2:2 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
18.06 18:00 | FK Slutsk | | Shakhtsyor | 1:4 (1:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
18.06 20:00 | Dynamo Brest | | FK Smorgon | 2:2 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
19.06 14:45 | FK Vitebsk | | Rukh | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
19.06 16:45 | FK Homel | | Isloch | 2:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
19.06 18:45 | Tarpeda-BelAZ | | Sputnik | 2:0 (2:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
19.06 20:45 | Dynamo Minsk | | BATE | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 12 | |||||||||
11.06 18:00 | Slavia | | FK Minsk | 1:2 (1:1) | |||||
Mazyr | |||||||||
11.06 20:00 | Energetik-BDU | | FK Homel | 3:2 (1:2) | |||||
Barysaw | |||||||||
12.06 14:45 | FK Smorgon | | FK Slutsk | 1:1 (0:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
12.06 16:45 | Sputnik | | Dynamo Minsk | 0:5 (0:1) | |||||
Rechytsa | |||||||||
12.06 18:45 | BATE | | Neman | 3:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
12.06 20:45 | Shakhtsyor | | FK Vitebsk | 2:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
13.06 17:00 | Isloch | | Dynamo Brest | 1:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
13.06 19:00 | Rukh | | Tarpeda-BelAZ | 3:0 (0:0) | |||||
Brest |
22.06 18:00 | Krumkachy (Minsk) | | Neman (Hrodna) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:5 | |||||
Minsk | |||||||||
22.06 18:30 | FK Baranavichy (Baranovichi) | | BATE (Barysaw) | 1:6 (1:0) | |||||
Ivatsevichy | |||||||||
22.06 18:45 | Volna (Pinsk) | | Slavia (Mazyr) | 0:1 (0:1) | |||||
Pinsk | |||||||||
22.06 19:00 | FK Orsha (Orsha) | | FK Gomel (Gomel) | 2:6 (1:1) | |||||
Orsha | |||||||||
22.06 19:15 | Maladzyechna-2018 (Maladzyechna) | | Energetik-BDU (Minsk) | 0:4 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
22.06 19:30 | Arsenal (Dzyarzhynsk) | | FK Smorgon (Smorgon) | 2:1 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
22.06 20:00 | Dnepr (Mogilev) | | FK Minsk (Minsk) | 2:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
23.06 17:45 | FK Malaryta (Malaryta) | | FK Slutsk (Slutsk) | 1:2 (0:1) | |||||
Malaryta City Stadium | |||||||||
23.06 18:00 | Belshina (Babruysk) | | Rukh (Brest) | 1:3 (1:2) | |||||
Babruysk | |||||||||
23.06 18:30 | Lokomotiv (Gomel) | | Isloch (Minsk District) | 3:3 aet (1:1, 3:3), pen. 4:2 | |||||
Gomel | |||||||||
23.06 18:45 | FK Smalyavichy (Smalyavichy) | | FK Vitebsk (Vitebsk) | 1:3 (1:0) | |||||
Aktsyabarski FOK Aktsyabarski Stadium | |||||||||
23.06 19:00 | FK Lida (Lida) | | Dynamo (Minsk) | 0:3 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
23.06 19:30 | Partizan (Salihorsk) | | Sputnik (Rechytsa) | 2:2 aet (1:0, 1:1), pen. 1:3 | |||||
Salihorsk |
16.06 18:00 | Lyashas (Gomel) | | FK Uzda (Uzda) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Gomel GDYuSSh-7 Stadium |
Day 18 | |||||||||
27.06 19:00 | Kyzylzhar | | Astana | 3:2 (2:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
27.06 19:00 | Shakhtyor | | Aqtöbe | 1:0 (0:0)* | |||||
Karagandy | |||||||||
27.06 21:00 | Ordabasy | | Zhetysu | 3:0 (2:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
28.06 18:00 | Akzhayik | | Taraz | 3:0 (1:0) | |||||
Oral | |||||||||
28.06 19:00 | Caspiy | | Turan | 0:0 | |||||
Aktau | |||||||||
28.06 19:00 | Tobil | | Qayrat | 2:2 (0:1) | |||||
Kostanay | |||||||||
28.06 20:00 | Atyrau | | Kaysar | 1:1 (1:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.06 19:00 | Astana | | Ordabasy | 0:2 (0:2) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
22.06 19:00 | Akzhayik | | Shakhtyor | 1:1 (0:0) | |||||
Oral | |||||||||
22.06 20:00 | Aqtöbe | | Kyzylzhar | 1:1 (0:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
23.06 18:00 | Zhetysu | | Atyrau | 1:2 (0:0)* | |||||
Taldykorgan | |||||||||
23.06 19:00 | Qayrat | | Caspiy | 5:1 (2:0) | |||||
Almaty | |||||||||
23.06 20:00 | Taraz | | Turan | 1:1 (0:0) | |||||
Taraz | |||||||||
23.06 21:00 | Kaysar | | Tobil | 1:3 (1:1) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.06 18:00 | Kyzylzhar | | Akzhayik | 0:1 (0:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
18.06 19:00 | Atyrau | | Astana | 0:2 (0:2) | |||||
Atyrau | |||||||||
18.06 19:00 | Shakhtyor | | Taraz | 1:0 (1:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
18.06 21:00 | Ordabasy | | Aqtöbe | 0:1 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
19.06 19:00 | Caspiy | | Kaysar | 2:4 (0:1) | |||||
Aktau | |||||||||
19.06 19:00 | Tobil | | Zhetysu | 2:1 (1:1) | |||||
Kostanay | |||||||||
19.06 21:00 | Turan | | Qayrat | 0:3 (0:1) | |||||
Turkestan | |||||||||
Day 15 | |||||||||
12.06 18:00 | Aqtöbe | | Atyrau | 1:0 (1:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
12.06 18:00 | Zhetysu | | Caspiy | 0:1 (0:1) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
12.06 19:00 | Akzhayik | | Ordabasy | 0:1 (0:0) | |||||
Oral | |||||||||
12.06 21:00 | Shakhtyor | | Kyzylzhar | 0:1 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
13.06 19:00 | Astana | | Tobil | 1:1 (1:1) | |||||
Nur-Sultan | |||||||||
13.06 19:00 | Taraz | | Qayrat | 0:2 (0:1) | |||||
Taraz | |||||||||
13.06 21:00 | Kaysar | | Turan | 0:0 | |||||
Kyzylorda |
26.06 20:00 | Sfîntul Gheorghe | | Sheriff | 2:2 (0:0), pen. 4:2 | |||||
Bălţi |
Day 11 | |||||||||
25.06 20:00 | Turon | | Mashʼal | 0:0 | |||||
Yaypan | |||||||||
25.06 20:00 | Soʼgʼdiyona | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
26.06 20:00 | Qizilqum | | Bunyodkor | 2:1 (2:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
26.06 20:00 | Metallurg | | Navbahor | 2:2 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
27.06 20:00 | Surkhon | | Paxtakor | 0:4 (0:2) | |||||
Termiz | |||||||||
27.06 20:00 | FK Andijon | | AGMK | 2:3 (1:3) | |||||
Andijon | |||||||||
28.06 20:00 | Qoʼqon 1912 | | Nasaf | 1:2 (0:2) | |||||
Kokand | |||||||||
Day 10 | |||||||||
18.06 20:00 | Qizilqum | | Surkhon | 1:1 (0:1) | |||||
Navoiy | |||||||||
19.06 20:00 | Paxtakor | | Soʼgʼdiyona | 0:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
19.06 20:00 | AGMK | | Metallurg | 2:0 (2:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
19.06 20:00 | Turon | | Bunyodkor | 0:3 (0:2) | |||||
Yaypan | |||||||||
20.06 20:00 | Lokomotiv | | Qoʼqon 1912 | 0:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
20.06 20:00 | Nasaf | | FK Andijon | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
20.06 20:00 | Navbahor | | Mashʼal | 2:1 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
Day 9 | |||||||||
23.06 20:00 | Metallurg | | Nasaf | 2:1 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
Day 6 | |||||||||
22.06 20:00 | AGMK | | Qizilqum | 1:2 (1:2) | |||||
Olmaliq | |||||||||
23.06 20:00 | Paxtakor | | FK Andijon | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent |
Day 20 | |||||||||
27.06 18:00 | Samtredia | | Dila | 1:2 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
27.06 19:30 | Lokomotivi | | Telavi | 2:3 (0:2) | |||||
Saguramo | |||||||||
27.06 20:00 | Dinamo Batumi | | Kobuleti | 2:2 (1:1) | |||||
Batumi | |||||||||
27.06 20:30 | Torpedo | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
29.06 18:00 | Samgurali | | Saburtalo | 1:1 (1:1) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
Day 19 | |||||||||
22.06 19:30 | Torpedo | | Dinamo Batumi | 2:2 (0:2) | |||||
Kutaisi | |||||||||
22.06 20:30 | Dila | | Kobuleti | 1:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
23.06 19:00 | Telavi | | Samtredia | 2:1 (0:0) | |||||
Rustavi | |||||||||
23.06 19:30 | Dinamo Tbilisi | | Samgurali | 1:2 (0:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
23.06 20:30 | Saburtalo | | Lokomotivi | 1:2 (0:1) | |||||
Tbilisi |
Day 18 | |||||||||
18.06 18:30 | Telavi | | Kobuleti | 1:0 (0:0) | |||||
Rustavi | |||||||||
18.06 19:30 | Torpedo | | Samgurali | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
18.06 20:30 | Dinamo Batumi | | Dila | 2:0 (2:0) | |||||
Batumi | |||||||||
19.06 19:30 | Saburtalo | | Samtredia | 4:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19.06 20:30 | Dinamo Tbilisi | | Lokomotivi | 2:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.06 17:30 | Samtredia | | Dinamo Tbilisi | 0:2 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
13.06 17:30 | Kobuleti | | Saburtalo | 0:0 | |||||
Poti | |||||||||
14.06 17:30 | Samgurali | | Dinamo Batumi | 0:0 | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
14.06 19:30 | Dila | | Telavi | 1:1 (1:1) | |||||
Gori | |||||||||
14.06 20:00 | Lokomotivi | | Torpedo | 3:1 (0:0) | |||||
Saguramo | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.06 18:45 | Dinamo Tbilisi | | Kobuleti | 1:1 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.06 19:45 | Saburtalo | | Dila | 3:0 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.06 20:45 | Torpedo | | Samtredia | 1:1 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
10.06 17:30 | Samgurali | | Lokomotivi | 1:3 (1:2) | |||||
Tskhaltubo | |||||||||
10.06 20:00 | Dinamo Batumi | | Telavi | 3:0 (0:0) | |||||
Batumi |
Day 12 | |||||||||
16.06 20:15 | FH | | Stjarnan | 1:1 (1:1) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
16.06 20:15 | Valur | | Breiðablik | 3:1 (2:0) | |||||
Reykjavík |
Day 10 | |||||||||
27.06 16:00 | FH | | KA | 1:1 (1:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
27.06 19:15 | HK | | Breiðablik | 2:3 (1:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
27.06 19:15 | Valur | | Fylkir | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
28.06 19:15 | ÍA | | Keflavík | 2:2 (2:1) | |||||
Akranes | |||||||||
28.06 19:15 | KR | | Stjarnan | 1:2 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
28.06 19:15 | Leiknir | | Víkingur | 2:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 9 | |||||||||
20.06 16:00 | KA | | Valur | 0:1 (0:0) | |||||
Dalvík | |||||||||
20.06 17:00 | Fylkir | | ÍA | 3:1 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20.06 17:00 | Stjarnan | | HK | 2:1 (2:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
20.06 19:15 | Breiðablik | | FH | 4:0 (3:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
20.06 19:15 | Keflavík | | Leiknir | 1:0 (1:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
21.06 19:15 | Víkingur | | KR | 1:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 8 | |||||||||
12.06 14:00 | Breiðablik | | Fylkir | 2:0 (0:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
12.06 17:00 | Stjarnan | | Valur | 2:1 (0:1) | |||||
Garðabær | |||||||||
12.06 17:00 | Víkingur | | FH | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.06 19:15 | Leiknir | | KR | 0:2 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.06 18:00 | ÍA | | KA | 0:2 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
16.06 18:00 | Keflavík | | HK | 2:0 (1:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
Day 7 | |||||||||
07.06 20:00 | Valur | | Víkingur | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík |
Day 15 | |||||||||
25.06 16:00 | Spartaks | | BFC Daugava | 2:0 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
25.06 19:00 | Riga FC | | Noah Jūrmala | 2:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
25.06 20:00 | RFS | | Valmiera | 1:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
26.06 17:00 | FK Liepāja | | METTA/LU | 2:0 (1:0) | |||||
Liepāja |
Day 14 | |||||||||
13.06 16:30 | Spartaks | | FK Liepāja | 1:2 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
21.06 20:00 | Riga FC | | Valmiera | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.06 18:00 | Valmiera | | METTA/LU | 2:0 (1:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
17.06 18:00 | Spartaks | | Noah Jūrmala | 5:2 (4:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
17.06 20:00 | RFS | | Riga FC | 3:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
21.06 17:30 | FK Liepāja | | BFC Daugava | 0:0 | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 12 | |||||||||
13.06 19:00 | RFS | | METTA/LU | 3:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 9 | |||||||||
13.06 14:00 | BFC Daugava | | Valmiera | 1:2 (0:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
21.06 20:00 | RFS | | Noah Jūrmala | 5:0 (3:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 8 | |||||||||
13.06 16:00 | Riga FC | | Noah Jūrmala | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga |
Day 18 | |||||||||
18.06 18:00 | Džiugas | | Žalgiris Vilnius | 0:3 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
18.06 20:00 | Nevėžis | | Banga | 0:2 (0:1) | |||||
Kėdainiai | |||||||||
19.06 19:00 | Dainava | | Sūduva | 1:1 (0:0) | |||||
Alytus | |||||||||
20.06 17:00 | Panevėžys | | Riteriai | 1:1 (0:1) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.06 18:00 | Sūduva | | Žalgiris Vilnius | 0:2 (0:2) | |||||
Marijampolė | |||||||||
11.06 20:00 | Banga | | Hegelmann Litauen | 0:2 (0:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
12.06 15:00 | Žalgiris Kaunas | | Dainava | 1:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
12.06 17:00 | Nevėžis | | Panevėžys | 0:1 (0:1) | |||||
Kėdainiai | |||||||||
12.06 19:00 | Riteriai | | Džiugas | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius |
Day 9 | |||||||||
20.06 19:00 | Žalgiris Kaunas | | Hegelmann Litauen | 2:2 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 3 | |||||||||
25.06 18:00 | Riteriai | | Sūduva | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
26.06 15:00 | Dainava | | Hegelmann Litauen | 1:2 (0:0) | |||||
Alytus | |||||||||
26.06 17:00 | Žalgiris Kaunas | | Panevėžys | 1:2 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
27.06 15:00 | Žalgiris Vilnius | | Nevėžis | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
27.06 17:00 | Banga | | Džiugas | 1:0 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.06 18:00 | Riteriai | | Banga | 3:0 (2:0) | |||||
Vilnius |
Day 16 | |||||||||
16.06 18:00 | Molde | | Sarpsborg 08 | 4:1 (0:0) | |||||
Molde |
Day 14 | |||||||||
16.06 18:00 | Bodø/Glimt | | Strømsgodset | 7:2 (4:0) | |||||
Bodø | |||||||||
16.06 20:00 | Vålerenga | | Odd | 1:1 (1:1) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 12 | |||||||||
27.06 18:00 | Bodø/Glimt | | Stabæk | 4:1 (4:0) | |||||
Bodø | |||||||||
Day 10 | |||||||||
30.06 18:00 | Molde | | Strømsgodset | 3:0 (3:0) | |||||
Molde | |||||||||
30.06 18:00 | Rosenborg | | Haugesund | 0:0 | |||||
Trondheim | |||||||||
30.06 18:00 | Sandefjord | | Bodø/Glimt | 1:0 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
30.06 18:00 | Tromsø | | Kristiansund | 0:0 | |||||
Tromsø | |||||||||
30.06 18:00 | Viking | | Stabæk | 3:3 (1:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
30.06 20:00 | Brann | | Lillestrøm | 1:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
Day 9 | |||||||||
24.06 18:00 | Bodø/Glimt | | Molde | 0:2 (0:0) | |||||
Bodø | |||||||||
24.06 18:00 | Haugesund | | Brann | 1:0 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
24.06 18:00 | Kristiansund | | Mjøndalen | 1:1 (1:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
24.06 18:00 | Odd | | Tromsø | 3:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
24.06 18:00 | Strømsgodset | | Sandefjord | 4:0 (3:0) | |||||
Drammen | |||||||||
24.06 20:00 | Stabæk | | Vålerenga | 0:2 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
25.06 18:00 | Sarpsborg 08 | | Viking | 1:2 (1:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
25.06 20:00 | Lillestrøm | | Rosenborg | 2:0 (1:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
Day 8 | |||||||||
19.06 15:00 | Sandefjord | | Viking | 3:0 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
20.06 15:00 | Mjøndalen | | Strømsgodset | 1:1 (0:0) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
20.06 18:00 | Brann | | Odd | 1:3 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
20.06 18:00 | Haugesund | | Kristiansund | 3:0 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
20.06 18:00 | Molde | | Stabæk | 2:1 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
20.06 18:00 | Rosenborg | | Sarpsborg 08 | 0:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
20.06 18:00 | Tromsø | | Lillestrøm | 1:2 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
20.06 20:00 | Vålerenga | | Bodø/Glimt | 1:1 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.06 15:00 | Sandefjord | | Molde | 1:3 (1:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
12.06 15:00 | Kristiansund | | Odd | 2:0 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
13.06 18:00 | Bodø/Glimt | | Mjøndalen | 2:0 (1:0) | |||||
Bodø | |||||||||
13.06 18:00 | Lillestrøm | | Haugesund | 2:1 (2:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
13.06 18:00 | Sarpsborg 08 | | Brann | 0:0 | |||||
Sarpsborg | |||||||||
13.06 18:00 | Strømsgodset | | Rosenborg | 2:1 (0:1) | |||||
Drammen | |||||||||
13.06 20:00 | Viking | | Vålerenga | 4:1 (1:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
14.06 19:00 | Stabæk | | Tromsø | 0:3 (0:2) | |||||
Bekkestua |
Day 5 | |||||||||
25.06 18:00 | Tulevik | | Vaprus | 3:1 (1:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
Day 4 | |||||||||
25.06 18:00 | Tammeka | | Paide | 0:2 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.06 17:00 | Tammeka | | Flora | 0:3 (0:3) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.06 20:00 | Flora | | Nõmme Kalju | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.06 13:00 | Flora | | Vaprus | 2:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
26.06 13:00 | Levadia | | Kuressaare | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
30.06 18:00 | Nõmme Kalju | | Tulevik | 5:1 (2:0) | |||||
Tallinn |
Day 8 | |||||||||
30.06 16:00 | Fluminense | | Atlético Paranaense | 1:4 (1:1) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
30.06 16:00 | Fortaleza | | Chapecoense | 3:2 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
30.06 19:00 | Bahia | | América | 3:4 (1:2) | |||||
Salvador | |||||||||
30.06 19:00 | Internacional | | Palmeiras | 1:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
30.06 20:30 | Santos | | Sport | 0:0 | |||||
Santos | |||||||||
30.06 21:30 | Juventude | | Grêmio | 2:0 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
30.06 21:30 | Corinthians | | São Paulo | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 7 | |||||||||
27.06 11:00 | Juventude | | Flamengo | 1:0 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
27.06 16:00 | Fluminense | | Corinthians | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.06 20:00 | Atlético Paranaense | | Chapecoense | 2:2 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
27.06 20:00 | Grêmio | | Fortaleza | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
27.06 20:00 | Palmeiras | | Bahia | 3:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
27.06 20:30 | América | | Internacional | 1:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
27.06 20:30 | Ceará | | São Paulo | 1:1 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
27.06 20:30 | Santos | | Atlético Mineiro | 2:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
27.06 20:30 | Sport | | Cuiabá Esporte Clube | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
28.06 20:00 | Atlético | | Bragantino | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.06 19:00 | Atlético | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
23.06 19:00 | Bragantino | | Palmeiras | 3:1 (2:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
23.06 19:00 | Flamengo | | Fortaleza | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.06 19:00 | São Paulo | | Cuiabá Esporte Clube | 2:2 (2:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.06 16:00 | América | | Juventude | 1:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
24.06 19:00 | Ceará | | Atlético Mineiro | 2:1 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
24.06 19:00 | Chapecoense | | Internacional | 1:2 (0:2) | |||||
Chapecó | |||||||||
24.06 19:00 | Corinthians | | Sport | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.06 21:30 | Bahia | | Atlético Paranaense | 2:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
24.06 21:30 | Grêmio | | Santos | 2:2 (2:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.06 21:00 | Flamengo | | Bragantino | 2:3 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.06 11:00 | Palmeiras | | América | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.06 16:00 | Bahia | | Corinthians | 0:0 | |||||
Salvador | |||||||||
20.06 16:00 | Internacional | | Ceará | 1:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
20.06 18:15 | Atlético Paranaense | | Atlético | 2:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
20.06 18:15 | Fortaleza | | Fluminense | 1:1 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
20.06 18:15 | Santos | | São Paulo | 2:0 (2:0) | |||||
Santos | |||||||||
20.06 20:30 | Juventude | | Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
21.06 20:00 | Atlético Mineiro | | Chapecoense | 1:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.06 19:00 | Internacional | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16.06 19:00 | São Paulo | | Chapecoense | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.06 20:30 | Corinthians | | Bragantino | 1:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.06 21:30 | Juventude | | Palmeiras | 0:3 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
17.06 16:00 | América | | Cuiabá Esporte Clube | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17.06 16:00 | Ceará | | Bahia | 1:2 (1:2) | |||||
Fortaleza | |||||||||
17.06 19:00 | Atlético | | Fortaleza | 0:0 | |||||
Goiânia | |||||||||
17.06 19:00 | Fluminense | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17.06 19:00 | Sport | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
Day 3 | |||||||||
12.06 19:00 | Palmeiras | | Corinthians | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.06 19:00 | Santos | | Juventude | 0:0 | |||||
Santos | |||||||||
13.06 16:00 | Atlético Mineiro | | São Paulo | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
13.06 16:00 | Flamengo | | América | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
13.06 16:00 | Grêmio | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
13.06 20:30 | Bahia | | Internacional | 0:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
13.06 20:30 | Bragantino | | Fluminense | 2:2 (2:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
13.06 20:30 | Chapecoense | | Ceará | 0:0 | |||||
Chapecó | |||||||||
13.06 20:30 | Fortaleza | | Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.06 19:00 | Atlético | | São Paulo | 2:0 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
05.06 21:00 | Bragantino | | Bahia | 3:3 (1:2) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
05.06 21:00 | Santos | | Ceará | 3:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
06.06 11:00 | Fluminense | | Cuiabá Esporte Clube | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.06 16:00 | América | | Corinthians | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
06.06 16:00 | Fortaleza | | Internacional | 5:1 (2:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
06.06 18:15 | Juventude | | Atlético Paranaense | 0:3 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
06.06 18:15 | Palmeiras | | Chapecoense | 3:1 (3:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.06 20:30 | Sport | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:1) | |||||
Recife |
12.06 14:00 | Sporting Kansas City | | Austin | 1:1 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
18.06 20:00 | Real Salt Lake | | Vancouver Whitecaps | 3:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
18.06 20:00 | New York Red Bulls | | Nashville | 2:0 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19.06 18:00 | Los Angeles Galaxy | | Seattle Sounders | 1:2 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
19.06 19:30 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 2:0 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19.06 19:30 | Cincinnati | | Colorado Rapids | 0:2 (0:1) | |||||
Cincinnati | |||||||||
19.06 19:30 | Toronto | | Orlando City | 2:3 (2:2) | |||||
Orlando | |||||||||
19.06 19:30 | Dallas | | Minnesota United | 1:1 (0:1) | |||||
Frisco | |||||||||
19.06 19:30 | Portland Timbers | | Sporting Kansas City | 2:1 (2:1) | |||||
Portland | |||||||||
19.06 19:30 | New York City | | New England Revolution | 2:3 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
19.06 20:00 | DC United | | Inter Miami | 1:0 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
19.06 20:00 | Austin | | San Jose Earthquakes | 0:0 | |||||
Austin | |||||||||
19.06 20:00 | Los Angeles | | Houston Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
20.06 14:00 | Atlanta United | | Philadelphia Union | 2:2 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
22.06 19:30 | Orlando City | | San Jose Earthquakes | 5:0 (3:0) | |||||
Orlando | |||||||||
23.06 19:00 | New England Revolution | | New York Red Bulls | 3:2 (2:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
23.06 19:00 | Chicago Fire | | Cincinnati | 0:1 (0:0) | |||||
Chicago | |||||||||
23.06 19:00 | Minnesota United | | Austin | 2:0 (2:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
23.06 19:00 | Seattle Sounders | | Real Salt Lake | 2:1 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
23.06 19:30 | Philadelphia Union | | Columbus Crew | 1:0 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
23.06 19:30 | Houston Dynamo | | Portland Timbers | 2:2 (2:0) | |||||
Houston | |||||||||
23.06 19:30 | Nashville | | Toronto | 3:2 (0:1) | |||||
Nashville | |||||||||
23.06 19:30 | Sporting Kansas City | | Colorado Rapids | 3:1 (2:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
23.06 19:30 | Los Angeles | | Dallas | 2:0 (1:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
23.06 19:30 | New York City | | Atlanta United | 1:0 (0:0) | |||||
New York | |||||||||
23.06 20:00 | Montréal | | DC United | 0:0 | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
23.06 20:30 | Vancouver Whitecaps | | Los Angeles Galaxy | 1:2 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
25.06 20:00 | Inter Miami | | Orlando City | 1:2 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
26.06 16:30 | Sporting Kansas City | | Los Angeles | 2:1 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
26.06 18:00 | Real Salt Lake | | Houston Dynamo | 1:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
26.06 18:00 | Seattle Sounders | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
26.06 19:00 | Toronto | | Cincinnati | 0:2 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
26.06 19:00 | Chicago Fire | | Philadelphia Union | 3:3 (1:2) | |||||
Chicago | |||||||||
26.06 19:00 | San Jose Earthquakes | | Los Angeles Galaxy | 1:3 (0:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
26.06 19:30 | Nashville | | Montréal | 1:1 (0:0) | |||||
Nashville | |||||||||
26.06 20:30 | Portland Timbers | | Minnesota United | 0:1 (0:1) | |||||
Portland | |||||||||
27.06 15:30 | Atlanta United | | New York Red Bulls | 0:0 | |||||
Atlanta | |||||||||
27.06 18:00 | New York City | | DC United | 2:1 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
27.06 19:00 | Austin | | Columbus Crew | 0:0 | |||||
Austin | |||||||||
27.06 20:00 | Dallas | | New England Revolution | 2:1 (1:1) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
27.06 17:05 | Melbourne City | | Sydney | 3:1 (2:1) | |||||
Melbourne |
19.06 19:05 | Sydney | | Adelaide United | 2:1 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
20.06 16:05 | Melbourne City | | Macarthur FC | 2:0 (0:0) | |||||
Melbourne |
12.06 19:05 | Central Coast Mariners | | Macarthur FC | 0:2 aet (0:0, 0:0) | |||||
Gosford | |||||||||
13.06 15:05 | Brisbane Roar | | Adelaide United | 1:2 (0:2) | |||||
Brisbane |
Day 24 | |||||||||
03.06 19:05 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 2:2 (1:2) | |||||
Adelaide | |||||||||
04.06 19:05 | Macarthur FC | | Wellington Phoenix | 0:3 (0:1) | |||||
Campbelltown | |||||||||
05.06 15:05 | Brisbane Roar | | Sydney | 0:2 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
05.06 17:05 | Central Coast Mariners | | Western United | 2:0 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
05.06 19:10 | Newcastle United Jets | | Perth Glory | 1:1 (0:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
06.06 16:05 | Melbourne Victory | | Melbourne City | 1:1 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.06 19:05 | Central Coast Mariners | | Newcastle United Jets | 0:2 (0:2) | |||||
Gosford | |||||||||
10.06 19:05 | Melbourne City | | Newcastle United Jets | 1:2 (1:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 18 | |||||||||
02.06 19:05 | Brisbane Roar | | Perth Glory | 2:1 (0:0) | |||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 15 | 4 | 7 | 57-32 | 49 | ||
2. | Sydney | 26 | 13 | 8 | 5 | 39-23 | 47 | ||
3. | Central Coast Mariners | 26 | 12 | 6 | 8 | 35-31 | 42 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 36-28 | 40 | ||
5. | Adelaide United | 26 | 11 | 6 | 9 | 39-41 | 39 | ||
6. | Macarthur FC | 26 | 11 | 6 | 9 | 33-36 | 39 | ||
7. | Wellington Phoenix | 26 | 10 | 8 | 8 | 44-34 | 38 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 8 | 9 | 45-43 | 35 | ||
9. | Perth Glory | 26 | 9 | 7 | 10 | 44-44 | 34 | ||
10. | Western United | 26 | 8 | 4 | 14 | 30-47 | 28 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |